Ríšou Mayov

Mayovia vytvorili mocné a mysteriózne impérium, ktoré sa ťahalo cez južné Mexiko, Guatemalu, Belize a Honduras. Cestovaním po ich „ríši“ spoznáme ich ukryté poklady – fantastické mestá, pyramídy a chrámy. Tieto neuveriteľné architektonické skvosty dodnes hypnotizujú archeológov. Zvyšky tejto civilizácie sú viditeľné vo zvykoch, jazyku a oblečení indiánskych kmeňov. Ríša Mayov je jednou z najľahších ciest späť v čase.

Tomáš Hušek Tomáš Hušek Tomáš Hušek
Spokojnosť klientov
od 2 740,00 €

Mexiko, Belize, Guatemala, Honduras, Salvador

15 dní
 • Guatemala, El Salvador, Honduras, Belize, Mexiko
 • najkrajšie mayské pamiatky v 5 štátoch Strednej Ameriky
 • treking pralesom, plavby loďou a výstup na aktívnu sopku
 • kúpanie v 2 oceánoch, jazerách, lagúnach, riekach a jaskyniach
 • zájazd aj pre tých, čo už v Mexiku boli – budete nadšení!
 

Odlet a prílet do jedného z najznámejších turistických centier sveta. Vitajte v Cancúne a na polostrove Yucatán.

Aklimatizácia teplom, bielym pieskom a tyrkysovým morom, oddych na plážach Karibského mora. Pre záujemcov možnosť fakultatívneho výletu do mesta TULUM a podzemných jaskýň – cenotes, výlet je spojený s kúpaním v Karibiku. Vedeli ste, že cenotes sú výsledkom dopadu meteoritu, ktorý vyhubil dinosaury?

Čaká nás Belize – najoriginálnejšia a najfarebnejšia krajiny amerického kontinentu. Po ceste zastávka v mexickom Felipe Carillo Puerto. Viete, ako sa v Mexiku predáva surové mäso? Aké druhy ovocia, zeleniny a chilli ponúkajú domáci? Dozviete sa. Ochutnáme skvelé čerstvé chilli habanero v polievke na miestnom trhu. Kto sa pridá? BELIZE CITY – najväčšie mesto krajiny. Prečo sme tu a kde sú turisti? Sprievodca vám priblíži svojský miestny život. Vedeli ste, že miestne pivo patri k najlepším v Amerike?

Opúšťame Belize City a ideme do hlavného mesta – BELMOPANU, najmenšieho hlavného mesta na svete. Viete, ako vyzerá najkurióznejšia budova parlamentu? Pokračujeme do predkolumbovského mesta XUNANTUNICH. Z vrcholu hory bájneho mayského mesta uvidíme Belize aj Guatemalu. Prechádzame do Guatemaly. Sme na čarovnom koloniálnom ostrove FLORES.

TIKAL. V mayskej ríši už nič monumentálnejšie nenájdeme. Najvyššie pyramídy dosahujú až 70 metrov, minimum turistov a stovky kilometrov národného parku Tikal. Značka Pozor, jaguár! Vitajte v srdci stredoamerického pralesa, džungľa EL PETÉN. Poobede možnosť plavby na člne na jazere Petén Itzá. Vychutnáme si dosýta miestnu skvelú kuchyňu.

Odchod na juh do Rio Dulce. Pozrieme sa, ako žijú a podnikajú domáci v domoch na koloch na rieke, predstavíme si miestne termálne pramene, prírodnú saunu a parnú jaskyňu. Vezmite si baterky. LIVINGSTON je mesto kreolov, Garifúnov, Karibov bez kontaktu s vnútrozemím. Najlepšia garifúnska polievka z morských plodov sa podáva práve v Livingstone! Sme opäť pri Karibiku. Inak, ktorý rum je najlepší v Guatemale? Večerný príchod do koloniálneho mesta COPAN v Hondurase.

Copan s najdetailnejšími reliéfmi v mayskom svete, so sochami a úchvatným schodiskom. Popoludní fakultatívne na koňoch do miestnych hor, kde uvidíme indiánov v autentickom prostredí. Večerné posedenie na terase hotela a očarujúca atmosféra koloniálneho mesta.

Santa Rosa de Copan, typická scenéria provinčného mestečka ukrytého v horách. Predieranie sa serpentínami s dokonalými scenériami a príjemnou klímou, oblasť známa svojimi špičkovými cigarami. Pokúsime sa vstúpiť do miestnej fabriky na cigary. Popoludní prechod do El Salvadoru a prestávka v umeleckom mestečku La Palma, plnom remeselného umenia, tak typického pre El Salvador. Vyskúšame miestne tradičné jedlo – pupusas. SAN SALVADOR mesto v tradičnom latinskoamerickom prevedení. Už pohľad z autobusu vyráža dych. Poďte sa po San Salvadore prejsť! Večer príchod na pláže Pacifiku s čiernym vulkanickým pieskom.

Po dňoch cestovania a spoznávania si môžeme vychutnať miestne pláže Majahual, Tunco či Sunzal. Na promenáde možno ochutnáme čerstvých homárov a iné plody mora. Široký výber morských živočíchov sa zváža na miestne mólo skoro ráno a stojí za to si privstať. Štedrý El Salvador a západ slnka nad Pacifikom

Odchod na hranicu s Guatemalou. Cestou sa osviežime čerstvými ananásmi. Panoráma hlavného mesta GUATEMALA CITY. Živá metropola, najväčšie mesto v Strednej Amerike so 7 miliónmi obyvateľov má vždy čo ponúknuť. Autentickosť v priamom prenose. Minimum turistov, maximum poznania. Pouliční umelci, priateľská atmosféra a prekonávanie mýtov o nebezpečnosti Strednej Ameriky. Oddych na horskom salaši a ochutnávka miestnej bravčovej šunky. Salaš v Guatemale? Presvedčte sa! Večer príchod k brehom jedného z najkrajších jazier na svete – jazero Atitlan.

Prebudenie v raji. Panajachel a jazero ATITLAN. Celodenný výlet, plavba po jazere, krátky trek, jazero, sopky, tradičné suveníry. Návšteva piatich mestečiek na brehu jazera a tradičné tuktuky. V každom meste sa hovorí iným jazykom a tradičný kroj u domácich nesmie chýbať ani pri práci. Guatemala je najfotogenickejšia krajina regiónu.

Doobedňajší relax a odchod smer ANTIGUA: bývalé hlavné mesto na svahoch legendárnej sopky Vulcan de Agua. Kto nebol v Antigue, nebol v Guatemale. Najobľúbenejšie mesto v krajine len ťažko nájde konkurenciu na kontinente. Bohaté koloniálne dedičstvo, desiatky bazilík, útulných reštaurácií a jadeit na každom kroku. Výstup na horu nad mestom a nádherná panoráma.

Ranný odchod na sopku PACAYA. Aktívna sopka pripomína mesačnú krajinu. Vyjdeme na sopku pešo či na koni? Nezabudnuteľným zážitkom je prechádzať sa po teplých lávových kameňoch. Poobede dostatok času na mesto Antigua a jeho magickú atmosféru.

Rozlúčka so Strednou Amerikou a odlet domov. Aj Vy už šiju spájajúcu Severnú a Južnú Ameriku vnímate inak?

Prílet do Európy.

 

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku do Cancúnu a späť z Guatemala City
 • slovenského BUBO sprievodcu
 • prenajatú dopravu počas celého pobytu s Vašim šoférom
 • ubytovanie v hoteloch strednej triedy (miestne 3*-4*) v dvojposteľových izbách
 • poznávací program podľa popisu
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti
 • asistenčné služby BUBO
 • letiskové transfery v Mexiku a Guatemale

Cena nezahŕňa:

Stravu, letiskové poplatky, vstupné do pamiatok a atrakcií, fakultatívne výlety a aktivity

Poznámka:

Veľmi bohatý program. Ubytovanie je príjemné, na niektorých miestach jednoduchšie. V celej Strednej Amerike máme prenajatú vlastnú dopravu, čo nám umožní dostať sa ďalej – na turisticky menej exponované miesta. Zájazd zvládne naozaj každý.

Pas musí byť platný minimálne 6 mesiacov po dátume návratu zo zájazdu a musí mať aspoň 3 voľné strany.

Zobraziť galériu

Termíny a ceny

Termín Cena  
20.03.2017
03.04.2017
2 790,00 €
04.08.2017
18.08.2017
2 999,00 €
27.10.2017
10.11.2017
2 740,00 €
11.11.2017
25.11.2017
2 740,00 €

Donald eres un pendejo


Kubansky exilovy autor Reinaldo Arenas raz povedal, ze jediny rozdiel medzi totalitnym a demokratickym rezimom je ten, ze zatial co v totalite musite drzat jazyk za zubami, ked vas kopu do…

06
APR
16:58
2017

Tikal

Klasicky skoro rano nas caka nas usmievavy sofer s nastartovanym vozidlom. Ak chcete nieco v prirode zazit, nepoviem nic noveho, ze skoro rano prales oziva najviac. A Tikal, pre mna urcite…

06
APR
00:33
2017
Ľuboš Fellner Ľuboš Fellner

Mrakodrapy New Yorku, národné parky Kanady, pyramídy Mexika, dokonalá Kuba, pamiatky Inkov v Peru, pláže Rio de Janeira, nostalgia Buenos Aires, ľadovce a tučniaky v Chile. Amerika je fantasticky pestrá, poď ju objaviť s nami na TOP 10 zájazdoch!

Mrakodrapy New Yorku, národné parky Kanady, pyramídy Mexika, dokonalá Kuba, pamiatky Inkov v Peru, pláže Rio de Janeira, nostalgia Buenos Aires, ľadovce a tučniaky v Chile. Amerika je fantasticky…

Itinerár

 
Stiahnite si kompletný itinerár pre tento zájazd v prehľadnej podobe PDF formátu.
 

Stiahnuť itinerár


Dobry den Bubaci, minuly tyzden som sa vratil z poznavacky zo Strednej Ameriky – Risou Mayov. Bola to moja prva cesta cez Vasu CK, ale pevne verim, ze nie posledna. Moje pocity su pozitivne, cesta naplnila moje ocakanie a v niektorych smeroch aj prekrocila. Kladne hodnotim komunikaciu s Vasou kancelariou pred samotnou cestou; pocas celej trasy to splnilo naozaj ciel zajazdu komfortneho typu, presuny aj ked dlhsie boli zvladnutelne bez akychkolvek problemov (zial cas sa neda urychlit a v itinerary bolo zaradených 5 rôzne velkych krajin Mezoameriky). Vysoko kladne hodnotim sprievodcu Kamila, z hladiska jeho pristupu, rozhladu, vedomosti, komunikacie a na neposlednom mieste pri rieseni akutnych situacii, ktore sa vzdy mozu objavit ako tzv. blesk z jasneho neba. Bolo uplne jasne, ze Amerika je jeho krvná skupina :-) Velkou mierou k pohode plne prispeli pochopitelne aj ostatni ucastnici zajazdu nasej mikroskupiny, ktorych tym-padom vsetkych vrelo pozdravujem, zvlast Mira, vdaka ktoremu sme striktne dodrziavali preveciu pred nebezpecnou zivot ohrozujúcou dehydrataciou:-) Z mojho pohladu by som zaradil v niektorych dnoch a miestach (napr. Honduras, El Salvador a Guatemala) viac fyzickej aktivity aj na ukor skorsieho odchodu, ci neskorsieho prichodu, pretoze su to naozaj extremne zaujimave krajiny. Zaverom mozem skonstatovat, ze Mezoamerika ma ocarila, je mimoriadne bohata na dolezitu historiu zeme; geografia, fauna/flora sú fascinujuce a ludia su vzdy mili, usmievavi, pohodovi. Ak by som mal vybrat klucove slova pre aktualne precestovane krajiny Mezoameriky boli by to – sympaticki potomkovia indianov; ohromujuce a zahadne pyramidy; krasne ale nevyspytatelne sopky; perfektna kava; divoke kone; prekrasna krajina a rozmanita priroda. Lo que hay que decir al final? Simplemente ir y sobrevivir! Adios amigos:-) Pozdravujem tím CK BUBO, s priatelkym pozdravom Stevo z Kosic.
30. 8. 2016
Dobry den, minuly tyzden som sa vratil z poznavacky zo Strednej Ameriky – Risou Mayov. Bola to moja prva cesta cez Vasu CK, ale pevne verim, ze nie posledna. Moje pocity su pozitivne, cesta naplnila moje ocakanie a v niektorych smeroch aj prekrocila. Kladne hodnotim komunikaciu s Vasou kancelariou pred samotnou cestou; pocas celej trasy to splnilo naozaj ciel zajazdu komfortneho typu, presuny aj ked dlhsie boli zvladnutelne bez akychkolvek problemov (zial cas sa neda urychlit a itinerar obsahoval 5 rôzne velkych krajin). Vysoko kladne hodnotim sprievodcu Kamila, z hladiska pristupu, prehladu faktov i detailov, vedomosti, komunikacie a na neposlednom mieste aj pri rieseni akutnych situacii, ktore sa vzdy mozu objavit ako tzv. blesk z jasneho neba. Velkou mierou k pohode plne prispeli pochopitelne aj ostatni ucastnici zajazdu nasej mikroskupiny, ktorych tym-padom vsetkych vrelo pozdravujem, zvlast Mira, vdaka ktoremu sme striktne dodrziavali preveciu pred nebezpecnou zivot ohrozujúcou dehydrataciou:-) Z mojho pohladu by som zaradil v niektorych dnoch a miestach (napr. Honduras, El Salvador a Guatemala) viac fyzickych aktivit aj na ukor skorsieho odchodu, ci neskorsieho prichodu, pretoze ide o extremne zaujimave krajiny. Zaverom mozem skonstatovat, ze Mezoamerika ma ocarila, je mimoriadne bohata na dolezitu historiu zeme; jej geografia, fauna/flora sú fascinujuce a ludia su vzdy mili, usmievavi, pohodovi (vid nas Guatemalsky sofer mikrobusu, ktory bol na jednicku ale aj lokalni sprievodcovia). Pozdravujem tím CK BUBO, s priatelskym pozdravom Stevo z Kosic.
23. 8. 2016
Včera sme sa vrátili z putovania po stopách Mayov krajinami Strednej Ameriky. Zájazd trval len 15 dní, bol však naplnený bohatým a pestrým programom a nezabudnuteľnými zážitkami, z ktorých spomeniem aspoň tie, ktoré som cítila najintenzívnejšie. Najviac ma očarili mayske pamiatky v honduraskom mestečku Copán, ktoré sú dekorované obrovskými, niekoľko storočí starými stromami, šíriacimi úžasnú energiu. Super zážitkom pre nás všetkých bola určite návšteva mayskej dedinky skrytej v honduraských horách, ktorú sme absolvovali na koňoch. Miestne deti nám na uvítanie zaspievali honduraskú hymnu v ich vlastnom jazyku. V „spevokole“ boli zastúpené všetky vekové kategórie detí, od tých úplne najmenších, ktoré sa len pred nedávnom naučili chodiť. Vždy keď si spomeniem na ich milé tváričky a rúčky položené na hrudi, cítim zimomriavky na tele. V Guatemale sme mali možnosť stráviť takmer dva dni pri prekrásnom jazere Atitlán, ktoré je obklopené vysokými horami a tromi sopkami. Zažiť ranné svitanie na brehu tohto jazera je neopísateľný zážitok. K výbornej atmosfére prispeli všetci „účastníci zájazdu“, najmä však Danka s krycím menom „Ruina“ jej sestra Evka a Gabika s krycím menom „Starožitnosť“. Adrián, ktorý nás na tejto ceste sprevádzal, má okrem výborných sprievodcovských schopností aj úžasný dar šíriť dobrú náladu a vyvolať úsmev nielen na tvárach klientov BUBO ale aj u domácich obyvateľov. Bola radosť pozerať na to, ako prejavoval sympatie k miestnym a oni mu to opätovali. Srdečná vďaka spolucestujúcim, Adriánovi a CK BUBO. Tatiana
11. 11. 2014
Asi pred dvoma týždňami sa naša skupina vrátila z cesty Po stopách Mayov. K písaniu som sa rozhýbala až teraz, vďaka jednému zo spolucestovateľov (Pišta, ďakujem ti!), keďže mi vo veľkom začal posielať sľúbené fotky :) Ubehlo to všetko tak rýchlo a vo mne zostali nezmazateľné spomienky. Prešli sme si 5 krajín (Mexiko, Belize, Guatemala, Honduras a El Salvador). Keď som sa vrátila domov, každý sa ma pýtal, čo bolo úplne naj. Ja mám pred očami stále tie výrazy tvárí domorodých obyvateľov. Ich hnedé okrúhle oči plné očakávania niečoho, čo možno nikdy nepríde. Ukrývali v sebe všetko – otvorenosť, láskavosť, chuť rásť, hoci výška je občas nutne daná a niet kam ísť. Mexičania sú presne ako z telenovely: rifle, kožený opasok, košeľa a veľký úsmev a sem tam ten kowboyský klobúk. Jedlá čo nemajú chuť a nádherné azúrové pláže. Vystreté pyramídy, ktoré sú rovno nad Karibikom a sprievodca, ktorý sa pýši tým, že v máji sa mu narodí May – syn. Leguány hádžu pózy na skalách a mi sa predbiehame v tom, kto má lepší záber. Černošské Belize trochu naháňa strach a my sa nevieme dočkať rána :) Ale večerná prechádzka na zelenom ihrisku plnom detí, mladých a stánkov z ktorých štipľavá chuť priam sálala zahnala naše obavy. Navyše, ešte v Belize sa nám podarilo umyť si zuby cukrovou trstinou :-P Veľká sranda bola aj skupina „Kokosový olej“. Keď začali hrať, rýchlo sme im dali peniaze, aby prestali :) skupina bola založená asi veľmi rýchlo – v momente, ako nás zbadali v meste :) Guatemala je pre mňa krajina zázrakov, kde je dorozumievacím jazykom úsmev, alebo spenglish (mix španielčiny a angličtiny). Ale ja odporúčam ten úsmev – dohodnete sa skôr :D Vďaka našej sprievodkyni Katke sa predo mnou otvoril dávny svet Mayskej civilizácie a jej dobytia. Všetko na tom je fascinujúce a ešte fascinujúcejšie bolo ako to Katka podala. – Ako sa dobyvateľ Cortes objavil v zbroji na koni a leskol sa ako Syn z Nebies – a Mayovia mu to uverili.. Dychtivo som hltala každé slovo. Všetko som si predstavovala a v duchu som sa preniesla do tej smutnej doby kedy sa existencia jednej civilizácie začala rozpadať a ich dni slávy sa blížili nenávratne ku koncu. Mayovia, ktorí sa počas ich vlastnej histórie v bielych iba sklamali sa dnes na nás opäť usmievajú a dávajú nám aj to posledné lebo veria v dobro. Dojalo ma, keď nám v jednom domčeku na rieke Isabal otec rodiny dal to najvzácnejšie čo doma mal – ľad – len aby nám zvedavým turistom predviedol ako z neho pripravuje zmrzlinu. Pre nás všetkých bol obrovský zážitok presun po pralese El Petén a postupné objavovanie odkrytých pyramíd a opäť – starého sveta Mayov. Tu vznikli fotky, z ktorých mám dnes najväčšiu radosť – opičky Spider Monkey – mláďa vykúkajúce z maminkinho vaku. Honduraské dedinky nás objali svojou zeleňou a ich kopce pred nami akoby skrývali Mayské komunity, ktoré ešte stále žijú tradičným spôsobom – aspoň sa to tak hovorí. Ale tradície v modernom svete sa len ťažko udržujú. Dva protipóly na seba narážajú a to nutne spôsobuje že pevná pôda pod nohami sa akoby strácala pred očami tak našimi ako ich. Mala som pocit že všetky zvieratá sú domáce – nielen psy a sliepky, ale všetky! Aj tie, ktoré my považujeme za divoké. Supy sa tiež tvárili, že majú svoj domov u domácich :) Po hrebeňoch krajiny sme prešli na koňoch. Pre mňa osobne to bol skvelý zážitok. Mala som to šťastie že mi bola pridelená kobyla menom Butterfly, ktorá ma poslúchala na slovo a ja som si cválala, až sa za mnou prášilo so širokým úsmevom na tvári. Mám ešte jednu spomienku, na ktorú nikdy nezabudnem a ktorá nejakú časť vo mne určite zmenila. Spomienka, ktorú ale nedokážem a možno nechcem opísať. Jeden pohľad hnedých očí, ktorí chcel tak veľmi zmeniť svet... ten svoj - vlastný... El Salvador nás vytrhol zo sna svojimi čiernymi plážami a hrôzostrašnými vlnami, a omámil silnou arómou na neuveriteľnom rybom trhu. Najviac na mňa zapôsobila tá pohostinnosť, skromnosť a chuť bojovať. Ako povedala Katka: „Salvador sa snaží.“ Bolo to cítiť všade, Salvador sa naozaj s veľkou chuťou zbiera z popola a zo všetkých síl pre nás znáša to najlepšie čo má. Spolu s Katkou aj ja držím Salvadoru palce. Okrem toho, varia skvelé morské príšery, ktorých čerstvosť sa vám rozplýva na jazyku :) Púť sme ukončili znova v Guatemale, kde sme navštívili školu do ktorej chodia Mayské deti, prešli sa po Antigue – meste kde je trávenie dôchodku „in“ a vystúpili sme na sopku Pakkaya, kde sme si nad horúcimi lávovými kameňmi opiekli marshmallow. Katka, ďakujem hlavne tebe za to, že si z mojej cesty urobila zážitok. Si neskutočne schopná a šikovná. Každý jeden veľký problém si vyriešila, splnila si aj najabsurdnejšie požiadavky mojich spolucestujúcich, bola si neskutočne ústretová, milá a starala si sa o nás ako o vlastné deti :) Zažili sme toho určite viac, možno si každý z nás pamätá niečo iné (a možno si nejaké veci niekto aj nepamätá po rozlúčkovej noci plnej spevu a vína – že Janko?), ale toto je to, čo ostalo vo mne a čo som si priniesla späť domov. Tak keď sa ma znova niekto opýta, čo bolo to naj – poviem určite – obyvatelia Strednej Ameriky, pretože sú to práve ich snahy, sny, úsmevy a chuť bojovať, ktoré ma inšpirovali k napísaniu tohto článku. Spoznanie ich reality mňa samu obohatilo v mnohých veciach. Držím im palce, aby bolo v ich silách a osude zlé veci zmeniť a tie dobré zanechať. Veľa šťastia!
15. 5. 2014
Pripájam poďakovanie za úžasnú cestu strednou Amerikou, mayská kultúra, pôvodné kroje, gurmánske špeciality ala mollo, guatemalska káva a Zacapa 23 ročný rum, pyramídy v každej krajine : Tulum v Mexiku, Tikal v Guatemale, Xunantunich ako ho Katka vtipne nazvala Kde nič tu nič, aby sme si to pamätali. Preklápanie zážitkov z histórie a kultúry, skvelé fotky indiánskych detí a starších usmievavých ľudí.....neviem, ako lepšie opísať to, že zážitok ešte trvá stále po 11 dńoch návratu z tejto cesty....a to som už v Guatemale bola. Najväčšou devízou však bolo, že sme mali tak úžasnú sprievodkyňu Katku Liškovú, ktorá tento zážitok umocnila svojou profesionalitou, vedomosťami a spontánnosťou, veľmi som sa tešila, keď som sa dozvedela v 1.deň, že to bude práve ona a vôbec, ale vôbec nesklamala, naopak tešila by som sa na každú ďalšiu cestu s ňou. A to sme boli na Kube a práve Katka išla paralelne s nami....a všetci ju chválili už tam. ĎAKUJEME Bubo aj Katka, aj skvelá partia cestovateľov a už priateľov. Už teraz sa tešíme do Buenos Aires. Xénia
13. 5. 2014
Tak verim ze hovorim za celu skupinku ktora sa pred dvoma tyzdnami vratila z cesty Risou Mayov, vdaka Katke Liskovej 15-clenna skupinka zazila “inside-out “ Centralnej Ameriky v kocke za dva tyzdne. Zajazd je vyborny pre vsetkych nadsencov, ktori chcu ochutnat nieco ine z noveho sudku kultur a pritom vidiet prierez toho najlepsieho z regionu behom 2 tyzdnov. Je to hodnotna alternativa pre tych ktory tuzia po Juznej Amerike ale prave si nemozu dovolit 33 dni na cestovanie. Pod Katkinou taktovkou sme rychlo pochopili vyznam “ vsimneho v pasoch cez hranice”, chapaniu ich sveta, toho ze cesta v autobuse prejde lepsie s kvalitnym karibskym rumom, a ze jedlo z ulice iba posilnuje imutny system, to ze pribehy o vzniku sveta podla Mayov su vybornym uspavacim prosriedkom pocas autobosovych presunov. BUBO nesklamalo a opat dokazalo ze na zajazdy posiela iba tych fakt najlepsich - podkutych vsetkymi detailami regionu tak aby sa klienti dostali k tym najintenzivnejsim zazitkom. Vdaka Katke sme sa dostali k uplne nahodnym ludom do ich pribytkov, aj ten najzarytejsi domorodec neodal Katkinej spontannosti a doveryhodnotsti a nechal sa s nami odfotit, zeny nam vdacne vysvetlili ich tradicne odevy a pozvali k nim domov. Aj ked spolocnym motivom celeho regionu je “stela”, “Majska pamiatka” a “dobry rum” kazda krajina je uplne ina, Britsky Honduras (Belize) – jeden z najmenej navstevovanych krajin (s povinnym sprievodcom na kazdy zajazd) v regione s pyramidami, na ktore sa este da vystupit, rangersky Honduras a nadherne pamiatky v Kopane, Salvador s vulkanickym pieskom na plazach Ticheho ocenu, farebna indianska Guatemala s nadhernymi vulkanickym jazerami, indianskymi kmenmi a ich tadicnym sposobom zivota, Mexico – majsky ruiny v Tulume a biele plaze Karibiku. Cestovatelske duse ktore tuzia po tej “ inakosti” si tento zajazd urcite vychatnaju, najma vdaka Katke, ktora je nadsena cestovatelka telom i dusou, zila v lokalnych komunitach, spanielcina je ako jej rodny jazyk, a ma tu spravnu schopnost vsetkch tym nakazit. Vdaka za pekne zazitky
2. 9. 2013
Cez víkend sa naša 9-členná super zohratá skupinka vrátila domov zo zájazdu Ríšou Mayov - Mexiko, Guatemala, Belize, Honduras, El Salvador. Myslím, a hlavne dúfam, že hovorím za všetkých, že naša dobrodružná cesta bola skvelá hlavne vďaka nášmu "vodcovi" Aďovi, naša spokojnosť je viac ako 100 %, si super Aďo, len tak ďalej :)... Maja
23. 11. 2012
From: Viera Machalkova Sent: Wednesday, October 12, 2011 2:49 PM To: Miroslava Sulkova Subject: CK BUBO-list pre p. Fellnera Dobry den p. Fellner, toto leto sme s Vasou cestovnou kancelariou stravili prekrasnu dovolenku v Strednej Amerike (Risa Mayov). Planovali sme Vam napisat hned ako sme sa vratili plni dojmov, ale nejako sme to nestihli. Preto dakujeme, ze ste nam tymto listom pripomenuli opat krasne zazitky, ktorych bolo mnozstvo, najma tych "intenzivnych". S manzelom sme obidvaja uz skuseni cestovatelia, ale na cestu do Strednej Ameriky, najma do statu akym je Salvador, sme si netrufali. Preto sme si vybrali zajazd cez cestovnu kancelariu BUBO. Nasa najvacsia obava bolo cestovanie a prisposobovanie sa v skupine a kvalita sprievodcu. Boli sme vsak velmi, ale naozaj velmi prekvapeni. Nasim sprievodcom bol pan Richard Grom, ktory predviedol velmi profesionalne schopnosti a pocas celeho zajazdu bol velmi ochotny a stmeloval narocnu skupinu vzdy s usmevom na tvari. Z dovolenky sme si priniesli vela prijemnych zazitkov, ale najviac tie, ktore Vam neponukne krajina, ale ludia. A to sa nam snazil cely cas ponuknut Vas sprievodca. So sluzbami Vasej kancelarie sme boli natolko spokojni, ze sme si uz objednali dalsi zajazd Thajsko, Malajzia, Singapur, na ktory sa uz velmi tesime. Prajeme Vam vela spokojnych zakaznikov a vynikajuch sprievodcov akym je Richard Grom. S pozdravom, Viera a Marian Machalkoví
25. 10. 2011
Od: Pavel Kubiš Odoslané: 5.6.2010 Ahojky Uši, Byla to nádhera. Já při cestách rád poznávám zejména atmosféru a těchto poznání jsem tady mohl mít bezpočet. I noc v Belize city, kde nebylo skoro nic k vidění, je nezapomenutelná, právě díky té atmosféře. Prostě jsme byli mezi místními, bavili se s nimi. Ale takových zážitků bylo na té cestě bezpočet. Každé město i země, pokaždé to bylo trochu jiné, ale vždycky bylo kam jít, na něco se zeptat a něco se dovědět. Absolutní bomba byla Pacaya. Ta šílená dřina při výstupu stála absolutně za to a když jsme vylezli nahoru a viděli vytékat tu lávu, byl to jeden z mých největších cestovatelských zážitků. Byl jsem nadšený z barevné Guatemaly. Ta cesta je prostě moc dobře naplánovaná a díky programu vůbec nevadí i delší přesuny. Já čekal, že ta expedice bude fajn, ale vrátil jsem se mnohem nadšenější, než jsem si původně myslel. Stejně tak i Jarda. Navíc ubytování bylo nečekaně luxusní, což bylo super, ale já bych se klidně smířil i s mnohem obyčejnějším. Nejel jsem se tam válet do hotelu, ale něco poznat a něco si tam užít. A to se naprosto povedlo. Ale hlavní a nejdůležitější, proč se to tak moc povedlo, nebyl jen samotný program cesty, ale to, jaký jste nám ten zájezd Ty a Maťo dokázali udělat. I sebelepší program nebude dobrý bez dobrého průvodce. A vy jste oba byli skvělí. Já skutečně nelichotím, píšu jen to, o čem jsem přesvědčen. Perfektně jste se spolu doplňovali a dokázali nám všechny ty země, památky, lidi, jejich zvyky a všechno kolem podat tak, že si to člověk užil. Prostě jste udělali takovou atmosféru, že i přes občasnou náročnost zájezdu to pro mě byl naprostý duševní oddych a dovolená, na kterou nikdy nezapomenu. Bylo vidět, že oba dva máte tuhle část světa rádi, znáte ji a dokážete nám ji ukázat takovou, jaká skutečně je, bez nějakého přikrášlování. A to je to, co já na těhle cestách hledám, chci to místo, kam jedu, poznat v jeho pokud možno co nejskutečnější podobě. Já jsem Vás prostě nebral jen jako průvodce, ale jako kamarády, kteří toho o těch zemích hodně vědí a chtějí nám to rádi ukázat. A kamarádi pro mě budete pořád. :) Byl jsem s Bubem už třikrát, pokaždé někde jinde, a rád pojedu zase, protože jsem byl vždycky spokojený. Pokaždé jsem měl jiné průvodce, ale všichni byli skvělí, ač každý byl jiný. Ale prostě každý dokázal udělat zájezd do té "své" končiny světa tak, že se mi líbil. A nejen mně. Každopádně ale Ríša Mayov patří na úplný top toho, co jsem viděl a zejména zažil. Bavili jsme se o tom s Jardou a shodli jsme se na jedné věci, úroveň každého poznávacího zájezdu je odvislá od kvality průvodce, protože bez něj to nejde. V každé zemi na světě bude něco zajímavého k poznání, ale jak jsem již výše napsal, bez dobrého průvodce ten zájezd nebude stát za nic. Na Ríši Mayov je k toho k poznání strašně moc a s průvodci Tvých a Maťových kvalit si ten zájezd každý prostě musí hrozně užít, stejně jako jsem si ho užil já. Takže pokud by se mě někdo zeptal, jestli má na tuhle expedici jet, tak mu jednoznačně řeknu, "ať není blbej a jede, protože jinak o hodně přijde". Měj se moc krásně , Pavel
11. 6. 2010

 • 1 / 1