Taiwan, Hongkong, Macao a Bali (AI)

Taiwan, Hongkong, Macao, Indonézia, Bali, Čína

Zaujímavá kombinácia poznania v najbohatších častiach Číny ďaleko od komunistického Pekingu a oddychu na pokojných plážach Bali. Tri metropoly, tisíce mrakodrakov a ultra modernej výstavby a pokoj, šum mora na ostrove bohov. Vyskúšajte netradičnú dovolenku a kombináciu, ktorá má v sebe zážitkovú poznávaciu dovolenku a relax na pláži.

Samuel Kĺč Samuel Kĺč
Spokojnosť zákazníkov
od 2 200 €

Taiwan, Hongkong, Macao, Indonézia, Bali, Čína

15 dní
Termíny a ceny Objednaj zájazd

Ulovte viac zážitkov

Kultúra Bali

Na ostrove Bali sa stretáva nočný život, výborné pláže, chrámy a tradičná kultúra. Všetko tu žije bok po boku a vy máte čas pochopiť súvislosti.

 • Doprava na Victoria Peak v cene
 • Návšteva slávneho kasína Venetian v cene
 • Laserová show v Hongkongu v cene
 • Vynikajúca exotická kombinácia
Zobraziť mapu

Prílet do Taipei, hlavného mesta čínskej provincie, ktorá sa v roku 1949 odtrhla od Číny. Cestou z letiska do hotela sa dozviete, čo (okrem Východočínskeho mora) oddeľuje Taiwan od Pekingu.

Taipei má dve tváre. Starú i mladú. Palácové múzeum s národným pokladom Číny, mauzóleum vodcu Kuonmintangu Čankajšeka, ktorého v roku 1949 vyhnali z pevninskej Číny komunisti. Najmodernejšia štvrť kozmopolitného Taipeia – Xinyi, ktorej od roku 2004 dominuje vyše polkilometrová veža Taipei 101. Vyhliadka na mesto z 89. poschodia.

Výlet na severovýchodné pobrežie, úplne iný svet, strmé, bujnou vegetáciou porastené brehy, nádherné scenérie. Divoké vlny doliehajú na pozoruhodné kamenné formácie Nanya Rocks a ľudskou rukou vystavané zábrany lemujú piesčité pobrežie. Dvojfarebná zátoka, húfy krabov a šálka vynikajúceho zeleného čajíku v starej banskej dedinke. Promenáda pri delte rieky, koloniálne stavby, vyprážané bedle a misa čerstvých mušlí alebo prechádzka večerným Taipei so slovenským sprievodcom. Vysvietený prezidentský palác a býčí penis na večerných trhoch. Ochutnáte?

Prílet do Hongkongu. Sme v Číne, ale takej, ako si ju vytvorili Briti. Transfer z letisko do hotela- z najväčšieho hongkongského ostrova na „pevninu“. Prechádzka po najživšej tepne Hongkongu k Promenáde hviezd so svetoznámym výhľadom na panorámu hongkonských mrakodrapov. Najväčšia zbierka feng šuej mrakodrapov na svete. Kedy je mesto najkrajšie zistíme hneď v prvý večer.

Celodenná prehliadka Hongkongu, bývalej britskej kolónie. Medzi top atrakcie Hongkongu patrí Hviezdny trajekt, ktorým sa preplavíme na ostrov Hongkong. Za sedem minút sme obklopení modernými budovami, medzi ktorými premáva historická lanovka na slávny Victoria Peak. Ceny pozemkov v tejto lokalite patria k najdrahším nielen v rámci krajiny, ale celej Ázie. Nezabudnuteľné zábery si spravíme v najlukratívnejšej štvrti celej Číny- výhľady, na ktoré nezabudnete, Hongkong ako na dlani. Hongkong je najmä o výhľadoch- iné zažijeme cestou hore, a ďalšie cestou dole. Lanovku vymeníme za ďalší z jedinečných dopravných prostriedkov bežných obyvateľov veľkomesta- britská dvojposchodová električka, a hneď k tomu eskalátor, ktorý nás prevedie obľúbenou reštauračnou štvrťou Soho k barovej uličke Lai Kwai Fong. Toto v Číne nezažijeme, iba tu. Vysvietená Nathan Road a najvyšší bar na svete? Dokonalá kombinácia ázijskej exotiky a britskej elegancie.

Celodenný výlet do Macaa. Pozrieme sa na miesta, kde vstúpila prvá európska noha v 16.storočí. Sme na začiatku objavovania veľkej Číny, a Macao je tým správnym miesto. Na chvíľku zaváhame, všetko také európske. Aomen, ako Číňania nazývajú prvú európsku usadlosť a portugalskú kolóniu na nás dýcha stredomorskou atmosférou v kombinácii s vôňami kantonskej kuchyne a portugalských koláčikov. Cafe e nata na nás kričí z každého rohu. Staré uličky (UNESCO) ako vystrihnuté z Lisabonu sa striedajú s čínskymi obchodíkmi. Vystúpime na najvyššie miesta Macaa a z portugalskej pevnosti obdivujeme výhľady na ostrov. Cestou nás čakajú ruiny kostola Sv. Pavla, ktoré sa právom pokladajú za jednu z najkrajších ukážok kresťanskej architektúry v Ázii. Cez deň história, v noci zábava. Večerné Macao odkrýva svoju ďalšiu tvár nepochybného globálneho epicentra hazardného priemyslu. Rozprávkové kasína, vysvietené časti Coloane a Taipa a portugalské reštaurácie. Casino Venetian – najväčšie kasíno sveta (51000 štvorcových metrov) a šiesta najväčšia budova našej planéty je neprehliadnuteľným dôkazom, že Hongkong znamená biznis, ale Macao zábavu.

Hongkong nie je len mesto mrakopdrapov a rušných biznis centier. Jeho ďalšiu podobu spoločne objavíme na jednom z niekoľko desiatok okolitých ostrovov. Zelený ostrov Lantau je najväčším spomedzi nich. Tieto „pľúca Hongkongu“ sú zároveň dôležitým pútnickým budhistickým miestom. Pre záujemcov organizujeme výlet k najväčšej spirituálnej atrakcii, žehnajúcej bronzovej soche Budhu. Spolu s pútnikmi z celej Číny vystúpime po schodoch na horu k budhistickému múzeu, v ktorom je ukrytý pozostatok Budhu o veľkosti zrnka ryže, ktorý dostali Hongkongčania ako darček od budhistov zo Srí Lanky. Toto živé pútnické miesto Vás strhne odľahlou meditačnou atmosférou, tak odlišnou od rušného centra dostupného metrom i autobusom. Náš prvý stret s čínskym budhizmom nám poskytuje priestor v pokojnej atmosfére vysvetliť si odlišnosti od iných vetiev budhizmu. Zároveň si povieme, v čom je 26 m vysoká socha Budhu jedinečnou oproti iným žehnajúcim sochám v Číne. Nebudeme obdivovať len budhistický chrám a sochy bodhisatvov, ale aj tropickú prírodu, nádherné výhľady na Perlovú zátoku z lanovky.

Opúšťame ruch veľkomesta a z tieňa mrakodrapov sa presunieme pod palmy na našu balijskú pláž. Let Hongkong - Denpasar trvá rovných 5 hodín a potom nás čaká už iba relax na ostrove bohov. V základnej cene zájazdu je ubytovanie 4* hoteli. Hotel SOL BEACH HOUSE BENOA all inclusive stravovanie. Veľmi príjemný hotel, ktorý znesie tie najprísnejšie kritériá tejto hotelovej kategórie. Hotel je z letiska vzdialený len necelých 35 minút jazdy autom a leží na krásnej pláži Tanjung Benoa. Okolie hotela je nádhernou tropickou záhradou a k dispozícii okrem mora a pláže sú aj dva bazény. Izby sú štandardne vybavené klimatizáciou, trezorom, kúpeľňou, minibarom, fénom. V cene ubytovania máte stravovanie blue all inclusive, ktoré zahŕňa miestne alkoholické a nealkoholické nápoje a plnú penziu. Hotel je určený nenáročným klientom, ktorí sa chcú zabaviť a oddýchnuť si za dobrú cenu. Ak si chcete zlepšiť úroveň ubytovania tak Vám odporúčame využiť službu BUBO Prémium a ubytovanie v hoteli The Ritz Carlton Bali.

Relax na nádhernom indonézskom ostrove Bali v hoteli podľa Vášho výberu.

Relax na nádhernom indonézskom ostrove Bali v hoteli podľa Vášho výberu.

Relax na nádhernom indonézskom ostrove Bali v hoteli podľa Vášho výberu.

Relax na nádhernom indonézskom ostrove Bali v hoteli podľa Vášho výberu.

Rozlúčka s plážou a relaxom a v poobedňajších hodinách odlet domov.

Prílet domov a zdieľanie zážitkov s blízkymi.

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku v economy class
 • 7 x ubytovanie v izbách pre dve osoby vo vybraných hoteloch strednej triedy (Taiwan,Macao,Hongkong)
 • 5 x ubytovanie na Bali all inclusive v Sol beach house Benoa by Melia // Grand Mirage
 • trajekt Macao- Hongkong
 • dopravu na Victoria Peak
 • BUBO–sprievodcu počas prehliadkok Taiwanu, Macaa a Hongkongu
 • množstvo prehliadok a výletov
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti
 • asistenčné služby BUBO

– šťastnú visačku na batožinu

Cena nezahŕňa:

stravu, vstupné, letiskové poplatky, prelet Taiwan-Hongkong

Bali: Hotel v základnej cene zájazdu je Sol Beach house Benoa/Grand Mirage so stravovaním all inclusive. Ide o plážový hotel v oblasti Nusa Dua. Ak si želáte lepšie rezorty, tak odporúčame priplatiť si prémiové hotely v oblasti Nusa Dua alebo Seminyak. Najobľúbenejšou je Nusa Dua.

Pláž

Pláže a kúpanie ovplyvňujú prírodné úkazy ako príliv a odliv. Pri odlive sú možnosti kúpania obmedzené a BUBO odporúča obuv do vody.

Mesiac I. II. III. IV. V. VI. VII. VIII. IX. X. XI. XII.
Tepl. vzduchu °C 31 31 31 32 31 30 30 30 31 31 32 32
Teplota vody °C 28 28 28 29 28 27 27 27 27 27 28 29

Zdravotné odporúčania: Nie je povinné žiadne očkovanie. Každému odporúčame, aby sa pred cestou informoval o aktuálnej situácii u svojho lekára. BUBO nie je zdravotníckym zariadením.

Naši miestni partneri a vedenie BUBO odporúčajú každému cestovateľovi, aby si skontroloval očkovanie proti tetanu a žltačke AB. Sú to choroby, ktoré môžete dostať doma, na záhrade či pri trekingu pralesom. Myslite dopredu a nezabudnite na platné cestovné poistenie.

Zaujímavý blog o zdraví na cestách nájdete aj na https://bubo.sk/blog/ked-su-tropicke-choroby-konickom

Cestovný doklad: Na cestu je potrebný cestovný pas SR/ČR platný minimálne 6 mesiacov po návrate zo zájazdu a musí obsahovať aspoň 3 voľné strany.

Poznámka:

Zájazd určený pre každého. Kombinácia ázijských veľkomiest a pláže 

Hlavné lety na tomto zájazde lietame spoločnosťou Emirates, ktorá patrí medzi najlepšie na svete a prelet Hongkong-Bali spoločnosťou Garuda, hlavným leteckým partnerom FC Liverpool.

Používame nasledovné lety:

1.deň: EK128 Viedeň Dubaj 15:05-22:45

2.deň: EK366 Dubaj Taipei 04:00-16:50

9.deň: Hongkong - Denpasar 15:45 - 20:50 /12:25 - 17:35 Hongkong airlines

15.deň: EK525 Denpasar - Dubaj 00:05 - 05:25

15.deň: EK127 Dubaj Viedeň 09:00 - 12:20

Presné časy letov sa môžu meniť a určuje si ich letecká spoločnosť. Uvedené lety sú preferované lety BUBO, v prípade, že nie sú k dispozícii, alebo sú už cenovo nedostupné  tak používame ostatné letecké spoločnosti s podobnými letovými časmi. 

Ubytovanie:

Naše preferované hotely sú:

Taipei: Gala/ U hotel  3 noci

Hongkong: Best Western Harbour view/Silka seaview  4 noci

Bali: Sol Beach house / Grand Mirage 5 nocí

Termíny a ceny

Termín
Cena
03.08.2018
17.08.2018
2 960 €
Základná cena 2960 €
Letiskové poplatky 505 €
Prelet Taiwan - Hongkong 200 €
Spolu 3 665 €
Objednať zájazd
23.08.2018
06.09.2018
2 960 €
Základná cena 2960 €
Letiskové poplatky 505 €
Prelet Taiwan - Hongkong 200 €
Spolu 3 665 €
Objednať zájazd
11.09.2018
25.09.2018
2 590 €
Základná cena 2590 €
Letiskové poplatky 505 €
Prelet Taiwan - Hongkong 200 €
Spolu 3 295 €
Objednať zájazd
02.10.2018
16.10.2018
2 590 €
Základná cena 2590 €
Letiskové poplatky 505 €
Prelet Taiwan - Hongkong 200 €
Spolu 3 295 €
Objednať zájazd
23.10.2018
06.11.2018
2 690 €
Základná cena 2690 €
Letiskové poplatky 505 €
Prelet Taiwan - Hongkong 200 €
Spolu 3 395 €
Objednať zájazd
21.02.2019
07.03.2019
2 280 €
Základná cena 2280 €
Letiskové poplatky 505 €
Prelet Taiwan - Hongkong 200 €
Spolu 2 985 €
28.02.2019
14.03.2019
2 200 €
Základná cena 2200 €
Letiskové poplatky 505 €
Prelet Taiwan - Hongkong 200 €
Spolu 2 905 €
25.03.2019
08.04.2019
2 200 €
Základná cena 2200 €
Letiskové poplatky 505 €
Prelet Taiwan - Hongkong 200 €
Spolu 2 905 €
15.04.2019
29.04.2019
2 360 €
Základná cena 2360 €
Letiskové poplatky 505 €
Prelet Taiwan - Hongkong 200 €
Spolu 3 065 €
06.05.2019
20.05.2019
2 200 €
Základná cena 2200 €
Letiskové poplatky 505 €
Prelet Taiwan - Hongkong 200 €
Spolu 2 905 €
27.05.2019
10.06.2019
2 280 €
Základná cena 2280 €
Letiskové poplatky 505 €
Prelet Taiwan - Hongkong 200 €
Spolu 2 985 €
24.06.2019
08.07.2019
2 460 €
Základná cena 2460 €
Letiskové poplatky 505 €
Prelet Taiwan - Hongkong 200 €
Spolu 3 165 €
15.07.2019
29.07.2019
2 490 €
Základná cena 2490 €
Letiskové poplatky 505 €
Prelet Taiwan - Hongkong 200 €
Spolu 3 195 €
05.08.2019
19.08.2019
2 490 €
Základná cena 2490 €
Letiskové poplatky 505 €
Prelet Taiwan - Hongkong 200 €
Spolu 3 195 €
26.08.2019
09.09.2019
2 490 €
Základná cena 2490 €
Letiskové poplatky 505 €
Prelet Taiwan - Hongkong 200 €
Spolu 3 195 €
16.09.2019
30.09.2019
2 490 €
Základná cena 2490 €
Letiskové poplatky 505 €
Prelet Taiwan - Hongkong 200 €
Spolu 3 195 €
07.10.2019
21.10.2019
2 490 €
Základná cena 2490 €
Letiskové poplatky 505 €
Prelet Taiwan - Hongkong 200 €
Spolu 3 195 €
28.10.2019
11.11.2019
2 490 €
Základná cena 2490 €
Letiskové poplatky 505 €
Prelet Taiwan - Hongkong 200 €
Spolu 3 195 €

Odporúčame

Taiwan , +3 viac
15 dní
2 510 €
Taiwan , +2 viac

Taiwan, Hongkong, Macao

23.10. → 01.11.2018 +17 ter.
10 dní
1 545 €

J Jaroslav Makovička

 
Pochvalně bych se chtěl vyjádřit o samotném zájezdu Taiwan, Hongkong, Macao. Je to opravdu krásný zájezd. Chtěl bych pochválit hlavně umístění hotelů na skvělých místech. Průvodce Jan Buday je úžasný profesionál se spoustou znalostí, se skvělým smyslem pro humor, ale hlavně se nám líbilo, že přidával spoustu věcí, které nejsou v programu. Navíc vždy doporučil kde se dobře najíst.


 • 1 / 1