Viktóriine vodopády sú najväčšou atrakciou tejto africkej krajiny. Využite naše skúsenosti a užite si dovolenku v Zambii.

Rady na cestu do Zambie

Africká krajina, o ktorej vieme veľmi málo. Ako Severná Rodézia bola dôležitým miestom ťažby nerastných surovín. Dnes sa pomaly otvára turistom.

Mesto Livingston je pomenované po slávnom škótskom misionárovi a objaviteľovi. Práve on tu objavil jeden z prírodných divov sveta – Mosi Oa Tunya – Viktóriine vodopády. Tieto vodopády patria do trojice najkrajších vodopádov na svete.

Poďte s nami do Zambie a do národného parku Luangwa. Jej obe časti, Severná aj Južná Luangwa, patria medzi špičku safari. Práve tu je asi najzdravšia populácia levov, je tu stále dostatok psov hyenovitých, žiráf, slonov, leopardov... Ako v jednom z mála parkov je tu čiastočne povolené nočné safari, kedy vidíte zvieratá v iných situáciách, poprípade vidíte tie, ktoré za dňa nevidieť.

Zambia je krásne africká krajina, čo sa odráža aj v hlavnom meste Lusaka. Architektúra koloniálnych čias sa tu mieša s modernizmom novodobého rozvoja. Poďte s nami do Zambie. Poradíme vám vybrať si ten najkrajší zájazd.

Ďakujem, celý náš trip v Afrike prebehol úplne fantasticky. Super organizácia :)

Martin Škrtel

futbalista

Martin Škrtel

TA3
7 minút o Afrike

Ľuboš Fellner sa podelí o skúsenostiach s 30 rokmi ciest do Afriky.

Najpopulárnejšie zájazdy

JAR, Namíbia, Botswana, Zimbabwe, (Zambia)

JAR, Namíbia, Botswana, Zimbabwe, (Zambia)

Zájazd po miestach, kadiaľ chodievali iba bušmeni a hotentoti. Cesta po slobodných krajinách s nekonečnými scenériami, farebnou prírodou, kde sa stretne oceán, púšť, hory a africká zeleň v jednom. Najlepšie…

Zimbabwe, Zambia, Malawi, Mozambik

Zimbabwe, Zambia, Malawi, Mozambik

Ďalšia africká cesta z dielne BUBO. Kultúra a história bývalej Rodézie, divoká africká fauna v South Luangwa, hornaté Malawi a absolútne nedotknutý Mozambik. Cesta v malých skupinkách, tak ako sa na Afriku…

3x naj Afriky

3x naj Afriky

Expresný zájazd po najkrajších miestach Afriky. Maľované Kapské mesto, najmohutnejšie vodopády Afriky a najlepšie safari. Odbehnite na chvíľu z práce a oddýchnite si v exotickej Afrike, ktorá je nám veľmi…

Poradíme vám

Ulovte viac zážitkov

Prechádzka s levmi

Prechádzka s levmi

BUBO aj v Afrike kladie dôraz na ochranu zvierať. Lovíme zážitky, nie zvieratá. Prechádzka s levmi je obrovský zážitok, ktorý pomáha miestnej faune.

Nakrajšie vodopády

Nakrajšie vodopády

Už 30 rokov sme tu ako doma. Najkrajšie vodopády na svete bez davov turistov s ľuďmi, ktorí ich milujú už tri desaťročia.

Rafting na Zambezi

Rafting na Zambezi

Na Viktóriinych vodopádoch sme pre vás pripravili skutočne adrenalínový program. Rafting na Zambezi je jednoducho pecka.

Dym, ktorý hrmí

Dym, ktorý hrmí

Pozrite si najslávnejšie vodopády Afriky z vtáčej perspektívy a budete sa pýtať s nami, čo je také zvláštne na tých Niagaroch. Na rozdiel od Niagary alebo Iguazu, tu budeme takmer sami.

K

Afrika  

Lesotho, Eswatini, Zimbabwe, Zambia, Juhoafrická republika, Botswana


náročnosť

16 dní

Trvanie

3480
K

Afrika  

Zanzibar, Zimbabwe, Zambia, Tanzánia, Juhoafrická republika, Botswana


náročnosť

14 dní

Trvanie

3550
K

Afrika  

Zimbabwe, Zambia, Namíbia, Botswana


náročnosť

14 dní

Trvanie

3590

Cestuj vďaka čítaniu

Čítajte, rozširujte si obzor a zbierajte pri tom zľavové kódy na cesty s BUBO.