USA západ aktívne

USA

Prežite aktívnu dovolenku v TOP národných parkoch od Denveru po Los Angeles. Zaraftujte si na divokej rieke, kochajte sa výhľadmi v NP Arches, Monument Valley, Antelope Canyon, či Bryce. Rieka Colorado ako na dlani v hĺbke najslávnejšieho kaňonu na svete. Vyhráte v Las Vegas na ďalšiu dovolenku?

Richard Grom Richard Grom
Spokojnosť zákazníkov
od 2 800 €

USA

15 dní
Termíny a ceny Objednaj zájazd
 • rafting na rieke Arkansas a najvyššie položená dedina USA
 • najkrajšie miesto USA
 • Anasazi a Navajo
 • malá skupinka do 8 ľudí

Zobraziť mapu

Odlet a prílet do Denveru v štáte Colorado. Prenajatou dopravou sa presunieme do Canon City. Zajtra nás čaká nezabudnuteľný rafting na rieke Arkansas v nádhernom kaňone.

Dostaneme neoprény, vesty, základné školenie a začíname pádlovať okolo bývalých baníckych šiacht na zlato. Prúd vody nás unáša rýchlo a za chvíľu sa už pohupujeme na perejách s obtiažnosťou 3 až 4 stupne. Zaručený zážitok pre celú rodinu! Popoludní cez hory do bývalého baníckeho mesta Leadville. Jedno z najvyššie položených miest v USA. Saloon, kovboji a Colorado Rockies.

Ráno pohľad na Mt. Elbert a popri Twin Lakes sa cez Independence Pass dostaneme k Maroon Bells. Príjemná prechádzka a raj pre fotografov. Podvečer presun do Moabu, najatraktívnejšieho turistického centra východného Utahu. Nachádza sa tu množstvo typických amerických reštaurácií a my poznáme i kultúru miestneho stravovania.

Nádherný národný park Arches. Nádherné oblúky, po ktorých je pomenovaný. Zastavíme sa pri balansujúcich kameňoch a množstve ďalších fotogenických miest. Strávime tu celý deň a garantujeme, že z parku budete nadšení. V parku sa budeme presúvať autom, ale často i peši od ľahkých po tažšie vychádzky.

Presunieme sa do národného parku MESA VERDE (UNESCO), ktorý je domovom najväčšieho archeologického objavu v USA. Viac než 636 obydlí vytesaných priamo do skál. Palác Cliff Palace z 13. storočia a história Anasaziov.

Smerujeme do MONUMENT VALLEY, kde nenavštívime len najznámejšie skalné útvary USA, ale vnikneme hlbšie do kultúry indiánskeho kmeňa Navajo, ktorému park patrí. Deti si iste zjednajú u indiánov tomahawk a dospelí fajku mieru. Podľa počasia si užijeme západ, či východ slnka nad najznámejším oblúkom rieky Colorado - konskou podkovou.

ANTELOPE CANYON. Kaňon, ukrytý pod zemou, spojený s povrchom úzkou štrbinou cez ktorú preniká svetlo. Celá oblasť patrí miestnym indiánom, a tak nás budú v kaňone sprevádzať. Poznajú každý kút, každú štrbinu a kameň a ukážu Vám ako všetko odfotiť čo najlepšie. Marble Canyon a ďalšia gýčovka sa nachádza hneď oproti, na druhej strane rieky Colorado pri mestečku Page.

Národný park BRYCE CANYON. Výhľady zhora, ale i prechádzky medzi nádhernými skalnými útvarmi čnejúcimi ako šípy do výšky. Veveričky sa nám budú motať medzi nohami. Toto miesto vyzerá v skutočnosti ešte lepšie ako na fotografiách.

GRAND CANYON a jeho južná časť je čerešničkou na torte našej cesty. Strávime tu celý deň. Aktívnejší z nás zostúpia takmer dolu s výhľadom na rieku Colorado. Bude to jeden z najkrajších pohľadov, aký ste v živote videli. Je to namáhavá túra, ktorú však každý lepšie kondične pripravený klient zvládne. Výhľady pri západe slnka sú nezabudnuteľné.

Fakultatívny hodinový prelet vrtuľníkom nad kaňonom je zážitok na celý život a doporučujeme ho skutočne každému. Presun do Las Vegas - mesta zábavy a hazardných hier. Budete odpočívať na hoteli alebo si večerné mesto parádne užijete? Pozriete si vystúpenie Cirque du Soleil, ktoré sa hrá jedine tu alebo show najväčšieho mága všetkých čias - Davida Copperfielda?

Prehliadka mesta s množstvom atrakcií. Kto bude viac kričať na horskej dráhe? Trúfnete si na bleskový výťah na veži Stratosphere? Alebo si zarobíte v kasíne na ďalšiu dovolenku?

Presun z Las Vegas cez Údolie smrti, najsuchšie, najteplejšie a najnižšie položené miesto Severnej Ameriky do mesta s pôvodným názvom El Pueblo de Nuestra Senora La Reina de los Angeles los Rio Porciunculo. Bolo založené na konci 17. storočia.

Los Angeles: v centre starej štvrte sa najeme v mexickom štýle. Z Puebla sa prejdeme k starej radnici, ktorá si zahrala v niekoľkých známych filmoch a seriáloch. Prezrieme si stavbu koncertnej haly Walta Disneyho a operu, ktorú riadi Placido Domingo. Na mesto sa pozrieme z nadhľadu z Griffithovho observatória. Okrem výhľadu na široké okolie a centrum L.A. je odtiaľto i krásny záber na známy nápis Hollywood. Samozrejme sa zastavíme i na samotnom Hollywood bulvári. Známe miesta s hviezdami slávnych na chodníku. Odtlačky rúk i nôh pred Graumanovým čínskym divadlom a množstvo postáv preoblečených za Michaela Jacksona, Jasna Sparrowa, alebo Mickey Mousea. Prejdeme cez Beverly Hills až na jednu z najdrahších ulíc sveta - Rodeo Drive. Vyfotíme sa pri známom nápise, prejdeme sa po Rodeo Drive a nahliadneme i do obchodíkov, či neuvidíme niektorú filmovú hviezdu. Z Beverly Hills to už nemáme ďaleko na pláž Santa Monica. Tu končí i Route 66. Neďaleko je promenáda s množstvom reštaurácií a obchodíkov. Vychutnáme si tu záver dňa a dáme si večeru podľa vlastného výberu. Bude to pizza, sushi, alebo steak?

Prílet domov

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku v economy class
 • 2x ubytovanie v 4* hoteloch, 10 x v 3* hoteloch v izbách pre dve osoby
 • privátnu dopravu
 • letiskové transfery v USA
 • BUBO sprievodcu
 • cestné poplatky
 • asistenčné služby BUBO
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti
 • vstupné do národných parkov

– šťastnú visačku na batožinu

Cena nezahŕňa:

letiskové poplatky, ESTA, vstupné do pamiatok a atrakcií, rafting na rieke Arkansas

Poznámka:

Zdravotné odporúčania: Nie je povinné žiadne očkovanie. Každému odporúčame, aby sa pred cestou informoval o aktuálnej situácii u svojho lekára. BUBO nie je zdravotníckym zariadením.

Naši miestni partneri a vedenie BUBO odporúčajú každému cestovateľovi, aby si skontroloval očkovanie proti tetanu a žltačke AB. Sú to choroby, ktoré môžete dostať doma, na záhrade či pri trekingu pralesom. Myslite dopredu a nezabudnite na platné cestovné poistenie.

Zaujímavý blog o zdraví na cestách nájdete aj na https://bubo.sk/blog/ked-su-tropicke-choroby-konickom

Cestovný doklad: Na cestu je potrebný cestovný pas SR/ČR platný minimálne 6 mesiacov po návrate zo zájazdu a musí obsahovať aspoň 2 voľné strany. K ceste do USA je potrebná elektronická autorizácia ESTA. Ak ste od roku 2011 navštívili (alebo sa pred zájazdom chystáte navštíviť) niektorú z nasledovných krajín: Sýria, Sudán, Irán, Irak, Jemen, Líbya, Somálsko, tak bude nutné žiadať o vízum do USA osobne na Veľvyslanectve USA v Bratislave.

Luxury
8%

Termíny a ceny

Termín
Cena
16.08.2018
30.08.2018
2 930 €
Základná cena 2930 €
Letiskové poplatky 490 €
Cestovná autorizácia (ESTA) do USA (pre občanov SR a ČR) 20 €
Spolu 3 440 €
Objednať zájazd
05.06.2019
19.06.2019
2 800 €
Základná cena 2800 €
Letiskové poplatky 490 €
Cestovná autorizácia (ESTA) do USA (pre občanov SR a ČR) 20 €
Spolu 3 310 €
27.07.2019
10.08.2019
3 150 €
Základná cena 3150 €
Letiskové poplatky 490 €
Cestovná autorizácia (ESTA) do USA (pre občanov SR a ČR) 20 €
Spolu 3 660 €
06.09.2019
20.09.2019
2 800 €
Základná cena 2800 €
Letiskové poplatky 490 €
Cestovná autorizácia (ESTA) do USA (pre občanov SR a ČR) 20 €
Spolu 3 310 €

Odporúčame

USA

USA - západ

19.10. → 02.11.2018 +15 ter.
15 dní
2 680 €
USA , +1 viac
9 dní
1 930 €

B Boris Fordinál

 
Milé BUBO, pred pár dňami som sa vrátil zo zájazdu USA západ aktívne /16.-30.9. 2016/. Chcel by som sa Vám poďakovať za zavedenie nového produktu do Vašej ponuky. Zájazd mi umožnil spoznať prírodné krásy piatich štátov západu USA: nádherný národný park Arches, úchvatný NP Antelope, dychvyrážajúci Grand canyon, očarujúci Bryce Canyon, ako aj mnohé iné prírodné krásy. Okrem prírodných krás bol v zájazde zakomponovaný nikdy nespiaci Las Vegas, ako aj kozmopolitný Los Angelas. Celý zájazd bol pripravený s vysokou profesionalitou, do najmenších podrobností /tak ako to býva u BUBA zvykom/. Doslova nabitý program od rána do neskorých hodín, ale taký má byť správny poznávací zájazd. K perfektným zážitkom zo zájazdu veľkou mierou prispel náš excelentný sprievodca a vynikajúci vodič v jednej osobe - Erik Kondrc. človek s doslova encyklopedickými znalosťami z prejdenej oblasti, ako aj reálií USA. Vždy príjemne naladený, so širokým úsmevom na perách, ochotný poradiť a pomôcť.. Z Erika vyžaruje pozitívna energia, ktorú prenáša aj na druhých. Pre klienta sa dokáže doslova rozdať a urobiť pre neho prvé a posledné. Aj napriek mladému veku má Erik neskutočnú charizmu. Je evidentné, že sprevádzanie klientov má rád a robí ho z celého srdca. Sprievodcovanie neberie ako zamestnanie, ale ako poslanie, do ktorého vnáša ohromný kus človečiny. Erik je jednoducho Pán sprievodca, ťažký profesionál. Obrazne pred ním snímam klobúk. Je evidentné, že pre BUBO pracuje absolútna spriecodcovská špička na Slovensku. Erik ešte raz díky moc za to, čo si pre našu skupinku robil a dúfam, že sa na potulkách svetom ešte stretneme. Teším sa na ďalšie zájazdy s BUBO. S pozdravom Boris Fordinál

H Hana Galisová

 
Včera v odpoledních hodinách jsem se vrátila z dovolené USA - DIVOKÝ ZÁPAD AKTIVNĚ.
Chci poděkovat Richardovi Gromovi za uvedení tohoto produktu v život, skvělé a citlivé poskládání zážitků a jeho ochotu a trpělivost při vysvětlování detailů zájezdu a pomoc při přípravě, díky jeho osobnímu přístupu a i možnosti nabídky prodloužení zájezdu do San Diega, jsem se rozhodla zájezd s 10 ti letou dcerou absolvovat ! :O)
Vzhledem k tomu ,že jsem procestovala již kus světa a celý život řídím lidi, organizuji zájezdy a teambuildingy na míru, chci vyzdvihnout nadstandartní výkon průvodců Kamila a Roba, jejich profesionalitu, zkušenosti, historické znalosti a souvislosti, znalost místního prostředí , osobní přistup ke každému klientovi 10-70let , empatii , ochotu , improvizaci ( grilování, fotbal, výstavy dinosaurů, hasičské stanice :o))
Přeji vám do budoucna hodně spokojených klientů a štastnou ruku při výběru průvodců :O)
S pozdravem Ing.Hana Galisová


 • 1 / 1