Srí Lanka - rajská záhrada

Tropický raj. Nielen prírodou, ale aj neuveriteľne milými a šťastnými domorodcami. Ide o spojenie komfortného poznávania a oddychu na záver. Máme prenajatý klimatizovaný autobus s tým najmilším šoférom. No základom tejto cesty sú silné zážitky a preto môžete okúsiť rôzne druhy dopravy (lodičku, káričku ťahanú byvolmi, bicykel či slona). Hotely sú s bazénom a ayurvédskym centrom. Pamiatky UNESCO vs. domorodá kultúra, tajomstvo cejlónskeho čaju a Budhovho zubu.

Michal Gaj Michal Gaj Michal Gaj
Spokojnosť klientov
od 1 480,00 €

Sri Lanka

11 dní
 • na slonoch pralesom
 • na bicykloch medzi pagodami
 • na kárach ťahaných volmi domorodou dedinkou
 • na lodičke jazerom lotosových kvetov
 • výstup na vrchol Sigiriya
 • výborná polpenzia v cene a na konci all inclusive
 • za kratší čas zažijete oveľa viac
 • Srí Lanka od najväčšieho predajcu
 

Prílet do COLOMBA, hlavného mesta ostrova. Ostrov prezývaný “Perla Indického oceánu” a vaši sprievodcovia Vás očakávajú. Úslužnejšieho šoféra ste nevideli. Nakladá vaše kufre a zdraví Vás “áhoj Bubáci”. Vy odpovedáte s úklonom a zopätými rukami “ayubówan”. Transfer krížom cez sviežu prírodu trópov do najstaršieho hlavného mesta. ANURADHAPURA (UNESCO): založená v 4. storočí pred n. l. bola počas 1400 rokov hlavným mestom Sinhálska, rozlohou veľká ako dnešný Paríž. Škoricové, ananásové plantáže, sýtozelené ryžové polia. Najlepšie banány ambulla budete zapíjať kokosovým arakom, BUBO Vás pozýva. Ruwanwelisaya vysoká 103 metrov je najkrajšia pagoda krajiny, biela, majestátna a nádherná. Prečo sa budhisti usmievajú a sú tak šťastní? Spýtajte sa na to mnícha, ktorý stojí vedľa vás! Poprechádzame sa popod korunu Sri Maha Bodhiya, najposvätnejšieho stromu budhizmu, ktorý pochádza z pôvodného stromu, pod ktorým Budha dosiahol osvietenie. Dokonalý začiatok našej cesty.

Aj tento deň zažijete viac než iní. Pravý Cejlón, ktorý tu už o pár rokov nebude. Usmievavých domorodcov v ich dedinkách mimo klasických turistických trás. Nasadneme na Srí Lanský taxík – drevené káry ťahané vodnými byvolmi nás privezú až k jazeru plnému lotosových kvetov. Budeme sa plaviť na domorodých lodičkách krížom až k pralesu. Uvidíme divoké slony? Ako pestujú domorodci ryžu, kokos, betel a ako pripravujú lokálny čaj? Domčeky z prútia, hlinená pec na drevo, na oblečenie sarong a sárí. Pokoj, pokora a jednoduchý šťastný život v raji. Ako tu môžu mať tak čisto? Domorodý obed podávaný na banánovom liste je neuveriteľne chutný. Toto zažil málokto. Užívame si pohostinnosť miestnych obyvateľov. Kundate gate dumi kun. Čo takto zajazdiť si na slonovi? Budete mať možnosť. Chodíme sem roky a toho malého slona domáci už volajú “Bubo”. Poobede navštívime skalné chrámy v DAMBULLA (UNESCO): budhistické sochy a impresívne fresky, komplex piatich jaskýň Aja Maha Vijara, sochy Upulvana a Samana, výjavy z pekla, veľký zlatý budha a škriekajúce opice na mangovníku.

SIGIRIYA: ôsmy div sveta, opevnený palác kráľa Kasyapu na 183 metrov vysokom brale, súčasť svetového dedičstva UNESCO. Vystúpame až hore a budeme sa tešiť neuveriteľným výhľadom. Jedna z najkrajších scenérii aké ste kedy videli. POLONNARUWA (UNESCO) bola druhým hlavným mestom Cejlónu a my si ju užijeme na bicykloch. Autobus ide popri nás pre tých čo bicykel nemusia. Väčšinou sa ide po rovine, či mierne dole. Zavlažovacie systémy na rozlohe 2400 hektárov, postavené slávnym kráľom Parakrambahu, ruiny kráľovskej komnaty, citadela, lotosové kúpele, komplex Gal Vihara s kolosálnymi stvárneniami Budhu na granitovom kameni, najzachovalejšia nezrekonštruovaná dagoba na Sri Lanke. Po bicyklovaní sa osviežime čerstvým kokosovým orechom. Ďalší úžasný deň za nami.

Dnes si vysvetlíme základy ayurvédskej medicíny. Miestne herbálne lieky na artritídu, zvýšenie libida, či na depiláciu sú zázračné. Predvedieme! KANDY (UNESCO): kráľovské horské mesto a centrum sinhálskej kultúry. Daladamaligawa, chrám Budhovho zubu, ktorý je najposvätnejším miestom Sri Lanky, miesto viery a hrdosti. Prejdeme sa záhradou a ukážeme si ako rastú klinčeky, kurkuma, či kardamon a všetky ingrediencie, z ktorých sa vyrába to najlepšie karí. Ale aj iné rastlinky od A po Z., ktoré máte doma vo svojich koreničkách. Večer si môžete vychutnať známy sinhálsky tanec či ajurvédsku masáž.

Venujeme sa najvzácnejšej komodite z ostrova zvaného Cejlón. Čajové plantáže, na ktorých sa pestuje originálny cejlónsky čaj, čajová fabrika, malebné scenérie čajovej krajiny, vodopády, horské masívy a všadeprítomná vôňa čaju. Sloní sirotinec v PINNAWALA na brehoch rieky Maoya bude na konci nášho poznávacieho okruhu najväčším zážitkom. 70 rozkošných sloníkov, ktoré sa spolu hrajú a šantia. Kŕmenie, kúpanie. Poobede odchádzame na južné pobrežie na jednu z najlepších pláží ostrova, ubytovanie v štýlovom hoteli priamo na pobreží Indického oceánu. Výber hotela je už len na Vás.

Oddych na pobreží SRI LANKY v príjemnom hoteli s možnosťou fakultatívnych aktivít. Alebo dáte prednosť rannému joggingu na pláži a ničím nerušenému oddychu v teplom Indickom oceáne? 3* MERMAID/Tangerine hotel all inclusive. Výborný 3* hotel, ktorý splní vaše očakávania. Dlhá piesočnatá pláž Kalutara vo farbe mandľových makroniek je rovno pred vašim hotelom. Letisko v Colombe je necelé tri hodiny jazdy z hotela. Izby sú navrhnuté v klasickom sinhálskom štýle s nábytkom z teakového dreva a štandardným vybavením vrátane klimatizácie. Izby majú balcony alebo terasu. Za poplatok je v izbách pripojenie na wifi alebo môžete využiť bezplatné wifi v čitárni. Kúpať sa môžete na pláži alebo v dvoch bazénoch. Súčasťou hotela je tropická záhrada s kokosovými palmami. Stravovanie all inclusive zahŕňa plnú penziu, miestne alko a nealko nápoje a poobedňajšie občerstvenie. Hotel Tangerine spĺňa rovnaké kritériá a používame ho ak hotel Mermaid nie je dostupný. Ak si chcete zlepšiť ubytovací štandard, využite služby BUBO prémium, ktorú nájdete v doplnkových službách.

Oddych na pobreží SRI LANKY v príjemnom hoteli s možnosťou fakultatívnych aktivít. Alebo dáte prednosť rannému joggingu na pláži a ničím nerušenému oddychu v teplom Indickom oceáne?

Oddych na pobreží SRI LANKY v príjemnom hoteli s možnosťou fakultatívnych aktivít. Alebo dáte prednosť rannému joggingu na pláži a ničím nerušenému oddychu v teplom Indickom oceáne?

Doobeda kúpanie, check out a poobede transfer na letisko. Odlet.

 

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku
  do Colomba
 • ubytovanie 4 x v 3* hoteloch v dvojposteľových izbách
 • polpenziu počas poznávacieho programu (Raňajky a večera. Polpenzia začína 2.deň večerou a končí 6.deň raňajkami)
 • 4 x ubytovanie v 3* hoteli na pláži so stravovaním all inclusive (hotel v základnej cene je Mermaid beach club)
 • dopravu klimatizovaným autobusom
 • slovenského BUBO - sprievodcu (2. – 6. deň)
 • asistenčné služby miestnej CK a CK BUBO
 • letiskové transfery na Srí Lanke
 • dopravu na káričkách ťahaných vodnými byvolmi
 • plavbu lodičkou po “lotosovom” jazere
 • ochutnávku araku 
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti

Cena nezahŕňa:

ostatnú stravu, víza, letiskové poplatky, vstupné do pamiatok a atrakcií

Prečo Srí Lanka? Srí Lanka alebo Cejlón je vyhľadávanou destináciou. Krajina má celoročne výborné počasie, úžasnú históriu a pláže. To všetko na pomerne malom kúsku zeme.  Srí Lanka je budhistická krajina s množstvom chrámov a posvätných miest rovnako s množstvom obrovských palácových komplexov, pri ktorých zadržíte dych. Päťdňový intenzívny program Vám umožní spoznať históriu a súčasnosť krajiny a potom Vás už čaká pláž.

Poznámka:

Tento zájazd lietame spoločnosťou Emirates, ktorá patrí medzi najlepšie na svete. 

Používame nasledovné lety:

1.deň: EK128 Viedeň Dubaj 15:05-22:45

2.deň:EK650 Dubaj Colombo 02:35 - 08:25

11.deň: EK349 Colombo Dubaj 02:55 - 05:55

11.deň:EK127 Dubaj Viedeň 08:55 - 12:55

Presné časy letov sa môžu meniť a určuje si ich letecká spoločnosť. Uvedené lety sú preferované lety BUBO, v prípade, že nie sú k dispozícii tak používame ostatné letecké spoločnosti s podobnými letovými časmi napr. Qatar Airway, Etihad.

Presné lety dostane každý klient v informáciách pred cestou, ktoré sa zasielajú cca 6 týždňov pred odchodom zaájazdu.

AKTUALNE UPOZORNENIE: do 5.4.2017 budú na letisku v Colombe prebiehať v čase od 08:30-16:00 stavebné práce na novej runway. Z tohto dôvodu boli letecké spoločnosti požiadané o redukciu letov. Do 5.4. budeme nútený používať menšie množstvo letov a horšie letové časy. Takisto letecká spoločnosť Niki v spolupráci s Air Berlin ohlásila k 1.3.2017 zrušenie letu Viedeň - Abu Dhabi. Všetci už rezervovaní klienti budú automaticky zmenení na iné lety spoločnosti Etihad, žiaľ na 2 prestupy na ceste späť.

Zobraziť galériu

Termíny a ceny

Termín Cena  
28.04.2017
08.05.2017
2 080,00 €
10.07.2017
20.07.2017
1 810,00 €
23.07.2017
02.08.2017
1 660,00 € 1 810,00 €
14.08.2017
24.08.2017
1 810,00 €
10.09.2017
20.09.2017
1 480,00 € 1 580,00 €
20.09.2017
30.09.2017
1 580,00 €
25.10.2017
04.11.2017
1 610,00 €
05.11.2017
15.11.2017
1 690,00 €
19.11.2017
29.11.2017
1 690,00 €
29.11.2017
09.12.2017
1 480,00 €
25.12.2017
04.01.2018
2 060,00 €

Rozprávka z rajskej Srí Lanky


Slon a muž

Kde bolo, tam bolo, bolo to veľmi dávno , ked este človek rozumel reči zvierat, žil jeden chlap v susedstve so slonom. Spolocne si dobre nazivali a zdieľái svoj život.

Slon…

Katka na druhu ( Katarina Pivovarnikova & Katka Liskova)
24
MAR
14:04
2017

Rajsky na Srí Lanke

Rajský pocit...to je presne pocit, ktorý nadobudnete na cestách po Srí Lanke. To sa nedá ani slovami vyjadriť... Za jeden deň zážitkov toľko, co by ste na inej dovolenke nenazbierali ani za…

Katarina na druhú (Katarina Pivovarnikova & Katarina Liskova)
14
MAR
18:24
2017
Ľuboš Fellner Ľuboš Fellner

Ázia - úžasne pestrý kontinent medzi pamiatkami Jordánska na západe a modernou Japonska na ďalekom východe. V našej ponuke nájdete 51 krajín, desiatky ciest, stovky termínov. Pozrite si prvú desiatku našich najpopulárnejších zájazdov do Ázie. Ktorý vám ešte chýba do zbierky? Využite teraz možnosť objednať si ho s výnimočnou zľavou.

Ázia - úžasne pestrý kontinent medzi pamiatkami Jordánska na západe a modernou Japonska na ďalekom východe. V našej ponuke nájdete 51 krajín, desiatky ciest, stovky termínov. Pozrite si prvú desiatku…

Itinerár

 
Stiahnite si kompletný itinerár pre tento zájazd v prehľadnej podobe PDF formátu.
 

Stiahnuť itinerár


Dalsi krasne prezity zajazd s BUBO. Vdaka kreativnemu sprievodcovi Petovi Salajovi som aj s manzelkou prezil nezabudnutelne chvile pri spoznavani tejto krasnej krajiny. Pocas celeho zajazdu vladla dobra nalada - vdaka tomu sme lahko zvladali aj fyzicku zataz. Tymto chcem podakovat Petovi za perfektne odvedenu pracu. Svojim sprievodnym slovom nam priblizil zvyklosti a historiu tohto skromneho naroda. Krajina je krasna, plna prirodnych kras a historickych pamiatok. Desat dni plnych zazitkov doporucujem aj inym zaujemcom. Vdaka!
26. 3. 2017
Zájazd bol super, krajina nádherná, ľudia milí, máme za krátky čas veľa zážitkov, poznávacia časť zorganizovaná na minútu, sprievodca Peter Salaj super, milý, múdry, slušný. Veľké mínus nekomfortný odchod z rezortu.
16. 3. 2017
Před týdnem jsme se vrátili z krásné dovolené na Srí Lance. Velice těžce jsme si zvykali v práci, ale i všude jinde - scházeli nám milí a usměvaví lidé, pohoda a klid. Zájezd byl vynikající. Spoustu jsme toho viděli, je až neuvěřitelné kolik jsme toho stihli - památky UNESCO, domorodé dílny, masáže, projížďky na slonech a na lodičkách...Tím vším nás provázel skvělý Peťo Salaj. Milý, příjemný, ochotný, usměvavý. Moc děkujeme.
6. 3. 2017
Sri Lanka ako taká je krásna, autentická, farebná, divoká, usmiata a zároveń pokorná... Zájazd bol úplne celý super krásne rozplánovaný, nevedela som sa dočkať kedy sa už zobudím a čo nás nové čaká....Všetko bolo dokonalé a absolútne to splnilo to čo sme očakávali od tejto krajiny. A samozrejme veľká vďaka Petrovi Salajovi: ,,Peťo palec hore si super!" A nedá mi nespomenúť nášho Chandereho večne usmiateho autobusára so slovenskou železničiarskou čiapkou. Pozdravujeme.... a Zara posiela veľkú pusu.
2. 3. 2017
S BUBO sme precestovali s manželom veľa krajín, spoznali sme mnoho sprievodcov, bez ktorých by sme neulovili toľko cestovateľských zážitkov. Väčšinou nás nesklamali a vždy si na nich s potešením spomíname. Pred rokom sme sa zúčastnili Bubobálu, kde nás milo očaril sprievodca, ktorý krajinu, ktorú pozná a miluje tak opísal, že môj manžel pri jeho opisoch gurmánskych zážitkov a ľudí žijúcich v nej, ktorých tak verne sprístupnil, že sme sa hneď rozhodli pre túto destináciu. Neoľutovali sme to a zistili sme, že to bolo výborné rozhodnutie a bolo to nad naše očakávanie. Sri Lanka je nádherná krajina, milí skutočne usmievaví ľudia, milujúci svoju krajinu. Mišo Gaj, náš skvelý guide miluje túto krajinu a jeho vzťah, úctu a lásku k ľuďom žijúcim v tejto krajine bolo cítiť na každom kroku. Kde sa objavil, tam ho vítali ako doma a presne tak sme sa tam cítili. Mišo je skvelý človek, ktorý by za svojich -naši-naši ako nás volal aj dýcha. Venoval sa nám aj počas pár chvíľ voľna, lebo program bol skutočne plný. Charizmatický oduševnený svojou prácou. Ochotný vždy pomôcť a riešiť všetko riešiteľné. Srší vtipom a humorom a ešte sa nám nestalo, aby sa nám sprievodca ozýval aj po zájazde a ochotne pomáhal s fotografiami a s receptami a so všetkým načo sme zabudli. Jednoducho Skvelý ...skvelý ..skvelý. Prajeme cestovnej kancelárii BUBO mnoho takýchto skvelých ľudí, ďakujeme za krásne spomienky a skúsenosti Vrelo doporučujem tento zájazd. S BUBO aj na koniec sveta.
27. 2. 2017
Zdravím všetkých Bubákov (aj tých budúcich)! Minulý týždeň som sa vrátila zo zájazdu Srí Lanka - Rajská záhrada. Bol to absolútne neopakovateľný zážitok. Dokonalý kokteil zábavy, relaxu, nových poznatkov, fyzickej aktivity a skvelej domácej kuchyne. Vďaka intenzívnemu programu som po prvých 6 dňoch mala pocit, ze prešli minimálne 2 týždne :-). Náš sprievodca Peto Salaj nás zahrnul zaujímavosťami o kultúre, zvykoch, budhizme a taktiež množstvom praktických informácií o miestnych pomeroch. Dalo by sa povedať, ze Srí Lanka je už súčasťou jeho DNA. Svoje nadšenie a pozitívnu energiu preniesol aj na nás vďaka čomu sme si tento zájazd náležite užili. Vrelo doporučujem!
9. 8. 2016
O Srí Lanke môžem smelo povedať, že je to krásny kúsok sveta, ale radšej, než do sto slov hymnu to zhrniem do jednej rady: choďte si ju pozrieť. Možno sa vám nebude páčiť všetko, čo tam uvidíte, ale väčšina rozhodne áno a vrátite sa o niečo múdrejší, o niečo rozhľadenejší a s o niečo väčším mierom v duši. Čo sa Buba týka, nepatrím k usťažovaným typom, ale v rámci akejsi kreatívnej chvíľky som spätne rozmýšľala o organizácií a vôbec praktických aspektoch nášho výletu a o tom, či by som niečo zmenila, alebo vylepšila, ale neprišla som na jedinú vec, ktorú by som mohla vytknúť. A v neposlednom rade chcem pochváliť sprievodcu, Peťa Salaja, za jeho nepoľavujúcu dobrú náladu, ústretovosť a rozhľadenosť vo svojom obore. Vidieť krajinu je jedna vec, vedieť, čo vlastne vidíš, je bonus, ktorý robí zážitky dvakrát hodnotnejšími. O to, takisto ako o nás, sa tiež postaral prvotriedne.
5. 8. 2016
Prave som sa vratila zo zajazdu Sri Lanka - rajska zahrada a musim sa priznat, ze tento zajazd presiahol moje ocakavania a som so svojou volbou nadmieru spokojna. Aj tento zajazd, ako aj vsetky ostatne, na ktorych som sa z BUBO zucastnila, bol plny skvelych zazitkov a perfektne zorganizovany. I napriek tomu, ze v Sri Lanke "Nothing goes right" Peter Salaj zvladal kazdu situaciu z absolutnym profesionalizmom. Peter aj domaci sprievodca Arosh nam dokazali cely zajazd obohatit svojimi znalostami miestnych pomerov, vtipnymi pribehmi a dobrym zmyslom pre humor. Mozem tento zajazd vrelo doporucit :-)
4. 8. 2016
Dobrý deň Vrátil som sa zo zájazdu Srí Lanka - 19.03. - 29.03.2016, ktorý nadmieru presiahol moje očakávania. Úžasný program, trasa a mnoho jedinečných zážitkov, od jazdy a kúpania sa so slonom, člnkovanie sa na lotosovom jazere, až po ayurvédsku masáž, po ktorej sa človek cítil úplne znovuzrodený. Odporúčam:) Všetko pekne zorganizované, vďaka našej skvelej sprievodkyne Katke Líškovej. Vysoko hodnotím jej hlbokú znalosť miestnej kultúry, budhizmu, ayurvédy a jej nadšenie, ktoré nám dokázala podať tak, že znásobilo zážitok z tohoto zájazdu:)
7. 4. 2016
Týždeň po návrate z výletu na SRL chceme vysloviť poďakovanie za profesionálny prístup a perfektnú znalosť miestnych pomerov nášmu príjemnému a ochotnému sprievodcovi Mišovi Gajovi. On spolu s miestnymi sprievodcami a nádhernou krajinou spôsobili, že na túto cestu budeme dlho spomínať. Počas poznávacej časti sme sa oboznámili s množstvom informácií, či už o čaji, drahokamoch, bylinkách, batike, histórií, budhizme, atď. proste stále bolo niečo zaujímavé. Mišo nedovolil, aby sme sa čo len na chvíľu nudili. Poznávacia časť bola vystriedaná totálnym relaxom pri teplom Indickom oceáne. Užili sme si aj to, že oceán poskytoval zábavu vo forme väčších vĺn. A keď sme už mali hojdania dosť, presunuli sme sa do bazéna, kde Mišo (aj keď to už nebolo v jeho náplni práce :)) utužoval naďalej náš kolektív. Ešte raz veľké poďakovanie všetkým účastníkom zájazdu za vytvorenie perfektnej atmosféry. Túto krajinu s touto cestovkou vrelo doporučujeme.
12. 3. 2016