Austrália - letecký okruh

Najmenší kontinent našej planéty je nesmierne rôznorodý kúsok nášho sveta. Krok za modernými metropolami, ktoré patria medzi svetovú špičku, sa skrýva nedotknutá divočina austrálskeho outbacku a tisícročná kultúra pôvodných obyvateľov Austrálie. Bieli imigranti sa naučili hádzať bumerangom a my sa to naučíme tiež. V tropickej časti Austrálie si pozrieme opäť úplne inú časť krajiny a cestu zakončíme kúpaním sa v Tichom oceáne pri jednom z divov prírodného sveta.

Tomáš Hušek Tomáš Hušek Tomáš Hušek
Spokojnosť klientov
od 4 990,00 €

Austrália

17 dní
 • Logický letecký okruh najmenším kontinentom
 • Najväčšie mestá krajiny, tropický Darwin, Kakadu a na záver koralová bomba!
 • Príjemné hotely a možnosť špičkového BUBO Prémium
 • Sprievodcovia z BUBO akadémie
 

Odlet z Európy a dlhý let na druhý koniec sveta.

Bože, stále sme vo vzduchu, ale Austrália je čoraz bližšie.

Prílet do Austrálie. MELBOURNE: najkultúrnejšie mesto krajiny a jedno z najväčších gréckych miest na svete. Dozviete sa prečo. Okruh mestom a prechádzky po nábreží pri rieke Yarra. New Federation Square, Queen Victoria market, ale aj najstaršie katedrály a múzea. Pochopíte rozdiel medzi provinciami Victoria a New South Wales. Viete ako sa hrá austrálsky futbal? Vznikol však v Melbourne v meste, ktoré šport miluje vo svete je známe množstvom exkluzívnych športových podujatí. Večerné pokojné až nudné mesto porovnáme o pár dní s pulzujúcim Sydney.

Vyhliadková jazda po pobreží po tzv. GREAT OCEAN ROAD, legendárnej ceste, postavenej v čase hospodárskej krízy, ktorá dnes patrí k najkrajším v Austrálii s cestami vinúcimi sa pozdĺž oceánu a pieskových pláží až k dvanástim apoštolom, monumentálnym pieskovcovým masívom týčiacim sa z rozbúrenej vody. Táto cesta je zároveň najväčším vojenským spomienkovým miestom na svete, keďže je celá venovaná vojakom padlým v prvej svetovej vojne. Príjemný deň v príjemnom prostredí. Večer návrat do mesta a individuálny relax.

Preletíme 1000 km, ktoré oddeľujú dve najväčšie mestá v krajine a pristaneme v Sydney. SYDNEY rozhodne stojí za návštevu. Veľkolepá stavba Opera House, nádherné záhrady a parky s poletujúcimi papagájmi v Royal Gardens, legendárny most Harbour Bridge, nádherné Sydney Aquarium, množstvo múzeí a obchodov. Celý deň strávime prehliadkou tohto najznámejšieho austrálskeho mesta, ktoré v ničom nezaostáva za inými svetovými metropolami. Sydney je mesto, kde sa neustále čosi deje, jeho vynikajúca poloha vás vyzýva, aby ste tu strávili viac dní a presne to aj spravíme.

Uvoľnený deň, ktorý strávime prechádzkou v starej časti mesta The Rocks, nákupy v Queen Victoria Shopping Centre, prípadne relax na Bondi Beach.

Celodenný výlet v trvaní cca 9 hodín. Opustíme Sydney po známom meste Anzac a po Victoria road prejdeme do "Modrých hôr". Pieskovcové hory, ktoré sú rozryté množstvom priepastí a roklín. Celá oblasť je súčasťou svetového dedičstva UNESCO. Z Echo pointu si pozrieme nádhernú panorámu s výhľadom až k skalnej formácii nazývanej tri sestry. V tzv. scenic world absolvujeme jazdu váčikom po najstrmšej železnici sveta. Budeme obdivovať vzácne druhy eukalyptov, ktoré dali meno týmto horám. Poobede navštívime živú farmu, kde si pozrieme typické austrálske zvieratá a každý si tu nájde svoju kenguru, koalu či tajpana. Večer návrat do Sydney.

Výlet do srdca austrálskeho outbacku, k magickým skalám Ayers rock, ktoré sú pre poôvodných obyvateľov Austrálie posvätnými. ULURU alebo AYERS ROCK: monolit Uluru, päť kilometrov dlhý a viac než tristo metrov vysoký, leží takmer uprostred kontinentu. Skala, ktorá je dvakrát taká veľká ako centrálny Londýn, je lemovaná jaskyňami, ktoré slúžili na kmeňové ceremónie a ako pohrebné komory pôvodných obyvateľov Austrálie. Západ Slnka sa tu pohrá s farbami a vychutnáme si neustále sa meniacu scenériu uprostred krajiny.

Celý deň strávime v púšti, obklopujúcej Uluru. Zastávky pri Kata Thuta a Cave Hill a započúvame sa do božského ticha, ktoré nás obklopuje.

Prelet do DARWINU na vzdialený sever Austrálie: mesto, aké nikde inde v Austrálii nenájdete. Vďaka izolácii si vytvorilo svoj vlastný životný štýl, ktorý je zmesou starej Austrálie a ázijského vplyvu. Trhoviská, pohostinní ľudia, exotická strava, horúčava. Toto je miesto, kde ešte stále žije história pôvodných obyvateľov Austrálie. Stretnete sa tu s ich umením a tradíciami. Potomkovia krokodíla Dundeeho a jeho partneri, ktorí na vás číhajú v okolitých národných parkoch. Prehliadka Darwinu: čínske chrámy, botanické záhrady, umelecká galéria Severného teritória.

Prekročíme South Alligator River a dostaneme sa k originálnym skalným galériám, ktoré sú súčasťou svetového dedičstva UNESCO. UBIRR ROCK, vyhliadka na okolitú krajinu, návštevnícke centrum Bowali. Národný park KAKADU, ktorý pôvodní obyvatelia nazývali Gagudju. Na podmáčaných planinách parku žije množstvo exotických živočíchov a striedajú sa tu monzúnové pralesy, otvorená savana až po pláže Arafurského mora. V srdci Kakadu je Aligátoria, rieka pomenovaná objaviteľom z 19. storočia, ktorý si pomýlil miestnych krokodílov s aligátormi.

KAKADU a podľa situácie a počasia aj miesta ako Maguk alebo Gubara, ohromujúca pieskovcová scenéria, krátke prechádzky a návrat do Darwinu.

Vitajte v Queenslande! Štát, ktorý je dvakrát väčší ako Texas, a jeho pobrežie patrí k najdlhším na svete. Relax v Cairnse, okúpeme sa v teplom oceáne na mestských plážach ako Trinity alebo Palm Cove, dozviete sa viac o histórii tejto trestaneckej kolónie a aj to, prečo ich prezývajú banana benders. Relax na pláží a pozorovanie južného kríža za šumenia mora.

VEĽKÁ ÚTESOVÁ BARIÉRA: celodenný výlet loďou a pozorovanie jedného z najúžasnejších výtvorov našej planéty, koralová útesová bariéra hrajúca všetkými farbami a plná života. Počas plavby bude mať možnosť šnorchlovania a na vlastné oči v pôvodnom prostredí sa pozrieť na tú krásu.

Voľný deň, počas ktorého môžete raftovať, ísť na safari, alebo si jednoducho užívať pohodu na pláži pred dlhým letom domov.

Rozlúčka s Austráliou, transfer na letisko a odlet domov.

 

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku do Melbourne a späť z Wellingtonu
 • prelet Melbourne – Sydney
 • prelet Sydney - Ayers Rock - Darwin – Cairns
 • 13 x ubytovanie v 3* hoteloch v dvojposteľových izbách
 • 13 x raňajky
 • dopravu počas celého programu
 • letiskové transfery v Austrálii 
 • prehliadky podľa programu
 • slovenského BUBO sprievodcu
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti

Cena nezahŕňa:

letiskové poplatky, víza, ostatnú stravu, vstupné do pamiatok a atrakcií

 
 

Cena zahŕňa navyše:

Poldenný výlet k Veľkej útesovej bariére

Zobraziť galériu

Termíny a ceny

Termín Cena  
17.07.2017
02.08.2017
5 200,00 €
26.10.2017
11.11.2017
5 200,00 €
18.11.2017
04.12.2017
5 200,00 €
31.12.2017
16.01.2018
5 720,00 €

"Skákajúci" steak

Už odpradávna aborigenské kmene lovili najväčšieho cicavca Austrálie- klokana. Okrem iných malých tvorov sa toto 3-metrové 90 kilogramové zviera stalo súčasťou ich jedálničku a neskôr aj…

12
FEB
07:18
2017

Zjavil sa nám Dúhový had!

Domorodý aborigenský kmeň Anangu sa o Ayers Rocks-Uluru "stará" už vyše 10 000 rokov. Po príchode Európanov, im toto územie na 100 rokov vzali. V roku 1976 však Austrálska vláda uznala…

21
NOV
13:12
2016
Ľuboš Fellner Ľuboš Fellner

Čitatelia renomovaného amerického časopisu o cestovaní Conde Nast Traveller zvolili svoje top mestá planéty za rok 2016. Keďže hlasuje pestrá vzorka cestovateľov, rebríček zaujal aj nás a radi vám prinášame výňatok z neho s našou krátkou impresiou z každého mesta o tom, ako toto mesto spoznávame my. Už čoskoro prinesieme rebríček top miest našej planéty podľa sprievodcov BUBO.

Čitatelia renomovaného amerického časopisu o cestovaní Conde Nast Traveller zvolili svoje top mestá planéty za rok 2016. Keďže hlasuje pestrá vzorka cestovateľov, rebríček zaujal aj nás a radi vám…

Itinerár

 
Stiahnite si kompletný itinerár pre tento zájazd v prehľadnej podobe PDF formátu.
 

Stiahnuť itinerár


Ahojte, naši milí ! Pozdravujeme všetkých účastníkov zájazdu Vietnam, Kambodža, ktorý sa uskutočnil v mesiacoch január, február 2013. Boli to dni naplnené nezabudnuteľnými zažitkami , nádhernými scenériami obidvoch krajín, kde človeka ohromí iná kultúra a filozofia života. Vrelo odporúčam navštíviť tieto krajiny, lebo vidieť Hanoj, Saigon, magickú Angorskú ríšu v Kambodži , ale hlavne život miestnych ľudí - to všetko stojí zato. No a k tomu perfektný náš sprievodca Peťo bubacky , ktorý podal profesionálny výkon sprievodcu , vedel nás všetkých udržať v dobrej nálade a vždy držal nad nami ochrannú ruku. Takže záverom, tisíckrát ďakujeme Peťo, a tešíme sa do skorého videnia , lebo sme Vám verní! Vietnam - poznávacie zájazdy Magdaléna a Vladimír
14. 2. 2013
Ahojte, naši milí ! Pozdravujeme všetkých účastníkov zájazdu Vietnam, Kambodža, ktorý sa uskutočnil v mesiacoch január, február 2013. Boli to dni naplnené nezabudnuteľnými zažitkami , nádhernými scenériami obidvoch krajín, kde človeka ohromí iná kultúra a filozofia života. Vrelo odporúčam navštíviť tieto krajiny, lebo vidieť Hanoj, Saigon, magickú Angorskú ríšu v Kambodži , ale hlavne život miestnych ľudí - to všetko stojí zato. No a k tomu perfektný náš sprievodca Peťo bubacky , ktorý podal profesionálny výkon sprievodcu , vedel nás všetkých udržať v dobrej nálade a vždy držal nad nami ochrannú ruku. Takže záverom, tisíckrát ďakujeme Peťo, a tešíme sa do skorého videnia , lebo sme Vám verní! Vietnam - poznávacie zájazdy Magdaléna a Vladimír
14. 2. 2013
Vaz. p. MUDr. Lubos Fellner, Vlani (2012) koncom roka Vasa CK pomohla nasej Spolocnosti (Slovenska astronomicka spolocnost) zorganizovat uz tretiu expediciu za uplnym zatmenim Slnka. Tentoraz to bolo do Australie pre 16 nasich clenov. Len pripominam, ze v roku 2006 to bolo do Turecka pre 57 ucastnikov a v roku 2009 do Ciny pre 109 ucastnikov. Vsetko bolo opat zorganizovane na 100 percent, za co uprimne dakujeme CK BUBO. Chcel by som tymto vyzdvihnut profesionalitu Tomasa Huseka, ktory nam vzdy vychadzal organizacne v ustrety pri vsetkych tychto expediciach. Navyse v Australii sme stretli aj Petra Blazeka, ktory sa nam venoval ako sprievodca a musim povedat: „ Precestoval som s BUBOm aj sukromne uz vela kontinentov, no Peter je jednym z najlepsich sprievodcov“. Vyjadrite mu prosim podakovanie. Vam zelam vela cestovatelskych uspechov aj v roku 2013. Srdecne zdravi Dr. Ladislav Hric – predseda SAS
14. 1. 2013
Vaz. p. MUDr. Lubos Fellner, Vlani (2012) koncom roka Vasa CK pomohla nasej Spolocnosti (Slovenska astronomicka spolocnost) zorganizovat uz tretiu expediciu za uplnym zatmenim Slnka. Tentoraz to bolo do Australie pre 16 nasich clenov. Len pripominam, ze v roku 2006 to bolo do Turecka pre 57 ucastnikov a v roku 2009 do Ciny pre 109 ucastnikov. Vsetko bolo opat zorganizovane na 100 percent, za co uprimne dakujeme CK BUBO. Chcel by som tymto vyzdvihnut profesionalitu Tomasa Huseka, ktory nam vzdy vychadzal organizacne v ustrety pri vsetkych tychto expediciach. Navyse v Australii sme stretli aj Petra Blazeka, ktory sa nam venoval ako sprievodca a musim povedat: „ Precestoval som s BUBOm aj sukromne uz vela kontinentov, no Peter je jednym z najlepsich sprievodcov“. Vyjadrite mu prosim podakovanie. Vam zelam vela cestovatelskych uspechov aj v roku 2013. Srdecne zdravi Dr. Ladislav Hric – predseda SAS
14. 1. 2013
Dobrý den, vrátili jsme se se zájezdu pořádaného Vaší CK. Chtěli jsme poděkovat za velmi dobře vybranou trasu, dobré ubytování a především za skvělého a ochotného průvodce Jirku Jobánka. Jirka si uměl poradit se všemi našimi nápady a nic nebylo nemožné :-) Byli jsme velmi spokojení, máme plno krásných zážitků. S Vaší CK jistě ještě někam do světa vyrazíme a budeme ji známým doporučovat. Hezký den, Marcela Řezáčová
21. 5. 2012
Dobrý den! Účastnily (Elfrída Špirhanzlová a Petra Špirhanzlová) jsme se zájezdu letecky po Austrálii od 01.4. do 19.04.2012. Rády bychom touto cestou vyjádřily nadšení s naším průvodcem Jiřím Jobánkem a poděkovaly za jeho profesionalitu, ochotu a obětavost, která učinila z naší dovolené nezapomenutelný zážitek. Přejeme hezký den a hodně takových průvodců…. Mit freundlichen Grüßen / Best regards Elina Spirhanzlova
21. 5. 2012
Dobrý den! Účastnily (Elfrída Špirhanzlová a Petra Špirhanzlová) jsme se zájezdu letecky po Austrálii od 01.4. do 19.04.2012. Rády bychom touto cestou vyjádřily nadšení s naším průvodcem Jiřím Jobánkem a poděkovaly za jeho profesionalitu, ochotu a obětavost, která učinila z naší dovolené nezapomenutelný zážitek. Přejeme hezký den a hodně takových průvodců…. Mit freundlichen Grüßen / Best regards Elina Spirhanzlova
21. 5. 2012
Dobrý den, vrátili jsme se se zájezdu pořádaného Vaší CK. Chtěli jsme poděkovat za velmi dobře vybranou trasu, dobré ubytování a především za skvělého a ochotného průvodce Jirku Jobánka. Jirka si uměl poradit se všemi našimi nápady a nic nebylo nemožné :-) Byli jsme velmi spokojení, máme plno krásných zážitků. S Vaší CK jistě ještě někam do světa vyrazíme a budeme ji známým doporučovat. Hezký den, Marcela Řezáčová
21. 5. 2012
Mily Peter, Pomaly triediac fotky a snaziac sa pripominat si takto este raz nezabudnutelne zazitky z cesty po mysterioznych, magickych a mystickych krajinach Vietnam a Kambodza, chcem sa Ti podakovat za uzasnu a profesionalnu starostlivost, neuveritelnu energiu, stale dobru naladu a mnozstvo informacii, ktorymi si nas tie cele dva tyzdne zahrnal. Obe krajiny su uzasne same o sebe, ale Ty si nam pocit poznania, obdivu a pokory voci ludom a tymto krajinam este umocnil. Maria & Miso Durindovci
16. 5. 2012
Mily Peter, Pomaly triediac fotky a snaziac sa pripominat si takto este raz nezabudnutelne zazitky z cesty po mysterioznych, magickych a mystickych krajinach Vietnam a Kambodza, chcem sa Ti podakovat za uzasnu a profesionalnu starostlivost, neuveritelnu energiu, stale dobru naladu a mnozstvo informacii, ktorymi si nas tie cele dva tyzdne zahrnal. Obe krajiny su uzasne same o sebe, ale Ty si nam pocit poznania, obdivu a pokory voci ludom a tymto krajinam este umocnil. Maria & Miso Durindovci
16. 5. 2012