Kam cestovať do Bolívie?

Top prírodnou atrakciou v Bolívii je jazero Titicaca, najvyššie položené splavné jazero sveta. Ak patríte medzi ľadové medvede, môžete vyskúšať aj vodu s teplotou okolo 9°C a dať si aj zopár temp.

Tiwanaku nájdete najdôležitejšiu archeologickú lokalitu a najvýznamnejšiu pamiatku predkolumbovských indiánskych kultúr v Bolívii.

Na zájazde v Bolívii musíte navštíviť aj mesto, ktoré bolo zaradené medzi sedem novodobých mestských divov sveta. La Paz, mesto v údolí na pozadí zasnežených 6 tisícových štítov, je charakteristické úzkymi uličkami, kde kúpite všetko, čo sa dá vyrobiť z koky, aj výrobky z vlny alpaky a baby alpaky. Na každom rohu tu stretnete indiánov s typickými malými klobúkmi. Ak ste nadšencami adrenalínu, zažiť môžete aj 60km zjazd na bicykli z výšky 4700m n.m. do výšky 1200m n.m. Zážitkom je aj cesta jednou z lanoviek, ktoré tu tvoria nosný systém verejnej dopravy. Vystúpiť môžete aj na sopku Chacaltaya.

Najkrajšou časťou zájazdu do Bolívie je scénický prechod Salar de Uyuni – bielou soľnou planinou vo výške 3650 m. Pri lagúne Cañapa uvidíte krásne a elegantné plameniaky. Východ slnka si užijete pri gejzíroch Sol de la mañana. Určite si pribaľte plavky a uterák.

Pýtajte si referencie a vyberte sa na aktívnu dovolenku do Bolívie s BUBO. Poradíme vám.

Ešte stále v nás doznievajú úžasné zážitky. Niet dňa, kedy by sme si na niektoré nespomenuli. Výborná organizácia, dobrá partia a ako bonus aj počasie. A navyše sme mali vynikajúcu sprievodkyňu Danielu, ktorá celý náš pobyt zvládla na vysokej profesionálnej úrovni. Veríme, že to nebol náš posledný spoločný zájazd.

Táňa, Peter a Zuzana Bártovci

KLIENTI

Ulovte viac zážitkov

Tri dni v džípoch

Skutočná expedícia na ceste z Bolívie do Chile. Cez náhornú plošinu 4000 m.n.m. do najsuchšej púšte sveta. Neopísateľný zážitok.

Svet indiánov

Skutoční dediči bájnej ríše Inkov. Oblasť, kde sa prelína indiánska minulosť a naša súčasnosť. Preniknite s nami do kultúry, proti ktorej sme my Európania bojovali.

Plameniaky

Plameniaky

Laguna Colorada - slané jazerá na bolívijskom Altiplane. Práve tu žijú elegantné plameniaky krátkozobé. Ešte do roku 1956 ich svet považoval za vyhynuté.

Najsuchšie miesto sveta

Najsuchšie miesto sveta

Dedinka s atmosférou westernov v najsuchšej púšti sveta. San Pedro, výborné chilské vína a super výlety do okolia. 

Najpopulárnejšie zájazdy

Poznávací zájazd, dovolenka - PERU, BOLÍVIA

PERU, BOLÍVIA

Tajuplná Južná Amerika a jej indiánske kultúry. Cesta, ktorú BUBO organizuje už vyše 20 rokov nás zavedie aj do málo navštevovanej Bolívie. Peru spoznáme od pobrežia Tichého oceánu až po amazonský prales, ak…

Poznávací zájazd, dovolenka - Chile, Peru, Bolívia

Chile, Peru, Bolívia

Krásna expedícia do najindiánskejších častí Južnej Ameriky. Machu Picchu a chrámy Inkov v okolí Cuzca, jazero Titicaca a indiánsky La Paz, prechod bolivijským altiplanom cez Salar de Uyuni a na záver Santiago.

Poznávací zájazd, dovolenka - EKVÁDOR, GALAPÁGY, PERU, BOLÍVIA

EKVÁDOR, GALAPÁGY, PERU, BOLÍVIA

Za 21 dní stihnete spoznať tri juhoamerické krajiny a k tomu zažiť plavbu po Galapágach, roztrúsených v Tichom oceáne. Ideálny zájazd pre tých, ktorí chcú Južnú Ameriku vidieť iba raz.

Poradíme vám

K

Amerika  

Peru, Bolívia

11.02. → 24.02. +8 termínov

náročnosť

14 dní

Trvanie

2950
E

Amerika  

Peru, Chile, Bolívia


náročnosť

16 dní

Trvanie

3550
K

Amerika  

Peru, Bolívia


náročnosť

17 dní

Trvanie

3520
E

Amerika  

Oceánia, Veľkonočný ostrov, Peru, Chile, Bolívia


náročnosť

19 dní

Trvanie

4850
E

Amerika  

Peru, Paraguaj, Chile, Brazília, Bolívia, Argentína


náročnosť

29 dní

Trvanie

5600
K

Amerika  

Peru, Chile, Brazília, Bolívia, Argentína


náročnosť

16 dní

Trvanie

5350

BUBO Covid garancia v cene

Preplatíme vám test