Madagaskar veľký okruh

Madagaskar

Poznávacia cesta, krajinou, ktorá je úplne iná ako všetko ostatné. Keď evolúcia išla doprava tak na Madagaskare išla doľava. Bezprecedentný okruh bez kompromisov z teplých pláží okolo Tulearu až na sever do hustých lesov východného Madagaskaru. Ksukol versus ďateľ, fossa versus mačka a tajuplný svet miestnych obyvateľov, kde dominuje tabu.

Tomáš Hušek Tomáš Hušek Tomáš Hušek
Spokojnosť zákazníkov
od 3 380 €

Madagaskar

13 dní
Termíny a ceny Objednaj zájazd

Ulovte viac zážitkov

Stretnutie s lemurmi

Čiernobiely prúžkovaný chvost je neomylným znakom najrozkošnejšieho z madagaskarských lemurov. Poďte sa s ním zoznámiť aj vy.

 • prepracovaný program s ohromným rozsahom zameraný na zážitky
 • slovenskí sprievodcovia a 16 rokov prítomnosti v regióne
 • unikátna fauna a flóra, panenská príroda a Móric Beňovský s BUBO
 • najvyššia úroveň služieb na ostrove lemurov
Zobraziť mapu

Odlet z Viedne, prípitok fľaštičkou Bordeaux priamo nad rovníkom a prílet do exotického hlavného mesta štvrtého najväčšieho ostrova sveta. Tento obrovský ostrov sa odtrhol od prapevniny Gondvana a plaví sa Indickým oceánom ako pokusné biologické laboratórium, ako Noemova archa. Takmer všetko je tu jedinečné, unikátne a rozkošné.

ANTANANARIVO v nadmorskej výške Kathmandu má príjemnú klímu. Vymieňame naše eurá za exotickú menu ariary a hneď sa cítime ako milionári. Centrálne námestie a Avenue de I’ Independence plná staručkých Citroenov, najluxusnejšia štvrť Rova s palácom krutej kráľovnej je centrom kmeňa Merino, ktorý je indonézsko-malajského pôvodu. Vyhliadka na miliónové mesto. Porozprávame si o minulosti a súčasnosti na miestach, kde sa všetko deje. A nezabudneme ani na velikána, kráľa Madagaskaru Mórica Beňovského!

Miestny prelet na Obratník kozorožca a 30 kilometrov na najkrajšie pláže juhu. Rybári kmeňa Vezo sú afrického pôvodu. Slnko, ticho, pohoda aká môže byť len v Afrike. Sedíme na terase, sŕkame drink a pozeráme na spenené vody na koralovej bariére. Potom nasadneme na domorodú pirogu a ideme šnorchlovať do Indického oceánu. Uvidíme veľryby? Gurmánske hody, plody mora, homár za pár eur, desiatky príchutí trstinového rumu a slušné pivo. Kmene Sakalawa a Mikea na miestnom trhu.

Všetky baobaby sveta pochádzajú z Madagaskaru a my sme práve tu objavili Baobabí les RENIALA. Ide o svetový unikát, kde na jednej ploche môžeme vidieť desiatky baobabov (vysokánske, tučné, tvaru mrkvy) a kaktusov. Vedľa lesa baobabov je záchranná stanica ohrozených korytnačiek SOKAKE.

Celodenný oddych v hoteli na pláži pred nastávajúcou cestou. Možnosť ísť šnorchlovať, alebo potápať na lokálny útes. Ak budeme mať šťastie, budeme mať možnosť ísť pozorovať veľryby?

TULEAR je milé mestečko, kde rikše ťahajú bosí rikšiari. Le marché aux coquillages, krátka prehliadka a hneď vyrážame cez krajinu kmeňa Mahafaty. Pomaľované hrobky plné rohov zo zebu. ILAKAKA: mestečko plné zafírovej horúčky. Morské špeciality vymeníme za steak zo zebu.

ISALO – Jurský park je najnavštevovanejším národným parkom ostrova. Nenáročná vyhliadková turistika s profesionálnymi sprievodcami. Slonie nohy, bizarné skalné útvary a my ako keby sme boli na Mesiaci. Nádherné fotografické scenérie. Hrobky kmeňa Bara, ktorý je jednoznačne bantusského pôvodu. Na záver sa okúpeme v čistom prírodnom jazierku. Veľký zážitok.

ANJA: magický skalný útvar, posvätné miesto a stovky fotogenických lemurov prstencovochvostých. AMBALAVAO: a ukážka tradičnej výroby papiera. Príroda sa stále mení z púšte je step a zo stepi sýtozelené ryžové polia na strmých svahoch. FIANARANTSOA: je centrom vzdelanosti, vína a čaju.

Dnes budeme prechádzať kráľovstvom kmeňa Betsileo. Dnes nakúpime tie najkrajšie suveníry. AMBOSITRA je centrom drevorezbárstva. V ANTSIRABE kúpite najkvalitnejšie výrobky z tkanín. Vysvetlíme si čo je to Fady. Ryža znamená život. Čo je to Famadihana?

Cez hlboké údolia a pláne sa dostaneme až do východnej časti centrálneho Madagaskaru. Suché hory a lesy sa zmenia na štavnatú zelenú farbu a my sa vnárame do oblasti východných pralesov. Po ceste sa zastavíme na mieste, kde ešte "stredovekou" metódou vyrábajú hliníkové hrnce, známe na celom ostrove. Podvečer príchod do dedinky PÉRINET na okraji dažďového lesa.

Dnes je našim cieľom džungľa východu. Opäť totálne zmeníme prostredie a mierime do národných parkov ANDASIBE- MANTADIA. Ponoríme sa pod majestátne stromy a začneme hľadať miestne zvieratká a vtáctvo. Spravíme si aj večernú prechádzku dažďovým pralesom, z ktorého sa v tme na nás pozerajú stovky žiariacich očí. Dva dni v hustom lese, kde budeme hľadať lemure, orchidee, chameleóny, tenreky a piknikovať pod panenským vodopádom. Jeden z lemurov je modrooký a ako jediné zviera má modré oči. Na Madagaskare nie je nič jedovaté a tak sa v džungli nemusíme báť. Každopádne máme vždy prenajatého profesionálneho sprievodcu. Našim cieľom je uvidieť najmenšieho lemura sveta a aj najväčšieho lemura Indri. Najmenšieho chameleóna sveta a aj najväčšieho. Nájdete odvahu a siahnete si aj Vy na niektoré z týchto endemitov? Tak či onak, budete nadšení.

Jeden z lemurov je ako jediné zviera modrooký. Na Madagaskare nie je nič jedovaté a tak sa v džungli nemusíme báť. Každopádne máme vždy prenajatého profesionálneho sprievodcu. Naším cieľom je uvidieť najmenšieho lemura sveta a aj najväčšieho lemura Indri. Najmenšieho chameleóna sveta a aj najväčšieho. Nájdete odvahu a siahnete si aj Vy na niektoré z týchto endemitov? Tak či onak, budete nadšení. Odchod späť do Antananariva transfer na letisko.

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku do Antananariva a späť v economy class
 • 11 x ubytovanie v hoteloch strednej kategórie (miestne 3*-4*) v izbách pre dve osoby
 • 11 x raňajky
 • 7 x večera
 • Letiskové transfery na Madagaskare
 • Privátnu dopravu počas prehliadok a safari
 • exkluzívneho BUBO sprievodcu
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti
 • asistenčné služby  BUBO
 • vstupné do všetkých pamiatok a národných parkov

Ubytovanie: 

Ubytovanie je zabezpečené počas celého zájazdu v príjemných hoteloch v izbách pre dve osoby. Hotely sú na úrovni 3*-4* hotelov, avšak upozorňujeme, že je to subjektívne hodnotenie. "Hviezdičkovanie" nie je súčasťou obchodného mena hotelov, ale subjektívnym vyjadrením jednej či viacerých osôb o kvalite hotela.

Antananarivo: Le Royal/ Pallisandre a podobný                                   Tulear/Ifaty:   Les Dunes Ifaty a podobný                                             Ranohira:       Satrana lodge a podobný                                             Fianarantsoa: Zomatel a podobný                                                       Anstirabe:      Le Royal Palace a podobný                                                 Andasibe:      Grace lodge a podobný                                             Antananarivo:Le Royal/ Pallisandre a podobný

Toto sú naše preferované hotely. Hotely na konkrétnych termínoch sú niekedy aj iné. Závisí to od dostupnosti, obsadenosti a včasného prihlásenia sa. Štandardne však cca 70 percent hotelov je vždy rovnakých.

– šťastnú visačku na batožinu

Cena nezahŕňa:

letiskové poplatky, víza (zatiaľ 20 eur platia sa priamo na letisku), letenku Antananarivo – Tulear (130 eur), ostatnú stravu, sprepitné cca 40 eur, fakultatívny program

Kedy cestovať:

Na Madagaskare je počasie veľmi vyrovnané. V južnej časti je celoročne príjemné a teplé počasie od 25-32°C. V noci sa teplota pohybuje nad 17°C.

V centrálnej, hornatej časti ostrova býva v letných mesiacoch chladnejšie, okolo 22°C a v zimných mesiacoch 28°C. V noci môže celoročne klesnúť teplota na 12°C.

Vo východnej časti pralesov býva teplota celoročne medzi 25-32°C a na noc málokedy klesá pod 20°C.

V južnej časti ostrova sú zrážky výnimočné, v centrálnej sa možu vyskytnúť v zimných alebo jarných mesiacoch. Zväčša sú krátke a osviežujúce. Vo východnej časti ostrova v daždových lesoch je predpoklad väčší, ale práve vďaka týmto dažďom je tu nádherná a bujná vegetácia.

Poznámka:

Tento zájazd je vhodný pre každého cestovateľa, ktorý má záujem o „iné“ krajiny. Madagaskar je krajina,  kde je turizmus minimálne rozvinutý a krajina je vo všeobecnosti málo navštevovaná. Práve preto je pre BUBO tak lákavá. Úchvatná krajina, zaujímavá kultúra a usmievaví ľudia Vám spravia dokonalý pocit. Ubytovanie je na výbornej úrovni. Konečný pocit z Madagaskaru je jedinečný. Je to krajina, ktorá je turistami minimálne navštevovaná, a preto ešte stále „skutočná“. Do destinácie cestujeme už 16 rokov.

Letecká spoločnosť: Tento zájazd lietame preferenčne so spoločnosťou AIR FRANCE s prestupom v Paríži alebo Ethiophian s prestupom v Addis Abebe. Let Johannesburg - Antananarivo je operovaný spoločnosťou South African Airways.

Zdravotné odporúčania: 

Nie je povinné žiadne očkovanie. Každému odporúčame, aby sa pred cestou informoval o aktuálnej situácii u svojho lekára. BUBO nie je zdravotníckym zariadením.

Naši miestni partneri a vedenie BUBO odporúčajú každému cestovateľovi, aby si skontroloval očkovanie proti tetanu a žltačke AB. Sú to choroby, ktoré môžete dostať doma, na záhrade či pri trekingu pralesom. Keďže prechádzame aj oblasťami s endemickou maláriou tak odporúčame brať profylaxiu proti malárii. Myslite dopredu a nezabudnite na platné cestovné poistenie.

Zaujímavý blog o zdraví na cestách nájdete aj na https://bubo.sk/blog/ked-su-tropicke-choroby-konickom

Cestovný doklad: Na cestu je potrebný cestovný pas SR/ČR platný minimálne 6 mesiacov po návrate zo zájazdu a musí obsahovať aspoň 1 voľnú dvojstranu.

Termíny a ceny

Termín
Cena
19.10.2018
31.10.2018
3 680 €
Základná cena 3680 €
Letiskové poplatky 560 €
Miestny let Tana - Tulear 130 €
Spolu 4 370 €
Objednať zájazd
15.03.2019
27.03.2019
3 780 €
Základná cena 3780 €
Letiskové poplatky 560 €
Miestny let Tana - Tulear 130 €
Spolu 4 470 €
10.05.2019
22.05.2019
3 380 €
Základná cena 3380 €
Letiskové poplatky 560 €
Miestny let Tana - Tulear 130 €
Spolu 4 070 €
17.08.2019
29.08.2019
3 680 €
Základná cena 3680 €
Letiskové poplatky 560 €
Miestny let Tana - Tulear 130 €
Spolu 4 370 €
08.11.2019
20.11.2019
3 380 €
Základná cena 3380 €
Letiskové poplatky 560 €
Miestny let Tana - Tulear 130 €
Spolu 4 070 €

Odporúčame

Keňa , +2 viac
14 dní
3 530 €
Juhoafrická republika , +4 viac
20 dní
4 700 €

P Peter Zálešák

 
Ešte nikdy som na dovolenke tak skoro nevstával a neprecestoval také vzialenosti. Stálo to však za to! Nielen pre mňa s manželkou, ale aj pre moje dospievajúce deti.

 

 
Od 5.4.-18.4. 2012 som sa s manželom zúčastnila poznávacieho pobytu na Madagaskare. Ocitli sme sa v nádhernej prírode s pôvodnou faunou a flórou. Nikdy nezabudneme na krásne zážitky, prežité v tejto krajine. Sprevádzal nás veľmi sympatický, mladý muž - Juraj Ondrejčík, ktorý je absolútny profesionál, maximálne flexibilný, inteligentný s veľmi citlivým individuálnym prístupom ku všetkým účastníkom. Juraj, veľmi pekne Ti ďakujeme, spolu s manželom za bohaté zážitky, relax a krásne prežité dni na tomto ostrove. Vďaka Tebe sme si maximálne užili lemure v daždivom pralese, nezabudnuteľnú jazdu na zebu, prechádzku v nádhernom baobaovom lese. Ubytovanie bolo komfortné, strava z franúzskej kuchyne veľmi chutná. Ďakujeme Kállayovci

 

 
Vážený pán Fellner.

Vieme, že za úspešnou cestou je veľa mravenčej práce nielen jedného človeka, ale celého tímu. Veď ráno nás odprevádzala Mirka a to sme odchádzali z BA o 3,45 hod. Musela zavčasu vstať a na tie Nivy ísť. Bola svieža a usmiata. Kde takých zlatých ľudí beriete? Veď ich poznáme z Buba už dosť a všetci sú takí! Boli sme s vami šesť krát a zakaždým sme boli spokojní. Nemáme najmenší dôvod skúšať iné cestovky, robíte to fakt dobre. Vždy sa tešíme, čo sprievodca navrhne na mieste, veď nie všetko je v programe uvedené do bodky (samozrejme ani sa to nedá) . No a oni nás vždy prekvapia super výletom alebo niečím iným. S Martinom sme boli napr. v pralese, videli sme endemity guerézy, malinkého chameleóna, kraby žijúce medzi mangrovníkmi, rybky a všetky tie krásne stromy, ktoré vŕzgali ako staré dvere... A k tomu všetkému výklad. To by sme nezamenili za ležanie pri vode ani náhodou. Sú ale takí, čo si chcú oddýchnuť a tá možnosť tam je. A to je dobre.
Želáme vám všetkým hlavne veľa zdravia a úspechov v tejto krásnej a náročnej práci.


Anna a Norbert Kustrovci

 

 
Nás s manželkou Vikinkou očarili okrem mnohého doteraz nepoznaného a nevideného dve oblasti začínajúce na I:neskutočne očarujúca pláž Ifaty a národný park Isalo. Aj sme Martinovi povedali, že ďalej ani nejdeme . Ďakujeme, že nás prehovoril, aj keď nám nasledujúce dni dal riadne zabrať, stálo to zato. Včera večer sme si pozreli foto z našej cesty a teraz čakáme, kedy Martin zavesí svoje úlovky a oznámi link. Určite by mal tých záberov viac, ale nezištne nám požičal svoj foťák, keď sa nám náš pokazil. Ešte raz veľká vďaka za všetko, skvelé sprevádzanie a perfektne zrealizovaný zájazd, všetko najlepšie k narodeninám BUBO.

Štefan

Z Zlata Petrová

 
Zájazd bol nádherný, Madagaskar bol nádherný, počasie sa nám neskutočne vydarilo. Nenašla som na ňom okrem svojej kynetózy a sem-tam až prebytku emócií z videného a prežívaného ani vlások niečoho, čo by mi bolo vadilo. Na Madagaskar som sa roky tešila, očakávala som veľa, no skutočnosť predčila všetky očakávania. Skutočná archa! Stretla sa tam partia sympatických a hlavne zvedavých ľudí, ktorí neváhali skoro vstávať a neskoro líhať, aby čo najviac videli a poznali. Krajina nádherná, ľudia nádherní a pozitívne naladení, krásne usmievavé deti, lemury, chameleóny, palmy, celá fantastická fauna a flóra! Kiež by sa BUBU vsetky pobyty vydarili k takej všeobecnej spokojnosti účastníkov ako tento. A bolo by to takéto, aj keby to ubytovanie nebolo také nádherné, vyvážené a posadené do prírody.
Ďakujem.


 • 1 / 1