Zadná India

Thajsko, Malajzia, Singapur

Thajsko láka turistov nádhernými plážami, no vy chcete vidieť viac. Trojdňový dobrodružný pobyt v severnom Thajsku s trekom k horským kmeňom Zlatého trojuholníka. Jazda na slonoch v pralese, splavovanie rieky na bambusových pltiach, noc v karenskej dedine, neuveriteľné nočné trhy. A potom krásny okruh juhovýchodnou Áziou.

Martin Karniš Martin Karniš
Spokojnosť zákazníkov
od 1 784 €

Thajsko, Malajzia, Singapur

20 dní
Termíny a ceny Objednaj zájazd
 • Dobrodružstvo na severe so skúsenými odborníkmi
 • Plná penzia počas celého treku – bude vám veľmi chutiť
 • Neuveriteľné a nezabudnuteľné zážitky každý deň
 • Prepracovaný program od roku 1997
Zobraziť mapu

Prílet do Bangkoku, prvý dotyk s Mestom anjelov. Krátky oddych a náročný nočný presun klimatizovaným autobusom na sever do CHIANG MAI.

CHIANG MAI je kultúrnym centrom severu s úplne inou atmosférou, ako má zvyšok Thajska. My sa na pick-upoch vypravíme k vraj najkrajšiemu thajskému chrámu (Doi Suthep Wat Phra That), ležiacemu v 16 km vzdialených vrchoch. Večer sa budeme prehŕňať na najbohatšie zásobenom trhu Thajska. Nájdete tu prekrásne výrobky z Barmy, Laosu a čínskeho Yunnanu. Skvelá atmosféra, na ktorú budete počas Vašej cesty Thajskom stále spomínať.

Vydáme sa na kvalitný trojdňový treking k horským kmeňom Zlatého trojuholníka. Našimi sprievodcami budú skúsení Kareni. Cez ryžové polia k domorodým horským osadám neskazeným turizmom, nezabudnuteľná noc v karenskej dedine.

Kúpanie pod vodopádom, rafting na bambusových pltiach a jazda na slonoch pralesom nám ostanú v spomienkach na celý život.

Návrat do Chiang Mai, rozlúčka so severom a nočný presun do Bangkoku.

BANGKOK – Ubytovanie v kvalitnom 3* hoteli v centre mesta iba 200 metrov od Kráľovského paláca. Divoká zábava v nočných baroch Patpongu, tak vzdialená pokojným večerom na severe.

Uzučkými klongami, uličkami dediniek na vode, poletíme na rýchlych motorových člnoch k plávajúcim trhom, kde si exotické ovocie budeme môcť kúpiť priamo z loďky. Pri moste cez rieku Kwai, len pár kilometrov od barmských hraníc si budeme rozprávať o železnici smrti, ale aj krajine, kde muži nosia sukne. Nakhon Pathom je najvyššou budhistickou stavbou sveta. Tu si objasníme budhistickú terminológiu, históriu a rozdiely v jednotlivých vetvách budhizmu: hinajána, mahajána a tibetský budhizmus.

Pre záujemcov fakultatívny celodenný výlet do mesta AYUTTHAYA, ktoré bolo 400 rokov hlavným mestom Thajska. Čaká nás tu silný zážitok z prechádzok medzi ruinami starých chrámov a pagod. Odporúčame! Ostatní si zatiaľ pozrú moderný Bangkok, čínsku štvrť, alebo zelené pľúca mesta park Lumpini. Skočíme večer na thajský jazz?

Prehliadka chrámu Wat Pho s najväčším zlatým ležiacim Budhom Thajska a tradičnou školou masáže. Kráľovský palác thajských kráľov, budovaný 150 rokov, patrí k najpríťažlivejším pamiatkam Ázie. Odchod do AoNangu na Krabi. Nočný presun klimatizovaným autobusom na juh, alebo možnosť preletu.

KRABI je právom považované za miesto s najkrajšími plážami Thajska. Thajsko svojimi plážami láka. Kokosovníkové palmy sa skláňajú nad belostnými plážami a z tyrkysového mora trčia ostrovčeky v podobe dračích zubov. Ubytovanie 2 minúty od pláže. Už dnes sa preveziete na bývalých pracovných slonoch po pralese. Tento zážitok je v cene zájazdu.

Výlet loďou na okolité pláže a ostrovy. Šnorchlovanie a romantický oddych. Postupne navštívime pláže Phranang, ostrovček Tup a Chicken a oddýchneme si na krásnej pláži ostrova Poda.

Vydajte sa na plavbu k najznámejším ostrovom v tejto oblasti. Súostrovie PhiPhi sa skladá z dvoch hlavných ostrovov. Veľké PhiPhi sa neslávne dostalo do povedomia po tsunami 2004. Dnes je ostrov znova vybudovaný. Malé PhiPhi zas preslávila pláž Maya, kde bol natáčaný film Pláž s Leonardom DiCapriom. Okúpeme sa v zátoke bez pláže, budeme šnorchlovať na ostrove Bamboo a chutne sa najeme na Veľkom PhiPhi.

Ak ste naladení na zážitky, tento si nenechajte ujsť. Fyzicky nie príliš náročná aktivita, počas ktorej sa na dvoj-kajaku budeme plaviť popod nádherné skaly, cez zátoku kde sa natáčal James Bond - Muž so zlatou zbraňou, až do neskutočného lesa tvoreného porastom mangrovníkov. So šťastím uvidíme makaky a varany. Táto aktivita je závislá na prílive a odlive a čas bude upresnený na mieste. Plaviť sa v takomto prostredí je jedinečný zážitok.

Záverečný deň na Krabi je určený na oddych. Ak nemáte chuť ležať na pláži, môžete ísť potápať, liezť po skalách, alebo ísť na rafting na neďalekú rieku. Každý si tu na tento voľný deň nájde aktivitu a určite si užije deň po svojom.

Poznávanie Thajska zo severu na juh pokračuje. Autobusom sa cez moslimský juh presunieme do Malajzie, plavba na ostrov Penang, ktorý je typickou ukážkou multikultúrnej spoločnosti Malajzie (UNESCO). Po príchode ochutnáme prvé malajské jedlá ako Nasi goreng, alebo si pochutnáme na raji, alebo pečenej kačici na čínsky spôsob. Po večeri sa prevezieme na rikšiach po nočnom George Towne a uvidíme romanticky nasvietené mesto. Po jazde ochutnáme prvé pivko Tiger.

Mešita, hinduistický aj čínsky konfuciánsky chrám a kresťanský kostol. Tvár Malajzie, ktorá inde už rýchlo mizne. Zoznámenie sa s malajskými zvyklosťami. George Town na Penangu ukazuje túto multikultúrnu zmesku v najlepšom svetle. Mesto chránené UNESCOm každého očarí. Z Penangu sa presunieme kvalitnou diaľnicou k jaskyniam Batu, kde je jeden z najdôležitejších hinduistických chrámov mimo Indie. Každoročne sa tu odohráva „masochistický“ festival Thaipusam. Večer v Kuala Lumpur navštívime vysvietené dvojičky Petronas Towers, ktoré sú doteraz najvyššími dvojičkami na svete.

Kvalitná prehliadka hlavného mesta Malajzie pokračuje. Mešita Masjid Jamek na mieste sútoku (Kuala Lumpur = bahenný sútok), námestie Merdeka s najvyšším vlajkovým stožiarom sveta (95m). Na mesto a hlavne na fotogenické dvojičky Petronas sa pozrieme z vtáčej perspektívy, z televíznej veže Menara KL. Následne si urobíme selfie vo fialových háboch v modernej národnej mešite Masjid Negara a vysvetlíme si prečo je islam v Malajzii taký usmievavý. Nevynecháme ani krásne koloniálne historické budovy v Mogulskom (Indo – saracénskom) štýle ako nádhernú budovu vlakovej stanice na Jalan Sultan Hishamuddin či Sultan Abdul Samad Building s medenými kupolami. Exkluzívne pôsobí taktiež kráľovský kriketový klub Selangor. Od tropických horúčav si oddýchneme v klimatizovanom anglikánskom kostole St. Mary. V Petronas towers si dáme obed (sprieodca odporučí jednu z 15 reštaurácii, aby sadla presne vám) a uvidíme túto prekrásnu budovu –symbol mesta - aj cez deň. Po exotickej kávičke vyrážame na juh do Singapuru. No určite sa nebudete nudiť. V našom klimatizovanom autobuse s nami ide domorodý malajský profesionálny sprievodca a váš BUBO sprievodca. Svoje know how v tejto oblasti si budujeme 25 rokov, sme každoročne najväčším organizátorom zájazdov do Malajzie, Singapuru a máme mnoho diplomov aj z ambasády Indonézie. Pripravte si otázky a skúste svojich sprievodcov nachytať! No zrejme sa vám to nepodarí. Každopádne sa dozviete viac, to čo iným ostane skryté. Prejdeme náročnú hranicu a sme na ostrove SINGAPUR! Aj tu ubytovanie v hoteli v centre mesta. Už zdiaľky budete vidieť ikonu mesta, hotel Marina bay Sands. Zlepšite si úroveň ubytovania a vyberte si práve tento hotel, ktorý je jedným z najlepších hotelov na svete. Spáva v ňom mnoho klientov BUBO. Presný popis hotela nájdete v Doplnkových službách či Kalkulácii. Prehliadka vysvieteného singapurského Manhattanu počas plavby po rieke Singapur. Pre záujemcov vysvietené Superstromy v Gardens by the Bay.

V Singapure si každý nájde to svoje. Skúsený slovenský sprievodca pozná mesto dokonale a poradí vám. Po chutných raňajkách začíname prehliadku luxusným klimatizovaným autobusom s domorodým sprievodcom. Prezrieme si koloniálnu štvrť, Chinatown, Gardens by the Bay a Merlion Park. Vstúpime do čínskeho aj indického chrámu a vám sa bude zdať, že za jediný deň preletíme celý svet. Zaručene si urobíte fotografiu pri symbole mesta - striekajúcom levovi v pozadí s hotelom Martina Bay Sands, ktorý následne aj všetci navštívime. Práve tu neďaleko pristál Sir Raffles. Následne sa môžete okúpať na najjužnejšom bode juhovýchodnej Ázie, nakupovať na najluxusnejších miestach planéty, či si pozrieť úžasné podmorské akvárium. Tu sa určite naše záujmy rozdelia, no Singapur je bezpečný a my vám radi poradíme. Vstúpite do jedinečných skleníkov v Gardens by the Bay? Alebo sa najete v najlacnejšej Michelinovskej reštaurácii na svete? Pre tých čo oslavujú odporúčame reštauráciu Spago vedenú celebritným kuchárom Wolfgangom Puckom na 57 poschodí druhej veže v Maríne. Prevádzkovým šéfom je Slovák Tomáš. Neskoro v noci odlietame z najmodernejšieho letiska sveta opálení a s množstvom darčekov domov.

Prílet do Európy.

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku
 • ubytovanie 3* a 4* hoteloch (od 7. dňa), zážitkové jednoduché ubytovanie na severe
 • 6 x raňajky
 • prenajatú dopravu ale aj linkové autobusy
 • BUBO sprievodcu a miestnych sprievodcov podľa potreby
 • množstvo prehliadok a výletov
 • celodenný výlet na ostrovy v Andamanskom mori
 • celodenný výlet do okolia Bangkoku
 • jazdu na slonoch, plavbu na bambusových pltiach
 • všetky vstupy do pamiatok podľa programu
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti

– šťastnú visačku na batožinu

Cena nezahŕňa:

letiskové poplatky, stravu (okrem uvedenej), poistné, ostatné vstupné

Poznámka:

Zdravotné odporúčania: Nie je povinné žiadne očkovanie. Každému odporúčame, aby sa pred cestou informoval o aktuálnej situácii u svojho lekára. BUBO nie je zdravotníckym zariadením.

Naši miestni partneri a vedenie BUBO však odporúčajú každému cestovateľovi, aby si skontroloval očkovanie proti tetanu a žltačke AB. Sú to choroby, ktoré môžete dostať doma, na záhrade či pri trekingu pralesom. Myslite dopredu a nezabudnite na platné cestovné poistenie.

Zaujímavý blog o zdraví na cestách nájdete aj na https://bubo.sk/blog/ked-su-tropicke-choroby-konickom

Cestovný doklad: Na cestu je potrebný cestovný pas SR/ČR platný minimálne 6 mesiacov po návrate zo zájazdu a musí obsahovať aspoň 3 voľné strany.

Tento zájazd lietame spoločnosťou Emirates, ktorá patrí medzi najlepšie na svete. 

Používame nasledovné lety:

1.deň: EK128 Viedeň Dubaj 15:05-22:45

2.deň:EK384/376 Dubaj Bangkok 03:00/03:40 - 12:00/12:30

19.deň: EK349/EK405 Singapur Dubaj 00:50/01:40 - 06:00/04:50

19.deň:EK127 Dubaj Viedeň 08:55 - 12:55

Presné časy letov sa môžu meniť a určuje si ich letecká spoločnosť. Uvedené lety sú preferované lety BUBO, v prípade, že nie sú k dispozícii tak používame ostatné letecké spoločnosti s podobnými letovými časmi.

Presné lety dostane každý klient v informáciách pred cestou, ktoré sa zasielajú cca 6 týždňov pred odchodom zájazdu.

Termíny a ceny

Termín
Cena
25.07.2018
13.08.2018
2 260 €
Základná cena 2260 €
Letiskové poplatky 452 €
Spolu 2 712 €
Objednať zájazd
16.11.2018
05.12.2018
1 960 €
Základná cena 1960 €
Letiskové poplatky 452 €
Spolu 2 412 €
24.02.2019
15.03.2019
1 784 € 1 960 €
Základná cena 1960 €
Letiskové poplatky 452 €
Akcia od pólu k pólu - 9% -176 €
Spolu 2 236 €
12.04.2019
01.05.2019
1 784 € 1 960 €
Základná cena 1960 €
Letiskové poplatky 452 €
Akcia od pólu k pólu - 9% -176 €
Spolu 2 236 €
21.07.2019
09.08.2019
1 866 € 2 050 €
Základná cena 2050 €
Letiskové poplatky 452 €
Akcia od pólu k pólu - 9% -185 €
Spolu 2 318 €
20.10.2019
08.11.2019
1 866 € 2 050 €
Základná cena 2050 €
Letiskové poplatky 452 €
Akcia od pólu k pólu - 9% -185 €
Spolu 2 318 €

Odporúčame

Akcia od pólu k pólu - 9%

Thajsko , +2 viac
15 dní
1 670 € 1 520 €

Akcia od pólu k pólu - 9%

Thajsko , +2 viac
15 dní
1 920 € 1 747 €

Ž Želmíra Mitúchová

 
Ahojte Bubáci!
Vo februári som sa zúčastnila zájazdu Zadná India.Tento zájazd má výborne prepracovaný program, kde sa prelína dobrodružná časť s relaxačnou. Musím potvrdiť, že trojdňový trip severným Thajskom,bol pre mňa úžasným zážitkom, kde sme sa tam stretli výborná partia. A samozrejme sme mali aj výborného sprievodcu Roberta Tarabu, ktorý sa o nás svedomito staral počas celého pobytu a ohromoval ma množstvom vedomostí o všetkých navštívených miestach ,, ale i ochotou kedykoľvek pomôcť. Poďakovanie patrí aj miestnemu karenskému sprievodcovi Chaovi, ktorý nás bezpečne previedol krásami džungle. Proste každý deň bol prežitý naplno.
Vrelo odporúčam tento zájazd.

M Martina Štrompfová

 
Ahojte BUBO
Chcela by som sa poďakovať za možnosť stráviť s vami dovolenku Zadná India, ktorá ma príjemne prekvapila. Moje poďakovanie patrí najmä sprievodcovi Martinovi Karnišovi, ktorý bol od prvého momentu veľmi ústretový, múdry, ľudský, ochotný pomôcť v každej situácii. Taktiež som rada spoznala sprievodcu Jozefa Harvánka a jeho príjemný prístup.
Zájazd bol úžasný, najmä trek v severnom Thajsku.
S pozdravom Martina Štrompfová

L Lucia U.

 
V dňoch 28.3.-16.4.2017 som sa zúčastnila zájazdu Zadná India. Zájazd, detailne prepracovaný a zorganizovaný, bol bohatý na zážitky. Výbornou kombináciou upokojujúcej prírody, hlučných veľkomiest a nedozernej morskej hladiny BUBO namiešalo lahodný koktejl, ktorý som si vychutnávala plných 20 dní. Veľká vďaka patrí sprievodcovi Martinovi Karnišovi, ktorý bol dušou zájazdu. Vysoko oceňujem jeho profesionalizmus, nadštandardné nasadenie, bohaté vedomosti o regióne, ochotu kedykoľvek pomôcť a v neposlednom rade ľudský prístup.
S BUBO sa oplatí cestovať.

P Peter Buc

 
Musím potvrdiť, že 3-dňový trip po džungli v severnom Thajsku bol úžasným zážitkom,stretli sme sa skvelá partia a mali sme ešte skvelejšieho sprievodcu z Bubo - Sama Klča - ktorý sa o nás vzorne staral spolu s karenom Chaiom. A potom aj celý zbytok zájazdu pretatoval dlhoročné poznatky Bubákov našej skupinke doslova na mieru. Zadná India bol aj hlavne jeho prispením plný krásnych zážitkov a poznatkov. Nechcem ho prechváliť, aby náhodou nespyšnel, ale je to fakt profesional a CK Bubo môže byť naňho hrdá. Krásny kombinovaný zájazd, vrátane veľkých zážitkov - slonov ,raftu na pltiach, nadhernej plavby na papenske ostrovy Andamanského mora a nepoznanej Malajzie s hypermoderným Singapurom... každému odporúčam. Peter Buc

M Marcela Ludhova

 
Krasny den zelam,

presiel tyzden a pol po mojom navrate zo zajazdu Zadna India a ani s odstupom casu nemozem povedat nic ine len – ZAZITOK NA CELY ZIVOT.

Zadna India bola pre mna prvym zajazdom s Vasou cestovnou kancelariou, prvou expediciou a zaroven prvym zajazdom, na ktory som sa rozhodla - aj ked trochu s obavami - vycestovat sama. Kazdemu kto mozno vaha, mozem len odkazat – nevahajte, zbalte kufre a s otvorenou myslou cestujte a vnimajte kazdou bunkou vsetko, co okolo seba uvidite. Sluzby cestovnej kancelarie su skutocnocne na urovni, program tejto expedicie je velmi bohaty a roznorody a vycestovat na zajazd s Bubom sama? Ani na okamih som nepocitila samotu, skor naopak. Na zajazde som spoznala velmi prijemnych ludi vratane nasich fantastickych sprievodcov, za ktorymi aj slzicky pri rozlucke vypadli...

Doteraz som bola fanusikom hlavne pobytovych dovoleniek. Expedicia Zadna India je pre mna skutocne cestovatelskou prvotinou a dnes po absolvovani zajazdu, mozem povedat – nemohla som si vybrat lepsie. Nemohla som si vybrat programove krajsi zajazd a nemohlo sa mi stat nic lepsie ako vybrat si cestovnu kancelariu Bubo a prve cestovatelske vone a chute sveta zazit v spolocnosti Jozka Harvanka. Urcite nie som prva, ktora bude hodnotit Jozka ako sprievodcu - mozem povedat, ze tento zajazd bol skutocne carovnym prave vdaka nemu. Nastudovat si odborne znalosti o navstevovanych miestach a poznat povinnosti sprievodcu nie je mozno az tak zlozite a nedosiahnutelne. Ale dokazat s usmevom na tvari profesionalne zvladnut tak roznorodu a velku skupinu klientov akou sme boli my, to vyzaduje ohromne odhodlanie a castokrat sebazaprenie. Jozko ma moj obdiv za to, akym sposobom dokaze odhadnut ludi ktorych vidi prvykrat v zivote, ako dokaze nenasilnou formou vytvorit okolo seba prijemnu atmosferu, akym sposobom dokaze ludi nadchnut a ukazat im, co znamena zazitkove cestovanie. Cast zajazdu nas sprevadzala aj Katrin – naozaj uzasne, akcne a velmi prijemne ziena a rovnako jej patri moj obdiv. Myslim, ze tak ako kazda ina aj tato praca sa da robit dvojakym sposobom – robit ju alebo ju robit naozaj dobre. Jozka a Katrin som mala moznost spoznat pocas troch tyzdnov a pocas roznych situacii a mozem povedat – su to Ludia s velkym L, so srdieckom na svojich miestach, svoju pracu robia skutocne s obrovskym nasadenim a nam klientom davaju denne viac ako je ich povinnostou. Cestovanie s Jozkom a Katrin chuti naozaj inak, krajsie a ja som vdacna, ze som mala moznost spoznat ich a prave s nimi zazit to svoje – tenkrat poprve.

Tri tyzdne, ktore som prezila s Bubom mi priniesli nespocetne mnozstvo zazitkov. Pohodove a pokojne mestecko Chiang Mai na severe Thajska, velkolepa slonia show pri ktorej mi skutocne padla sanka, kupanie sa vo vodopade uprostred prirody, trek dzunglou a ta nadhera, ktora nas obklopovala. Ano, ja som ten klient, ktory sa zaujimal o to, ake to bude cestovat do Zadnej Indie s arachnofobiou. A musim povedat – napriek tomuto strachu – uzasne a nezabudnutelne! Dedina Karenov a dedina kmena Lahu – zivot aky som si doteraz nedokazala ani len predstavit, zivot uplne spokojnych a vyrovnach ludi, ludi ktori maju tak malo a su neporovnatelne stastnejsi ako my vsetci. Leziac na matracoch na zemi nas obklopovala len tma a zvuky dzungle a vsetci (vratane mna s mojim sialenym a nezmyselnym strachom z pavukov) sme sa citili na tomto kusku zeme uzasne. Dalsim krasnym zazitkom pre mna bolo kupat sa v rieke spolu so slonom a neskor sa na nom vozit – kto nezazil, nepochopi. A splavovat rieku na bambusovej plti – opat novy a velmi pekny zazitok, opat oziveny nie jednou veselou prihodou, na ktoru budem spominat (napriklad nas Thitanic :) ). Prave zaciatok nasho zajazdu bol tak uzasny a tak intenzivny, ze som si ani nedokazala predstavit, co krajsie este mozeme zazit. Skutocne to bol len zaciatok, pretoze kazdy den az do konca nasho zajazdu a odchodu domov, nam Jozko s Katrin pripravili tak krasny a bohaty program, ze castokrat pri lihani do postele som si uz nepamatala, kde sme zacinali rano :) Kazdemu kto tento kus sveta nevidel mozem len doporucit rusny Bangkok, chute a vone na thajskych uliciach, pokoj ktory bol priam hmatatelny v budhistickych chramoch, rozhodne treba vidiet aj hriesnu tvar Bangkoku a urobit si na nu vlastny nazor, vidiet Bangkok zo zeme aj z vody, vidiet ho z roznych uhlov. Doporucujem vidiet Ayuthayu, miesta ktore priam dychaju historiou, zazit atmosferu plavajucich trhov a ochutnat naozaj kazducky druh tropickeho ovocia, ktoreho som sa nevedela dojest. Po takto intenzivnych dnoch bolo skutocne odmenou stravit par dni na Krabi – obliect si plavky, dychat vonu mora, kracat naboso po piesku, uzivat si vylety po nadhernych ostrovoch v okoli a snorchlovat. Zazitkom bolo aj vracat sa v burke po rozburenom mori naspat a vediet sa tesit aj z dazda a vecer zakoncit na prijemnej masazi pri zapadajucom slniecku – naozaj nadhera. Tazko sa nam odchadzalo do Malajzie, takto prijemne zlenivenym, ale nastartovat sa na zvysne dni zajazdu stalo rozhodne za to – prijemny a nabozensky roznorody Penang, nadherne vysvietene dvojicky v Kuala Lumpur... Vzdy som hovorila, ze prilis moderny svet ma nelaka. Napriek tomu plavba lodou vecernym Singapurom mi skutocne brala dych. Sediac na lodi a obdivujuc tu nadheru som nemohla nemysliet na to, aky kus sveta a aky roznorody sme presli za tri tyzdne – zacinajuc na severe Thajska v karenskych dedinach, konciach v luxusnom Singapure.

Rozlucky na zaver boli dojemne a ukazali nam, ako velmi sme sa zblizili... Domov som si priniesla nadherne darceky, mnozstvo krasnych fotografii, ale predovsetkym v dusi nespocetne mnozstvo prekrasnych a nezabudnutelnych zazitkov. Velmi hlboko vo mne zostal pocit, ktory som si priniesla z Azie – pocit z ludi, ktorych som spoznala – dusevna pohoda, pokoj a stastie....

Dakujem za prekrasne zazitky Jozkovi a Katrin a zelam krasne vianocne sviatky.

Macka Ludhova
Zadna India 2012

M Marcela Ludhova

 
Krasny den zelam,

presiel tyzden a pol po mojom navrate zo zajazdu Zadna India a ani s odstupom casu nemozem povedat nic ine len – ZAZITOK NA CELY ZIVOT.

Zadna India bola pre mna prvym zajazdom s Vasou cestovnou kancelariou, prvou expediciou a zaroven prvym zajazdom, na ktory som sa rozhodla - aj ked trochu s obavami - vycestovat sama. Kazdemu kto mozno vaha, mozem len odkazat – nevahajte, zbalte kufre a s otvorenou myslou cestujte a vnimajte kazdou bunkou vsetko, co okolo seba uvidite. Sluzby cestovnej kancelarie su skutocnocne na urovni, program tejto expedicie je velmi bohaty a roznorody a vycestovat na zajazd s Bubom sama? Ani na okamih som nepocitila samotu, skor naopak. Na zajazde som spoznala velmi prijemnych ludi vratane nasich fantastickych sprievodcov, za ktorymi aj slzicky pri rozlucke vypadli...

Doteraz som bola fanusikom hlavne pobytovych dovoleniek. Expedicia Zadna India je pre mna skutocne cestovatelskou prvotinou a dnes po absolvovani zajazdu, mozem povedat – nemohla som si vybrat lepsie. Nemohla som si vybrat programove krajsi zajazd a nemohlo sa mi stat nic lepsie ako vybrat si cestovnu kancelariu Bubo a prve cestovatelske vone a chute sveta zazit v spolocnosti Jozka Harvanka. Urcite nie som prva, ktora bude hodnotit Jozka ako sprievodcu - mozem povedat, ze tento zajazd bol skutocne carovnym prave vdaka nemu. Nastudovat si odborne znalosti o navstevovanych miestach a poznat povinnosti sprievodcu nie je mozno az tak zlozite a nedosiahnutelne. Ale dokazat s usmevom na tvari profesionalne zvladnut tak roznorodu a velku skupinu klientov akou sme boli my, to vyzaduje ohromne odhodlanie a castokrat sebazaprenie. Jozko ma moj obdiv za to, akym sposobom dokaze odhadnut ludi ktorych vidi prvykrat v zivote, ako dokaze nenasilnou formou vytvorit okolo seba prijemnu atmosferu, akym sposobom dokaze ludi nadchnut a ukazat im, co znamena zazitkove cestovanie. Cast zajazdu nas sprevadzala aj Katrin – naozaj uzasne, akcne a velmi prijemne ziena a rovnako jej patri moj obdiv. Myslim, ze tak ako kazda ina aj tato praca sa da robit dvojakym sposobom – robit ju alebo ju robit naozaj dobre. Jozka a Katrin som mala moznost spoznat pocas troch tyzdnov a pocas roznych situacii a mozem povedat – su to Ludia s velkym L, so srdieckom na svojich miestach, svoju pracu robia skutocne s obrovskym nasadenim a nam klientom davaju denne viac ako je ich povinnostou. Cestovanie s Jozkom a Katrin chuti naozaj inak, krajsie a ja som vdacna, ze som mala moznost spoznat ich a prave s nimi zazit to svoje – tenkrat poprve.

Tri tyzdne, ktore som prezila s Bubom mi priniesli nespocetne mnozstvo zazitkov. Pohodove a pokojne mestecko Chiang Mai na severe Thajska, velkolepa slonia show pri ktorej mi skutocne padla sanka, kupanie sa vo vodopade uprostred prirody, trek dzunglou a ta nadhera, ktora nas obklopovala. Ano, ja som ten klient, ktory sa zaujimal o to, ake to bude cestovat do Zadnej Indie s arachnofobiou. A musim povedat – napriek tomuto strachu – uzasne a nezabudnutelne! Dedina Karenov a dedina kmena Lahu – zivot aky som si doteraz nedokazala ani len predstavit, zivot uplne spokojnych a vyrovnach ludi, ludi ktori maju tak malo a su neporovnatelne stastnejsi ako my vsetci. Leziac na matracoch na zemi nas obklopovala len tma a zvuky dzungle a vsetci (vratane mna s mojim sialenym a nezmyselnym strachom z pavukov) sme sa citili na tomto kusku zeme uzasne. Dalsim krasnym zazitkom pre mna bolo kupat sa v rieke spolu so slonom a neskor sa na nom vozit – kto nezazil, nepochopi. A splavovat rieku na bambusovej plti – opat novy a velmi pekny zazitok, opat oziveny nie jednou veselou prihodou, na ktoru budem spominat (napriklad nas Thitanic :) ). Prave zaciatok nasho zajazdu bol tak uzasny a tak intenzivny, ze som si ani nedokazala predstavit, co krajsie este mozeme zazit. Skutocne to bol len zaciatok, pretoze kazdy den az do konca nasho zajazdu a odchodu domov, nam Jozko s Katrin pripravili tak krasny a bohaty program, ze castokrat pri lihani do postele som si uz nepamatala, kde sme zacinali rano :) Kazdemu kto tento kus sveta nevidel mozem len doporucit rusny Bangkok, chute a vone na thajskych uliciach, pokoj ktory bol priam hmatatelny v budhistickych chramoch, rozhodne treba vidiet aj hriesnu tvar Bangkoku a urobit si na nu vlastny nazor, vidiet Bangkok zo zeme aj z vody, vidiet ho z roznych uhlov. Doporucujem vidiet Ayuthayu, miesta ktore priam dychaju historiou, zazit atmosferu plavajucich trhov a ochutnat naozaj kazducky druh tropickeho ovocia, ktoreho som sa nevedela dojest. Po takto intenzivnych dnoch bolo skutocne odmenou stravit par dni na Krabi – obliect si plavky, dychat vonu mora, kracat naboso po piesku, uzivat si vylety po nadhernych ostrovoch v okoli a snorchlovat. Zazitkom bolo aj vracat sa v burke po rozburenom mori naspat a vediet sa tesit aj z dazda a vecer zakoncit na prijemnej masazi pri zapadajucom slniecku – naozaj nadhera. Tazko sa nam odchadzalo do Malajzie, takto prijemne zlenivenym, ale nastartovat sa na zvysne dni zajazdu stalo rozhodne za to – prijemny a nabozensky roznorody Penang, nadherne vysvietene dvojicky v Kuala Lumpur... Vzdy som hovorila, ze prilis moderny svet ma nelaka. Napriek tomu plavba lodou vecernym Singapurom mi skutocne brala dych. Sediac na lodi a obdivujuc tu nadheru som nemohla nemysliet na to, aky kus sveta a aky roznorody sme presli za tri tyzdne – zacinajuc na severe Thajska v karenskych dedinach, konciach v luxusnom Singapure.

Rozlucky na zaver boli dojemne a ukazali nam, ako velmi sme sa zblizili... Domov som si priniesla nadherne darceky, mnozstvo krasnych fotografii, ale predovsetkym v dusi nespocetne mnozstvo prekrasnych a nezabudnutelnych zazitkov. Velmi hlboko vo mne zostal pocit, ktory som si priniesla z Azie – pocit z ludi, ktorych som spoznala – dusevna pohoda, pokoj a stastie....

Dakujem za prekrasne zazitky Jozkovi a Katrin a zelam krasne vianocne sviatky.

Macka Ludhova
Zadna India 2012

 

 
S absolvovaným zájazdom sme veľmi spokojní ... trasa, kombinácia treku, pobytu pri mori, návšteva veľkomiest Bangkok, Kuala Lumpur, Singapore, aj všetky ostatné navštívené miesta, fakultatívne aktivity, ...... proste všetko bolo výborné. A obzvlášť chceme aj dodatočne poďakovať sprievodcovi Jožkovi Harvánkovi ... je výnimočný ... boli sme už s viacerými slovenskými i českými cestovkami na rôznych poznávacích zájazdoch, sprievodcovia boli vždy výborní, ale Jožko je podľa nášho názoru naozaj extratrieda. Ďakujeme.
Nesmieme zabudnúť ani na Katrin Abou Naboutovú, s ňou sme síce strávili trochu menej času, pretože sprievodcovala „vedľajšiu“ skupinu, ale niektoré časti zájazdu absolvovala spolu s nami. Je takisto vynikajúca ... držte si týchto sprievodcov :).
S pozdravom
Rainer Gulika

 

 
S absolvovaným zájazdom sme veľmi spokojní ... trasa, kombinácia treku, pobytu pri mori, návšteva veľkomiest Bangkok, Kuala Lumpur, Singapore, aj všetky ostatné navštívené miesta, fakultatívne aktivity, ...... proste všetko bolo výborné. A obzvlášť chceme aj dodatočne poďakovať sprievodcovi Jožkovi Harvánkovi ... je výnimočný ... boli sme už s viacerými slovenskými i českými cestovkami na rôznych poznávacích zájazdoch, sprievodcovia boli vždy výborní, ale Jožko je podľa nášho názoru naozaj extratrieda. Ďakujeme.
Nesmieme zabudnúť ani na Katrin Abou Naboutovú, s ňou sme síce strávili trochu menej času, pretože sprievodcovala „vedľajšiu“ skupinu, ale niektoré časti zájazdu absolvovala spolu s nami. Je takisto vynikajúca ... držte si týchto sprievodcov :).
S pozdravom
Rainer Gulika

D David Dvorak

 
Ahoj bubáci, Jožko,

chtěl bych tímto poděkovat za úžasnou dovolenou a hlavně za neskutečné nasazení Tobě Jožko. Myslím, že ukočírovat 35 lidí různého typu, není žádná legrace. V tomto směru souhlasím s názorem Stana, že skupina nad 30 osob byla v některých okamžicích na škodu.
Z mého pohledu zatím nejlepší a nejintenzivnějsí dovolená, jakou jsem zažil. Věřím, že jsme s přítelkyní s Bubem a Jožkem necestovali naposledy.
Před totou dovolenou jsem za sebou měl velmi náročný pracovní rok. Vrátil jsem se s úžasně čistou hlavou a plný nových zážitků.
Po velmi dlouhé době mohu na 150% konstatovat, že to co jsem si za své peníze koupil, jsem i dostal.

Ještě jedno díky za krásné zážitky a těšíme se na další cesty :-)

David a Anet


D David Dvorak

 
Ahoj bubáci, Jožko,

chtěl bych tímto poděkovat za úžasnou dovolenou a hlavně za neskutečné nasazení Tobě Jožko. Myslím, že ukočírovat 35 lidí různého typu, není žádná legrace. V tomto směru souhlasím s názorem Stana, že skupina nad 30 osob byla v některých okamžicích na škodu.
Z mého pohledu zatím nejlepší a nejintenzivnějsí dovolená, jakou jsem zažil. Věřím, že jsme s přítelkyní s Bubem a Jožkem necestovali naposledy.
Před totou dovolenou jsem za sebou měl velmi náročný pracovní rok. Vrátil jsem se s úžasně čistou hlavou a plný nových zážitků.
Po velmi dlouhé době mohu na 150% konstatovat, že to co jsem si za své peníze koupil, jsem i dostal.

Ještě jedno díky za krásné zážitky a těšíme se na další cesty :-)

David a Anet