Zadná India

Thajsko, Malajzia, Singapur

Thajsko láka turistov nádhernými plážami, no vy chcete vidieť viac. Trojdňový dobrodružný pobyt v severnom Thajsku s trekom k horským kmeňom Zlatého trojuholníka. Jazda na slonoch v pralese, splavovanie rieky na bambusových pltiach, noc v karenskej dedine, neuveriteľné nočné trhy. A potom krásny okruh juhovýchodnou Áziou.

Martin Karniš Martin Karniš
Spokojnosť zákazníkov
od 1 960 €

Thajsko, Malajzia, Singapur

20 dní
Termíny a ceny Objednaj zájazd
 • Dobrodružstvo na severe so skúsenými odborníkmi
 • Plná penzia počas celého treku – bude vám veľmi chutiť
 • Neuveriteľné a nezabudnuteľné zážitky každý deň
 • Prepracovaný program od roku 1997
Zobraziť mapu

Prílet do Bangkoku, prvý dotyk s Mestom anjelov. Krátky oddych a náročný nočný presun klimatizovaným autobusom na sever do CHIANG MAI.

CHIANG MAI je kultúrnym centrom severu s úplne inou atmosférou, ako má zvyšok Thajska. My sa na pick-upoch vypravíme k vraj najkrajšiemu thajskému chrámu (Doi Suthep Wat Phra That), ležiacemu v 16 km vzdialených vrchoch. Večer sa budeme prehŕňať na najbohatšie zásobenom trhu Thajska. Nájdete tu prekrásne výrobky z Barmy, Laosu a čínskeho Yunnanu. Skvelá atmosféra, na ktorú budete počas Vašej cesty Thajskom stále spomínať.

Vydáme sa na kvalitný trojdňový treking k horským kmeňom Zlatého trojuholníka. Našimi sprievodcami budú skúsení Kareni. Cez ryžové polia k domorodým horským osadám neskazeným turizmom, nezabudnuteľná noc v karenskej dedine.

Kúpanie pod vodopádom, rafting na bambusových pltiach a jazda na slonoch pralesom nám ostanú v spomienkach na celý život.

Návrat do Chiang Mai, rozlúčka so severom a nočný presun do Bangkoku.

BANGKOK – Ubytovanie v kvalitnom 3* hoteli v centre mesta iba 200 metrov od Kráľovského paláca. Divoká zábava v nočných baroch Patpongu, tak vzdialená pokojným večerom na severe.

Uzučkými klongami, uličkami dediniek na vode, poletíme na rýchlych motorových člnoch k plávajúcim trhom, kde si exotické ovocie budeme môcť kúpiť priamo z loďky. Pri moste cez rieku Kwai, len pár kilometrov od barmských hraníc si budeme rozprávať o železnici smrti, ale aj krajine, kde muži nosia sukne. Nakhon Pathom je najvyššou budhistickou stavbou sveta. Tu si objasníme budhistickú terminológiu, históriu a rozdiely v jednotlivých vetvách budhizmu: hinajána, mahajána a tibetský budhizmus.

Vykričané štvrte Bangkoku, ulica s najlepšími barmi, reštauráciami a lacnými obchodíkmi. Prehliadka chrámu Wat Pho s najväčším zlatým ležiacim Budhom Thajska a tradičnou školou masáže. Kráľovský palác thajských kráľov, budovaný 150 rokov, patrí k najpríťažlivejším pamiatkam Ázie.

Pre záujemcov fakultatívny celodenný výlet do mesta AYUTTHAYA, ktoré bolo 400 rokov hlavným mestom Thajska. Čaká nás tu silný zážitok z prechádzok medzi ruinami starých chrámov a pagod. Odporúčame! Ostatní si zatiaľ pozrú moderný Bangkok, čínsku štvrť, alebo zelené pľúca mesta park Lumpini. Skočíme večer na thajský jazz? Nočný presun klimatizovaným autobusom na juh. (Možnosť preletu).

KRABI: je považované za miesto s najkrajšími plážami Ázie, a je to pravda. Kokosovníkové palmy sa skláňajú nad belostnými plážami a z tyrkysového mora trčia ostrovčeky v podobe dračích zubov. Ubytovanie v útulnom a veľmi čistom hoteli, dve minúty od pláže.

Malými domorodými lodičkami na okolité ostrovy, ktoré budú iba naše. Šnorchlovanie (húfy rýb Vám budú jesť banán priamo z ruky) a romantický oddych.

Pre odvážnych jazda na motorkách (na vlastnú zodpovednosť) okolo ananásových polí k pohrebisku mušieľ. Gurmánske špeciality - grilované barakudy, mečúne, homáre, krevety, polievky podávané priamo v kokosovom orechu

Pre záujemcov zariadime lezenie po skalách, potápanie, čí plavbu na kajakoch v magrovníkových lesoch.

Pobyt v raji. Fakultatívny výlet a jazda na slonovi.

Poznávanie Thajska zo severu na juh pokračuje. Mikrobusmi sa cez moslimský juh presunieme do Malajzie, plavba na ostrov Penang, ktorý je typickou ukážkou multikultúrnej spoločnosti Malajzie (UNESCO). Mešita, hinduistický aj čínsky konfuciánsky chrám a kresťanský kostol. Tvár Malajzie, ktorá inde už rýchlo mizne. Zoznámenie sa s malajskými zvyklosťami.

Prenajatým klimatizovaným autobusom vyrážame po krásnych diaľniciach na juh. Pozrieme si hinduistické jaskyne Batu, známe masochistickým festivalom Thaipusam. Príchod do KUALA LUMPUR: divoká a špinavá čínska štvrť. Ubytovanie v najvyššom hoteli Malajzie (zmena vyhradená, no 4* garantujeme). Nočné osvetlené dvojičky a malajské mrakodrapy.

Prehliadka hlavného mesta Malajzie pokračuje. Najvyššie dvojičky sveta Petronas, mešita Jama Masjid na mieste sútoku (Kuala Lumpur = bahenný sútok). Pokračujeme ďalej na juh do Singapuru. Obrovský rozdiel oproti thajským dedinkám. Prejdeme náročnú hranicu a sme na ostrove! Aj v SINGAPURe ubytovanie v kvalitnom 4* hoteli. Prehliadka vysvieteného singapurského Manhattanu.

Posledné kúpanie cesty na najjužnejšom bode juhovýchodnej pevninskej Ázie. Prehliadka Singapuru. Manhattan so sochou leva, ktorý je symbolom tohto mesta, slávny hotel Marina Bay Sands, obrovské ruské koleso a koloniálna štvrť. Singapur vás bude baviť. Neskoro v noci nasadáme na najmodernejšom letisku sveta do nášho Airbusu a opálení s množstvom darčekov odlietame domov.

Prílet do Európy.

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku
 • ubytovanie 3* a 4* hoteloch (od 7. dňa), zážitkové jednoduché ubytovanie na severe
 • 6 x raňajky
 • prenajatú dopravu ale aj linkové autobusy
 • slovenského BUBO-sprievodcu a miestnych sprievodcov podľa potreby
 • množstvo prehliadok a výletov
 • celodenný výlet na ostrovy v Andamanskom mori
 • celodenný výlet do okolia Bangkoku
 • jazdu na slonoch, plavbu na bambusových pltiach
 • všetky vstupy do pamiatok podľa programu
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti

Cena nezahŕňa:

letiskové poplatky, stravu (okrem uvedenej), poistné.

Poznámka:

Na cestu je potrebný cestovný pas SR/ČR platný aspoň 6 mesiacov po návrate zo zájazdu a musí obsahovať aspoň 3 voľné strany.

Tento zájazd lietame spoločnosťou Emirates, ktorá patrí medzi najlepšie na svete. 

Používame nasledovné lety:

1.deň: EK128 Viedeň Dubaj 15:05-22:45

2.deň:EK384/376 Dubaj Bangkok 03:00/03:40 - 12:00/12:30

19.deň: EK349/EK405 Singapur Dubaj 00:50/01:40 - 06:00/04:50

19.deň:EK127 Dubaj Viedeň 08:55 - 12:55

Presné časy letov sa môžu meniť a určuje si ich letecká spoločnosť. Uvedené lety sú preferované lety BUBO, v prípade, že nie sú k dispozícii tak používame ostatné letecké spoločnosti s podobnými letovými časmi.

Presné lety dostane každý klient v informáciách pred cestou, ktoré sa zasielajú cca 6 týždňov pred odchodom zájazdu.