Rady na cestu do Botswany

Málo známa, drahá, ale dokonalá dovolenka. Ak chcete zažiť jedinečné safari, vydajte sa do Botswany. Práve tu sa ešte odohráva málo známa migrácia zebier a pakoní medzi Chobe a Kalahari. Rieka Okavango tu končí svoju cestu a vytvára jednu z najväčších vnútrozemských delt na svete.

Chobe je národný park, v ktorom žije najväčšia populácia slonov na svete. Okrem slonov tu ale nájdete aj ostatné vytúžené zvieratá, ako levy, leopardy, hrochy, krokodíly, antilopy, žirafy... Zoznam je veľmi dlhý.

V delte rieky Okavango sa budete naozaj cítiť ako v poslednej divočine. Minimum áut a návštevníkov robí toto miesto exkluzívnym. Práve v Botswane nájdete to najluxusnejšie ubytovanie s najluxusnejšou polohou.

Na púšti Kalahari nájdete fascinujúci svet so zvieratami, ktoré nepotrebujú celý život piť, ako napríklad surikaty a niektoré antilopy. V Kalahari je aj najväčšia populácia gepardov a púštnych levov. 

Botswana jednoducho ponúka všetko od zeleného brehu rieky Chobe, cez divočinu Savuti a Linyanti až po suché a nehostinné Kalahari, ktoré však oplýva životom. Neviete si vybrať zájazd do Botswany, využite naše skúsenosti, radi vám poradíme!

Ďakujem, celý náš trip v Afrike prebehol úplne fantasticky. Super organizácia :)

Martin Škrtel

futbalista

Martin Škrtel

TA3
7 minút o Afrike

Rady na cestu do Afriky od človeka, ktorý precestoval všetky krajiny kontinentu

Najpopulárnejšie zájazdy

Namíbia, Botswana, Zimbabwe, (Zambia)

Namíbia, Botswana, Zimbabwe, (Zambia)

Spoločne prejdeme azda všetkým čo Afrika ponúka, s výnimkou vysokých hôr. Pieskové pobrežie Atlantiku s hrozivým názvom „Pobrežie kostier“, nemecká koloniálna minulosť, vyprahnutá oblasť Damarov a Kaokolandu,…

JAR, Namíbia, Botswana, Zimbabwe, (Zambia)

JAR, Namíbia, Botswana, Zimbabwe, (Zambia)

Zájazd po miestach, kadiaľ chodievali iba bušmeni a hotentoti. Cesta po slobodných krajinách s nekonečnými scenériami, farebnou prírodou, kde sa stretne oceán, púšť, hory a africká zeleň v jednom. Najlepšie…

Okavango a Viktóriine vodopády

Okavango a Viktóriine vodopády

Zájazd po najkrajších miestach Afriky so záverom na safari v absolútnej divočine. Kapské mesto, najmohutnejšie vodopády a najluxusnejšie safari v Afrike. Doprajte si tento zážitok a pozrite sa na safari z…

Poradíme vám

K

Afrika  

Zimbabwe, Juhoafrická republika, Botswana

23.10. → 31.10. +33 termínov

náročnosť

9 dní

Trvanie

2230
K

Afrika  

Lesotho, Eswatini, Zimbabwe, Zambia, Juhoafrická republika, Botswana


náročnosť

16 dní

Trvanie

3360
K

Afrika  

Zimbabwe, Namíbia, Juhoafrická republika, Botswana


náročnosť

21 dní

Trvanie

4310
K

Afrika  

Seychelské ostrovy, Zimbabwe, Juhoafrická republika, Botswana


náročnosť

14 dní

Trvanie

3630
K

Afrika  

Maurícius, Zimbabwe, Juhoafrická republika, Botswana


náročnosť

14 dní

Trvanie

3860
K

Zimbabwe, Juhoafrická republika, Botswana


náročnosť

14 dní

Trvanie

4060

Ulovte viac zážitkov

Blízko k divočine

Blízko k divočine

Tak blízko k hrochom, stotisíc slonov, hľadenie veľkej päťky. Botswana ponúka absolútne zážitky z dotyku s africkou divočinou.

Luxus pri Okavangu

Luxus pri Okavangu

Nechajte sa rozmaznávať luxusom v drsnej africkej divočine a pozorujte zvieratá v komornej atmosfére a s minimom turistov. Práve toto je tá Afrika, kde budete takmer sami.

Dotyky s africkou faunou

Dostaňte sa na dotyk s africkou divočinou. Väčšina zvierat je na prítomnosť áut zvyknutá a správajú sa prirodzene. Národné parky Afriky poskytujú presne to, čo od savany a safari očakávate.

Chobe plné slonov

Botswana je krajina, ktorá má najväčšiu populáciu slonov na svete. Je takmer nemožné ich v národnom parku Chobe nevidieť. Pozorujte ich pri vode, v buši, pri odpočinku alebo pri súbojoch. Na tieto pohľady nikdy nezabudnete.

BUBO Covid garancia v cene

Preplatíme vám test aj domácu karanténu