Svet je čoraz menší a v hľadaní originálu treba ísť stále ďalej a ďalej. Teraz vyrážame na jedno z posledných miest skryté pred masovým turizmom. Expedičný prechod z Európy do Ázie. Najsevernejšou železnicou cez Ural a terénnymi Trekolmi (6x6) do nedostupných polárnych hôr. Návšteva unikátneho sobieho festivalu a stretnutia s kmeňom Samojedov, Chantov a Komi. Najväčšie stáda sobov na svete a život ako z doby kamennej. Gulagy, mamuty a spanie v stane nomádov. Nanuk z ryby, sobie a medvedie mäso zapíjame sobou krvou. Buďte prvými turistami! Ochutnajte Sibír v skutočnej zime!

Garant zájazdu

Hodnotenie zájazdu

99.9%

Trvanie a náročnosť

8 dní

E od 2 740

Vyberte si termín

Ulovte viac zážitkov

Život v čume

Vonku je všade sneh, drsný mráz, aký dokáže byť iba tu na Sibíri, no vo vnútri je príjemné teplo. Domáci nepoznajú turistov a nevedia, čo chcete vidieť. No oni veci robia tak ako vždy, a to je pre nás tým najexotickejším.

Polárne hody

BUBO sibírsky stôl. Na jednej strane väčšie dobrodružstvo, na druhej strane väčší luxus. Aj na Sibíri máme to najlepšie čo tunajšia príroda ponúka. Čerstvé úžasne chutné ryby, kaviár, vodku... Bude Vám chutiť.

Sobí festival

Raz za rok prichádzajú nomádi na sobí festival. Putujú dlho, aby sem prišli a aby sa stretli s inými rodinami. Soby su tu takmer sväté a víťaz si možno nájde nevestu.

Jazda na Trekoloch

Nastúpime na obrovské terénne autá Trekol a vydáme sa do drsnej prírody. Všade sneh a ľad a naše 6x6 s obrovitánskymi kolesami idú krížom prírodou do neznáma. Iba my a arktická Sibír.

Zľavy pre
zaočkovaných

ZISTIť VIAC

Termíny a ceny

Termíny
Status
Základná cena
22.11. - 29.11.2021
Už len 2 miesta
2740€
Základná cena 2740 €
Víza Rusko (pre občanov SR) a povolenia 185 €
Letiskové poplatky 283 €
Celková cena 3208€
Prepočítať pre viac osôb

Referencie - Sibír v zime - najexotickejšie kmene

Úžasné zážitky – zásluhou kolektívu BUBO. Všetko pod patronátom Ľ. Fellnera. Celé to vymyslel, zabezpečil a nakoniec s nami absolvoval. Perfektná cesta.

Magda Mihaliková

Ďalšie dovolenky do krajiny:

Viac informácií o krajine:

Odporúčame tieto zájazdy

Blog

Cestuj vďaka čítaniu

Čítajte, rozširujte si obzor a zbierajte pri tom zľavové kódy na cesty s BUBO.