Banánové republiky

Štyri exotické krajiny, ktoré sú na Slovensku stále populárnejšie. Tento zájazd predstavuje ideálnu dovolenkovú kombináciu. História v Guatemale, príroda v Nikarague, moderný eko turizmus v Kostarike a biznis svet v Paname. Od pobrežia Tichého oceánu až po Karibik na Vás čakajú zážitky a poznanie nového sveta.

Tomáš Hušek Tomáš Hušek Tomáš Hušek
Spokojnosť klientov
od 3 480,00 €

Guatemala, Nikaragua, Kostarika, Panama

16 dní
 • Rozšírte si vašu zbierku krajín o 8 na jednej ceste
 • aktuálne najpreferovanejšie krajiny slovenských cestovateľov
 • treking pralesom, exotické plavby loďou, aktívne sopky, rôzne pláže
 • kúpanie v dvoch oceánoch, jazerách, lagúnach, riekach a jaskyniach
 

Odchod na letisko a odlet na západ. Najprv prelet ponad veľkú mláku, ktorý zakončíme pristátím v metropole Salvadoru, kde budeme mať tranzitný nocľah.

Odchod na hranicu s Guatemalou. Cestou sa osviežime čerstvými ananásmi. Panoráma hlavného mesta GUATEMALA CITY. Živá metropola, najväčšie mesto v strednej Amerike so 7 miliónmi obyvateľov má vždy čo ponúknuť. Autentickosť v priamom prenose. Minimum turistov, maximum poznania. Pouliční umelci, priateľská atmosféra a prekonávanie mýtov o nebezpečnosti Strednej Ameriky. Oddych na horskom salaši a ochutnávka miestnej bravčovej šunky. Salaš v Guatemale? .

Prebudenie v raji. Panajachel a jazero ATITLAN. Celodenný výlet, plavba po jazere, krátky trek, jazero, sopky, tradičné suveníry. Návšteva piatich mestečiek na brehu jazera a tradičné tuktuky. V každom meste sa hovorí iným jazykom a tradičný kroj u domácich nesmie chýbať ani pri práci.

Doobedňajší relax a odchod smer ANTIGUA: bývalé hlavné mesto na svahoch legendárnej sopky Vulcan de Agua. Kto nebol v Antigue, nebol v Guatemale. Najobľúbenejšie mesto v krajine len ťažko nájde konkurenciu na kontinente. Bohaté koloniálne dedičstvo, desiatky bazilík, útulných reštaurácií a jadeit na každom kroku.

Fakultatívny ranný odchod na sopku PACAYA. Aktívna sopka pripomína mesačnú krajinu. Vyjdeme na sopku pešo či na koni? Kto sa na sopku fyzicky necíti, ostane relaxovať v nádhernej stredovekej Antigue.

Smer Nikaragua. Poďme po stopách Sandina a známej revolúcie, ktorá sa podobala tej kubánskej. Kto bol vlastne Sandino a kto bol Somosa? Návšteva miestneho malecónu. Nikaragua je pripravená presvedčiť nás, že má čo ponúknuť a mnohí ju označujú za klenot Strednej Ameriky. Po kvalitných cestách sa presunieme z druhého najväčšieho mesta v Strednej Amerike do koloniálnej GRANADY.

Granada tradične. Ráno na konskom povoze, výlet loďkou okolo ostrovov na druhom najväčšom jazere v Latinskej Amerike. Jazero NIKARAGUA. Poobede nazrieme do jedného zo siedmych legendárnych otvorov do pekla a pokúsime sa vstúpiť do lávových tunelov na úpätí vulkánu, kde často vidieť tarantuly. Neminieme ani známy trh.

Národný park MOMBACHO. Prejdeme sa okolo kráterov a uvidíme aj následky explózií. Viete čo je to implozívny kráter? Povieme si všetko o miestnej flóre, faune, endemitoch. Uvidíme aj leňochoda? Bohatá príroda a skvelá káva. Kávu z miestnej plantáže samozrejme aj ochutnáme a potom si fakultatívne pozrieme kávové plantáže z vtáčej perspektívy prostredníctvom závesnej lanovky, ktorú milujú deti aj seniori. Ochutnajte skvelý miestny včelí med. Večer odpočinok v Granade.

Odchod z Granady- Čaká nás ostrov Ometepe a jeho dve sopky. Aktívny Concepcion a spiaci Maderas. Múzeum miestnej predkolumbovskej kultúry. Kto tu žil a prečo si vybral ostrov OMETEPE? Punta Jesus Maria s naplavenými, tisíce rokov starými úlomkami keramiky a nezabudnuteľný výhľad na ostrovné vulkány. Ojo de Agua: lagúna s liečivou vodou zláka aj ľudí, čo sa neradi kúpu. Brehy jazera Nikaragua sú ako stvorené na kúpanie vo vlnách sladkého mora. Trajektom do RIVAS. Alternatívna večerná návšteva u miestneho odborníka na holenie.

Odchod na hranice s Kostarikou. Príchod do najekologickejšej krajiny sveta. Pobrežie Tichého oceánu a relax v Guancaste.

Relax a oddych po náročnom cestovaní, ale tým aktívnejším pobrežie ponúka úžasné možnosti vodných športov a rybolovu. Pláže Tichého oceánu priamo pred hotelom. Dokonale si oddýchneme.

Priehrada ARENAL je najväčšou vodnou plochou v krajine. Nádherné scenérie nás zavedú do mesta LA FORTUNA. Najfotografovanejší vulkán v krajine ARENAL je jednou z desiatich najaktívnejších sopiek v Amerike. Spustíte sa cez dve doliny na kilometer dlhom lane? Zvládli to aj osemdesiatnici. Nechajte sa prehovoriť. Úžasné, intenzívne aktivity Kostariky vystrieda pohoda večerných sopečných termálnych prameňov.

Cesta k závesným mostom, pod nami nič a pred nami v diaľke výhľad na Arenal. Prechádzka po pralesnom chodníku. Kostarika žije ekológiou. Prechod do hlavného mesta SAN JOSE. Možnosť pozrieť si jedno z najkrajších múzeí zlata na svete.

Ranný odlet do PANAMA CITY. New York Strednej Ameriky alebo mesto, kde sa zdanlivo všetko točí okolo prieplavu. Nie je to však tak. V Paname nájdete v jednom meste hneď dve koloniálne pamiatky – mestskú hrádzu Amador a most Las Americas, stovky mrakodrapov a ruch ulíc veľkomesta. Rozlúčka so Strednou Amerikou vo veľkom štýle na 66. poschodí.

Posledné potulky mestom a odlet domov.

Prílet do Európy.

 

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku do Salvadoru a späť z Panama City
 • prelet Guatemala – Managua
 • prelet San José - Panama
 • slovenského BUBO sprievodcu
 • raňajky na časti Nikaragua-Kostarika-Panama
 • prenajatú dopravu počas celého pobytu s Vašim šoférom
 • 14 x ubytovanie v hoteloch strednej triedy (miestne 3*-4*) v dvojposteľových izbách
 • poznávací program podľa popisu
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti
 • asistenčné služby BUBO
 • letiskové transfery v strednej Amerike

Cena nezahŕňa:

ostatnú stravu, letiskové poplatky, vstupné do pamiatok a atrakcií, fakultatívne výlety a aktivity, osobné výdaje

Zobraziť galériu

Termíny a ceny

Termín Cena  
12.08.2017
27.08.2017
3 700,00 €
04.11.2017
19.11.2017
3 580,00 €
19.11.2017
04.12.2017
3 580,00 €

Donald eres un pendejo


Kubansky exilovy autor Reinaldo Arenas raz povedal, ze jediny rozdiel medzi totalitnym a demokratickym rezimom je ten, ze zatial co v totalite musite drzat jazyk za zubami, ked vas kopu do…

06
APR
16:58
2017

Tikal

Klasicky skoro rano nas caka nas usmievavy sofer s nastartovanym vozidlom. Ak chcete nieco v prirode zazit, nepoviem nic noveho, ze skoro rano prales oziva najviac. A Tikal, pre mna urcite…

06
APR
00:33
2017
Dnes sa dá cestovať bezpečne aj sem - s BUBO
Ľuboš Fellner Ľuboš Fellner

Kde v najbližšom roku nájdete ešte tú pravú exotiku? Kde máte šancu dostať sa do doby kamennej a kde môžete nafotiť svoj najexotickejší cestovateľský portrét? Vybral som destinácie, kde sa môžete s BUBO ľahko, v relatívnom pohodlí a bezpečne dostať. Tu je NAJ 17 na 2017

Kde v najbližšom roku nájdete ešte tú pravú exotiku? Kde máte šancu dostať sa do doby kamennej a kde môžete nafotiť svoj najexotickejší cestovateľský portrét? Vybral som destinácie, kde sa môžete s…

Itinerár

 
Stiahnite si kompletný itinerár pre tento zájazd v prehľadnej podobe PDF formátu.
 

Stiahnuť itinerár


Dnes je to druhý deň,čo sme sa vrátili z úžasného zájazdu Guatemala,Nikaragua,Kostarika,Panama.Velká vdaka patrí najma našej obetavej sprievodkyni Katke Líškovej,ktorá aj napriek ochoreniu počas zájazdu svoju úlohu skvele zvládla.Guatemala nás upútala svojou originálnou,ešte bez velkého množstva turistov prirodzenou krásou,trh domorodého obyvatelstva bude pre mňa dlho nezabudnutelnou spomienkou,takisto ako starobylá Granada,alebo jazero Atitlán.Nikaragua nám na začiatku pripomenula našu socialistickú minulost,a jazero Nikarao by si hocikto mohol pomýlit s morom.V Kostarike sme sa konečne dostali k Pacifiku,kde sme mohli pozorovat delfíny a hned nedaleko oceánu krokodíly,leguány či malpy kapucínske,a samozrejme všade prítomné sopky.V Paname sme cestu ukončili zlatým klincom programu Panamským prieplavom a takisto prehliadkou krásneho Panama City,ktoré mne osobne pripomínalo Singapúr v Azii,dakujem aj Všetkým spolucestovatelom,ktorí túto cestu so mnou absolvovali za spoločnosť. Ivan
13. 5. 2014
Cestuješ s Bubom?? Nie, veď idem predsa s Maťom, začudovane krútim hlavou. Letíme....neverím....tak predsa s BUBOM a Maťo ostal doma. Toto bolo moje prvé zoznámenie s cestovnou kanceláriou s rovnomenným názvom, že „BUBO“. Prišlo v období, keď ma túžba cestovania pohltila v plnom rozsahu. Pocit napätia z očakávania neznámeho, príval nových poznaní a zážitkov, ako aj nesmierna energia spomienok. S nesúhlasom okolia, ale s mojím nadšením objavujem krajiny ako je Guatemala, Nikaragua, Kostarika... S pocitom istoty a neskutočnej dôvery, ktoré vo všetkých nás zasial BUBO – sprievodca sa vrháme, aj keď so smrťou v očiach na SKY-TREK. Neviete, čo to je? Ani z nás to nikto netušil... Prežili sme a s nadšením sa rútime do ďalších dobrodružstiev. Úžasná cesta s neskutočným programom končí, ale ja práve začínam. Najbližšie Tanzánia a Zanzibar, potom Kuba... Televízny cestovateľský program na TA3 ma každý týždeň presvedčí o inej destinácii, ktorá sa mi zdá v tej chvíli najprioritnejšia. Milí Bubáci, držím palce, aby ste mali aj naďalej veľa energie a úžasných nápadov, lebo ja už chcem cestovať len s BUBOM a Maťo vraj tiež :), Lýdia Eckhardt
28. 10. 2011

 • 1 / 1