Čína, Tibet, Nepál, India

Čína, Tibet, Nepál, India

Magická cesta, ktorú musíte raz za život prejsť. Od mauzólea Maa cez historickú Čínu, duchovný Tibet, šťavnatý Nepál až do neuveriteľnej Indie. Využite 16 rokov našich skúseností.

Tomáš Horňák Tomáš Horňák
Spokojnosť zákazníkov
od 2 665 €

Čína, Tibet, Nepál, India

26 dní
Termíny a ceny Objednaj zájazd
 • Neľahkú trasu sme prešli s desiatkami skupín
 • Spolupracujeme zásadne s tibetskými partnermi
 • Polpenzia v Číne a plná penzia v Chitwane v cene
 • Nezabudnuteľný rýchlovlak Peking-Šanghaj v cene
Zobraziť mapu

Olympijský PEKING s jeho modernou architektúrou, najväčším námestím sveta a Maovym mauzóleom na jednej strane a uzučkými uličkami s čínskymi reštauráciami na druhej. Poprechádzame sa v Zakázanom meste v sídle cisárskych dynastií.

Ráno vystúpime na VEĽKÝ ČÍNSKY MÚR a poobede ochutnáme pekinskú kačku. V Letnom paláci budeme obdivovať upravené čínske záhrady a jazierka. Uvidíme OLYMPIJSKÝ ŠTADIÓN, aj modernú operu. Všetko s miestnym sprievodcom a prenajatou dopravou!

Rozlúčka s Pekingom a absolútny zážitok. Supermoderným rýchlovlakom sa presúvame do ŠANGHAJA. Rýchlovlakom prejdeme po najdlhšom moste planéty (165 km!). 1318 km absolvujeme len za 270 minút! Touto rýchlosťou by ste z Košíc do Bratislavy dorazili za čosi viac ako hodinku. Nočná plavba s výhľadom na najvyššie čínske mrakodrapy.

ŠANGHAJ – najväčšie a najbohatšie mesto pevninskej Číny. Štvrť mrakodrapov, kde ešte pred dvoma desaťročiami rástla ryža. Výhľad na mesto z najvyššej vyhliadkovej plošiny v Číne. Britský Bund ako vystrihnutý z Londýna. Divoká rieka Huangpu, Mekka obchodu Nanjing Road, relax v nádherných Yuanských záhradách z 18. Storočia. Pre záujemcov možnosť jazdy na najrýchlešom vlaku na svete. Opúšťame bohaté východné pobrežie a nočným vlakom smerujeme do srdca krajiny.

V XIANE, starobylom hlavnom meste Číny, začínala niekedy bájna Hodvábna cesta. Momentálne je to moderné megamesto a kultúrno-obchodné centrum strednej Číny. Navštívime najväčší archeologický objav 20. storočia – Hlinenú armádu, prejdeme sa po moslimskej štvrti Chuejov a ochutnáme atmosféru nočných trhov o akej sa vám ani nesnívalo. Toľko farieb, vôní, zvukov a chutí po kope ste ešte nezažili.

Doprajeme si trochu športu a rozprúdime krv na najlepšie zachovaných mestských hradbách v Číne. Jazda bicyklom s nádhernými výhľadmi na staré mesto na jednej strane a moderné mrakodrapy na strane druhej je veľký zážitok. To čo sa ešte do roku 2017 išlo vŕzgajúcim, nočným vlakom 17 hodín, dávame teraz za necelé štyri! Pripravte sa na množstvo mostov a tunelov a vitajte v CHENGDU.

Sme v horách, kde nás čakajú rozkošné pandy (väčšina pánd sveta žije práve v provincii SICHUAN). V LESHANE nás uchváti najväčší kamenný Budha sveta, väčší ako boli tí afganskí. Ochutnáme pikantnú sichuánsku stravu, známu po celej Číne. A neobídeme ani najväčšiu budovu sveta. Stojí práve v Chengdu. Čína je neskutočná. Dáte si večer tradičný hotpot?

Ranný letecký presun medzi horami do hlavného mesta Tibetu LHASY s nezabudnuteľným pristátím. Prehliadka srdca a duše krajiny s priemernou výškou cez 4000 metrov. Tá atmosféra Vás uchváti! Ako každý pútnik aj my zavítame najprv na Barkor, posvätný okruh v centre mesta okolo Džokhangu, ktorý je najposvätnejším chrámom krajiny. Magické miesto, kde si pri sviečkach s jačím maslom osvetlíme súvislosti a načrieme do tibetského budhizmu.

Palác Potala – sídlo Dalajlámov a pýcha a sláva Tibetu bol budovaná ako najkrajšia stavba Ázie. V skutočnosti je ešte veľkolepejšia ako na fotografiách. Potalu si prezrieme dôkladne a môžete porovnať či je krajšia cez deň alebo v noci. Norbulinka – nevynecháme ani letné sídlo Dalajlámov a pri paláci toho posledného si vysvetlíme, prečo v ňom už viac než polstoročie neprebýva.

Ganden bol prvým kláštorom v okolí Lhasy a Drepung bol najväčším kláštorom na svete. Každý si tu roztočí modlitebný mlynček s mantrou "Óm mani padme hum" a okrem miestností, kam sa bežne chodí navštívime aj mníšsku kuchyňu a iné zákutia.

Opúšťame Lhasu a vyrážame na západ. Naša prvá cesta smeruje do GYANTSE – Mesta hrdinov. Zastavíme sa pri krásnom jazere Yamdrok, ktoré je jedným z prírodných skvostov Tibetu. Neskutočne tyrkysová farba a nádherné fotografie. Trúfnete sa odfotiť na jakovi? Prechádzame dychberúcimi priesmykmi a po prvý krat stúpame nad 5000m! Príchod do Gyantse, prechádzka čarovným starým mestom. Atmosféra ako z filmu Sedem statočných alebo Game of Thrones. Prehliadka kláštora Pelkor Chode so stupou Kumbum, ktorá má 108 kaplniek a nádherne zreštaurované maľby. Na záver vyhliadka na mesto pri západe slnka a vysvietenú pevnosť.

Krátky presun do SHIGATSE, ktoré je druhým najväčším mestom Tibetu. Ako sa vyrába tsampa? Dôkladne si pozrieme chrám Tashilhumpo (sídlo Pančenlámu) a pri hrobke 10. Pančenlámu si povieme viac o živote tohto veľkého muža. Pokračujeme ďalej na západ a obdivujeme jedinečnú, ale drsnú tibetskú prírodu. Obdivujeme vynaliezavosť a pracovitosť miestnych, míňame stany nomádov so solárnymi článkami. Na čom sa to tie ovce a jaky vôbec pasú?

Tibet sa s nami lúči veľkolepo. Nachádzame sa v národnom parku Qomolangma a Himaláje sú nadohľad. Postupne sa nám ukáže jedna osemtisícovka za druhou. Uvidíme aj tento rok Mt. Everest? Zdolávame najvyšší priesmyk a smelo prekonávame majestátne Himaláje. Nocľah v pohraničnom mestečku Kyrong, ktoré sa pripravuje na nával turistov. Zatiaľ sme tu sami. Začína sa nám lepšie dýchať a po dlhom čase vidíme stromy. Sme naozaj ešte v Tibete?

Rozdiel medzi čínskou a nepálskou stranou nemôže byť väčší a symbolickejší. Pripravte sa na najhoršie cesty, ale najkrajšie výhľady. Nepál vás uchváti od začiatku a na náročný presun do KATHMANDU budete spomínať ešte dlho.

Durbar Square (UNESCO) s typickou drevenou architektúrou a palácom Živej bohyne. Nákupy, reštaurácie a bary v štvrti Thamel. Absolútna pohoda. Pre záujemcov možnosť letieť vyhliadkovým letom k Mt. Everestu.

Budhistický Bodnath so vševidiacimi Budhovými očami. Hinduistický Pašupatinath so svätými mužmi, ktorí predvedú neuveriteľné jogínske kúsky. Buddhu vystrieda Šiva a hinduistické spaľovanie mŕtvych. Nádherné historické mesto BHAKTAPUR (UNESCO) s nezameniteľnou architektúrou a uvoľnenou atmosférou.

Presúvame sa do kráľovského národného parku Chitwan (UNESCO). Kratší presun okorenený možnosťou raftingu na himalájskej rieke Trishuli. Rafting zvládne každý. Zážitok je zaručený! Podvečer sa zvítavame s chitwanskou prírodou aj naším domáckym rodinným ubytovaním. Spíme v lodge nášho dlhoročného partnera, ktorý sa stal našou, a teda i vašou rodinou. Budete tu počuť welcome to národný park, či who wants pivo? Pár metrov od nášho ubytovania tečie riečka, v ktorej plávajú krokodíly.

Safari v najkrajšom a najstaršom nepálskom národnom parku CHITWAN (UNESCO). Na tradičnom člne sa plavíme vedľa krokodílov, vychádzame do divej nepálskej prírody a zajazdíme si aj na slonoch. Uvidíme aj nosorožce? Plná penzia v cene.

Oddýchnutí a plní energie opúšťame prírodu a po vlastných prekračujeme hranice. Keď ste si mysleli, že vás už po Nepále nemá čo prekvapiť, prichádza vytriezvenie. India je útok na všetky zmysly. Z najdlhšieho nástupišťa na svete (1300m) nastúpime na náš prvý indický vlak. Stihneme naskočiť a bude ešte na streche pre nás miesto?

Sme v najsvätejšom meste svetového hinduizmu, VARANASI. Na rikšiach sa šikovne predierame dopravou, akú ste ešte nezažili. Platia tu vôbec nejaké pravidlá? V tradičných dielňach moslimskej štvrte sa dozvieme ako sa tu už stáročia vyrába nádherný hodváb a brokát. Poblúdime v kľukatých uličkách starého mesta, dorazíme k matke všetkých riek - Gange, a čaká nás spaľovanie mŕtvych. Zažijeme stredovekú atmosféru, na ktorú si budete pamätať celý život! Nezabudnuteľný zážitok.

Pre záujemcov neuveriteľne silný východ slnka na Gange. Potom SARNATH – slávne pútnické miesto, kde Budha predniesol svoju prvú kázeň s najstaršou stupou našej planéty. Pripomenieme si Budhovo učenie a uvidíme ako si ho uctili rôzne krajiny. Naša cesta vrcholí. Odchod ležadlovým vlakom na západ.

Zobúdzame sa v AGRE, bývalom hlavnom meste mocnej Mugalskej ríše. Mugali boli osvietení vladári a veľkolepí stavitelia. Presvedčí vás o tom fantastická Červená pevnosť alebo Taj-Mahal, jeden z divov sveta a najkrajšia stavba našej planéty postavená z lásky.

Príchod do DILLÍ. Posvätné kravy, opice, rikše, tlačenica a zápchy, strašná špina, neznesiteľné teplo... proste nádhera. Obrovský rozdiel oproti Pekingu, kde sme boli pred vyše troma týždňami. O histórii moslimov v Indii si povieme viac pod najvyšším minaretom v krajine Qutub Minar. Novodobú históriu si zopakujeme pri Symbole mesta India Gate v novom Dillí.

Kvalitná prehliadka Starého Dillí. Sikhský chrám a charita po indicky, Jama Masjid – najväčšia mešita Indie, rušná ulica Chandni Chowk. Najväčší a najstarší koreninový trh v južnej Ázii, kde si spoločne zakýchame a dokúpime posledné suveníry. Rozlúčka po nezabudnuteľnej ceste. Transfer na letisko a odlet do Európy.

Prílet domov.

Cena zahŕňa

 • medzinárodné letenky
 • prenajatú dopravu po celý čas
 • presuny lôžkovými vlakmi
 • polpenziu v Číne
 • plnú penziu v národnom parku Chitwan
 • slovenského BUBO sprievodcu – znalca oblasti a miestnych sprievodcov podľa potreby
 • všetky povolenia a vstupy do Tibetu
 • ubytovanie v hoteloch
 • poistenie proti insolventnosti

– šťastnú visačku na batožinu

Cena nezahŕňa:

stravu (je lacnejšia ako u nás), vstupné do pamiatok, víza, letiskové poplatky, fakultatívne výlety, miestny let (Chengdu- Lhasa, 230 €).

Poznámka:

Zdravotné odporúčania: Nie je povinné žiadne očkovanie. Každému odporúčame, aby sa pred cestou informoval o aktuálnej situácii u svojho lekára. BUBO nie je zdravotníckym zariadením.

Naši miestni partneri a vedenie BUBO však odporúčajú každému cestovateľovi, aby si skontroloval očkovanie proti tetanu a žltačke AB. Sú to choroby, ktoré môžete dostať doma, na záhrade či pri trekingu pralesom. Myslite dopredu a nezabudnite na platné cestovné poistenie. Vo vyšších nadmorských výškach sa sledujte a sledujte aj vašich známych. Pri prvých príznakoch výškovej choroby kontaktujte sprievodcu.

Zaujímavý blog o zdraví na cestách nájdete aj na https://bubo.sk/blog/ked-su-tropicke-choroby-konickom

Cestovný doklad: Na cestu je potrebný cestovný pas SR/ČR platný minimálne 6 mesiacov po návrate zo zájazdu a musí obsahovať aspoň 6 voľných strán z toho dve dvojstrany. Poplatok za víza do Indie sa hradí osobne na veľvyslanectve Indie v Bratislave.

Túto cestu sme uskutočnili už viac než 58 krát. Máme ambíciu naše skúsenosti a slušné znalosti zúročiť k Vašej absolútnej spokojnosti. Znie to ako klišé, no na papieri môžete skopírovať čokoľvek, skúsenosti s prípravou Vašej dovolenky sa ukradnúť nedajú. Garantujeme Vám spokojnosť.

Termíny a ceny

Termín
Cena
10.09.2018
05.10.2018
3 095 €
Základná cena 3095 €
Letiskové poplatky 459 €
Víza Čína (pre občanov SR) 82 €
Miestny let Chengdu - Lhasa 230 €
Spolu 3 866 €
Objednať zájazd
08.10.2018
02.11.2018
3 280 €
Základná cena 3280 €
Letiskové poplatky 459 €
Víza Čína (pre občanov SR) 82 €
Miestny let Chengdu - Lhasa 230 €
Spolu 4 051 €
Objednať zájazd
06.11.2018
01.12.2018
2 995 €
Základná cena 2995 €
Letiskové poplatky 459 €
Víza Čína (pre občanov SR) 82 €
Miestny let Chengdu - Lhasa 230 €
Spolu 3 766 €
Objednať zájazd
27.03.2019
21.04.2019
2 995 €
Základná cena 2995 €
Letiskové poplatky 459 €
Víza Čína (pre občanov SR) 82 €
Miestny let Chengdu - Lhasa 230 €
Spolu 3 766 €
23.04.2019
18.05.2019
2 995 €
Základná cena 2995 €
Letiskové poplatky 459 €
Víza Čína (pre občanov SR) 82 €
Miestny let Chengdu - Lhasa 230 €
Spolu 3 766 €
18.05.2019
12.06.2019
2 765 €
Základná cena 2765 €
Letiskové poplatky 459 €
Víza Čína (pre občanov SR) 82 €
Miestny let Chengdu - Lhasa 230 €
Spolu 3 536 €
18.07.2019
12.08.2019
2 995 €
Základná cena 2995 €
Letiskové poplatky 459 €
Víza Čína (pre občanov SR) 82 €
Miestny let Chengdu - Lhasa 230 €
Spolu 3 766 €
13.08.2019
07.09.2019
2 995 €
Základná cena 2995 €
Letiskové poplatky 459 €
Víza Čína (pre občanov SR) 82 €
Miestny let Chengdu - Lhasa 230 €
Spolu 3 766 €
09.09.2019
04.10.2019
2 765 €
Základná cena 2765 €
Letiskové poplatky 459 €
Víza Čína (pre občanov SR) 82 €
Miestny let Chengdu - Lhasa 230 €
Spolu 3 536 €
07.10.2019
01.11.2019
2 865 €
Základná cena 2865 €
Letiskové poplatky 459 €
Víza Čína (pre občanov SR) 82 €
Miestny let Chengdu - Lhasa 230 €
Spolu 3 636 €
04.11.2019
29.11.2019
2 665 €
Základná cena 2665 €
Letiskové poplatky 459 €
Víza Čína (pre občanov SR) 82 €
Miestny let Chengdu - Lhasa 230 €
Spolu 3 436 €

Odporúčame

Hongkong , +2 viac

Veľký okruh Čínou

26.10. → 12.11.2018 +14 ter.
18 dní
2 290 €
India , +1 viac

India, Nepál

19.11. → 04.12.2018 +7 ter.
16 dní
2 240 €

J Janka Vrbová

 
Dobrý deň, vážený pán Felner,
už 2 týždne, odkedy som sa vrátila z dovolenky, myslím na Vás  i na to, že Vám chcem poďakovať za zážitky, ktoré som zažila vďaka Vám a najmä vďaka úžasnej sprievodkyni Janke Grapkovej.

V dňoch 18.07.-12.08.18 som sa zúčastnila zájazdu Čína – Tibet – Nepál – India.
Bol to neskutočný zážitok.
Nikdy som nič podobné nezažila.

Tak ako som napísala na úvod, podstatnou mierou sa o to pričinila Vaša/naša Janka.
Je to žieňa s obrovskými vedomosťami.
Pre mňa bolo takmer nepochopiteľné ako môže takýto mladý človek obsiahnuť také kvantum informácií so všetkými rokmi i krkolomnými názvami miest, bohov,...

A na dôvažok, Janka má úžasný, veľmi zaujímavý, pútavý prejav.
Svojím rozprávaním nám nielen odovzdávala cenné informácie, ale nás každý deň niekoľkokrát poriadne rozosmiala. To bolo veľmi fajn, že v čase, keď sme boli unavení, Janka niečo povedala a hneď sme „ožili“ .

Jankin prístup ku nám počas dovolenky bol veľmi priateľský a vľúdny.
Nikdy nám nedala pocítiť, že aj ona je unavená.
Samozrejme, že musela byť unavená, keďže na jej pleciach bola (oproti nám) celá organizácia zájazdu.
A všetko zorganizovala vynikajúco!

Jednoducho: Janka je úžasná sprievodkyňa!!!

Som nemierne šťastná, že som tento zájazd absolvovala a že som mala šťastie stretnúť JANKU.

Ešte raz Vám za to ďakujem.

Už teraz sa teším na nejaký ďalší zájazd s Vašou cestovkou.

Hoci nepochybujem o tom, že i ostatní Vaši sprievodcovia sú dobrí, podstatnú mieru pri mojom rozhodovaní zohrá i skutočnosť (ak by som sa o tom dozvedela), že zájazd sprevádza Janka.

Prajem Vám všetko dobré a teším sa na ďalší zájazd.

Vrbová Janka

I Ivan Husár

 
Pozdravujem,

bol som s partnerkou a ďalšími 17 bojovníkmi na zájazde Čína – Tibet – Nepál – India. Vedel som čo ma čaká.
Vedel som, že sa aspoň raz doseriem, vedel som, že mi nebude vadiť výška predhoria Himalájov, ale partnerkin mozog opuchol niekoľkokrát. Vedel som, že bude všade špina, blato, chaos.
Tušil som, že budeme v autobuse centimetre od zrázov, netušil som, že to budú milimetre. Ja som človek vždy so všetkým spokojný, ak sa tak nastavím.
Vedel som, že sprievodca BUBO musí byť veľký frajer, aby to zvládol. Predpokladal som, že to musí byť mimoriadne náročná disciplína – sprevádzať dav.

Moje obavy, resp. očakávania v tomto smere absolútne prekonala naša 24 – 25 ročná sprievodkyňa Jana Grapková, ak sa nemýlim.

Bola excelentná. Ani jedno ráno nenastúpila bez úsmevu, ani jeden deň nebola nasratá, že žije. Nič ju nevytočilo. Nič ju nezozhádzalo. Aj v spomínanej drobnej kríze v blate na ceste v Nepále nestratila rozvahu. Aj druhú cestu z Káthmandu do Chitwanu, kde sme museli 4 hodiny stáť pre zosuvy zvládla bravúrne.
A koľko to dievča vie o Číne, Tibete, Nepále, Indii je neuveriteľné. Možno si 50 % navymýšľala, možno boli aj báchorky namiesto faktov – to je jedno. Skrátka Jana Grapková si absolútne profesionálne splnila voči mne, klientovi, svoju úlohu za Vašu firmu.
Ja Vám za to ani neďakujem, ani ju nechcem vynášať do nebies, ja Vám len chcem povedať, že tohto zamestnanca máte famózneho.
Nooo, mohla by byť krajšia  a mohla by lepšie tancovať. To ale vie, to sme jej povedali.

J Jaroslav Lád

 
Zdravíme, je doba vánoční a novoroční, proto bychom Vám ještě jednou rádi poděkovali za zprostředkování a realizaci naší expediční dovolené Asie = Čína+Tibet+Nepal+Indie.
S manželkou jsme dodnes plní dojmů a nadšení z toho, co všechno jsme zažili během našeho tažení po Asii. Zážitek byl umocněn perfektní organizací, znalostmi prostředí a jazyka našeho průvodce Tomáše Horňáka=za ty roky co cestujeme po světě cca 30 roků jsme podobného průvodce ještě neměli!!!
Tedy ještě jednou dík za koktajl zážitků a emocí a snad ještě na nějakou
"Bubo-výpravu" se ještě s Vámi vydáme.

Jsme přesvědčeni, že naše PF 2018 odráží spokojenost sama o sobě.
Zdraví Ládovci z České Metuje

M Marián Geci

 
Dobrý deň,
1.12.2017 sme sa vrátili so zájazdu Čína, Tibet, Nepál, India.
Boli sme , ako ináč, nadšení. Ďakujeme. Chcem pochváliť nášho sprievodcu Tomáša z Popradu – perfektný.
A máme nejaké ďalšie plány. Chceli by sme využiť – geniálny zájazd.
Ďakujem.

P Prof. MUDr. Marian Bernadic, CSc.

 
Milý Bubo,
naozaj sme si s manželkou mysleli, že BUBO nás len tak v rámci reklamy vodí za nos keď hovorí, že expedícia "Čína, Tibet, Nepál, India" je splnený životný sen plný neskutočných zážitkov. Dnes - mesiac po absolvovaní tejto cesty - hovorím, že to bol ešte silnejší zážitok, o ktorom sa nám stále sníva. Išli sme tam kvôli Čínskemu múru, Zakázanému mestu, Potale, Himalájam a Everestu, Kathmandu a Taj Mahalu. Našli sme tam však oveľa viac! Priateľov na čele s Katkou Liškovou, dušou expedície, ktorá urobila z expedície stretnutie priateľov, pohodu, akoby náhodou nám ukázala veci, o ktorých som ani nechýroval, nikde nečítal. Zoznámila nás s históriou, náboženstvami, gastronómiou, tradíciami a čo je najdôležitejšie, ukázala nám pohľad na všetky tieto veci cez ich obyvateľov. Urobila z nás priateľov usmievaných číňanov, hrdých tibeťanov, bezstarostných nepálčanov aj šťastne chudobných indov. Katka nám otvorila dvere do ich domácností, jedli sme pri jednom stole s domácimi doma varené špeciality. Nakoniec práve ľudia boli tým najkrajším zážitkom z celej expedície, hoci Čínsky múr, Everest aj Taj Mahal ostanú navždy divy sveta. Pýtate sa, či by som na túto expedíciu išiel zas? Kedykoľvek! Ale rád by som počkal, keď bude sprevádzať Katka Lišková!!! Ešte raz ďakujeme. BUBO nie je sova, BUBO je výborný kamarát.


D Daniela Angušova

 
Septrembrová expedícia Čína, Tibet, Nepál, India bola asi najkrajšia, nazaujímavejšia, najkultúrnejšia, najspiritualnejšia a najpoučnejšia cesta akú som kedy zažila! Jednoducho úžasný zážitok, pri ktorom si človek nielen oddychne a totálne zresetuje hlavu, ale hlavne príde na to, že svet je úžasné miesto, ktoré sa oplatí objavovať a spoznávať. Na tejto ceste bola asi najkrajšia tá neuveriteľná rozmanitosť, kontrasty, krása ľudí, nádherná príroda (najmä v tibete) a hlavne fakt, že za 26 dní sa človek naučí asi viac ako za niekoľko rokov v škole!
A to najmä vďaka úžasným sprievodcom, ktorých BUBO ponúka. Naša Katka Líšková ml. bola NESKUTOČNÁ !!! Nepoznám nikoho, kto by o Ázii vedel viac ako Katka...profesionálka s ktorou sa nestratíte asi nikde:)
Týmto jej chcem veľmi poďakovať, lebo bez nej by táto cesta určite nebola taká skvelá a hlavne úplne bezproblémová!
Vďaka BUBO za tento splnený sen a už sa teším na budúci rok ! :) ***

S Soňa Sedláková

 
Táto cesta je jedným slovom úžasná. Videli a navštívili sme úžasné miesta, prežili sme nespočetne veľa zážitkov a prekvapení, ale čo je hlavné, zažili sme! Zažili sme inú kultúru, odlišných ľudí a ich zvyky a tradície, ochutnali rôzne dobroty. Je to cesta, ktorá Vám otvorí oči a možno sa na svet budete pozerať inak. Vďaka nášmu skvelému sprievodcovi Katke Liškovej som mala možnosť bližšie spoznať tieto 4 nádherné krajiny. A nebolo to len o pamiatkach a hlavných turistických atrakciách, Katka mi naozaj priblížila kultúru cez miestnych ľudí a cez ich skutočné príbehy, čo pomohlo lepšie porozumieť krajine a spôsobu života. Organizačne bol zájazd opäť zvládnutý na jednotku , čo je na tejto ceste neľahká úloha. ĎAKUJEM!

D Dušan Vančo

 
Už prešlo 11 dní čo som doma a ešte stále sa v mojej hlave premietajú spomienky kde som bol a čo som zažil. Rodina alebo v práci kolegovia ma nenechajú a stále chcú vedieť, ako bolo? Dobré to bolo? Prišiel som na to, že správna odpoveď na takúto otázku jednoducho neexistuje. Keď poviem že bolo dobre, to slovo „dobre“, alebo „veľmi dobré“ je slabé. Ako by som mohol niečo takéto povedať na Taj Mahal, na Budhu v leshane, na Xian, Shanghai Tibet, na Varanasi, na Delhi, na Kathmandu, na Chitwan že len „dobré?“ Bolo to super, bombastické, extratrieda, fantázia atd. atd. Bol to zážitok a treba to prežiť raz v živote. Preto ani nebudem veľa písať, choďte, skúste to, stojí to za to. Od začiatku keď uvidíte lietadlo A380 vo Viedni, až do konca je táto expedícia extratrieda.
Ešte toľko, že sprievodkyňa Jana Grapkova je neuveriteľná. Klobúk dole čo táto žena dokáže. Históriu má tak naštudovanú, že by mohla učiť Áziu ako predmet na univerzite, ale hlavne treba povedať, že je človek s veľkým Č. Bez nej by celá cesta nebola taká istá. Vždy usmievavá, vždy pripravená pomôcť. Jednoducho kapitánka, ktorá sa neobáva ničoho a nikoho, len aby ste mali tie najlepšie zážitky.

T Tomáš Strnad

 
Na přelomu července a srpna 2014 jsme se s manželkou zúčastnili zájezdu Čína, Tibet, Nepál, Indie. Byla to naše první zkušenost s CK Bubo a také první cesta do těchto zemí. Cestou jsme byli nadšeni a můžeme ji vřele doporučit. Za rozumné peníze pozná člověk mnoho zajímavých míst v několika zemích (projet tuto trasu samostatně za stejný finanční obnos je prakticky nemožné). Nepozná přitom pouze turistická místa, ale má možnost vyzkoušet místní dopravu (vlaky, autobusy, někdy i loď a letadlo), ochutnat místní stravu a seznámit se s životem obyvatel a jejich tradicemi a zvyky. Cesta je navíc velmi dobře naplánována. Po náročnějších a vyčerpávajících etapách (například noclehy ve vlaku) vždy následuje klidnější a odpočinková část (delší pobyt ve městě). Celkový program je zajímavý, dobře a profesionálně připravený (je doplněn o různé kulturní a kulinářské zážitky).

Zvláštní ocenění si zaslouží průvodce Jan Buday. Celou organizaci výborně zvládl. Nebylo rozhodně snadné starat se o 27 členů zájezdu, z nichž měl každý jiné zájmy a preference. Bylo také nutné zajistit veškerou logistiku a někdy se postarat o to, aby celá skupina během několika minut nastoupila do správného vlaku. Průvodce si poradil i s nečekanými komplikacemi, které nastaly. I díky němu byla celá cesta úspěšná a vše se podařilo.

Tento zájezd rozhodně doporučuji všem. Tomáš

T Tomáš Strnad

 
Na přelomu července a srpna 2014 jsme se s manželkou zúčastnili zájezdu Čína, Tibet, Nepál, Indie. Byla to naše první zkušenost s CK Bubo a také první cesta do těchto zemí. Cestou jsme byli nadšeni a můžeme ji vřele doporučit. Za rozumné peníze pozná člověk mnoho zajímavých míst v několika zemích (projet tuto trasu samostatně za stejný finanční obnos je prakticky nemožné). Nepozná přitom pouze turistická místa, ale má možnost vyzkoušet místní dopravu (vlaky, autobusy, někdy i loď a letadlo), ochutnat místní stravu a seznámit se s životem obyvatel a jejich tradicemi a zvyky. Cesta je navíc velmi dobře naplánována. Po náročnějších a vyčerpávajících etapách (například noclehy ve vlaku) vždy následuje klidnější a odpočinková část (delší pobyt ve městě). Celkový program je zajímavý, dobře a profesionálně připravený (je doplněn o různé kulturní a kulinářské zážitky).

Zvláštní ocenění si zaslouží průvodce Jan Buday. Celou organizaci výborně zvládl. Nebylo rozhodně snadné starat se o 27 členů zájezdu, z nichž měl každý jiné zájmy a preference. Bylo také nutné zajistit veškerou logistiku a někdy se postarat o to, aby celá skupina během několika minut nastoupila do správného vlaku. Průvodce si poradil i s nečekanými komplikacemi, které nastaly. I díky němu byla celá cesta úspěšná a vše se podařilo.

Tento zájezd rozhodně doporučuji všem. Tomáš