Južná Afrika Total

Juhoafrická republika, Zimbabwe, Botswana, Lesotho, Svazijsko, Zambia, eSwatini

Juh afrického kontinentu je domovom 5 tich krajín, ktoré na tejto ceste navštívime. Nadýchame sa vône oceánu na mieste odkiaľ Európania začali osídľovať Afriku, ochutnáme lahodné vína, ktorých tradíciu sem priniesli hugenoti z La Rochelle a do očí divočine sa pozrieme v Chobe a Krugeri. Horské kráľovstvá Lesotho a Swaziland sú čerešničkou na torte pri tejto ceste, ktorá je maximom z južnej Afriky. Nikto iný nepozná na Slovensku Afriku lepšie. Zaraďte sa dobrej spoločnosti.

Tomáš Hušek Tomáš Hušek Tomáš Hušek
Spokojnosť zákazníkov
od 2 850 €

Juhoafrická republika, Zimbabwe, Botswana, Lesotho, Svazijsko, Zambia, eSwatini

16 dní
Termíny a ceny Objednaj zájazd
 • 5 krajín juhu Afriky na jedenkrát
 • Dračie hory, dva oceány, Lesotho, Svazijsko
 • Vic Falls, 111 metrov vysoké vodopády na rieke Zambezi
 • Zulu, Xhosa, Sotho, Búri a Angličania, inovovaný program!
 • vyskúšajte Afriku s nami, 26 rokov sme tu ako doma
Zobraziť mapu

Odlet z Európy, prelet ponad celú Afriku až na jej koniec. Preletíme ponad rovník a metropolu Kisangani a na druhý deň pristávame v Afrike.

Prílet do mesta, ktoré mnohí označujú za najkrajšie mesto sveta. A majú pravdu. Úžasná poloha medzi modrým oceánom a obrovskou Stolovou horou, svahy porastené vínnou révou evokujú raj na zemi. Aj preto naše prvé kroky budú viesť na úpätie Stolovej hory. Našimi autami sa vyvezieme k stanici lanovky, No tí čo chcú uloviť väčšie zážitky budú mať možnosť na “Stolovku” vystúpať pešo. BUBO pozná najlepší turistický chodník a vy sa dotknete úžasnej prírody v strede 3 milionového mesta. Na výstup máte 2 hodinky. BUBO rekord je 52 minút. Lanovkári sa na vrchole hodinku poprechádzajú, dajú si výbornú kávičku, pofotia si damanov skalných. Prechádzka smeruje k Maclears Beacon a každý si vychutná výhľady na Robben island kde bol 18 rokov väznený Nelson Mandela, ale aj výhľady na Leviu hlavu, Diablov vrchol a 12 apoštolov na juhu. Už všetci chápeme prečo je Cape town tak oceňovaný. Spoločne sa zvezieme panoramatickou, otočnou lanovkou dole. Ubytovanie v absolútnom centre mesta. Večer prechádzka so sprievodcom najdlhšiou ulicou mesta plnou historických viktoriánskych domov. Ochutnáte na večeru tanier s ražniči z pštrosa, krokodíla, kudu? Alebo vyskúšate steaky, ktoré môžu pokojne konkurovať tým argentínskym? Africká hudba nás dostane do varu. Sme v Afrike, na kontinente odkiaľ pochádzame a akosi to cítime. S BUBO sme tu ako doma!

Za najkrajšieho svetla vyrážame na deň, ktorý bude pre Vás jedným z najlepších vo vašom živote. Hory a búrlivé more 50 km južne z Kapského mesta. Uškatce, tučniaky a hrozno plné cukru, ktoré tvorí úžasné vína. Kapské mesto a jeho okolie má úžasnú mikroklímu. Zátoky, kde bolo prekladisko dreva (Hout Bay), zátoky známe sebevraždou desiatok veľrýb, mierime do národného parku Table Mountain (UNESCO), na absolútny juh kontinentu. Uvidíme už dnes pštrosy, antilopy a opice? 15 minútová prechádzka k majáku na Myse a potom úžasný hodinový treking (priama vzdialenosť medzi bodmi je 2.3 km) nádhernou prírodou okolo Diasovej pláže s úžasnými výhľadmi a fotopauzami k Mysu Dobrej nádeje. Tu v roku 1488 pristál Portugalec Bartolomeu Dias a v roku 1895 ho oboplával aj pradedo nášho riaditeľa Ľuba Fellnera. Už 25 rokov ho Bubáci navštevujú. Viete ako ďaleko je odtiaľto k vám domov? Kilometrovníky Vám to povedia. Miesto búrok, ktorého sa námorníci obávali, no keď ho zdolali, tak bola veľká šanca zbohatnutia. Ďalej na juh je už iba Antarktída. Po oboplávaní mysu už námorníci nemierili na juh, ale na východ do pokojnejších vôd. Nádherné pláže, tyrkysový ľadový ocean, raj pre vtáky, divoká príroda akú nájdete iba tu. Bludný Holanďan, vrchy hottentotov a obrovská zátoka False Bay. Tretie najstaršie mesto krajiny, stovky tučniakov. Vykúpete sa, či aspoň ovlažíte nohy? Pláže sú plné surfistov a žralokov bielych. Od júna do novembra je šanca vidieť veľryby. Pri pláži kde surfovala Agatha Christie odbočíme opäť k Stolovej hore a zamierime do nádherných viníc. Nie hocijakých, ale tých najstarších v subsaharskej Afrike s vyše 330 ročnou kontinuálnou históriou. Poprechádzame sa vinicami, scenérie sú nádherné. Hlavný dom je skvelou ukážkou prvej holandskej architektúry z čias prvého guvernéra Simona van der Stela (17. storočie). Ochutnáme 5 sort od Sauvignon Blanc cez barikové Chardonnay až po špeciálne sorty červeného. Pinotage je sorta ktorú si určite zamilujete. Za posledných 10 rokov vína z tejto unikátnej vinice dostali 66 zlatých medailí. No špecialitou je, že vínka z týchto viníc si vychutnával Napoleón Bonaparte, pruský a francúzsky králi, vo svojich dielach ho spomína Charles Dickens či Charles Baudelaire ho v Kvetoch zla prirovnáva k perám milovanej. Luxus, kvalita a história v jednom by mohli byť záverom nádherného dňa. No čaká nás ešte skvelá večera. Dáte dnes prioritu morským potvorám? Studený oceán produkuje to najlepšie na svete. Krevety, ustrice, úžasné mušle či ryba, ktorú nájdete iba tu v okolí mesta. V BUBO odporúčame reštauráciu Den Anker (Kotva) umiestnenú v starom hangári, no dnes ide o jednu z najluxusnejších reštaurácii mesta na brehoch prístavu. Mnoho druhov piva z rodinných pivovarov a vínna karta ocenená ako “Platinium” podľa Dinners club. Ideálny čas na rozhovory s novými kamarátmi., ktorí sa tak často na BUBO zájazdoch nájdu. Takýto deň plný zážitkov dokážeme zorganizovať po 25 rokoch skúseností a kontaktov! Sme tu pre Vás.

So skúseným BUBO sprievodcom sa bezpečne prejdeme absolútnym centrom mesta, navštívime trhy s výrobkami a suvenírmi z celej Afriky. Úžasným zážitkom nielen pre fotografov bude pestrofarebná štvrť Bo- Kaap. Domčeky červenej, zelenej, žltej farby, hnedé, čierne, tyrkysové. Moslimská štvrť, indicko malajská komunita a koreniny od výmyslu sveta. Múzeum diamantov na mieste, kde sa ich ťaží a obchoduje sa s nimi najviac. Vysvetlíme si ťažbu, ale aj spracovanie a uvidíte kópie tých najznámejších a najdrahších diamantov sveta. Vkusné výrobky za najlepšie ceny. Futbalový štadión je architektonickým skvostom ako aj najnavštevovanejšia atrakcia celého kontinentu, ktorým je novo postavený Waterfront. Množstvo reštaurácii, obchodov, miesto prechádzok, kde sa vždy čosi deje. Dokonalá rozlúčka s Kapským mestom a ak Vám chýba adrenalín tak fakultatívne Vám vieme zabezpečiť aj potápanie s bielym žralokom. Práve v okolí Kapského mesta sú najlepšie možnosti na jeho pozorovanie, pretože tu žije jeho najobľúbenejšia pochúťka, uškatec. Skúsite to? Objednajte si tento veľmi vyhľadávaný zážitok hneď teraz (fakultatívne).

Dnes letíme na sever a čaká nás Zimbabwe, Victoria Falls. Skorý ranný presun na letisko a prelet s krátkym prestupom v Johannesburgu. Okolo obeda pristávame na Vic Falls. Doktor Livingstone tu objavil nádherné monumentálne vodopády, ktoré domáci volajú Mosi Oa Tunya – Dym, ktorý hrmí. Presvedčíte sa o tom, že je to pravda. Prehliadka mesta a okolia, kde nie je ničím nezvyčajným, ak tu behajú slony, antilopy. Big Baobab Tree a miestni rezbári. Najlepšie ceny suvenírov v Afrike! Aký je rozdiel medzi Matabele a Shona? Odkiaľ je Bobby?

Voľný deň na vodopádoch, počas ktorého môžete absolvovať fakultatívne rafting, ísť sa pozrieť na zambijskú stranu vodopádov, skočiť z mosta bungee priamo do rieky a určite budete venovať čas aj nádherným dreveným a kamenným africkým suvenírom. Takisto môžete absolvovať plavbu po rieke Zambezi, safari na slonoch a mnohé iné atrakcie, ktoré Vám náš sprievodca poradí. Koniec koncov Victoria Falls je najlepšie miesto v Afrike na tieto aktivity.

Safari. Celodenné safari v Botswane na brehu rieky Chobe. Sadneme do štýlových safari áut a ideme sledovať hrochy, krokodíly, levy, impaly a hlavne slony. Kombinované safari na súši a na vode. Chobe patrí medzi desať najlepších parkov sveta a je jednoducho úžasné. Celý deň strávime v africkej divočine. BOTSWANA je africkou krajinou, ktorá predbehla aj väčšinu európskych krajín. Najstaršia africká demokracia, stabilná politika a trvalo udržateľný turistický ruch. Chobe je príkladom toho ako Afrika vie využiť svoje prírodné bohatstvo.

Náš pobyt v Zimbabwe sa končí. Pokojné ráno s omamnou vôňou červenej africkej zeme, posledné suveníry a odchod na letisko uprostred divočiny. Prílet do Johannesburgu.

Transvaal. Oblasť za riekou Vaal, ktorá bola baštou búrov nás privedie cez dnešnú provinciu Mpumalagma až takmer na hranice s Mozambikom, ktoré lemuje najstarší národný park v Afrike, Kruger national park. Najteplejšia časť krajiny, kde aj počas chladných zimných mesiacov pestujú pomaranče. Dnešná noc je už v tesnej blízkosti Krugerovho parku a na prvé zvieratá možno budeme mať šťastie už dnes.

Veľkú päťku – Big 5 – viete v skutočnosti nájsť na celom svete iba na miestach ktoré spočítate na piatich prstoch vašej ruky. Najstarší národný park Afriky, Kruger je jedným z nich. BUBO rangeri ho navštevujú už 25 rokov, a máme ho prebrázdený od severu na juh. Rozlohou veľký ako polovica Slovenska s populáciou 2200 stále hladných levov. Skaliská ktoré milujú leopardy, savany ktoré milujú gepardy a tône, kde nájdete takú vzácnosť ako psov hyenovitých. Toto nie je ZOO, ale drsná príroda. Uvidíme žirafy, slony a možno najkrajšie antilopy impala. Ročne pytliaci v tomto parku zabijú 700 nosorožcov. My budeme pozorovať ich stopy, značenie teritória a budeme sa snažiť ich vystopovať. V Hippo pool budeme hľadať hrochy a aj najnebezpečnejšie zviera Afriky – byvola. Opice a samotárske slony. Každé stretnutie so zvieratami je veľkým zážitkom. So skúseným rangerom je šanca mnohonásobne vyššia ako keď ide človek sám. Boj o život prebudí naše skryté reflexy.

Smerujeme do kráľovstva eSWATINI, jednej z najmenších krajín Afriky, kde je kráľ dodnes prezývaný Lev. Malý štát s dvoma hlavnými mestami. Po mnohých rokoch aj tu máme program, kde našim klientom ukazujeme kultúru, ktorá sa rýchlo stráca. Prútené domorodé domčeky, náčelníci, králi a šamani. Koľko žien môže mať svazisjký muž? Kto vchádza v eSwatini prvý do dverí? Aké postavenie má stará mama? Nezanedbáme ani nádhernú prírodu tohto exotického štátika. Prechádzka džungľou k vodopádom. Pozor na opice, aby Vám nezobrali fotoaparát a prosím nekúpte sa, sú tu krokodíly.

Cez oblasť Zululandu, odkiaľ pochádza Shaka Zulu sa dostaneme na miesta kde prebiehali boje medzi Angličanmi, búrmi a zulu. Ako to dopadlo? Hovorí Vám niečo meno „Krvavá rieka“. Dozviete sa viac o nedávnej histórii krajiny. Viete kde vznikli koncentračné tábory a kto ich zaviedol? Kam zmizlo Krugerove zlato? Nocľah v tieni Dračích hôr a vysokohorského štátu Lesotho.

Celodenný program v tieni DRAKENSBERGU alias „Dračích hôr“, ktoré tvoria hranicu medzi Lesothom a Južnou Afrikou a sú domovom najvyššej hory juhu vysokej 3482 metrov. Viete ako sa volá? Národný park Royal Natal a presun k hraniciam s Lesothom. Krásne výhľady a v zimných mesiacoch ( jún,júl, august) možno aj autentická africká guľovačka.

Dnes sa dostaneme na strechu južnej Afriky. LESOTHO, vysokohorské kráľovstvo, ktoré sa týči nad nekonečnými rovinami Juhoafrickej republiky. Hlavné mesto MASERU, horská scenéria, typické klobúky a dážď. Práve voda je najväčším bohatstvom tejto maličkej krajiny na streche Afriky, ktorú si nikto nikdy nepodmanil vďaka mohutnej hradbe Dračích hôr. Vedeli ste, že toto je najchladnejšia krajina Afriky?

Návrat na medzinárodné letisko v Johannesburgu, rozlúčka s južným krížom a odlet domov.

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku do Kapského Mesta a späť z Johannesburgu v economy class
 • prelet Kapské Mesto- Johannesburg- Victoria Falls- Johannesburg
 • 13 x ubytovanie v hoteloch strednej kategórie (miestne 3*)  v  izbách pre dve osoby
 • 13 x raňajky
 • Prehliadku Kapského mesta a Victoria Falls
 • Safari v Chobe
 • Vstupné do NP Chobe
 • 1 x safari v Krugerovom parku
 • 1 x vstupné do Krugerovho parku
 • Letiskové transfery v Afrike
 • Privátnu dopravu počas prehliadok a safari
 • BUBO sprievodcu
 • Najlepšie poistenie proti insolventnosti

Kedy cestovať:

Tento zájazd je celoročnou destináciou a každý termín ma svoje silné či slabé stránky. Safari, kmene a poriadnu Afriku zažijete v každom termíne.

Jarné mesiace sú najzelenšími, zvieratá majú mladé a krajina je svieža. Môžu sa vyskytnúť prehánky. Teploty sú okolo 28 stupňov.

Letné mesiace sú suché, s minimom dažďov. V noc teploty klesajú až na nulu! Cez deň je okolo 23 stupňov.

Jesenné mesiace sú horúce, krajina už úpenlivo čaká na blahodárny dážď. Teploty okolo 28 stupňov.

Zimné mesiace patria k najteplejším a teploty sú okolo 30 stupňov. Prichádza dážď.

Dažde sú väčšinou krátke prehánky a aj preto je toto úžasná celoročná destinácia. Sme na južnej pologuli a počasie je pravým opakom toho u nás.

– šťastnú visačku na batožinu

Cena nezahŕňa:

letiskové poplatky, víza, vstupné do pamiatok a atrakcií cca 100 eur, ostatnú stravu, fakultatívny program

Víza: víza/turistickú kartu si klient kupuje priamo pri vstupe do Zimbabwe a Botswany cca 2 x 35 usd, víza do JAR a Lesotha vybavuje vopred BUBO

Ubytovanie: Ubytovanie je zabezpečené počas celého zájazdu v príjemných hoteloch v izbách pre dve osoby. Hotely sú na úrovni 3*-4* hotelov, avšak upozorňujeme, že je to subjektívne hodnotenie. "Hviezdičkovanie" nie je súčasťou obchodného mena hotelov, ale subjektívnym vyjadrením jednej či viacerých osôb o kvalite hotela.

Kapské mesto:

Kapské mesto: Park Inn by Radisson Foreshore / St.Georges / Fountains a podobný 3 noci *

Victoria Falls: Pamusha lodge a podobný

Johannesburg: Holiday Inn / Southern Sun a podobný

Hazyview/Malelane: Protea Hazyview / Adventure Lodge / Pestana Lodge a podobný 2 noci

Mbabane: Mountain Inn / Lugogo Sun a podobný 1 noc

Drakensberg: Alpine  Heath Resort / Orion Mt.Aux Sources a podobný 2 noci

Maseru: Avani Maseru a podobný 1 noc

Toto sú naše preferované hotely. Hotely na konkrétnych termínoch sú niekedy aj iné. Závisí to od dostupnosti, obsadenosti a včasného prihlásenia sa. Štandardne však cca 70 percent hotelov je vždy rovnakých.

Zdravotné odporúčania: 

Nie je povinné žiadne očkovanie. Každému odporúčame, aby sa pred cestou informoval o aktuálnej situácii u svojho lekára. BUBO nie je zdravotníckym zariadením. Národný park Chobe, Victoria Falls a Kruger sú v tzv malarickej zóne a odporúčame brať profylaxiu proti malárii.

Naši miestni partneri a vedenie BUBO  odporúčajú každému cestovateľovi, aby si skontroloval očkovanie proti tetanu a žltačke AB. Sú to choroby, ktoré môžete dostať doma, na záhrade či pri trekingu pralesom. Myslite dopredu a nezabudnite na platné cestovné poistenie.

Zaujímavý blog o zdraví na cestách nájdete aj na https://bubo.sk/blog/ked-su-tropicke-choroby-konickom

Cestovný doklad: Na cestu je potrebný cestovný pas SR/ČR platný minimálne 6 mesiacov po návrate zo zájazdu a musí obsahovať aspoň 8 voľných strán ( z toho minimálne 2 dvojstrany).

Poznámka:

Zájazd určený pre každého. Veľmi dobré ubytovanie, kvalitná doprava.  Sprievodcovia sú zoológovia, etnológovia a milovníci Afriky. 

Tento zájazd lietame spoločnosťou Emirates, ktorá patrí medzi najlepšie na svete. 

Používame nasledovné lety:

1.deň: EK128 Viedeň Dubaj 15:05-22:45 / EK126 22:45-06:20*

2.deň: EK772 Dubaj Kapské mesto 03:50-11:35 / EK770 08:50-16:30

5.deň: SA316/BABA6406 Kapské Mesto Johannesburg 06:10-08:00

5.deň: SA40/BA6285 Johannesburg Victoria Falls 10:50-12:25

8.deň: SA41/6282 Victoria Falls Johannesburg 13:55-15:35

15.deň: EK764 Johannesburg - Dubaj 19:15 - 05:15*

16.deň:EK127 Dubaj Viedeň 08:55 - 12:55

Presné časy letov sa môžu meniť a určuje si ich letecká spoločnosť. Uvedené lety sú preferované lety BUBO, v prípade, že nie sú k dispozícii alebo sú už cenovo nedostupné, tak používame ostatné letecké spoločnosti s podobnými letovými časmi. Od 1.7.2016 lieta Emirates lety EK127 a EK126 Airbusom A380.

Ak máte záujem o inú leteckú spoločnosť, tak vám radi vyhovieme, avšak musíme túto informáciu dostať hneď pri prihlásení sa na zájazd, nie neskôr. Cena zájazdu sa takisto môže mierne zmeniť.

Finálne lety Vám budú zaslané v informáciách k zájazdu cca 6 týždňov pred odletom.

V období 16.4.-30.5.2019 sa na letisku v Dubaji ( DXB) bude opravovať južná runway.  Všetky aerolínie sú nútené redukovať lety do Dubaja. V tomto období budeme používať iba večerný odlet Emirates z Viedne o 22:45 a ak by z kapacitných dôvodov nebol dostupný tak využijeme Qatar Airways alebo Austrian/Lufthansa v závislosti od dostupnosti a destinácie. ( upravil Tomáš Hušek 18.7.2018, zdroj Emirates)

Zažite Afriku s ľuďmi čo ju milujú.

Termíny a ceny

Termín
Cena
17.08.2018
01.09.2018
3 100 €
Základná cena 3100 €
Letiskové poplatky 660 €
Víza Lesotho (pre občanov SR) 157 €
Poplatok za podanie víz do Juhoafrickej republiky 15 €
Spolu 3 932 €
Objednať zájazd
14.09.2018
29.09.2018
3 100 €
Základná cena 3100 €
Letiskové poplatky 660 €
Víza Lesotho (pre občanov SR) 157 €
Poplatok za podanie víz do Juhoafrickej republiky 15 €
Spolu 3 932 €
Objednať zájazd
19.10.2018
03.11.2018
3 540 €
Základná cena 3540 €
Letiskové poplatky 660 €
Víza Lesotho (pre občanov SR) 157 €
Poplatok za podanie víz do Juhoafrickej republiky 15 €
Spolu 4 372 €
Objednať zájazd
02.11.2018
17.11.2018
3 210 €
Základná cena 3210 €
Letiskové poplatky 660 €
Víza Lesotho (pre občanov SR) 157 €
Poplatok za podanie víz do Juhoafrickej republiky 15 €
Spolu 4 042 €
Objednať zájazd
27.12.2018
11.01.2019
3 680 €
Základná cena 3680 €
Letiskové poplatky 660 €
Víza Lesotho (pre občanov SR) 157 €
Poplatok za podanie víz do Juhoafrickej republiky 15 €
Spolu 4 512 €
25.01.2019
09.02.2019
2 900 €
Základná cena 2900 €
Letiskové poplatky 660 €
Víza Lesotho (pre občanov SR) 157 €
Poplatok za podanie víz do Juhoafrickej republiky 15 €
Spolu 3 732 €
15.02.2019
02.03.2019
2 980 €
Základná cena 2980 €
Letiskové poplatky 660 €
Víza Lesotho (pre občanov SR) 157 €
Poplatok za podanie víz do Juhoafrickej republiky 15 €
Spolu 3 812 €
01.03.2019
16.03.2019
2 900 €
Základná cena 2900 €
Letiskové poplatky 660 €
Víza Lesotho (pre občanov SR) 157 €
Poplatok za podanie víz do Juhoafrickej republiky 15 €
Spolu 3 732 €
15.03.2019
30.03.2019
2 900 €
Základná cena 2900 €
Letiskové poplatky 660 €
Víza Lesotho (pre občanov SR) 157 €
Poplatok za podanie víz do Juhoafrickej republiky 15 €
Spolu 3 732 €
29.03.2019
13.04.2019
2 900 €
Základná cena 2900 €
Letiskové poplatky 660 €
Víza Lesotho (pre občanov SR) 157 €
Poplatok za podanie víz do Juhoafrickej republiky 15 €
Spolu 3 732 €
26.04.2019
11.05.2019
2 900 €
Základná cena 2900 €
Letiskové poplatky 660 €
Víza Lesotho (pre občanov SR) 157 €
Poplatok za podanie víz do Juhoafrickej republiky 15 €
Spolu 3 732 €
05.07.2019
20.07.2019
3 250 €
Základná cena 3250 €
Letiskové poplatky 660 €
Víza Lesotho (pre občanov SR) 157 €
Poplatok za podanie víz do Juhoafrickej republiky 15 €
Spolu 4 082 €
19.07.2019
03.08.2019
3 250 €
Základná cena 3250 €
Letiskové poplatky 660 €
Víza Lesotho (pre občanov SR) 157 €
Poplatok za podanie víz do Juhoafrickej republiky 15 €
Spolu 4 082 €
03.08.2019
18.08.2019
3 250 €
Základná cena 3250 €
Letiskové poplatky 660 €
Víza Lesotho (pre občanov SR) 157 €
Poplatok za podanie víz do Juhoafrickej republiky 15 €
Spolu 4 082 €
13.09.2019
28.09.2019
3 050 €
Základná cena 3050 €
Letiskové poplatky 660 €
Víza Lesotho (pre občanov SR) 157 €
Poplatok za podanie víz do Juhoafrickej republiky 15 €
Spolu 3 882 €
04.10.2019
19.10.2019
3 050 €
Základná cena 3050 €
Letiskové poplatky 660 €
Víza Lesotho (pre občanov SR) 157 €
Poplatok za podanie víz do Juhoafrickej republiky 15 €
Spolu 3 882 €
25.10.2019
09.11.2019
3 050 €
Základná cena 3050 €
Letiskové poplatky 660 €
Víza Lesotho (pre občanov SR) 157 €
Poplatok za podanie víz do Juhoafrickej republiky 15 €
Spolu 3 882 €
08.11.2019
23.11.2019
2 850 €
Základná cena 2850 €
Letiskové poplatky 660 €
Víza Lesotho (pre občanov SR) 157 €
Poplatok za podanie víz do Juhoafrickej republiky 15 €
Spolu 3 682 €
27.12.2019
11.01.2020
3 480 €
Základná cena 3480 €
Letiskové poplatky 660 €
Víza Lesotho (pre občanov SR) 157 €
Poplatok za podanie víz do Juhoafrickej republiky 15 €
Spolu 4 312 €

Odporúčame

Keňa , +2 viac
14 dní
3 720 €
Juhoafrická republika , +3 viac
14 dní
2 830 €

M Marcela a Martina Macové

 
Dobrý deň,
pred pár dňami sme sa vrátili z Afriky a stále spomíname na dni plné zvierat, africkej kultúry, milých domácich a úžasnú sprievodkyňu. Aj keď Afrika už začína byť komerčnou záležitosťou, stále sa nájdu miesta, kde je turista ešte stále raritou. Práve to sme si na vlastnej koži vyskúšali i my, domáci na nás s údivom pozerali a nadšene sa s nami fotili.

A najlepší zážitok? Posúďte sami, prechádzka s levmi, vozenie na slonoch, prelet helikoptérou nad Viktóriinými vodopádmi či safari, safari a ešte raz safari?

Veľkú zásluhu na našom nadšení z tohto zájazdu má však bezpochyby naša sprievodkyňa Nela, ktorá zariadila všetko potrebné, vyriešila každý problém, na každú otázku typu čo je to za zviera, mala vždy odpoveď. Jej grilovačka bola nezabudnuteľná a nielen to, ak to bolo možné, splnila azda každú našu požiadavku.

s pozdravom Marcela a Martina Macové

R RNDr. Anna Koktová, CSc.

 
Dobrý den,
v sobotu jsem se vrátila ze zájezdu "Jižní Afrika total". Poprvé jsem na poznávací zájezd jela s cestovní kanceláří a byla jsem velmi mile překvapena celkovou vysokou úrovní zájezdu.
Veliké poděkování patří našemu průvodci Stanislavu Cigánkovi - díky němu jsem "uchopila jižní Afriku". Je to výjimečná osobnost s perfektními znalostmi, organizačními schopnostmi a člověčím přístupem.

Děkuje a z Prahy zdraví

RNDr. Anna Koktová, CSc.

V Vilma V.

 
Iba pred pár dňami sme sa vrátili z tohto úžasného zájazdu. Veľmi poučné, obohacujúce, krásne, farebné, divoké, jednoducho iné. Ak radi poznávate, radi sa učíte, nevadí Vám vidieť aj opak vyleštených rezortov, milujete prírodu, inakosť, nebojíte sa svojim deťom ukázať aj niečo iné ako luxus a nevadí Vám stráviť dovolenku v pohybe, tak toto je to pravé orechové. Prišli sme bohatší o zážitky, fotky, vedomosti, skúsenosti, unavení ale spokojní. Najväčším prínosom bol sprievodca Stanko Cigánek, zlatý, šikovný, rozhľadený a ochotný mladý muž, pre ktorého nič nie je problém. Ďakujeme Ti, Stanko, za krásne zážitky a na maximum využité 2 týždne. Tiež sa tešíme z nových priateľstiev, mali sme úžasnú malú skupinu a myslím, že sme si "sadli". Takže všetko dopadlo na jednotku, zájazd veľmi odporúčame!

S Silvia P.

 
Pozeram fotky a spomínam na krásne 2 týždne strávené v JAR + a ostatných 5 štátoch južnej Afriky. Vdaka mladému, ale vedomosťami o prírode a južnej Afrike vyzbrojenému Ferimu - nášmu sprievodcovi - sme sa nenudili ani chvíľu, nasali sme kopec informácií. Spomíname na studený Atlantický oceán cestou na Mys dobrej nádeje, ako sme sa tam plánovali okúpať, ale ľadová voda nás ihned z toho "vyliečila", na mohutné Viktoriine vodopády, ako sme sa do autobusu vrátili celí premočení, ale bez toho by ten zážitok nemal tie grády! V mysli sa mi stále premieta ako sme v Krugerovom parku hľadali zver, nakoniec sa nám zebry,impaly,žirafy a slony zdali už ako uplne obyčajné zvieratá,vyskytujúce sa na každom kroku. Super štýlové ubytovanie podtrhujúce atmosféru Afriky.... tiež chudoba, ale aj šťastie na tvárach Afričanov žijúcich na "vidieku"..... veselé príhody, ktoré napíše sám život.... toto všetko sa nedá dobre opísať, to treba zažiť!
Musím podotknúť, že sme celá skupina usúdili, že sa v jeden deň nedá stihnúť cesta z Johannesburgu do Blyde river kaňonu, treba to organizačne inak poriešiť. Tiež by sme radi strávili viac času v čarovnom mestečku Clarens,čo dýchalo zváštnou atmosférou, no nestihli sme ho ani spolovice prejsť, radšej vynechať trhy v Svazijsku, ktoré sú viac pre domácich ako pre turistu. Chcem sa takto podakovať sprievodcovi Ferimu, ktorý svojou diplomatickosťou vyriešil nejeden problém a napriek mladému veku dokázal zmenežovať všetko k úplnej spokojnosti našej malej ale rôznorodej turistickej skupiny.
Pozdravujem ho a nech sa mu darí dalej aj v Maroku!

B Branislav Hanzel

 
S odstupom 2 týždňov hodnotím tento absolvovaný zájazd vysoko kladne. Je to správny mix rôznych kútov Afriky, kultúr, ľudí a scenérií. Organizácia zájazdu bola na vysokej úrovni, ale samozrejme treba mať vždy v hlave to, že my máme hodinky, ale afričania majú čas. Martin H. má v Afriku v malíčku a chŕlil zo seba históriu, kmene, zvieratá....touto cestou ďakujem ešte raz za zážitky.

M Michal Novák

 
V neděli jsme se vrátili ze zájezdu "Jižní Afrika Total" a chtěl bych
opravdu velmi pochválit průvodce Martina Hrnka, který se o nás po celé
dva týdny perfektně a s velkou ochotou staral, navíc často nad rámec
svých povinností, a vždy se snažil vyhovět. Říkám o sobě, že cestuji,
abych ochutnával, a díky Martinovi jsme se jižní Afrikou doslova
projedli. Rovněž po organizační stránce byl zájezd perfektní, stihli
jsme vše (resp. oproti programu mnohem více) a neměli žádné zbytečné
prostoje. Soudím, že by vás zajímalo i to, co se mi nelíbilo, ale Martin se vždy
postaral, aby nic takového nepřišlo a pokud už přišlo, aby to zase
rychle odešlo. Uvědomuji si, že zájezdy tohoto typu stojí a padají s průvodcem, takže
děkuji, že jste s námi poslali právě Martina. S pozdravem Michal Novák
P. S. Snad se za to na mě Martin ani vy nebudete zlobit, ale mezi řečí
jsem zachytil, že má nějaké průvodcovské přání; akorát si nejsem jist,
zda to byla Etiopie, nebo nějaká jiná země... každopádně tímto se za
Martina přimlouvám ;-)

 

 
Dobrý den,chtěla bych se touto cestou podělit o svoje nezapomenutelné
zážitky ze zájezdu do JAR a zejména poděkovat našemu obětavému průvodci
Peterovi,který byl nejen průvodcem,ale i řidičem,organizátorem a stopařem
v národních parcích.Považuji jeho práci za úctyhodný výkon,i vzhledem k
faktu,že při náročných časových přesunech neměl naprosto žádný čas na
odpočinek.

Děkuji

Marie Košťálová

I Irena Kozubikova

 
Včera jsme se vrátili z tohoto zájezdu a duchem tam ostatně stále ještě jsme. S CK Bubo to byl náš první zájezd a spokojenost je maximální. Viděli jsme spoustu krásných míst a nikdy předtím jsme za jednu dovolenku nenasbírali tolik zajímavých zážitků a informací jako teď, ať už se to týká fauny, flory, kultury, čehokoliv.V neposlední řadě jsme poznali Spur Steak Ranches a už jenom kvůli těm steakům bychom jeli znovu!!
Největší díky patří průvodcům Martinovi Karnišovi a Standovi, kteří na tom mají velikánský podíl. Nejen, že jsou to chodící encyklopedie zvířat, ale ochotně odpoví na otázky týkající se čehokoliv, všechno dokonale zorganizují a nechybí jim ani přátelskost, lidskost, humor, trpělivost a snaha udělat zájezd prostě skvělým.
Tímto děkujeme CK i průvodcům za nezapomenutelné zážitky, ještě dlouho budeme vzpomínat.
Tento zájezd rozhodně nebyl náš poslední!
Irena & Irena


 • 1 / 1