Nový Zéland, Austrália

Nový Zéland, Austrália

Ďaleko na druhom konci sveta leží najmenší kontinent na svete Austrália a zelené ostrovy Nového Zélandu. Tento zájazd je ideálnym pre ľudí, ktorí chcú spoznať základy kultúry oboch krajín a v rámci obmedzeného času spoznať tie najznámejšie mestá oboch krajín a prírodné skvosty. Obrovská rozloha Austrálie si, samozrejme, žiada oveľa viac času, ktorý nie každý má. Preto vycestujte s nami na túto krátku cestu na druhý koniec sveta a otvorte si dvere pre ďalšie cesty do tohto regiónu.

Tomáš Hušek Tomáš Hušek Tomáš Hušek
Spokojnosť zákazníkov
od 4 110 €

Nový Zéland, Austrália

15 dní
Termíny a ceny Objednaj zájazd

Ulovte viac zážitkov

Haka

Úžasný tanec domorodcov. Potetovaní, obrovskí ľudožrúti naháňajú strach. Poznáme miesto najlepšieho vystúpenia. Zľaknete sa ich vyplazeného jazyka?

Vorvaní orgazmus

Vorvaní orgazmus

Zrazu sa vorvaň potopí, chvostovú plutvu veľkosti mikrobusu vymrští do vzduchu a loďou zaznie výkrik nadšenia oooch. Fakt dobré!

Symbol Austrálie

Symbolom Austrálie je kengura. Tieto skákajúce vačkovce si našli svoje miesto vo všetkých oblastiach tohto najmenšieho kontinentu. Veríme, že aj na vašej ceste "Skippyho" uvidíte.

Bublajúce bahno

Severný ostrov Nového Zélandu je známy svojou sopečnou a termálnou činnosťou. Priblížte sa k miestam, ktoré nám ukazujú aká je naša Zem silná a čo všetko sa v nej ukrýva.

 • Kiwi, klokany, wombaty, koaly,  žraloky a grilovaný klokaní steak
 • Najväčšie metropoly, aktívne sopky a maximum poznania za krátky -čas u protinožcov
 • Kultúra Maorov, európskych imigrantov a austrálskych aboriginerov
 • Príjemné hotely a relaxačný záver v Sydney s množstvom fakultatívnych výletov
Zobraziť mapu

Odlet z Európy a dlhý let k južným moriam.

Pristávame! Hlavné mesto Nového Zélandu WELLINGTON. Aklimatizácia na časový posun a začíname našu parádnu cestu. Navštívime nádherné Múzeum Te PaPa, ktoré sa venuje histórii Nového Zélandu a večer strávime v príjemnej atmosfére na Cuba Street.

Doobeda absolvujeme pešiu prehliadku mesta, navštívime botanickú záhradu, pozrieme si budovu parlamentu a vysvetlíme si politický systém. Prečo je vlastne Wellington hlavným mestom? Poobede vyrazíme do národného parku TONGARIRO, kde nás upúta pohľad na najvyšší vrchol Severného ostrova Ruapehú a tiež silueta známej Hory osudu z príbehu Pána prsteňov. Ruapehú je stále aktívnou sopkou a v prípade dobrého počasia sa lanovkou vyvezieme takmer na vrchol.

Dnes pokračujeme k ďaľšiemu „naj“ a tým je najväčšie jazero Nového Zélandu, jazero TAUPO, ktoré vzniklo sopečnou explóziou, ktorej následky sledovali v antickom svete. Len nevedeli, kde to buchlo. Záujemcovia si fakultatívne môžu vyskúšať jet boating, pri ktorom sa čln rúti rýchlosťou 90 km/h a stačí mu na to 10 cm vody. Vodopád HUKA FALLS s nádherne belasou vodou.

ROTORUA: oblasť známa výskytom termálnych prameňov, gejzírov a bublajúceho sírového bahna. V tomto regióne takisto žije najväčšia komunita Maorov na Zélande. Navštívime jedno z historických zariadení v dedinke TE PUIA, kde si pozrieme ich rezbárske umenie, zažijeme známy tanec haka a nájdeme tu aj symbol Nového Zélandu, ktorým je vták kiwi. Poobede sa presunieme do najväčšej metropoly krajiny. V bývalom hlavnom meste AUCKLAND nás privíta najvyššia stavba na južnej pologuli Sky Tower, vysoká 328 metrov. Večerná individuálna prechádzka prístavom a centrom Aucklandu.

Celodenná prehliadka Aucklandu. Albert Park, Queen Street, výlet na polostrov Davenport a vyhliadka z Viktóriinho kopca. Srdečná atmosféra tejto časti Aucklandu Vás dostane. Po návrate do centra môžu odvážlivci skočiť dole zo Sky Tower. Voľný program, steak house, prípadne vyhliadka z Eden Hill.

Prelet do Austrálie. MELBOURNE: najkultúrnejšie mesto krajiny a jedno z najväčších gréckych miest na svete. Dozviete sa prečo. Okruh mestom a prechádzky po nábreží pri rieke Yarra. New Federation Square, Queen Victoria Market, ale aj najstaršie katedrály a múzea. Pochopíte rozdiel medzi provinciami Victoria a New South Wales. Viete, ako sa hrá austrálsky futbal? Vznikol v Melbourne, v meste, ktoré šport miluje a vo svete je známe množstvom exkluzívnych športových podujatí. Večerné pokojné až nudné mesto porovnáme o pár dní s pulzujúcim Sydney.

Vyhliadková jazda po pobreží po tzv. GREAT OCEAN ROAD, legendárnej ceste, postavenej v čase hospodárskej krízy, ktorá dnes patrí k najkrajším v Austrálii s cestami vinúcimi sa pozdĺž oceánu a pieskových pláží až k Dvanástim apoštolom, monumentálnym pieskovcovým masívom, týčiacim sa z rozbúrenej vody. Táto cesta je zároveň najväčším vojenským spomienkovým miestom na svete, keďže je celá venovaná vojakom, padlým v prvej svetovej vojne. Príjemný deň v príjemnom prostredí. Večer návrat do mesta a individuálny relax.

Preletíme 1 000 km, ktoré oddeľujú dve najväčšie mestá v krajine, a pristaneme v Sydney. SYDNEY rozhodne stojí za návštevu. Veľkolepá stavba Opera House, nádherné záhrady a parky s poletujúcimi papagájmi v Royal Gardens, legendárny most Harbour Bridge, nádherné Sydney Aquarium, množstvo múzeí a obchodov.

Celý deň strávime prehliadkou tohto najznámejšieho austrálskeho mesta, ktoré v ničom nezaostáva za inými svetovými metropolami. Sydney je mesto, kde sa neustále čosi deje, jeho vynikajúca poloha Vás vyzýva, aby ste tu strávili viac dní a presne to aj spravíme. Nasledujúce noci a dni strávime v tejto metropole a ako ich strávite, závisí na Vás. Môžete si vybrať niektoré z celodenných výletov alebo cestu do srdca Austrálie na Ayers Rock, alebo ostanete relaxovať v tomto uvoľnenom meste a čas strávite potulkami po starej časti the Rocks, navštívite Zoo a spoznáte čudné stvory žijúce u protinožcov, alebo sa pôjdete okúpať či zasurfovať si na Bondi Beach. Je to len na Vás.

Fakultatívny výlet: Blue mountains: Celodenný výlet v trvaní cca 9 hodín. Opustíme Sydney po známom meste Anzac a po Victoria Road prejdeme do "Modrých hôr". Pieskovcové hory, ktoré sú rozryté množstvom priepastí a roklín. Celá oblasť je súčasťou svetového dedičstva UNESCO. Z Echo Pointu si pozrieme nádhernú panorámu s výhľadom až k skalnej formácii, nazývanej Tri sestry. V tzv. Scenic World absolvujeme jazdu vláčikom po najstrmšej železnici sveta. Budeme obdivovať vzácne druhy eukalyptov, ktoré dali meno týmto horám. Poobede navštívime fungujúcu farmu, kde si pozrieme typické austrálske zvieratá a každý si tu nájde svoju kenguru, koalu či tajpana. Večer návrat do Sydney. Cena 110 eur/1 osoba ( doprava, vstupné, sprievodca).

Fakultatívny výlet Ayers Rock, alebo relax v Sydney prípadne Bondi beach. Ayers Rock: Absolvujte letecký výlet do srdca austrálskeho outbacku, k magickým skalám Ayers Rock, ktoré sú pre poôvodných obyvateľov Austrálie posvätnými. ULURU alebo AYERS ROCK: monolit Uluru, päť kilometrov dlhý a viac než tristo metrov vysoký, leží takmer uprostred kontinentu. Skala, ktorá je dvakrát taká veľká ako centrálny Londýn, je lemovaná jaskyňami, ktoré slúžili na kmeňové ceremónie a ako pohrebné komory pôvodných obyvateľov Austrálie. Západ slnka sa tu pohrá s farbami a vychutnáme si neustále sa meniacu scenériu uprostred krajiny. Cena: 570 eur/1 osoba ( spiatočná letenka do Sydney vrátane letiskových poplatkov, 1 noc v 3* hoteli v dvojposteľových izbách, raňajky, letiskové transfery a výlet k Uluru). Pocestujete naľahko, keďže veci si necháte v Sydney.

Prílet domov.

Cena zahŕňa

 •  medzinárodnú letenku do Wellingtonu a späť zo Sydney
 •  prelet Auckland - Melbourne
 •  prelet Melbourne - Sydney
 •  11 x ubytovanie v 3* hoteloch v  izbách pre dve osoby
 •  privátnu dopravu počas celého programu
 •  letiskové transfery v Austrálii a na Novom Zélande
 •  prehliadku Wellingtonu, Aucklandu, Melbourne a Sydney
 •  slovenského BUBO sprievodcu
 •  najlepšie poistenie proti insolventnosti
 •  asistenčné služby BUBO

– šťastnú visačku na batožinu

Cena nezahŕňa:

letiskové poplatky, stravu, fakultatívne výlety na Ayers Rock a Blue Mountains, vstupné do pamiatok a atrakcií, víza

Poznámka:

Tento zájazd lietame leteckou spoločnosťou Emirates.

K ceste je nutný cestovný pas s platnosťou minimálne 6 mesiacov po dátume ukončenia cesty a vízum do Austrálie. Víza podáva za poplatok BUBO. Osoby staršie ako 70 rokov, musia dodať aj zdravotný certifikát od lekára. Víza a rezerváciu zájazdu odporúčame vybavovať v dostatočnom predstihu.

Zdravotné odporúčania: Nie je povinné žiadne očkovanie. Každému odporúčame, aby sa pred cestou informoval o aktuálnej situácii u svojho lekára. BUBO nie je zdravotníckym zariadením.

Naši miestni partneri a vedenie BUBO odporúčajú každému cestovateľovi, aby si skontroloval očkovanie proti tetanu a žltačke AB. Sú to choroby, ktoré môžete dostať v doma na záhrade či pre trekingu pralesom. Myslite dopredu a nezabudnite na platné cestovné poistenie.

Zaujímavý blog o zdraví na cestách nájdete aj na https://bubo.sk/blog/ked-su-tropicke-choroby-konickom

Cestovný doklad: Na cestu je potrebný cestovný pas SR/ČR platný minimálne 6 mesiacov po návrate zo zájazdu a musí obsahovať aspoň 2 voľné strany.

Termíny a ceny

Termín
Cena
21.10.2018
04.11.2018
4 430 €
Základná cena 4430 €
Letiskové poplatky 697 €
Žiadosť o Austrálske víza (pre občanov SR a ČR) 20 €
Spolu 5 147 €
Objednať zájazd
13.11.2018
27.11.2018
4 430 €
Základná cena 4430 €
Letiskové poplatky 697 €
Žiadosť o Austrálske víza (pre občanov SR a ČR) 20 €
Spolu 5 147 €
26.12.2018
09.01.2019
4 910 €
Základná cena 4910 €
Letiskové poplatky 697 €
Žiadosť o Austrálske víza (pre občanov SR a ČR) 20 €
Spolu 5 627 €
21.02.2019
07.03.2019
4 310 €
Základná cena 4310 €
Letiskové poplatky 697 €
Žiadosť o Austrálske víza (pre občanov SR a ČR) 20 €
Spolu 5 027 €
22.03.2019
05.04.2019
4 310 €
Základná cena 4310 €
Letiskové poplatky 697 €
Žiadosť o Austrálske víza (pre občanov SR a ČR) 20 €
Spolu 5 027 €
17.04.2019
01.05.2019
4 280 €
Základná cena 4280 €
Letiskové poplatky 697 €
Žiadosť o Austrálske víza (pre občanov SR a ČR) 20 €
Spolu 4 997 €
12.07.2019
26.07.2019
4 420 €
Základná cena 4420 €
Letiskové poplatky 697 €
Žiadosť o Austrálske víza (pre občanov SR a ČR) 20 €
Spolu 5 137 €
18.10.2019
01.11.2019
4 360 €
Základná cena 4360 €
Letiskové poplatky 697 €
Žiadosť o Austrálske víza (pre občanov SR a ČR) 20 €
Spolu 5 077 €
13.11.2019
27.11.2019
4 110 €
Základná cena 4110 €
Letiskové poplatky 697 €
Žiadosť o Austrálske víza (pre občanov SR a ČR) 20 €
Spolu 4 827 €
26.12.2019
09.01.2020
4 520 €
Základná cena 4520 €
Letiskové poplatky 697 €
Žiadosť o Austrálske víza (pre občanov SR a ČR) 20 €
Spolu 5 237 €

Odporúčame

Nový Zéland

Silvester na Novom Zélande

19.12. → 03.01.2019 ter.
16 dní
4 720 €
Nový Zéland

Nový Zéland - Stredozem

14.10. → 29.10.2018 +9 ter.
16 dní
4 530 €

 

 
Dobrý deň,

Dovoľte mi poďakovať spolu s manželkou za vynikajúcu organizáciu zájazdu na Nový Zéland a do Austrálie, ktorý som absolvoval s Vašou CK v dňoch 26.12.2014 až 10.1.2015. Program, jeho realizácia úplne splnili naše predstavy a očakávania. Osobne chcem poďakovať Martinovi Karnišovi, nášmu sprievodcovi, za jeho rozsiahle informácie, skvelé zvládnutie organizácie celej cesty, venovanie sa problémom účastníkom zájazdu a jeho prirodzený ľudský prístup.

S pozdravom

Ing. Ján Letko, Ružomberok

 

 
Dobrý deň,

Dovoľte mi poďakovať spolu s manželkou za vynikajúcu organizáciu zájazdu na Nový Zéland a do Austrálie, ktorý som absolvoval s Vašou CK v dňoch 26.12.2014 až 10.1.2015. Program, jeho realizácia úplne splnili naše predstavy a očakávania. Osobne chcem poďakovať Martinovi Karnišovi, nášmu sprievodcovi, za jeho rozsiahle informácie, skvelé zvládnutie organizácie celej cesty, venovanie sa problémom účastníkom zájazdu a jeho prirodzený ľudský prístup.

S pozdravom

Ing. Ján Letko, Ružomberok

M Michal Moravský

 
V piatok sme sa vrátili zo zájazdu plný zážitkov a príjemného pocitu zo skvele zorganizovaniu. Musím vyzdvihnúť prácu našeho sprievodcu Jirka Jobánka ktorý je veľmi ústretový a fundovaný taký ľudský prístup bol pre nás veľkou spruhou na zvládnutie aj tých náročnejśích pasáži zájazdu. Jirko veľká vďaka M&J Moravský

M Michal Moravský

 
V piatok sme sa vrátili zo zájazdu plný zážitkov a príjemného pocitu zo skvele zorganizovaniu. Musím vyzdvihnúť prácu našeho sprievodcu Jirka Jobánka ktorý je veľmi ústretový a fundovaný taký ľudský prístup bol pre nás veľkou spruhou na zvládnutie aj tých náročnejśích pasáži zájazdu. Jirko veľká vďaka M&J Moravský

 

 
Dobry den vsetkym,
pred tym, ako som sa vybrala spoznavat Novy Zeland a kusok Australie som sledovala forum na stranke BUBO. Za poslednych niekolko mesiacov som tu nasla len velmi malo cerstvych „recenzii“/“odkazov“ od klientov. Teraz po navrate zo Zelandu uz viem preco. Moj nazor: kazdy, kto zazil prekrasnu novozelandsku prirodu na vlastnej kozi a milych novozelandanov, jednoducho stratil rec. Ked neverite, chodte sa presvedcit......najlepsie s BUBakOm Jirkom (ktoremu velmi dobre „asistoval“ Peto). Zelam vam vela peknych zazitkov.

 

 
Dobrý deň všetkým,
pred tým, ako som sa vybrala spoznávať Nový Zéland a kúsok Austrálie som sledovala fórum na stránke BUBO. Za posledných niekoľko mesiacov som tu našla len veľmi málo čerstvých „recenzii“/“odkazov“ od klientov. Teraz po návrate zo Zélandu už viem prečo. Môj názor je, že každý kto zažil prekrásnu novozélandskú prírodu na vlastnej koži, jednoducho stratil reč. Keď neveríte, choďte sa presvedčiť......najlepšie s Bubákom Jirkom (ktorému veľmi dobre „asistoval“ Peťo). Želám Vám veľa pekných zážitkov.

 

 
Dobrý deň,
posielam Vám zopár názorov na uvedený zájazd.Vzhľadom k tomu,že sme s Bubom absolvovali už viac zájazdov, tento patril k tým najnáročnejším.Trasa,zájazdu bola postavená efektívne a hlavne veľmi zaujímavo. Doprava počas zájazdu veľmi dobrá, vodiči /sprievodcovia/max.spoľahliví. Sprievodcovia,a to hlavne Jirko Jobánek, vynikajúci. Baja a Peter mu výborne sekundovali.Jediné čo mohlo byť trošku lepšie,bolo ubytovanie.Poloha hotelov
bola výborná/spravidla centrá miest/vybavenie hotelov však bolo rozdielne.Nemusí to byť všetko ako v 5 hviezdickovom Jindabyne,aj keď
by to bolo super,ale predsa(viem ze vsade 5 hviezdickove hotely nie su).Celkový program zájazdu bol veľmi dobrý, videli sme veľa zaujímavých miest,/Rotorua
bola fantastická/.No a to,že Vás ráno pred dverami chaletu vítajú pasúci sa klokani,tak to nevymyslíš, to pripravilo
pre nás Bubo.Takže,celý zájazd hodnotíme ako veľmi,veľmi vydarený.
Ďakujeme.
S pozdravom
manželia Rovňákoví.

 

 
Dobrý deň,
posielam Vám zopár názorov na uvedený zájazd.Vzhľadom k tomu,že sme s Bubom absolvovali už viac zájazdov, tento patril k tým najnáročnejším.Trasa zájazdu bola postavená efektívne a hlavne veľmi zaujímavo. Doprava počas zájazdu veľmi dobrá, vodiči /sprievodcovia/max.spoľahliví. Sprievodcovia,a to hlavne Jirko Jobánek, vynikajúci. Baja a Peter mu výborne sekundovali. Jediné čo mohlo byť trošku lepšie,bolo ubytovanie. Poloha hotelov bola výborná/spravidla centrá miest/vybavenie hotelov však bolo rozdielne.Nemusí to byť všetko ako v 5* Jindabyne,aj keď by to bolo super,ale predsa (viem,že všade 5* hotely nie sú).Celkový program zájazdu bol veľmi dobrý, videli sme veľa zaujímavých miest,/Rotorua
bola fantastická/.No a to,že Vás ráno pred dverami chaletu vítajú pasúci sa klokani,tak to nevymyslíš. Takže celý zájazd hodnotíme ako veľmi,veľmi vydarený.
Ďakujeme.
S pozdravom,
manželia Rovňákoví.

 

 
Cesta do Wellingtonu bola dlhá a únavná, avšak bez meškaní alebo iných komplikácii.
Všetka batožina dorazila s nami, takže začiatok bol sľubný.
Na letisku nás čakal usmievavý Jirko Jobanek a aj vďaka jeho radám sme mali príznaky jet- leg len 2 dni.
Wellington nás privítal zamračenou oblohou s troškou vetríka a veľmi príjemnou, provinčnou atmosférou. Ubytovaní sme boli vo vcelku príjemnom hoteli v strede mesta. Ako malé mínus sú pomerne malé izbičky, ale boli sme tam len jednu noc a takmer nič sme nevybaľovali, takže to veľký problém nebol.
Prehliadku mesta sme absolvovali vo veľmi prijemnom počasí a veľmi sa nám páčilo množstvo zelene , krásna poloha mesta a celkovo veľmi pohodová atmosféra.
Presun do národného parku Tongariro prebehol v dobrej nálade a očakávaní ďalších zážitkov.
Krajina za oknom veľmi pohodlného mikrobusu bola mierne zvlnená , s rôznymi odtieňmi zelenej a veľmi pripomínala Írsko - až na to množstvo oviec a hovädzieho dobytka.
Ubytovanie v luxusnom hoteli Grand Chateau sľubovalo nádherný výhľad na sopky - avšak príroda mala iný plán.
Už pri príchode boli celé hory zahalené v sivom oblaku, ale dúfali sme, že do rána sa to zdvihne. Na naše veľké sklamanie ráno už nebolo vidieť nielen sopky , ale nič z okolitej krajiny - husto pršalo (skôr lialo) a bola hustá hmla. Takže na pešiu túru k vodopádom alebo nejaký vyhliadkový let sa nedalo ani pomyslieť .Avšak Jirko sa nenechal zaskočiť a vymyslel náhradný program.
Popoludní sme sa za výdatného dažďa a minimálnej viditeľnosti presunuli k jazeru Taupo, kde sme navštívili vulkanické múzeum ,vodopády Huka Falls, niektorí absolvovali mierne adrenalínový jet boating. Počas návštevy v centre Rotorua už prestalo pršať úplne. Navštívili sme „múzeum“ TE PUIA, kde sme videli aj vtákov Kiwi, domorodý tanec haka, horúce gejzíry aj rezbárske centrum.
V Aucklande sme boli ubytovaní v pohodlnom hoteli v centre mesta, v blízkosti Sky Tower.
Loďou sme sa preplavili do Devonportu,vyšli sme na Mount Victoria a zvyšok dňa sme strávili v prístave v Aucklande.
Vzhľadom na to, že v Aucklande sme spali 2 noci a počasie sa výrazne vylepšilo , niektorí z nás by boli privítali aj možnosť fakultatívneho celodenného výletu loďou .

Presun do Austrálie prebehol hladko - Jirko nás poučil o colných predpisoch a všetkým asistoval pri vypĺňaní tlačív.
Pobyt v Austrálii bol bez akýchkoľvek komplikácií a boli sme ešte viac nadšení, lebo tentoraz bolo počasie ako na objednávku.
Keď sme potrebovali, aby bolo pod mrakom- napr. pri túre na Mt. Kosciuszko – bolo pod mrakom. Keď sme chceli slnečné počasie - pri prehliadke Sydney- bolo slnečno.
Ubytovanie v Austrálii bolo veľmi dobré, ale najviac na nás zapôsobil rezort Lake Crackenback!
Od naozaj luxusného ubytovania na brehu jazera, cez príjemné prostredie až po grilovačku pod Južným krížom s návštevou skupiny ( 15) klokanov asi 10 metrov od nášho grilu.
Tu sme absovovali pod Jirkovým vedením aj tréning hodu bumerangom- občas sme ho lovili veslom z blízkeho jazierka, ale všetci sme sa stali nadšencami tohto športu.

V Austrálii sme absolvovali všetko podľa bubáckeho itinerára .
Obzvášť chcem vyzdvihnúť mimoriadne dobré vzťahy nášho sprievodcu Jirka s miestnou faunou- zaistil veľké množstvo klokanov- naozaj veľké množstvo -videli sme stádo, kde ich bolo aspoň 50 – a mnohé sa prišli fotiť do úplnej blízkosti.
Taktiež koaly boli tam, kde mali byť - znova v hojnom počte. A nielen spiace!
Lozili po konároch, obhrýzali lístočky, ukázali mláďatká - Jirko nás musel odtiaľ ťahať za ruky aj za nohy , aby nám mohol ukázať Great Ocean Road!!!
Sydney nás privítalo slnečným a horúcim počasím a mali sme čo robiť, aby sme si stihli všetko prezrieť –prejsť botanickú záhradu, vyviezť sa na vyhliadkovú vežu, prezrieť budovu Opery, Aquarium,Wild Life, Bondi beach, fotenie s domorodcami a mnohé ďalšie.

My sme sa v Sydney oddelili od vracajúcej sa skupiny a presunuli sme sa na Fiji, kde nás veľmi milo privítali zástupcovia nemeckej cestovnej kancelárie, ktorých nám zabezpečila CK BUBO.
Už na letisku nám všetko vysvetlili, odviezli nás do hotela, kde počkali, až kým nás neubytujú a tiež nám potvrdili, že pre nás prídu v deň odchodu.
Ubytovanie v hoteli Sofitel v Nadi bolo krásne a pohodlné.
Teplučký oceán, bazén v areáli hotela so sladkou vodou, príjemné počasie, fakultatívny výlet na South Island a Bounty so šnorchlovaním na koralových útesoch , surfing v surferskom rezorte , vynikajúca strava a veľmi milý personál nielen v našom hoteli, ale všade, kde sme sa pohli, urobili krásnu a nezabudnuteľnú bodku za dlhým výletom na južnej pologuli.
V deň odchodu nás na minútu presne vyzdvihli dohodnutí zamestnanci agentúry, odviezli nás na letisko a počkali, kým sme nevybavili všetky formality.
Cesta domov bola naozaj veľmi dlhá a únavná - celkovo sme cestovali 36 hodín.
Ak by som takýto výlet mala absolvovať ešte raz, určite by som zvolila l-2 dni prestávku v Singapure resp. podľa medzipristátia.

Ďakujem za výbornú organizáciu výletu a želám krásny a úspešný roku 2013 všetkým zamestnancom CK BUBO a zvlášť Jirkovi Jobánkovi- Nový Zéland, Austrália,
Martinovi Karnišovi- s ktorým sme boli v Afrike(2011)
a Saške Marino – s ktorou sme boli na Aljaške(2010)

MUDr. Edita Hlavačková
V Bratislave 7.1.2013

 

 
Cesta do Wellingtonu bola dlhá a únavná, avšak bez meškaní alebo iných komplikácii.
Všetka batožina dorazila s nami, takže začiatok bol sľubný.
Na letisku nás čakal usmievavý Jirko Jobanek a aj vďaka jeho radám sme mali príznaky jet- leg len 2 dni.
Wellington nás privítal zamračenou oblohou s troškou vetríka a veľmi príjemnou, provinčnou atmosférou. Ubytovaní sme boli vo vcelku príjemnom hoteli v strede mesta. Ako malé mínus sú pomerne malé izbičky, ale boli sme tam len jednu noc a takmer nič sme nevybaľovali, takže to veľký problém nebol.
Prehliadku mesta sme absolvovali vo veľmi prijemnom počasí a veľmi sa nám páčilo množstvo zelene , krásna poloha mesta a celkovo veľmi pohodová atmosféra.
Presun do národného parku Tongariro prebehol v dobrej nálade a očakávaní ďalších zážitkov.
Krajina za oknom veľmi pohodlného mikrobusu bola mierne zvlnená , s rôznymi odtieňmi zelenej a veľmi pripomínala Írsko - až na to množstvo oviec a hovädzieho dobytka.
Ubytovanie v luxusnom hoteli Grand Chateau sľubovalo nádherný výhľad na sopky - avšak príroda mala iný plán.
Už pri príchode boli celé hory zahalené v sivom oblaku, ale dúfali sme, že do rána sa to zdvihne. Na naše veľké sklamanie ráno už nebolo vidieť nielen sopky , ale nič z okolitej krajiny - husto pršalo (skôr lialo) a bola hustá hmla. Takže na pešiu túru k vodopádom alebo nejaký vyhliadkový let sa nedalo ani pomyslieť .Avšak Jirko sa nenechal zaskočiť a vymyslel náhradný program.
Popoludní sme sa za výdatného dažďa a minimálnej viditeľnosti presunuli k jazeru Taupo, kde sme navštívili vulkanické múzeum ,vodopády Huka Falls, niektorí absolvovali mierne adrenalínový jet boating. Počas návštevy v centre Rotorua už prestalo pršať úplne. Navštívili sme „múzeum“ TE PUIA, kde sme videli aj vtákov Kiwi, domorodý tanec haka, horúce gejzíry aj rezbárske centrum.
V Aucklande sme boli ubytovaní v pohodlnom hoteli v centre mesta, v blízkosti Sky Tower.
Loďou sme sa preplavili do Devonportu,vyšli sme na Mount Victoria a zvyšok dňa sme strávili v prístave v Aucklande.
Vzhľadom na to, že v Aucklande sme spali 2 noci a počasie sa výrazne vylepšilo , niektorí z nás by boli privítali aj možnosť fakultatívneho celodenného výletu loďou .

Presun do Austrálie prebehol hladko - Jirko nás poučil o colných predpisoch a všetkým asistoval pri vypĺňaní tlačív.
Pobyt v Austrálii bol bez akýchkoľvek komplikácií a boli sme ešte viac nadšení, lebo tentoraz bolo počasie ako na objednávku.
Keď sme potrebovali, aby bolo pod mrakom- napr. pri túre na Mt. Kosciuszko – bolo pod mrakom. Keď sme chceli slnečné počasie - pri prehliadke Sydney- bolo slnečno.
Ubytovanie v Austrálii bolo veľmi dobré, ale najviac na nás zapôsobil rezort Lake Crackenback!
Od naozaj luxusného ubytovania na brehu jazera, cez príjemné prostredie až po grilovačku pod Južným krížom s návštevou skupiny ( 15) klokanov asi 10 metrov od nášho grilu.
Tu sme absovovali pod Jirkovým vedením aj tréning hodu bumerangom- občas sme ho lovili veslom z blízkeho jazierka, ale všetci sme sa stali nadšencami tohto športu.

V Austrálii sme absolvovali všetko podľa bubáckeho itinerára .
Obzvášť chcem vyzdvihnúť mimoriadne dobré vzťahy nášho sprievodcu Jirka s miestnou faunou- zaistil veľké množstvo klokanov- naozaj veľké množstvo -videli sme stádo, kde ich bolo aspoň 50 – a mnohé sa prišli fotiť do úplnej blízkosti.
Taktiež koaly boli tam, kde mali byť - znova v hojnom počte. A nielen spiace!
Lozili po konároch, obhrýzali lístočky, ukázali mláďatká - Jirko nás musel odtiaľ ťahať za ruky aj za nohy , aby nám mohol ukázať Great Ocean Road!!!
Sydney nás privítalo slnečným a horúcim počasím a mali sme čo robiť, aby sme si stihli všetko prezrieť –prejsť botanickú záhradu, vyviezť sa na vyhliadkovú vežu, prezrieť budovu Opery, Aquarium,Wild Life, Bondi beach, fotenie s domorodcami a mnohé ďalšie.

My sme sa v Sydney oddelili od vracajúcej sa skupiny a presunuli sme sa na Fiji, kde nás veľmi milo privítali zástupcovia nemeckej cestovnej kancelárie, ktorých nám zabezpečila CK BUBO.
Už na letisku nám všetko vysvetlili, odviezli nás do hotela, kde počkali, až kým nás neubytujú a tiež nám potvrdili, že pre nás prídu v deň odchodu.
Ubytovanie v hoteli Sofitel v Nadi bolo krásne a pohodlné.
Teplučký oceán, bazén v areáli hotela so sladkou vodou, príjemné počasie, fakultatívny výlet na South Island a Bounty so šnorchlovaním na koralových útesoch , surfing v surferskom rezorte , vynikajúca strava a veľmi milý personál nielen v našom hoteli, ale všade, kde sme sa pohli, urobili krásnu a nezabudnuteľnú bodku za dlhým výletom na južnej pologuli.
V deň odchodu nás na minútu presne vyzdvihli dohodnutí zamestnanci agentúry, odviezli nás na letisko a počkali, kým sme nevybavili všetky formality.
Cesta domov bola naozaj veľmi dlhá a únavná - celkovo sme cestovali 36 hodín.
Ak by som takýto výlet mala absolvovať ešte raz, určite by som zvolila l-2 dni prestávku v Singapure resp. podľa medzipristátia.

Ďakujem za výbornú organizáciu výletu a želám krásny a úspešný roku 2013 všetkým zamestnancom CK BUBO a zvlášť Jirkovi Jobánkovi- Nový Zéland, Austrália,
Martinovi Karnišovi- s ktorým sme boli v Afrike(2011)
a Saške Marino – s ktorou sme boli na Aljaške(2010)

MUDr. Edita Hlavačková
V Bratislave 7.1.2013