Brutálne krásne safari

Keňa, Tanzánia

Afrika od dávna lákala cestovateľov z celého sveta. Ako magnet priťahuje milovníkov prírody. Veď je aj prečo. Život na otvorených pláňach Masai Mara a Serengeti patrí medzi najkrajšie divadlá na svete. Stovky druhov zvierat v ich prirodzenom prostredí, ktoré žijú podľa vlastných cyklov. Budeme mať možnosť byť aspoň na chvíľu nemým pozorovateľom v tomto svete. Zájazd kde môžete zažiť nebývalý luxus a zároveň dotyk s panenskou prírodou. Štýl a luxus patria k Afrike, ktorá vymyslela cestovný ruch.

Tomáš Hušek Tomáš Hušek Tomáš Hušek
Spokojnosť zákazníkov
od 6 230 €

Keňa, Tanzánia

12 dní
Termíny a ceny Objednaj zájazd
 • Jediná CK na Slovensku, ktorá ma s Afrikou skúsenosti od roku 1989
 • Minimalistické skupinky s dôrazom na osobný prístup
 • Slovenskí sprievodcovia, odborníci na Afriku a zvieratá
 • Veľmi príjemné a štýlové hotely s možnosťou absolútneho luxusu
Zobraziť mapu

Čaká Vás safari, more a najlepšia dovolenka v Afrike. Odlet z Viedne, pristávame takmer priamo na rovníku. Hlavné mesto Kene NAIROBI. Transfer do nášho hotela postaveného v nádhernom koloniálnom štýle, ktorý sa radí k najstarším stavbám mesta. Cikády, žaby, steaky, Redds a začína sa naša africká cesta. Do roku 1907 bolo Nairobi iba obrovským močiarom a za necelých 100 rokov z neho vyrástlo jedno z najväčších afrických miest. Mesto safari a cestovateľov dodnes spomína na poľovačku Teddyho Roosvelta, ktorý si odniesol viac než päťsto trofejí. Čo uvidíme my zajtra? Toto je Afrika.

Raňajky formou švédskych stolov, krátke nohavice a čiapky a vyrážame na safari. Začína sa poznávací zájazd. Národný park MASAI MARA je skutočným diamantom v korune afrických parkov. Otvorená savana, v ktorej sa potulujú stáda antilop, gepardy, levy, kde rastú ostnaté akácie, ktoré zbožňujú žirafy, korytá riek, v ktorých sa kúpu hrochy a krokodíly, modrá obloha, na ktorej sa vznášajú marabu a supy – Masai Mara je unikátne safari. Naobedujeme sa v našej lodge a poobede už budeme iba nerušene pozorovať africké zvieratá v ich domácom prostredí. Safari v Masai Mara nikdy nie je nudné a za trpezlivosť sa platí akciou... uvidíme svorku levov sliediť na svoju obeť alebo osamelého leoparda, ktorý si pochutnáva na koristi na rozložitej akácii? Či pakoňa lákať samičky do svojho háremu? Foťte, čakajte, sledujte a dočkáte sa odmeny. Večera v africkej divočine.

Plná penzia počas celého dňa a safari na savane. Masai Mara je len naša. Hľadáme stáda slonov, hrochy zívajúce vo vode, obrovských krokodílov vyhrievajúcich sa na slnku, levice starajúce sa o levíčatá, štíhleho geparda splývajúceho s trávou alebo statnú hyenu hľadajúcu zvyšky. A keď Vás už bolia oči, zatvorte ich, vdýchnite čistý vzduch divočiny a snívajte. O chvíľu Vás niekto aj tak zobudí s výkrikom, tam je! Žeby nosorožec? Noc strávime v kvalitnej 4* lodge priamo v národnom parku. Večer nám pred oknom budú behať paviány a pod nohami sa váľať damany.

Fantastické alkalické jazero LAKE NAKURU, ktoré je útočiskom pre nosorožca čierneho a bieleho. Opäť trochu iné safari, iná Keňa. Lake Nakuru je azda fotografovanejšie ako Kilimanjaro, obraz si už urobíte sami. Kvalitný hotel a pozemné služby.

Návrat do Nairobi. Obed si dáme v reštaurácii U mäsožravcov, kde vyskúšate okrem iného aj krokodíla alebo pštrosa. Reštaurácia so štýlom. Poobede nakŕmime žirafy, ktoré Vám štyridsaťcentimetrovým jazykom vyvolajú príjemné zimomriavky. V múzeu Karen Blixen sa dozviete viac o živote prvých afrických pionierov z Európy. Jednou z nich bola aj Dánka Karen Blixenová, zvečnená vo filme Spomienky na Afriku. Návrat do hotela v Nairobi a osvieženie sa v hotelovom bazéne.

Afrika pokračuje. Transfer do Tanzánie, hraničný prechod Namanga. Sme v oblasti, ktorej dominuje kmeň Masajov. Aj preto bude našou prvou zastávkou tradičná masajská dedina, obohnaná plotom z ostnatých akácií, maličkými chatrčami a nezameniteľnou vôňou. Tradične oblečení Masajovia sú hrdí na svoj kmeň a nijak to neskrývajú. Dostanete sa im až do kuchyne a na záver si môžete kúpiť tradičné šperky. Dáte si prepichnúť uši? Príchod do politického centra krajiny ARUSHA. Miesto dôležitých rokovaní o mnohých afrických konfliktoch v tieni kopca Mt. Meru.

Po raňajkách sadneme do auta a ideme do najväčšieho prírodného divadla na svete. Ďalšie safari. Kráter NGORONGORO. Z výšky viac než dvetisícdvesto metrov nad morom sa nám naskytne úžasný pohľad na dno krátera, kde sa pasú stáda zvierat. Zbehneme až na dno krátera, čaká nás poldenné safari a obed z balíčka pri jazere s hrochmi. Tu je najväčšia koncentrácia levov na svete, hyeny, pakone, zebry a horská scenéria všade okolo nás. Je až neuveriteľné, čo dokáže príroda vytvoriť.

Odchod smer OLDUVAI. Jedno z najvýznamnejších paleoantropologických miest na svete. Práve tu chodil a žil vyše 1,9 milióna rokov dozadu Homo habilis a jeho potomkovia. Moderný človek sa narodil v Afrike a v každom z nás je kúsok tohto kontinentu. Dozviete sa viac a potom poobede prekročíme hranice národného parku SERENGETI a prídeme do našej nádhernej lodge.

Dva dni safari v nekonečnej savane a občasnom lesíku. To čo sme videli v Masai Mara je len zlomok toho čo je tu. Serengeti je nekonečná divočina, ktorá sú súčasťou starodávneho ekosystému a je tiež centrálnym bodom najväčšej zvieracej migrácie akú poznáme. Práve na pláňach južného Serengeti sa rodia malé antilopy, pakone, zebry, ktoré sa potom vydajú na stovky kilometrov dlhú púť na sever počas ktorej musia zdolať rieku Mara, Grumeti a iné menšie občasné rieky, kde na nich striehnu predátori.

Dva dni safari v nekonečnej savane a občasnom lesíku. To čo sme videli v Masai Mara je len zlomok toho čo je tu. Serengeti je nekonečná divočina, ktorá sú súčasťou starodávneho ekosystému a je tiež centrálnym bodom najväčšej zvieracej migrácie akú poznáme. Práve na pláňach južného Serengeti sa rodia malé antilopy, pakone, zebry, ktoré sa potom vydajú na stovky kilometrov dlhú púť na sever počas ktorej musia zdolať rieku Mara, Grumeti a iné menšie občasné rieky, kde na nich striehnu predátori.

Končíme so safari a malým lietadlom preletíme na letisko pod Kilimandžárom. Autom sa vyvezieme okolo banánových polí až k vstupnej bráne národného parku Kilimanjaro a vrátime sa späť do hotela. Ak máte záujem o výstup na vrchol, kontaktujte BUBO. Sprcha a večera. Transfer na letisko a odlet domov.

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku do Nairobi a späť z Kilimadžára v economy class
 • letiskové poplatky
 • spiatočný letiskový transfer Bratislava-letisko Schwechat-Bratislava
 • prelet Serengeti - Kilimandžáro
 • 10 x ubytovanie v 4* hoteloch v dvojposteľových izbách
 • Plnú penziu počas celého zájazdu, ktorá začína raňajkami na 2.deň a končí večerou 11.deň
 • dopravu  terénnym autom Toyota Landcruiser a podobným  počas celého pobytu
 • slovenského BUBO–sprievodcu
 • všetky letiskové transfery
 • vstupné do národných parkov
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti.
 • Asistenčné služby CK BUBO

– šťastnú visačku na batožinu

Cena nezahŕňa:

víza do Kene a Tanzánie, sprepitné,nápoje

Zdravotné odporúčania: 

Každý klient musí mať povinné očkovanie proti žltej zimnici a platný medzinárodný očkovací preukaz, ktorý musí mať počas cesty pri sebe. Počas zájazdu odporúčame každému, aby si zobral profylaxiu proti malárii. Každému odporúčame, aby sa pred cestou informoval o aktuálnej situácii u svojho lekára. BUBO nie je zdravotníckym zariadením.

Naši miestni partneri a vedenie BUBO  odporúčajú každému cestovateľovi, aby si skontroloval očkovanie proti tetanu a žltačke AB. Sú to choroby, ktoré môžete dostať doma, na záhrade či pri trekingu pralesom. Myslite dopredu a nezabudnite na platné cestovné poistenie.

Zaujímavý blog o zdraví na cestách nájdete aj na https://bubo.sk/blog/ked-su-tropicke-choroby-konickom

Cestovný doklad: Na cestu je potrebný cestovný pas SR/ČR platný minimálne 6 mesiacov po návrate zo zájazdu a musí obsahovať aspoň 4 voľné strany.

Poznámka:

Hotely:

Hemingways Nairobi             2 noci

Mara Fig Tree camp              2 noci

Lake Nakuru lodge                1 noc

Arusha safari lodge               1 noc

Ngorongoro wildlife lodge       1 noc

Serena safari lodge Serengeti 2 noci

Lobo lodge                             1 noc

Minimálny počet: 2 klienti

Maximálny počet: 6 klientov

Cestu Vám vieme pripraviť kedykoľvek aj mimo uvedených termínov. Cena na vyžiadanie. Radi Vám naplánujeme cestu aj priamo počas migrácie a maximalizujeme zážitok, ak nám to príroda dovolí.

Termíny a ceny

Termín
Cena
24.10.2018
04.11.2018
6 230 €
Základná cena 6230 €
Spolu 6 230 €

Odporúčame

Juhoafrická republika , +3 viac
20 dní
3 880 €
Madagaskar

Madagaskar veľký okruh

19.10. → 31.10.2018 +4 ter.
13 dní
3 680 €


 • 1 / 0