Nový Zéland a veľké mestá Austrálie

Nádherná cesta na druhý koniec sveta. Filmová Stredozem a veľkolepé austrálske mestá. Podrobne spoznáte oba ostrovy Nového Zélandu, ktorý sa považuje za najlepšiu krajinu na život a pookrejeme v teplej Austrálii. Ak máte viac času tak ste si vybrali ideálny zájazd. Aklimatizujete sa na časový posun a potom už v plnej sile uvidíte Mt.Cook, najdaždivejšie miesto na zami Milford Sound, veľryby v Kaikoure, aktívnu sopku Ruapehú, gejzíry v Rotorua, maorské tance, delfíny, najkrajšiu prímorskú cestu na svete a legendárnu operu v Sydney. Nemáte dosť? Môžete sa vybrať aj do srdca austrálskeho kontinentu na Ayers Rock či na najstrmšiu železnicu na svete. Cesta naprieč najvyspelejšími civilizáciami južných morí v kvalitnom prevedení od BUBO.

Tomáš Hušek Tomáš Hušek Tomáš Hušek
Spokojnosť klientov
od 4 950,00 €

Nový Zéland, Austrália

22 dní
 • Najvyššia hora Severného a Južného ostrova, rozšírený program!
 • Najlepšie biele vína na svete, jelenie steaky, palacinky s kiwi a klokanie medailónky
 • Kultúra Maorov, európskych imigrantov a austrálskych aborigénov
 • Slovenský sprievodca vychovaný BUBO akadémiou
 

Odlet z Európy a dlhý let na druhý koniec sveta, kvalitnou leteckou spoločnosťou.

Stále sme vo vzduchu, ale už na južnej pologuli.

Prílet do CHRISTCHURCH, najväčšieho mesta Južného ostrova. Postupná aklimatizácia na južnú pologuľu a prehliadka mesta. V roku 2011 ho zasiahlo viac zemetrasení a dnes sa opäť prebúdza ako najkultúrnejšie mesto Južného ostrova.

Skorý ranný odchod a vyrážame naprieč Južným ostrovom. Čaká nás celodenný presun až do hlavného mesta adrenalínu. QUEENSTOWN. Cestou zazrieme prvé ľadovcové jazerá Tekapo, Pukaki a budeme sa kochať krásami Južných Álp. Absolvujeme krátku prechádzku pod najvyššou horou Nového Zélandu Mt. Cook. Večer prídeme do Queenstownu, prejdeme sa po brehoch jazera Wakatipu a centrum mestečka.

S východom slnka vyrážame do najkrajšieho národného parku Nového Zélandu. FJORDLAND a zátoka Milford Sound. Nádherná scénická cesta, pozdĺž ktorej sa pasú stáda jeleňov a oviec. Milford Sound sa hrdí titulom najdaždivejšieho miesta Nového Zélandu. Priamo v zátoke je možnosť absolvovať fakultatívnu 2-hodinovú plavbu loďou, ktorá vypláva na Tasmanové more, a je možné že, zazrieme aj delfíny, tulene či veľryby. Večer návrat do hotela a voľný program v meste.

Pokračujeme v ceste po Novom Zélande smerom na západné pobrežie. Našou prvou zastávkou bude mestečko WANAKA na brehu rovnomenného jazera, ktoré je ukážkou,ako vyzeral Queenstown pred 20 rokmi. Naším dnešním cieľom je ľadovec FOX GLACIER. Cestou k nemu máme možnosť ochutnať špeciálnu lososovú polievku priamo na farme. Poobede nás čaká prechádzka v okolí ľadovca Fox Glacier a večer sa prejdeme po pláži na brechoch Tasmánskeho mora. Pri troche šťastia je možné vidieť Mt. Cook z druhej strany.

Voľnejší deň, počas kterého bude možnosť fakultatívne absolvovať let okolo Mt.Cook a ľadovcov Fox a Franz Josef, ak nám to počasie umožní. Pri jazere MATHESON budeme sledovať, či sa vo vodnej hladine neobjaví zrkadlový obraz najvyššej hory Zélandu. Poobede si vychutnáme ľadovec FRANZ JOSEF a presunieme sa do PUNAKAIKI na známe „palacinkové skaly“.

Západnému pobrežiu dáme zbohom a presunieme sa na východné. Cestou si urobíme preestávku v mestečku REEFTON, ktoré vyzerá ako zamrznuté v 19.st. Kúpeľné mesto HANMER SPRINGS, kde môžete ochutnať skvelé bravčové rebrá. Poobede máme pred sebou mesto KAIKOURA, ktoré je známe ako jedno z najlepších na sledovanie veľrýb. Ak ste gurmáni a máte radi dary mora, Kaikoura je tým správnym miestom na výbornú večeru.

Skoro ráno vynecháme raňajky a vyrazíme na pozorovanie veľrýb. 2,5- -hodinová plavba, kde budeme sledovať veľryby a unikátne delfíny Dusky, ktoré sú endemické pre Nový Zéland. Vyhúpaní po plavbe, si dáme raňajky a ak chcete,môžete ochutnať miestnu špecialitu: palacinky so slaninou, kiwi a banánom, poliate javorovým sirupom. Pozrieme sa na miesto, kde odpočívajú tulene a ideme na sever do vinárskej oblasti MARLBOROUGH, kde ochutnáme vína svetovej kvality. Sauvignon blanc alebo chardonnay či pinot noir? Prístavné mesto PICTON, bude našou bodkou za Južným ostrovom.

V ranných hodinách absolvujeme cestu trajektom zJjužného ostrova na Severný. - hodinová plavba, počas ktorej prejdeme 90 km. Po zdolaní Cookovho prielivu pristaneme v hlavnom meste ostrova. WELLINGTON. Po týždni strávenom v prírode je pre nás Wellington veľkou zmenou. Navštívime nádherné múzeum Te PaPa, ktoré sa venuje histórii Nového Zélandu.

Doobeda absolvujeme pešiu prehliadku mesta, navštívime botanickú záhradu, pozrieme si budovu parlamentu a vysvetlíme si politický systém. Prečo je vlastne Wellington hlavným mestom? Poobede vyrazíme do národného parku TONGARIRO, kde nás upúta pohľad na najvyšší vrchol Severného ostrova Ruapehú a tiež silueta známej Hory osudu z príběhu Pána prsteňov. Ruapehú je stále aktívnou sopkou a v prípade dobrého počasia sa lanovkou vyvezieme takmer na vrchol.

Dnes pokračujeme k ďalšiemu „naj“, a tým je najväčšie jazero Nového Zélandu, jazero TAUPO, ktoré vzniklo sopečnou explóziou, následky ktorej sledovali v antickom svete. Len nevedeli, kde to buchlo. Záujemcovia si fakultatívne môžu vyskúšať jet boating, pri ktorom sa čln rúti rýchlosťou 90 km/h a stačí mu k tomu 10 cm vody. Vodopád HUKA FALLS s nádherne belasou vodou.

ROTORUA: oblasť známa výskytom termálnych prameňov, gejzírov a bublajúceho sírového bahna. V tomto regióne takisto žije najväčšia komunita Maorov na Zélande. Navštívime jedno z historických zariadení v dedinke TE PUIA, kde si pozrieme ich rezbárske umenie, zažijeme známy tanec haka a nájdeme tu aj symbol Nového Zélandu, ktorým je vták kiwi. Poobede sa presunieme do najväčšej metropoly krajiny. V bývalom hlavnom meste AUCKLAND nás privíta najvyššia stavba na južnej pologuli Sky Tower,vysoká 328 metrov. Večerná individuálna prechádzka prístavom a centrom Aucklandu.

Celodenná prehliadka Aucklandu. Albert park, Queen Street, výlet na polostrov Davenport a vyhliadka z Viktóriinho kopca. Ľudská atmosféra tejto časti Aucklandu Vás dostane. Po návrate do centra môžu odvážlivci skočiť dole zo Sky Tower. Voľný program, steak house, prípadne vyhliadka z Eden Hill.

Prelet do Austrálie. MELBOURNE: najkultúrnejšie mesto krajiny a jedno z najväčších gréckych miest na svete. Dozviete sa prečo. Okruh mestom a prechádzky po nábreží pri rieke Yarra. New Federation Square, Queen Victoria Market, ale aj najstaršie katedrály a múzea. Pochopíte rozdiel medzi provinciami Victoria a New South Wales. Viete, ako sa hrá austrálsky futbal? Vznikolv Melbourne, v meste, ktoré šport miluje a vo svete je známe množstvom exkluzívnych športových podujatí.

Vyhliadková jazda po pobreží po tzv. GREAT OCEAN ROAD, legendárnej ceste, postavenej v čase hospodárskej krízy, ktorá dnes patrí k najkrajším v Austrálii s cestami vinúcimi sa pozdĺž oceánu a pieskových pláží až kD apoštolom, monumentálnym pieskovcovým masívom týčiacim sa z rozbúrenej vody. Táto cesta je zároveň najväčším vojenským spomienkovým miestom na svete, keďže je celá venovaná vojakom padlým v prvej svetovej vojne.

Preletíme 1 000 km, ktoré oddeľujú dve najväčšie mestá v krajine a pristaneme v Sydney. SYDNEY rozhodne stojí za návštevu. Veľkolepá stavba Opera House, nádherné záhrady a parky s poletujúcimi papagájmi v Royal Gardens, legendárny most Harbour Bridge, nádherné Sydney Aquarium, množstvo múzeí a obchodov.

Celý deň strávime prehliadkou tohto najznámejšieho austrálskeho mesta, ktoré v ničom nezaostáva za inými svetovými metropolami. Sydney je mesto, kde sa neustále čosi deje, jeho vynikajúca poloha Vás vyzýva, aby ste tu strávili viac dní a presne to aj spravíme. Nasledujúce dni a noci strávime v tejto metropole a ako ich strávite, závisí na Vás. Môžete si vybrať niektoré z celodenných výletov alebo cestu do srdca Austrálie na Ayers Rock, alebo ostanete relaxovať v tomto uvoľnenom meste a čas strávite potulkami po starej časti the Rocks, navštívite Zoo a spoznáte čudné stvory žijúce u protinožcov alebo sa pôjdete okúpať či zasurfovať si na Bondi Beach. Je to len na Vás.

Fakultatívny výlet Blue mountains: Celodenný výlet v trvaní cca 9 hodín. Opustíme Sydney po známom meste Anzac a po Victoria Road prejdeme do "Modrých hôr". Pieskovcové hory, ktoré sú rozryté množstvom priepastí a roklín. Celá oblasť je súčasťou svetového dedičstva UNESCO. Z Echo Pointu si pozrieme nádhernú panorámu s výhľadom až k skalnej formácii nazývanej Tri sestry. V tzv. Scenic World absolvujeme jazdu vláčikom po najstrmšej železnici sveta. Budeme obdivovať vzácne druhy eukalyptov, ktoré dali meno týmto horám. Poobede navštívime fungujúcu farmu, kde si pozrieme typické austrálske zvieratá a každý si tu nájde svoju kenguru, koalu či tajpana. Cena 110 eur/1 osoba ( doprava, vstupné, sprievodca).

Fakultatívny výlet Ayers Rock: Absolvujte letecký výlet do srdca austrálskeho outbacku, k magickým skalám Ayers Rock, ktoré sú pre poôvodných obyvateľov Austrálie posvätnými. ULURU alebo AYERS ROCK: monolit Uluru. Skala, ktorá je dvakrát taká veľká ako centrálny Londýn, je lemovaná jaskyňami, ktoré slúžili na kmeňové ceremónie a ako pohrebné komory pôvodných obyvateľov Austrálie. Cena: 570 eur/1 osoba (spiatočná letenka do Sydney vrátane letiskových poplatkov, 1 noc v 3* hoteli v dvojposteľových izbách, raňajky, letiskové transfery a výlet k Uluru).

Návrat do Sydney a odlet domov.

Odlet a prílet domov.

 

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku
 • prelet Auckland – Melbourne
 • prelet Melbourne – Sydney
 • 19 x ubytovanie v 3* hoteloch v dvojposteľových izbách
 • dopravu počas celého pobytu
 • slovenského BUBO sprievodcu
 • asistenčné služby CK BUBO
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti
 • trajekt Picton – Wellington
 • letiskové transfery na Novom Zélande
 • miestne dane a poplatky
 • vstupné do národných parkov

Cena nezahŕňa:

letiskové poplatky, stravu, vstupné do pamiatok a atrakcií, fakultatívne výlety, víza

 
 

Cena zahŕňa navyše:

hodinová plavba po rieke Parramatta

Zobraziť galériu

Termíny a ceny

Termín Cena  
10.04.2017
01.05.2017
4 990,00 €
05.07.2017
26.07.2017
4 990,00 €
14.10.2017
04.11.2017
4 990,00 €
06.11.2017
27.11.2017
5 150,00 €
19.12.2017
09.01.2018
5 400,00 €

Výzva od Maorského náčelníka , Hangi a Hobbiti.

Zobúdza nás zvláštny sírovodíkový zápach, ale nemôžme sa čudovať, keď´´ v meste síry,, v Rotoure s term…

04
APR
14:03
2017

Americký divoký západ či Nový Zéland?

Ta druhá možnosť je správna. Píše sa rok 1860. Na Novom Zélande pod vlajkou britskej kolónie už existujú mestá Dunedin, Christchurch, Nelson na Južnom ostrove a Wellington či Auckland na…

02
APR
18:06
2017
Ľuboš Fellner Ľuboš Fellner

Čitatelia renomovaného amerického časopisu o cestovaní Conde Nast Traveller zvolili svoje top mestá planéty za rok 2016. Keďže hlasuje pestrá vzorka cestovateľov, rebríček zaujal aj nás a radi vám prinášame výňatok z neho s našou krátkou impresiou z každého mesta o tom, ako toto mesto spoznávame my. Už čoskoro prinesieme rebríček top miest našej planéty podľa sprievodcov BUBO.

Čitatelia renomovaného amerického časopisu o cestovaní Conde Nast Traveller zvolili svoje top mestá planéty za rok 2016. Keďže hlasuje pestrá vzorka cestovateľov, rebríček zaujal aj nás a radi vám…

Itinerár

 
Stiahnite si kompletný itinerár pre tento zájazd v prehľadnej podobe PDF formátu.
 

Stiahnuť itinerár


test
9. 3. 2016
Jablonkova Svetlana Izrael,Palestina Skvelý zájazd s Petrom Reaom - Izrael je prekrásnakrajina,zaujímavá,so skve lou atmosférou,Jeruzalem plný histórie v starom meste,odporúčam aj pamätník holokaustu Yad Vasem,Masada,Qumrán,absolutne bezpečný kus sveta,sprevádza Peter Rea - inteligenntný,empatický rozhľadený,proste chodte a zažite to všetko pekné čo my. Svetlana Jablonková
19. 5. 2014
Krátky čas - od 26.3.2014 do 1. 4. 2014 - strávený v krajinách Palestína/Izrael so skvelým sprievodcom "Petrom" cez našu BUBO cestovku bol pre všetkých zúčastnených jednoznačne obohacujúci. Peter svojim výkladom históriu perfektne priblíži, následne pridá svoje poznania o súčasných reáliách krajín a ešte k tomu porozpráva svoje zážitky tak, že v tom okamihu uveríte aj to, že po dobyvateľoch Masady ostal zachovaný "nástroj", ktorým prerazili jeho hradby :). Super zážitky , DOPORUČUJEM všetkým, ktorí majú túžbu vidieť to o čom sa veľa rozpráva. Naozaj platí - lepšie raz vidieť ako 100x počuť. Zdravím našu "veľkú 12člennú skupinu". Daniela
2. 4. 2014
Včera večer sme sa vrátili z poznávacieho zájazdu Izrael, Palestína a chcela by som vyzdvihnúť nášho sprievodcu - Petra, ktorý bol nadštandardne znalý histórie, biblických súvislostí a veľkej ochoty podeliť sa s nami o tieto skúsenosti. Súčasne by som chcela všetkých, ktorí váhajú nad navštívením tejto krajiny povzbudiť, aby sa smelo vydali po stopách Starého a Nového zákona a určite budú viac než spokojní. Naše putovanie počas tých pár dní bolo veľmi pokojných, takže ani tejto situácie sa netreba obávať. Dokonca aj bezpečnostné kontroly na letisku boli vcelku zvládnuteľné. Krajina, jej pamiatky, história, odkazy pre nás a budúce pokolenia nás veľmi oslovili a obohatili aj duchovný rozmer života. Vrelo odporúčam a ďakujem za príjemnú skupinu, sprievodcu a Bubo za skvelú organizáciu. Veľa štastných obohacujúcich zážitkov! Zuzana
2. 4. 2014
Pred mesiacom sme sa vrátili z poznávacieho zájazdu Jordánsko ,Palestína Izrael a musím povedať, že i keď sme precestovali pol sveta s manželom, tak toto bol najhodnotnejší zájazd !! I keď máme viac ako pol života za sebou / 77 a 70 / a mysleli sme si , že poznáme históriu, náboženstvo a geografiu, tak to nebolo tak. Nikdy nepochopím, kde berie náš sprievodca pán Peter Rea tie vedomosti, ktorými nás "kŕmil" po celých 11 dní. Musím pravdu povedať, že keď sme sa vrátili, tak sme mali zo všetkého gali-matiáš.Ale po pár dňoch po návrate sme si sadli za počítač a vygúglovali sme si jednotlivé miesta ktoré sme navštívili a pomaly, dnes po mesiaci začíname chápať jednotlivé udalosti a históriu. Spoznali sme veľmi milých ľudí, bol to dobrý kolektív. Doporučujem všetkým záujemcom o cestovanie a poznávanie histórie, krajín a udalostí, cestovnú kanceláriu BUBO ! Majú to vymakané, vedia o každom kameni ktorý je starší ako 100 rokov všetko, všetky zastávky, hotely, reštiky sú na úrovni nehovoriac o sprievodcoch. Viem to, pretože členovia našej rodiny s nimi chodia často. Choďte s nimi, nebudete ľutovať !!! Ľubica a Ivan Wlachovskí
9. 11. 2013
V dňoch 7 - 13. 5. 2013 sme sa s manželkou zúčastnili poznávacieho zájazdu v Izraeli, ktorý organizovala cestovná kancelária BUBO. S odstupom času musím skonštatovať, že to bol pre nás nezabudnúteľný zážitok. Počas tohto zájazdu sme videli a boli sme oboznámení s miestami, ktoré úzko súvisia s históriou Izraela. Podrobne sme spoznali nielen biblické miesta(Jeruzalem, Nazaret, Betlehem,Genezaretske jazero) ale aj miesta, ktoré sú z historického hľadiska pre samotných Izraelčanov veľmi významné( pevnosť Masada, Haifa). Organizácia zájazdu bola perfektná. Ubytovanie bolo zabezpečené v hoteloch na úrovni a aj doprava klimatizovaným autobusom bola veľmi príjemná a hlavne bezpečná. Počas celého zájazdu sa nevyskytli žiadne organizačné ani iné problémy. Najväčšiu zásluhu na tom mal náš sprievodca Peter Rea, ktorý to veľmi dobre organizoval, o všetkom nás podrobne informoval, sprevádzal nás aj v čase mimo programu zájazdu(bohoslužby v Jeruzaleme) No a klobúk dole pred jeho vedomosťami, ktoré sa týkajú histórie nielen Izraela, ale aj histórie ostatných náboženstiev, ktoré sú zastúpené v Izraeli. Taktiež nás veľmi podrobne oboznámil so súčasnou politickou situáciou na strednom východe. Hlavne jeho zásluhou zájazd dopadol veľmi dobré a u nás zanechal tie najlepšie dojmy. Budeme na to dlho spomínať. P. Terpák
16. 7. 2013
Som veľmi šťastná, že som nakoniec do Izraela šla, napriek naším správam v mediach. Všetko bolo úžasné. Hlavne musím podakovať nášmu sprievodcovi Petrovi, ktorý mám poukazoval a povodil nás po takých miestach ktoré sme ani nemali v programe. Srdečná vdaka. Myslím, že Bubo získava svojích zákazníkov aj vdaka takýmto excelentným sprievodcom. Vrele doporučujem tento zájazd aj všetkým zdravým seniorom. Organizácia zájazdu fungovala ako švajčiarske hodinky. Ešte raz srdečná vdaka za krásne zážitky. Hana
15. 5. 2013
Je zaujimave pozriet sa na miesta, o ktorych citate v knihach. Ale vidiet a prechadzat sa po miestach, o ktorych sa pise v Biblii je uuuuplne iny zazitok. Vdaka nasmu sprievodcovi mam kondiciu dostihoveho kona (tolkoto som sa nenachodila za poslednych 10rokov) a hlavu plnu informacii (snad ani pred statnicami som ich nemala tolko), ale urcite to stalo za to !!! Velka vdaka Peto :-) Miriam
23. 10. 2012
Nasa skupina 20 cestujucich, cestujuca po jordansku, palestine a izraeli sa ma uplneeee nadherne, uplne krasne, spoznavame vsetko co sa len spoznat da. Vsetko je skvele zorganizovane, pocasie uzasne. Takze tento poznavaci zajazd doporucujeme , a myslime si ze je vyborny aj preto lebo nasa sprievodkyna Kamila je, a to vobec neprehanam, dokonala. Dakujeme. Alexandra
14. 5. 2012

 • 1 / 1