Sumatra, Jáva, Bali

Indonézia, Bali

Exotická cesta, ktorá splní Vaše sny o Indonézii. Cez rovníkový prales na sopku, kŕmenie orangutanov a pobyt v nádhernej prírode Sumatry. Tanečné vystúpenia, ryžové terasy, božské Bali na záver. Pod taktovkou skúseného slovenského sprievodcu do srdca fascinujúcej Indonézie.

Tomáš Horňák Tomáš Horňák
Spokojnosť zákazníkov
od 2 785 €

Indonézia, Bali

21 dní
Termíny a ceny Objednaj zájazd

Ulovte viac zážitkov

Orangutany

5000 orangutanov v národnom parku na severnej Sumatre. Poďte sa s nimi zoznámiť. V tunajšom centre robia odborníci všetko pre to, aby tieto úžasné zvieratá uchránili pre ďalšie generácie.

Zber ryže

Prechod krížom Sumatrou je cestou nádhernou prírodou a stretávaním s ľuďmi, ktorí žijú ďaleko od rušného Bali. Bude sa vám páčiť!

 • komfortná cesta, prelet v cene
 • vylepšenie poznávacieho zájazdu, ktorý splní Vaše najtajnejšie sny
 • cez rovníkový prales na sopku, kŕmenie orangutanov
 • tanečné vystúpenia, ryžové terasy, božské Bali
Zobraziť mapu

Odlet z Európy a let kvalitnou leteckou spoločnosťou.

Prílet do MEDANU. Selamat datang – vitajte. Najväčšie mesto na Sumatre, je trhovým, obchodným a dopravným centrom. Okolie Medanu je poľnohospodárska oblasť bohatá na tabak, kaučuk, palmový olej a kávu. Prvé dotyky s Indonéziou, zo všetkých sa stávajú milionári.

Dopoludnia prehliadka Medanu, hlavného mesta provincie Severná Sumatra a najväčšieho mesta Indonézie mimo Jávy. Návšteva paláca Maimun (Istana Maimun), sídlo sultána Deli. A potom hlavná mešita (Masjid Raya) v marockom štýle. Následne presun do Tangkahanu v blízkosti národného parku Gunung Leuser (UNESCO). Prechádzky po okolí, pozorovanie prírody, motýľov, kúpanie v rieke. Možnosť (fakultatívne) tubingu a kúpanie sa pod vodopádom, prípadne kúpanie slonov.

Presun džípmi do dedinky Bukit Lawang s fotografickými zastávkami po ceste. Kaučukové plantáže, háje olejových paliem a iných tropických rastlín. Popoludní pre záujemcov trek do džungle s veľkou pravdepodobnosťou stretnutia s orangutanmi vo voľnej prírode (fakultatívne cca 30 euro platba na mieste). Unikátny prírodný zážitok. Sú to jediné ľudoopy na území Ázie a najväčšie zvieratá, ktoré žijú na stromoch. Len Sumatra a Borneo sú domovom týchto vysoko inteligentných a vynaliezavých živočíchov. Prídu aj gibony, makaky alebo pre túto oblasť endemické Thomasove langury? Máte doma ratanový nábytok? Chcete vidieť ako to rastie? Fauna a flóra je tu naozaj jedinečná.

Po raňajkách odchádzame z jedinečného Bukit Lawang a presunieme sa do vysočiny Karo, horského mesta Berastagi (1300 m), základne pre výstup na sopku Sibayak.

Skoré ranné vstávanie. Nádhernú divokú prírodu spoznáme pri výstupe na činnú sopku Sibayak. Prechod zo zelenej džungle až do mesačnej krajiny. Sopka dáva svoju prítomnosť najavo už zďaleka: zvukové efekty, vzdušné prieduchy, para, síra, vôňa. Nádherný výhľad je odmenou za výstup. Po zostupe zaslúžené kúpanie v termálnych prameňoch vytekajúcich zo sopky. Ovocné, zeleninové a kvetinové trhy v Berastagi. Ochutnáte čili grilovanú kukuricu, alebo radšej jahody? Presun k jazeru Toba a plavba na ostrov Samosir.

Prírodný unikát - jazero Toba. Najväčšie jazero Indonézie a zároveň najväčšie vulkanické jazero na svete. 100 km dĺžka, 30 km šírka a 505 m hĺbka, čo tiež radí jazero medzi najhlbšie na svete. Oddych na ostrove Samosir, polostrov Tuk Tuk. Odporúčame výlet prenajatou loďou po jazere Toba. Zastávky v tradičných dedinkách, kde sa zoznámime s tradíciami a kultúrou Toba Batakov, kedysi obávaných ľudožrútov. Rituálne popravisko v dedinke Ambarita. Neobyčajné sošky, masky, šamanské palice, ktoré sa dajú kúpiť len tu.

Relax na jazere Toba – srdce Batakov. Kúpanie, pešie prechádzky alebo možnosť zapožičať bicykel, motorku. Pochutnáme si na tradičných batackých špecialitách. Dáte si zlatú rybku (ikan mas) priamo z jazera alebo radšej grilované bravčové mäso (babi panggang)?

Transumatranskou „diaľnicou“ do Sipiroku, oblasti Mandailing batakov. Celodenný presun, pozorovanie krásnej prírody, kávové plantáže, ryžové polia s tradičnými batackými hrobkami, rýchlokurz indonézskeho jazyka.

Cestou botanické okienko v záhrade plnej korenín, ktoré možno poznáme ako vyzerajú a chutia, ale nevieme ako rastú. Dá si niekto šťavu z kokosového orecha, ktorý priamo pred vašimi očami zo stromu odtrhne opica? Prekročíme hranice severnej a západnej Sumatry a stojíme na magickom bode 0°,čiže na rovníku. Kúpime tričko s nápisom I Crossed The Equator. Opustíme severnú pologuľu a ďalej cestujeme už len po južnej.

Pešia prehliadka horského mesta Bukittingi (930 m), obkoleseného sopkami Merapi (2891 m) a Singgalang (2877 m). Návšteva niekdajšej pevnosti Benteng, kaňonu Sianok, japonských tunelov a centra mesta. Tradičný trh a miestny Big Ben. Minangkabauská matriarchálna kultúra, kde hlavné slovo má žena. Ojedinelá architektúra domov v tvare býčej hlavy, zdobené rastlinnými motívmi. Viete čo je kopi luwak? Cibetková káva. Kto by nechcel ochutnať najlepšiu kávu na svete priamo na mieste jej pôvodu? Pre záujemcov návšteva dedinky Palupuh, trek po stopách cibetky. Budeme mať šťastie aj na najväčší kvet na svete - Rafflesia arnoldii?

Posledný deň na Sumatre. Po raňajkách presun na letisko v Padangu (cca 3 hod.) Cestou foto zastávky, pekná príroda na záver. Prelet do Jakarty (1,5 hod.), hlavného mesta najväčšej ostrovnej krajiny na svete. Transfer do hotela cca 1 hod.. Večerná Jakarta. Trúfnete si ochutnať pikantné dobroty v pouličnom warungu? Pochutíme si na Mie goreng, Nasi goreng – indonézska gastronomická klasika.

Jakarta, najväčšie, najrušnejšie mesto krajiny, sídlo štátnych orgánov, centrum obchodu, mesto kontrastov - tradičné a moderné, bohaté a chudobné, sakrálne a svetské. Protiklady často stoja bok po boku v tejto metropole. Prehliadka moderného centra, obrovské námestie Merdeka, v strede ktorého stojí monument nezávislosti Monas (132 m). Mešita Istiqlal a hneď oproti katolícka katedrála, nádherný príklad náboženského spolužitia a slobody. Stále funkčný prístav drevených škunerov Sunda Kelapa. Stará Batavia a ukážka holandskej koloniálnej architektúry. Posedenie v Café Batavia pri dobrom obede a káve v štýlovej kaviarni pripomínajúcej koloniálne časy. Transfer na letisko a prelet do Yogyakarty.

Yogyakarta je jedným z najvýznamnejších kultúrnych centier na Jáve. Nachádza sa na úpätí aktívnej sopky Merapi (2930 m). Gamelan, jávanský tanec, wayang kulit (kožené bábky), divadlo a iné prejavy tradičného umenia okúzlia každého návštevníka. Miestni remeselníci vynikajú v umení spracovania striebra, kože a v tvorení batiku. Malioboro, hlavná ulica, je tepnou mesta, vždy preplnená a známa svojim jedlom, nočným životom a pouličnými predavačmi. Vyskúšajte tradičný dopravný prostriedok becak (bicyklová rikša). Brahma, Višnu, Šiva – hinduistická svätá trojica Trimutri a chrámy pre nich ľudskou rukou zhotovené – to je PRAMBANAN Najväčší hinduistický chrámový komplex v Indonézii z 9. storočia pod záštitou UNESCO. Vedeli ste, že je starší o viac ako 250 rokov než Angkor Wat? Detailné reliéfne zobrazenia hinduistickej mytológie a eposu Ramajána. Návšteva výrobne batiku, strieborných šperkov a bábok používaných pri tieňovom divadle Wayang Kulit. Kráľovské záhrady, vodný palác a sultánov hárem Taman Sari.

Yogyakarte stále vládne sultán. Objasníme si prečo. Volá sa Hamengkubuwono. Koľký v poradí? Jednou z hlavných atrakcií mesta je ‘Kraton’ (sultánov palác). Palác je centrom tradičného života a napriek modernej dobe stále vyžaruje z neho duch dávnej minulosti. Prehliadka palácového komplexu a jeho expozícií. BOROBUDUR jeden z najvýznamnejších budhistických chrámov na svete, taktiež pod záštitou UNESCO. Vznik sa datuje okolo roku 800. Je kamennou učebnicou budhistickej náuky. Chrám postavený na návrší má tvar terasovitej pyramídy. Päť štvorcových terás predstavuje pozemský svet, tri kruhovité terasy symbolizujú svet duchovný. Na samom vrchu 72 zvonovitých stúp so sochami Budhu a najvyššia symbolizujúca nirvánu, duchovnú slobodu a nebo. Návšteva Borobuduru je neopísateľným zážitkom a obohatí každého.

Opúšťame Yogyakartu, celodenný presun pod sopku Bromo. Štatisticky je Jáva trinásty najväčší ostrov na svete, ale čo sa týka počtu obyvateľov mu patrí svetové prvenstvo. Putujeme provinciami centrálnej a východnej Jávy.

Pre záujemcov fakultatívny výlet na sopku Bromo. Skoré ranné vstávanie a presun džípmi do Národného parku Bromo Tengger Semeru. Impozantný východ slnka, farby sa menia z minúty na minútu. Pred nami sa odohráva nádherné divadlo prírody a ponúka sa panoramatický výhľad na sopky Semeru (3676 m), Bromo (2392 m) a ostatnú časť kaldery. Následne sa džípmi presunieme pod samotnú sopku Bromo. Kráčame pieskovým morom (Laut pasir) popri hinduistickom chráme a už vyhasnutej sopke Batok (2470m) až na samotný vrchol krátera. Nádherný výhľad priamo do útrob sopky i po okolí. Práve tu si človek uvedomí majestátnosť a silu prírody. Jedno z najfotogenickejších a najfotografovanejších miest celej Indonézie. Opúšťame Bromo a pokračujeme v ceste v ústrety ďalším dobrodružstvám na Bali.

Bali je samostatná provincia s vlastným jazykom a kultúrou. Ostrov bohov a domov hinduistickej komunity. Taktiež populárna turistická destinácia a ostrov umenia. Sochári, maliari, kováči, šperkári... Ostrov znie tradičnou i modernou hudbou a vlní sa v rytme tanca. Bali ponúka pre každého niečo. Je zmesou moderných turistických zariadení, s veľkou možnosťou nákupov, bohatá minulosť a pamiatky. Na Bali si každý nájde to svoje. Po aktívnych dňoch cestovania a spoznávania Indonézie zaslúžený oddych pri vlnách Indického oceánu. Gastronomické špeciality, masáže, nákupy, fakultatívne aktivity, každý podľa svojho záujmu.

Bali je známe ryžou a kávou. V nižších polohách sa pestuje ryža a vo vyšších káva. Našou prvou zastávkou budú ryžové terasy Tegallalang. Vyhliadka a nádherné fotografie z vtáčieho pohľadu. Tajomstvo správneho sadenia a ťažká práca. Všade kde sa pohnete vidíte maličké obetné misky pre bôžikov, ktorí garantujú dobrú úrodu. Ich rozličné formy, tvary môžete obdivovať u miestnych rezbárov. Bohovia sú pre Bali živou vodou a nejakého si isto prinesiete domov. Vedeli ste, že na Bali existuje tzv. deň ticha, keď sa na ostrove nesmie ozvať žiadny zvuk a v tento deň ja zakázaná akákoľvek doprava? Z ryžových terás sa presunieme do chrámu a pohrebného komplexu Gunung Kawi z 11.storočia. Je to prekrásny chrám položený v tej najkrajšej prírode a vybrali sme ho preto, lebo nepatrí medzi tie celebritné chrámy a tým pádom tu ešte tento rok bude málo turistov. O to viac si vychutnáme atmosféru. Legenda tvrdí, že desať 7-metrových chrámov vytesal nechtami Anak Wungsu. Chrámy stráži majestátny banyán, posvätný strom a obľúbené zhromaždisko duchov a bohov. Surealistická atmosféra. Stovkami schodov vyjdeme späť na vrchol a zadýchaní pokračujeme ďalej do nádherného chrámu Tirta Empul zasvätenému Višnuovi. Posvätný prameň a zdroj rieky Pakerisan si od Vás žiada rituálny kúpeľ pri ktorom sa môžete zbaviť prekliatia, choroby či si šťastie prikloniť na svoju stranu. Naše veci si odložíme v ženskej či mužskej šatni a odetí v chrámovej zelenej zástere vstúpime do príjemne chladných svätých vôd. Je to sranda, máme vtipné fotografie a účinky sú lepšie než v Smrdákoch. Všetci sa opäť stretneme pod ďalším obrovským banyánom a cez nádherný vidiek a uzučké romantické cestičky smerujeme do vysočiny. V dobrom počasí zhliadneme vrchol sopky Batur. Ach, bola by paráda stáť na vrchole. V miestnej kávovej plantáži si pozrieme rozličné druhy kávy a takisto uvidíme slávne cibetky, ktoré sú neoddeliteľnou súčasťou kávy kopi luwang. Je čas na ochutnávku. Sedíme za dreveným stolom na najkrajšom mieste na svete obkrúžení zelenou prírodou a porovnávame 10 druhov čerstvej kávy. Je kopi luwag naozaj tou najlepšou? Návrat do Ubudu. Centrum, umelcov, rezbárov a miesto tých najlepších nákupov. Na konci Jalan Monkey forest prídeme do posvätného opičieho lesa, kde vládnu makaky. Držte si klobúky, tašky a fotoaparáty! No tie budete potrebovať. Malé makaky sa bláznia, skáču zo stormu na strom a dokonca výborne plávu v jazierku. Večerný príchod na pláž.

Posledný BINTANG, čerstvý džús, masáž vo vlnách Indického oceánu, tuniakový steak, alebo radšej sate či soto ayam? Už ako znalci gastronómie, kultúry, histórie, geografie Indonézie opúšťame podľa mnohých raj na zemi. Transfer na letisko a odlet z Bali.

Plní zážitkov prilietame domov.

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku v economy class
 • ubytovanie v  izbách pre dve osoby v hoteloch a bungalovoch s raňajkami
 • prepravu klimatizovanými prenajatými autobusmi
 • trajekty na ostrov Samosir a Bali
 • letenku z Jakarty do Yogyakarty
 • prelet Padang - Jakarta
 • BUBO-sprievodcu a miestnych sprievodcov podľa potreby množstvo prehliadok a výletov
 • všetky vstupy do národných parkov podľa programu
 • kŕmenie orangutanov
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti
 • asistenčné služby  BUBO

– šťastnú visačku na batožinu

Cena nezahŕňa:

Stravu okrem uvedenej, vstupné do pamiatok, letiskové poplatky, prelet z Padangu do Jakarty (74 €), víza (aktuálne víza nie sú nutné)

Poznámka:

Zdravotné odporúčania: Nie je povinné žiadne očkovanie. Každému odporúčame, aby sa pred cestou informoval o aktuálnej situácii u svojho lekára. BUBO nie je zdravotníckym zariadením.

Naši miestni partneri a vedenie BUBO odporúčajú každému cestovateľovi, aby si skontroloval očkovanie proti tetanu a žltačke AB. Sú to choroby, ktoré môžete dostať doma, na záhrade či pri trekingu pralesom. Myslite dopredu a nezabudnite na platné cestovné poistenie.

Zaujímavý blog o zdraví na cestách nájdete aj na https://bubo.sk/blog/ked-su-tropicke-choroby-konickom

Cestovný doklad: Na cestu je potrebný cestovný pas SR/ČR platný minimálne 6 mesiacov po návrate zo zájazdu a musí obsahovať aspoň 2 voľné strany.

Luxury

Business class letenka

Lietadla Star Alliance
5%

Termíny a ceny

Termín
Cena
21.10.2018
10.11.2018
2 980 €
Základná cena 2980 €
Letiskové poplatky Sumatra Jáva Bali 541 €
Spolu 3 521 €
Objednať zájazd
11.02.2019
03.03.2019
2 785 €
Základná cena 2785 €
Letiskové poplatky Sumatra Jáva Bali 541 €
Spolu 3 326 €
06.05.2019
26.05.2019
2 795 €
Základná cena 2795 €
Letiskové poplatky Sumatra Jáva Bali 541 €
Spolu 3 336 €
10.07.2019
30.07.2019
2 795 €
Základná cena 2795 €
Letiskové poplatky Sumatra Jáva Bali 541 €
Spolu 3 336 €
14.10.2019
03.11.2019
2 795 €
Základná cena 2795 €
Letiskové poplatky Sumatra Jáva Bali 541 €
Spolu 3 336 €
11.11.2019
01.12.2019
2 795 €
Základná cena 2795 €
Letiskové poplatky Sumatra Jáva Bali 541 €
Spolu 3 336 €

Odporúčame

Juhoafrická republika , +3 viac
20 dní
3 880 €
Malajzia , +3 viac
11 dní
2 360 €

 

 
Milá CK Bubo, ďakujeme krásne za vynikajúco zorganizovaný zájazd "Sumatra,Jáva, Bali", ktorí sme absolvovali od 1.5. do 21.5. 2014. Osobitne chceme poďakovať nášmu sprievodcovi Jožkovi, ktorý sa nám snažil priblížiť Indonéziu čo najviac, čím spôsobil, že by sme sa do tejto krajiny radi vrátili. ĎAKUJEME.

S pozdravom Blanka a Miro

 

 
Milá CK Bubo, ďakujeme krásne za vynikajúco zorganizovaný zájazd "Sumatra,Jáva, Bali", ktorí sme absolvovali od 1.5. do 21.5. 2014. Osobitne chceme poďakovať nášmu sprievodcovi Jožkovi, ktorý sa nám snažil priblížiť Indonéziu čo najviac, čím spôsobil, že by sme sa do tejto krajiny radi vrátili. ĎAKUJEME.

S pozdravom Blanka a Miro

J Jozef Holly

 
ďakujem vám za super zájazd S-J-B, ktorý bol taký hlavne vďaka našim dvom súputníkom Jožkovi Harvánkovi a Maťovi Navrátilovi. Chalani svojim prístupom, správaním a vedomosťami dvíhajú váš vysoký kredit a naplňajú full vaše heslo “intenzívnejší život“. Aj vďaka týmto dvom nie sprievodcom ale kamarátom sa milé BUBO nemusíš obávať o budúcnost. Ďakujem Jojo, ďakujem Maťo, ďakujem BUBO. A „if shiva give“ tak aj v budúcnosti zas len s vami.
Držte sa, prajem všetko dobré. Jožo.
„ Di sini senang, di sana senang, di manamana hatiku senang...“

R Rostislav Sekula

 
S CK Sen a Bubo jsme se po T-M-S a Mexiku zúčastnili cesty po Indonesii. Jsme rádi, že s odstupem času můžeme napsat, že jsme se vrátili naplněni nevšedními, hezkými zážitky, na které budeme rádi vzpomínat. Nádherná příroda, především zelená džungle Sumatry, rovníkové podnebí, lidé usměvaví, přátelští.
Plán a organizace cesty byla perfektní.Chtěli bychom i tímto způsobem poděkovat také Jožkovi Harvánkovi - našemu skvělému průvodci. Díky jeho znalosti indonézštiny a místních poměrů, dokázal s přehledem zvládnout často nepředvídatelné situace. Mohli jsme s ním poznat i běžný život prostých indonézanů. Jožka je i výborný společník - například jsme se moc pobavili při večeři na ostrově Samosir, kde bezprostředností a šarmem zapojil do aktivní zábavy všechny hosty -nás Slováky a Čechy, ale i Malajce, Korejce a Holanďany. Zážitky z Prambananu a Borobuduru, stejně jako na Bromu není třeba popisovat. Pro bližší poznání Bali jsme využili fakultativní výlety, které Jožka naplánoval opravdu dobře, se znalostí místa i historie.
Doufáme, že se ještě na nějaké cestě světem potkáme.
Lidka a Rosťa.

R Rostislav Sekula

 
S CK Sen a Bubo jsme se po T-M-S a Mexiku zúčastnili cesty po Indonesii. Jsme rádi, že s odstupem času můžeme napsat, že jsme se vrátili naplněni nevšedními, hezkými zážitky, na které budeme rádi vzpomínat. Nádherná příroda, především zelená džungle Sumatry, rovníkové podnebí, lidé usměvaví, přátelští.
Plán a organizace cesty byla perfektní.Chtěli bychom i tímto způsobem poděkovat také Jožkovi Harvánkovi - našemu skvělému průvodci. Díky jeho znalosti indonézštiny a místních poměrů, dokázal s přehledem zvládnout často nepředvídatelné situace. Mohli jsme s ním poznat i běžný život prostých indonézanů. Jožka je i výborný společník - například jsme se moc pobavili při večeři na ostrově Samosir, kde bezprostředností a šarmem zapojil do aktivní zábavy všechny hosty -nás Slováky a Čechy, ale i Malajce, Korejce a Holanďany. Zážitky z Prambananu a Borobuduru, stejně jako na Bromu není třeba popisovat. Pro bližší poznání Bali jsme využili fakultativní výlety, které Jožka naplánoval opravdu dobře, se znalostí místa i historie.
Doufáme, že se ještě na nějaké cestě světem potkáme.
Lidka a Rosťa.

 

 
Mili Bubaci!

Uz som skoro treti tyzden doma z nadherneho zajazdu Sumatra, Java, Bali, ktory som absolvoval v termine 9. 5 - 29. 5. 2013. Bol to velmi krasny a zazitkami plny zajazd. Na tento zajazd som sa prihlasi kvoli tomu, ze vlani som bol na zajazde Thajsko, Malajzia, Singapore, ktory sprevadzal Jozko Harvanek. Jozko bol vtedy perfektny a vela aj rozpraval o Indonezii, ktory povazuje za druhy domov, lebo tam zil dva roky. Vedel som, ze aj tento zajazd bude sprevadzat on. Tento bol este lepsi. Kazda krajina mala svoje caro.Videli sme velmi vela, vysli sme na dve sopky, boli sme v pralese za orangutanmi, na krasnom jazere Toba a na krasnom ostrove Bali. Pre mna bol perfektne na 100% pripraveny zajazd, Jozko bol uzasny, napomocny a vsetko riesil okamzite a dobre. Ako som pisal vtedy po navrate z TMS, ze podla mojho nazoru on je perla sprievodcov, a je to tak. Pocas tohto zajazdu som nenasiel ziadnu chybu. Ale pre mna ceresnicka na torte bola v Kute na Bali katolicka omsa v nedelu doobeda. Kto chce zazit nieco dojimave a ine ako u nas, vrelo mu odporucam ist na tu omsu. Nemusi byt veriaci clovek, ale staci, ze ma rad krasne chvile, potom ho ta atmosfera dotkne tak, ze pod vplyvom tejto omse a pod vplyvom zazitkov, bude este dlho spominat na Indoneziu (mozno sa chce vratit a poznavat dalsie casti krajiny), alebo sa zamysli nad sebou a nad celym svojim zivotom. Velmi vdacny som Jozkovi za to, ze navrhol to, ze kto chce ist na omsu nech ide. Taku atmosferu u nas clovek nezazije.

Bubaci ste perfektni, mate vyborne pripravene zajazdy, skvelých sprievodcov. Uz sa tesim na dalsi zajazd co chcem absolvovat buduci rok - pokracovanie vyletu v Indonezii. Prajem Vam vsetko dobre.

S pozdravom Vojto Bajkay z Bratislavy -Šamorina..

 

 
Mili Bubaci!

Uz som skoro treti tyzden doma z nadherneho zajazdu Sumatra, Java, Bali, ktory som absolvoval v termine 9. 5 - 29. 5. 2013. Bol to velmi krasny a zazitkami plny zajazd. Na tento zajazd som sa prihlasi kvoli tomu, ze vlani som bol na zajazde Thajsko, Malajzia, Singapore, ktory sprevadzal Jozko Harvanek. Jozko bol vtedy perfektny a vela aj rozpraval o Indonezii, ktory povazuje za druhy domov, lebo tam zil dva roky. Vedel som, ze aj tento zajazd bude sprevadzat on. Tento bol este lepsi. Kazda krajina mala svoje caro.Videli sme velmi vela, vysli sme na dve sopky, boli sme v pralese za orangutanmi, na krasnom jazere Toba a na krasnom ostrove Bali. Pre mna bol perfektne na 100% pripraveny zajazd, Jozko bol uzasny, napomocny a vsetko riesil okamzite a dobre. Ako som pisal vtedy po navrate z TMS, ze podla mojho nazoru on je perla sprievodcov, a je to tak. Pocas tohto zajazdu som nenasiel ziadnu chybu. Ale pre mna ceresnicka na torte bola v Kute na Bali katolicka omsa v nedelu doobeda. Kto chce zazit nieco dojimave a ine ako u nas, vrelo mu odporucam ist na tu omsu. Nemusi byt veriaci clovek, ale staci, ze ma rad krasne chvile, potom ho ta atmosfera dotkne tak, ze pod vplyvom tejto omse a pod vplyvom zazitkov, bude este dlho spominat na Indoneziu (mozno sa chce vratit a poznavat dalsie casti krajiny), alebo sa zamysli nad sebou a nad celym svojim zivotom. Velmi vdacny som Jozkovi za to, ze navrhol to, ze kto chce ist na omsu nech ide. Taku atmosferu u nas clovek nezazije.

Bubaci ste perfektni, mate vyborne pripravene zajazdy, skvelých sprievodcov. Uz sa tesim na dalsi zajazd co chcem absolvovat buduci rok - pokracovanie vyletu v Indonezii. Prajem Vam vsetko dobre.

S pozdravom Vojto Bajkay z Bratislavy -Šamorina..

 

 
Milí Bubáci,chtěli bychom Vám poděkovat za nádherných šest týdnů strávených v Indonézii. Jednak za organizační zajištění-kdykoliv jsme se obrátili s problémem, byl okamžitě vyřešen. Hlavně ale za zážitky z cesty, která byla perferktně zajištěna.Takové zázemí jsme na expedici nečekali. Největší dík však patří našemu průvodci, panu Jozefu Harvánkovi, který je bezkonkurenční. Má hlavní zásluhu na naprosto bezproblémovém průběhu celé dovolené a skvělých zážitcích. Jako průvodce je dokonalý profesionál,ale navíc jsme měli pocit,že jsme na dovolené s dobrým a obětavým kamarádem. Dokáže zprostředkovat setkání s místními lidmi a přiblížit turistům život v zemi, bezprostřednost a laskavost lidí a vzbudit v nás pokoru. Pro všechny, kteří mají rádi tento typ dovolené, můžeme jen vřele doporučit.
Ještě jednou velké díky.

Milan a Alena Veselovští.

 

 
Milí Bubáci,chtěli bychom Vám poděkovat za nádherných šest týdnů strávených v Indonézii. Jednak za organizační zajištění-kdykoliv jsme se obrátili s problémem, byl okamžitě vyřešen. Hlavně ale za zážitky z cesty, která byla perferktně zajištěna.Takové zázemí jsme na expedici nečekali. Největší dík však patří našemu průvodci, panu Jozefu Harvánkovi, který je bezkonkurenční. Má hlavní zásluhu na naprosto bezproblémovém průběhu celé dovolené a skvělých zážitcích. Jako průvodce je dokonalý profesionál,ale navíc jsme měli pocit,že jsme na dovolené s dobrým a obětavým kamarádem. Dokáže zprostředkovat setkání s místními lidmi a přiblížit turistům život v zemi, bezprostřednost a laskavost lidí a vzbudit v nás pokoru. Pro všechny, kteří mají rádi tento typ dovolené, můžeme jen vřele doporučit.
Ještě jednou velké díky.

Milan a Alena Veselovští.

E Eva Podhajecka

 
Bubo je skvela cestovka a nemam v umysle rozdavat rady do zivota, ale z vlastnej skusenosti, mozno by stalo za zvazenie, ci nevymenit pobyt v Jakarte za prenocovanie na ostrove Rakata oproti legendarnej sopke Anak Krakatau a navstevu narodneho parku Ujung Kulon. Je to len nejakych 120 km. Stanovali sme na opustenom ostrove, kde bol len nas sprievodca a leguany, ta sopka mala erupcie snad kazdu hodinu, cele nebo bolo cervene a tolko hviezd som v zivote nevidela. Urcite najkrajsi zazitok z indonezie;)