Kam cestovať na Madagaskar?

Madagaskar poznáme hlavne kvôli nášmu rodákovi, Móricovi Beňovskému. Dovolenka na Madagaskare však ponúka ďaleko viac. Je to mozaika fascinujúcich drobností, ktoré nenájdete nikde inde na svete.

Tu prežili druhy, ktoré na africkej pevnine už dávno vyhynuli. Lemury žijú iba tu a ten najmenší váži iba zopár gramov, a takisto aj chameleóny obsadili všetky prostredia od púští na juhu, cez hory v centrálnej časti až po pralesy, ktoré lemujú pobrežia.

Asi najznámejším symbolom Madagaskaru po lemurovi je baobab. Nezameniteľný strom, ktorý tu tvorí viac ako 7 druhov. Rozoznáte ich už z diaľky.

Kultúra miestnych obyvateľov – Malgašov – je rovnako unikátna ako celý ostrov. Zmes kultúr prisťahovalcov z oblasti Bornea a afrického východného pobrežia sa vyvinulo do zaujímavých tradícií. Kráľ Andrianampoinimerina zjednotil ostrov a tak aj tradície. Fady (tabu) sú stále živé po celom ostrove a oslavy, akou je famadihana (obracanie kostí), nenájdete inde vo svete tak ľahko. Antananarivo je hlavné a najväčšie mesto ostrova. Je nádherne rušné a autopark, ktorý tu jazdí, je zaujímavý. Už nikde nenájdete toľko Citroënov 2CV ako tu.

Oddýchnite si na niektorej z pláží, ktoré ostrov lemujú. Nenájdete tu veľké rezorty, iba malé hotely s príjemnou butikovou atmosférou. 
Potrebujete poradiť s výberom zájazdu na Madagaskar? Využite naše skúsenosti.

Ďakujem, celý náš trip v Afrike prebehol úplne fantasticky. Super organizácia :)

Martin Škrtel

futbalista

Martin Škrtel

TA3
7 minút o Afrike

Rady na cestu do Afriky od najscestovanejšieho Slováka.

Najpopulárnejšie zájazdy

Madagaskar veľký okruh

Madagaskar veľký okruh

Poznávacia cesta, krajinou, ktorá je úplne iná ako všetko ostatné. Keď evolúcia išla doprava tak na Madagaskare išla doľava. Bezprecedentný okruh bez kompromisov z teplých pláží okolo Tulearu až na…

JAR, Eswatini, Madagaskar a Lesotho

JAR, Eswatini, Madagaskar a Lesotho

Kedysi dávno bola pevnina len jedna. Pred miliónmi rokov sa jedna časť odtrhla a z nej vznikol Madagaskar. Túto časť-nečasť Afriky vám ponúkame s kombináciou troch ďalších juhoafrických krajín. Ak máte dosť…

Poradíme vám

K

Afrika  

Madagaskar


náročnosť

14 dní

Trvanie

4080
K

Afrika  

Lesotho, Eswatini, Madagaskar, Juhoafrická republika


náročnosť

21 dní

Trvanie

4920

BUBO Covid garancia v cene

Preplatíme vám test aj domácu karanténu