Madagaskar veľký okruh

Poznávacia cesta, krajinou, ktorá je úplne iná ako všetko ostatné. Keď evolúcia išla doprava tak na Madagaskare išla doľava. Bezprecedentný okruh bez kompromisov z teplých pláží okolo Tulearu až na sever do hustých lesov východného Madagaskaru. Ksukol versus ďateľ, fossa versus mačka a tajuplný svet miestnych obyvateľov, kde dominuje tabu.

Tomáš Hušek Tomáš Hušek Tomáš Hušek
Spokojnosť klientov
od 3 100,00 €

Madagaskar

13 dní
 • prepracovaný program s ohromným rozsahom zameraný na zážitky
 • slovenskí sprievodcovia a 16 rokov prítomnosti v regióne
 • unikátna fauna a flóra, panenská príroda a Móric Beňovský s BUBO
 • najvyššia úroveň služieb na ostrove lemurov
 

Odlet z Viedne, prípitok fľaštičkou Bordeaux priamo nad rovníkom a prílet do exotického hlavného mesta štvrtého najväčšieho ostrova sveta. Tento obrovský ostrov sa odtrhol od prapevniny Gondvana a plaví sa Indickým oceánom ako pokusné biologické laboratórium, ako Noemova archa. Takmer všetko je tu jedinečné, unikátne a rozkošné.

ANTANANARIVO v nadmorskej výške Kathmandu má príjemnú klímu. Vymieňame naše eurá za exotickú menu ariary a hneď sa cítime ako milionári. Centrálne námestie a Avenue de I’ Independence plná staručkých Citroenov, najluxusnejšia štvrť Rova s palácom krutej kráľovnej je centrom kmeňa Merino, ktorý je indonézsko-malajského pôvodu. Vyhliadka na miliónové mesto. Porozprávame si o minulosti a súčasnosti na miestach, kde sa všetko deje. A nezabudneme ani na velikána, kráľa Madagaskaru Mórica Beňovského!

Miestny prelet na Obratník kozorožca a 30 kilometrov na najkrajšie pláže juhu. Rybári kmeňa Vezo sú afrického pôvodu. Slnko, ticho, pohoda aká môže byť len v Afrike. Sedíme na terase, sŕkame drink a pozeráme na spenené vody na koralovej bariére. Potom nasadneme na domorodú pirogu a ideme šnorchlovať do Indického oceánu. Uvidíme veľryby? Gurmánske hody, plody mora, homár za pár eur, desiatky príchutí trstinového rumu a slušné pivo. Kmene Sakalawa a Mikea na miestnom trhu.

Všetky baobaby sveta pochádzajú z Madagaskaru a my sme práve tu objavili Baobabí les RENIALA. Ide o svetový unikát, kde na jednej ploche môžeme vidieť desiatky baobabov (vysokánske, tučné, tvaru mrkvy) a kaktusov. Vedľa lesa baobabov je záchranná stanica ohrozených korytnačiek SOKAKE.

Celodenný oddych v hoteli na pláži pred nastávajúcou cestou. Možnosť ísť šnorchlovať, alebo potápať na lokálny útes. Ak budeme mať šťastie, budeme mať možnosť ísť pozorovať veľryby?

TULEAR je milé mestečko, kde rikše ťahajú bosí rikšiari. Le marché aux coquillages, krátka prehliadka a hneď vyrážame cez krajinu kmeňa Mahafaty. Pomaľované hrobky plné rohov zo zebu. ILAKAKA: mestečko plné zafírovej horúčky. Morské špeciality vymeníme za steak zo zebu.

ISALO – Jurský park je najnavštevovanejším národným parkom ostrova. Nenáročná vyhliadková turistika s profesionálnymi sprievodcami. Slonie nohy, bizarné skalné útvary a my ako keby sme boli na Mesiaci. Nádherné fotografické scenérie. Hrobky kmeňa Bara, ktorý je jednoznačne bantusského pôvodu. Na záver sa okúpeme v čistom prírodnom jazierku. Veľký zážitok.

ANJA: magický skalný útvar, posvätné miesto a stovky fotogenických lemurov prstencovochvostých. AMBALAVAO: a ukážka tradičnej výroby papiera. Príroda sa stále mení z púšte je step a zo stepi sýtozelené ryžové polia na strmých svahoch. FIANARANTSOA: je centrom vzdelanosti, vína a čaju.

Dnes budeme prechádzať kráľovstvom kmeňa Betsileo. Dnes nakúpime tie najkrajšie suveníry. AMBOSITRA je centrom drevorezbárstva. V ANTSIRABE kúpite najkvalitnejšie výrobky z tkanín. Vysvetlíme si čo je to Fady. Ryža znamená život. Čo je to Famadihana?

Cez hlboké údolia a pláne sa dostaneme až do východnej časti centrálneho Madagaskaru. Suché hory a lesy sa zmenia na štavnatú zelenú farbu a my sa vnárame do oblasti východných pralesov. Po ceste sa zastavíme na mieste, kde ešte "stredovekou" metódou vyrábajú hliníkové hrnce, známe na celom ostrove. Podvečer príchod do dedinky PÉRINET na okraji dažďového lesa.

Dnes je našim cieľom džungľa východu. Opäť totálne zmeníme prostredie a mierime do národných parkov ANDASIBE- MANTADIA. Ponoríme sa pod majestátne stromy a začneme hľadať miestne zvieratká a vtáctvo. Spravíme si aj večernú prechádzku dažďovým pralesom, z ktorého sa v tme na nás pozerajú stovky žiariacich očí. Dva dni v hustom lese, kde budeme hľadať lemure, orchidee, chameleóny, tenreky a piknikovať pod panenským vodopádom. Jeden z lemurov je modrooký a ako jediné zviera má modré oči. Na Madagaskare nie je nič jedovaté a tak sa v džungli nemusíme báť. Každopádne máme vždy prenajatého profesionálneho sprievodcu. Našim cieľom je uvidieť najmenšieho lemura sveta a aj najväčšieho lemura Indri. Najmenšieho chameleóna sveta a aj najväčšieho. Nájdete odvahu a siahnete si aj Vy na niektoré z týchto endemitov? Tak či onak, budete nadšení.

Jeden z lemurov je ako jediné zviera modrooký. Na Madagaskare nie je nič jedovaté a tak sa v džungli nemusíme báť. Každopádne máme vždy prenajatého profesionálneho sprievodcu. Naším cieľom je uvidieť najmenšieho lemura sveta a aj najväčšieho lemura Indri. Najmenšieho chameleóna sveta a aj najväčšieho. Nájdete odvahu a siahnete si aj Vy na niektoré z týchto endemitov? Tak či onak, budete nadšení. Odchod späť do Antananariva transfer na letisko.

 

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku do Antananariva a späť
 • 11 x ubytovanie v hoteloch strednej kategórie (miestne 3*-4*) v dvojposteľových izbách
 • 11 x raňajky
 • 7 x večera
 • Letiskové transfery na Madagaskare
 • Privátnu dopravu počas prehliadok a safari
 • exkluzívneho slovenského BUBO sprievodcu
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti
 • asistenčné služby CK BUBO
 • vstupné do všetkých pamiatok a národných parkov

Ubytovanie: 

Ubytovanie je zabezpečené počas celého zájazdu v príjemných hoteloch v izbách pre dve osoby. Hotely sú na úrovni 3*-4* hotelov, avšak upozorňujeme, že je to subjektívne hodnotenie. "Hviezdičkovanie" nie je súčasťou obchodného mena hotelov, ale subjektívnym vyjadrením jednej či viacerých osôb o kvalite hotela.

Antananarivo: Le Royal/ Pallisandre a podobný                                   Tulear/Ifaty:   Les Dunes Ifaty a podobný                                             Ranohira:       Satrana lodge a podobný                                             Fianarantsoa: Zomatel a podobný                                                       Anstirabe:      Le Royal Palace a podobný                                                 Andasibe:      Grace lodge a podobný                                             Antananarivo:Le Royal/ Pallisandre a podobný

Toto sú naše preferované hotely. Hotely na konkrétnych termínoch sú niekedy aj iné. Závisí to od dostupnosti, obsadenosti a včasného prihlásenia sa. Štandardne však cca 70 percent hotelov je vždy rovnakých.

Cena nezahŕňa:

letiskové poplatky, víza (zatiaľ 20 eur platia sa priamo na letisku), letenku Antananarivo – Tulear (130 eur), ostatnú stravu, sprepitné cca 40 eur, fakultatívny program

Kedy cestovať:

Na Madagaskare je počasie veľmi vyrovnané. V južnej časti je celoročne príjemné a teplé počasie od 25-32°C. V noci sa teplota pohybuje nad 17°C.

V centrálnej, hornatej časti ostrova býva v letných mesiacoch chladnejšie, okolo 22°C a v zimných mesiacoch 28°C. V noci môže celoročne klesnúť teplota na 12°C.

Vo východnej časti pralesov býva teplota celoročne medzi 25-32°C a na noc málokedy klesá pod 20°C.

V južnej časti ostrova sú zrážky výnimočné, v centrálnej sa možu vyskytnúť v zimných alebo jarných mesiacoch. Zväčša sú krátke a osviežujúce. Vo východnej časti ostrova v daždových lesoch je predpoklad väčší, ale práve vďaka týmto dažďom je tu nádherná a bujná vegetácia.

Poznámka:

Tento zájazd je vhodný pre každého cestovateľa, ktorý má záujem o „iné“ krajiny. Madagaskar je krajina,  kde je turizmus minimálne rozvinutý a krajina je vo všeobecnosti málo navštevovaná. Práve preto je pre BUBO tak lákavá. Úchvatná krajina, zaujímavá kultúra a usmievaví ľudia Vám spravia dokonalý pocit. Ubytovanie je na výbornej úrovni. Konečný pocit z Madagaskaru je jedinečný. Je to krajina, ktorá je turistami minimálne navštevovaná a preto ešte stále „skutočná“. Do destinácie cestujeme už 15 rokov.

BUBO+

pitný režim 12 dní, 1l balenej vody denne/1 osoba

Zobraziť galériu

Termíny a ceny

Termín Cena  
05.03.2017
17.03.2017
3 670,00 €
03.06.2017
15.06.2017
3 440,00 €
25.07.2017
06.08.2017
3 970,00 €
05.11.2017
17.11.2017
3 570,00 €
20.11.2017
02.12.2017
3 570,00 €
02.12.2017
14.12.2017
3 100,00 €

Baobaby Madagaskaru

Baobab je jednym z narodnych symbolov Madagaskaru. Tento stvrty najvacsi ostrov na svete je akymsi plavajucim malym kontinentom, ktory sa kedysi odtrhol od "maticky Afriky" a zije si v…

Katarína Líšková | BUBO
19
SEP
18:03
2016

3x Naj Afriky

Chcete vidieť a zažiť to najlepšie z juhu Afriky?


Kapské Mesto - každému určite toto meno niečo hovorí. Multikultúrne mesto ležiace na brehu…

02
MAR
14:27
2016
Malí Etiópci na juhu obrovskej krajiny ďaleko od hlavného mesta predvádzajú pre turistov šibalské kúsky
Ľuboš Fellner Ľuboš Fellner

Slovenskými médiami prebehli správy o nešťastí v Etiópii. Ako to naozaj bolo? Čo sa tam skutočne udialo? Je Etiópia pre nás nebezpečná? Máme zvážiť vycestovanie? Prečo podávajú média o Etiópii správy hore nohami?

Slovenskými médiami prebehli správy o nešťastí v Etiópii. Ako to naozaj bolo? Čo sa tam skutočne udialo? Je Etiópia pre nás nebezpečná? Máme zvážiť vycestovanie? Prečo podávajú média o Etiópii správy…

Itinerár

 
Stiahnite si kompletný itinerár pre tento zájazd v prehľadnej podobe PDF formátu.
 

Stiahnuť itinerár


Ešte nikdy som na dovolenke tak skoro nevstával a neprecestoval také vzialenosti. Stálo to však za to! Nielen pre mňa s manželkou, ale aj pre moje dospievajúce deti.
2. 2. 2017

 • 1 / 1