Provensálsko a Katalánsko

Naša stará dobrá Európa je neustále magnetom. S BUBOm sa môžete vybrať na cestu za umením, láskou, vôňou, nádhernou prírodou, morom a históriou. Magický región Provensálska prejdeme z každej strany a nevynecháme ani gurmánske zážitky či stáročnú voňavkársku tradíciu. Cestu zakončíme v modernej Barcelone a túlaním sa po Ramble a v stopách geniálneho architekta Gaudího. Blízka, a predsa netradičná stredomorská Európa.

Adela Kamenárová Adela Kamenárová Adela Kamenárová
Spokojnosť klientov
od 1 550,00 €

Francúzsko, Španielsko

7 dní
 • Detailne prepracovaný zájazd
 • Vlastnoručne vybrané miesta
 • Tajomstvá voňaviek a syrov
 • Krátka cesta s vysokou úrovňou
 

Odlet do NICE. Mesto, ktoré stelesňuje Francúzsku riviéru. Promenades des Anglais, legendárny hotel Negresco, mesto, ktoré milovali Chagall a Matisse. Centrum mesta a to najzaujímavejšie v okolí Cours Saleya. Kvetinový trh, cícerová palacinka a potraviny o úroveň vyššie. Nájdete energiu na výstup na vyhliadku nad mesto s výhľadom na starý prístav? Otvorili sme dvere do Provensálska, do mesta, kde sa narodil dobrodruh Giuseppe Garibaldi. Bol to zjednotiteľ Talianska, alebo ako hovoria hlasy severnej ligy Talianska, deliteľ Afriky? Kto sa namočí do mora na štrkovej pláži s prekvapujúcou tyrkysovou vodou? Sme v Provence a začíname!

GRASSE: hlavné mesto voňavkárstva, kde sa produkujú dve tretiny francúzskych prírodných aróm. V meste je niekoľko starých voňavkárskych domov ako Molinard či Fragonard. Príjemné podnebie prospieva jazmínu, ktorého sa tu ročne zožne 27 ton. Nad mestom bdie katedrála Notre Dame du Puy a v jej vnútri 3 Rubensove diela. Vojdeme dovnútra do starobylej fabriky a so sprievodcom si ju prejdeme. Odporúčame pozrieť si film Parfum – Príbeh vraha, resp. prečítať knihu od Patricka Süskinda. Opäť rozširujeme program. Krížom–krážom cestičkami Provance do možno najkrajšieho mestečka regiónu, Saint Paul de Vence. Pre gurmánov obed v úžasnej reštaurácii, kde nájdete originály diel Joana Miróa, Marca Chagalla či Pabla Picassa. CANNES: mesto filmových hviezd a dejisko legendárneho festivalu. Je už vskutku také zamerikanizované? Prechádzka po Boulevard de la Croisette s terasami nad morom, butikmi a budovou, kde sa odohráva filmový festival. Chodník slávy, pre zdatnejších peší výstup uličkami nad mesto. Alebo sa okúpete niekde na Croisette? Rue dę Antibes paralelná s promenádou, je obchodnou a najšarmantnejšou ulicou mesta. V bočných uličkách milé reštaurácie, obchodíky s vínom a syrmi. Určite si urobíte nádherný večer. Savoir vivre.

Návšteva vinohradu spojená s degustáciou najlepších provensálskych vín a ochutnávkou viacerých druhov výborných syrov. Dnes prejdeme vidiekom. Takto ste si predstavovali Provence? Odporúčame pozrieť si film Dobrý ročník s Russellom Croweom v hlavnej úlohe. Nezdá sa Vám, že sa natáčalo práve tu? Vinice, odkiaľ sa berie hrozno iba pre toto chateau. Hrozno tu pestovali už Rimania v 2. storočí. Teraz už 18. generáciu za sebou s láskou vyrábajú najlepšie víno oblasti ženy, šľachtičné. Tradícia sa prenáša nie po meči, ale vždy z matky na dcéru... Úžasná atmosféra. Krátky presun k zálivu St. Tropez. Málo kilometrov a veľké zápchy. Mierime k najslávnejšej osade Azúrového pobrežia. ST. TROPEZ – legenda Azúrového pobrežia, plného reštaurácií a luxusných jácht. Stále slávna policajná stanica. Stretneme Brigitte Bardot obklopenú desiatkami psov? Presun do MARSEILLE.

MARSEILLE: mesto založené Grékmi, pôsobisko Didiera D., Zinedina Z. Najväčšie mesto juhu, tretie najväčšie vo Francúzsku (tesne po Lyone) a vstupná brána Afriky do Francúzska. Marseillčania sa vždy v histórii rozhodli zle. Aj tak je Marseille krásne, živé veľkomesto, taviaci kotol Francúzska. Prechádzka okolo historického múzea do Starého prístavu (Vieux-Port) s jachtičkami a krčmičkami. Pastis s vodou a najlepšia bouillabaisse na svete. Neobyzantská bazilika posvätená Jánom Pavlom II, kde sa Vám bude zdať, že ste v Oriente. Obrazy lodí, medaily, plakety vďaky. Miesto, ktoré uznávajú kresťania, ale aj moslimovia. Nádherný výhľad, pútne miesto. Kúpite si mydlo? Dáte si k pastisu zrnko kávy a dnes Vám bude chutiť? Dnes sa opäť vyberieme do vnútrozemia až do Luberonu známeho dubovými lesmi a najlepšími hľuzovkami na svete. Tu v malých dedinkách žili umelci a tvorili tie najvýznamnejšie diela 20 storočia. ROUSSILION: najfarebnejšia dedinka v Provence, sýtočervené okrové lomy ako v Arizone. Tu žil Samuel Beckett, najvýznamnejší predstaviteľ absurdnej drámy.

AVIGNON: mesto pápežov a konkurent Ríma. Prejdeme mestskými hradbami, pápežský palác si pozrieme zvonku a prejdeme mestom. Výhľad na preslávený most. Kúpite si dnes levanduľu či slávne nové pápežské víno? Presun do hotela. Pridávame zámok Markíza de Sade. Čo sa na tomto zámku dialo? Aký bol tento slobodomyseľný markíz v skutočnosti? Povieme si pri kávičke v šarmantnom stredovekom mestečku. Navyše blázinec, kde Van Gogh namaľoval svoje najznámejšie obrazy. Olivové sady, slnečnice, kosatce. Izba a posteľ umelca. Aké liečebné metódy sa používali vtedy a aké dnes? Zariadenie je totiž stále funkčné. No my sa dostaneme dovnútra. Veľký zážitok! Presun po pobrežnej diaľnici až do Španielska a čaká nás hrdá bašta Katalánska BARCELONA.

Celodenná prehliadka Barcelony. Picassovo múzeum, Sagrada Familia, poprechádzame sa po najznámejšom bulváre La Rambla plnom pouličných hercov, predajcov kvetín, vtákov a zlodejov, olympijský komplex, vyhliadka na mesto, Plaza Espagna a korida, ktorá sa nepoužíva, lebo je kastílska, pomník Krištofa Kolumba, Gaudího fenomenálne stavby Casa Batillo a Casa Mila (Perdera) kontra moderný penis Barcelony (Torre Agbar) od Jeana Nouvela, Plaza Catalunya – srdce mesta a najluxusnejšie obchody na Passeig de Gracia. Hrdí Katalánci, Nou Camp a Barca. Navštívite akvárium a dáte si večeru v prístave? Akú si dáte paellu? Mnohí považujú Barcelonu za jedno z najkrajších miest Európy.

Voľný program v Barcelone a poobede odlet a prílet domov.

 

Cena zahŕňa

 • letenku
 • dopravu autobusom/mikrobusom po Provensálsku a Katalánsku
 • všetky cestné poplatky
 • 6 x ubytovanie v 3* hoteloch v dvojposteľových izbách
 • 6 x raňajky
 • prehliadky podľa programu
 • návšteva fabriky na voňavky,
 • prehliadka chateau aj s ochutnávkou vín aj syrov
 • slovenského sprievodcu
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti
 • asistenčné služby

Cena nezahŕňa:

letiskové poplatky, ostatnú stravu, vstupné do pamiatok a atrakcií, batožinu prepravovanú v batožinovom priestore lietadla (40 €/ 1 kus) 

Zobraziť galériu

Termíny a ceny

Termín Cena  
06.05.2017
12.05.2017
1 550,00 €
23.07.2017
29.07.2017
1 550,00 €
31.07.2017
06.08.2017
1 550,00 €
14.09.2017
20.09.2017
1 550,00 €

Pico Veleta

Počas môjho pobytu v prekrásnej Granade na mňa každý deň pozerali vrchy pohoria Sierra Nevada. Pico Veleta! 3394 mnm, Tretí najvýšší vrch Apeninského polostrova a pomerne dostupný vrchol,…

25
JAN
18:03
2017

C´est la vie!

Stojíme na vrchole Eiffelovky a kocháme sa nekonečným Parížom. V diaľke pyšne stojí bazilika Sacre Coeur, ktorú sme navštívili včera a odtiaľto vyzerá ešte majestátnejšie. Eiffelovka ponúka…

18
SEP
09:58
2016
Ľuboš Fellner Ľuboš Fellner

Čitatelia renomovaného amerického časopisu o cestovaní Conde Nast Traveller zvolili svoje top mestá planéty za rok 2016. Keďže hlasuje pestrá vzorka cestovateľov, rebríček zaujal aj nás a radi vám prinášame výňatok z neho s našou krátkou impresiou z každého mesta o tom, ako toto mesto spoznávame my. Už čoskoro prinesieme rebríček top miest našej planéty podľa sprievodcov BUBO.

Čitatelia renomovaného amerického časopisu o cestovaní Conde Nast Traveller zvolili svoje top mestá planéty za rok 2016. Keďže hlasuje pestrá vzorka cestovateľov, rebríček zaujal aj nás a radi vám…

Itinerár

 
Stiahnite si kompletný itinerár pre tento zájazd v prehľadnej podobe PDF formátu.
 

Stiahnuť itinerár


Provensálsko je krajina, ktorá, človek by tomu v dnešnej dobe neveril, ale je naozaj tak krásne čarovná a malebná ako na pohľadniciach, fotkách a obrázkoch. Provensálsko ma v ničom nesklamalo, a to som ho zažila na vlastnej koži už druhýkrát. A neľutujem ani minútku strávenú na tomto výbornom zájazde, ani jednu investovanú korunu. Program bol veľmi výstižný, aby sme krajinu za pomerne krátky čas pochopili a nasali z nej to hlavné a to najkrajšie, poznávanie miest a pamiatok bolo vyvážené výletmi vo voňavej prírode, všade sme sa zdržali tak akurát dlho, stihli sme čo sme chceli a potrebovali, len nudiť sme sa nestihli :) Občas pre nás Ľubo pripravil prekvapenie v podobe nečakanej zastávky na mieste ktoré nebolo v pláne, ale bolo trebárs po ceste, a to dodávalo celému zájazdu isté vzrušenie, nikdy sme nemohli vedieť čo nás čaká (v tom najlepšom zmysle). Organizácia a starostlivosť o nás, ako klientov bola veľmi dobrá, v tomto smere nie je čo vytknúť. Aj keď občas život priplietol do našej cesty nejaké nečakané udalosti, snaha a chuť sprievodcov postarať sa o nás, nám nedovolili dať si pokaziť náladu. Okrem zážitkov sme získali aj veľa informácií, ochutnali prvotriedne francúzske gurmánske špeciality, syry a vína, ktoré chutili akosi lepšie ako doma v kuchyni. Oddýchli sme si tak, ako dávno nie (no schválne, koľkí z Vás si spomenuli napr. na prácu, alebo na vysávanie"? ja teda nie..) Korzika, pod týmto pojmom mi nenapadalo nič konkrétne a nenapadá mi dodnes, pretože je to miesto, kde sa striedajú obrovské kopce, s plážami, divokosť s kultúrou, turisti s domorodcami a mraky z ktorých neprší s pálivým slnkom. Jednoducho miesto, kde si príde na svoje každý. Práve z Korziky pochádzajú moje najsilnejšie zážitky a spomienky (Nino, Bonifacio, more a pláže..) A nakoniec, pár praktických poznámok: čo sa týka fyzickej náročnosti, bez ujmy a tréningu sme program zvládli všetci, a to sme tam boli teda široké vekové spektrum, od deti až po dôchodcov , čo sa týka kempov, západo-európsky štandard, nič nám nechýbalo, mali sme sa výborne :) Zájazd Provensálsko & Korzika nie je síce žiadna exotika, ale keď sa rozhodnete vycestovať, určite neoľutujete a aj napriek únave, ktorú občas večer po výlete pocítite, nebudete chcieť aby skončil.
19. 10. 2014
Môjmu manželovi a blízkym pravdepodobne trochu už prekáža, keď sa neustále vraciam v spomienkach na momenty prežité počas dovolenky. Počas tohto zájazdu sa snúbilo viacero faktorov – vhodne zvolený výber navštívených miest , nádherné scenérie, výborná organizácia, pohodlie pri cestovaní, profesionalita a pozitívna energia sprievodcu, atmosféra a nálada, ktorú vytvorili všetci cestujúci /vo veku od 8 - 65rokov - mnohí viacnásobní účastníci zájazdov Vašej CK/. Vzhliadnutie relácie o cestovaní na TA3 a refresh zažitého ma okamžite nabudili poďakovať touto cestou za krásne chvíle strávené s mojimi deťmi /10 a 11 rokov/ za prvú dovolenku strávenú v stane a v trekových topánkach. Našla som nový rozmer dovolenky a už teraz viem, že ak budeme zdraví, leto 2011 budeme tráviť s Vašou CK. Martina Hlinová s dcérami
7. 10. 2014
Prežili sme 2 týždne v prekrásnej prírode Provensálska a Korziky. Turistiku v úžasných kaňonoch a kopcoch striedali oddychové dni v malebných mestečkách. Výlet loďkou v Casis a Bonifaciu boli nezabududnuteľné, nádherná tyrkysová voda s bielymi útesmi a malými plážičkami... Neuveriteľná jazda autobusom po uzučkých cestách Provensálska, ale hlavne Korziky, kedy takmer každý v autobuse s napätím sledoval, ako miestami doslova na pár centimertov míňame múriky nad priepasťou. Klobúk dolu pred šoférmi, zvládli to bravúrne. Ochutnávka vynikajúcich vín a syrov... Proste dovolenka, ako má byť. Ešte by som rada odporučila tým, ktorí nepôjdu splavovať l´Ardesche, spravte si určite výlet do stredovekej dedinky Aigueze, fakt sa oplatí. Možno by nebolo zlé, pridať prehliadku tejto dedinky aj do programu zájazdu. Ďakujem za krásne zážitky. Martina
29. 9. 2014
Dva nezabudnuteľné týždne plné zážitkov, spoznávanie najkrajších zákutí miest a mestečiek tejto nádhernej krajiny. Atmosféra magického mestečka Bonifacio, rozprávkový pohľad na divoké kone pri jazere Nino, ako aj splavovanie rieky l'ardeche je len zlomok toho, čo sme zažili a na čo budeme veľmi radi spomínať :) s pozdravom Tomáš&Monika
26. 9. 2014

 • 1 / 1