Kanada - západ

Kanada

Kanada je obrovská krajina, ktorá pre mnohých nie je určená iba na jednu návštevu. Ak si chcete krajinu rozdeliť na dve časti, vybrali ste si správny zájazd. Západná Kanada, oblasť lemovaná Pacifikom, chránená nepriestupnými horami a obývaná divou zverou. Dni naplnené čerstvým vzduchom s vôňou divočiny.

Tomáš Hušek Tomáš Hušek Tomáš Hušek
Spokojnosť zákazníkov
od 3 160 €

Kanada

13 dní
Termíny a ceny Objednaj zájazd
 • malé skupiny so súkromným sprievodcom
 • cielený program na západnú Kanadu
 • vodopády, ľadovce, túry, fantastické scenérie a adrenalínové zážitky
 • najlepšie ľadové víno na svete a kostry dinosaurov
Zobraziť mapu

Let ponad veľkú mláku, ponad Skalnaté hory, cez niekoľko časových pásem až do cieľa, ktorým je jedno z najkrajších miest na svete. VANCOUVER: usadený na pobreží Pacifiku pod zelenými horami.

Zvykneme si na časový posun a začneme prehliadkou mesta. 400 hektárov Stanleyho parku, obrovské jedle, indiánske totemy a akvárium, visutý most Capillano Suspension Bridge, zavesený na lanách vo výške 70 m a dlhý 137 m. Dvadsaťminútová prechádzka po visutých mostíkoch, zavesených medzi 60 metrov vysokými jedľami bude ohromným zážitkom.

Z Vancouveru sa po diaľnici s názvom „Od mora k oblohe“ dostaneme do centra zimných olympijských hier, Whistlera. Po ceste sa zastavíme na Shannon falls a Brandywine falls v oblasti indiánskeho kmeňa Squamish. Olympijský WHISTLER s nádhernou horskou scenériou. Ak bude priaznivé počasie, nájdeme si čas a vyvezieme sa na horu Blackcomb a ďalej najdlhšou lanovkou – Peak to Peak - na svete, ktorá spája dva vrcholy. Do tretice si pozrieme vodopády Nairn, ktoré vznikli iným spôsobom ako predošlé dva. Pokračujeme krajinou a dostávame sa do predhorí Skalistých hôr. Oblasťou kmeňov Squamish, Salish, Shuswap a ďalších sa presunieme do mesta KAMLOOPS, kde prenocujeme.

Kanadská obloha je modrá, voda je modrá a aj rieka je modrá. Vyrazíme k BLUE RIVER na severnom okraji Thompsonovho údolia, ktoré je súčasťou parku WELLS GRAY PROVINCIAL PARK. Fantastická horská scenéria bude predzvesťou toho, čo nás čaká ďalej. Nedotknutá panenská príroda, to je Kanada. Zastavíme sa na krátke fotopauzy a prechádzky, aby sme si túto nádhernú krajinu užili. Pozdĺž Thompsonovej rieky cez horský prechod Yellowhead až k vyhliadke na MT. ROBSON, najvyšší vrchol Skalistých hôr. Prekročíme hranice z Britskej Kolumbie do Alberty a posunieme hodinky o hodinu dopredu. Víta nás národný park JASPER, ktorý je známy horami, jazerami a zvieratami. ROCKY MOUNTAINS: vysnívané miesta milovníkov prírody a skvelé fotografické možnosti. Pri troche šťastia možnosť vidieť medveďa či losa. Čisté rieky, smaragdové jazerá (s jedinečnou farbou), alpínske lúky, zasnežené vrcholky hôr, ľadovce, vodopády, divá zver. Budeme sa vyhýbať jeleňom wapiti a vždy zastavíme na tých najlepších výhľadoch.

Výlet k nádhernému a najväčšiemu jazeru v národnom parku Jasper MALIGNE LAKE. Plavba loďou okolo ľadovcov k najfotografovanejšiemu ostrovu v celej Kanade–Spirit Island. Po ceste sa budeme zastavovať a fotiť divú zver. Tu najčastejšie stretávame baribalov, ovce dallove a wapiti. Uvidíme aj vlka, alebo losa? Prejdeme sa k MALIGNE CANYON a pozrieme si tieto úžasné výtvory prírody tisícročiami hĺbené riečkou Maligne do skaly. Pre aktívnejších je tu možnosť 11km prechádzky v údolí Piatich jazier, alebo sa vyvezieme lanovkou na vrchol WHISTLERS (2 464 m n. m.), odkiaľ sa nám naskytne pohľad na nekonečné Rockies. Jasper je iba náš.

Cesta dolinami lemovanými hrebeňmi úžasných hôr vysokými vyše 3 000 metrov po Icefield Parkway. Vodopády Athabasca, najväčší ľadovec v Skalnatých horách Columbia Icefield a prechádzka na Athabasca Glacier. O Skalnatých horách sa Vám bude aj snívať. Nevyhneme sa ani perle Rockies – jazeru LAKE LOUISE, v ktorom sa odráža ľadovec Victoria. Opäť prekračujeme hranicu a vraciame sa späť do Britskej Kolumbie. Prechádzame národnými parkami Banff a Yoho, kde sa budeme snažiť zazrieť kamzíka beláka na strmých skalách pozdĺž cesty. V priesmyku Kopajúceho koňa vyskúšame šťastie, či práve pôjde vlak cez dva špirálové tunely, kde vidíte začiatok aj koniec vlaku tesne nad sebou.

Z Goldenu vyrazíme do národného parku Kootenay. Spolu s NP Jasper, Yoho a Banff tvorí komplex parkov pokrývajúcich najkrajšiu časť kanadských Skalistých hôr. Horúce pramene Radium hot springs, „Maľované jazierka“ Paint Pots, Marble canyon a rôzne vyhliadky. Park si užijeme a prejdeme ho autom naprieč po diaľnici #93. Prichádzame do Banffu, turistického centra národného parku Banff.

Začneme lanovkou, ktorou sa vyvezieme na vrchol Sulphur Mountain a vychutnáme si panoramatický pohľad na Banff a rieku Bow. Kto sa cíti, môže absolvovať výstup na Sulphur Mountain pešo (bežný turista cca 2h). Po obede sa presunieme na vyhliadkovú cestu za Banff a prejdeme sa Johnstonovým kaňonom zaseknutým do hôr. Vodopády a nádherné scenérie sa tu neustále striedajú. Horské mestečko Banff s obchodíkmi, veľmi priateľskou atmosférou a jeho pyšný, fotogenický Mt. Rundle (2 949 m n. m.). Celý deň strávime v nádhernom prostredí.

Doobedie si ešte užijeme v horách a potom už opúšťame Skalisté hory a vydávame sa do oblasti prérií. Neuveriteľné a rozsiahle roviny, kde okrem fariem neuvidíte nič. Fascinujúca krajina, ako si ju predstavujeme z kovbojok. Zrazu sa uprostred prérie do zeme zaryje rieka Red Deer a vytvorila spolu s vetrom a dažďom úžasnú krajinu známu ako Badlands.

V provinčnom parku Midlands pri mestečku Drumheller sa nachádzajú tie najneuveriteľnejšie skalné útvary – hoodoos. Mimo samotnej krajiny je táto oblasť známa ako jedno z najlepších nálezísk dinosaurích kostí na svete. Royal Tyrrell museum má úžasnú zbierku a my máme čas si ju dôkladne pozrieť. Máte tu šancu si vyskúšať prácu paleontológov a svoj nález si vziať domov. Odborníci Vám povedia, čo ste našli, poprípade z akého dinosaura ten Váš kúsok pochádza. Kto nemá záujem o dinosaury, má možnosť sa poprechádzať v nádhernom prostredí, požičať si bicykel, alebo ísť na prehliadku historickej bane.

CALGARY, ktoré leží hneď na pomedzí týchto nekonečných rovín a Skalistých hôr. Objavenie ropy a prekvitajúce farmy zabezpečili mesto do budúcnosti a olympijské hry 1988 umiestnili Calgary na mapu sveta. Downtown s najväčšími vnútornými záhradami, Calgary Tower vysoká 191 m a Skalnaté hory hneď predo dvermi. Vysvetlíme si, čo je systém +15, pozrieme si Saddle dome, prejdeme sa po nábreží rieky Bow, ktorá sa už oproti Banffu rozšírila a oddýchneme si na Princovom ostrove s výhľadom na panorámu hlavného mesta kovbojov.

Balíme sa a odlietame z Kanady, smer domov.

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku Vancouver/Calgary v economy class
 • 11 x ubytovanie v hoteloch štandardu 3* v izbách pre 2 osoby
 • privátnu dopravu počas celého pobytu
 • všetky cestné poplatky
 • BUBO sprievodcu
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti
 • asistenčné služby BUBO
 • vstupné do národných parkov Jasper a Banff

– šťastnú visačku na batožinu

Cena nezahŕňa:

letiskové poplatky, stravu, kanadské víza eTA, ostatné vstupné do pamiatok a atrakcií

Poznámka:

Zájazd určený pre každého. Veľkosť skupín na tomto zájazde je limitovaná počtom 6 – 11 klientov. Chcete sa vyhnúť davom?  Tu máte jedinečnú možnosť.

Zdravotné odporúčania: Nie je povinné žiadne očkovanie. Každému odporúčame, aby sa pred cestou informoval o aktuálnej situácii u svojho lekára. BUBO nie je zdravotníckym zariadením.

Naši miestni partneri a vedenie BUBO odporúčajú každému cestovateľovi, aby si skontroloval očkovanie proti tetanu a žltačke AB. Sú to choroby, ktoré môžete dostať doma, na záhrade či pri trekingu pralesom. Myslite dopredu a nezabudnite na platné cestovné poistenie.

Zaujímavý blog o zdraví na cestách nájdete aj na https://bubo.sk/blog/ked-su-tropicke-choroby-konickom

Cestovný doklad: Na cestu je potrebný cestovný pas SR/ČR platný minimálne 6 mesiacov po návrate zo zájazdu a musí obsahovať aspoň 2 voľné strany.

Termíny a ceny

Termín
Cena
24.05.2019
05.06.2019
3 160 €
Základná cena 3160 €
Letiskové poplatky 510 €
Cestovná autorizácia ETA (pre občanov SR a ČR) 12 €
Spolu 3 682 €
12.07.2019
24.07.2019
3 260 €
Základná cena 3260 €
Letiskové poplatky 510 €
Cestovná autorizácia ETA (pre občanov SR a ČR) 12 €
Spolu 3 782 €
24.07.2019
05.08.2019
3 260 €
Základná cena 3260 €
Letiskové poplatky 510 €
Cestovná autorizácia ETA (pre občanov SR a ČR) 12 €
Spolu 3 782 €
09.08.2019
21.08.2019
3 160 €
Základná cena 3160 €
Letiskové poplatky 510 €
Cestovná autorizácia ETA (pre občanov SR a ČR) 12 €
Spolu 3 682 €
21.08.2019
02.09.2019
3 160 €
Základná cena 3160 €
Letiskové poplatky 510 €
Cestovná autorizácia ETA (pre občanov SR a ČR) 12 €
Spolu 3 682 €

Odporúčame

USA

USA - západ

19.10. → 02.11.2018 +14 ter.
15 dní
2 680 €
USA , +2 viac
15 dní
4 380 €

R Renáta Peťovská

 
Dráhe Bubo,chcela by som sa Vám veľmi pekne poďakovať za nádhernú Kanadu Západ (od 29.7) napriek ťažkému začiatku – zrušený let do Toronta , príchod o deň neskôr a zistenie že moje dieťa je jediné dieťa na zájazde – môžem povedať že toto bol doteraz najlepší zájazd čo sme absolvovali… (a Miško sa myslím stal maskotom zájazdu pre všetkých zúčastnených ). Mali sme skvelé počasie a výborne zážitky, za ktoré vďačíme určite Kanade ale aj Vašim / našim sprievodcom. Martin s Erikom boli fajn kombináciou, výborne sa dopĺňali. Hlavne klobúk dole Martinovi, ktorý nás sprevádzal s nadšením, oduševnením,… človek ktorý vníma svoj job skôr ako poslanie ako ako normálnu prácu. Sprostredkoval nám kopu vecí, ktoré by sme inak nezažili – od geniálnej kórejskej reštaurácie po nádherné zážitky v srdci prírody…(a okrem toho, pre mňa veľká pracovná inšpirácia v riešení niektorých kritických situácii s klientami, sťažujúcimi sa na hotel, skoré vstávanie atď. s absolútnym prehľadom, kľudom a v plnej profesionalite). Ďakujeme Vám, odlietali sme z Kanady so slzami v očiach a úsmevom na perách. Renáta & Miško

K Kaiserovi

 
Milý Maťo,

děkujeme za Váš mail, který nám bude hezké zážitky prožité v Kanadě připomínat. Je to dokonalé. Ještě jednou Vám děkujeme za Vaši péči, která nám zájezd zpříjemnila. Přejeme Vám další úspěchy spokojenných klientů.
P.S.: Dokonalý průvodce - řidič : Martin Hrnko

O Oto Zahumensky

 
Vážení, rádi bychom poděkovali CK BUBO za krásný zájezd do Kanady. Západní část je úchvatná svými přírodními krásami a byla ještě podtržena perfektními službami průvodce Jirky Jobánka, který má nejen výborné znalosti, ale je nesmírně obětavý a vždy k dispozici. Potom se k němu připojil ještě Martin a Staňo. S Martinem jsme ještě absolvovali východní část Kanady, která byla díky jeho znalostem také velmi zajímavá. Stal se prakticky členem naší čtyřčlenné party. Zájezd v nás zanechal krásné vzpomínky, nejen tím, jak je sestaven. Myslíme, že CK BUBO jde tou správnou cestou - to je to, že vsadila na perfektní průvodce. Přejeme vaší CK hodně spokojených klientů, doufáme, že mezi ně budeme také ještě někdy patřit a rádi vás doporučíme i našim cestováníchtivým známým.
Za celou českou skupinku
Ivo Benc


O Oto Zahumensky

 
Vážení, rádi bychom poděkovali CK BUBO za krásný zájezd do Kanady. Západní část je úchvatná svými přírodními krásami a byla ještě podtržena perfektními službami průvodce Jirky Jobánka, který má nejen výborné znalosti, ale je nesmírně obětavý a vždy k dispozici. Potom se k němu připojil ještě Martin a Staňo. S Martinem jsme ještě absolvovali východní část Kanady, která byla díky jeho znalostem také velmi zajímavá. Stal se prakticky členem naší čtyřčlenné party. Zájezd v nás zanechal krásné vzpomínky, nejen tím, jak je sestaven. Myslíme, že CK BUBO jde tou správnou cestou - to je to, že vsadila na perfektní průvodce. Přejeme vaší CK hodně spokojených klientů, doufáme, že mezi ně budeme také ještě někdy patřit a rádi vás doporučíme i našim cestováníchtivým známým.
Za celou českou skupinku
Ivo Benc


 

 
Kanada západ 19.6.-3.7.2014

Vážený pán riaditeľ Fellner,

ako úspešného podnikateľa v cestovnom ruchu, Vás určite zaujíma spätná väzba a mienka klientov na Vami organizované zájazdy. My sme sa šťastne vrátili zo zájazdu Kanada západ.

Doteraz sme mali možnosť veľa precestovať, ako sami, tak aj s rozličnými našimi i zahraničnými cestovkami.. CK Bubo sme skúsili až vlani a tohto roku plánujeme s Vami ešte jeden zájazd a v duchu už plánujeme kam v roku 2015.

Kanada západ nás očarila a splnila naše očakávania. Program bol zvolený veľmi dobre, mali sme možnosť vidieť neočakávane úchvatné scenérie. Lety, preprava a ubytovanie boli pohodlné a príjemné. Videli sme prekrásne miesta, hory, jazerá a vodopády

Čerešničkou na torte však boli delegáti Vašej CK. Mnoho cestoviek robí podobné zájazdy ako Vy, ale tá pridaná hodnota naviac sú Vaši sprievodcovia. Konkrétne v prvej polovici bol s nami Jirka Jobánek a v druhej Martin Karniš a Stáňa Cigánek. Všetci traja boli veľmi milí, ochotní, asertívni, vzdelaní, vyžarujúci pozitívnu energiu a tak naplnili náš pobyt príjemnými pocitmi. Práve vďaka takýmto kvalitným sprievodcom chceme naďalej cestovať s Vašou CK. Chceli by sme ešte vyzdvihnúť aj ich loajalitu a silnú väzbu na svoju CK kanceláriu. (Blahoželáme, každá firma by si želala takýchto reprezentantov.)

Večerné „debrífingy“ pri pivečku nás jednak všetkých zblížili, jednak umožnili znovu prežiť to, čo sme videli aj z iných aspektov.

Takže ďakujeme, oceňujeme a tešíme sa na ďalšiu cestu.

Eva a Michal
(Ružičkovci)

M Martin Sadlek

 
Sny si treba plniť. Hlavne tie vznikajúce prebudením zbíjačkou o siedmej ráno. A tak som sa prvý raz zveril do rúk Bubákom. Niežeby to spolu súviselo. Z pohľadu vekového priemeru určite nie som typický Bubo klient – to ale na jednom z koncov sveta vôbec nezavážilo. Keď už tam raz ste, hodláte si to užiť po svojom. Osobné voľno teda využijete a s chuťou sa „stratíte“ v uliciach slnkom zaliateho večerného Vancouveru, jedného z najkrajších miest, aké som zatiaľ videl (Žehra prepáči).

Rád by som vyzdvihol logistiku všeobecne a ochotu sprievodcov operatívne prispôsobovať program želaniam konkrétnych klientov – kto chcel, vyviezol sa na kopec lanovkou a koho svrbeli zavčas rána backpackerské nohy, toho náš sprievodca prevetral a vyžmýkal zopár kvapiek potu pri pešom výstupe. Lapajúc po dychu vám pri tom stíha odpovedať na otázky o pôvodnom obyvateľstve, či miestnom sociálnom systéme.

Pôvodné obavy, že som úspory vrazil miesto exotiky do príliš „civilnej“ a civilizovanej destinácie, neboli na mieste. Váhajúcich môžem len postrčiť zo skaly. Okrem „common knowledges“ točiacich sa okolo krásnej prírody, aj z iného uhla má Kanada čím prekvapiť a zaujať – pre ten pocit, že ste navštívili Far-Far-Away-Kingdom, netreba nutne ísť do exotiky. Stačia malé veľké veci. The heart of every country is the people. Vyslúžilý, vtipom sršiaci japonský účtovník, ktorý sa nejako ocitol za volantom nemotorného Ice Exploreru. Nádherné bankovky. Aj ten posledný rozgajdaný predavač na odľahlej pumpe sa vás zdvorilo pýta, ako sa dnes máte. Alebo jeho absurdne čestná kolegyňa vo Vancouveri, ktorá na mňa pri východe kričala, nech sa vrátim, lebo mi málo vydala. Nuž teda podídete bližšie. Ospravedlňuje sa vám, má dnes toho dosť. Nie som miestny, však? S úsmevom si vypočuje, ako ste z krajiny, kde by ju za toto konanie vysmiali, len teraz prileteli a ako už zasa hneď musíte aj odletieť. Stroj času, sedemdesiate roky - truckerské bagety, ktoré pod nápisom „beef“ ukrývajú tej hovädziny štyri tenké vrstvy. 5 dolárov je pritom pre miestnych smiešna suma. Eleven in the morning – „skoré“ ráno po Canada Day zastihne domácu patriotku v „hangover“ nálade vyspávajúc na prestretej kanadskej vlajke a s vedľa starostlivo uloženými lodičkami. Nezdržujete sa dlho, aby sa nezobudila a vy nestihli zistiť jej čínsky pôvod - multi kulti Vancouver.

Náš sprievodca nám všetky podstatné a zaujímavé reálie ochotne priblížil a občas simultánne zápasil aj s únavou. Takých 450 km z Vancouveru do Kamloops sme rozložili na celý deň a s občasnými foto zastávkami a prechádzkami prekonávali až do zotmenia. Typický malomestský motel, pri pohľade naň sa v mysli usadia scény z filmu „No Country For Old Men“ – eufemisticky vzaté máte vcelku problém zaspať. Ráno ďalej. Jirko mal buldočiu povahu a ak mu neutrhnete hlavu, do cieľa sa s vami nejako doplazí. Ďalší večer sme tak už trávili v nádherných horách parku Jasper – tu strávené tri dni považujem za vrchol cesty. Rozhodne sa tam dá ostať aj dlhšie, rešpektoval som však, že charakter zájazdu je poznávací, nie turistický. Sprievodca vám ale v čase osobného voľna vie vhodnú túru odporučiť, doviezť a odviezť vás z miesta činu naspäť. Nedá sa všetko, ale dá sa veľa, keď sa chce.

To je aj jednou z nevýhod akéhokoľvek organizovaného zájazdu - všetky želania sa vám splniť nemôžu a všetko sa kvôli neúprosnému itineráru stihnúť nedá. Jedine, že by ste to obrátili na výhodu a brali to ako dôvod vrátiť sa. Challenge accepted. Treba ale uznať, že trasa je pripravená tak, aby ste za dva týždne videli čo najviac z krajiny, ktorej rozľahlosť vás dostane do kolien až na mieste. Nie ste ešte tak scestovaný a ak ste v tak veľkej krajine nikdy neboli (ako že neboli), nič a nikto vás na tie pocity nepripraví, a to je práve super. Uprostred prérie – tráva, tráva, tráva, tráva ...zelovoc! Premýšľajme, diskutujme: Who´s gonna buy that apple? Chvíľu na to vás pomaly líže 16 kolesový nablýskaný truck. V hlave „Runnin' Down A Dream“ – do miestnosti vstúpil Tom Petty. Benzínová variácia na americkú slobodu č. 23f. A to hebedo sa mučivo pomaly presúva späť do pravého pruhu, na špztke svieti „Beautiful British Columbia“. Dokonalé. Tu a tam voľne pohodený domček s malým traktorom – „In the middle of nowhere“ usadlosti vo svetle hasnúceho najdlhšieho dňa v roku. Choďte do toho!

Preferujete miesto pláže a mojita tie pocity byť obklopený 3000+ metrovými horami a pri tom premýšľate, aké úžasné sily sa na týchto výtvoroch veľmi dávno museli podieľať a čím si vôbec ľudstvo takéto veci zaslúžilo. Aj pri dnešnej globalizácii a dostupnosti všetkého všade vás ešte vie nadchnúť taká obyčajná vec ako fakt, že ste sa ocitli na druhej strane oceánu a s nadšením sa tu tomu snažíte dostať pod kožu. Na západe Kanady, kde kilometer štvorcový sa stáva milimetrom a kde indický taxikár vás vezie na letisko odbočujúc doprava na červenú. A nechali ste tam kanadský štvrťák pre šťastie. Že sa ale vrátite, to viete aj bez neho.

No a Bubáci sa tam teda popritom motali tiež.

Ale bez srandy, chalanom vďačím za to, že všetko bolo skvele zorganizované, pripravené, naplánované a ja som mohol mať dva týždne hlavu v oblakoch. Vďaka, Jirko, Martin, Staňa - za serióznosť, informácie, prístup – to patrí aj každému v kancli, kto priložil ruku. Občania, ktorí sa v mojom poďakovaní ešte nenašli, nech sa hlásia u súdruha Žinčicu.

M Martin Sadlek

 
Sny si treba plniť. Hlavne tie vznikajúce prebudením zbíjačkou o siedmej ráno. A tak som sa prvý raz zveril do rúk Bubákom. Niežeby to spolu súviselo. Z pohľadu vekového priemeru určite nie som typický Bubo klient – to ale na jednom z koncov sveta vôbec nezavážilo. Keď už tam raz ste, hodláte si to užiť po svojom. Osobné voľno teda využijete a s chuťou sa „stratíte“ v uliciach slnkom zaliateho večerného Vancouveru, jedného z najkrajších miest, aké som zatiaľ videl (Žehra prepáči).

Rád by som vyzdvihol logistiku všeobecne a ochotu sprievodcov operatívne prispôsobovať program želaniam konkrétnych klientov – kto chcel, vyviezol sa na kopec lanovkou a koho svrbeli zavčas rána backpackerské nohy, toho náš sprievodca prevetral a vyžmýkal zopár kvapiek potu pri pešom výstupe. Lapajúc po dychu vám pri tom stíha odpovedať na otázky o pôvodnom obyvateľstve, či miestnom sociálnom systéme.

Pôvodné obavy, že som úspory vrazil miesto exotiky do príliš „civilnej“ a civilizovanej destinácie, neboli na mieste. Váhajúcich môžem len postrčiť zo skaly. Okrem „common knowledges“ točiacich sa okolo krásnej prírody, aj z iného uhla má Kanada čím prekvapiť a zaujať – pre ten pocit, že ste navštívili Far-Far-Away-Kingdom, netreba nutne ísť do exotiky. Stačia malé veľké veci. The heart of every country is the people. Vyslúžilý, vtipom sršiaci japonský účtovník, ktorý sa nejako ocitol za volantom nemotorného Ice Exploreru. Nádherné bankovky. Aj ten posledný rozgajdaný predavač na odľahlej pumpe sa vás zdvorilo pýta, ako sa dnes máte. Alebo jeho absurdne čestná kolegyňa vo Vancouveri, ktorá na mňa pri východe kričala, nech sa vrátim, lebo mi málo vydala. Nuž teda podídete bližšie. Ospravedlňuje sa vám, má dnes toho dosť. Nie som miestny, však? S úsmevom si vypočuje, ako ste z krajiny, kde by ju za toto konanie vysmiali, len teraz prileteli a ako už zasa hneď musíte aj odletieť. Stroj času, sedemdesiate roky - truckerské bagety, ktoré pod nápisom „beef“ ukrývajú tej hovädziny štyri tenké vrstvy. 5 dolárov je pritom pre miestnych smiešna suma. Eleven in the morning – „skoré“ ráno po Canada Day zastihne domácu patriotku v „hangover“ nálade vyspávajúc na prestretej kanadskej vlajke a s vedľa starostlivo uloženými lodičkami. Nezdržujete sa dlho, aby sa nezobudila a vy nestihli zistiť jej čínsky pôvod - multi kulti Vancouver.

Náš sprievodca nám všetky podstatné a zaujímavé reálie ochotne priblížil a občas simultánne zápasil aj s únavou. Takých 450 km z Vancouveru do Kamloops sme rozložili na celý deň a s občasnými foto zastávkami a prechádzkami prekonávali až do zotmenia. Typický malomestský motel, pri pohľade naň sa v mysli usadia scény z filmu „No Country For Old Men“ – eufemisticky vzaté máte vcelku problém zaspať. Ráno ďalej. Jirko mal buldočiu povahu a ak mu neutrhnete hlavu, do cieľa sa s vami nejako doplazí. Ďalší večer sme tak už trávili v nádherných horách parku Jasper – tu strávené tri dni považujem za vrchol cesty. Rozhodne sa tam dá ostať aj dlhšie, rešpektoval som však, že charakter zájazdu je poznávací, nie turistický. Sprievodca vám ale v čase osobného voľna vie vhodnú túru odporučiť, doviezť a odviezť vás z miesta činu naspäť. Nedá sa všetko, ale dá sa veľa, keď sa chce.

To je aj jednou z nevýhod akéhokoľvek organizovaného zájazdu - všetky želania sa vám splniť nemôžu a všetko sa kvôli neúprosnému itineráru stihnúť nedá. Jedine, že by ste to obrátili na výhodu a brali to ako dôvod vrátiť sa. Challenge accepted. Treba ale uznať, že trasa je pripravená tak, aby ste za dva týždne videli čo najviac z krajiny, ktorej rozľahlosť vás dostane do kolien až na mieste. Nie ste ešte tak scestovaný a ak ste v tak veľkej krajine nikdy neboli (ako že neboli), nič a nikto vás na tie pocity nepripraví, a to je práve super. Uprostred prérie – tráva, tráva, tráva, tráva ...zelovoc! Premýšľajme, diskutujme: Who´s gonna buy that apple? Chvíľu na to vás pomaly líže 16 kolesový nablýskaný truck. V hlave „Runnin' Down A Dream“ – do miestnosti vstúpil Tom Petty. Benzínová variácia na americkú slobodu č. 23f. A to hebedo sa mučivo pomaly presúva späť do pravého pruhu, na špztke svieti „Beautiful British Columbia“. Dokonalé. Tu a tam voľne pohodený domček s malým traktorom – „In the middle of nowhere“ usadlosti vo svetle hasnúceho najdlhšieho dňa v roku. Choďte do toho!

Preferujete miesto pláže a mojita tie pocity byť obklopený 3000+ metrovými horami a pri tom premýšľate, aké úžasné sily sa na týchto výtvoroch veľmi dávno museli podieľať a čím si vôbec ľudstvo takéto veci zaslúžilo. Aj pri dnešnej globalizácii a dostupnosti všetkého všade vás ešte vie nadchnúť taká obyčajná vec ako fakt, že ste sa ocitli na druhej strane oceánu a s nadšením sa tu tomu snažíte dostať pod kožu. Na západe Kanady, kde kilometer štvorcový sa stáva milimetrom a kde indický taxikár vás vezie na letisko odbočujúc doprava na červenú. A nechali ste tam kanadský štvrťák pre šťastie. Že sa ale vrátite, to viete aj bez neho.

No a Bubáci sa tam teda popritom motali tiež.

Ale bez srandy, chalanom vďačím za to, že všetko bolo skvele zorganizované, pripravené, naplánované a ja som mohol mať dva týždne hlavu v oblakoch. Vďaka, Jirko, Martin, Staňa - za serióznosť, informácie, prístup – to patrí aj každému v kancli, kto priložil ruku. Občania, ktorí sa v mojom poďakovaní ešte nenašli, nech sa hlásia u súdruha Žinčicu.

 

 
Kanada západ 19.6.-3.7.2014

Vážený pán riaditeľ Fellner,

ako úspešného podnikateľa v cestovnom ruchu, Vás určite zaujíma spätná väzba a mienka klientov na Vami organizované zájazdy. My sme sa šťastne vrátili zo zájazdu Kanada západ.

Doteraz sme mali možnosť veľa precestovať, ako sami, tak aj s rozličnými našimi i zahraničnými cestovkami.. CK Bubo sme skúsili až vlani a tohto roku plánujeme s Vami ešte jeden zájazd a v duchu už plánujeme kam v roku 2015.

Kanada západ nás očarila a splnila naše očakávania. Program bol zvolený veľmi dobre, mali sme možnosť vidieť neočakávane úchvatné scenérie. Lety, preprava a ubytovanie boli pohodlné a príjemné. Videli sme prekrásne miesta, hory, jazerá a vodopády

Čerešničkou na torte však boli delegáti Vašej CK. Mnoho cestoviek robí podobné zájazdy ako Vy, ale tá pridaná hodnota naviac sú Vaši sprievodcovia. Konkrétne v prvej polovici bol s nami Jirka Jobánek a v druhej Martin Karniš a Stáňa Cigánek. Všetci traja boli veľmi milí, ochotní, asertívni, vzdelaní, vyžarujúci pozitívnu energiu a tak naplnili náš pobyt príjemnými pocitmi. Práve vďaka takýmto kvalitným sprievodcom chceme naďalej cestovať s Vašou CK. Chceli by sme ešte vyzdvihnúť aj ich loajalitu a silnú väzbu na svoju CK kanceláriu. (Blahoželáme, každá firma by si želala takýchto reprezentantov.)

Večerné „debrífingy“ pri pivečku nás jednak všetkých zblížili, jednak umožnili znovu prežiť to, čo sme videli aj z iných aspektov.

Takže ďakujeme, oceňujeme a tešíme sa na ďalšiu cestu.

Eva a Michal
(Ružičkovci)

 

 
Príroda ma veľmi fascinuje, radšej túrujem po ľudoprázdnych horách ako po uliciach veľkomiest. Do Kanady som mala namierené kvôli svadbe jedného z mojich najlepších kamarátov. Keďže som už bola rozhodnutá merať takú dlhú cestu a presedieť dlhé hodiny v lietadle, nechcela som si nechať ujsť príležitosť navštíviť aj kanadské Skalisté Hory. Do pozornosti sa mi dostal zájad CK BUBO, ktorý sa mal uskutočniť tesne po svadbe, ktorej som mala v pláne sa zúčastniť.
Avšak bolo tu viac háčikov: nežijem na Slovensku a sama som si chcela zabezpečiť letenku a kvôli svadbe som sa chcela pripojiť o deň neskôr (po prehliadke Vancouveru). A to ešte nie je všetko. Musela som kvôli práci aj skôr odcestovať (skupinu som chcela opustiť v Calgary a letieť do Európy). Chválim ochotu CK BUBO zohľadniť moje individuálne požiadavky a vyrátať mi zľavu za tých pár nezabsolvovaných dní.
Nakoniec všetko prebehlo hladko ako po masle. Dostala som od sprievodcu presné inštrukcie, kedy a kde sa mám vo Vancouveri dostaviť. Myslím, že za ten krátky čas sme videli maximum. Samozrejme, že sme nemohli stihnúť všetky treky, ale aspoň mám dôvod sa do Skalistých vrátiť . Cesta obsahovala 1-2 dlhšie presuny, ktoré však boli prerušované zastávkami a sem-tam nejakou „prochajdou“. Možno by som medzi tie zástávky pridala aj Upper a Lower Geoffrey Lakes, ktoré sa nachádzajú na trase Whistler-Kamloops. Zájazd bol komfortný a náročné niekoľkodňové túry sa nepodnikali a ani som ich neočakávala.
S vlastnej skúsenosti viem, aké je náročné celý deň šoférovať, popri tom rozmýšľať nad výkladom a ešte aj sršať humorom. Toto všetko náš sprievodca zvládol bravúrne. K dobrej nálade samozrejme tiež prispela celá skupina a krásne počasie. Prvýkrát som sa prihlásila na zájazd sama a spočiatku som mala trocha obavy, ale nakoniec bolo všekto fajn. Lesy, zver a krásne farby jazier, si myslím, ocenil každý člen zájazdu.

PS: pozrite sa na nejake z mojich fotografii https://picasaweb.google.com/100625404860831984364/Canada2012?authkey=Gv1sRgCI697PTg3qe9JQ

S pozdravom,
Veronika Solteszova

 

 
Príroda ma veľmi fascinuje, radšej túrujem po ľudoprázdnych horách ako po uliciach veľkomiest. Do Kanady som mala namierené kvôli svadbe jedného z mojich najlepších kamarátov. Keďže som už bola rozhodnutá merať takú dlhú cestu a presedieť dlhé hodiny v lietadle, nechcela som si nechať ujsť príležitosť navštíviť aj kanadské Skalisté Hory. Do pozornosti sa mi dostal zájad CK BUBO, ktorý sa mal uskutočniť tesne po svadbe, ktorej som mala v pláne sa zúčastniť.
Avšak bolo tu viac háčikov: nežijem na Slovensku a sama som si chcela zabezpečiť letenku a kvôli svadbe som sa chcela pripojiť o deň neskôr (po prehliadke Vancouveru). A to ešte nie je všetko. Musela som kvôli práci aj skôr odcestovať (skupinu som chcela opustiť v Calgary a letieť do Európy). Chválim ochotu CK BUBO zohľadniť moje individuálne požiadavky a vyrátať mi zľavu za tých pár nezabsolvovaných dní.
Nakoniec všetko prebehlo hladko ako po masle. Dostala som od sprievodcu presné inštrukcie, kedy a kde sa mám vo Vancouveri dostaviť. Myslím, že za ten krátky čas sme videli maximum. Samozrejme, že sme nemohli stihnúť všetky treky, ale aspoň mám dôvod sa do Skalistých vrátiť . Cesta obsahovala 1-2 dlhšie presuny, ktoré však boli prerušované zastávkami a sem-tam nejakou „prochajdou“. Možno by som medzi tie zástávky pridala aj Upper a Lower Geoffrey Lakes, ktoré sa nachádzajú na trase Whistler-Kamloops. Zájazd bol komfortný a náročné niekoľkodňové túry sa nepodnikali a ani som ich neočakávala.
S vlastnej skúsenosti viem, aké je náročné celý deň šoférovať, popri tom rozmýšľať nad výkladom a ešte aj sršať humorom. Toto všetko náš sprievodca zvládol bravúrne. K dobrej nálade samozrejme tiež prispela celá skupina a krásne počasie. Prvýkrát som sa prihlásila na zájazd sama a spočiatku som mala trocha obavy, ale nakoniec bolo všekto fajn. Lesy, zver a krásne farby jazier, si myslím, ocenil každý člen zájazdu.

PS: pozrite sa na nejake z mojich fotografii https://picasaweb.google.com/100625404860831984364/Canada2012?authkey=Gv1sRgCI697PTg3qe9JQ

S pozdravom,
Veronika Solteszova