Srí Lanka a Tamilské tigre

Maximalistický okruh ostrovom, po trase ktorú pred Vami prešiel málokto. BUBO je určite prvou cestovnou kanceláriou, ktorá má s týmito oblasťami praktické skúsenosti. Využite to a buďte prví. Uvidíte veľrybu a leoparda? Či aspoň tamilského tigra? Slušné hotely, kvalitná doprava, vynikajúca strava a sprievodca. Náročný program, ale aj 4 dni oddychu na rôznych plážach. Malá exkluzívna skupina si vychutnáva privilégium byť prvý.

Ľuboš Fellner Ľuboš Fellner Ľuboš Fellner
Spokojnosť klientov
od 1 821,60 €

Sri Lanka

14 dní
 • O krok pred ostatnými
 • Oblasťami bez turistov no o to s väčším fluidom
 • Džungľou na slonoch a po stopách leoparda
 • Hinduistické chrámy a čierni vzdelaní Tamilcovia
 • 4 dni na  najkrajších plážach ostrova
 

Prílet do COLOMBA, hlavného mesta ostrova. Chystáte sa spoznať ostrov prezývaný “Perla Indického oceánu” lepšie než 99% domácich. Vojna medzi Sinhálcami a Tamilcami trvala tak dlho, že sever krajiny je absolútne neznámy. Aj keď vojna skončila už v roku 2009 a v krajine odvtedy vládne mier, Vy bude jedni z prvých turistov. Vychutnajte si to privilégium! Transfer krížom cez sviežu prírodu trópov do najstaršieho hlavného mesta. ANURADHAPURA (UNESCO): založená v 4. storočí pred n. l. bola počas 1400 rokov hlavným mestom Sinhálska, rozlohou veľká ako dnešný Paríž. Škoricové, ananásové plantáže, sýtozelené ryžové polia. Najlepšie banány ambulla budete zapíjať kokosovým arakom, BUBO Vás pozýva. Ruwanwelisaya vysoká 103 metrov je najkrajšia pagoda krajiny, biela, majestátna a nádherná. Prečo sa budhisti usmievajú a sú tak šťastní? Spýtajte sa na to mnícha, ktorý stojí vedľa vás! Poprechádzame sa popod korunu Sri Maha Bodhiya, najposvätnejšieho stromu budhizmu, ktorý pochádza z pôvodného stromu pod ktorým získal Budha osvietenie. Dokonalý začiatok našej cesty.

Aj tento deň zažijete viac než iní. Pravý Cejlon, ktorý tu už o pár rokov nebude. Usmievavých domorodcov v ich dedinkách mimo klasických turistických trás. Nasadneme na Srí Lanský taxík – drevené káry ťahané vodnými byvolmi nás privezú až k jazeru plnému lotosových kvetov. Budeme sa plaviť na domorodých lodičkách krížom až k pralesu. Uvidíme divoké slony? Ako pestujú domorodci ryžu, kokos, betel a ako pripravujú lokálny čaj? Domčeky z prútia, hlinená pec na drevo, na oblečenie sarong a sárí. Pokoj, pokora a jednoduchý šťastný život v raji. Ako tu môžu mať tak čisto? Domorodý obed podávaný na banánovom liste je neuveriteľne chutný. Toto zažil málo kto. Užívame si pohostinnosť miestnych obyvateľov. Kundate gate dumi kun. Čo takto zajazdiť si na slonovi? Budete mať možnosť. Chodíme sem roky a toho malého slona domáci už volajú “Bubo”. Poobede navštívime skalné chrámy v DAMBULLA (UNESCO): budhistické sochy a impresívne fresky, komplex piatich jaskýň Aja Maha Vijara, sochy Upulvana a Samana, výjavy z pekla, veľký zlatý budha a škriekajúce opice na mangovníku.

SIGIRIYA: ôsmy div sveta, opevnený palác kráľa Kasyapu na 183 metrov vysokom brale, súčasť svetového dedičstva UNESCO. Vystúpame až hore a budeme sa tešiť neuveriteľným výhľadom. Jedna z najkrajších scenérii aké ste kedy videli. POLONNARUWA (UNESCO) bola druhým hlavným mestom Cejlónu a my si ju užijeme na bicykloch. Autobus ide popri nás pre tých čo bicykel nemusia. Väčšinou sa ide po rovine, či mierne dole. Zavlažovacie systémy na rozlohe 2400 hektárov, postavené slávnym kráľom Parakrambahu, ruiny kráľovskej komnaty, citadela, lotosové kúpele, komplex Gal Vihara s kolosálnymi stvárneniami Budhu na granitovom kameni, najzachovalejšia nezrekonštruovaná dagoba na Sri Lanke. Po bicyklovaní sa osviežime čerstvým kokosovým orechom. Ďalší úžasný deň za nami.

Dnes si vysvetlíme základy ajurvédskej medicíny. Miestne herbálne lieky na artritídu, zvýšenie libida či na depiláciu sú zázračné. Predvedieme! KANDY (UNESCO): kráľovské horské mesto a centrum sinhálskej kultúry. Daladamaligawa, chrám Budhovho zubu, ktorý je najposvätnejším miestom Sri Lanky, miesto viery a hrdosti. Prejdeme sa záhradou a ukážeme si ako rastú klinčeky, kurkuma či kardamon a všetky ingrediencie z ktorých sa vyrába to najlepšie karí. Ale aj iné rastlinky od A po Z., ktoré máte doma vo svojich koreničkách. Večer si môžete vychutnať známy sinhálsky tanec či ajurvédsku masáž.

Venujeme sa najvzácnejšej komodite z ostrova zvaného Cejlón. Čajové plantáže, na ktorých sa pestuje originálny cejlónsky čaj, čajová fabrika, malebné scenérie čajovej krajiny, vodopády, horské masívy a všadeprítomná vôňa čaju. Sloní sirotinec v PINNAWALA na brehoch rieky Maoya bude na konci nášho poznávacieho okruhu najväčším zážitkom. 70 rozkošných sloníkov, ktoré sa spolu hrajú a šantia. Kŕmenie, kúpanie. Poobede odchádzame na južné pobrežie na jednu z najlepších pláží ostrova, ubytovanie v štýlovom hoteli priamo na pobreží Indického oceánu. Výber hotela je už len na Vás.

Celodenný relax na pláži Kalutara.

Opäť vyrážame! Okolo zlatých pláží prechádzame ďalej na juh. GALLE (UNESCO) je návratom do čias portugalských a holandských kolónií. 4. najväčšie mesto krajiny po Colombe, Kandy, Jaffne na cestovateľa Ibn Batutu v 14. storočí zapôsobilo. Ako ho budete vnímať vy? Kravy oddychujú pod sýtočervenými stromami, deti hrajú medzi hradbami futbal, lodičky sa lenivo kníšu v prístave. Dnes je šanca vidieť veľryby.

Skoro ráno nasadáme na džíp a ideme tak, aby bola naša šanca vidieť zver najlepšia. Yala je totižto jedným z najlepších parkov ostrova známa najvyššou populáciou leopardov. Náš ranger hľadá spolu s nami krokodíly, leňochody, varany, jelene, divoké byvoly a slony. Prebehne nám pred objektívom aj leopard? Tento rok sú premnožené. Transfer do PASSICUDAH.

Dnes máme v pláne oddych. Ľuboš Fellner prešiel v roku 2015 všetky miestne hotely a sú na slušnej úrovni. Passicudah je prekvapením, turistickou budúcnosťou ostrova s rozsiahlymi plážami a prekvapivo rozvinutými službami. Chcete si zajazdiť na skútri či potápať sa? Dáte si kraby či homáre? Stoja polovicu toho čo v Colombe. Ak sa nám nepodarilo vidieť veľryby v Galle tak tu máme druhý pokus.

Dnes vstupujeme do tamilskej oblasti a všetko sa mení. Budhizmus vystriedal hinduizmus a sinhálsky jazyk tamilský. Tamilcov je vo svete bezmála 70 milionov a nemajú vlastný štát. Sú považovaní za veľmi múdrych ľudí, ktorí tisícročia udržiavajú svoje zvyky. A najviac sa kultúra zachovala práve tu na Srí Lanke. Prehliadka 2.5 tisíc rokov starého prístavu TRINCOMALEE. Najsvätejší hinduistický chrám ostrova, Koneswaram sa vypína na skale s výhľadom na zátoku Gokarna (ucho kravy), kam sa vlieva rieka Mahavilli Ganga. Toto miesto sa nazýva Kailašom juhu, zatiaľ čo Kailaš severu sa nachádza v Tibete. Chrám je zasvätený Šivovi a my sa razom vzdialime zo známeho sveta. Brahmáni, do pol pása nahí a omotaní bielou látkou vykonávajú pudžu, zapaľujú ohne a odriekajú motlitby. Špina a ruch, býk Nandi, presný opak pokojných budhistických chrámov. Ohromné fluidum však ostáva.

Kráľovstvo JAFFNA prekvitalo od začiatku 13 až po 15. storočie. V roku 1505 si práve túto oblasť zobrali za svoju základňu Portugalci. V kedysi najdôležitejšej oblasti Srí Lanky ste teraz jedinými turistami. Na trhu si kupujete banány či betel a dostávate ich zadarmo –“si môj hosť” – počujete. Porozprávame sa s domácimi o Tamilských tigroch a vy nebudete chápať, že tak mierumilovní ľudia dokázali desaťročia bojovať. Lagúny s morskou vodou, ktorá je teplejšia než krv vo vašich žilách. Čierni tamilskí rybári tu lovia tradičným spôsobom čo je značne fotogenické. Vysvetlíme si miestny kastový system. Nallur Kovil je gýčový chrám venovaný Muruganovi. Vyzuť sa treba do prachu a muži vstupujú bez trička. Minulý rok sa nám podarilo dostať na sväté ostrovy NANATIVU. Tu žili vyznávači kultu hadov. Ostrov je vzdialený 2 hodiny cesty od Jaffny po neuveriteľných mólach medzi ostrovčekmi a ďalej 30 minút plavby v podpalubí preplnenej lodičky. Na ostrove príjemná prechádzka medzi budhistickým a hinduistickým chrámom. Kúpite si platy kokosového cukru? Návrat späť do hotela v Jaffne. 2 noci v Jaffna treba považovať za objaviteľské, veď okrem indických turistov tu nie je nikto. Určite uvidíme viac! Na večeru vylúpané krevety na štýl Jaffna, ktoré domáci ponúkajú ako najlepšie na svete, a možno aj majú pravdu.

Prechádzame polostrovom Jaffna a je zaťažko rozlúčiť sa. Prekvapujúco dobrou novopostavenou cestou trielime na juh a sme jediné auto na ceste. Palcký prieliv v Bengálskom zálive je maximálne 13 metrov hlboký, no často oveľa menej. Do Indie by ste, zdá sa, prešli po svojich. Vpravo máme Adamov most, no my ideme ešte na pláž. Náš veľký okruh Srí Lankou sa končí. Poituu varén. Transfer na letisko.

Odlet z Negombo a prílet domov.

 

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku
 • 11 x ubytovanie  v 3*-4* hoteloch v dvojposteľových izbách
 • 11 x raňajkami
 • Výlet do národného parku Yala
 • dopravu klimatizovaným autobusom
 • slovenského BUBO - sprievodcu
 • asistenčné služby  CK BUBO
 • letiskové transfery na Srí Lanke
 • návštevu výrobne čaju
 • dopravu na káričkách ťahaných vodnými byvolmi
 • plavbu lodičkou po “lotosovom” jazere
 • ochutnávku araku a ajurvédskej masáže pre každého
 • doprava cez ostrovčeky a následne trajekt na svätý ostrov Nanativu
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti

Cena nezahŕňa:

stravu (okrem raňajok), víza, letiskové poplatky, vstupné do pamiatok a atrakcií

Poznámka:

Prečo Srí Lanka? Srí Lanka alebo Cejlón je vyhľadávanou destináciou. Krajina má celoročne výborné počasie, úžasnú históriu a pláže. To všetko na pomerne malom kúsku zeme.  Srí Lanka je budhistická krajina s množstvom chrámov a posvätných miest rovnako s množstvom obrovských palácových komplexov, pri ktorých zadržíte dych. Päťdňový intenzívny program Vám umožní spoznať históriu a súčasnosť krajiny a potom Vás už čaká pláž.

Tento zájazd lietame spoločnosťou Emirates, ktorá patrí medzi najlepšie na svete. 

Používame nasledovné lety:

1.deň: EK128 Viedeň Dubaj 15:05-22:45

2.deň:EK650 Dubaj Colombo 02:35 - 08:25

14.deň: EK349 Colombo Dubaj 02:55 - 05:55

14.deň:EK127 Dubaj Viedeň 08:55 - 12:55

Presné časy letov sa môžu meniť a určuje si ich letecká spoločnosť. Uvedené lety sú preferované lety BUBO, v prípade, že nie sú k dispozícii tak používame ostatné letecké spoločnosti s podobnými letovými časmi napr. Qatar Airway, Etihad.

Presné lety dostane každý klient v informáciách pred cestou, ktoré sa zasielajú cca 6 týždňov pred odchodom zaájazdu.

Zobraziť galériu

Termíny a ceny

Termín Cena  
12.03.2017
25.03.2017
1 897,20 € 2 040,00 €
28.04.2017
11.05.2017
1 841,40 € 1 980,00 €
10.07.2017
23.07.2017
1 987,20 € 2 160,00 €
14.08.2017
27.08.2017
1 987,20 € 2 160,00 €
05.11.2017
18.11.2017
1 821,60 € 1 980,00 €
25.11.2017
08.12.2017
1 821,60 € 1 980,00 €

Fidel medzi nami aj na Sri Lanke


Uz niekolko dni sa pohybujeme po krajine, ktora niektorym pripomina slzicku takmer visiacu z Indie, inym zas perlu Indickeho oceanu a mozno par hladnym nevegetarianom aj stanglu fajnoveho…

04
JAN
13:24
2017

Thank you mr President


Takmer vsade na svete sa oslavuje Silvester. Je uplne jedno, ci ste moslim,krestan, budhista ci zid.. globalizacia je proste silny fenomen. Nas silvestrovsky den na Sri Lanke bol tiez…

01
JAN
19:32
2017
Ľuboš Fellner Ľuboš Fellner

Ázia - úžasne pestrý kontinent medzi pamiatkami Jordánska na západe a modernou Japonska na ďalekom východe. V našej ponuke nájdete 51 krajín, desiatky ciest, stovky termínov. Pozrite si prvú desiatku našich najpopulárnejších zájazdov do Ázie. Ktorý vám ešte chýba do zbierky? Využite teraz možnosť objednať si ho s výnimočnou zľavou.

Ázia - úžasne pestrý kontinent medzi pamiatkami Jordánska na západe a modernou Japonska na ďalekom východe. V našej ponuke nájdete 51 krajín, desiatky ciest, stovky termínov. Pozrite si prvú desiatku…

Itinerár

 
Stiahnite si kompletný itinerár pre tento zájazd v prehľadnej podobe PDF formátu.
 

Stiahnuť itinerár


Ahojte, na zajazde Sri Lanka a Tamilske tigre som bola s cestovkou BUBO prvy krat, boli sme v termine 5-18.11.2016. Kedze to bol moj prvy zajazd s BUBOm, nevedela som presne co ma caka ;) ale musim povedat, ze to bol super zajazd, vsetko bolo dobre zorganizovane, pripravene, vyber ubytovania vyborny, miestny autobus, moznost zakupenia vody u vodica, miestni sprievodca.... a v neposlednom rade by som rada pochvalila nasho sprievodcu Peta Salaja, ktory mal s nami hlavne trpezlivost (ked sme sa pytali viackrat na tu istu vec, napr:), napriek tomu nestracal humor; bol dobre pripraveny co sa tyka informacii o Sri Lanke ... zajazd doporucujem vsetkym, ktori chcu zazit a spoznat aj iny svet, tak trochu iny ako ten europsky.... Zuzana
28. 11. 2016
Milé BUBO, v piatok 18.11.2016 sme sa vrátili z cesty SRÍ LANKA A TAMILSKÉ TIGRE. Ciest, ktoré sme s Vami absolvovali, je už takmer jedna desiatka a aj keď táto patrila k tým pohodovejším (teda minimálne jej prvá časť, keď sme boli spojení so zájazdom Srí Lanka - Rajská záhrada), chceli by sme sa opäť poďakovať za skvelú organizáciu. Všetko fungovalo, bolo pripravené, ubytovanie bolo skvelé….jednoducho, opäť ste nás nesklamali a potvrdili nám, že cestovať s Vami je záruka. Ale tak ste nás to už naučili : -) Poďakovanie istotne patrí tímu ľudí do Vašej kancelárie, o ktorých ani nevieme, že tam sú, ktorí toto všetko organizujú a zabezpečujú, aby sme my zažívali takúto pohodu a istotu. Aj keď je to Vaša práca, skutočne si to ceníme. Poďakovanie patrí aj skvelému sprievodcovi Petrovi Salajovi. Želáme úspech a mmoho spokojných klientov. Lenka + Peter
22. 11. 2016
ahojte, super zajazd, 1x s bubom, 1x v azii - total zazitok ! Sri lanka je FANTASTIC. Ako s prievodca bol s nami Peto - paradicka, za vsetko ho chvalim, za vedomosti, zabavu, zazitky ... good choice
10. 8. 2016
Milí cestovatelia, Sú tomu dva mesiace, čo sme sa s manželom a so skupinou perfektných ľudí vrátili zo zájazdu Srí Lanka a Tamilské tigre. Pre nás dvoch to bol ten úplne prvý zájazd s BUBO a pre BUBO vlastne tiež, keď beriem do úvahy aj cestu na sever Srí Lanky :) Boli sme plní očakávania, čím nás ostrov zaujme a ako to BUBO zvládne. Ostrov so svojou krásnou flórou a faunou očarí aj tých najnáročnejších milovníkov prírody. Od trasy popri palmových lesoch, plavby na lotosovom jazere, výstup na Sigíriu, záprah byvolov, prechádzky v dedinke, nezbedné opice, krásny spev vtáčikov, pohľad na čerstvo vyliahnuté drobučké korytnačky, kúpajúcich sa slonov v rieke, či práve zatúľaných pri ceste :), voľne žijúceho krokodíla v prímorskom rezorte až cez prekrásny národný park Yala, kde netušiac zbadáte aj varana a šakala, ktorého ste ešte nikdy nevideli alebo práve srny a divé svine ako z našich lesov. Na stromoch si všímajte zmeravené chameleóny, či krásne sfarbené vtáčiky, dokonca za listami ukrytého spiaceho leoparda :) Mali sme tú česť obedovať u domácich, ochutnať ich „národnú“ (niekedy sme mali pocit, že aj jedinú :)) stravu priamo z banánového listu, ovoňať ich koreniny a priamo vyskúšať ich liečivé či kozmetické účinky, nakuknúť do veľkoskladu s ovocím a zeleninou, ochutnať ich betel, pozrieť si budhistické chrámy, či v tamilskej časti sa trocha vniesť do hinduizmu. Jedným s ďalších milých prekvapení bol samotný ľud! Na prvý pohľad trocha prísny, ale akonáhle sa im prihovoríš, alebo len dvihneš kútik úst, usmejú sa na teba a milo sa prihovoria. Sú veľmi prívetiví a ešte neskazení turismom (hlavne na severe, kde už kvôli vojne dlho nik nechodil). Pre nás rovnako silný emotívny zážitok vidieť opustené domy po vojne v severnej časti Tamilov, dotknúť sa pomníka obetiam Tsunami alebo obdarenie zvedavých detí z chudobných rodín „maličkosťami“ pri návšteve základnej školy, ako aj srandovná jazda na bicykloch popri ruinách pamiatok, návšteva kina a úžasná atmosféra indického filmu (plného viacerých žánrov) :) . Samozrejme nevynechať krásnu vôňu čajovne, voľne rastúcich kvetov, oceánu, korenín, olejov z ajurvédskej masáže a sladkú chuť baby-banánov (ochutnali sme aj červené :)), ananásov, kráľovského kokosu, papaye a iného ovocia. Navštívili sme aj „povinné“ ale veľmi pekné pamiatky, chrámy. Každým dňom sme boli zážitkami bohatší vďaka vynikajúco zorganizovanému programu a nášmu zdatnému sprievodcovi Petrovi Salajovi, ktorému týmto opätovne ďakujeme, predovšetkým jeho neuveriteľnej trpezlivosti (prerozprávať nám niečo aj viackrát potom ako sme vyčerpaní vždy zaspávali v autobuse :)), jeho prístupu, otvorenosti a starostlivosti. Takých sprievodcov človek stretne naozaj málokedy a budem rada ak budeme mať ešte príležitosť zdieľať s ním zážitky aj z iných častí Zeme. E&L
12. 7. 2016
Milí cestovatelia, Je to len mesiac, čo sme sa s manželom a so skupinou perfektných ľudí vrátili zo zájazdu Srí Lanka a Tamilské tigre. Pre nás dvoch to bol ten úplne prvý zájazd s BUBO a pre BUBO vlastne tiež, keď beriem do úvahy aj cestu na sever Srí Lanky  Boli sme plní očakávania, čím nás ostrov zaujme a ako to „BUBO“ zvládne. Ostrov so svojou krásnou flórou a faunou očarí aj tých najnáročnejších milovníkov prírody. Od trasy popri palmových lesov, plavby na lotusovom jazere, výstup na Sigíriu, záprah byvolov, prechádzky v dedinke, nezbedné opice, krásny spev vtáčikov, pohľad na čerstvo vyliahnuté drobučké korytnačky, kúpajúcich sa slonov v rieke, či práve zatúlaných pri ceste, voľne žijúceho krokodíla v prímorskom rezorte až cez prekrásny národný park Yala, kde netušiac zbadáte aj varana a šakala, ktorého ste ešte nikdy nevideli alebo práve srny a divé svine ako z našich lesov. Na stromoch si všímajte zmeravené chameleóny, či krásne sfarbené vtáčiky, dokonca za listami ukrytého spiaceho leoparda. Mali sme tú česť obedovať u domácich, ochutnať ich „národnú“ (niekedy sme mali pocit, že aj jedinú) stravu priamo z banánového listu, ovoňať ich koreniny a priamo vyskúšať ich liečivé či kozmetické účinky, nakuknúť do veľkoskladu s ovocím a zeleninou, ochutnať ich betel, pozrieť si budhistické chrámy, či v tamilskej časti sa trocha vniesť do hinduizmu. Jedným s ďalších milých prekvapení bol samotný ľud! Na prvý pohľad trocha prísny, ale akonáhle sa im prihovoríš, alebo len dvihneš kútik úst, usmejú sa na teba a milo sa prihovoria. Sú veľmi prívetiví a ešte neskazení turizmom (hlavne na severe, kde už kvôli vojne dlho nik nechodil). Pre nás rovnako silný emotívny zážitok vidieť opustené domy po vojne v severnej časti Tamilov, dotknúť sa pomníka obetiam Tsunami alebo obdarenie zvedavých detí z chudobných rodín „maličkosťami“ pri návšteve základnej školy, ako aj srandovná jazda na bicykloch popri ruinách pamiatok, návšteva kina a úžasná atmosféra indického filmu (plného viacerých žánrov)  . Samozrejme nevynechať krásnu vôňu čajovne, voľne rastúcich kvetov, oceánu, korenín, olejov z ajurvédskej masáže a sladkú chuť baby-banánov (ochutnali sme aj červené), ananásov, kráľovského kokosu, papaye a iného ovocia. Navštívili sme aj „povinné“ ale veľmi pekné pamiatky, chrámy. Každým dňom sme boli zážitkami bohatší vďaka vynikajúco zorganizovanému programu a nášmu zdatnému sprievodcovi Petrovi Salajovi, ktorému týmto opätovne ďakujeme, predovšetkým jeho neuveriteľnej trpezlivosti (prerozprávať nám niečo aj viackrát po tom ako sme vyčerpaní vždy zaspávali v autobuse), jeho prístupu, otvorenosti a starostlivosti. Takých sprievodcov človek stretne naozaj málokedy a budem rada ak budeme mať ešte príležitosť zdieľať s ním zážitky aj z iných častí Zeme.
19. 6. 2016
"Aiubóvan", ako hovoria Srílančania na uvítanie. Aj ja sa chcem pár slovami pridať k hodnoteniu tohto zájazdu. Je to naozaj dobrá voľba, ak chcete zažiť dobrý poznávací zájazd, kde nenarazíte ešte na veľké množstvo turistov. Tento zájazd naozaj ponúka spojenie poznávania, oddychu a gurmánstva. Každý si príde na svoje. Ľudia sú naozaj príjemní a sú radi, že sa opäť po dlhom čase do niektorých oblastí, kde sa dlho bojovalo, vracia turizmus. Za dva týždne toho zažijete veľa a ani vysoké teploty a vlhko človeka neodradia, aby ste všetko, čo zájazd a sprievodca pripravili, aj absolvovali a osobne prežili. Aj ja som bola nadšená z návštevy školy v Jaffne a som rada, že sme ich podporili a BUBO v tom bude pokračovať. Jediné, čo sme nevideli boli veľryby, ale na to treba ísť na zájazd radšej niekde na iný kontinent :-))) Náš mladý sprievodca Peter Salaj, je naozaj skvelý. Vždy dobre naladený a ochotný vyhovieť naším požiadavkám. Tento zájazd naozaj odporúčam. Tak neváhajte a skúste ho aj vy. Kari si užijete na rôzne spôsoby až budete radi, keď sa vrátite domov a dáte si dobrý rezeň :-))).
18. 6. 2016