El Clásico - Madrid a Barcelona

Kastílsky Madrid a katalánska Barcelona. Futbalové derby týchto dvoch klubov je rovnako vzrušujúce ako objavovanie oboch miest. Otvorenejší a priateľskejší Madrid a odmeraná a striktná Barcelona.

Tomáš Hušek Tomáš Hušek Tomáš Hušek
Spokojnosť klientov
od 990,00 €

Španielsko

5 dní
 • Najlepšie európske galérie a jedno z najkrajších miest Európy
 • Detailne o rivalite medzi Madridom a Barcelonou
 

Odlet na Pyrenejský polostrov. MADRID: srdce Španielska a metropola Kastílie. Palacio Real: sídlo španielskeho kráľa a najstaršia budova v meste. La Puerta del Sol a Plaza Mayor, centrum celého Španielska a symbolický stred krajiny. Nádherná katedrála de Santa María la Real de la Almudena, námestie La Plaza de Cibeles s fontánou, kde sa oslavujú všetky triumfy a víťazstvá bieleho baletu. Nezabudneme vyskúšať legendárne tapas bary a lokálnu kuchyňu.

Po raňajkách odporúčame zamieriť do vynikajúcich madridských galérií a vybrať si niečo spomedzi Prada, Reiny Sofie či Thyssen Bornemisza. Náš tip je Prado, kde nájdete úžasné obrazy Raphaela, Goyu, Velásqueza, Boscha, Rubensa, Durera. Alebo sa prejdeme po parku Retiro, nakúpime niečo na ulici Gran Vía a muži si možno pôjdu prezrieť futbalový štadión Santiaga Bernabeu, sídlo pusiniek.

Rozlúčka s Madridom. El Clasico je aj o Barcelone. Najmodernejším španielskym vlakom AVE sa presunieme za necelé štyri hodiny k Stredozemnému moru. BARCELONA – metropola hrdého Katalánska. Živé mesto, odkaz Picassa aj Gaudího, kilometre pieskových pláží, FCB aj Woody Allen robia z neho jedno z najpríťažlivejších miest našej planéty. Program pre Vás osobne pripravil náš sprievodca, ktorý v Barcelone niekoľko rokov žil. Mesto uvidíte inak.

Celodenná prehliadka Barcelony. Picassovo múzeum, slávna Sagrada Familia a Parc Guell. La Rambla, ktorou denne prejde 150 000 ľudí. Pouliční umelci, predajcovia kvetov a zlodeji. Pomník Krištofa Kolumba a Gaudího fenomenálne stavby. Monumentálne Plaza Espagna. Olympijský komplex a hrdí Katalánci, Nou Camp a Barca. Akú si dáte paellu? Odporučíme vám reštauráciu, ktorá nie je pascou na turistov. Pozrite si film Vicky Cristina Barcelona a poďte s nami po stopách jeho hrdiniek. Najlepšie tapas a bary, ktoré vám vyrazia dych. Mnohí považujú Barcelonu za jedno z najkrajších miest Európy. Pridáte sa k nim?

Čas na návštevu katedrály, akvária či múzeí. Transfer na letisko a odlet domov.

 

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku
 • 4 x ubytovanie v 3* hoteloch v dvojposteľových izbách
 • raňajky
 • prehliadky podľa programu
 • letiskové transfery v Španielsku
 • vlak AVE Madrid-Barcelona
 • slovenského BUBO sprievodcu
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti
 • asistenčné služby CK BUBO

Cena nezahŕňa:

letiskové poplatky, ostatnú stravu, vstupné do pamiatok a atrakcií, batožinu prepravovanú v batožinovom priestore lietadla (40 €/ 1 kus) 

Zobraziť galériu

Termíny a ceny

Termín Cena  
23.07.2017
27.07.2017
1 080,00 €
27.09.2017
01.10.2017
990,00 €

Španielska corrida v srdci Iberijskeho poloostrova

Mame krasne spanielske rano, Madridcania este spia po sladkom vitazstve nad Sevillou a my sa pomalicky blizime na ranajky. V BUBO mame radi prekvapenia a tak pri ranajkach (kde si velmi rad…

08
JÚN
10:53
2017

Pico Veleta

Počas môjho pobytu v prekrásnej Granade na mňa každý deň pozerali vrchy pohoria Sierra Nevada. Pico Veleta! 3394 mnm, Tretí najvýšší vrch Apeninského polostrova a pomerne dostupný vrchol,…

25
JAN
18:03
2017
Zájazdy | BUBO