Peru, Bolívia

Tajuplná Južná Amerika a jej indiánske kultúry. Cesta, ktorú BUBO organizuje už 19 rokov nás zavedie aj do málo navštevovanej Bolívie. Peru spoznáme od pobrežia Tichého oceánu až po amazonský prales, ak si predĺžite zájazd. Obľúbená cesta BUBO klientov, kde je niekedy až k neuvereniu, koľko sa toho zmestí do 14 dní. Južná Amerika nesklame Vaše očakávania, ak máte výborných sprievodcov.

Spokojnosť klientov
od 2 850,00 €

Peru, Bolívia

14 dní
 • BUBO sprievodca s každou skupinou
 • Zájazd pre najnáročnejších klientov, ktorí chcú poznanie aj oddych
 • Autor zájazdu je jeden z najväčších odborníkov na Južnú Ameriku na Slovensku
 • Hovoríme plynule španielsky
 

Odlet z Európy a prelet do Limy, hlavného mesta Peru.

Prehliadka bývalej metropoly španielskeho miestokráľovstva v Južnej Amerike. Koloniálne centrum, námestie Plaza de Armas, katedrála, v ktorej sú uložené pozostatky Francisca Pizarra, pokoriteľa ríše Inkov, vzrušujúce katakomby v kláštore San Francisco, kontrast bohatých a chudobných štvrtí osemmiliónového veľkomesta. Odchod do Pisca.

Výlet člnom na ostrovy ISLAS BALLESTAS, nazývané aj malé Galapágy. Na ostrovoch je jedna z najväčších koncentrácií morských vtákov na pobreží Južnej Ameriky, ale uvidíme aj uškatce a tulene. Presun do NAZCY, kde sa nachádza jedno z najväčších tajomstiev Južnej Ameriky – záhadné línie a obrazce Nazca v pobrežnej púšti, ktorých význam sa dodnes nepodarilo objasniť. Ku ktorej z mnohých košpiračných teórií sa prikloníte?

Fakultatívny výlet malým lietadlom ponad obrovské obrazce a potom transfer do najväčšieho mesta južného Peru, AREQUIPA.

Biela AREQUIPA. Prehliadka mesta učupeného medzi sopkami el Misti, Picchu Picchu a Chachani. Ako mnohé iné mestá aj Arequipu založili Španieli a ich koloniálnu históriu tohto malebného mesta ocenilo aj Unesco vyhlásením starého mesta za súčasť svetového dedičstva od roku 2000.

Presun cez majestátne Andy do kolísky významných andských civilizácií, k jazeru TITICACA. Výlet na unikátne plávajúce ostrovy z rákosia Los Uros, na ktorých prežívajú zvyšky miznúcich populácií pôvodných Indiánov. Vyskúšate v chladných vodách aj zopár temp?

Okolo najvyššie položeného splavného jazera sveta sa presunieme do Bolívie. Večer príchod do LA PAZ. Cítime nadmorskú výšku a ochutnávame čaj z koky, ktorý nás postaví na nohy.

Prehliadka najvyššie položeného hlavného mesta sveta, obývaného prevažne Indiánmi. Zmes kresťanských a pohanských kultúr. Námestia Murio a San Francisco. Výlet do TIWANAKA – k najvýznamnejšej pamiatke indiánskych kultúr v Bolívií.

Presun cez oblasti obývané takmer výlučne pôvodnými indiánskymi obyvateľmi. Aké majú postavenie v spoločnosti? Či ich trápi? Všetko sa dozviete. Večer príchod do Cuzca.

CUZCO – bývalé centrum impéria Inkov, najväčšej indiánskej ríše, ktorá sa zrodila na americkom kontinente. Prehliadka Cuzca a jeho okolia, pozostatky Chrámu slnka, majestátna pevnosť Sacsayhuaman, posvätné Qenko, inkské kúpele Tambo Machay.

Dokončíme prehliadku koloniálneho Cuzca a presunieme sa Aguas Calientes. Očakávania narastajú a naša cesta graduje. Tam kdesi, už len kúsok pred nami je Machu Picchu.

Vyvrcholenie cesty – MACHU PICCHU, zabudnuté inkské mesto. Cesta vláčikom pod najslávnejšie ruiny Ameriky. Peší výstup – zážitok po ceste Inkov až k samotným ruinám (za príplatok 5 eur máte možnosť tento úsek absolvovať mikrobusom). Nezabudnuteľná panoráma so štítom hory Huayna Picchu v pozadí. Machu Picchu bolo vyhlásené za novodobý div sveta a verte, že Vás nesklame ani na sekundu! Vyvrcholenie zájazdu ako sa patrí.

Poobede odlet z Cuzca do Limy a pokračovanie do Európy. Posledné indiánske suveníry a preletom ponad celý Atlantik sa dostaneme domov.

Prílet do Európy.

 

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku
 • kompletnú dopravu autobusom a mikrobusmi
 • loďku na Islas Ballestas a jazero Titicaca
 • ubytovanie v 3* a 4* hoteloch v dvojposteľových izbách s raňajkami
 • všetky hraničné poplatky
 • všetky letiskové transfery
 • slovenského BUBO –sprievodcu
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti
 • asistenčné služby BUBO

Cena nezahŕňa:

letiskové poplatky, vstupné do historických pamiatok a vláčik na Machu Picchu, vreckové, ostatnú stravu, fakultatívne výlety, prelet Cuzco – Lima (140€).

Letenka

Túto destináciu lietame leteckými spoločnosťami KLM/AIR FRANCE alebo Iberia s prestupom v ich domovskom letisku.

Hotely

Počas zájazdu používame hotely nasledovného typu ( ich zmena a počet nocí je vyhradená)

Lima: Maury a podobný 1 noc

Paracas/Pisco: San Agustin a podobný 1 noc

Nazca: Casa Andina a podobný 1 noc

Arequipa: Casona Plaza a podobný 2 noci

Puno: Quelqatani a podobný 1 noc

La Paz: Radisson Plaza a podobný 1 noc

Cuzco: Royal Inca a podobný 3 noci

Aguas Calientes: Mapi a podobný 1 noc

Poznámka:

Očkovanie

Pri cestách do týchto oblastí nie je nutné žiadne očkovanie. Každému cestovateľovi však odporúčame mať zaočkovanú žltačku a skontrolovať si očkovanie proti tetanu. Viac informácií nájdete u svojho lekára.

Doprava

Presuny počas zájazdu sú organizované autobusom/mikrobusom. 

Počasie

Peru a Bolívia sú celoročné destinácie. Najsuchším a najdrahším obdobím je jún-september, najdaždivejším je december-február. 

Počas zájadu sa budete pohybovať aj vo vysokých nadmorských výškach nad 4000 metrov a tu je vždy chladno. Pri každom termíne odporúčame mať so sebou aj teplejšie veci na oblečenie.

Peniaze

Na cestu odporúčame miestnu menu. Tú si ľahko vyberiete z bankomatov priamo na mieste alebo vymeníte v zmenárňach.

Zobraziť galériu

Termíny a ceny

Termín Cena  
25.07.2017
07.08.2017
3 200,00 €
10.08.2017
23.08.2017
3 200,00 €
12.10.2017
25.10.2017
2 950,00 €
03.11.2017
16.11.2017
2 950,00 €

Najnebezpečnejšia cesta na svete

Za najnebezpečnejšiu cestu na svete sa považuje „cesta smrti“ – El Camino de la Muerte v Bolívii. Spája jej hlavné mesto La Paz s …

Danka a Maťo H. z BUBO
16
FEB
15:57
2017

Jeden zo siedmich divov sveta

Skoro ráno sa prebúdzame v dedinke Aquas Calientes. Dostať sa tam dá len vlakom z mestečka Ollantaytambo, ktoré je považované za bránu do…

Danka a Maťo H. z BUBO
16
FEB
01:49
2017
Ľuboš Fellner Ľuboš Fellner

Mrakodrapy New Yorku, národné parky Kanady, pyramídy Mexika, dokonalá Kuba, pamiatky Inkov v Peru, pláže Rio de Janeira, nostalgia Buenos Aires, ľadovce a tučniaky v Chile. Amerika je fantasticky pestrá, poď ju objaviť s nami na TOP 10 zájazdoch!

Mrakodrapy New Yorku, národné parky Kanady, pyramídy Mexika, dokonalá Kuba, pamiatky Inkov v Peru, pláže Rio de Janeira, nostalgia Buenos Aires, ľadovce a tučniaky v Chile. Amerika je fantasticky…

Itinerár

 
Stiahnite si kompletný itinerár pre tento zájazd v prehľadnej podobe PDF formátu.
 

Stiahnuť itinerár


Nedávno sme sa vrátili s krásneho zájazdu a ešte v nás doznievajú úžasné zážitky, niet dňa, kedy by sme si na niektoré nespomenuli. Výborná organizácia, dobrá partia a ako bonus aj počasie bolo optimálne. A navyše sme mali vynikajúcu sprievodkyňu Danielu, ktorá celý náš pobyt zvládla na vysokej profesionálnej úrovni, bola mimoriadne empatická a stmelila spočiatku úplne neznámych ľudí rôzneho veku z celého Slovenska i z Čiech do skvelej skupiny. Želáme BUBO čo najviac takýchto spolupracovníkov a veríme, že to nebol náš posledný spoločný zájazd.
9. 3. 2017
Na prelome júla a augusta 2015 sme absolvovali zájazd Peru/Bolívia. Bol to neskutočný zážitok, zájazd je koncipovaný veľmi dobre, už aj z pohľadu nadmorskej výšky (postupný presun) a aj tematicky. Precítili sme kus histórie, videli prekrásnu rozmanitú krajinu, obyvateľstvo v pestrých farbách, zažili adrenalín na bicykloch pod sopkou, kúpanie v jazere Titikaka.....Musím vyzdvihnúť profesionalitu nášho sprievodcu Petra Hliničana, vďaka ktorému bol tento zájazd ešte krajší a zaujímavejší. Nebola otázka, na ktorú by nepoznal odpoveď, bol to proste zdroj nevyčerpateľných informácii a hlavne veľmi ochotný vždy pomôcť a každému vyhovieť. Aj vďaka takýmto ľuďom má Bubo také dobré meno. Želám veľa ďalších úspechov a teším sa na ďalšie spoločné cesty. Mel
26. 8. 2015
Zájazd Peru-Bolívia som absolvoval na prelome júla-augusta 2015, boli sme 25-členná skupina. Návšteva týchto krajín (najmä Peru) je dobrým tipom na búranie predsudkov o európskej predstave juhoamerického života. Zájazd je perfektne koncipovaný, videli a zažili sme veľmi veľa či už po stránke prírodno-zemepisnej (vtáčie ostrovy, oceán, púšť, rozprávkové zelené údolia, Andy, diaľnica Panamericana), alebo po stránke kultúrnej (predkolumbovskí Inkovia a množstvo ich zaujímavých stavieb, o akých ste ani netušili; múzeá, koloniálne pamiatky). Využili sme viac fakultatívnych aktivít: určite odporúčam prelet ponad obrazce v Nazce a aj výstup na horu Chacaltaya v Bolívii. Nadmorskej výšky sa netreba báť, ak počúvate pokyny sprievodcov: kruhový výhľad odtiaľ stojí za to (zasnežené vrcholy hôr, sopky, jazerá, La Paz). Ubytovanie a strava boli primerané (hlavne milovníci praženice si prídu na svoje). Samozrejme nemohlo chýbať veľa rôzneho čerstvého ovocia a nápojov z neho; v prímorskej časti boli výborné ryby. O plynulý chod sa starali výnimočne dvaja sprievodcovia: Peter Hliničan a Juraj Lakatoš. Oceňujem ich pracovné nasadenie a veľkú mieru ochoty všetko vysvetľovať, poradiť, vyskúšať, dávať množstvo tipov a alternatív bez ohľadu na časť dňa/noci :) Zájazd určite patrí k tým, z ktorých sa vraciate obohatený a spokojný. Bohan Cagáň
24. 8. 2015
Dokumentárny film Peru, Bolívia je najlepšie vidieť naživo. Pokoj z náhornej plošiny, malebné kopce Ánd, krásne mestečká a obdiv nad zrúcaninami starých kultúr si trošku zadýchaní určite užijete. Sprievodca Ivan atmosféru bezchybne dokreslil. Helena
27. 10. 2014
Pred pár hodinami sme sa vrátili z krásneho zájazdu Peru-Bolívia. Vďaka patrí hlavne vedúcemu zájazdu Ivanovi Strápekovi za perfektné sprievodcovské služby ako aj všetkým ostatným účastníkom zájazdu. Oľga, Mária
26. 10. 2014
Dobrý deň, konečne po dlhej dobe sa chcem poďakovať za veľmi pekný výlet do Peru a Bolívie (9.-22.4.2014). Cez Bubo sme boli prvýkrát a boli sme veľmi spokojní . * stretli sme super ľudí, ktorí strávili spolu 14 dní (nikto nikdy nemeškal, s čím sme sa ešte nestretli) * vynikajúci sprievodca - Robo * spoznali časť chudobnej krajiny s prekrásnymi kultúrnymi pamiatkami Erika
18. 5. 2014
Takže opäť pár info ako pokračujeme. Z Arequipy sme sa presunuli do väčších výšok, cez priesmyk vo výške niečo cez 4500 m n.m. k jazeru Titicaca, do Puna vo výške cca 3800 m n.m. Zažili sme nádhernú plavbu a vylodenie na plavajucich ostrovoch Los Uros. Dnes ráno presun do Bolivie, pamiatka indiánskych kultúr Tiwanaka a teraz sme v nádhernom hoteli v centre La Paz Radisson. Výška robi svoje, kazdy to znáša po svojom, ale hrdinsky. Sprievodca Ivan nadalej skvelý, všetko perfektne zorganizované. Dokonca prechod cez hranice z Peru do Bolivie bol úplne bezproblémový. Ivan vie naozaj vždy dobre poradiť, dať info, proste jednicka. Pozajtra nás caka najťažší presun busom do Cusco a potom vyvrcholenie Machu Plcchu. Držte nám palce až do konca, určite prídeme s plnými kuframi a hlavami zážitkov. Dušan
10. 11. 2013
Takže začínam s informáciami z nášho úžasného zájazdu z Peru. Prílet načas do hlavného mesta Limy, ubytovanie v hoteli Mauro a na druhý deň 4.11. prehliadka mesta, stihli sme aj výmenu stráži v prezidentskom paláci. Presúvame sa popoludní autobusom do Pisca, náš vodič sa volá Anjel, takže všetko bude v pohode, ideme s ním až do Arequipy. 5.11. úžasný výlet lodičkou na Islas Ballestas, videli sme všetko čo sme chceli a mali vidieť. Kormorány, pelikány, uškatce, tučniakov a ďalšie krásne vtáčiky, Potom presun do Nazcy, kde sme si z lietadiel pozreli všetko to záhadné, čo tu je. Zachytili sme na kamery a fotoaparáty asi všetko to hlavné. Úžasný a krásny zážitok. Spíme v peknom hoteli na okraji mesta Nazca, skôr už v púšti. Ráno 6.11. náročný presun od 7:15 hod. (pozor, u nás ste mali už po obede, časový posun je 6 hodín) do Arequipy, druhého najväčšieho mesta Peru. Teraz sme tu, už po večeri a zajtra máme celý deň na toto pekné mesto. Dobrá partia, výborný sprievodca Ivan, srší informáciami, vedomosťami a aj humorom. A zaisťuje aj príjemné občerstvenie - potúženie počas náročných presunov v autobuse. Zatiaľ všetko v pohode, sme zdraví a tešíme sa na ďalšie zážitky. Pozdravujem všetkých doma. Dušan
7. 11. 2013
Dobrý den navštívili jsme s vámi Peru a byli jsme moc spokojeni. Rádi bychom letos do Tibetu. Můžete mi , prosím, poslat více informací o zájezdu : TIBET, NEPÁL ? Ohledně stravování, nutného kapesného s sebou, přepočet na Kč - nebo nutné platit v eurech ... Děkujeme Odstrčilová
13. 3. 2012
Od: Petr Holub [mailto:holub.petr@volny.cz] Odoslané: 11. mája 2008 16:29 Komu: bubo@bubo.sk Predmet: zájezd Peru Bolivie Vážení přátelé, dovolte nám, abychom tímto poděkovali za krásné zážitky na vašem zájezdu Peru, Bolivie. Ocenili jsme zejména kvalitu ubytování, pronajatých autobusů a itinerář celého zájezdu. S cestováním máme bohaté zkušenosti a proto můžeme posoudit celou koncepci zájezdu, a opravdu byla bez chyby. Celkový dojem ještě více umocnil náš průvodce Robo Reitmaier, který byl nejen velmi fundovaným průvodcem co se týče dějin a života v těchto zemích, ale je to i velice obětavý, vtipný a sympatický muž. Můžeme říci, že jsme se s takovým průvodcem ještě nesetkali. Proto i jemu patří náš dík. Ještě jednou děkujeme a i nadále nás můžete považovat za vaše spokojené klienty. S pozdravem Ivana a Petr Holubovi
11. 5. 2009