Kanada - západ

Kanada je obrovská krajina, ktorá pre mnohých nie je určená iba na jednu návštevu. Ak si chcete krajinu rozdeliť na dve časti, vybrali ste si správny zájazd. Západná Kanada, oblasť lemovaná Pacifikom, chránená nepriestupnými horami a obývaná divou zverou. Dni naplnené čerstvým vzduchom s vôňou divočiny. Ak hľadáte oblasť, ktorá pripomína slobodu,ste opäť správne. Zamilujte sa do Kanady.

Tomáš Hušek Tomáš Hušek Tomáš Hušek
Spokojnosť klientov
od 2 860,00 €

Kanada

13 dní
 • malé skupiny so súkromným slovenským sprievodcom
 • cielený program na západnú Kanadu
 • vodopády, ľadovce, túry, fantastické scenérie a adrenalínové zážitky
 • najlepšie ľadové víno na svete a kostry dinosaurov
 

Let ponad veľkú mláku, ponad Skalnaté hory, cez niekoľko časových pásem až do cieľa, ktorým je jedno z najkrajších miest na svete. VANCOUVER: usadený na pobreží Pacifiku pod zelenými horami.

Zvykneme si na časový posun a začneme prehliadkou mesta. 400 hektárov Stanleyho parku, obrovské jedle, indiánske totemy a akvárium, visutý most Capillano Suspension Bridge, zavesený na lanách vo výške 70 m a dlhý 137 m. Dvadsaťminútová prechádzka po visutých mostíkoch, zavesených medzi 60 metrov vysokými jedľami bude ohromným zážitkom.

Z Vancouveru sa po diaľnici s názvom „Od mora k oblohe“ dostaneme do centra zimných olympijských hier, Whistlera. Po ceste sa zastavíme na Shannon falls a Brandywine falls v oblasti indiánskeho kmeňa Squamish. Olympijský WHISTLER s nádhernou horskou scenériou. Ak bude priaznivé počasie, nájdeme si čas a vyvezieme sa na horu Blackcomb a ďalej najdlhšou lanovkou – Peak to Peak - na svete, ktorá spája dva vrcholy. Do tretice si pozrieme vodopády Nairn, ktoré vznikli iným spôsobom ako predošlé dva. Pokračujeme krajinou a dostávame sa do predhorí Skalistých hôr. Oblasťou kmeňov Squamish, Salish, Shuswap a ďalších sa presunieme do mesta KAMLOOPS, kde prenocujeme.

Kanadská obloha je modrá, voda je modrá a aj rieka je modrá. Vyrazíme k BLUE RIVER na severnom okraji Thompsonovho údolia, ktoré je súčasťou parku WELLS GRAY PROVINCIAL PARK. Fantastická horská scenéria bude predzvesťou toho, čo nás čaká ďalej. Nedotknutá panenská príroda, to je Kanada. Zastavíme sa na krátke fotopauzy a prechádzky, aby sme si túto nádhernú krajinu užili. Pozdĺž Thompsonovej rieky cez horský prechod Yellowhead až k vyhliadke na MT. ROBSON, najvyšší vrchol Skalistých hôr. Prekročíme hranice z Britskej Kolumbie do Alberty a posunieme hodinky o hodinu dopredu. Víta nás národný park JASPER, ktorý je známy horami, jazerami a zvieratami. ROCKY MOUNTAINS: vysnívané miesta milovníkov prírody a skvelé fotografické možnosti. Pri troche šťastia možnosť vidieť medveďa či losa. Čisté rieky, smaragdové jazerá (s jedinečnou farbou), alpínske lúky, zasnežené vrcholky hôr, ľadovce, vodopády, divá zver. Budeme sa vyhýbať jeleňom wapiti a vždy zastavíme na tých najlepších výhľadoch.

Výlet k nádhernému a najväčšiemu jazeru v národnom parku Jasper MALIGNE LAKE. Plavba loďou okolo ľadovcov k najfotografovanejšiemu ostrovu v celej Kanade–Spirit Island. Po ceste sa budeme zastavovať a fotiť divú zver. Tu najčastejšie stretávame baribalov, ovce dallove a wapiti. Uvidíme aj vlka, alebo losa? Prejdeme sa k MALIGNE CANYON a pozrieme si tieto úžasné výtvory prírody tisícročiami hĺbené riečkou Maligne do skaly. Pre aktívnejších je tu možnosť 11km prechádzky v údolí Piatich jazier, alebo sa vyvezieme lanovkou na vrchol WHISTLERS (2 464 m n. m.), odkiaľ sa nám naskytne pohľad na nekonečné Rockies. Jasper je iba náš.

Cesta dolinami lemovanými hrebeňmi úžasných hôr vysokými vyše 3 000 metrov po Icefield Parkway. Vodopády Athabasca, najväčší ľadovec v Skalnatých horách Columbia Icefield a prechádzka na Athabasca Glacier. O Skalnatých horách sa Vám bude aj snívať. Nevyhneme sa ani perle Rockies – jazeru LAKE LOUISE, v ktorom sa odráža ľadovec Victoria. Opäť prekračujeme hranicu a vraciame sa späť do Britskej Kolumbie. Prechádzame národnými parkami Banff a Yoho, kde sa budeme snažiť zazrieť kamzíka beláka na strmých skalách pozdĺž cesty. V priesmyku Kopajúceho koňa vyskúšame šťastie, či práve pôjde vlak cez dva špirálové tunely, kde vidíte začiatok aj koniec vlaku tesne nad sebou.

Z Goldenu vyrazíme do národného parku Kootenay. Spolu s NP Jasper, Yoho a Banff tvorí komplex parkov pokrývajúcich najkrajšiu časť kanadských Skalistých hôr. Horúce pramene Radium hot springs, „Maľované jazierka“ Paint Pots, Marble canyon a rôzne vyhliadky. Park si užijeme a prejdeme ho autom naprieč po diaľnici #93. Prichádzame do Banffu, turistického centra národného parku Banff.

Začneme lanovkou, ktorou sa vyvezieme na vrchol Sulphur Mountain a vychutnáme si panoramatický pohľad na Banff a rieku Bow. Kto sa cíti, môže absolvovať výstup na Sulphur Mountain pešo (bežný turista cca 2h). Po obede sa presunieme na vyhliadkovú cestu za Banff a prejdeme sa Johnstonovým kaňonom zaseknutým do hôr. Vodopády a nádherné scenérie sa tu neustále striedajú. Horské mestečko Banff s obchodíkmi, veľmi priateľskou atmosférou a jeho pyšný, fotogenický Mt. Rundle (2 949 m n. m.). Celý deň strávime v nádhernom prostredí.

Doobedie si ešte užijeme v horách a potom už opúšťame Skalisté hory a vydávame sa do oblasti prérií. Neuveriteľné a rozsiahle roviny, kde okrem fariem neuvidíte nič. Fascinujúca krajina, ako si ju predstavujeme z kovbojok. Zrazu sa uprostred prérie do zeme zaryje rieka Red Deer a vytvorila spolu s vetrom a dažďom úžasnú krajinu známu ako Badlands.

V provinčnom parku Midlands pri mestečku Drumheller sa nachádzajú tie najneuveriteľnejšie skalné útvary – hoodoos. Mimo samotnej krajiny je táto oblasť známa ako jedno z najlepších nálezísk dinosaurích kostí na svete. Royal Tyrrell museum má úžasnú zbierku a my máme čas si ju dôkladne pozrieť. Máte tu šancu si vyskúšať prácu paleontológov a svoj nález si vziať domov. Odborníci Vám povedia, čo ste našli, poprípade z akého dinosaura ten Váš kúsok pochádza. Kto nemá záujem o dinosaury, má možnosť sa poprechádzať v nádhernom prostredí, požičať si bicykel, alebo ísť na prehliadku historickej bane.

CALGARY, ktoré leží hneď na pomedzí týchto nekonečných rovín a Skalistých hôr. Objavenie ropy a prekvitajúce farmy zabezpečili mesto do budúcnosti a olympijské hry 1988 umiestnili Calgary na mapu sveta. Downtown s najväčšími vnútornými záhradami, Calgary Tower vysoká 191 m a Skalnaté hory hneď predo dvermi. Vysvetlíme si, čo je systém +15, pozrieme si Saddle dome, prejdeme sa po nábreží rieky Bow, ktorá sa už oproti Banffu rozšírila a oddýchneme si na Princovom ostrove s výhľadom na panorámu hlavného mesta kovbojov.

Balíme sa a odlietame z Kanady, smer domov.

 

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku Vancouver/Calgary
 • 11 x ubytovanie v hoteloch štandardu 3* v izbách pre 2 osoby
 • privátnu dopravu počas celého pobytu
 • všetky cestné poplatky
 • slovenského BUBO sprievodcu
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti
 • asistenčné služby BUBO
 • vstupné do národných parkov Jasper a Banff

Cena nezahŕňa:

letiskové poplatky, stravu, kanadské víza eTA, ostatné vstupné do pamiatok a atrakcií

Poznámka:

Zájazd určený pre každého. Veľkosť skupín na tomto zájazde je limitovaná počtom 8 – 11 klientov. Chcete sa vyhnúť davom?  Tu máte jedinečnú možnosť.

Zobraziť galériu

Termíny a ceny

Termín Cena  
17.05.2017
29.05.2017
2 860,00 €
01.06.2017
13.06.2017
2 860,00 €
13.06.2017
25.06.2017
2 990,00 €
30.06.2017
12.07.2017
3 300,00 €
12.07.2017
24.07.2017
3 300,00 €
29.07.2017
10.08.2017
3 300,00 €
15.08.2017
27.08.2017
3 300,00 €
01.09.2017
13.09.2017
3 150,00 €

Ladove vino v Kanade

Vcera sme sa s nasou malou, 7-clennou skupinkou, vybrali z najvacsieho a najmetropolitnejsieho mesta Kanady - Toronta, na Niagarske vodopady.
Po ceste sme prechadzali aj zonou Zeleno pasu …

03
MAR
13:13
2017

Barker, Butterfield a Bennett...

Sedím v bare s českými a slovenskými známymi v Kanadskom Jasperi v provincii Alberta. Vedieme nezáväznú debatu o počasí, do ktorej n…

22
AUG
02:59
2016
Ľuboš Fellner Ľuboš Fellner

Mrakodrapy New Yorku, národné parky Kanady, pyramídy Mexika, dokonalá Kuba, pamiatky Inkov v Peru, pláže Rio de Janeira, nostalgia Buenos Aires, ľadovce a tučniaky v Chile. Amerika je fantasticky pestrá, poď ju objaviť s nami na TOP 10 zájazdoch!

Mrakodrapy New Yorku, národné parky Kanady, pyramídy Mexika, dokonalá Kuba, pamiatky Inkov v Peru, pláže Rio de Janeira, nostalgia Buenos Aires, ľadovce a tučniaky v Chile. Amerika je fantasticky…

Itinerár

 
Stiahnite si kompletný itinerár pre tento zájazd v prehľadnej podobe PDF formátu.
 

Stiahnuť itinerár


Dráhe Bubo,chcela by som sa Vám veľmi pekne poďakovať za nádhernú Kanadu Západ (od 29.7) napriek ťažkému začiatku – zrušený let do Toronta , príchod o deň neskôr a zistenie že moje dieťa je jediné dieťa na zájazde – môžem povedať že toto bol doteraz najlepší zájazd čo sme absolvovali… (a Miško sa myslím stal maskotom zájazdu pre všetkých zúčastnených ). Mali sme skvelé počasie a výborne zážitky, za ktoré vďačíme určite Kanade ale aj Vašim / našim sprievodcom. Martin s Erikom boli fajn kombináciou, výborne sa dopĺňali. Hlavne klobúk dole Martinovi, ktorý nás sprevádzal s nadšením, oduševnením,… človek ktorý vníma svoj job skôr ako poslanie ako ako normálnu prácu. Sprostredkoval nám kopu vecí, ktoré by sme inak nezažili – od geniálnej kórejskej reštaurácie po nádherné zážitky v srdci prírody…(a okrem toho, pre mňa veľká pracovná inšpirácia v riešení niektorých kritických situácii s klientami, sťažujúcimi sa na hotel, skoré vstávanie atď. s absolútnym prehľadom, kľudom a v plnej profesionalite). Ďakujeme Vám, odlietali sme z Kanady so slzami v očiach a úsmevom na perách. Renáta & Miško
15. 8. 2016
Milý Maťo, děkujeme za Váš mail, který nám bude hezké zážitky prožité v Kanadě připomínat. Je to dokonalé. Ještě jednou Vám děkujeme za Vaši péči, která nám zájezd zpříjemnila. Přejeme Vám další úspěchy spokojenných klientů. P.S.: Dokonalý průvodce - řidič : Martin Hrnko
6. 7. 2016
Vážení, rádi bychom poděkovali CK BUBO za krásný zájezd do Kanady. Západní část je úchvatná svými přírodními krásami a byla ještě podtržena perfektními službami průvodce Jirky Jobánka, který má nejen výborné znalosti, ale je nesmírně obětavý a vždy k dispozici. Potom se k němu připojil ještě Martin a Staňo. S Martinem jsme ještě absolvovali východní část Kanady, která byla díky jeho znalostem také velmi zajímavá. Stal se prakticky členem naší čtyřčlenné party. Zájezd v nás zanechal krásné vzpomínky, nejen tím, jak je sestaven. Myslíme, že CK BUBO jde tou správnou cestou - to je to, že vsadila na perfektní průvodce. Přejeme vaší CK hodně spokojených klientů, doufáme, že mezi ně budeme také ještě někdy patřit a rádi vás doporučíme i našim cestováníchtivým známým. Za celou českou skupinku Ivo Benc
31. 7. 2014
Kanada západ 19.6.-3.7.2014 Vážený pán riaditeľ Fellner, ako úspešného podnikateľa v cestovnom ruchu, Vás určite zaujíma spätná väzba a mienka klientov na Vami organizované zájazdy. My sme sa šťastne vrátili zo zájazdu Kanada západ. Doteraz sme mali možnosť veľa precestovať, ako sami, tak aj s rozličnými našimi i zahraničnými cestovkami.. CK Bubo sme skúsili až vlani a tohto roku plánujeme s Vami ešte jeden zájazd a v duchu už plánujeme kam v roku 2015. Kanada západ nás očarila a splnila naše očakávania. Program bol zvolený veľmi dobre, mali sme možnosť vidieť neočakávane úchvatné scenérie. Lety, preprava a ubytovanie boli pohodlné a príjemné. Videli sme prekrásne miesta, hory, jazerá a vodopády Čerešničkou na torte však boli delegáti Vašej CK. Mnoho cestoviek robí podobné zájazdy ako Vy, ale tá pridaná hodnota naviac sú Vaši sprievodcovia. Konkrétne v prvej polovici bol s nami Jirka Jobánek a v druhej Martin Karniš a Stáňa Cigánek. Všetci traja boli veľmi milí, ochotní, asertívni, vzdelaní, vyžarujúci pozitívnu energiu a tak naplnili náš pobyt príjemnými pocitmi. Práve vďaka takýmto kvalitným sprievodcom chceme naďalej cestovať s Vašou CK. Chceli by sme ešte vyzdvihnúť aj ich loajalitu a silnú väzbu na svoju CK kanceláriu. (Blahoželáme, každá firma by si želala takýchto reprezentantov.) Večerné „debrífingy“ pri pivečku nás jednak všetkých zblížili, jednak umožnili znovu prežiť to, čo sme videli aj z iných aspektov. Takže ďakujeme, oceňujeme a tešíme sa na ďalšiu cestu. Eva a Michal (Ružičkovci)
9. 7. 2014
Sny si treba plniť. Hlavne tie vznikajúce prebudením zbíjačkou o siedmej ráno. A tak som sa prvý raz zveril do rúk Bubákom. Niežeby to spolu súviselo. Z pohľadu vekového priemeru určite nie som typický Bubo klient – to ale na jednom z koncov sveta vôbec nezavážilo. Keď už tam raz ste, hodláte si to užiť po svojom. Osobné voľno teda využijete a s chuťou sa „stratíte“ v uliciach slnkom zaliateho večerného Vancouveru, jedného z najkrajších miest, aké som zatiaľ videl (Žehra prepáči). Rád by som vyzdvihol logistiku všeobecne a ochotu sprievodcov operatívne prispôsobovať program želaniam konkrétnych klientov – kto chcel, vyviezol sa na kopec lanovkou a koho svrbeli zavčas rána backpackerské nohy, toho náš sprievodca prevetral a vyžmýkal zopár kvapiek potu pri pešom výstupe. Lapajúc po dychu vám pri tom stíha odpovedať na otázky o pôvodnom obyvateľstve, či miestnom sociálnom systéme. Pôvodné obavy, že som úspory vrazil miesto exotiky do príliš „civilnej“ a civilizovanej destinácie, neboli na mieste. Váhajúcich môžem len postrčiť zo skaly. Okrem „common knowledges“ točiacich sa okolo krásnej prírody, aj z iného uhla má Kanada čím prekvapiť a zaujať – pre ten pocit, že ste navštívili Far-Far-Away-Kingdom, netreba nutne ísť do exotiky. Stačia malé veľké veci. The heart of every country is the people. Vyslúžilý, vtipom sršiaci japonský účtovník, ktorý sa nejako ocitol za volantom nemotorného Ice Exploreru. Nádherné bankovky. Aj ten posledný rozgajdaný predavač na odľahlej pumpe sa vás zdvorilo pýta, ako sa dnes máte. Alebo jeho absurdne čestná kolegyňa vo Vancouveri, ktorá na mňa pri východe kričala, nech sa vrátim, lebo mi málo vydala. Nuž teda podídete bližšie. Ospravedlňuje sa vám, má dnes toho dosť. Nie som miestny, však? S úsmevom si vypočuje, ako ste z krajiny, kde by ju za toto konanie vysmiali, len teraz prileteli a ako už zasa hneď musíte aj odletieť. Stroj času, sedemdesiate roky - truckerské bagety, ktoré pod nápisom „beef“ ukrývajú tej hovädziny štyri tenké vrstvy. 5 dolárov je pritom pre miestnych smiešna suma. Eleven in the morning – „skoré“ ráno po Canada Day zastihne domácu patriotku v „hangover“ nálade vyspávajúc na prestretej kanadskej vlajke a s vedľa starostlivo uloženými lodičkami. Nezdržujete sa dlho, aby sa nezobudila a vy nestihli zistiť jej čínsky pôvod - multi kulti Vancouver. Náš sprievodca nám všetky podstatné a zaujímavé reálie ochotne priblížil a občas simultánne zápasil aj s únavou. Takých 450 km z Vancouveru do Kamloops sme rozložili na celý deň a s občasnými foto zastávkami a prechádzkami prekonávali až do zotmenia. Typický malomestský motel, pri pohľade naň sa v mysli usadia scény z filmu „No Country For Old Men“ – eufemisticky vzaté máte vcelku problém zaspať. Ráno ďalej. Jirko mal buldočiu povahu a ak mu neutrhnete hlavu, do cieľa sa s vami nejako doplazí. Ďalší večer sme tak už trávili v nádherných horách parku Jasper – tu strávené tri dni považujem za vrchol cesty. Rozhodne sa tam dá ostať aj dlhšie, rešpektoval som však, že charakter zájazdu je poznávací, nie turistický. Sprievodca vám ale v čase osobného voľna vie vhodnú túru odporučiť, doviezť a odviezť vás z miesta činu naspäť. Nedá sa všetko, ale dá sa veľa, keď sa chce. To je aj jednou z nevýhod akéhokoľvek organizovaného zájazdu - všetky želania sa vám splniť nemôžu a všetko sa kvôli neúprosnému itineráru stihnúť nedá. Jedine, že by ste to obrátili na výhodu a brali to ako dôvod vrátiť sa. Challenge accepted. Treba ale uznať, že trasa je pripravená tak, aby ste za dva týždne videli čo najviac z krajiny, ktorej rozľahlosť vás dostane do kolien až na mieste. Nie ste ešte tak scestovaný a ak ste v tak veľkej krajine nikdy neboli (ako že neboli), nič a nikto vás na tie pocity nepripraví, a to je práve super. Uprostred prérie – tráva, tráva, tráva, tráva ...zelovoc! Premýšľajme, diskutujme: Who´s gonna buy that apple? Chvíľu na to vás pomaly líže 16 kolesový nablýskaný truck. V hlave „Runnin' Down A Dream“ – do miestnosti vstúpil Tom Petty. Benzínová variácia na americkú slobodu č. 23f. A to hebedo sa mučivo pomaly presúva späť do pravého pruhu, na špztke svieti „Beautiful British Columbia“. Dokonalé. Tu a tam voľne pohodený domček s malým traktorom – „In the middle of nowhere“ usadlosti vo svetle hasnúceho najdlhšieho dňa v roku. Choďte do toho! Preferujete miesto pláže a mojita tie pocity byť obklopený 3000+ metrovými horami a pri tom premýšľate, aké úžasné sily sa na týchto výtvoroch veľmi dávno museli podieľať a čím si vôbec ľudstvo takéto veci zaslúžilo. Aj pri dnešnej globalizácii a dostupnosti všetkého všade vás ešte vie nadchnúť taká obyčajná vec ako fakt, že ste sa ocitli na druhej strane oceánu a s nadšením sa tu tomu snažíte dostať pod kožu. Na západe Kanady, kde kilometer štvorcový sa stáva milimetrom a kde indický taxikár vás vezie na letisko odbočujúc doprava na červenú. A nechali ste tam kanadský štvrťák pre šťastie. Že sa ale vrátite, to viete aj bez neho. No a Bubáci sa tam teda popritom motali tiež. Ale bez srandy, chalanom vďačím za to, že všetko bolo skvele zorganizované, pripravené, naplánované a ja som mohol mať dva týždne hlavu v oblakoch. Vďaka, Jirko, Martin, Staňa - za serióznosť, informácie, prístup – to patrí aj každému v kancli, kto priložil ruku. Občania, ktorí sa v mojom poďakovaní ešte nenašli, nech sa hlásia u súdruha Žinčicu.
9. 7. 2014
Príroda ma veľmi fascinuje, radšej túrujem po ľudoprázdnych horách ako po uliciach veľkomiest. Do Kanady som mala namierené kvôli svadbe jedného z mojich najlepších kamarátov. Keďže som už bola rozhodnutá merať takú dlhú cestu a presedieť dlhé hodiny v lietadle, nechcela som si nechať ujsť príležitosť navštíviť aj kanadské Skalisté Hory. Do pozornosti sa mi dostal zájad CK BUBO, ktorý sa mal uskutočniť tesne po svadbe, ktorej som mala v pláne sa zúčastniť. Avšak bolo tu viac háčikov: nežijem na Slovensku a sama som si chcela zabezpečiť letenku a kvôli svadbe som sa chcela pripojiť o deň neskôr (po prehliadke Vancouveru). A to ešte nie je všetko. Musela som kvôli práci aj skôr odcestovať (skupinu som chcela opustiť v Calgary a letieť do Európy). Chválim ochotu CK BUBO zohľadniť moje individuálne požiadavky a vyrátať mi zľavu za tých pár nezabsolvovaných dní. Nakoniec všetko prebehlo hladko ako po masle. Dostala som od sprievodcu presné inštrukcie, kedy a kde sa mám vo Vancouveri dostaviť. Myslím, že za ten krátky čas sme videli maximum. Samozrejme, že sme nemohli stihnúť všetky treky, ale aspoň mám dôvod sa do Skalistých vrátiť . Cesta obsahovala 1-2 dlhšie presuny, ktoré však boli prerušované zastávkami a sem-tam nejakou „prochajdou“. Možno by som medzi tie zástávky pridala aj Upper a Lower Geoffrey Lakes, ktoré sa nachádzajú na trase Whistler-Kamloops. Zájazd bol komfortný a náročné niekoľkodňové túry sa nepodnikali a ani som ich neočakávala. S vlastnej skúsenosti viem, aké je náročné celý deň šoférovať, popri tom rozmýšľať nad výkladom a ešte aj sršať humorom. Toto všetko náš sprievodca zvládol bravúrne. K dobrej nálade samozrejme tiež prispela celá skupina a krásne počasie. Prvýkrát som sa prihlásila na zájazd sama a spočiatku som mala trocha obavy, ale nakoniec bolo všekto fajn. Lesy, zver a krásne farby jazier, si myslím, ocenil každý člen zájazdu. PS: pozrite sa na nejake z mojich fotografii https://picasaweb.google.com/100625404860831984364/Canada2012?authkey=Gv1sRgCI697PTg3qe9JQ S pozdravom, Veronika Solteszova
19. 9. 2012
Od: Helena Sastinska Komu: BUBO Odoslane: št 23. 6. 2011 7:08 Zučastnili sme sa zájazdu do Západnej Kanady v dobe od 5.6.-20.6.2011. Chceme sa poďakovať cestovnej kancelárii Bubo, ale hlavne nášmu sprievodcovi Martinovi Karnišovi za nezabudnuteľné zážitky z cesty, ktoré sme mali aj vďaka jeho fantastickým znalostiam o zvieratách a prírode, za jeho kreativitu, kamarátsky prístup, ústretovosť, ochotu. Z vašou cestovnou kanceláriou sme boli na dovolenke už šiestykrát a Martin dokázal, že Bubo má skutočne výborných odborne zdatných sprievodcov. Ešte raz srdečná vďaka. Helena a Ľuboš Šaštinskí, Dolný Kubín
20. 7. 2011
Západná Kanada - Komfort 19.08.2009 | 11:53 Slovensko Krásny zájazd v Západnej Kanade, výborná partia ľudí v skupine, vynikajúci sprievodcovia Rišo a Mišo. Zájazd nemal chybu a kto miluje prírodu a nevadia mu dlhšie presuny v aute, ten si prišiel na svoje. Obohatí to život, zabudnete na denné starosti, problémy na Slovensku, pookrejete a zameníte "ponorku" z práce i z rodiny za príjemné stretnutie s milými ľuďmi a prekrásnymi scenériami tejto úžasnej a kľudnej krajiny. Doporučujem každému. Taktiež doporučujem nabrať odvahu všetkým, ktorí roky trávia dovolenku na pláži vylihovaním na horúcom slnku. Viera a Boris Viera Rybanová | 85.248.69.184
24. 8. 2009
Pohľad na zájazd po západnej Kanade 2009 z inej strany... 19.08.2009 | 02:11 Kanada Navštíviť pre nás dosť vzdialenú Kanadu a obzvlášť malebnú západnú Kanadu je snom mnohých cestovania chtivých ľudí – aj zo Slovenska. Nie vždy a každému sa to podarí, resp. nie každý sa na cestu odhodlá. Dôvody môžu byť rôzne, ale tie nemám v úmysle rozoberať v mojom príspevku. Jeden však ako perličku predsa spomeniem, aj keď sa netýka mňa, ale stojí zato ho spomenúť, pričom vôbec nemienim byť škodoradostný... Mám jedného známeho z ČR, ktorý podniká a jeho snom je návšteva západného pobrežia USA a Kanady. Od cesty ho najprv odrádzala skutočnosť, že donedávna musel mať víza do USA, hoci do Kanady nie. Teraz sa však „karta“ obrátila a je to presne naopak. Hoci nato má, zatiaľ zostane len pri jeho snoch, pretože sa nemieni „ponižovať“ zaobstarávaním víz. Ešte šťastie, že mi na Slovensku momentálne tento problém nemáme.... Ako vidieť na čerstvom príklade Česka, stačilo tak málo a problém s vízami bol veľmi rýchle na svete... Spolu s manželkou sa nám tento sen - navštíviť západnú Kanadu, však splnil. Vrátili sme sa z nej len pred dňami. Spolu s nami tam bola aj skupina ďalších 15 ľudí z mnohých kútov Slovenska. Vrátili sme sa po 15-tich dňoch plní dojmov, celí, zdraví (aspoň dúfame, že sme si nepriniesli z tých končín prasaciu chrípku...), ale bohužiaľ bez batožiny jednej spomedzi nás... O Kanade bolo popísané toho na rôznych stránkach a fórach dosť. Nádherné prírodné scenérie, krásne hory, malebné a krásne zafarbené jazerá, rozľahlá bohatá krajina, vzťah obyvateľov k prírode, rozmanitá, divoko žijúca zver, čistota a rad ďalších superlatívov. Iste nájdu sa aj tam negatíva, ale tie turisti nemajú počas krátkeho pobytu až tak šancu naplno vnímať (a kvôli nim tam koniec koncom ani nejdú...). Popisovať toto všetko detailne, by bolo asi len nosením „dreva do lesa“, musel by som sa nevyhnutne opakovať a to považujem za zbytočné... Chcem sa pozrieť na náš zájazd trochu z iného uhla. Zájazd alebo turisti, ktorí si niečo zaplatili, nie je samozrejme úplný bez konkrétnych sprievodcov, ktorí zabezpečujú priamo servis pre turistov na mieste, v danej krajine. Takých sme mali v Kanade z CK BUBO aj my a boli hneď dvaja. Prvý z nich, nenápadne sa blížiaci k strednému veku (tak to aspoň sám podobnými slovami deklaroval) menom Richard, zvaný Rišo a druhý o pár rokov mladší Michal, zvaný Mišo. Takže sme všetci, celá skupina po prílete do Vancouveru „vyfasovali“ na 15 dní tandem Rišo&Mišo. Tí, ktorí častejšie cestujú s CK BUBO, hlavne za americko-austrálskou exotikou (mám na mysli teraz kontinenty), ich oboch určite poznajú.... (nestratia sa nielen v Kanade, ale ani v USA, Mexiku, krajinách Južnej Ameriky, či v Austrálii alebo na Novom Zélande...). Hneď po prílete a predstavení sa, resp. podaní základných informácií, začala ich práca. V prvom rade do dvoch väčších mikrobusov americkej výroby (po 1 + 13 sedadiel) zn. Ford, resp. GM „naládovať“ niekoľko metrákov batožiny, asi veľa nechýbalo do pol tony (môj odhad), a to tak, aby jeden mikrobus viezol 1 + 12 ľudí a druhý okrem zvyšku (1 + 5 ľudí), aby viezol aj tú hromadu batožín... Ložná plocha mikrobusu GM nebola vzadu bohužiaľ žiadna, tak to museli obaja zvládnuť premysleným ukladaním po zadných sedadlách (tie posledné dva rady sedadiel by chcelo dočasne odstrániť, ale okolnosti to asi neumožňovali...). Každý kufor alebo inú batožinu ťahať ponad zadné sedadlá a uložiť, rovnako po príchode k hotelu pre zmenu opäť kompletne vyložiť. Keďže sme celkove za 15-dňový zájazd (po odpočítaní zhruba 48 až 50 hodín, ktoré sme strávili po letiskách na trase Viedeň – Amsterdam - Vancouver a späť, resp. priamo v lietadlách spoločnosti KLM), tým pádom vlastne cca len 13-dňového zájazdu, pričom sme vymenili spolu 9 (slovom deväť) hotelov tretej a štvrtej kategórie, tak sa tandem Rišo&Mišo riadne „namakal“. Nemuseli ani chodiť do posilovne... Nadvíhali spolu riadny počet ton. Dokonca sa aj stávalo tam, kde neboli v hoteloch (napr. 2-poschodových) k dispozícii výťahy, pomáhali batožinu vynosiť až na poschodie... A potom sa už nám stačilo len usadiť a nechať sa nimi voziť. Mali sme pred sebou spolu cca 3.400 km dlhú šnúru ciest s množstvom zastávok. Každú z nich obohatili množstvom informácií, ktoré väčšina z nás počula prvý krát... Vedeli si tiež urobiť hneď na začiatku poriadok, stanovili jasné „pravidlá hry“. Ak sa niečo niekomu náhodou a nechtiac „pritrafilo“, či už zo subjektívnych, resp. objektívnych dôvodov – napr. meškanie viac ako 5 minút, zvyšok skupiny mal z toho malý „úžitok“. Rovnako vedeli dať včas a jasne najavo, kto tu „velí“ a nesie za skupinu priamu zodpovednosť. Takto si získali hneď u všetkých prirodzený rešpekt, a to bez ohľadu na vek, napr. nám s manželkou konkrétne by mohli byť obaja synmi... A mladší od nich v celom zájazde boli len štyria, či piati... Rešpekt si získali aj svojimi jazykovými schopnosťami, schopnosťou niekoľkokrát vyjednať pre skupinu menšiu zľavu (rôzne platené vstupy) – každý z nás to samozrejme len privítal, ale aj svojou schopnosťou udržiavať dobrú náladu počas presunov po cestách, ak sa na nás „tlačila“ už únava... Pritom museli popri klasických sprievodcovských povinnostiach zvládnuť bezpečnou jazdou aj vyššie uvedené kilometre. A to všetko s humorom, úsmevom aj po každodennej „šichte“, ktorá im niekedy trvala 10 hodín, niekedy 14, či 16 hodín. Občas sa im dokonca podarilo ukázať nám, resp. zabezpečiť aj niečo „nadplán“ - napr. kompletnú bezplatnú prehliadku s kvalifikovaným sprievodcom pôvodne Olympijského štadióna pri ZOH 1988 v Calgary, teraz sídla účastníka hokejovej NHL – Calgary Flames, či prehliadku v parku veľkého počtu nádherných amerických „nablýskaných“ a neuveriteľne upravených automobilových veteránov počas presunu do cieľového mesta Kelowna cez mesto Vernon..., alebo to bolo tankovanie pohonných hmôt v mestečku tuším Enderby spojené s krátkou návštevou vedľa prebiehajúceho, nazvime to po našom, jarmoku. Rišovi stačilo možno 15 minút, aby náš zájazd obohatil tým, že tam kúpil za svoje niekoľko starších obrázkových publikácií (dokonca aj o Vysokých Tatrách...!) a priamo na parkovisku následne s nami zorganizoval vedomostný kvíz s niekoľkými otázkami o Kanade...(!) Najrýchlejší a správne odpovedajúci získali od neho niečo navyše – okrem práve zakúpených publikácií, aj nejaké to kilo naviac do spiatočnej batožiny... Bolo pre nich taktiež úplnou samozrejmosťou, že absolvovali s nami aj všetky pešie túry, ktoré boli raz kratšie, inokedy dlhšie (rádovo najmenej 10, 12 či 15 km, možno aj viac - to však už nebolo pre mňa...). Hlavne u tých druhých, ak sme sa predtým rozdelili, na dve „výkonnostné“ skupiny, nikdy tam nechýbal aspoň jeden z nich.... Večer, ak viacerí zo skupiny chceli ísť na spoločnú večeru, nechýbali ani tam. Väčšine bolo treba preložiť, čo majú v ponuke „pod zub“, ako to kde chodí a pod. Aj popri tomto všetkom si svoju prácu evidentne naďalej užívali a mali z nej radosť. Čo sme však my ostatní už menej vnímali, čakala ich ešte na izbe, po vyriešení ubytovania nás všetkých v hoteloch, ešte ďalšia práca – možno menej zaujímavá, ale potrebná – administratívna práca, zúčtovávanie dokladov, písanie zážitkov na internete a pod. Koľko spali, to veru netuším... A ďalšie rána ich to čakalo znovu a znovu, naložiť batožinu .., sadnúť za volant ... a vyraziť za ďalším stanoveným cieľom ... a v poriadku s nami prísť na určené miesto. Bol to zájazd, ktorý CK BUBO deklarovala ako komfortný. Keď sa k tomu pridruží aj pekné počasie (vo Vancouveri po príchode možno až „príliš pekné“, keď tam padali deň po dni historické teplotné rekordy - najprv 33, deň nato 34 stupňov Celzia), ale to bolo už pre všetkých vis major - rovnako nám mohlo stále pršať.., ďalej všetko to nádherné, čo robí túto časť Kanady takou atraktívnou, a k tomu ako „čerešnička na torte“ dvaja duchom, ale ešte aj vekom mladí, perfektní sprievodcovia, čo si môže turista viac želať ? Nuž NÁM sa to splnilo...! Aj keď teraz hovorím v množnom čísle, a aj keď som tento príspevok s nikým zo skupiny dopredu nekonzultoval, myslím si, že nebudem ďaleko od toho, keď poviem, že sa ostatní účastníci po jeho prečítaní, s ním úplne alebo takmer úplne stotožnia. Dúfam v to a verím tomu. Takže tandem Rišo&Mišo, rozhodne Vám patrí vďaka, buďte takí v budúcnosti aj pri iných zájazdoch s „bubákmi“ a čo Vám zaželať ? Len a len ďalších iných spokojných „bubákov“ po Vašich potulkách po svete a Rišovi navyše aj ten správny krok pri onedlho pripravovanom vstupe do ďalšieho spoločného života ! PS: len na doplnenie informácie poznamenávam, že sa až vo Vancouveri pripojila k nám (spolu 12 účastníkov) malá skupinka piatich Slovákov, ktorí 6 dní pred nami začali „brázdiť“ najskôr východnú Kanadu spolu s Mišom... Dzobo, 19.08.2009 dzobo | 78.98.190.7
24. 8. 2009
Západná Kanada - Komfort s Rišom&Mišom 20.08.2009 | 10:11 Slovensko Dovolenka na prelome júl/august 2009 - Západná Kanada-Komfort bola super. Skvelý tím sprievodcov - Riško&Miško - nemali chybu. Isto im nahralo (cca 3%) aj počasie, ktoré bolo ako na objednávku, možno aj dobrý kolektív účastníkov, ale krásna príroda Kanady a hlavne ich 100% "chcenie" urobiť pre nás účastníkov všetko čo dá, ba i nedá, zanechalo v nás hlboké dojmy a spomienky na veľmi dlhý čas. Vďaka za ten krásne strávený čas! Odporúčam ďalším nerozhodnutým a váhajúcim vybehnúť do Kanady. Našim sprievodcom želám veľa ďalších spokojných klientov!! Daniela
24. 8. 2009

 • 1 / 1