Banánové republiky

Štyri exotické krajiny, ktoré sú na Slovensku stále populárnejšie. Tento zájazd predstavuje ideálnu dovolenkovú kombináciu. História v Guatemale, príroda v Nikarague, moderný eko turizmus v Kostarike a biznis svet v Paname. Od pobrežia Tichého oceánu až po Karibik na Vás čakajú zážitky a poznanie nového sveta.

Tomáš Hušek Tomáš Hušek Tomáš Hušek
Spokojnosť klientov
od 3 480,00 €

Guatemala, Nikaragua, Kostarika, Panama

16 dní
 • Rozšírte si vašu zbierku krajín o 8 na jednej ceste
 • aktuálne najpreferovanejšie krajiny slovenských cestovateľov
 • treking pralesom, exotické plavby loďou, aktívne sopky, rôzne pláže
 • kúpanie v dvoch oceánoch, jazerách, lagúnach, riekach a jaskyniach
 

Odchod na letisko a odlet na západ. Najprv prelet ponad veľkú mláku, ktorý zakončíme pristátím v metropole Salvadoru, kde budeme mať tranzitný nocľah.

Odchod na hranicu s Guatemalou. Cestou sa osviežime čerstvými ananásmi. Panoráma hlavného mesta GUATEMALA CITY. Živá metropola, najväčšie mesto v strednej Amerike so 7 miliónmi obyvateľov má vždy čo ponúknuť. Autentickosť v priamom prenose. Minimum turistov, maximum poznania. Pouliční umelci, priateľská atmosféra a prekonávanie mýtov o nebezpečnosti Strednej Ameriky. Oddych na horskom salaši a ochutnávka miestnej bravčovej šunky. Salaš v Guatemale? .

Prebudenie v raji. Panajachel a jazero ATITLAN. Celodenný výlet, plavba po jazere, krátky trek, jazero, sopky, tradičné suveníry. Návšteva piatich mestečiek na brehu jazera a tradičné tuktuky. V každom meste sa hovorí iným jazykom a tradičný kroj u domácich nesmie chýbať ani pri práci.

Doobedňajší relax a odchod smer ANTIGUA: bývalé hlavné mesto na svahoch legendárnej sopky Vulcan de Agua. Kto nebol v Antigue, nebol v Guatemale. Najobľúbenejšie mesto v krajine len ťažko nájde konkurenciu na kontinente. Bohaté koloniálne dedičstvo, desiatky bazilík, útulných reštaurácií a jadeit na každom kroku.

Fakultatívny ranný odchod na sopku PACAYA. Aktívna sopka pripomína mesačnú krajinu. Vyjdeme na sopku pešo či na koni? Kto sa na sopku fyzicky necíti, ostane relaxovať v nádhernej stredovekej Antigue.

Smer Nikaragua. Poďme po stopách Sandina a známej revolúcie, ktorá sa podobala tej kubánskej. Kto bol vlastne Sandino a kto bol Somosa? Návšteva miestneho malecónu. Nikaragua je pripravená presvedčiť nás, že má čo ponúknuť a mnohí ju označujú za klenot Strednej Ameriky. Po kvalitných cestách sa presunieme z druhého najväčšieho mesta v Strednej Amerike do koloniálnej GRANADY.

Granada tradične. Ráno na konskom povoze, výlet loďkou okolo ostrovov na druhom najväčšom jazere v Latinskej Amerike. Jazero NIKARAGUA. Poobede nazrieme do jedného zo siedmych legendárnych otvorov do pekla a pokúsime sa vstúpiť do lávových tunelov na úpätí vulkánu, kde často vidieť tarantuly. Neminieme ani známy trh.

Národný park MOMBACHO. Prejdeme sa okolo kráterov a uvidíme aj následky explózií. Viete čo je to implozívny kráter? Povieme si všetko o miestnej flóre, faune, endemitoch. Uvidíme aj leňochoda? Bohatá príroda a skvelá káva. Kávu z miestnej plantáže samozrejme aj ochutnáme a potom si fakultatívne pozrieme kávové plantáže z vtáčej perspektívy prostredníctvom závesnej lanovky, ktorú milujú deti aj seniori. Ochutnajte skvelý miestny včelí med. Večer odpočinok v Granade.

Odchod z Granady- Čaká nás ostrov Ometepe a jeho dve sopky. Aktívny Concepcion a spiaci Maderas. Múzeum miestnej predkolumbovskej kultúry. Kto tu žil a prečo si vybral ostrov OMETEPE? Punta Jesus Maria s naplavenými, tisíce rokov starými úlomkami keramiky a nezabudnuteľný výhľad na ostrovné vulkány. Ojo de Agua: lagúna s liečivou vodou zláka aj ľudí, čo sa neradi kúpu. Brehy jazera Nikaragua sú ako stvorené na kúpanie vo vlnách sladkého mora. Trajektom do RIVAS. Alternatívna večerná návšteva u miestneho odborníka na holenie.

Odchod na hranice s Kostarikou. Príchod do najekologickejšej krajiny sveta. Pobrežie Tichého oceánu a relax v Guancaste.

Relax a oddych po náročnom cestovaní, ale tým aktívnejším pobrežie ponúka úžasné možnosti vodných športov a rybolovu. Pláže Tichého oceánu priamo pred hotelom. Dokonale si oddýchneme.

Priehrada ARENAL je najväčšou vodnou plochou v krajine. Nádherné scenérie nás zavedú do mesta LA FORTUNA. Najfotografovanejší vulkán v krajine ARENAL je jednou z desiatich najaktívnejších sopiek v Amerike. Spustíte sa cez dve doliny na kilometer dlhom lane? Zvládli to aj osemdesiatnici. Nechajte sa prehovoriť. Úžasné, intenzívne aktivity Kostariky vystrieda pohoda večerných sopečných termálnych prameňov.

Cesta k závesným mostom, pod nami nič a pred nami v diaľke výhľad na Arenal. Prechádzka po pralesnom chodníku. Kostarika žije ekológiou. Prechod do hlavného mesta SAN JOSE. Možnosť pozrieť si jedno z najkrajších múzeí zlata na svete.

Ranný odlet do PANAMA CITY. New York Strednej Ameriky alebo mesto, kde sa zdanlivo všetko točí okolo prieplavu. Nie je to však tak. V Paname nájdete v jednom meste hneď dve koloniálne pamiatky – mestskú hrádzu Amador a most Las Americas, stovky mrakodrapov a ruch ulíc veľkomesta. Rozlúčka so Strednou Amerikou vo veľkom štýle na 66. poschodí.

Posledné potulky mestom a odlet domov.

Prílet do Európy.

 

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku do Salvadoru a späť z Panama City
 • prelet Guatemala – Managua
 • prelet San José - Panama
 • slovenského BUBO sprievodcu
 • raňajky na časti Nikaragua-Kostarika-Panama
 • prenajatú dopravu počas celého pobytu s Vašim šoférom
 • 14 x ubytovanie v hoteloch strednej triedy (miestne 3*-4*) v dvojposteľových izbách
 • poznávací program podľa popisu
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti
 • asistenčné služby BUBO
 • letiskové transfery v strednej Amerike

Cena nezahŕňa:

ostatnú stravu, letiskové poplatky, vstupné do pamiatok a atrakcií, fakultatívne výlety a aktivity, osobné výdaje

Zobraziť galériu

Termíny a ceny

Termín Cena  
12.08.2017
27.08.2017
3 700,00 €
04.11.2017
19.11.2017
3 580,00 €
19.11.2017
04.12.2017
3 580,00 €

Donald eres un pendejo


Kubansky exilovy autor Reinaldo Arenas raz povedal, ze jediny rozdiel medzi totalitnym a demokratickym rezimom je ten, ze zatial co v totalite musite drzat jazyk za zubami, ked vas kopu do…

06
APR
16:58
2017

Tikal

Klasicky skoro rano nas caka nas usmievavy sofer s nastartovanym vozidlom. Ak chcete nieco v prirode zazit, nepoviem nic noveho, ze skoro rano prales oziva najviac. A Tikal, pre mna urcite…

06
APR
00:33
2017
Dnes sa dá cestovať bezpečne aj sem - s BUBO
Ľuboš Fellner Ľuboš Fellner

Kde v najbližšom roku nájdete ešte tú pravú exotiku? Kde máte šancu dostať sa do doby kamennej a kde môžete nafotiť svoj najexotickejší cestovateľský portrét? Vybral som destinácie, kde sa môžete s BUBO ľahko, v relatívnom pohodlí a bezpečne dostať. Tu je NAJ 17 na 2017

Kde v najbližšom roku nájdete ešte tú pravú exotiku? Kde máte šancu dostať sa do doby kamennej a kde môžete nafotiť svoj najexotickejší cestovateľský portrét? Vybral som destinácie, kde sa môžete s…

Itinerár

 
Stiahnite si kompletný itinerár pre tento zájazd v prehľadnej podobe PDF formátu.
 

Stiahnuť itinerár • 1 / 0