Peru, Bolívia, Amazónia

Peru, Bolívia

Tajuplná Južná Amerika a jej indiánske kultúry. Cesta s BUBO vás zavedie aj do málo navštevovanej Bolívie. Peru spoznáme od pobrežia Tichého oceánu až po Amazonský prales. Malé Galapágy, mimozemské obrazce, vysoké končiare Ánd, studená Titicaca, genialita Inkov a prechádzka amazonským pralesom na záver. Uvidíte, zacítite, ochutnáte všetko čo tieto krajiny ponúkajú.

Ivan Strápek Ivan Strápek Ivan Strápek
Spokojnosť zákazníkov
od 3 240 €

Peru, Bolívia

17 dní
Termíny a ceny Objednaj zájazd
 • španielsky hovoriaci sprievodcovia
 • zájazd pre najnáročnejších klientov, ktorí chcú poznanie
 • autor zájazdu je jeden z najväčších odborníkov na Južnú Ameriku na Slovensku
 • poznáme najlepšie reštaurácie na ceste a neujde Vám žiadna pochúťka
Zobraziť mapu

Odlet z Európy a let do Limy, hlavného mesta Peru.

Prehliadka bývalej metropoly španielskeho miestokráľovstva v Južnej Amerike a centra Nového sveta. Odtiaľto vyrážali španielski conquistadori na ďalšie výpravy smerom na juh kontinentu. Krásne koloniálne centrum, kde pochopíte, prečo sa Lime hovorí Mesto balkónov. Námestie Plaza de Armas spolu s katedrálou, v ktorej sú uložené pozostatky Francisca Pizarra, pokoriteľa ríše Inkov a prvého miestokráľa. Donedávna sa tu nachádzala aj jeho socha. Nemôžeme vynechať vzrušujúce katakomby v kláštore San Francisco, ktorý patrí k najkrajším v Novom svete, aj vďaka originálnym zachovaným kachličkám azulejos. Lima, to je kontrast bohatých a chudobných štvrtí a my pôjdeme tomuto desať miliónovému veľkomestu pod kožu.

Púšť na brehoch Tichého oceánu a výlet člnom na ostrovy ISLAS BALLESTAS, nazývané aj malé Galapágy. Na ostrovoch je jedna z najväčších koncentrácií morských vtákov na pobreží Južnej Ameriky, ale uvidíme aj uškatce a tulene. Ako to vlastne bolo s Pacifickou vojnou a ako súvisí s touto oblasťou? Presun do legendárnej NAZCY, kde sa nachádza jedno z najväčších tajomstiev Južnej Ameriky – záhadné línie a obrazce Nazca v pobrežnej púšti, ktorých význam sa dodnes nepodarilo objasniť. Najkrajší pohľad na obrazce je z vtáčej perspektívy. Ku ktorej z mnohých teórií sa prikloníte?

Presun na miestne letisko, odporúčame možnosť fakultatívneho výletu malým lietadlom ponad obrovské obrazce. Uvidíte psa, opicu, kozmonauta? Následný transfer púštnou krajinou do najväčšieho mesta oblasti a zároveň druhého najväčšieho mesta Peru, AREQUIPY.

Biela AREQUIPA. Prehliadka mesta učupeného medzi sopkami el Misti, Picchu Picchu a Chachani. Krásne biele mesto, ktoré Vám bude pripomínať španielske mestá. Mesto umelcov, spisovateľov, v revolučnom 19. storočí centrum odboja. Ako mnohé iné mestá aj Arequipu založili Španieli a ich koloniálnu históriu tohto malebného mesta ocenilo aj UNESCO vyhlásením starého mesta za súčasť svetového dedičstva od roku 2000. Uvidíme aj známu Juanitu, dámu z Ampato, ktorú magazín Time vybral medzi TOP 10 objavov?

Presun cez majestátne Andy do kolísky významných andských civilizácií, k jazeru TITICACA. Ak patríte medzi ľadové medvede, môžete vyskúšať aj jeho vodu s teplotou okolo 9°C a dať si aj zopár temp. Výlet na unikátne plávajúce ostrovy Los Uros, z rákosia totora, na ktorých prežívajú zvyšky miznúcich populácií pôvodných Indiánov. Pre tých, ktorí ešte budú vládať, večerná prechádzka mestom Puno. Výborné reštaurácie, bary, čerstvé ryby z jazera a príjemná, takmer prímorská atmosféra, to všetko Vám ponúka Puno.

Okolo najvyššie položeného splavného jazera sveta sa presunieme do Bolívie. Prechod cez magickú hranicu a rieku Desaguadero, vymeníme prvé bolivianos a následne večerný príchod do LA PAZ. Cítime nadmorskú výšku a ochutnávame čaj z koky, ktorý nás postaví na nohy. Vitajte v úžasnom La Paze, meste, ktoré bolo zaradené medzi sedem novodobých mestských divov sveta.

Prehliadka najvyššie položeného hlavného mesta sveta, ktoré ponúka mix kresťanských a pohanských kultúr. Mesto v údolí, úzke kľukaté uličky a najmodernejšie lanovky, všade prítomní indiáni, a latinskoamerický chaos, ktorý si zamilujete. Námestia Murio a San Francisco ako koloniálny odkaz Španielov, ale tiež moderná štvrť a mrakodrapy a bonbónik, na pozadí štíty vysoké päťtisíc metrov. To všetko je La Paz. Navyše výlet do TIWANAKA – k najvýznamnejšej pamiatke indiánskych kultúr v Bolívii.

Presun cez vidiecke oblasti obývané takmer výlučne pôvodnými indiánskymi obyvateľmi, známou peruánskou náhornou plošinou - Altiplanom. Peruánske mestečká po ceste, predaj lokálnych výrobkov, život indiánskych obyvateľov. Aké majú postavenie v spoločnosti? Čo ich trápi? Všetko sa dozviete. Večer príchod do centra Inkov, Cuzca.

CUZCO – bývalé centrum impéria Inkov, najväčšej indiánskej ríše, ktorá sa zrodila na americkom kontinente. Prehliadka historického Cuzca a jeho okolia, pozostatky Chrámu slnka, majestátna pevnosť Sacsayhuaman, posvätné Qenko, inkské kúpele Tambo Machay. Jedno z najkrajších námestí Plaza de Armas v celom hispánskom svete, vynikajúce peruánske jedlo a nepochybne majstrovská stavebná zručnosť starých Inkov spravia aj Vám z Cuzca TOP zážitok, ktorý si odnesiete z tohto zájazdu.

Dokončíme prehliadku koloniálneho Cuzca a cez magické posvätné údolie sa presunieme do Aguas Calientes. Očakávania narastajú a naša cesta graduje. Večerná cesta vláčikom nás zavedie priamo pod najslávnejšie ruiny Ameriky. Tam kdesi, už len kúsok pred nami, je Machu Picchu.

Vyvrcholenie našej cesty – MACHU PICCHU, zabudnuté inkské mesto. Peší výstup – zážitok po ceste Inkov až k samotným ruinám (prípadne možno zvolíte radšej pohodlnejšiu alternatívu a vyveziete sa autobusom za malý príplatok 12 USD). Nezabudnuteľná panoráma so štítom hory Huayna Picchu v pozadí. Miesto, kde človek cíti energiu starobylej kultúry Inkov a až odmieta uveriť, v akom dobrom stave a zachovalo. Prečo nebolo nikdy dobyté? A na aké účely slúžilo? Naši top sprievodcovia Vám tieto otázky zodpovedajú. Machu Picchu bolo vyhlásené za novodobý div sveta a verte, že Vás nesklame ani na sekundu! Vyvrcholenie zájazdu ako sa patrí.

Doobeda odlet z Cuzca do malého pralesného mesta Puerto Maldonado. Po prílete zostane väčšina Vašich vecí uložených v Puerto Maldonado a do lodge si zoberiete iba najpotrebnejšie veci. V prístave sa nalodíme na čln, ktorým sa poplavíme dolu prúdom riekou Tambopata cca 3hod. Obed absolvujeme v člne. Počas plavby budeme mať príležitosť uvidieť niektoré druhy miestnej fauny: kajmany, alebo najväčšieho hlodavca sveta kapybaru. Prvé veľké zážitky, nočný výlet do pralesa. Večera v lodge.

Po raňajkách pešia výprava do vnútrozemia pralesa k pralesnej lagúne. Pozorovanie fauny v panenskej prírode (opice, papagáje, pekary). Budeme hľadať stopy jaguára. Miestni sprievodcovia Vám ukážu mnohé zaujímavosti v pralese a porozprávajú o neuveriteľných vlastnostiach niektorých stromov. Plavba člnom s pádlami po lagúne – hoacíny, volavky, a ak budeme mať šťastie, uvidíme aj anakondu. Návrat do lodge, obed a oddych. Večer pozorovanie mladých kajmanov čiernych (majú kratšiu hlavu ako krokodíl a inak postavené zuby) na brehoch rieky. Večera.

Po toku rieky sa vrátime späť, odlet z letiska v džungli do Limy.

Posledné nákupy v Lime. Toto je rezervný deň pre zlé počasie v pralese. Transfer na letisko a odlet z Peru.

Prílet do Európy.

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku v Economy class
 • prelet Cuzco – Puerto Maldonado
 • kompletnú dopravu autobusom a mikrobusmi
 • loďku na Islas Ballestas a jazero Titicaca
 • ubytovanie v 3* a 4* hoteloch v izbách pre 2 osoby s raňajkami
 • všetky hraničné poplatky
 • všetky letiskové transfery
 • BUBO sprievodca (návštevu Amazonského pralesa organizujeme s miestnym, anglicky hovoriacim sprievodcom)
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti
 • asistenčné služby BUBO
 • ubytovanie v pralese 2 noci s plnou penziou v pralesnej lodge 4*
 • miestnych sprievodcov
 • plavbu po rieke Tampobata

– šťastnú visačku na batožinu

Cena nezahŕňa:

letiskové poplatky, vstupné do historických pamiatok a vláčik na Machu Picchu, vreckové, ostatnú stravu, fakultatívne výlety, prelet Puerto Maldonado - Lima (140 €).

Letenka

Túto destináciu lietame leteckými spoločnosťami KLM/AIR FRANCE alebo Iberia s prestupom v ich domovskom letisku.

Hotely

Počas zájazdu používame hotely nasledovného typu (ich zmena a počet nocí je vyhradená)

Lima: Continental/Gran Bolivar a podobný 1 noc

Paracas/Pisco: San Agustin a podobný 1 noc

Nazca: Casa Andina a podobný 1 noc

Arequipa: Casona Plaza a podobný 2 noci

Puno: Quelqatani a podobný 1 noc

La Paz: Radisson Plaza a podobný 1 noc

Cuzco: Royal Inca a podobný 3 noci

Aguas Calientes: Mapi a podobný 1 noc

Amazónia: Sandoval a podobný 2 noci

Poznámka:

Tento zájazd je možné absolvovať aj bez Amazónskeho pralesa. Prosím, prejdite na zájazd v tejto verzii: Peru, Bolívia. (Ohľadom skrátania pobytu sa môžete rozhodnúť najneskôr pred úhradou zálohovej platby).

Zdravotné odporúčania: Nie je povinné žiadne očkovanie. Každému odporúčame, aby sa pred cestou informoval o aktuálnej situácii u svojho lekára. BUBO nie je zdravotníckym zariadením.

Naši miestni partneri a vedenie BUBO odporúčajú každému cestovateľovi, aby si skontroloval očkovanie proti tetanu a žltačke AB. Sú to choroby, ktoré môžete dostať doma, na záhrade či pri trekingu pralesom. Myslite dopredu a nezabudnite na platné cestovné poistenie.

Zaujímavý blog o zdraví na cestách nájdete aj na https://bubo.sk/blog/ked-su-tropicke-choroby-konickom

Cestovný doklad: Na cestu je potrebný cestovný pas SR/ČR platný minimálne 6 mesiacov po návrate zo zájazdu a musí obsahovať aspoň 3 voľné strany.

Doprava

Presuny počas zájazdu sú organizované autobusom/mikrobusom/v pralese aj motorové člny/kanoe.

Počasie

Peru a Bolívia sú celoročné destinácie. Najsuchším a najdrahším obdobím je jún-september, najdaždivejším je december-február.

Podmienky v pralese: v princípe sú tu dve sezóny – obdobie dažďov (november až apríl) a obdobie sucha (máj až október). Zapršať však môže kedykoľvek. Rátajte s teplým vlhkým počasím. Nosič batožiny do pralesa bude k dispozícií a bude možné zapožičať si dokonca aj gumové čižmy.

Počas zájadu sa budete pohybovať aj vo vysokých nadmorských výškach nad 4000 metrov a tu je vždy chladno. Pri každom termíne odporúčame mať so sebou aj teplejšie veci na oblečenie.

Peniaze

Na cestu odporúčame miestnu menu. Tú si ľahko vyberiete z bankomatov priamo na mieste alebo vymeníte v zmenárňach.

Termíny a ceny

Termín
Cena
12.10.2018
28.10.2018
3 640 €
Základná cena 3640 €
Letiskové poplatky 563 €
Miestny let do Limy 140 €
Vstupné a vlak na Machu Picchu 148 €
Spolu 4 491 €
Objednať zájazd
02.11.2018
18.11.2018
3 470 €
Základná cena 3470 €
Letiskové poplatky 563 €
Miestny let do Limy 140 €
Vstupné a vlak na Machu Picchu 148 €
Spolu 4 321 €
Objednať zájazd
14.02.2019
02.03.2019
3 240 €
Základná cena 3240 €
Letiskové poplatky 563 €
Miestny let do Limy 140 €
Vstupné a vlak na Machu Picchu 148 €
Spolu 4 091 €
18.03.2019
03.04.2019
3 370 €
Základná cena 3370 €
Letiskové poplatky 563 €
Miestny let do Limy 140 €
Vstupné a vlak na Machu Picchu 148 €
Spolu 4 221 €
18.04.2019
04.05.2019
3 490 €
Základná cena 3490 €
Letiskové poplatky 563 €
Miestny let do Limy 140 €
Vstupné a vlak na Machu Picchu 148 €
Spolu 4 341 €
22.07.2019
07.08.2019
3 860 €
Základná cena 3860 €
Letiskové poplatky 563 €
Miestny let do Limy 140 €
Vstupné a vlak na Machu Picchu 148 €
Spolu 4 711 €
11.10.2019
27.10.2019
3 370 €
Základná cena 3370 €
Letiskové poplatky 563 €
Miestny let do Limy 140 €
Vstupné a vlak na Machu Picchu 148 €
Spolu 4 221 €
28.10.2019
13.11.2019
3 370 €
Základná cena 3370 €
Letiskové poplatky 563 €
Miestny let do Limy 140 €
Vstupné a vlak na Machu Picchu 148 €
Spolu 4 221 €

Odporúčame

Rusko , +7 viac
19 dní
22 900 €
Peru , +1 viac

Peru, Bolívia

12.10. → 25.10.2018 +7 ter.
14 dní
3 150 €

Ľ Ľuboš Mego

 
Zúčastnil som sa spoločne s manželkou zájazdu Peru, Bolívia, Amazónia od 8.4.2017 do 24.4.2017. Zájazd ma príjemne prekvapil, spĺňal všetky predpoklady, ktoré som od neho očakával. Partia bola výborná až na jedného člena skupiny, ktorý bol maximálne sebecký, neprispôsobivý a dokázal pokaziť akúkoľvek radosť z navštívenej kultúrnej pamiatky. Našťastie nebol s nami na všetkých pamiatkach. V jeho prípade obdivujem nekonečnú trpezlivosť našej sprievodkyne Daniely, ktorej okrem iného vďačíme aj za profesionálny prístup a ochotu odpovedať aj na naše rôzne otázky.
Tešíme sa na ďalšie poznávacie zájazdy uskutočňované BUBO.

N Natasa Urbancikova

 
Ďakujeme za skvelú dovolenku. Bol to intenzívny, ale veľmi podnetný zájazd. Ale nakoľko nám BUBO sľubuje “intenzívnejší život“, môžeme len potvrdiť, že BUBO splnilo, čo sľúbilo. Špeciálne poďakovanie patrí nášmu sprievodcovi Petrovi Hliničanovi, ktorý urobil maximum pre našu spokojnosť. Som presvedčená, že bez neho, by sme si zájazd natoľko neužili. Bol s nami bohužiaľ iba prvých 9 dní, ale presvedčivo ukázal, že je sprievodca „par excellence“. Ešte raz ďakujeme za vydarenú dovolenku a tešíme sa na stretnutie s Petrom pri našich ďalších cestách.

Nataša Urbančíková

N Natasa Urbancikova

 
Ďakujeme za skvelú dovolenku. Bol to intenzívny, ale veľmi podnetný zájazd. Ale nakoľko nám BUBO sľubuje “intenzívnejší život“, môžeme len potvrdiť, že BUBO splnilo, čo sľúbilo. Špeciálne poďakovanie patrí nášmu sprievodcovi Petrovi Hliničanovi, ktorý urobil maximum pre našu spokojnosť. Som presvedčená, že bez neho, by sme si zájazd natoľko neužili. Bol s nami bohužiaľ iba prvých 9 dní, ale presvedčivo ukázal, že je sprievodca „par excellence“. Ešte raz ďakujeme za vydarenú dovolenku a tešíme sa na stretnutie s Petrom pri našich ďalších cestách.

Nataša Urbančíková

B Bohdan Cagáň

 
Zájazd Peru-Bolívia-Amazónia som absolvoval na prelome júla-augusta 2015. Návšteva týchto krajín (najmä Peru) je dobrým tipom na búranie predsudkov o európskej predstave juhoamerického života.
Zájazd je perfektne koncipovaný, videli a zažili sme veľmi veľa či už po stránke prírodno-zemepisnej (vtáčie ostrovy, oceán, púšť, rozprávkové zelené údolia, Andy, diaľnica Panamericana), alebo po stránke kultúrnej (predkolumbovskí Inkovia a množstvo ich zaujímavých stavieb, o akých ste ani netušili; múzeá, koloniálne pamiatky).
Využili sme viac fakultatívnych aktivít: určite odporúčam prelet ponad obrazce v Nazce a aj výstup na horu Chacaltaya v Bolívii. Nadmorskej výšky sa netreba báť, ak počúvate pokyny sprievodcov: kruhový výhľad odtiaľ stojí za to (zasnežené vrcholy hôr, sopky, jazerá, La Paz).
Ubytovanie a strava boli primerané (hlavne milovníci praženice si prídu na svoje). Samozrejme nemohlo chýbať veľa rôzneho čerstvého ovocia a nápojov z neho; v prímorskej časti boli výborné ryby.
O plynulý chod sa starali výnimočne dvaja sprievodcovia: Peter Hliničan a Juraj Lakatoš. Oceňujem ich pracovné nasadenie a veľkú mieru ochoty všetko vysvetľovať, poradiť, vyskúšať, dávať množstvo tipov a alternatív bez ohľadu na časť dňa/noci.
V časti AMAZÓNIA je slovenský sprievodca podľa počtu klientov (nás bolo 14, preto s nami Juraj Lakatoš pokračoval). Amazónia bola nenáročnou oddychovou bodkou za putovaním: plavba pôsobivým jazerom (ktoré podľa miestneho sprievodcu o 100 rokov už nebude), prechádzky do lesa, poznávanie exotických rastlín a plodov, sledovanie zvierat z pevniny (opice, motýle, hmyz) aj z člna (loviace vydry, vtáky, korytnačky, kajman); ubytovanie v originálnej lodge, kde majú všetci k sebe blízko :)
Zájazd určite patrí k tým, z ktorých sa vraciate obohatený a spokojný.
Bohan Cagáň

B Bohdan Cagáň

 
Zájazd Peru-Bolívia-Amazónia som absolvoval na prelome júla-augusta 2015. Návšteva týchto krajín (najmä Peru) je dobrým tipom na búranie predsudkov o európskej predstave juhoamerického života.
Zájazd je perfektne koncipovaný, videli a zažili sme veľmi veľa či už po stránke prírodno-zemepisnej (vtáčie ostrovy, oceán, púšť, rozprávkové zelené údolia, Andy, diaľnica Panamericana), alebo po stránke kultúrnej (predkolumbovskí Inkovia a množstvo ich zaujímavých stavieb, o akých ste ani netušili; múzeá, koloniálne pamiatky).
Využili sme viac fakultatívnych aktivít: určite odporúčam prelet ponad obrazce v Nazce a aj výstup na horu Chacaltaya v Bolívii. Nadmorskej výšky sa netreba báť, ak počúvate pokyny sprievodcov: kruhový výhľad odtiaľ stojí za to (zasnežené vrcholy hôr, sopky, jazerá, La Paz).
Ubytovanie a strava boli primerané (hlavne milovníci praženice si prídu na svoje). Samozrejme nemohlo chýbať veľa rôzneho čerstvého ovocia a nápojov z neho; v prímorskej časti boli výborné ryby.
O plynulý chod sa starali výnimočne dvaja sprievodcovia: Peter Hliničan a Juraj Lakatoš. Oceňujem ich pracovné nasadenie a veľkú mieru ochoty všetko vysvetľovať, poradiť, vyskúšať, dávať množstvo tipov a alternatív bez ohľadu na časť dňa/noci.
V časti AMAZÓNIA je slovenský sprievodca podľa počtu klientov (nás bolo 14, preto s nami Juraj Lakatoš pokračoval). Amazónia bola nenáročnou oddychovou bodkou za putovaním: plavba pôsobivým jazerom (ktoré podľa miestneho sprievodcu o 100 rokov už nebude), prechádzky do lesa, poznávanie exotických rastlín a plodov, sledovanie zvierat z pevniny (opice, motýle, hmyz) aj z člna (loviace vydry, vtáky, korytnačky, kajman); ubytovanie v originálnej lodge, kde majú všetci k sebe blízko :)
Zájazd určite patrí k tým, z ktorých sa vraciate obohatený a spokojný.
Bohan Cagáň

 

 


Včera sme sa vrátili z úžasnej cesty do Južnej Ameriky. Slovami ťažko vyjadriť všetky dojmy z prírodných krás a historických pamiatok v Ekvádore, na Galapágoch, v Peru, Bolívii i v dažďovom pralese v Amazónii. Naše intenzívne prežívanie okolitých krás umocňoval profesionálny, kultivovaný prejav sprievodcu Roberta Reitmaiera. Aj keď sme boli unavení a niektorým sa točila hlava z riedkeho vzduchu, dokázal nás prebrať svojim inteligentným a nenúteným humorom. Okrem sprievodcu nám prialo i počasie a videli sme viac ako sľubovalo Bubo v pokynoch na tento zájazd. Možno ešte jedna praktická rada na záver - do lodge v Amazónii je dobré zobrať si lampičku na baterky (v lodge nie je elektrina) a rybári si môžu zobrať udičku pytlačku. My sme chytili 5 ks piraní, ktoré nám pripravili ako dezert po večeri. Boli sme s Bubom na cestách už 11-krát a nikdy nás nesklamalo.
Eliška

 

 


Včera sme sa vrátili z úžasnej cesty do Južnej Ameriky. Slovami ťažko vyjadriť všetky dojmy z prírodných krás a historických pamiatok v Ekvádore, na Galapágoch, v Peru, Bolívii i v dažďovom pralese v Amazónii. Naše intenzívne prežívanie okolitých krás umocňoval profesionálny, kultivovaný prejav sprievodcu Roberta Reitmaiera. Aj keď sme boli unavení a niektorým sa točila hlava z riedkeho vzduchu, dokázal nás prebrať svojim inteligentným a nenúteným humorom. Okrem sprievodcu nám prialo i počasie a videli sme viac ako sľubovalo Bubo v pokynoch na tento zájazd. Možno ešte jedna praktická rada na záver - do lodge v Amazónii je dobré zobrať si lampičku na baterky (v lodge nie je elektrina) a rybári si môžu zobrať udičku pytlačku. My sme chytili 5 ks piraní, ktoré nám pripravili ako dezert po večeri. Boli sme s Bubom na cestách už 11-krát a nikdy nás nesklamalo.
Eliška

 

 
Dobry den do CK Bubo,
len pred par dnami som sa vratila z dobrodruznej cesty po Juznej Amerike. Prvykrat som cestovala s vasou cestovkou do Peru,Bolivie a Amazonie. Bola to moja vysnivana cesta,velmi som sa na nu tesila. Ale to,co som zazila na tomto zajazde, predcilo vsetko moje ocakavanie.Kazdy jeden den bol pre mna neuveritelny a nadherny.Nechcelo sa mi odist nielen z Machu Picchu,ale tazko sa mi odchadzalo aj z Los Uros,Cusca alebo La Paz ci Amazonie.Prechod z Peru do Bolivie...na to sa jednoducho neda zabudnut.

Tuto pre mna carovnu atmosferu umocnoval Robo,nas sprievodca,ktory bol doslova nabity vedomostami o historii,ludoch,zvykoch a bol ochotny zodpovedat kazdu nasu otazku.Navyse z neho vyzaroval klud,pohoda,dobra nalada a predovsetkym trpezlivost.Pravom mu patri velka vdaka. Z tejto cesty si odnasam vela novych poznatkov a nezabudnutelnych zazitkov.

Dakujem.A uz rozmyslam o dalsej ceste.

Jirina Moravcova

 

 
Dobry den do CK Bubo,
len pred par dnami som sa vratila z dobrodruznej cesty po Juznej Amerike. Prvykrat som cestovala s vasou cestovkou do Peru,Bolivie a Amazonie. Bola to moja vysnivana cesta,velmi som sa na nu tesila. Ale to,co som zazila na tomto zajazde, predcilo vsetko moje ocakavanie.Kazdy jeden den bol pre mna neuveritelny a nadherny.Nechcelo sa mi odist nielen z Machu Picchu,ale tazko sa mi odchadzalo aj z Los Uros,Cusca alebo La Paz ci Amazonie.Prechod z Peru do Bolivie...na to sa jednoducho neda zabudnut.

Tuto pre mna carovnu atmosferu umocnoval Robo,nas sprievodca,ktory bol doslova nabity vedomostami o historii,ludoch,zvykoch a bol ochotny zodpovedat kazdu nasu otazku.Navyse z neho vyzaroval klud,pohoda,dobra nalada a predovsetkym trpezlivost.Pravom mu patri velka vdaka. Z tejto cesty si odnasam vela novych poznatkov a nezabudnutelnych zazitkov.

Dakujem.A uz rozmyslam o dalsej ceste.

Jirina Moravcova


 • 1 / 1