Austrália - letecký okruh

Austrália

Najmenší kontinent našej planéty je nesmierne rôznorodý kúsok nášho sveta. Krok za modernými metropolami, ktoré patria medzi svetovú špičku, sa skrýva nedotknutá divočina austrálskeho outbacku a tisícročná kultúra pôvodných obyvateľov Austrálie. Bieli imigranti sa naučili hádzať bumerangom a my sa to naučíme tiež. V tropickej časti Austrálie si pozrieme opäť úplne inú časť krajiny a cestu zakončíme kúpaním sa v Tichom oceáne pri jednom z divov prírodného sveta.

Tomáš Hušek Tomáš Hušek Tomáš Hušek
Spokojnosť zákazníkov
od 5 300 €

Austrália

17 dní
Termíny a ceny Objednaj zájazd

Ulovte viac zážitkov

Krokodília rieka

Stretnite sa so skutočnými ľuďmi, ktorí nemusia predstierať, že sú ako Krokodíl Dundee. Vyberte sa s nimi na plavbu za skákajúcimi krokodílmi, majú často aj viac ako 6 metrov. Na rieke Adelaide toto môžete zažiť.

Veľká útesová bariéra

Celodenný výlet loďou a pozorovanie jedného z najúžasnejších výtvorov našej planéty. Hrá všetkými farbami a je plný života. Nezabudnuteľné šnorchlovanie u protinožcov.

Ayers Rock

Ayers Rock

Skala, dvakrát väčšia než centrálny Londýn, s jaskyňami, ktoré slúžili na kmeňové ceremónie pôvodných obyvateľov Austrálie. Najkrajší západ slnka v živote?

Svet kengúr

Svet kengúr

35 miliónov kengúr na najmenšom kontinente. Absolútny symbol Austrálie. Pozrite si pred cestou Skippy. Viac sa dozviete na mieste od našich sprievodcov.

 • Logický letecký okruh najmenším kontinentom
 • Najväčšie mestá krajiny, tropický Darwin, Kakadu a na záver koralová bomba!
 • Príjemné hotely a možnosť špičkového BUBO Prémium
 • Sprievodcovia z BUBO akadémie
Zobraziť mapu

Odlet z Európy a dlhý let na druhý koniec sveta.

Bože, stále sme vo vzduchu, ale Austrália je čoraz bližšie.

Prílet do Austrálie. MELBOURNE: najkultúrnejšie mesto krajiny a jedno z najväčších gréckych miest na svete. Dozviete sa prečo. Okruh mestom a prechádzky po nábreží pri rieke Yarra. New Federation Square, Queen Victoria market, ale aj najstaršie katedrály a múzea. Pochopíte rozdiel medzi provinciami Victoria a New South Wales. Viete ako sa hrá austrálsky futbal? Vznikol však v Melbourne v meste, ktoré šport miluje vo svete je známe množstvom exkluzívnych športových podujatí. Večerné pokojné až nudné mesto porovnáme o pár dní s pulzujúcim Sydney.

Vyhliadková jazda po pobreží po tzv. GREAT OCEAN ROAD, legendárnej ceste, postavenej v čase hospodárskej krízy, ktorá dnes patrí k najkrajším v Austrálii s cestami vinúcimi sa pozdĺž oceánu a pieskových pláží až k dvanástim apoštolom, monumentálnym pieskovcovým masívom týčiacim sa z rozbúrenej vody. Táto cesta je zároveň najväčším vojenským spomienkovým miestom na svete, keďže je celá venovaná vojakom padlým v prvej svetovej vojne. Príjemný deň v príjemnom prostredí. Večer návrat do mesta a individuálny relax.

Preletíme 1000 km, ktoré oddeľujú dve najväčšie mestá v krajine a pristaneme v Sydney. SYDNEY rozhodne stojí za návštevu. Na trajekte v Sydney sa spoznali aj Lilah a Callum zo známeho románu Spoznal som ťa bosý. Veľkolepá stavba Opera House, nádherné záhrady a parky s poletujúcimi papagájmi v Royal Gardens, legendárny most Harbour Bridge, nádherné Sydney Aquarium, množstvo múzeí a obchodov. Celý deň strávime prehliadkou tohto najznámejšieho austrálskeho mesta, ktoré v ničom nezaostáva za inými svetovými metropolami. Sydney je mesto, kde sa neustále čosi deje, jeho vynikajúca poloha vás vyzýva, aby ste tu strávili viac dní a presne to aj spravíme.

Uvoľnený deň, ktorý strávime prechádzkou v starej časti mesta The Rocks, nákupy v Queen Victoria Shopping Centre, prípadne relax na Bondi Beach.

Celodenný výlet v trvaní cca 9 hodín. Opustíme Sydney po známom meste Anzac a po Victoria road prejdeme do "Modrých hôr". Pieskovcové hory, ktoré sú rozryté množstvom priepastí a roklín. Celá oblasť je súčasťou svetového dedičstva UNESCO. Z Echo pointu si pozrieme nádhernú panorámu s výhľadom až k skalnej formácii nazývanej tri sestry. V tzv. scenic world absolvujeme jazdu váčikom po najstrmšej železnici sveta. Budeme obdivovať vzácne druhy eukalyptov, ktoré dali meno týmto horám. Poobede navštívime živú farmu, kde si pozrieme typické austrálske zvieratá a každý si tu nájde svoju kenguru, koalu či tajpana. Večer návrat do Sydney.

Výlet do srdca austrálskeho outbacku, k magickým skalám Ayers rock, ktoré sú pre poôvodných obyvateľov Austrálie posvätnými. ULURU alebo AYERS ROCK: monolit Uluru, päť kilometrov dlhý a viac než tristo metrov vysoký, leží takmer uprostred kontinentu. Skala, ktorá je dvakrát taká veľká ako centrálny Londýn, je lemovaná jaskyňami, ktoré slúžili na kmeňové ceremónie a ako pohrebné komory pôvodných obyvateľov Austrálie. Západ Slnka sa tu pohrá s farbami a vychutnáme si neustále sa meniacu scenériu uprostred krajiny.

Celý deň strávime v púšti, obklopujúcej Uluru. Zastávky na viacerých miestach tohto jedinečného prírodného úkazu, kde sa započúvame do božského ticha, ktoré nás obklopuje.

Prelet do DARWINU na vzdialený sever Austrálie: mesto, aké nikde inde v Austrálii nenájdete. Vďaka izolácii si vytvorilo svoj vlastný životný štýl, ktorý je zmesou starej Austrálie a ázijského vplyvu. Trhoviská, pohostinní ľudia, exotická strava, horúčava. Toto je miesto, kde ešte stále žije história pôvodných obyvateľov Austrálie. Stretnete sa tu s ich umením a tradíciami. Potomkovia krokodíla Dundeeho a jeho partneri, ktorí na vás číhajú v okolitých národných parkoch. Prehliadka Darwinu: čínsky chrám, historické budovy a politické centrum Severného teritória.

Prekročíme South Alligator River a dostaneme sa k originálnym skalným galériám, ktoré sú súčasťou svetového dedičstva UNESCO. UBIRR ROCK (ak to miestne podmienky dovolia), vyhliadka na okolitú krajinu, návštevnícke centrum Bowali. Národný park KAKADU, ktorý pôvodní obyvatelia nazývali Gagudju. Na podmáčaných planinách parku žije množstvo exotických živočíchov a striedajú sa tu monzúnové pralesy, otvorená savana až po pláže Arafurského mora. V srdci Kakadu je Aligátoria rieka, pomenovaná objaviteľom z 19. storočia, ktorý si pomýlil miestnych krokodílov s aligátormi.

KAKADU a podľa situácie a počasia aj miesta ako Nourlangie Rock Art, Maguk alebo Yellow waters, ohromujúca pieskovcová scenéria, krátke prechádzky a návrat do Darwinu.

Vitajte v Queenslande! Štát, ktorý je dvakrát väčší ako Texas, a jeho pobrežie patrí k najdlhším na svete. Relax v Cairnse, okúpeme sa v teplom oceáne na mestských plážach ako Trinity alebo Palm Cove, dozviete sa viac o histórii tejto trestaneckej kolónie a aj to, prečo ich prezývajú banana benders. Relax na pláží a pozorovanie južného kríža za šumenia mora.

VEĽKÁ ÚTESOVÁ BARIÉRA: celodenný výlet loďou a pozorovanie jedného z najúžasnejších výtvorov našej planéty, koralová útesová bariéra hrajúca všetkými farbami a plná života. Počas plavby bude mať možnosť šnorchlovania a na vlastné oči v pôvodnom prostredí sa pozrieť na tú krásu.

Voľný deň, počas ktorého môžete raftovať, ísť na safari v miestnych horách a pralesoch, navštíviť najstarší prales na svete - Daintree, alebo si jednoducho užívať pohodu na pláži pred dlhým letom domov.

Rozlúčka s Austráliou, transfer na letisko a odlet domov.

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku do Melbourne a späť z Wellingtonu
 • prelet Melbourne – Sydney
 • prelet Sydney - Ayers Rock - Darwin – Cairns
 • 13 x ubytovanie v 3* hoteloch v izbách pre dve osoby
 • dopravu počas celého programu
 • letiskové transfery v Austrálii 
 • prehliadky podľa programu
 • slovenského BUBO sprievodcu
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti

– šťastnú visačku na batožinu

Cena nezahŕňa:

letiskové poplatky, víza, stravu, vstupné do pamiatok a atrakcií

Poznámka:

Tento zájazd lietame leteckou spoločnosťou Emirates a lokálne prelety spoločnosťami Qantas/Virgin/Jetstar.

K ceste je nutný cestovný pas s platnosťou minimálne 6 mesiacov po dátume ukončenia cesty a vízum do Austrálie. Víza podáva za poplatok BUBO. Osoby staršie ako 70 rokov, musia dodať aj zdravotný certifikát od lekára. Víza a rezerváciu zájazdu odporúčame vybavovať v dostatočnom predstihu.

Zdravotné odporúčania: Nie je povinné žiadne očkovanie. Každému odporúčame, aby sa pred cestou informoval o aktuálnej situácii u svojho lekára. BUBO nie je zdravotníckym zariadením.

Naši miestni partneri a vedenie BUBO odporúčajú každému cestovateľovi, aby si skontroloval očkovanie proti tetanu a žltačke AB. Sú to choroby, ktoré môžete dostať v doma na záhrade či pre trekingu pralesom. Myslite dopredu a nezabudnite na platné cestovné poistenie.

Zaujímavý blog o zdraví na cestách nájdete aj na https://bubo.sk/blog/ked-su-tropicke-choroby-konickom

Cestovný doklad: Na cestu je potrebný cestovný pas SR/ČR platný minimálne 6 mesiacov po návrate zo zájazdu a musí obsahovať aspoň 1 voľnú dvojstranu.

Luxury
21%

Termíny a ceny

Termín
Cena
26.10.2018
11.11.2018
5 300 €
Základná cena 5300 €
Letiskové poplatky 800 €
Žiadosť o Austrálske víza (pre občanov SR a ČR) 20 €
Spolu 6 120 €
18.11.2018
04.12.2018
5 300 €
Základná cena 5300 €
Letiskové poplatky 800 €
Žiadosť o Austrálske víza (pre občanov SR a ČR) 20 €
Spolu 6 120 €
31.12.2018
16.01.2019
5 480 €
Základná cena 5480 €
Letiskové poplatky 800 €
Žiadosť o Austrálske víza (pre občanov SR a ČR) 20 €
Spolu 6 300 €
26.02.2019
14.03.2019
5 300 €
Základná cena 5300 €
Letiskové poplatky 800 €
Žiadosť o Austrálske víza (pre občanov SR a ČR) 20 €
Spolu 6 120 €
22.04.2019
08.05.2019
5 300 €
Základná cena 5300 €
Letiskové poplatky 800 €
Žiadosť o Austrálske víza (pre občanov SR a ČR) 20 €
Spolu 6 120 €
17.07.2019
02.08.2019
5 480 €
Základná cena 5480 €
Letiskové poplatky 800 €
Žiadosť o Austrálske víza (pre občanov SR a ČR) 20 €
Spolu 6 300 €
23.10.2019
08.11.2019
5 300 €
Základná cena 5300 €
Letiskové poplatky 800 €
Žiadosť o Austrálske víza (pre občanov SR a ČR) 20 €
Spolu 6 120 €
18.11.2019
04.12.2019
5 480 €
Základná cena 5480 €
Letiskové poplatky 800 €
Žiadosť o Austrálske víza (pre občanov SR a ČR) 20 €
Spolu 6 300 €

Odporúčame

Austrália , +2 viac
17 dní
6 750 €
Austrália , +1 viac
16 dní
3 130 €

 

 
Ahojte, naši milí !

Pozdravujeme všetkých účastníkov zájazdu Vietnam, Kambodža, ktorý sa uskutočnil v mesiacoch január, február 2013. Boli to dni naplnené nezabudnuteľnými zažitkami , nádhernými scenériami obidvoch krajín, kde človeka ohromí iná kultúra a filozofia života. Vrelo odporúčam navštíviť tieto krajiny, lebo vidieť Hanoj, Saigon, magickú Angorskú ríšu v Kambodži , ale hlavne život miestnych ľudí - to všetko stojí zato. No a k tomu perfektný náš sprievodca Peťo bubacky , ktorý podal profesionálny výkon sprievodcu , vedel nás všetkých udržať v dobrej nálade a vždy držal nad nami ochrannú ruku.
Takže záverom, tisíckrát ďakujeme Peťo, a tešíme sa do skorého videnia , lebo sme Vám verní!

Vietnam - poznávacie zájazdy
Magdaléna a Vladimír

 

 
Ahojte, naši milí !

Pozdravujeme všetkých účastníkov zájazdu Vietnam, Kambodža, ktorý sa uskutočnil v mesiacoch január, február 2013. Boli to dni naplnené nezabudnuteľnými zažitkami , nádhernými scenériami obidvoch krajín, kde človeka ohromí iná kultúra a filozofia života. Vrelo odporúčam navštíviť tieto krajiny, lebo vidieť Hanoj, Saigon, magickú Angorskú ríšu v Kambodži , ale hlavne život miestnych ľudí - to všetko stojí zato. No a k tomu perfektný náš sprievodca Peťo bubacky , ktorý podal profesionálny výkon sprievodcu , vedel nás všetkých udržať v dobrej nálade a vždy držal nad nami ochrannú ruku.
Takže záverom, tisíckrát ďakujeme Peťo, a tešíme sa do skorého videnia , lebo sme Vám verní!

Vietnam - poznávacie zájazdy
Magdaléna a Vladimír

 

 
Vaz. p. MUDr. Lubos Fellner,

Vlani (2012) koncom roka Vasa CK pomohla nasej Spolocnosti (Slovenska astronomicka spolocnost) zorganizovat uz tretiu expediciu za uplnym zatmenim Slnka. Tentoraz to bolo do Australie pre 16 nasich clenov. Len pripominam, ze v roku 2006 to bolo do Turecka pre 57 ucastnikov a v roku 2009 do Ciny pre 109 ucastnikov.
Vsetko bolo opat zorganizovane na 100 percent, za co uprimne dakujeme CK BUBO. Chcel by som tymto vyzdvihnut profesionalitu Tomasa Huseka, ktory nam vzdy vychadzal organizacne v ustrety pri vsetkych tychto expediciach. Navyse v Australii sme stretli aj Petra Blazeka, ktory sa nam venoval ako sprievodca a musim povedat: „ Precestoval som s BUBOm aj sukromne uz vela kontinentov, no Peter je jednym z najlepsich sprievodcov“. Vyjadrite mu prosim podakovanie. Vam zelam vela cestovatelskych uspechov aj v roku 2013.

Srdecne zdravi Dr. Ladislav Hric – predseda SAS

 

 
Vaz. p. MUDr. Lubos Fellner,

Vlani (2012) koncom roka Vasa CK pomohla nasej Spolocnosti (Slovenska astronomicka spolocnost) zorganizovat uz tretiu expediciu za uplnym zatmenim Slnka. Tentoraz to bolo do Australie pre 16 nasich clenov. Len pripominam, ze v roku 2006 to bolo do Turecka pre 57 ucastnikov a v roku 2009 do Ciny pre 109 ucastnikov.
Vsetko bolo opat zorganizovane na 100 percent, za co uprimne dakujeme CK BUBO. Chcel by som tymto vyzdvihnut profesionalitu Tomasa Huseka, ktory nam vzdy vychadzal organizacne v ustrety pri vsetkych tychto expediciach. Navyse v Australii sme stretli aj Petra Blazeka, ktory sa nam venoval ako sprievodca a musim povedat: „ Precestoval som s BUBOm aj sukromne uz vela kontinentov, no Peter je jednym z najlepsich sprievodcov“. Vyjadrite mu prosim podakovanie. Vam zelam vela cestovatelskych uspechov aj v roku 2013.

Srdecne zdravi Dr. Ladislav Hric – predseda SAS

 

 
Dobrý den,
vrátili jsme se se zájezdu pořádaného Vaší CK. Chtěli jsme poděkovat za velmi dobře vybranou trasu, dobré ubytování a především za skvělého a ochotného průvodce Jirku Jobánka. Jirka si uměl poradit se všemi našimi nápady a nic nebylo nemožné :-) Byli jsme velmi spokojení, máme plno krásných zážitků. S Vaší CK jistě ještě někam do světa vyrazíme a budeme ji známým doporučovat.

Hezký den,
Marcela Řezáčová

 

 
Dobrý den!

Účastnily (Elfrída Špirhanzlová a Petra Špirhanzlová) jsme se zájezdu letecky po Austrálii od 01.4. do 19.04.2012.
Rády bychom touto cestou vyjádřily nadšení s naším průvodcem Jiřím Jobánkem a poděkovaly za jeho profesionalitu, ochotu a obětavost, která učinila z naší dovolené nezapomenutelný zážitek.

Přejeme hezký den a hodně takových průvodců….

Mit freundlichen Grüßen / Best regards

Elina Spirhanzlova

 

 
Dobrý den!

Účastnily (Elfrída Špirhanzlová a Petra Špirhanzlová) jsme se zájezdu letecky po Austrálii od 01.4. do 19.04.2012.
Rády bychom touto cestou vyjádřily nadšení s naším průvodcem Jiřím Jobánkem a poděkovaly za jeho profesionalitu, ochotu a obětavost, která učinila z naší dovolené nezapomenutelný zážitek.

Přejeme hezký den a hodně takových průvodců….

Mit freundlichen Grüßen / Best regards

Elina Spirhanzlova

 

 
Dobrý den,
vrátili jsme se se zájezdu pořádaného Vaší CK. Chtěli jsme poděkovat za velmi dobře vybranou trasu, dobré ubytování a především za skvělého a ochotného průvodce Jirku Jobánka. Jirka si uměl poradit se všemi našimi nápady a nic nebylo nemožné :-) Byli jsme velmi spokojení, máme plno krásných zážitků. S Vaší CK jistě ještě někam do světa vyrazíme a budeme ji známým doporučovat.

Hezký den,
Marcela Řezáčová

 

 
Mily Peter,

Pomaly triediac fotky a snaziac sa pripominat si takto este raz nezabudnutelne zazitky z cesty po mysterioznych, magickych a mystickych krajinach Vietnam a Kambodza, chcem sa Ti podakovat za uzasnu a profesionalnu starostlivost, neuveritelnu energiu, stale dobru naladu a mnozstvo informacii, ktorymi si nas tie cele dva tyzdne zahrnal. Obe krajiny su uzasne same o sebe, ale Ty si nam pocit poznania, obdivu a pokory voci ludom a tymto krajinam este umocnil.

Maria & Miso Durindovci

 

 
Mily Peter,

Pomaly triediac fotky a snaziac sa pripominat si takto este raz nezabudnutelne zazitky z cesty po mysterioznych, magickych a mystickych krajinach Vietnam a Kambodza, chcem sa Ti podakovat za uzasnu a profesionalnu starostlivost, neuveritelnu energiu, stale dobru naladu a mnozstvo informacii, ktorymi si nas tie cele dva tyzdne zahrnal. Obe krajiny su uzasne same o sebe, ale Ty si nam pocit poznania, obdivu a pokory voci ludom a tymto krajinam este umocnil.

Maria & Miso Durindovci