Ríšou Mayov 2019

Belize, Guatemala, Honduras, Salvador

Mayovia vytvorili mocné a mysteriózne impérium, ktoré sa ťahalo cez južné Mexiko, Guatemalu, Belize a Honduras. Cestovaním po ich „ríši“ spoznáme ich ukryté poklady – fantastické mestá, pyramídy a chrámy. Tieto neuveriteľné architektonické skvosty dodnes hypnotizujú archeológov. Zvyšky tejto civilizácie sú viditeľné vo zvykoch, jazyku a oblečení indiánskych kmeňov. Ríša Mayov je jednou z najľahších ciest späť v čase.

Richard Grom Richard Grom
Spokojnosť zákazníkov
od 2 850 €

Belize, Guatemala, Honduras, Salvador

15 dní
Termíny a ceny Objednaj zájazd
 • Guatemala, El Salvador, Honduras, Belize
 • najkrajšie mayské pamiatky v 4 štátoch Strednej Ameriky
 • treking pralesom, plavby loďou a výstup na aktívnu sopku
 • kúpanie v 2 oceánoch, jazerách, lagúnach, riekach a jaskyniach
 • zájazd aj pre tých, čo už v Mexiku boli – budete nadšení!

Odlet a prílet do Cancúnu. Pobrežie Karibiku a pravlasť legendárnych indiánov.

Ráno nás čaká jediná pyramída na brehu mora, TULUM a začneme našu mayskú exkurziu. Pokračujeme do Belize – najoriginálnejšej a najfarebnejšej krajiny amerického kontinentu. BELIZE CITY – najväčšie mesto krajiny. Prečo sme tu a kde sú turisti? Sprievodca vám priblíži svojský miestny život. Vedeli ste, že miestne pivo patri k najlepším v Amerike?

Celodenná prehliadka Belize City.

Opúšťame Belize City a ideme do hlavného mesta – BELMOPANU, najmenšieho hlavného mesta na svete. Viete, ako vyzerá najkurióznejšia budova parlamentu? Pokračujeme do predkolumbovského mesta XUNANTUNICH. Z vrcholu hory bájneho mayského mesta uvidíme Belize aj Guatemalu. Prechádzame do Guatemaly. Sme na čarovnom koloniálnom ostrove FLORES.

TIKAL. V mayskej ríši už nič monumentálnejšie nenájdeme. Najvyššie pyramídy dosahujú až 70 metrov, minimum turistov a stovky kilometrov národného parku Tikal. Značka Pozor, jaguár! Vitajte v srdci stredoamerického pralesa, džungľa EL PETÉN. Poobede možnosť plavby na člne na jazere Petén Itzá. Vychutnáme si dosýta miestnu skvelú kuchyňu.

Odchod na juh do Rio Dulce. Pozrieme sa, ako žijú a podnikajú domáci v domoch na koloch na rieke, predstavíme si miestne termálne pramene, prírodnú saunu a parnú jaskyňu. Vezmite si baterky. LIVINGSTON je mesto kreolov, Garifúnov, Karibov bez kontaktu s vnútrozemím. Najlepšia garifúnska polievka z morských plodov sa podáva práve v Livingstone! Sme opäť pri Karibiku. Inak, ktorý rum je najlepší v Guatemale? Večerný príchod do koloniálneho mesta COPAN v Hondurase.

Copan s najdetailnejšími reliéfmi v mayskom svete, so sochami a úchvatným schodiskom. Popoludní fakultatívne na koňoch do miestnych hor, kde uvidíme indiánov v autentickom prostredí. Večerné posedenie na terase hotela a očarujúca atmosféra koloniálneho mesta.

Santa Rosa de Copan, typická scenéria provinčného mestečka ukrytého v horách. Predieranie sa serpentínami s dokonalými scenériami a príjemnou klímou, oblasť známa svojimi špičkovými cigarami. Pokúsime sa vstúpiť do miestnej fabriky na cigary. Popoludní prechod do El Salvadoru a prestávka v umeleckom mestečku La Palma, plnom remeselného umenia, tak typického pre El Salvador. Vyskúšame miestne tradičné jedlo – pupusas. SAN SALVADOR mesto v tradičnom latinskoamerickom prevedení. Už pohľad z autobusu vyráža dych. Poďte sa po San Salvadore prejsť! Večer príchod na pláže Pacifiku s čiernym vulkanickým pieskom.

Po dňoch cestovania a spoznávania si môžeme vychutnať miestne pláže Majahual, Tunco či Sunzal. Na promenáde možno ochutnáme čerstvých homárov a iné plody mora. Široký výber morských živočíchov sa zváža na miestne mólo skoro ráno a stojí za to si privstať. Štedrý El Salvador a západ slnka nad Pacifikom

Odchod na hranicu s Guatemalou. Cestou sa osviežime čerstvými ananásmi. Panoráma hlavného mesta GUATEMALA CITY. Živá metropola, najväčšie mesto v Strednej Amerike so 7 miliónmi obyvateľov má vždy čo ponúknuť. Autentickosť v priamom prenose. Minimum turistov, maximum poznania. Pouliční umelci, priateľská atmosféra a prekonávanie mýtov o nebezpečnosti Strednej Ameriky. Oddych na horskom salaši a ochutnávka miestnej bravčovej šunky. Salaš v Guatemale? Presvedčte sa! Večer príchod k brehom jedného z najkrajších jazier na svete – jazero Atitlan.

Prebudenie v raji. Panajachel a jazero ATITLAN. Celodenný výlet, plavba po jazere, krátky trek, jazero, sopky, tradičné suveníry. Návšteva piatich mestečiek na brehu jazera a tradičné tuktuky. V každom meste sa hovorí iným jazykom a tradičný kroj u domácich nesmie chýbať ani pri práci. Guatemala je najfotogenickejšia krajina regiónu.

Doobedňajší relax a odchod smer ANTIGUA: bývalé hlavné mesto na svahoch legendárnej sopky Vulcan de Agua. Kto nebol v Antigue, nebol v Guatemale. Najobľúbenejšie mesto v krajine len ťažko nájde konkurenciu na kontinente. Bohaté koloniálne dedičstvo, desiatky bazilík, útulných reštaurácií a jadeit na každom kroku. Výstup na horu nad mestom a nádherná panoráma.

Ranný odchod na sopku PACAYA. Aktívna sopka pripomína mesačnú krajinu. Vyjdeme na sopku pešo či na koni? Nezabudnuteľným zážitkom je prechádzať sa po teplých lávových kameňoch. Poobede dostatok času na mesto Antigua a jeho magickú atmosféru.

Rozlúčka so Strednou Amerikou a odlet domov. Aj Vy už spájajúcu Severnú a Južnú Ameriku vnímate inak?

Prílet do Európy.

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku do Cancunu a späť z Guatemala City v economy class
 • BUBO sprievodcu
 • prenajatú dopravu počas celého pobytu s Vašim šoférom
 • ubytovanie v hoteloch strednej triedy (miestne 3*-4*) v  izbách pre dve osoby
 • poznávací program podľa popisu
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti
 • letiskové transfery v Mexiku a Guatemale

– šťastnú visačku na batožinu

Cena nezahŕňa:

Stravu, letiskové poplatky, vstupné do pamiatok a atrakcií, fakultatívne výlety a aktivity

Poznámka:

Veľmi bohatý program. Ubytovanie je príjemné, na niektorých miestach jednoduchšie. V celej Strednej Amerike máme prenajatú vlastnú dopravu, čo nám umožní dostať sa ďalej – na turisticky menej exponované miesta. Zájazd zvládne naozaj každý.

Zdravotné odporúčania: Nie je povinné žiadne očkovanie. Každému odporúčame, aby sa pred cestou informoval o aktuálnej situácii u svojho lekára. BUBO nie je zdravotníckym zariadením.

Naši miestni partneri a vedenie BUBO odporúčajú každému cestovateľovi, aby si skontroloval očkovanie proti tetanu a žltačke AB. Sú to choroby, ktoré môžete dostať doma, na záhrade či pri trekingu pralesom. Myslite dopredu a nezabudnite na platné cestovné poistenie.

Zaujímavý blog o zdraví na cestách nájdete aj na https://bubo.sk/blog/ked-su-tropicke-choroby-konickom

Cestovný doklad: Na cestu je potrebný cestovný pas SR/ČR platný minimálne 6 mesiacov po návrate zo zájazdu a musí obsahovať aspoň 4 voľné strany!

Luxury
6%

Termíny a ceny

Termín
Cena
08.03.2019
22.03.2019
2 850 €
Základná cena 2850 €
Letiskové poplatky 492 €
Spolu 3 342 €
24.04.2019
08.05.2019
3 060 €
Základná cena 3060 €
Letiskové poplatky 492 €
Spolu 3 552 €
29.07.2019
12.08.2019
2 980 €
Základná cena 2980 €
Letiskové poplatky 492 €
Spolu 3 472 €
18.10.2019
01.11.2019
2 850 €
Základná cena 2850 €
Letiskové poplatky 492 €
Spolu 3 342 €
15.11.2019
29.11.2019
2 850 €
Základná cena 2850 €
Letiskové poplatky 492 €
Spolu 3 342 €

Odporúčame

Kolumbia , +1 viac
13 dní
2 880 €
Belize , +6 viac
22 dní
5 470 €


 • 1 / 0