Bangladéš - absolútna exotika

Bangladéš, India

Absolútna a zároveň bezpečná exotika, akých je na svete veľmi málo. Poďte s nami do bývalého Východného Pakistanu za obradom obetovania býkov v starej Dhake! Fascinujúca expedícia do ústia obrovskej rieky Brahmaputra, za bengálskymi tigrami v Sundarbane. Uvidíme horské kmene východného Bangladéša na hraniciach s Barmou.

Jozef Zelizňák Jozef Zelizňák Jozef Zelizňák
Spokojnosť zákazníkov
od 2 499 €

Bangladéš, India

12 dní
Termíny a ceny Objednaj zájazd
 • už osem rokov po sebe 
 • nočná plavba parníkom v cene
 • plná penzia v Bangladéši v cene
 • neuveriteľná exotika a bezpečnosť v cene
Zobraziť mapu

Prílet do KALKATY. Okamžite viete, že ste vstúpili do iného sveta. A toto je len začiatok. Mesto, ktoré bolo až do roku 1911 oficiálne hlavným mestom britskej Indie a ktorého krásu budeme obdivovať v koloniálnej štvrti, či pri pamätníku Victoria Memorial. Uvidíme však viac. Najrušnejší most našej planéty Howrah Bridge. Po stopách Matky Terezy, ktorej pamiatke sa pokloníme priamo pri jej hrobe. Atmosféra starej Kalkaty Vás šokuje. Jazda na rikšiach, ktoré ťahajú peší bežci (jediné mesto v Indii), ale aj moderným metrom (prvé v Indii). Kalighat, chrám krvilačnej bohyne, ktorej tu stále každé ráno obetujú kozu. Aj tak je to posledný dotyk s civilizáciou. Naša expedícia sa začína.

Presun k exotickým indicko-bangladéšskym hraniciam. Vstupujeme do niekdajšieho Východného Pakistanu. Sme tu! Popoludní po prvý raz prekročíme mohutnú Brahmaputru a vchádzame do hlavného mesta.

DHAKA – nefalšovaná exotika a davy ľudí, aké ste ešte nevideli. Garantujeme Vám neopakovateľné. Prehliadka mesta majestátny Ružový palác (Ahsan Manjil), pevnosť Lalbag, ktorú už mughalský princ nedokončil, keď ho Aurangzeb zavolal do Indie. Pripomenie Vám Taj Mahal? Uvidíte tu najkrajšie ženy Bangladéša? Hinduistický chrám Dhakeshweri Mandir. Arménsky kostol ako európsky odkaz v moslimskom svete. Hviezdna mešita ako pamiatka mughalskej vlády. Večer spamätávanie sa z dňa na streche najluxusnejšieho hotela a zároveň najvyššej budovy v Bangladéši.

Dokončenie prehliadky Dhaky. Moderná Národná mešita. Neskutočná budova bangladéšskeho parlamentu, dielo estónskeho židovského architekta Louisa Kahna. Čakali by ste takúto budovu v Bangladéši? Transfer do prístavu, ubytovanie v kajutách parníka, aký ste doteraz poznali len zo starých filmov o Indii, a vyrážame. Pivko na palube lode a noc v kabínach.

Nezabudnuteľný zážitok, akých vo svete každým rokom ubúda. Celodenná pomalá plavba devätnástym storočím. Popoludní príchod do Mongly. Ubytovanie na brehu rieky. Príprava na zajtrajší deň.

Výlet prenajatou loďou do najväčších mangrových lesov sveta v Sundarbane. Krokodíly a najviac bengálskych tigrov na svete. Dedina prostitútok, ktorá Vám vyrazí dych. Miestni rybári čakajú na úlovok, my sa vraciame do Mongly.

Odchod do Bagerhatu (UNESCO) – mesto mešít z 15. storočia. Zaspieva mezuín len pre nás? Mešita sto pilierov patrí k najkrajším moslimským stavbám na indickom subkontinente. Obetujeme tu krokodílovi sliepku pre úspešné pokračovanie našej cesty? Návrat do Dhaky.

Smerujeme na juhovýchod. Okolo tisícdvestoročných budhistických vykopávok do Chittagongu, kde dodnes polovicu obyvateľstva tvoria buddhisti. Dotyk s barmskou atmosférou. Stretávanie kultúr. Horské kmene. Absolútna exotika.

Celodenná plavba po jazere Kaptai, ktoré Vám svojou krásou vyrazí dych. Zažili ste Kašmír? Toto je lepšie. Stretnutia s ľuďmi, ktorých ešte turisti neskazili. Kvôli tomuto človek cestuje. Stretneme aj členov kráľovskej rodiny? Chodia sem dovolenkovať.

Návrat do Dhaky pozdĺž hraníc medzi Bangladéšom a Tripurou. Kde to je? Možnosť preletieť späť do hlavného mesta. Sme tu už ako starí známi. Posledná bangladéšska večera a triedenie dojmov. Stálo to zato! Transfer na letisko a odlet domov.

Prílet do Európy.

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku v economy class
 • plnú penziu v Bangladéši
 • dopravu Kalkata-Dhaka
 • ubytovanie v hoteloch (s výnimkou Dhaky a Kalkaty najlepšie možné ubytovanie)
 • prehliadky miest
 • povolenia na vstupy do národných parkov
 • lístok 1. triedy na parník
 • celodenný výlet v Sundarbane
 • vstupné
 • BUBO-sprievodcu
 • miestneho sprievodcu
 • dopravu klimatizovaným mikrobusom
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti

– šťastnú visačku na batožinu

Cena nezahŕňa:

Letiskové poplatky, víza.

Poznámka:

Zdravotné odporúčania: 

Nie je povinné žiadne očkovanie. Každému odporúčame, aby sa pred cestou informoval o aktuálnej situácii u svojho lekára. BUBO nie je zdravotníckym zariadením.

Naši miestni partneri a vedenie BUBO odporúčajú každému cestovateľovi, aby si skontroloval očkovanie proti tetanu a žltačke AB. Sú to choroby, ktoré môžete dostať doma, na záhrade či pri trekingu pralesom. Myslite dopredu a nezabudnite na platné cestovné poistenie.

Zaujímavý blog o zdraví na cestách nájdete aj na https://bubo.sk/blog/ked-su-tropicke-choroby-konickom

Cestovný doklad: Na cestu je potrebný cestovný pas SR/ČR platný minimálne 6 mesiacov po návrate zo zájazdu a musí obsahovať aspoň 2 voľné strany.

Termíny a ceny

Termín
Cena
14.05.2019
25.05.2019
2 499 €
Základná cena 2499 €
Letiskové poplatky 410 €
Víza Bangladéš (pre občanov SR a ČR) 110 €
Letiskový transfer Bratislava - letisko Schwechat - Bratislava 20 €
Spolu 3 039 €
20.09.2019
01.10.2019
2 499 €
Základná cena 2499 €
Letiskové poplatky 410 €
Víza Bangladéš (pre občanov SR a ČR) 110 €
Letiskový transfer Bratislava - letisko Schwechat - Bratislava 20 €
Spolu 3 039 €

Odporúčame

Zľava

India , +1 viac

India, Nepál

19.11. → 04.12.2018 +8 ter.
16 dní
2 240 € 2 040 €
Barma
14 dní
3 210 €


 • 1 / 0