Paríž, Londýn

Francúzsko, Veľká Británia

Európu navonok síce riadi Brusel, skutočné veľkomestá a sídla moci sú však úplne inde. Prejdite si s nami hlavné mestá dvoch európskych národov, ktoré boli vždy veľkými rivalmi, až nepriateľmi a dnes sú spojené podmorským tunelom, ktorým sa prevezieme supermoderným vlakom. Krásny Paríž a aristokratický Londýn. Každé mesto má niečo svojské a my tie rozdiely nájdeme.

Kristína Badinská Kristína Badinská
Spokojnosť zákazníkov
od 1 420 €

Francúzsko, Veľká Británia

6 dní
Termíny a ceny Objednaj zájazd
 • Unikátna kombinácia, ktorú prináša iba BUBO
 • Skryté tajomstvá Londýna a Paríža
 • Pohodlná jazda vlakom Eurostar popod La Manche v hĺbke 78 metrov pod zemou
 • Krátky zájazd s intenzívne využitým časom
Zobraziť mapu

Prílet do Paríža. Najkrajšie dominanty Paríža ako Eiffelova veža, Víťazný oblúk, Notre Dame či St. Chapelle, ale aj potulky po stopách Amélie z Montmartru na Pigalle, Rue Lepic a pod Sacre Coeur, príbehy Francúzskej revolúcie v Toulerijských záhradách, Parížskej komúny pod neorenesančnou parížskou radnicou a Napoleonových čias v samotnom bruchu Paríža.

Návšteva kostola St. Sulpice, kde sa nachádza záverový kameň a zlatý gnonóm z Brownovho románu Da Vinciho kódu. Vedeli ste. že práve vo francúzskom Louvre našli záhadnú šifru? Prechádzka Luxemburskými záhradami, kde stojí prvá Socha slobody od Augusta Bartholdiho, kadiaľ sa prechádzali hrdinovia románov Victora Huga a Honore de Balzaca, kde čítal Vergília Jean Jacques Rousseau, kde hladný Hemingway chytal záhradné holuby a kde dnes stoja sochy najslávnejších žien Francúzska. Prehliadka Pantheonu, ktorý skrýva hrobky najslávnejších mužov a dnes už aj žien Francúzska (Voltaire, Rouseau, Zola, Dumas, Marie Curie-Sklodowska). Poobede aj voľný program na individuálnu prehliadku vybraných pamiatok.

Výlet do zámku VERSAILLES, sídla francúzskych kráľov a symbou absolutistickej monarchie. Najkopírovanejšie sídlo histórie, úžasný park, Apolónov vodomet, Trianon a pohľad na život dnes už neexistujúcej francúzskej šľachty. Transfer na Gare du Nord a odchod vlakom Eurostar na trase Paríž – Londýn popod kanál la Manche. Za dve hodinky sme tam, pohodlne, komfortne, uprostred Londýna. Welcome to The United Kingdom. Rozdiely medzi oboma krajinami sú viditeľné od prvých sekúnd. Pozor, jazdí sa vľavo! Vedeli ste, že aj u nás sa jazdilo vľavo až do 2.sv vojny? Transfer do hotelov podľa výberu.

Prehliadka najväčšieho mesta Európy, finančnej metropoly celého sveta a centra bývalej najväčšej ríše sveta, britského impéria. Vitajte v LONDÝNE. Začneme v malebnej londýnskej štvrti Greenwich, kadiaľ prechádza nultý poludník. Vyhliadka na Docklands. Prechádzka okolo pevnosti The Tower, najstaršej budovy v Londýne, ktorá si pamätá všetko od normanskej invázie. Pozadie dotvára svetoznámy most Tower Bridge a moderná architektúra v podobe budovy, kde sídli starosta Londýna a najvyššia budova Londýna - mrakodrap The Shard. Cez londýnske časti ako Fleet Street, kde sídlia novinári, a pôvodné The City prídeme ku katedrále St. Paul´s, ktorá je druhou najväčšou po Bazilike Sv.Petra v Ríme. Pokračovať budeme v smere k sídlu britského parlamentu Westminster so slávnym Big Benom. Obzrieme si jednu z mála templárskych pamiatok v meste a okolo Downing Street sa dostaneme na Trafalgar Square. Bulvár The Mall poznáme z olympijských hier a zo svadby Williama a Kate. Práve on nás privedie pred Buckingham Palace, kde sídli britská kráľovná, a cez bývalé morové pohrebisko, dnes príjemný park Green Park, sa dostaneme do večne živej časti mesta, Piccadilly. Na prvý deň toho máme viac než dosť. Odporúčame večeru v dobrom steakhouse alebo u Jamieho Olivera, prípadne relax v hoteli.

Londýn je narozdiel od Paríža kompaktné mesto a už ho poznáme. Dnes bude priestor aj na individuálne aktivity. Spoločne si pozrieme Covent Garden, ktorú poznáte z muzikálu My Fair Lady, bohatú štvrť Mayfair, kde sa stretáva smotánka celého sveta a je adresou najdrahších domov na svete. Prejdeme sa cez Hyde Park a poobede si môžete pozrieť British Museum alebo navštíviť Múzeum voskových figurín Madamme Tussaud´s. Či nákupy na Oxford Street? Sprievodca je celý deň s Vami a vo všetkom Vám pomôže. Navštívte tradičný pub a ochutnajte bitter.

Sídlo britskej kráľovnej, zámok WINDSOR. Prehliadka takmer tisíc rokov starej pevnosti, ktorá zmenila tvár a stala sa sídlom anglických kráľov. Kaplnka sv.Juraja, anglické záhrady, kráľovské apartmány a artefakty kráľov od Williama Dobyvateľa až po Alžbetu II. Viete, v ktorých mestách sú pochovaní anglickí králi? Podvečer transfer na letisko a odlet domov z najväčšieho letiska v Európe a jedného z najväčších na svete, Heathrow. Au revoir a Bye bye.

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku do Paríža a späť z Londýna v economy class
 • 5 x ubytovanie v 3* joteloch  s raňajkami
 • dopravu počas prehliadok
 • vlak Eurostar na trase Paríž – Londýn
 • BUBO sprievodcu počas prehliadok
 • asistenčné služby BUBO
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti
 • výlet do Versailles a Windsoru

– šťastnú visačku na batožinu

Cena nezahŕňa:

letiskové poplatky, ostatnú stravu, vstupné do pamiatok a atrakcií, batožinu prepravovanú v batožinovom priestore lietadla

Poznámka:

Zdravotné odporúčania: Nie je povinné žiadne očkovanie. Každému odporúčame, aby sa pred cestou informoval o aktuálnej situácii u svojho lekára. BUBO nie je zdravotníckym zariadením.

Naši miestni partneri a vedenie BUBO odporúčajú každému cestovateľovi, aby si skontroloval očkovanie proti tetanu a žltačke AB. Sú to choroby, ktoré môžete dostať doma, na záhrade či pri trekingu pralesom. Myslite dopredu a nezabudnite na platné cestovné poistenie.

Zaujímavý blog o zdraví na cestách nájdete aj na https://bubo.sk/blog/ked-su-tropicke-choroby-konickom

Cestovný doklad: Na cestu je potrebný platný cestovný doklad – občiansky preukaz alebo cestovný pas SR/ČR platný minimálne 6 mesiacov po návrate zo zájazdu.

Letenka: Tento zájazd lietame preferenčne leteckou spoločnosťou Austrian airlines s priamym letom do Paríža a priamym letom na trase Londýn - Viedeň

Luxury
9%
Luxury
18%

Termíny a ceny

Termín
Cena
05.10.2018
10.10.2018
1 420 €
Základná cena 1420 €
Letiskové poplatky 187 €
Batožina na európskych letoch 50 €
Spolu 1 657 €
Objednať zájazd
08.05.2019
13.05.2019
1 580 €
Základná cena 1580 €
Letiskové poplatky 187 €
Batožina na európskych letoch 50 €
Spolu 1 817 €
03.07.2019
08.07.2019
1 580 €
Základná cena 1580 €
Letiskové poplatky 187 €
Batožina na európskych letoch 50 €
Spolu 1 817 €
15.08.2019
20.08.2019
1 580 €
Základná cena 1580 €
Letiskové poplatky 187 €
Batožina na európskych letoch 50 €
Spolu 1 817 €
05.10.2019
10.10.2019
1 520 €
Základná cena 1520 €
Letiskové poplatky 187 €
Batožina na európskych letoch 50 €
Spolu 1 757 €

Odporúčame

Belgicko , +2 viac
8 dní
1 780 €
Írsko

Írsko a Severné Írsko

26.04. → 03.05.2019 +4 ter.
8 dní
1 750 €

 

 
Dobrý deň BUBO,

To príjemné a pekné sa veľmi rýchlo pominie a tak je to i v našom prípade. Už sme z výletu Paríž, Londýn späť a bolo výborne. Nič nám nechýbalo a chceme sa veľmi pekne poďakovať Vašej agentúre za sprostredkovanie nezabudnuteľných
zážitkov. Osobitne sa chceme poďakovať za perfektné ubytovanie, ktoré bolo v centre miest. V Paríži boli izbietky síce malinké, zato v Londýne sme si užili prekrásnych pohodlných a komfortných ubytovacích priestorov.
Ešte srdečná vďaka Vám všetkým.

S pozdravom
Manželia Šrámkovi.

 

 
Vážené BUBO, p.Luboš Fellner,

V mesiaci september 2012 som spolu s mojimi ratolesťami navštívila Paríž/ Londýn.
Pobyt sme si všetci užívali plným priehrštím aj vďaka skvelému manažnentu oboch Vašich sprievodcov.

Spoločným snom mňa a mojich detí je navštíviť ešte Čínu, ja tiež Tibet a Nepál, snáď Nový Zéland...
Bola by som rada, keby sa nám naše sny splnili:).

Pekný deň, Kadnárová.

 

 
Od: Igor Hnat
17.5.2010

Tak pridavam sa aj ja k fanusikom BUBO Travel Agency :). Zajazd Pariz-Londyn, z ktoreho som sa vcera vratil, sa z mojho pohladu nadmieru vydaril. Dakujem za uzasne zazitky, skveleho sprievodcu :) Pozdravujem Misa Chmeliara a celu bandu, co sme tam spolu boli. Bolo to skutocne vyborne :) Moja prva cesta s BUBO a hned max. spokojnost. Budem setrit na dalsiu cestu :) Dakujem.


 • 1 / 1