Kam cestovať do Španielska?

Krajina flamenca a fiesty láka kultúrou, krásnymi mestami aj slnečnými plážami. Dovolenku v Španielsku môžete odštartovať v Madride so sídlom španielskeho kráľa, Bránou slnka La Puerta del Sol či centrálnym námestím Plaza Mayor. Na zájazde do Španielska nevynechajte ani vynikajúce madridské galérie. Odporúčame Prado, kde nájdete úžasné obrazy Raphaela, Goyu, Rubensa či Durera.

Metropolou hrdého Katalánska je Barcelona, živé mesto s odkazom Picassa aj Gaudího, a kilometrami pieskových pláží. K hlavným atrakciám patrí práve Gaudího večne nedokončená Sagrada Família.

K známym mestám v Andalúzii patrí Malaga s rodným domom Pabla Picassa. Granada, často označovaná ako perla Španielska, je známa jedinečnou arabskou architektúrou s komplexom palácov aj úžasnými záhradami Generalife, Cordoba mixom kresťanskej, moslimskej a židovskej kultúry a Sevilla zas majestátnou katedrálou či hrobkou Krištofa Kolumba.

Zaujímavou časťou dovolenky v španielsku je Gibraltar, anglická enkláva na španielskom pobreží. Na Tariqovej skale s výhľadom až do Maroka vám budú robiť spoločnosť makaky. Záver zájazdu do Španielska môžete zavŕšiť relaxom na pobreží Costa del Sol pri Stredozemnom mori.  

Stále si neviete vybrať cestu do Španielska pre vás? Kontaktujte nás, radi vám poradíme. 

Španielsko mi pripadalo vždy veľmi vzdialené a príliš prímorské, tento zájazd ma však vyviedol z omylu a prinútil úplne prehodnotiť názor. A to hlavne vďaka našej skvelej sprievodkyni Petre, ktorá nám Andalúziu predstavila z mnohých aspektov. Priblížila nám bohatú históriu tejto časti Španielska, jej kultúru, zvyky, kulinárske dobroty i život bežných domácich. Ďakujeme.

Katarína

KLIENTKA

Najpopulárnejšie zájazdy

Poznávací zájazd, dovolenka - PROVENSÁLSKO A KATALÁNSKO

PROVENSÁLSKO A KATALÁNSKO

Cesta za umením, vôňou, nádhernou prírodou, morom a históriou. Magické Provensálsko, gurmánske zážitky a voňavkárske tradície. Cestu zakončíme v modernej Barcelone a túlaním sa po Ramble a v stopách geniálneho…

Poznávací zájazd, dovolenka - MADRID A BARCELONA

MADRID A BARCELONA

Kastílsky Madrid a katalánska Barcelona. Futbalové derby týchto dvoch klubov je rovnako vzrušujúce ako objavovanie oboch miest. Otvorenejší a priateľskejší Madrid a odmeraná a striktná Barcelona.

Poznávací zájazd, dovolenka - ANDALÚZIA A GIBRALTAR

ANDALÚZIA A GIBRALTAR

Logický okruh Španielskom. Z Madridu a Barcelony cez Malagu, Granadu, Cordobu a Sevillu až na Gibraltar na pomedzí Európy a Afriky. Na záver oddych na teplej pieskovej Costa del Sol pri sangrii a tapas.

Poradíme vám

K

Európa  

Španielsko, Francúzsko


náročnosť

7 dní

Trvanie

2050
K

Európa  

Španielsko


náročnosť

5 dní

Trvanie

980
K

Európa  

Gibraltar, Španielsko


náročnosť

11 dní

Trvanie

2280

BUBO Covid garancia v cene

Preplatíme vám test