Severná a Južná Kórea (Kórea)

Exkluzívna cesta, kde počas 11 dní zažijete dva odlišné dvety, ktoré sú od seba vzdialené len pár desiatok metrov. Spravte si názor na Kóreu sami a zabudnite na médiá. Sever a juh sú teraz s BUBO v jednej ceste po prvý krát a tento neobjavený región čaká na Vašu návštevu.

Juraj Ondrejčík Juraj Ondrejčík Juraj Ondrejčík
Novinka Novinka
2017
od 2 330,00 €

KLDR, Južná Kórea

11 dní

Prvá kombinácia tohto druhu na slovenskom a českom trhu

11 rokov skúseností z cestovania do KĽDR

Zážitky zo severu aj z juhu

Hra o tróny v priamom prenose

 

Odlet do azda najuzatvorenejšej krajiny na svete.

Prílet do iného sveta. Víťazný oblúk (vyšší než v Paríži), Park fontán otvorený v roku 1976 s fontánou do výšky 80 metrov. Položíme kyticu kvetov k pamätníku Kim Ir– Sena a Kim Čong-Ila. Cítite tú atmosféru? Ubytovanie v 4* hoteli v centre mesta.

PCHJONGJANG: Náš pobyt sa začína. Obrovská Veľká študovňa ľudu na pompéznom námestí Kim Ir–Sena, ktorá je najväčšou knižnicou krajiny. Zmestí sa do nej 30 miliónov kníh a denne ju údajne navštívi 10 000 Kórejčanov. Nájdeme tu aj slovenské knihy? Múzeum víťaznej vojny za oslobodenie domoviny, americká loď Pueblo, ktorú sa hrdinským Kórejcom podarilo zajať. 170 metrov vysoká granitová veža Juche, postavená na počesť 70. narodenín Kim Ir–Sena za 35 dní. Panoramatický výhľad na toto unikátne mesto. Pamätník založenia strany. Kosák, kladivo a čo je to tretie? O koho je v KĽDR skutočne dobre postarané? Námestie Kim Ir-Sena. Rodný dom Kim Ir-Sena, kde sa budete môcť s tisíckami Kórejčanov napiť zo studne, ktorú vykopal Kim Ir-Senov dedko. Vedeli ste o tom, že proti Američanom bojoval už Kim Ir-Senov pradedko?

Mauzóleum Veľkého vodcu Kim Ir-Sena. Absolútne miesto. Cintorín mučeníkov revolúcie so zbierkou 120 búst kórejských hrdinov, ktorým dominuje busta manželky Kim Ir-Sena. Užijeme si mestský život a zahráme bowling s miestnymi. Máme šancu? Presun na juh krajiny. KAESONG – mesto, ktoré počas kórejskej vojny trikrát zmenilo majiteľa.

Demilitarizovaná zóna PANMUNJOM na hranici s Južnou Kóreou. Výhľad na betónové opevnenie na juhokórejskej strane hranice, náš sprievodca nám vysvetlí, ako to vlastne s tou kórejskou vojnou bolo. Nikde zrejme nenájdete miesto, kde by bolo napätie cítiť viac. Návrat do Pchjongjangu. Vyskúšame miestne metro. Napíšeme pohľadnice domov. Kedy dôjdu?

Do poslednej chvíle si užívame Severnú Kóreu a teraz sa už viete vyjadriť k pomerom v krajine. Určite viac než sprostredkovane cez TV. Pamätáte sa ako dobre nám padlo za socializmu keď nás navštívili „západniari?“ Potešte ľudí aj vy. Odlet.

Južnú Kóreu začíname z juhu. BUSAN, ktorý je druhým najväčším mestom krajiny, položený na juhu Kórejského polostrova na brehoch Južného mora. Pláže, zlaté mrakodrapy, morské potvorky. Šokujúci kontrast začína. Okúpete sa?

KJONKDŽU (Zlaté mesto), ktoré UNESCO radí medzi 10 najvýznamnejších pamiatok na svete. Hlavné mesto ríše Silla s tisícročnou kontinuitou, nazývané aj múzeum bez múrov. V parku Timuli budete obdivovať kráľovské trávnaté hrobky. Transfer na juh od mesta, aby ste si dôkladne prezreli chrámový komplex Bulkuksa. Ide o najvýznamnejšiu pamiatku celej krajiny. Chrámy s modliacimi sa mníchmi, schodiská - mosty, ktoré sú národnou pamiatkou. Prechádzka peknou prírodou k jaskyni Seokguram, v ktorej uvidíte nádhernú bielu sochu Budhu. Toto miesto patrí medzi 3 najcennejšie pútnické miesta všetkých budhistov. Obidve tieto pamiatky spadajú pod ochranou UNESCO a dajú Vám prehľad o kórejskej histórii. Nádherné múzeum, najkrajšie v celej krajine.

SOUL: Hypermoderná technika premiešaná so starými kráľovskými palácmi. Veľkolepé nákupné centrá a labyrint ázijských trhov. Najskôr navštívime rezidenciu dynastie Joseon (1392 -1910) v paláci Gyeongbokgung s farebnou výmenou stráží. Múzeum folklóru. Namdaemun je najväčším trhoviskom krajiny, starobylá brána mesta a výhľad na mesto, nočný rozsvietený Soul, gurmánske hody. Ochutnáme ženšen, ktorý do Kórey chodili odjakživa kupovať aj Číňania. Večerný Soul, gangnam style, počítačové hry a prítomnosť severného brata.

Dokončenie prehliadky Soulu a záujemcovia môžu ísť aj na fakultatívny výlet na DMZ. Smerujeme našou prenajatou dopravou na výlet na sever, do demilitarizovanej zóny. Je možné, že situácia na hraniciach bude vyhrotená alebo bude práve dnes neohlásené vojenské cvičenie? DMZ línia na 38. rovnobežke je jednou z posledných svetových pamiatok studenej vojny. Cesta špeciálnym vozidlom za sprievodu vyzbrojenej armády. Uvidíme vojakov severokórejskej armády? Uvidíme najväčšiu vlajku sveta na druhej strane? Cena: 45 euro/1 osoba. A nezabudnite už ste tam boli len z druhej strany!!

Odlet domov. Videli sme obe časti kórejského polostrova a tento „hotspot“ na politickej mape poznáte dokonale.

 

Cena zahŕňa

 • medzinárodné letenky v economy class
 • 3 x ubytovanie v dvojposteľových izbách v KLDR v lokálnom  4*
 • 1 x v tradičnom hoteli v Kaesongu
 • 4 x v 3* hoteli v južnej Kórei
 • raňajky v Južnej Kórei
 • plnú penziu v rámci KLDR
 • výťah do veže Juche
 • unikátne zážitky
 • slovenského BUBO-sprievodcu
 • asistenčné služby BUBO
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti

Cena nezahŕňa:

Letiskové poplatky, víza, ostatnú stravu, fakultatívne výlety

Poznámka:

Termín zájazdu sa môže z dôvodu vízových vecí a nariadení zo strany KĽDR posunúť o 1-2 dni, prípadne predĺžiť.

Zájazd pre fajnšmekrov s najväčším výberom termínov do KĽDR a Južnej Kórei na Slovensku.

Porovnajte ceny s konkurenciou. Žiadne skryté povinné transfery. Kompletná cena za výnimočný program.

Zobraziť galériu

Termíny a ceny

Termín Cena  
28.04.2017
08.05.2017
2 330,00 €
23.08.2017
02.09.2017
2 330,00 €
23.10.2017
02.11.2017
2 330,00 €

BUBO v KLDR

Starucky Tupolev TU204-100 spolocnosti Air Koryo nenaplnil povest o najhorsej leteckej spolocnosti planety a my bezpecne pristavame na medzinarodnom letisku v Pyongyangu. TU-cko sice pri…

16
SEP
18:32
2016

BUBO v KLDR

Na svete existuje len malo krajin o ktorych sa vela pise, ale naozaj malo sa o nich vie. Jednym z najzahadnejsich statov nasej planety je Korejska ludovodemokraticka republika, znamejsia…

13
SEP
13:53
2016
Ľuboš Fellner Ľuboš Fellner

Čitatelia renomovaného amerického časopisu o cestovaní Conde Nast Traveller zvolili svoje top mestá planéty za rok 2016. Keďže hlasuje pestrá vzorka cestovateľov, rebríček zaujal aj nás a radi vám prinášame výňatok z neho s našou krátkou impresiou z každého mesta o tom, ako toto mesto spoznávame my. Už čoskoro prinesieme rebríček top miest našej planéty podľa sprievodcov BUBO.

Čitatelia renomovaného amerického časopisu o cestovaní Conde Nast Traveller zvolili svoje top mestá planéty za rok 2016. Keďže hlasuje pestrá vzorka cestovateľov, rebríček zaujal aj nás a radi vám…

Itinerár

 
Stiahnite si kompletný itinerár pre tento zájazd v prehľadnej podobe PDF formátu.
 

Stiahnuť itinerár • 1 / 0