Ekvádor, Galapágy, Peru, Bolívia

Ekvádor, Peru, Bolívia

Ak máte viac voľného času, za 21 dní stihnete takmer kompletne spoznať tri juhoamerické krajiny a k tomu absolvovať ešte aj plavbu po ostrovoch Galapágy, ktoré sú roztrúsené v Tichom oceáne. Ideálny zájazd pre tých, ktorí chcú Južnú Ameriku vidieť iba 1 raz. Toto je to najlepšie, čo ponúka. Latinskoamerický mix prírody, kultúry a plavby po otvorenom oceáne.

Tomáš Hušek Tomáš Hušek Tomáš Hušek
Spokojnosť zákazníkov
od 4 500 €

Ekvádor, Peru, Bolívia

21 dní
Termíny a ceny Objednaj zájazd
 • Plná penzia na jachte, príjemné 3* a 4* hotely
 • 3 indiánske krajiny Južnej Ameriky v sprievode BUBO
 • Jeden z najstarších zájazdov v našej ponuke
 • Prales v Baňos a kultúra Inkov v Peru
Zobraziť mapu

Odlet z Viedne. Prílet do Ekvádoru a hlavné mesto Quito. Mesto na úpätí sopky Pichincha vo výške 2 800 m n. m.

Celodenná prehliadka jedného z najpokojnejších juhoamerických miest. Námestie nezávislosti, katedrála, kostoly San Francisco a Santo Domingo, La Mercet, miestne gurmánske špeciality. MITAD DEL MUNDO – stred sveta. Áno, stojíte priamo na rovníku!

Odlet na GALAPÁGY, ostrovy Charlesa Darwina, sloních korytnačiek, morských leguánov, najmenších tučniakov na svete, hniezdiská vtákov a mnohých iných druhov zvierat v panenskom prostredí, plavba teplým Tichým oceánom okolo rovníka v tropickom raji malou privátnou loďou s dvojposteľovými kajutami a plnou penziou. Kúpanie, príroda a obmedzený počet ľudí, ktorí môžu tieto ostrovy navštíviť. Navštívime viaceré z ostrovov ako Genovesa, Espanola, Bartolomé či San Cristóbal. Výskumná stanica Charlesa Darwina. Galapágy sú jedinečným rajom a kúskom nedotknutej prírody na planéte Zem. Spomienka na ich pokojnú, ničím nerušenú atmosféru Vás ešte dlho bude držať. Na záver odlet späť do Quita.

Plavba okolo ostrovov Galapág, s plnou penziou a vylodením na viacerých ostrovoch.

Plavba okolo ostrovov Galapág, s plnou penziou a vylodením na viacerých ostrovoch.

Vylodenie a prelet do Quita.

Očarí nás pohľad na vrchol majestátnej sopky Cotopaxi 5 897 m n. m strácajúci sa v hmle a chlad vanúci z hory zaženieme v kúpeľnom mestečku BANOS s tropickou atmosférou pri termálnych kúpeľoch v džungli.

Vrátime sa do hlavného mesta a podvečer preletíme do Limy, hlavného mesta Peru.

Prehliadka bývalej metropoly španielskeho miestokráľovstva v Južnej Amerike a centra Nového sveta. Odtiaľto vyrážali španielski conquistadori na ďalšie výpravy smerom na juh kontinentu. Krásne koloniálne centrum, kde pochopíte, prečo sa Lime hovorí Mesto balkónov. Námestie Plaza de Armas spolu s katedrálou, v ktorej sú uložené pozostatky Francisca Pizarra, pokoriteľa ríše Inkov a prvého miestokráľa. Donedávna sa tu nachádzala aj jeho socha. Nemôžeme vynechať vzrušujúce katakomby v kláštore San Francisco, ktorý patrí k najkrajším v Novom svete, aj vďaka originálnym zachovaným kachličkám azulejos. Lima, to je kontrast bohatých a chudobných štvrtí a my pôjdeme tomuto desaťmiliónovému veľkomestu pod kožu. Odchod do Pisca.

Púšť na brehoch Tichého oceánu a výlet člnom na ostrovy ISLAS BALLESTAS, nazývané aj malé Galapágy. Na ostrovoch je jedna z najväčších koncentrácií morských vtákov na pobreží Južnej Ameriky, ale uvidíme aj uškatce a tulene. Ako to vlastne bolo s Pacifickou vojnou a ako súvisí s touto oblasťou? Presun do legendárnej NAZCY, kde sa nachádza jedno z najväčších tajomstiev Južnej Ameriky – záhadné línie a obrazce Nazca v pobrežnej púšti, ktorých význam sa dodnes nepodarilo objasniť. Najkrajší pohľad na obrazce je z vtáčej perspektívy. Ku ktorej z mnohých teórií sa prikloníte?

Presun na miestne letisko, odporúčame možnosť fakultatívneho výletu malým lietadlom ponad obrovské obrazce. Uvidíte psa, opicu, kozmonauta? Následný transfer púštnou krajinou do najväčšieho mesta oblasti a zároveň druhého najväčšieho mesta Peru, AREQUIPY.

Biela AREQUIPA. Prehliadka mesta učupeného medzi sopkami el Misti, Picchu Picchu a Chachani. Krásne biele mesto, ktoré Vám bude pripomínať španielske mestá. Mesto umelcov, spisovateľov, v revolučnom 19. storočí centrum odboja. Ako mnohé iné mestá aj Arequipu založili Španieli a ich koloniálnu históriu tohto malebného mesta ocenilo aj UNESCO vyhlásením starého mesta za súčasť svetového dedičstva od roku 2000. Uvidíme aj známu Juanitu, dámu z Ampato, ktorú magazín Time vybral medzi TOP 10 objavov?

Presun cez majestátne Andy do kolísky významných andských civilizácií, k jazeru TITICACA. Ak patríte medzi ľadové medvede, môžete vyskúšať aj jeho vodu s teplotou okolo 9°C a dať si aj zopár temp. Výlet na unikátne plávajúce ostrovy Los Uros, z rákosia totora, na ktorých prežívajú zvyšky miznúcich populácií pôvodných Indiánov. Pre tých, ktorí ešte budú vládať, večerná prechádzka mestom Puno. Výborné reštaurácie, bary, čerstvé ryby z jazera a príjemná, takmer prímorská atmosféra, to všetko Vám ponúka Puno.

Okolo najvyššie položeného splavného jazera sveta sa presunieme do Bolívie. Prechod cez magickú hranicu a rieku Desaguadero, vymeníme prvé bolivianos a následne večerný príchod do LA PAZ. Cítime nadmorskú výšku a ochutnávame čaj z koky, ktorý nás postaví na nohy. Vitajte v úžasnom La Paze, meste, ktoré bolo zaradené medzi sedem novodobých mestských divov sveta.

Prehliadka najvyššie položeného hlavného mesta sveta, ktoré ponúka mix kresťanských a pohanských kultúr. Mesto v údolí, úzke kľukaté uličky a najmodernejšie lanovky, všadeprítomní indiáni, a latinskoamerický chaos, ktorý si zamilujete. Námestia Murio a San Francisco ako koloniálny odkaz Španielov, ale tiež moderná štvrť a mrakodrapy a bonbónik, na pozadí štíty vysoké päťtisíc metrov. To všetko je La Paz. Navyše výlet do TIWANAKA – k najvýznamnejšej pamiatke indiánskych kultúr v Bolívií.

Presun cez vidiecke oblasti obývané takmer výlučne pôvodnými indiánskymi obyvateľmi, známou peruánskou náhornou plošinou - Altiplanom. Peruánske mestečká po ceste, predaj lokálnych výrobkov, život indiánskych obyvateľov. Aké majú postavenie v spoločnosti? Či ich trápi? Všetko sa dozviete. Večer príchod do centra Inkov, Cuzca.

CUZCO – bývalé centrum impéria Inkov, najväčšej indiánskej ríše, ktorá sa zrodila na americkom kontinente. Prehliadka historického Cuzca a jeho okolia, pozostatky Chrámu slnka, majestátna pevnosť Sacsayhuaman, posvätné Qenko, inkské kúpele Tambo Machay. Jedno z najkrajších námestí Plaza de Armas v celom hispánskom svete, vynikajúce peruánske jedlo a nepochybne majstrovská stavebná zručnosť starých Inkov spravia aj Vám z Cuzca TOP zážitok, ktorý si odnesiete z tohto zájazdu.

Dokončíme prehliadku koloniálneho Cuzca a cez magické posvätné údolie sa presunieme do Aguas Calientes. Očakávania narastajú a naša cesta graduje. Večerná cesta vláčikom nás zavedie priamo pod najslávnejšie ruiny Ameriky. Tam kdesi, už len kúsok pred nami, je Machu Picchu.

Vyvrcholenie našej cesty – MACHU PICCHU, zabudnuté inkské mesto. Peší výstup – zážitok po ceste Inkov až k samotným ruinám (za príplatok 12 usd máte možnosť tento úsek absolvovať mikrobusom). Nezabudnuteľná panoráma so štítom hory Huayna Picchu v pozadí. Miesto, kde človek cíti energiu starobylej kultúry Inkov a až odmieta uveriť, v akom dobrom stave a zachovalo. Prečo nebolo nikdy dobyté? A na aké účely slúžilo? Naši top sprievodcovia Vám tieto otázky zodpovedajú. Machu Picchu bolo vyhlásené za novodobý div sveta a verte, že Vás nesklame ani na sekundu! Vyvrcholenie zájazdu ako sa patrí.

Poobede odlet z Cuzca do Limy a pokračovanie do Európy. Posledné indiánske suveníry a preletom ponad celý Atlantik sa dostaneme domov.

Prílet do Európy.

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku do Ekvádoru a späť z Peru
 • kompletnú dopravu počas pobytu autobusmi
 • okružnú plavbu loďou s ubytovaním v dvojposteľových kajutách (3 noci)
 • ubytovanie v 3* a 4* hoteloch v izbách pre dve osoby s raňajkami a počas plavby plná penzia
 • miestneho anglicky hovoriaceho sprievodcu počas pobytu v Ekvádore
 • prelet Quito– Lima
 • kompletnú dopravu autobusom a mikrobusmi
 • loďku na Islas Ballestas a jazero Titicaca
 • slovenského BUBO sprievodcu pri pozemnom servise v Peru a Bolívii
 • miestnych sprievodcov počas plavby na Galapágy
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti
 • asistenčné služby BUBO

– šťastnú visačku na batožinu

Cena nezahŕňa:

letiskové poplatky,vstupné do historických pamiatok a vláčik na Machu Picchu (148 eur),vstupné do národného parku Galapágy (100 USD),vreckové, ostatnú stravu,fakultatívne výlety,3 miestne lety (spiatočná letenka na Galapágy a Cuzco – Lima) 560 Eur, osobné výdaje.

Poznámka:

Zdravotné odporúčania: Nie je povinné žiadne očkovanie. Každému odporúčame, aby sa pred cestou informoval o aktuálnej situácii u svojho lekára. BUBO nie je zdravotníckym zariadením.

Naši miestni partneri a vedenie BUBO odporúčajú každému cestovateľovi, aby si skontroloval očkovanie proti tetanu a žltačke AB. Sú to choroby, ktoré môžete dostať doma, na záhrade či pri trekingu pralesom. Myslite dopredu a nezabudnite na platné cestovné poistenie.

Zaujímavý blog o zdraví na cestách nájdete aj na https://bubo.sk/blog/ked-su-tropicke-choroby-konickom

Cestovný doklad: Na cestu je potrebný cestovný pas SR/ČR platný minimálne 6 mesiacov po návrate zo zájazdu a musí obsahovať aspoň 4 voľné strany.

Plavba po Galapágoch je katamaranom Lonesome George, Nemo alebo jachtami ako Aida Maria. Nejedná sa o luxusné plavidlá. V prípade záujmu Vám vieme sprostredkovať aj dlhšie plavby na luxusných lodiach, ceny od 5000 euro /1 osoba vyššie.

Termíny a ceny

Termín
Cena
05.10.2018
25.10.2018
4 550 €
Základná cena 4550 €
Letiskové poplatky 638 €
Miestne lety Ekvádor, Galapágy, Peru, Bolívia 560 €
Vstupné do národného parku Galapágy 95 €
Vstupné a vlak na Machu Picchu 148 €
Spolu 5 991 €
Objednať zájazd
07.02.2019
27.02.2019
4 500 €
Základná cena 4500 €
Letiskové poplatky 638 €
Miestne lety Ekvádor, Galapágy, Peru, Bolívia 560 €
Vstupné do národného parku Galapágy 95 €
Vstupné a vlak na Machu Picchu 148 €
Spolu 5 941 €
11.03.2019
31.03.2019
4 550 €
Základná cena 4550 €
Letiskové poplatky 638 €
Miestne lety Ekvádor, Galapágy, Peru, Bolívia 560 €
Vstupné do národného parku Galapágy 95 €
Vstupné a vlak na Machu Picchu 148 €
Spolu 5 991 €
11.04.2019
01.05.2019
4 750 €
Základná cena 4750 €
Letiskové poplatky 638 €
Miestne lety Ekvádor, Galapágy, Peru, Bolívia 560 €
Vstupné do národného parku Galapágy 95 €
Vstupné a vlak na Machu Picchu 148 €
Spolu 6 191 €
15.07.2019
04.08.2019
4 700 €
Základná cena 4700 €
Letiskové poplatky 638 €
Miestne lety Ekvádor, Galapágy, Peru, Bolívia 560 €
Vstupné do národného parku Galapágy 95 €
Vstupné a vlak na Machu Picchu 148 €
Spolu 6 141 €
04.10.2019
24.10.2019
4 500 €
Základná cena 4500 €
Letiskové poplatky 638 €
Miestne lety Ekvádor, Galapágy, Peru, Bolívia 560 €
Vstupné do národného parku Galapágy 95 €
Vstupné a vlak na Machu Picchu 148 €
Spolu 5 941 €
21.10.2019
10.11.2019
4 700 €
Základná cena 4700 €
Letiskové poplatky 638 €
Miestne lety Ekvádor, Galapágy, Peru, Bolívia 560 €
Vstupné do národného parku Galapágy 95 €
Vstupné a vlak na Machu Picchu 148 €
Spolu 6 141 €

Odporúčame

Rusko , +7 viac
19 dní
22 900 €
Peru , +1 viac

Peru, Bolívia

12.10. → 25.10.2018 +7 ter.
14 dní
3 150 €

B Bohdan Cagáň

 
Zájazd Ekvádor-Galapágy-Peru-Bolívia som absolvoval na prelome júla-augusta 2015. Návšteva týchto krajín (najmä Ekvádor a Peru) je dobrým tipom na búranie predsudkov o európskej predstave juhoamerického života.
Časť Ekvádor-Galapágy sme absolvovali traja s miestnymi sprievodcami, ktorí sa menili podľa miesta a aktivít – všetci hovorili po anglicky. Vzhľadom na to, že budete aj na trhoch a v obchodoch, zídu sa Vám základné frázy a čísla v španielčine. V EKVÁDORE sme mali možnosť vidieť niektoré sopky (napr. fotogenickú Cotopaxi), brutálny vodopád Diablo (zoberte si pršipášť, aj keď Vám sprievodca povie, že ho nepotrebujete: dostanete sa k vodopádu čo najbližšie), navštívili sme usadlosť v mieste výskytu kolibríkov.
GALAPÁGY sú neuveriteľným miestom na Zemi: plavba loďou (15 pasažierov; z toho bubáci traja) od malého ostrova k ešte menšiemu porastenému exotickou vegetáciou; zvieratá, ktoré nepoznajú plachosť a môžete k nim prísť čo najbližšie; kúpete sa v oceáne s uškatcami, šnorchlujete (aj dvakrát za deň) popri útesoch a oddychujete pri pohľade na západ slnka nad otvoreným Pacifikom...
V perfektne organizovanej časti PERU-BOLÍVIA (25-členná skupina) sme takisto videli a zažili veľmi veľa či už po stránke prírodno-zemepisnej (vtáčie ostrovy, oceán, púšť, rozprávkové zelené údolia, Andy, diaľnica Panamericana), alebo po stránke kultúrnej (predkolumbovskí Inkovia a množstvo ich zaujímavých stavieb, o akých ste ani netušili; múzeá, koloniálne pamiatky).
Využili sme viac fakultatívnych aktivít: určite odporúčam prelet ponad obrazce v Nazce a aj výstup na horu Chacaltaya v Bolívii. Nadmorskej výšky sa netreba obávať, ak počúvate pokyny sprievodcov: kruhový výhľad odtiaľ stojí za to (zasnežené vrcholy hôr, sopky, jazerá, La Paz).
Ubytovanie a strava boli primerané (hlavne milovníci praženice si prídu na svoje). Samozrejme nemohlo chýbať veľa rôzneho čerstvého ovocia a nápojov z neho; v prímorskej časti boli výborné ryby.
O plynulý chod sa starali výnimočne dvaja sprievodcovia: Peter Hliničan a Juraj Lakatoš. Oceňujem ich pracovné nasadenie a veľkú mieru ochoty všetko vysvetľovať, poradiť, vyskúšať, dávať množstvo tipov a alternatív bez ohľadu na časť dňa/noci :)
Zájazd určite patrí k tým, z ktorých sa vraciate obohatený a spokojný.
Bohan Cagáň

B Bohdan Cagáň

 
Zájazd Ekvádor-Galapágy-Peru-Bolívia som absolvoval na prelome júla-augusta 2015. Návšteva týchto krajín (najmä Ekvádor a Peru) je dobrým tipom na búranie predsudkov o európskej predstave juhoamerického života.
Časť Ekvádor-Galapágy sme absolvovali traja s miestnymi sprievodcami, ktorí sa menili podľa miesta a aktivít – všetci hovorili po anglicky. Vzhľadom na to, že budete aj na trhoch a v obchodoch, zídu sa Vám základné frázy a čísla v španielčine. V EKVÁDORE sme mali možnosť vidieť niektoré sopky (napr. fotogenickú Cotopaxi), brutálny vodopád Diablo (zoberte si pršipášť, aj keď Vám sprievodca povie, že ho nepotrebujete: dostanete sa k vodopádu čo najbližšie), navštívili sme usadlosť v mieste výskytu kolibríkov.
GALAPÁGY sú neuveriteľným miestom na Zemi: plavba loďou (15 pasažierov; z toho bubáci traja) od malého ostrova k ešte menšiemu porastenému exotickou vegetáciou; zvieratá, ktoré nepoznajú plachosť a môžete k nim prísť čo najbližšie; kúpete sa v oceáne s uškatcami, šnorchlujete (aj dvakrát za deň) popri útesoch a oddychujete pri pohľade na západ slnka nad otvoreným Pacifikom...
V perfektne organizovanej časti PERU-BOLÍVIA (25-členná skupina) sme takisto videli a zažili veľmi veľa či už po stránke prírodno-zemepisnej (vtáčie ostrovy, oceán, púšť, rozprávkové zelené údolia, Andy, diaľnica Panamericana), alebo po stránke kultúrnej (predkolumbovskí Inkovia a množstvo ich zaujímavých stavieb, o akých ste ani netušili; múzeá, koloniálne pamiatky).
Využili sme viac fakultatívnych aktivít: určite odporúčam prelet ponad obrazce v Nazce a aj výstup na horu Chacaltaya v Bolívii. Nadmorskej výšky sa netreba obávať, ak počúvate pokyny sprievodcov: kruhový výhľad odtiaľ stojí za to (zasnežené vrcholy hôr, sopky, jazerá, La Paz).
Ubytovanie a strava boli primerané (hlavne milovníci praženice si prídu na svoje). Samozrejme nemohlo chýbať veľa rôzneho čerstvého ovocia a nápojov z neho; v prímorskej časti boli výborné ryby.
O plynulý chod sa starali výnimočne dvaja sprievodcovia: Peter Hliničan a Juraj Lakatoš. Oceňujem ich pracovné nasadenie a veľkú mieru ochoty všetko vysvetľovať, poradiť, vyskúšať, dávať množstvo tipov a alternatív bez ohľadu na časť dňa/noci :)
Zájazd určite patrí k tým, z ktorých sa vraciate obohatený a spokojný.
Bohan Cagáň

 

 
Včera sme sa vrátili z úžasnej cesty do Južnej Ameriky. Slovami ťažko vyjadriť všetky dojmy z prírodných krás a historických pamiatok v Ekvádore, na Galapágoch, v Peru, Bolívii i v dažďovom pralese v Amazónii. Naše intenzívne prežívanie okolitých krás umocňoval profesionálny, kultivovaný prejav sprievodcu Roberta Retenmajera. Aj keď sme boli unavení a niektorým sa točila hlava z riedkeho vzduchu, dokázal nás prebrať svojim inteligentným a nenúteným humorom. Okrem sprievodcu nám prialo i počasie a videli sme viac ako sľubovalo Bubo v pokynoch na tento zájazd. Možno ešte jedna praktická rada na záver - do lodge v Amazónii je dobré zobrať si lampičku na baterky (v lodge nie je elektrina) a rybári si môžu zobrať udičku pytlačku. My sme chytili 5 ks piraní, ktoré nám pripravili ako dezert po večeri. Boli sme s Bubom na cestách už 11-krát a nikdy nás nesklamalo.
Eliška

 

 
Včera sme sa vrátili z úžasnej cesty do Južnej Ameriky. Slovami ťažko vyjadriť všetky dojmy z prírodných krás a historických pamiatok v Ekvádore, na Galapágoch, v Peru, Bolívii i v dažďovom pralese v Amazónii. Naše intenzívne prežívanie okolitých krás umocňoval profesionálny, kultivovaný prejav sprievodcu Roba. Aj keď sme boli unavení a niektorým sa točila hlava z riedkeho vzduchu, dokázal nás prebrať svojim inteligentným a nenúteným humorom. Okrem sprievodcu nám prialo i počasie a videli sme viac ako sľubovalo BUBO v pokynoch na tento zájazd. Možno ešte jedna praktická rada na záver - do lodge v Amazónii je dobré zobrať si lampičku na baterky (v lodge nie je elektrina) a rybári si môžu zobrať udičku pytlačku. My sme chytili 5 ks piraní, ktoré nám pripravili ako dezert po večeri. Boli sme s BUBOm na cestách už 11-krát a nikdy nás nesklamalo.
Eliška

 

 
Galapágy sú miesto, kde pri šnorchlovaní môžete vidieť zoči-voči žraloka, alebo z lehátka na palube lode v pokoji sledovať okolo plávajúcu korytnačku, tuleňa alebo tučniačika. S východom slnka môžete pozorovať obrovské kŕdle vtákov ako sa strmhlav vrhajú do vody za svojou korisťou.Pri návšteve ostrovčekov všetko naokolo pôsobí úžasným pokojom.

Pri každom návrate na loď sme boli milo prekvapení pekne vyzdobenými stolmi, výborným jedlom a čistými kajutami, ktoré pre nás pripravila posádka. Miestny sprievodca bol úplne zžitý s prostredím, ktorým sme prechádzali, po ostrove sa pohyboval bosý, registroval aj ten najmenší pohyb alebo zvuk, vedel nám vysvetliť aj tie najmenšie detaily.

Posielam aj pár fotografií, ktoré som zmenšila, ak by sa niektoré hodili a potrebovali by ste ich vo vyššej kvalite, napíšte - pošlem.

Pozdravujem a prajem pekný týždeň, Táňa

 

 
Galapágy sú miesto, kde pri šnorchlovaní môžete vidieť zoči-voči žraloka, alebo z lehátka na palube lode v pokoji sledovať okolo plávajúcu korytnačku, tuleňa alebo tučniačika. S východom slnka môžete pozorovať obrovské kŕdle vtákov ako sa strmhlav vrhajú do vody za svojou korisťou.Pri návšteve ostrovčekov všetko naokolo pôsobí úžasným pokojom.

Pri každom návrate na loď sme boli milo prekvapení pekne vyzdobenými stolmi, výborným jedlom a čistými kajutami, ktoré pre nás pripravila posádka. Miestny sprievodca bol úplne zžitý s prostredím, ktorým sme prechádzali, po ostrove sa pohyboval bosý, registroval aj ten najmenší pohyb alebo zvuk, vedel nám vysvetliť aj tie najmenšie detaily.

Posielam aj pár fotografií, ktoré som zmenšila, ak by sa niektoré hodili a potrebovali by ste ich vo vyššej kvalite, napíšte - pošlem.

Pozdravujem a prajem pekný týždeň, Táňa

 

 
-----Original Message-----
From: Tatiana Mellova
Sent: Thursday, October 27, 2011 9:52 PM
To: BUBO Travel Agency
Subject: Vďaka za krásnu dovolenku

Pred dvoma dňami som sa vrátila zo zájazdu Ekvádor, Galapágy, Peru, Bolívia.

Hoci tento zájazd trval len 20 dní, mali sme pocit, ako keby sme tu prežili celý rok. Nie však preto, že by nám bol dlhý čas, ale preto, že za takú krátku chvíľu sme videli nespočetné množstvo prírodných krás a kultúrnych pamiatok nepredstavilteľnej hodnoty, pri návšteve ktorých sme cítili úžasnú pozitívnu energiu. Mali sme možnosť vidieť ako žijú ľudia v týchto krajinách, aké majú zvyky, ochutnať ich tradičné jedlá, vypočuť si ich piesne, spoznať aké riešia problémy, ale aj pouvažovať o tom, ako mohli pred mnohými stáročiami a tisícročiami vzniknúť tak dokonalé stavby.

Významnú zásluhu na tom, že môžem vysoko pozitívne zhodnotiť tento zájazd, mal určite vynikajúci sprievodca - Marek Ivan, ktorý nás do najmenších detailov oboznámil s bohatou históriou týchto krajín, ale aj s podrobnasťami zo súčasného života, udržiaval dobrú náladu a perfektne zvládol jeho organizáciu. Okrem toho nám spríjemnil cestovanie čítaním rozprávok z navštívených krajín, na čo budeme mnohí veľmi radi a dlho spomínať.

Veľmi pekne ďakujem celému tímu, ktorí pripravoval tento zájazd a som veľmi rada, že sa Slovensko môže pochváliť takouto vysokou úrovňou služieb.

Do ďalšieho obdobia prajem CK BUBO veľa úspechov a ďalších spokojných milovníkov cestovania,

Táňa

 

 
-----Original Message-----
From: Tatiana Mellova
Sent: Thursday, October 27, 2011 9:52 PM
To: BUBO Travel Agency
Subject: Vďaka za krásnu dovolenku

Pred dvoma dňami som sa vrátila zo zájazdu Ekvádor, Galapágy, Peru, Bolívia.

Hoci tento zájazd trval len 20 dní, mali sme pocit, ako keby sme tu prežili celý rok. Nie však preto, že by nám bol dlhý čas, ale preto, že za takú krátku chvíľu sme videli nespočetné množstvo prírodných krás a kultúrnych pamiatok nepredstavilteľnej hodnoty, pri návšteve ktorých sme cítili úžasnú pozitívnu energiu. Mali sme možnosť vidieť ako žijú ľudia v týchto krajinách, aké majú zvyky, ochutnať ich tradičné jedlá, vypočuť si ich piesne, spoznať aké riešia problémy, ale aj pouvažovať o tom, ako mohli pred mnohými stáročiami a tisícročiami vzniknúť tak dokonalé stavby.

Významnú zásluhu na tom, že môžem vysoko pozitívne zhodnotiť tento zájazd, mal určite vynikajúci sprievodca - Marek Ivan, ktorý nás do najmenších detailov oboznámil s bohatou históriou týchto krajín, ale aj s podrobnasťami zo súčasného života, udržiaval dobrú náladu a perfektne zvládol jeho organizáciu. Okrem toho nám spríjemnil cestovanie čítaním rozprávok z navštívených krajín, na čo budeme mnohí veľmi radi a dlho spomínať.

Veľmi pekne ďakujem celému tímu, ktorí pripravoval tento zájazd a som veľmi rada, že sa Slovensko môže pochváliť takouto vysokou úrovňou služieb.

Do ďalšieho obdobia prajem CK BUBO veľa úspechov a ďalších spokojných milovníkov cestovania,

Táňa


 • 1 / 1