Paríž, Londýn

Európu navonok síce riadi Brusel, skutočné veľkomestá a sídla moci sú však úplne inde. Prejdite si s nami hlavné mestá dvoch európskych národov, ktoré boli vždy veľkými rivalmi, až nepriateľmi a dnes sú spojené podmorským tunelom, ktorým sa prevezieme supermoderným vlakom. Krásny Paríž a aristokratický Londýn. Každé mesto má niečo svojské a my tie rozdiely nájdeme.

Tomáš Hušek Tomáš Hušek Tomáš Hušek
Spokojnosť klientov
od 1 520,00 €

Francúzsko, Veľká Británia

6 dní
 • Unikátna kombinácia, ktorú prináša iba BUBO
 • Skryté tajomstvá Londýna a Paríža
 • Pohodlná jazda vlakom Eurostar popod La Manche v hĺbke 78 metrov pod zemou
 • Krátky zájazd s intenzívne využitým časom
 

Prílet do Paríža. Najkrajšie dominanty Paríža ako Eiffelova veža, Víťazný oblúk, Notre Dame či St. Chapelle, ale aj potulky po stopách Amélie z Montmartru na Pigalle, Rue Lepic a pod Sacre Coeur, príbehy Francúzskej revolúcie v Toulerijských záhradách, Parížskej komúny pod neorenesančnou parížskou radnicou a Napoleonových čias v samotnom bruchu Paríža.

Návšteva kostola St. Sulpice, kde sa nachádza záverový kameň a zlatý gnonóm z Brownovho románu Da Vinciho kódu. Prechádzka Luxemburskými záhradami, kde stojí prvá Socha slobody od Augusta Bartholdiho, kadiaľ sa prechádzali hrdinovia románov Victora Huga a Honore de Balzaca, kde čítal Vergília Jean Jacques Rousseau, kde hladný Hemingway chytal záhradné holuby a kde dnes stoja sochy najslávnejších žien Francúzska. Prehliadka Pantheonu, ktorý skrýva hrobky najslávnejších mužov a dnes už aj žien Francúzska (Voltaire, Rouseau, Zola, Dumas, Marie Curie-Sklodowska). Poobede aj voľný program na individuálnu prehliadku vybraných pamiatok.

Výlet do zámku VERSAILLES, sídla francúzskych kráľov a symbou absolutistickej monarchie. Najkopírovanejšie sídlo histórie, úžasný park, Apolónov vodomet, Trianon a pohľad na život dnes už neexistujúcej francúzskej šľachty. Transfer na Gare du Nord a odchod vlakom Eurostar na trase Paríž – Londýn popod kanál la Manche. Za dve hodinky sme tam, pohodlne, komfortne, uprostred Londýna. Welcome to The United Kingdom. Rozdiely medzi oboma krajinami sú viditeľné od prvých sekúnd. Pozor, jazdí sa vľavo! Vedeli ste, že aj u nás sa jazdilo vľavo až do 2.sv vojny? Transfer do hotelov podľa výberu.

Prehliadka najväčšieho mesta Európy, finančnej metropoly celého sveta a centra bývalej najväčšej ríše sveta, britského impéria. Vitajte v LONDÝNE. Začneme v malebnej londýnskej štvrti Greenwich, kadiaľ prechádza nultý poludník. Vyhliadka na Docklands. Prechádzka okolo pevnosti The Tower, najstaršej budovy v Londýne, ktorá si pamätá všetko od normanskej invázie. Pozadie dotvára svetoznámy most Tower Bridge a moderná architektúra v podobe budovy, kde sídli starosta Londýna a najvyššia budova Londýna - mrakodrap The Shard. Cez londýnske časti ako Fleet Street, kde sídlia novinári, a pôvodné The City prídeme ku katedrále St. Paul´s, ktorá je druhou najväčšou po Bazilike Sv.Petra v Ríme. Pokračovať budeme v smere k sídlu britského parlamentu Westminster so slávnym Big Benom. Obzrieme si jednu z mála templárskych pamiatok v meste a okolo Downing Street sa dostaneme na Trafalgar Square. Bulvár The Mall poznáme z olympijských hier a zo svadby Williama a Kate. Práve on nás privedie pred Buckingham Palace, kde sídli britská kráľovná, a cez bývalé morové pohrebisko, dnes príjemný park Green Park, sa dostaneme do večne živej časti mesta, Piccadilly. Na prvý deň toho máme viac než dosť. Odporúčame večeru v dobrom steakhouse alebo u Jamieho Olivera, prípadne relax v hoteli.

Londýn je narozdiel od Paríža kompaktné mesto a už ho poznáme. Dnes bude priestor aj na individuálne aktivity. Spoločne si pozrieme Covent Garden, ktorú poznáte z muzikálu My Fair Lady, bohatú štvrť Mayfair, kde sa stretáva smotánka celého sveta a je adresou najdrahších domov na svete. Prejdeme sa cez Hyde Park a poobede si môžete pozrieť British Museum alebo navštíviť Múzeum voskových figurín Madamme Tussaud´s. Či nákupy na Oxford Street? Sprievodca je celý deň s Vami a vo všetkom Vám pomôže. Navštívte tradičný pub a ochutnajte bitter.

Sídlo britskej kráľovnej, zámok WINDSOR. Prehliadka takmer tisíc rokov starej pevnosti, ktorá zmenila tvár a stala sa sídlom anglických kráľov. Kaplnka sv.Juraja, anglické záhrady, kráľovské apartmány a artefakty kráľov od Williama Dobyvateľa až po Alžbetu II. Viete, v ktorých mestách sú pochovaní anglickí králi? Podvečer transfer na letisko a odlet domov z najväčšieho letiska v Európe a jedného z najväčších na svete, Heathrow. Au revoir a Bye bye.

 

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku do Paríža a späť z Londýna
 • 5 x ubytovanie v 3* s raňajkami
 • dopravu počas prehliadok
 • vlak Eurostar na trase Paríž – Londýn
 • slovenského BUBO sprievodcu
 • asistenčné služby BUBO
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti
 • výlet do Versailles a Windsoru

Cena nezahŕňa:

letiskové poplatky, ostatnú stravu, vstupné do pamiatok a atrakcií, batožinu prepravovanú v batožinovom priestore lietadla (40 €/ 1 kus) 

Zobraziť galériu

Termíny a ceny

Termín Cena  
08.05.2017
13.05.2017
1 520,00 €
04.07.2017
09.07.2017
1 520,00 €
19.08.2017
24.08.2017
1 520,00 €
16.09.2017
21.09.2017
1 520,00 €

Prví "Bubáci" zdolali alpskú päťku

Prvý jún a prvá Bubo výprava štartuje na úplne nový zájazd "Alpská päťka." Za osem dní sme prešli 2600 km naprieč rakúskymi, nemeckými, švajčiarskymi, lichtenštajnskými a francúzskymi…

10
JÚN
15:18
2017

Francúzsko má nového prezidenta alebo čo je nové v Paríži

Paríž žije posledné dni voľbami a my žijeme posledné dva dni v Paríži. Pristáli sme presne v deň, kedy sa milióny Francúzov presúvali k volebným urnám, kde bolo treba vybrať z dvoch…

08
MÁJ
15:52
2017
František Kekely František Kekely

Prvý jún a exkluzívna BUBO skupina štartuje na premiéru našej cesty Alpská päťka. Za osem dní sme prešli 2600 km naprieč rakúskymi, nemeckými, švajčiarskymi, lichtenštajnskými a francúzskymi Alpami. Nehovoriac o ďalšom čísle v kilometroch, týkajúceho sa výškových prevýšení. Nie, nebolo to len o naozaj nezabudnuteľných, najvyšších horách starého kontinentu (samozrejme, ak nerátame Kaukaz).

Prvý jún a exkluzívna BUBO skupina štartuje na premiéru našej cesty Alpská päťka. Za osem dní sme prešli 2600 km naprieč rakúskymi, nemeckými, švajčiarskymi, lichtenštajnskými a francúzskymi Alpami.…

Itinerár

 
Stiahnite si kompletný itinerár pre tento zájazd v prehľadnej podobe PDF formátu.
 

Stiahnuť itinerár


Dobrý deň BUBO, To príjemné a pekné sa veľmi rýchlo pominie a tak je to i v našom prípade. Už sme z výletu Paríž, Londýn späť a bolo výborne. Nič nám nechýbalo a chceme sa veľmi pekne poďakovať Vašej agentúre za sprostredkovanie nezabudnuteľných zážitkov. Osobitne sa chceme poďakovať za perfektné ubytovanie, ktoré bolo v centre miest. V Paríži boli izbietky síce malinké, zato v Londýne sme si užili prekrásnych pohodlných a komfortných ubytovacích priestorov. Ešte srdečná vďaka Vám všetkým. S pozdravom Manželia Šrámkovi.
12. 5. 2014
Vážené BUBO, p.Luboš Fellner, V mesiaci september 2012 som spolu s mojimi ratolesťami navštívila Paríž/ Londýn. Pobyt sme si všetci užívali plným priehrštím aj vďaka skvelému manažnentu oboch Vašich sprievodcov. Spoločným snom mňa a mojich detí je navštíviť ešte Čínu, ja tiež Tibet a Nepál, snáď Nový Zéland... Bola by som rada, keby sa nám naše sny splnili:). Pekný deň, Kadnárová.
22. 10. 2012
Od: Igor Hnat 17.5.2010 Tak pridavam sa aj ja k fanusikom BUBO Travel Agency :). Zajazd Pariz-Londyn, z ktoreho som sa vcera vratil, sa z mojho pohladu nadmieru vydaril. Dakujem za uzasne zazitky, skveleho sprievodcu :) Pozdravujem Misa Chmeliara a celu bandu, co sme tam spolu boli. Bolo to skutocne vyborne :) Moja prva cesta s BUBO a hned max. spokojnost. Budem setrit na dalsiu cestu :) Dakujem.
9. 6. 2010

 • 1 / 1