Nový Zéland, Austrália

Ďaleko na druhom konci sveta leží najmenší kontinent na svete Austrália a zelené ostrovy Nového Zélandu. Tento zájazd je ideálnym pre ľudí, ktorí chcú spoznať základy kultúry oboch krajín a v rámci obmedzeného času spoznať tie najznámejšie mestá oboch krajín a prírodné skvosty. Obrovská rozloha Austrálie si, samozrejme, žiada oveľa viac času, ktorý nie každý má. Preto vycestujte s nami na túto krátku cestu na druhý koniec sveta a otvorte si dvere pre ďalšie cesty do tohto regiónu.

Tomáš Hušek Tomáš Hušek Tomáš Hušek
Spokojnosť klientov
od 3 800,00 €

Nový Zéland, Austrália

15 dní
 • Kiwi, klokany, wombaty, koaly,  žraloky a grilovaný klokaní steak
 • Najväčšie metropoly, aktívne sopky a maximum poznania za krátky -čas u protinožcov
 • Kultúra Maorov, európskych imigrantov a austrálskych aboriginerov
 • Príjemné hotely a relaxačný záver v Sydney s množstvom fakultatívnych výletov
 

Odlet z Európy a dlhý let k južným moriam.

Pristávame! Hlavné mesto Nového Zélandu WELLINGTON. Aklimatizácia na časový posun a začíname našu parádnu cestu. Navštívime nádherné Múzeum Te PaPa, ktoré sa venuje histórii Nového Zélandu a večer strávime v príjemnej atmosfére na Cuba Street.

Doobeda absolvujeme pešiu prehliadku mesta, navštívime botanickú záhradu, pozrieme si budovu parlamentu a vysvetlíme si politický systém. Prečo je vlastne Wellington hlavným mestom? Poobede vyrazíme do národného parku TONGARIRO, kde nás upúta pohľad na najvyšší vrchol Severného ostrova Ruapehú a tiež silueta známej Hory osudu z príbehu Pána prsteňov. Ruapehú je stále aktívnou sopkou a v prípade dobrého počasia sa lanovkou vyvezieme takmer na vrchol.

Dnes pokračujeme k ďaľšiemu „naj“ a tým je najväčšie jazero Nového Zélandu, jazero TAUPO, ktoré vzniklo sopečnou explóziou, ktorej následky sledovali v antickom svete. Len nevedeli, kde to buchlo. Záujemcovia si fakultatívne môžu vyskúšať jet boating, pri ktorom sa čln rúti rýchlosťou 90 km/h a stačí mu na to 10 cm vody. Vodopád HUKA FALLS s nádherne belasou vodou.

ROTORUA: oblasť známa výskytom termálnych prameňov, gejzírov a bublajúceho sírového bahna. V tomto regióne takisto žije najväčšia komunita Maorov na Zélande. Navštívime jedno z historických zariadení v dedinke TE PUIA, kde si pozrieme ich rezbárske umenie, zažijeme známy tanec haka a nájdeme tu aj symbol Nového Zélandu, ktorým je vták kiwi. Poobede sa presunieme do najväčšej metropoly krajiny. V bývalom hlavnom meste AUCKLAND nás privíta najvyššia stavba na južnej pologuli Sky Tower, vysoká 328 metrov. Večerná individuálna prechádzka prístavom a centrom Aucklandu.

Celodenná prehliadka Aucklandu. Albert Park, Queen Street, výlet na polostrov Davenport a vyhliadka z Viktóriinho kopca. Srdečná atmosféra tejto časti Aucklandu Vás dostane. Po návrate do centra môžu odvážlivci skočiť dole zo Sky Tower. Voľný program, steak house, prípadne vyhliadka z Eden Hill.

Prelet do Austrálie. MELBOURNE: najkultúrnejšie mesto krajiny a jedno z najväčších gréckych miest na svete. Dozviete sa prečo. Okruh mestom a prechádzky po nábreží pri rieke Yarra. New Federation Square, Queen Victoria Market, ale aj najstaršie katedrály a múzea. Pochopíte rozdiel medzi provinciami Victoria a New South Wales. Viete, ako sa hrá austrálsky futbal? Vznikol v Melbourne, v meste, ktoré šport miluje a vo svete je známe množstvom exkluzívnych športových podujatí. Večerné pokojné až nudné mesto porovnáme o pár dní s pulzujúcim Sydney.

Vyhliadková jazda po pobreží po tzv. GREAT OCEAN ROAD, legendárnej ceste, postavenej v čase hospodárskej krízy, ktorá dnes patrí k najkrajším v Austrálii s cestami vinúcimi sa pozdĺž oceánu a pieskových pláží až k Dvanástim apoštolom, monumentálnym pieskovcovým masívom, týčiacim sa z rozbúrenej vody. Táto cesta je zároveň najväčším vojenským spomienkovým miestom na svete, keďže je celá venovaná vojakom, padlým v prvej svetovej vojne. Príjemný deň v príjemnom prostredí. Večer návrat do mesta a individuálny relax.

Preletíme 1 000 km, ktoré oddeľujú dve najväčšie mestá v krajine, a pristaneme v Sydney. SYDNEY rozhodne stojí za návštevu. Veľkolepá stavba Opera House, nádherné záhrady a parky s poletujúcimi papagájmi v Royal Gardens, legendárny most Harbour Bridge, nádherné Sydney Aquarium, množstvo múzeí a obchodov.

Celý deň strávime prehliadkou tohto najznámejšieho austrálskeho mesta, ktoré v ničom nezaostáva za inými svetovými metropolami. Sydney je mesto, kde sa neustále čosi deje, jeho vynikajúca poloha Vás vyzýva, aby ste tu strávili viac dní a presne to aj spravíme. Nasledujúce noci a dni strávime v tejto metropole a ako ich strávite, závisí na Vás. Môžete si vybrať niektoré z celodenných výletov alebo cestu do srdca Austrálie na Ayers Rock, alebo ostanete relaxovať v tomto uvoľnenom meste a čas strávite potulkami po starej časti the Rocks, navštívite Zoo a spoznáte čudné stvory žijúce u protinožcov, alebo sa pôjdete okúpať či zasurfovať si na Bondi Beach. Je to len na Vás.

Fakultatívny výlet: Blue mountains: Celodenný výlet v trvaní cca 9 hodín. Opustíme Sydney po známom meste Anzac a po Victoria Road prejdeme do "Modrých hôr". Pieskovcové hory, ktoré sú rozryté množstvom priepastí a roklín. Celá oblasť je súčasťou svetového dedičstva UNESCO. Z Echo Pointu si pozrieme nádhernú panorámu s výhľadom až k skalnej formácii, nazývanej Tri sestry. V tzv. Scenic World absolvujeme jazdu vláčikom po najstrmšej železnici sveta. Budeme obdivovať vzácne druhy eukalyptov, ktoré dali meno týmto horám. Poobede navštívime fungujúcu farmu, kde si pozrieme typické austrálske zvieratá a každý si tu nájde svoju kenguru, koalu či tajpana. Večer návrat do Sydney. Cena 110 eur/1 osoba ( doprava, vstupné, sprievodca).

Fakultatívny výlet Ayers Rock, alebo relax v Sydney prípadne Bondi beach. Ayers Rock: Absolvujte letecký výlet do srdca austrálskeho outbacku, k magickým skalám Ayers Rock, ktoré sú pre poôvodných obyvateľov Austrálie posvätnými. ULURU alebo AYERS ROCK: monolit Uluru, päť kilometrov dlhý a viac než tristo metrov vysoký, leží takmer uprostred kontinentu. Skala, ktorá je dvakrát taká veľká ako centrálny Londýn, je lemovaná jaskyňami, ktoré slúžili na kmeňové ceremónie a ako pohrebné komory pôvodných obyvateľov Austrálie. Západ slnka sa tu pohrá s farbami a vychutnáme si neustále sa meniacu scenériu uprostred krajiny. Cena: 570 eur/1 osoba ( spiatočná letenka do Sydney vrátane letiskových poplatkov, 1 noc v 3* hoteli v dvojposteľových izbách, raňajky, letiskové transfery a výlet k Uluru). Pocestujete naľahko, keďže veci si necháte v Sydney.

Prílet domov.

 

Cena zahŕňa

 •  medzinárodnú letenku do Wellingtonu a späť zo Sydney
 •  prelet Auckland - Melbourne
 •  prelet Melbourne - Sydney
 •  11 x ubytovanie v 3* hoteloch v dvojposteľových izbách
 •  privátnu dopravu počas celého programu
 •  letiskové transfery v Austrálii a na Novom Zélande
 •  prehliadku Wellingtonu, Aucklandu, Melbourne a Sydney
 •  slovenského BUBO sprievodcu
 •  najlepšie poistenie proti insolventnosti1
 •  asistenčné služby BUBO

Cena nezahŕňa:

letiskové poplatky, stravu, fakultatívne výlety na Ayers Rock a Blue Mountains, vstupné do pamiatok a atrakcií, víza

Zobraziť galériu

Termíny a ceny

Termín Cena  
17.04.2017
01.05.2017
3 890,00 €
12.07.2017
26.07.2017
4 110,00 €
21.10.2017
04.11.2017
3 800,00 €
13.11.2017
27.11.2017
3 890,00 €
26.12.2017
09.01.2018
4 210,00 €

Výzva od Maorského náčelníka , Hangi a Hobbiti.

Zobúdza nás zvláštny sírovodíkový zápach, ale nemôžme sa čudovať, keď´´ v meste síry,, v Rotoure s term…

04
APR
14:03
2017

Americký divoký západ či Nový Zéland?

Ta druhá možnosť je správna. Píše sa rok 1860. Na Novom Zélande pod vlajkou britskej kolónie už existujú mestá Dunedin, Christchurch, Nelson na Južnom ostrove a Wellington či Auckland na…

02
APR
18:06
2017
Ľuboš Fellner Ľuboš Fellner

Čitatelia renomovaného amerického časopisu o cestovaní Conde Nast Traveller zvolili svoje top mestá planéty za rok 2016. Keďže hlasuje pestrá vzorka cestovateľov, rebríček zaujal aj nás a radi vám prinášame výňatok z neho s našou krátkou impresiou z každého mesta o tom, ako toto mesto spoznávame my. Už čoskoro prinesieme rebríček top miest našej planéty podľa sprievodcov BUBO.

Čitatelia renomovaného amerického časopisu o cestovaní Conde Nast Traveller zvolili svoje top mestá planéty za rok 2016. Keďže hlasuje pestrá vzorka cestovateľov, rebríček zaujal aj nás a radi vám…

Itinerár

 
Stiahnite si kompletný itinerár pre tento zájazd v prehľadnej podobe PDF formátu.
 

Stiahnuť itinerár


Dobrý deň, Dovoľte mi poďakovať spolu s manželkou za vynikajúcu organizáciu zájazdu na Nový Zéland a do Austrálie, ktorý som absolvoval s Vašou CK v dňoch 26.12.2014 až 10.1.2015. Program, jeho realizácia úplne splnili naše predstavy a očakávania. Osobne chcem poďakovať Martinovi Karnišovi, nášmu sprievodcovi, za jeho rozsiahle informácie, skvelé zvládnutie organizácie celej cesty, venovanie sa problémom účastníkom zájazdu a jeho prirodzený ľudský prístup. S pozdravom Ing. Ján Letko, Ružomberok
15. 1. 2015
V piatok sme sa vrátili zo zájazdu plný zážitkov a príjemného pocitu zo skvele zorganizovaniu. Musím vyzdvihnúť prácu našeho sprievodcu Jirka Jobánka ktorý je veľmi ústretový a fundovaný taký ľudský prístup bol pre nás veľkou spruhou na zvládnutie aj tých náročnejśích pasáži zájazdu. Jirko veľká vďaka M&J Moravský
15. 4. 2014
Dobry den vsetkym, pred tym, ako som sa vybrala spoznavat Novy Zeland a kusok Australie som sledovala forum na stranke BUBO. Za poslednych niekolko mesiacov som tu nasla len velmi malo cerstvych „recenzii“/“odkazov“ od klientov. Teraz po navrate zo Zelandu uz viem preco. Moj nazor: kazdy, kto zazil prekrasnu novozelandsku prirodu na vlastnej kozi a milych novozelandanov, jednoducho stratil rec. Ked neverite, chodte sa presvedcit......najlepsie s BUBakOm Jirkom (ktoremu velmi dobre „asistoval“ Peto). Zelam vam vela peknych zazitkov.
8. 5. 2013
Dobrý deň, posielam Vám zopár názorov na uvedený zájazd.Vzhľadom k tomu,že sme s Bubom absolvovali už viac zájazdov, tento patril k tým najnáročnejším.Trasa,zájazdu bola postavená efektívne a hlavne veľmi zaujímavo. Doprava počas zájazdu veľmi dobrá, vodiči /sprievodcovia/max.spoľahliví. Sprievodcovia,a to hlavne Jirko Jobánek, vynikajúci. Baja a Peter mu výborne sekundovali.Jediné čo mohlo byť trošku lepšie,bolo ubytovanie.Poloha hotelov bola výborná/spravidla centrá miest/vybavenie hotelov však bolo rozdielne.Nemusí to byť všetko ako v 5 hviezdickovom Jindabyne,aj keď by to bolo super,ale predsa(viem ze vsade 5 hviezdickove hotely nie su).Celkový program zájazdu bol veľmi dobrý, videli sme veľa zaujímavých miest,/Rotorua bola fantastická/.No a to,že Vás ráno pred dverami chaletu vítajú pasúci sa klokani,tak to nevymyslíš, to pripravilo pre nás Bubo.Takže,celý zájazd hodnotíme ako veľmi,veľmi vydarený. Ďakujeme. S pozdravom manželia Rovňákoví.
26. 4. 2013
Cesta do Wellingtonu bola dlhá a únavná, avšak bez meškaní alebo iných komplikácii. Všetka batožina dorazila s nami, takže začiatok bol sľubný. Na letisku nás čakal usmievavý Jirko Jobanek a aj vďaka jeho radám sme mali príznaky jet- leg len 2 dni. Wellington nás privítal zamračenou oblohou s troškou vetríka a veľmi príjemnou, provinčnou atmosférou. Ubytovaní sme boli vo vcelku príjemnom hoteli v strede mesta. Ako malé mínus sú pomerne malé izbičky, ale boli sme tam len jednu noc a takmer nič sme nevybaľovali, takže to veľký problém nebol. Prehliadku mesta sme absolvovali vo veľmi prijemnom počasí a veľmi sa nám páčilo množstvo zelene , krásna poloha mesta a celkovo veľmi pohodová atmosféra. Presun do národného parku Tongariro prebehol v dobrej nálade a očakávaní ďalších zážitkov. Krajina za oknom veľmi pohodlného mikrobusu bola mierne zvlnená , s rôznymi odtieňmi zelenej a veľmi pripomínala Írsko - až na to množstvo oviec a hovädzieho dobytka. Ubytovanie v luxusnom hoteli Grand Chateau sľubovalo nádherný výhľad na sopky - avšak príroda mala iný plán. Už pri príchode boli celé hory zahalené v sivom oblaku, ale dúfali sme, že do rána sa to zdvihne. Na naše veľké sklamanie ráno už nebolo vidieť nielen sopky , ale nič z okolitej krajiny - husto pršalo (skôr lialo) a bola hustá hmla. Takže na pešiu túru k vodopádom alebo nejaký vyhliadkový let sa nedalo ani pomyslieť .Avšak Jirko sa nenechal zaskočiť a vymyslel náhradný program. Popoludní sme sa za výdatného dažďa a minimálnej viditeľnosti presunuli k jazeru Taupo, kde sme navštívili vulkanické múzeum ,vodopády Huka Falls, niektorí absolvovali mierne adrenalínový jet boating. Počas návštevy v centre Rotorua už prestalo pršať úplne. Navštívili sme „múzeum“ TE PUIA, kde sme videli aj vtákov Kiwi, domorodý tanec haka, horúce gejzíry aj rezbárske centrum. V Aucklande sme boli ubytovaní v pohodlnom hoteli v centre mesta, v blízkosti Sky Tower. Loďou sme sa preplavili do Devonportu,vyšli sme na Mount Victoria a zvyšok dňa sme strávili v prístave v Aucklande. Vzhľadom na to, že v Aucklande sme spali 2 noci a počasie sa výrazne vylepšilo , niektorí z nás by boli privítali aj možnosť fakultatívneho celodenného výletu loďou . Presun do Austrálie prebehol hladko - Jirko nás poučil o colných predpisoch a všetkým asistoval pri vypĺňaní tlačív. Pobyt v Austrálii bol bez akýchkoľvek komplikácií a boli sme ešte viac nadšení, lebo tentoraz bolo počasie ako na objednávku. Keď sme potrebovali, aby bolo pod mrakom- napr. pri túre na Mt. Kosciuszko – bolo pod mrakom. Keď sme chceli slnečné počasie - pri prehliadke Sydney- bolo slnečno. Ubytovanie v Austrálii bolo veľmi dobré, ale najviac na nás zapôsobil rezort Lake Crackenback! Od naozaj luxusného ubytovania na brehu jazera, cez príjemné prostredie až po grilovačku pod Južným krížom s návštevou skupiny ( 15) klokanov asi 10 metrov od nášho grilu. Tu sme absovovali pod Jirkovým vedením aj tréning hodu bumerangom- občas sme ho lovili veslom z blízkeho jazierka, ale všetci sme sa stali nadšencami tohto športu. V Austrálii sme absolvovali všetko podľa bubáckeho itinerára . Obzvášť chcem vyzdvihnúť mimoriadne dobré vzťahy nášho sprievodcu Jirka s miestnou faunou- zaistil veľké množstvo klokanov- naozaj veľké množstvo -videli sme stádo, kde ich bolo aspoň 50 – a mnohé sa prišli fotiť do úplnej blízkosti. Taktiež koaly boli tam, kde mali byť - znova v hojnom počte. A nielen spiace! Lozili po konároch, obhrýzali lístočky, ukázali mláďatká - Jirko nás musel odtiaľ ťahať za ruky aj za nohy , aby nám mohol ukázať Great Ocean Road!!! Sydney nás privítalo slnečným a horúcim počasím a mali sme čo robiť, aby sme si stihli všetko prezrieť –prejsť botanickú záhradu, vyviezť sa na vyhliadkovú vežu, prezrieť budovu Opery, Aquarium,Wild Life, Bondi beach, fotenie s domorodcami a mnohé ďalšie. My sme sa v Sydney oddelili od vracajúcej sa skupiny a presunuli sme sa na Fiji, kde nás veľmi milo privítali zástupcovia nemeckej cestovnej kancelárie, ktorých nám zabezpečila CK BUBO. Už na letisku nám všetko vysvetlili, odviezli nás do hotela, kde počkali, až kým nás neubytujú a tiež nám potvrdili, že pre nás prídu v deň odchodu. Ubytovanie v hoteli Sofitel v Nadi bolo krásne a pohodlné. Teplučký oceán, bazén v areáli hotela so sladkou vodou, príjemné počasie, fakultatívny výlet na South Island a Bounty so šnorchlovaním na koralových útesoch , surfing v surferskom rezorte , vynikajúca strava a veľmi milý personál nielen v našom hoteli, ale všade, kde sme sa pohli, urobili krásnu a nezabudnuteľnú bodku za dlhým výletom na južnej pologuli. V deň odchodu nás na minútu presne vyzdvihli dohodnutí zamestnanci agentúry, odviezli nás na letisko a počkali, kým sme nevybavili všetky formality. Cesta domov bola naozaj veľmi dlhá a únavná - celkovo sme cestovali 36 hodín. Ak by som takýto výlet mala absolvovať ešte raz, určite by som zvolila l-2 dni prestávku v Singapure resp. podľa medzipristátia. Ďakujem za výbornú organizáciu výletu a želám krásny a úspešný roku 2013 všetkým zamestnancom CK BUBO a zvlášť Jirkovi Jobánkovi- Nový Zéland, Austrália, Martinovi Karnišovi- s ktorým sme boli v Afrike(2011) a Saške Marino – s ktorou sme boli na Aljaške(2010) MUDr. Edita Hlavačková V Bratislave 7.1.2013
7. 1. 2013
Dobry den BUBO :) kedze na koniec to najlepsie a dnes konci rok 2012, chcem Vam podakovat za vsetku Vasu pracu a entuziazmus, ktory do nej vkladate, za ochotu s akou pristupujete ku svojim klientom, za zazitky, ktore robite nezabudnutelnymi a robite nas, Vasich klientov (klient je az moc vazne slovo :) lepsie je priatelov BUBO), stastnejsimi, more well-travelled, rozhladenejsimi, vzdelanejsimi, rozhodnejsimi, krajsimi a usmievavejsimi. Velka vdaka! a robte to rovnako aj v roku 2013 a este aj lepsie! :o) PS: Apropo NZ&Australia... vratil som sa velmi spokojny, splnili sa mi moje sny z detstva a ocakavania, ktore som mal. Vsetko fajne zorganizovane, dobra trasa, nezabudnutelne zazitky, scenerie, pohlady a vyhlady, super hotely (ja by som uprednostnil zostat v Lake Crackenback este o den dlhsie :) a najlepsi sprievodcovia! Verim, ze su vsetci taki vyborniii ako bola Sasa Sikorova na Aliaske v 2010, Martin Karnis, Matus Sirota a Misko Brutenic v Afrike 2011 a teraz zase famozny Jirko Jobanek! Jirko vecne usmiaty a ochotny, nabity informaciami o vsetkom, co sme chceli vediet. Vdaka za takychto ludi! Zajazdy robi hocikto, zazitky slubi hocikto, ale BUBO a Vasi sprievodcovia su jedinecni! Stastny novy rok 2013!!! s pozdravom Richard Rovensky
4. 1. 2013
Krátka správa z konca sveta! Pred 4 dňami som sa vrátila z cesty Nový Zéland a Austrália. Prekvapilo ma, že prírodné podmienky na severnom ostrove a v juhovýchodnej Austrálii sú podobné ako v Európe. Až na 3 sopky v Národnom parku Tongaríro, ktoré sme pre dážď a hmlu nevideli. Jirkovi som navrhla, aby BUBO robilo low cost zájazdy na Oravu, ako New Zeland like program. Žartujem, veľa sme sa smiali, nálada bola výborná. Ostatné dni bolo počasie super, videli sme všetko podľa programu. Vo voľnej prírode sme pozorovali klokany, koaly, emu a papagáje kakadu. Výklad o pôvode a živote domorodcov mi odrazu objasnil súvislosti v dávno prečítanom a videnom, ako napr. v knihe Vtáky v tŕní, v českom filme Horem pádem, atď. Priniesla som si množstvo zážitkov, pre deti plyšových klokanov a bumerangy (ako inak " Made in China"). Naďa Mišovicová
3. 12. 2012
Dobry den. Chcela by som v prvom rade podakovat za dobru organizaciu z Vasej a aj Jirkovej strany. Velmi sa mi pobyt pacil, za kratku dobu sme toho videli naozaj vela, sopky, narodne parky, mesta, nadhernu great ocean road, klokany, koaly, uzasnu prirodu....atd. Musim pochvalit sprievodcu Jirku, zasluzi si velke dakujem. Ako sprievodca nesklamal, vedel nam odpovedat na vseljake otazky ale hlavne on sam bol dobre pripraveny. Mam krasne pocity a zazitky z tohto jedinecneho pobytu. Nakoniec sa vytvorila aj dobra skupina s ktoru sme si uzili kopec zabavy a ked sa blizil koniec pobytu tak nikomu sa nechcelo odist. Na zaver mozem povedat len tolko, ze to nebol moj posledny pobyt cez vasu agenturu a uz teraz rozmyslam nad dalsou zaujimavou dovolenkou. Este raz velke dakujem Vam vsetkym!!! s pozdravom Martina Mikusova
26. 11. 2012
Dobrý deň v termíne od 21.10 - 05.11.2012 som sa zúčastnila zájazdu Nový Zéland + Austrália. Chcem sa podeliť o dojmy z tohto zájazdu, ktorý mi umožnil získať nezabudnuteľné zážitky. K tomu pripel najmä fundovaný sprievodca Jirko Jobánek, ktorý ochotne odpovedal na i často sa opakujúce dotazy a perfektne usmerňoval priebeh pobytu, Zvolený program, trasa zájazdu mi umožnila maximálne spoznať prírodu, ľudí a mestá - teda v plnom rozsahu splniť moje očakávania. K celkovému pozitívnemu zážitku prispelo i vhodne zvolené ubytovanie, v niektorých prípadoch skutočne maximálne komfortné. Ďakujem za prekrásne zážitky Ing. Háčiková Dana
15. 11. 2012
Chcem zhodnotiť tento zájazd ako veľmi pekný. Organizácia zájazdu bola veľmi dobrá, nikde neboli zbytočné prestoje, všetko perfektne klapalo. Jirko Jobánek je milý, skromný a veľmi priateľský, bola som s ním už druhýkrát. Ubytovanie bolo dobré, len nám v noci bolo zima, lebo klíma nefungovala ako vykurovanie. Niekde bolo ubytovanie v nádhernom prostredí -Crackenback/, kontakt so živými zvieratami bol fascinujuci.Som spokojná. E. Antalova, Nitra
25. 5. 2012