Florencia, Siena, Rím

Taliansko

Dovolenka sa takmer vždy spája s príjemnou klímou, jedlom a zaujímavými miestami. Tento zájazd má všetko. Tie najlepšie reštaurácie pre znalcov, kultúru a pamiatky, ktoré dodnes dokážu pohnúť každým, úžasné víno, ktoré nechcete pustiť z ruky a umenie, ktoré nik nedokáže napodobniť. Zájazd pre ľudí, ktorí majú vkus a vôľu dozvedieť sa viac.

Tomáš Hušek Tomáš Hušek Tomáš Hušek
Spokojnosť zákazníkov
od 1 580 €

Taliansko

7 dní
Termíny a ceny Objednaj zájazd
 • Výber z osobne odskúšaných exkluzívnych reštaurácií
 • Opátstvo a vinárstvo, kde býval Galileo Galilei
 • Špeciálne školení sprievodcovia
 • Chianti, Michelangelo a Vatikán
Zobraziť mapu

Pristaneme v údolí rieky Arno. Sadneme si v Relais na macchiato s domácou čokoládou a s fľaštičkou ružového Taittingera budeme pozorovať najväčšiu výstavu sôch pod holým nebom v Európe. Tu na Piazza Signoria upálili dominikánskeho mnícha Savonarolu (predtým ho humánne obesili) a tu stál vyše tristo rokov originál Dávida. Teraz tu stojí kópia a na originál sa stoja mnohohodinové rady. My čakať nebudeme, máme totiž objednaný vstup. Vyše päťmetrový gigant je dokonalý, každý sval a každá žila je na svojom mieste, Michelangelo bol génius! Toskánsko – to je najlepšie jedlo Talianska.

Aj keď ste boli v Siene desaťkrát, povedzte, navštívili ste niekedy centrum Contrady? Každá zo 17 štvrtí je iná. Tu si porozprávame o konských bláznivých pretekoch Palio, kde je jedno, či jazdec padne z koňa, lebo vyhráva nie jazdec, ale kôň. Ten, kto vyhrá, vypláca peniaze tým, čo prehrali, no oslavuje najmenej tri mesiace. Je to obrovská pocta. Dáme si cafe na Piazza del Campo a potom interiér pruhovanej bielo-čiernej katedrály, na ktorom sa pracovalo vyše 600 rokov – interiérom Siena s prehľadom víťazí nad Florenciou. Dóm svätej Kataríny. Opátstvo z 11. storočia v srdci prírody. Mnoho rokov tu pobýval Galileo Galilei, ktorý mníchov vyučoval matematiku. Nikto nepochybuje, že najlepšie Chianti Classico pochádza z týchto viníc.

Pešia prehliadka Florencie a čas na vychutnávanie si mesta. Bronzové dvere do raja od Lorenza Ghibertiho sú nielen vstupom do Krstiteľnice, ale raným vstupom do renesancie. Prehliadka symbolu mesta, slávnej katedrály s nádhernou Brunelleschiho kupolou zvonku aj zvnútra. Campanila od geniálneho trpaslíka Giotta. Individuálne prechádzky, alebo máme pre Vás fakultatívny návrh. Viete o tom, že sa dá z galérie Uffizi prejsť na druhú stranu rieky až k Palazzo Pitti tak, aby Vás nikto nevidel a Vy ste videli všetkých? Áno, šípite správne, že takto, tajnou chodbou chodila rodina Medici. A teraz Vás tadiaľ prevedieme my. Chodbu navrhol architekt Vasari, ktorý je pokladaný za prvého kunsthistorika na svete, napísal životopisy slávnych umelcov Florencie a bol to on, kto prvý raz vyslovil termín – renesancia.

Prenajatou dopravou krížom cez Umbriu do mesta uloženého na vrchole tufovej skaly, ktoré založili Etruskovia. ORVIETO pred 2 300 rokmi dobyli Rimania a v polovici 13. storočia tu päť rokov učil Tomáš Akvinský. Prehliadka vraj najkrajšieho gotického chrámu Talianska, Duomo, katedrála zasvätená Panne Márii s freskami od Fra Angelica, ktoré sú bezmála o sto rokov staršie než tie Michelangelove. Príchod do večného mesta.

Prázdniny v Ríme. Romulus a Remus založili na siedmich kopcoch mesto, ktorému možno právom patrí prívlastok „večné“. Koloseum, Fontána di Trevi, Španielske schody, Forum Romanum, Pantheon. Baziliky, katedrály, paláce, gladiátori. Deň nabitý poznaním a dojmami. Pina v chlapčenskej škole dostal úlohu tajne precádzať cez hory Židov...toto by sme zažili v Miláne, no radšej si vychutnáme krásy Rímu.

VATIKÁN: chrám a Námestie svätého Petra, Sixtínska kaplnka. Celý deň strávime potulkami po neuveriteľnom Vatikáne. Jedno z najdôležitejších miest kresťanského sveta, centrum katolíckej viery. Švajčiarska garda, príbehy starých pápežov, mesto v meste, ktoré Vás ohromí. Hrobka Jána Pavla II. nad Rafaelovými maľbami aj pri jeho hrobe sa zamyslíme, či je lepší Rafael alebo Botticelli. Pri Aperol Spritzi zasa, či je Michelangelo sochár, maliar alebo architekt.

Transfer na letisko a odlet domov.

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku v economy class
 • ubytovanie 6 x v 3* hoteloch
 • raňajky
 • prenajatú dopravu
 • BUBO sprievodcu
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti
 • asistenčné služby BUBO
 • prehliadku Florencie a Ríma
 • rezervácie a poradenstvo pri výbere michelinovských reštaurácií

– šťastnú visačku na batožinu

Cena nezahŕňa:

letiskové poplatky, inú stravu, vreckové, vstupné do pamiatok a atrakcií, batožinu prepravovanú v batožinovom priestore lietadla

Poznámka:

Zdravotné odporúčania: Nie je povinné žiadne očkovanie. Každému odporúčame, aby sa pred cestou informoval o aktuálnej situácii u svojho lekára. BUBO nie je zdravotníckym zariadením.

Naši miestni partneri a vedenie BUBO odporúčajú každému cestovateľovi, aby si skontroloval očkovanie proti tetanu a žltačke AB. Sú to choroby, ktoré môžete dostať doma, na záhrade či pri trekingu pralesom. Myslite dopredu a nezabudnite na platné cestovné poistenie.

Zaujímavý blog o zdraví na cestách nájdete aj na https://bubo.sk/blog/ked-su-tropicke-choroby-konickom

Cestovný doklad: Na cestu je potrebný platný cestovný doklad – občiansky preukaz alebo cestovný pas SR/ČR platný minimálne 6 mesiacov po návrate zo zájazdu.

Termíny a ceny

Termín
Cena
08.10.2018
14.10.2018
1 780 €
Základná cena 1780 €
Letiskové poplatky 170 €
Vstupné Vatikánske múzeá 32 €
Vstupné do vybraných pamiatok Florencia Siena Rím 62 €
Batožina na európskych letoch 50 €
Spolu 2 094 €
Objednať zájazd
26.04.2019
02.05.2019
1 720 €
Základná cena 1720 €
Letiskové poplatky 170 €
Vstupné Vatikánske múzeá 32 €
Vstupné do vybraných pamiatok Florencia Siena Rím 62 €
Batožina na európskych letoch 50 €
Spolu 2 034 €
27.08.2019
02.09.2019
1 650 €
Základná cena 1650 €
Letiskové poplatky 170 €
Vstupné Vatikánske múzeá 32 €
Vstupné do vybraných pamiatok Florencia Siena Rím 62 €
Batožina na európskych letoch 50 €
Spolu 1 964 €
07.10.2019
13.10.2019
1 580 €
Základná cena 1580 €
Letiskové poplatky 170 €
Vstupné Vatikánske múzeá 32 €
Vstupné do vybraných pamiatok Florencia Siena Rím 62 €
Batožina na európskych letoch 50 €
Spolu 1 894 €
01.12.2019
07.12.2019
1 580 €
Základná cena 1580 €
Letiskové poplatky 170 €
Vstupné Vatikánske múzeá 32 €
Vstupné do vybraných pamiatok Florencia Siena Rím 62 €
Batožina na európskych letoch 50 €
Spolu 1 894 €

Odporúčame

Nórsko
8 dní
1 550 €
Škótsko , +1 viac
9 dní
1 700 €

 

 
Dobrý deň, v dňoch 26.8.2012 až 1.9.2012 som sa s manželom zúčastnila zájazdu do Talianska s poznávaním miest Florencia, Rím, Pompeje, Vezuv. Dovolím si poslať Vám moje poznatky z organizácie zájazdu a tiež zážitkov z uvedených miest. Organizácia zájazdu bola perfektná, čo som však predpokladala, pretože som sa rozhodla cestovať práve s Vašou spoločnosťou. Nemalú zásluhu na tom mala aj naša sprievodkyňa Evička. Žiaľ priezvisko neviem. Je to profesionálka, ktorá svoju prácu ovláda perfektne aj ako psychológ aj ako sprievodca, ktorý veľmi pútavo vie účastníkom zájazdu priblížiť históriu miest, ktoré sme navštívili. Po celý čas bola nesmierne milá a ochotná v akomkoľvek čase vyhovieť všetkým účastníkom zájazdu aj keď je to s ľuďmi niekedy ťažké. Sprievodkyňu v Ríme, pani Veroniku hodnotíme ako absolútne výnimočnú pani sprievodkyňu, perfektne ovládajúcu históriu mesta Rím a ktorá túto históriu vysvetľovala takým nádherným spôsobom, že sme jej výklad , prepáčte, priam „hltali“. Takáto sprievodkyňa je skvost Vašej cestovnej kancelárie. Chválime aj sprievodkyňu Florenciou a Pompejami a tiež obidvoch šoférov v Ríme. Úžasní ľudia. Príjemní, veselí, ochotní vyhovieť aj nad rámec programu a čo je úžasné s vedomosťami histórie svojho mesta. Vytriezvenie prišlo však po prílete do Viedne. Na letisku sme si prevzali zničený kufor, ktorý sme chceli reklamovať v priestore tomu príslušnom. Napriek nesmiernej snahe našej sprievodkyne Evičky, sme to po viac ako po pol hodine vzdali, pre neochotu a neustále výhovorky personálu letiska. K hotelom chcem povedať, v Ríme bol hotel výborný, vo Florencii však jeho vek bolo cítiť, ale inak bol fajn. Mestá však boli úžasné až na to, že radšej by sme všetci volili návštevu Neapola ako výstup na Vezuv. Zájazd ako celok sme však celá skupina, napriek unaveným nohám, hodnotili veľmi pozitívne. Keby bolo možné „objednať“ počasie o 5°C menej bolo by to úplne úžasné. Prajem Vašej cestovnej kancelárii veľa úspechov a ak sa budem rozhodovať o ďalšom zájazde, určite to bude Vaša CK. S pozdravom Anna a Krasimír Patorčev

 

 
Dobrý deň, v dňoch 26.8.2012 až 1.9.2012 som sa s manželom zúčastnila zájazdu do Talianska s poznávaním miest Florencia, Rím, Pompeje, Vezuv. Dovolím si poslať Vám moje poznatky z organizácie zájazdu a tiež zážitkov z uvedených miest. Organizácia zájazdu bola perfektná, čo som však predpokladala, pretože som sa rozhodla cestovať práve s Vašou spoločnosťou. Nemalú zásluhu na tom mala aj naša sprievodkyňa Evička. Žiaľ priezvisko neviem. Je to profesionálka, ktorá svoju prácu ovláda perfektne aj ako psychológ aj ako sprievodca, ktorý veľmi pútavo vie účastníkom zájazdu priblížiť históriu miest, ktoré sme navštívili. Po celý čas bola nesmierne milá a ochotná v akomkoľvek čase vyhovieť všetkým účastníkom zájazdu aj keď je to s ľuďmi niekedy ťažké. Sprievodkyňu v Ríme, pani Veroniku hodnotíme ako absolútne výnimočnú pani sprievodkyňu, perfektne ovládajúcu históriu mesta Rím a ktorá túto históriu vysvetľovala takým nádherným spôsobom, že sme jej výklad , prepáčte, priam „hltali“. Takáto sprievodkyňa je skvost Vašej cestovnej kancelárie. Chválime aj sprievodkyňu Florenciou a Pompejami a tiež obidvoch šoférov v Ríme. Úžasní ľudia. Príjemní, veselí, ochotní vyhovieť aj nad rámec programu a čo je úžasné s vedomosťami histórie svojho mesta. Vytriezvenie prišlo však po prílete do Viedne. Na letisku sme si prevzali zničený kufor, ktorý sme chceli reklamovať v priestore tomu príslušnom. Napriek nesmiernej snahe našej sprievodkyne Evičky, sme to po viac ako po pol hodine vzdali, pre neochotu a neustále výhovorky personálu letiska. K hotelom chcem povedať, v Ríme bol hotel výborný, vo Florencii však jeho vek bolo cítiť, ale inak bol fajn. Mestá však boli úžasné až na to, že radšej by sme všetci volili návštevu Neapola ako výstup na Vezuv. Zájazd ako celok sme však celá skupina, napriek unaveným nohám, hodnotili veľmi pozitívne. Keby bolo možné „objednať“ počasie o 5°C menej bolo by to úplne úžasné. Prajem Vašej cestovnej kancelárii veľa úspechov a ak sa budem rozhodovať o ďalšom zájazde, určite to bude Vaša CK. S pozdravom Anna a Krasimír Patorčev

 

 
From: robert zvarka
Sent: Monday, May 16, 2011 1:01 PM
To: bubo@bubo.sk
Subject: Zajazd Taliansko

Milé BUBO.

minulý týždeň som sa s dcérou zúčastnil zájazdu v Taliansku ( Florencia, Rím, Pompeje ). Bol to krásny zájazd s nádhernou atmosférou , skvelou organizáciou a navyše pekným počasím. Pôvodne som nemal tento zájazd určený ako svoj vysnívaný, ale môžem konštatovať, že som veľmi rád , že som sa ho zúčastnil a prežil atmosféru Kolosea, Vatikánu a celej Florencie. Vidieť originál diel Michelangela, nasávať atmosféru Sixtínskej kaplnky, Kolosea , Pompejí a vystúpiť na Vezuv, to boli zážitky, na ktoré s dcérou nikdy nezabudneme. Môžem konštatovať, že atmosféra v skupine bola skvéla, priateľská, umocnená výbornou organizáciou a prístupom sprievodcu Pavla.
Tento zájazd naozaj všetkým cestovateľom odporúčam.

Ďakujeme za kopec nových zážitkov

Robo a Zuzana Zvarkovci

 

 
Milé BUBO.

S dcérou som sa zúčastnil zájazdu v Taliansku ( Florencia, Rím, Pompeje ). Bol to krásny zájazd s nádhernou atmosférou, skvelou organizáciou a navyše pekným počasím. Pôvodne som nemal tento zájazd určený ako svoj vysnívaný, ale môžem konštatovať, že som veľmi rád, že som sa ho zúčastnil a prežil atmosféru Kolosea, Vatikánu a celej Florencie. Vidieť originál diel Michelangela, nasávať atmosféru Sixtínskej kaplnky, Kolosea , Pompejí a vystúpiť na Vezuv, to boli zážitky, na ktoré s dcérou nikdy nezabudneme. Môžem konštatovať, že atmosféra v skupine bola skvelá, priateľská, umocnená výbornou organizáciou a prístupom sprievodcu.
Tento zájazd naozaj všetkým cestovateľom odporúčam.
Ďakujeme za kopec nových zážitkov.

Robo a Zuzana Zvarkovci


 • 1 / 1