Peru, Bolívia

Peru, Bolívia

Tajuplná Južná Amerika a jej indiánske kultúry. Cesta, ktorú BUBO organizuje už 21 rokov nás zavedie aj do málo navštevovanej Bolívie. Peru spoznáme od pobrežia Tichého oceánu až po amazonský prales, ak si predĺžite zájazd. Obľúbená cesta BUBO klientov, kde je niekedy až k neuvereniu, koľko sa toho zmestí do 14 dní. Južná Amerika nesklame Vaše očakávania, ak máte výborných sprievodcov.

Ivan Strápek Ivan Strápek Ivan Strápek
Spokojnosť zákazníkov
od 2 650 €

Peru, Bolívia

14 dní
Termíny a ceny Objednaj zájazd
 • zájazd pre najnáročnejších klientov, ktorí chcú poznanie
 • autor zájazdu je jeden z najväčších odborníkov na Južnú Ameriku na Slovensku
 • hovoríme plynule španielsky
 • poznáme najlepšie reštaurácie na ceste a neujde Vám žiadna pochúťka
Zobraziť mapu

Odlet z Európy a prílet do Limy, hlavného mesta Peru.

Prehliadka bývalej metropoly španielskeho miestokráľovstva v Južnej Amerike a centra Nového sveta. Odtiaľto vyrážali španielski conquistadori na ďalšie výpravy smerom na juh kontinentu. Krásne koloniálne centrum, kde pochopíte, prečo sa Lime hovorí Mesto balkónov. Námestie Plaza de Armas spolu s katedrálou, v ktorej sú uložené pozostatky Francisca Pizarra, pokoriteľa ríše Inkov a prvého miestokráľa. Donedávna sa tu nachádzala aj jeho socha. Nemôžeme vynechať vzrušujúce katakomby v kláštore San Francisco, ktorý patrí k najkrajším v Novom svete, aj vďaka originálnym zachovaným kachličkám azulejos. Lima, to je kontrast bohatých a chudobných štvrtí a my pôjdeme tomuto desaťmiliónovému veľkomestu pod kožu.

Púšť na brehoch Tichého oceánu a výlet člnom na ostrovy ISLAS BALLESTAS, nazývané aj malé Galapágy. Na ostrovoch je jedna z najväčších koncentrácií morských vtákov na pobreží Južnej Ameriky, ale uvidíme aj uškatce a tulene. Ako to vlastne bolo s Pacifickou vojnou a ako súvisí s touto oblasťou? Presun do legenárnej NAZCY, kde sa nachádza jedno z najväčších tajomstiev Južnej Ameriky – záhadné línie a obrazce Nazca v pobrežnej púšti, ktorých význam sa dodnes nepodarilo objasniť. Najkrajší pohľad na obrazce je z vtáčej perspektívy. Ku ktorej z mnohých teórií sa prikloníte?

Presun na miestne letisko, odporúčame možnosť fakultatívného výletu malým lietadlom ponad obrovské obrazce. Uvidíte psa, opicu, kozmonauta? Následný transfer púštnou krajinou do najväčšieho mesta oblasti a zároveň druhého najväčšieho mesta Peru, AREQUIPY.

Biela AREQUIPA. Prehliadka mesta učupeného medzi sopkami el Misti, Picchu Picchu a Chachani. Krásne biele mesto, ktoré Vám bude pripomínať španielske mestá. Mesto umelcov, spisovateľov, v revolučnom 19. storočí centrum odboja. Ako mnohé iné mestá aj Arequipu založili Španieli a ich koloniálnu históriu tohto malebného mesta ocenilo aj UNESCO vyhlásením starého mesta za súčasť svetového dedičstva od roku 2000. Uvidíme aj známu Juanitu, dámu z Ampato, ktorú magazín Time vybral medzi TOP 10 objavov?

Presun cez majestátne Andy do kolísky významných andských civilizácií, k jazeru TITICACA. Ak patríte medzi ľadové medvede, môžete vyskúšať aj jeho vodu s teplotou okolo 9°C a dať si aj zopár temp. Výlet na unikátne plávajúce ostrovy Los Uros, z rákosia totora, na ktorých prežívajú zvyšky miznúcich populácií pôvodných Indiánov. Pre tých, ktorí ešte budú vládať, večerná prechádzka mestom Puno. Výborné reštaurácie, bary, čerstvé ryby z jazera a príjemná, takmer prímorská atmsféra, to všetko Vám ponúka Puno.

Okolo najvyššie položeného splavného jazera sveta sa presunieme do Bolívie. Prechod cez magickú hranicu a rieku Desaguadero, vymeníme prvé bolivianos a následne večerný príchod do LA PAZ. Cítime nadmorskú výšku a ochutnávame čaj z koky, ktorý nás postaví na nohy. Vitajte v úžasnom La Paze, meste, ktoré bolo zaradené medzi sedem novodobých mestských divov sveta.

Prehliadka najvyššie položeného hlavného mesta sveta, ktoré ponúka mix kresťanských a pohanských kultúr. Mesto v údolí, úzke kľukaté uličky a najmodernejšie lanovky, všade prítomní indiáni a latinskoamerický chaos, ktorý si zamilujete. Námestia Murio a San Francisco ako koloniálny odkaz Španielov, ale tiež moderná štvrť a mrakodrapy a bonbónik, na pozadí štíty vysoké päťtisíc metrov. To všetko je La Paz. Navyše výlet do TIWANAKA – k najvýznamnejšej pamiatke indiánskych kultúr v Bolívií.

Presun cez vidiecke oblasti obývané takmer výlučne pôvodnými indiánskymi obyvateľmi, známou peruánskou náhornou plošinou - Altiplanom. Peruánske mestečká po ceste, predaj lokálnych výrobkov, život indiánskych obyvateľov. Aké majú postavenie v spoločnosti? Čo ich trápi? Všetko sa dozviete. Večer príchod do centra Inkov, Cuzca.

CUZCO – bývalé centrum impéria Inkov, najväčšej indiánskej ríše, ktorá sa zrodila na americkom kontinente. Prehliadka historického Cuzca a jeho okolia, pozostatky Chrámu slnka, majestátna pevnosť Sacsayhuaman, posvätné Qenko, inkské kúpele Tambo Machay. Jedno z najkrajších námestí Plaza de Armas v celom hispánskom svete, vynikajúce peruánske jedlo a nepochybne majstrovská stavebná zručnosť starých Inkov spravia aj Vám z Cuzca TOP zážitok, ktorý si odnesiete z tohto zájazdu.

Dokončíme prehliadku koloniálneho Cuzca a cez magické posvätné údolie sa presunieme do Aguas Calientes. Očakávania narastajú a naša cesta graduje. Večerná cesta vláčikom nás zavedie priamo pod najslávnejšie ruiny Ameriky. Tam kdesi, už len kúsok pred nami, je Machu Picchu.

Vyvrcholenie našej cesty – MACHU PICCHU, zabudnuté inkské mesto. Peší výstup – zážitok po ceste Inkov až k samotným ruinám (prípadne možno zvolíte radšej pohodlnejšiu alternatívu a vyveziete sa autobusom za malý príplatok 12 USD). Nezabudnuteľná panoráma so štítom hory Huayna Picchu v pozadí. Miesto, kde človek cíti energiu starobylej kultúry Inkov a až odmieta uveriť, v akom dobrom stave a zachovalo. Prečo nebolo nikdy dobyté? A na aké účely slúžilo? Naši top sprievodcovia Vám tieto otázky zodpovedajú. Machu Picchu bolo vyhlásené za novodobý div sveta a verte, že Vás nesklame ani na sekundu! Vyvrcholenie zájazdu ako sa patrí.

Poobede odlet z Cuzca do Limy a pokračovanie do Európy. Posledné indiánske suveníry a preletom ponad celý Atlantik sa dostaneme domov.

Prílet do Európy.

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku v Economy class
 • kompletnú dopravu autobusom a mikrobusmi
 • loďku na Islas Ballestas a jazero Titicaca
 • ubytovanie v 3* a 4* hoteloch v dvojposteľových izbách s raňajkami
 • všetky hraničné poplatky
 • všetky letiskové transfery
 • BUBO sprievodca
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti
 • asistenčné služby BUBO

– šťastnú visačku na batožinu

Cena nezahŕňa:

- letiskové poplatky, vstupné do historických pamiatok a vláčik na Machu Picchu, vreckové, ostatnú stravu, fakultatívne výlety, prelet Cuzco – Lima (140€).

Letenka

Túto destináciu lietame leteckými spoločnosťami KLM/AIR FRANCE alebo Iberia s prestupom v ich domovskom letisku.

Hotely

Počas zájazdu používame hotely nasledovného typu (ich zmena a počet nocí je vyhradená)

Lima: Continental/Gran Bolivar a podobný 1 noc

Paracas/Pisco: San Agustin a podobný 1 noc

Nazca: Casa Andina a podobný 1 noc

Arequipa: Casona Plaza a podobný 2 noci

Puno: Quelqatani a podobný 1 noc

La Paz: Radisson Plaza a podobný 1 noc

Cuzco: Royal Inca a podobný 3 noci

Aguas Calientes: Mapi a podobný 1 noc

Poznámka:

Tento zájazd je možné predĺžiť o návštevu Amazonského pralesa (ohľadom predĺženia sa môžete rozhodnúť najneskôr pred úhradou zálohovej platby).

Zdravotné odporúčania: Nie je povinné žiadne očkovanie. Každému odporúčame, aby sa pred cestou informoval o aktuálnej situácii u svojho lekára. BUBO nie je zdravotníckym zariadením.

Naši miestni partneri a vedenie BUBO odporúčajú každému cestovateľovi, aby si skontroloval očkovanie proti tetanu a žltačke AB. Sú to choroby, ktoré môžete dostať doma, na záhrade či pri trekingu pralesom. Myslite dopredu a nezabudnite na platné cestovné poistenie.

Zaujímavý blog o zdraví na cestách nájdete aj na https://bubo.sk/blog/ked-su-tropicke-choroby-konickom

Cestovný doklad: Na cestu je potrebný cestovný pas SR/ČR platný minimálne 6 mesiacov po návrate zo zájazdu a musí obsahovať aspoň 3 voľné strany.

Doprava

Presuny počas zájazdu sú organizované autobusom/mikrobusom. 

Počasie

Peru a Bolívia sú celoročné destinácie. Najsuchším a najdrahším obdobím je jún-september, najdaždivejším je december-február. 

Počas zájadu sa budete pohybovať aj vo vysokých nadmorských výškach nad 4000 metrov a tu je vždy chladno. Pri každom termíne odporúčame mať so sebou aj teplejšie veci na oblečenie.

Peniaze

Na cestu odporúčame miestnu menu. Tú si ľahko vyberiete z bankomatov priamo na mieste alebo vymeníte v zmenárňach.

Termíny a ceny

Termín
Cena
12.10.2018
25.10.2018
3 150 €
Základná cena 3150 €
Letiskové poplatky 550 €
Miestny let do Limy 140 €
Vstupné a vlak na Machu Picchu 148 €
Spolu 3 988 €
Objednať zájazd
02.11.2018
15.11.2018
3 150 €
Základná cena 3150 €
Letiskové poplatky 550 €
Miestny let do Limy 140 €
Vstupné a vlak na Machu Picchu 148 €
Spolu 3 988 €
Objednať zájazd
14.02.2019
27.02.2019
2 650 € 2 850 €
Základná cena 2850 €
Letiskové poplatky 550 €
Miestny let do Limy 140 €
Vstupné a vlak na Machu Picchu 148 €
Zľava -200 €
Spolu 3 488 €
18.03.2019
31.03.2019
2 850 €
Základná cena 2850 €
Letiskové poplatky 550 €
Miestny let do Limy 140 €
Vstupné a vlak na Machu Picchu 148 €
Spolu 3 688 €
18.04.2019
01.05.2019
2 980 €
Základná cena 2980 €
Letiskové poplatky 550 €
Miestny let do Limy 140 €
Vstupné a vlak na Machu Picchu 148 €
Spolu 3 818 €
22.07.2019
04.08.2019
3 480 €
Základná cena 3480 €
Letiskové poplatky 550 €
Miestny let do Limy 140 €
Vstupné a vlak na Machu Picchu 148 €
Spolu 4 318 €
11.10.2019
24.10.2019
2 750 €
Základná cena 2750 €
Letiskové poplatky 550 €
Miestny let do Limy 140 €
Vstupné a vlak na Machu Picchu 148 €
Spolu 3 588 €
28.10.2019
10.11.2019
2 850 €
Základná cena 2850 €
Letiskové poplatky 550 €
Miestny let do Limy 140 €
Vstupné a vlak na Machu Picchu 148 €
Spolu 3 688 €

Odporúčame

Rusko , +7 viac
19 dní
22 900 €
Barma , +3 viac
14 dní
2 720 €

T Táňa, Peter a Zuzana Bártovci

 
Nedávno sme sa vrátili s krásneho zájazdu a ešte v nás doznievajú úžasné zážitky, niet dňa, kedy by sme si na niektoré nespomenuli. Výborná organizácia, dobrá partia a ako bonus aj počasie bolo optimálne. A navyše sme mali vynikajúcu sprievodkyňu Danielu, ktorá celý náš pobyt zvládla na vysokej profesionálnej úrovni, bola mimoriadne empatická a stmelila spočiatku úplne neznámych ľudí rôzneho veku z celého Slovenska i z Čiech do skvelej skupiny. Želáme BUBO čo najviac takýchto spolupracovníkov a veríme, že to nebol náš posledný spoločný zájazd.

M Melánia Bokorová

 
Na prelome júla a augusta 2015 sme absolvovali zájazd Peru/Bolívia. Bol to neskutočný zážitok, zájazd je koncipovaný veľmi dobre, už aj z pohľadu nadmorskej výšky (postupný presun) a aj tematicky. Precítili sme kus histórie, videli prekrásnu rozmanitú krajinu, obyvateľstvo v pestrých farbách, zažili adrenalín na bicykloch pod sopkou, kúpanie v jazere Titikaka.....Musím vyzdvihnúť profesionalitu nášho sprievodcu Petra Hliničana, vďaka ktorému bol tento zájazd ešte krajší a zaujímavejší. Nebola otázka, na ktorú by nepoznal odpoveď, bol to proste zdroj nevyčerpateľných informácii a hlavne veľmi ochotný vždy pomôcť a každému vyhovieť. Aj vďaka takýmto ľuďom má Bubo také dobré meno. Želám veľa ďalších úspechov a teším sa na ďalšie spoločné cesty.
Mel

M Melánia Bokorová

 
Na prelome júla a augusta 2015 sme absolvovali zájazd Peru/Bolívia. Bol to neskutočný zážitok, zájazd je koncipovaný veľmi dobre, už aj z pohľadu nadmorskej výšky (postupný presun) a aj tematicky. Precítili sme kus histórie, videli prekrásnu rozmanitú krajinu, obyvateľstvo v pestrých farbách, zažili adrenalín na bicykloch pod sopkou, kúpanie v jazere Titikaka.....Musím vyzdvihnúť profesionalitu nášho sprievodcu Petra Hliničana, vďaka ktorému bol tento zájazd ešte krajší a zaujímavejší. Nebola otázka, na ktorú by nepoznal odpoveď, bol to proste zdroj nevyčerpateľných informácii a hlavne veľmi ochotný vždy pomôcť a každému vyhovieť. Aj vďaka takýmto ľuďom má Bubo také dobré meno. Želám veľa ďalších úspechov a teším sa na ďalšie spoločné cesty.
Mel

B Bohdan Cagáň

 
Zájazd Peru-Bolívia som absolvoval na prelome júla-augusta 2015, boli sme 25-členná skupina. Návšteva týchto krajín (najmä Peru) je dobrým tipom na búranie predsudkov o európskej predstave juhoamerického života.
Zájazd je perfektne koncipovaný, videli a zažili sme veľmi veľa či už po stránke prírodno-zemepisnej (vtáčie ostrovy, oceán, púšť, rozprávkové zelené údolia, Andy, diaľnica Panamericana), alebo po stránke kultúrnej (predkolumbovskí Inkovia a množstvo ich zaujímavých stavieb, o akých ste ani netušili; múzeá, koloniálne pamiatky).
Využili sme viac fakultatívnych aktivít: určite odporúčam prelet ponad obrazce v Nazce a aj výstup na horu Chacaltaya v Bolívii. Nadmorskej výšky sa netreba báť, ak počúvate pokyny sprievodcov: kruhový výhľad odtiaľ stojí za to (zasnežené vrcholy hôr, sopky, jazerá, La Paz).
Ubytovanie a strava boli primerané (hlavne milovníci praženice si prídu na svoje). Samozrejme nemohlo chýbať veľa rôzneho čerstvého ovocia a nápojov z neho; v prímorskej časti boli výborné ryby.
O plynulý chod sa starali výnimočne dvaja sprievodcovia: Peter Hliničan a Juraj Lakatoš. Oceňujem ich pracovné nasadenie a veľkú mieru ochoty všetko vysvetľovať, poradiť, vyskúšať, dávať množstvo tipov a alternatív bez ohľadu na časť dňa/noci :)
Zájazd určite patrí k tým, z ktorých sa vraciate obohatený a spokojný.
Bohan Cagáň

B Bohdan Cagáň

 
Zájazd Peru-Bolívia som absolvoval na prelome júla-augusta 2015, boli sme 25-členná skupina. Návšteva týchto krajín (najmä Peru) je dobrým tipom na búranie predsudkov o európskej predstave juhoamerického života.
Zájazd je perfektne koncipovaný, videli a zažili sme veľmi veľa či už po stránke prírodno-zemepisnej (vtáčie ostrovy, oceán, púšť, rozprávkové zelené údolia, Andy, diaľnica Panamericana), alebo po stránke kultúrnej (predkolumbovskí Inkovia a množstvo ich zaujímavých stavieb, o akých ste ani netušili; múzeá, koloniálne pamiatky).
Využili sme viac fakultatívnych aktivít: určite odporúčam prelet ponad obrazce v Nazce a aj výstup na horu Chacaltaya v Bolívii. Nadmorskej výšky sa netreba báť, ak počúvate pokyny sprievodcov: kruhový výhľad odtiaľ stojí za to (zasnežené vrcholy hôr, sopky, jazerá, La Paz).
Ubytovanie a strava boli primerané (hlavne milovníci praženice si prídu na svoje). Samozrejme nemohlo chýbať veľa rôzneho čerstvého ovocia a nápojov z neho; v prímorskej časti boli výborné ryby.
O plynulý chod sa starali výnimočne dvaja sprievodcovia: Peter Hliničan a Juraj Lakatoš. Oceňujem ich pracovné nasadenie a veľkú mieru ochoty všetko vysvetľovať, poradiť, vyskúšať, dávať množstvo tipov a alternatív bez ohľadu na časť dňa/noci :)
Zájazd určite patrí k tým, z ktorých sa vraciate obohatený a spokojný.
Bohan Cagáň

 

 
Dokumentárny film Peru, Bolívia je najlepšie vidieť naživo. Pokoj z náhornej plošiny, malebné kopce Ánd, krásne mestečká a obdiv nad zrúcaninami starých kultúr si trošku zadýchaní určite užijete. Sprievodca Ivan atmosféru bezchybne dokreslil.
Helena

 

 
Dokumentárny film Peru, Bolívia je najlepšie vidieť naživo. Pokoj z náhornej plošiny, malebné kopce Ánd, krásne mestečká a obdiv nad zrúcaninami starých kultúr si trošku zadýchaní určite užijete. Sprievodca Ivan atmosféru bezchybne dokreslil.
Helena

 

 
Pred pár hodinami sme sa vrátili z krásneho zájazdu Peru-Bolívia. Vďaka patrí hlavne vedúcemu zájazdu Ivanovi Strápekovi za perfektné sprievodcovské služby ako aj všetkým ostatným účastníkom zájazdu.

Oľga, Mária

 

 
Pred pár hodinami sme sa vrátili z krásneho zájazdu Peru-Bolívia. Vďaka patrí hlavne vedúcemu zájazdu Ivanovi Strápekovi za perfektné sprievodcovské služby ako aj všetkým ostatným účastníkom zájazdu.

Oľga, Mária

 

 
Dobrý deň,
konečne po dlhej dobe sa chcem poďakovať za veľmi pekný výlet do Peru a Bolívie (9.-22.4.2014).
Cez Bubo sme boli prvýkrát a boli sme veľmi spokojní .
* stretli sme super ľudí, ktorí strávili spolu 14 dní (nikto nikdy
nemeškal, s čím sme sa ešte nestretli)
* vynikajúci sprievodca - Robo
* spoznali časť chudobnej krajiny s prekrásnymi kultúrnymi pamiatkami

Erika