Načítavame pre vás exkluzívny blog

12 najkrajších jazier planéty podľa BUBO

12 najkrajších jazier planéty podľa BUBO

12 najkrajších jazier našej planéty, ktoré môžete zažiť na zájazdoch s BUBO. Skúsení cestovatelia nechodia v lete na preplnené pláže. Poďte sa schladiť k najkrajším jazerám planéty. Ponorte sa do ich chladnej vody alebo sa nadýchnite vône najkrajšej prírody.

Lago Argentino, Argentína #

Najväčšie jazero Argentíny, ďaleko v Patagónii  sme zaradili do tohto rebríčka najmä vďaka úžasnému ľadovcom, čo ho obklopujú. Z najslávnejšieho z nich, z Perito Moreno, sa odlupujú kusy ľadu veľké ako petržalské paneláky. Kúpať sa v jazere nedá, ale to jeho kráse určite neuberá. Obujte si mačky a ponorte sa do bielej krásy jeho ľadovcov. 

Odporúčame na ceste Patagónia, Argentína, Brazília

Rozloha: 1415 km 

Priemerná hĺbka: 150 m  

Maximálna hĺbka: 500 m 

Tanganika, Afrika #

Druhé najväčšie a druhé najhlbšie jazera sveta a zároveň najdlhšie jazero planéty. Táto perla Afriky leží na hraniciach štyroch krajín Tanzánie, Konga, Burundi a Zambie. Na jeho brehoch strávil čas aj revolucionár Che Guevara a my sme sa tu už neraz kúpali.

Odporúčame na ceste Burundi, Rwanda, Uganda

Rozloha: 32 900 km 

Priemerná hĺbka: 570 m  

Maximálna hĺbka: 1470 m 

Peyto, Kanada #

V lete rieky prinášajú do jazera množstvo skalného prachu, ktorý mu dáva úžasnú tyrkysovú farbu. Nevieme si predstaviť návštevu západnej Kanady a národného parku Banff bez toho, aby sme sa pokochali jeho krásou a tí najotužilejší sa tu aj okúpali.

Odporúčame na ceste Kanada, západ

Rozloha: 5,3 km 

Priemerná hĺbka: 90 m 

Inle, Barma (Myanmarsko) #

Skvost krajiny zlata a buddhizmu. Keď sme sem začali chodiť, boli sme na jazere jediní turisti. Dnes sa Barma otvorila svetu, no toto plytké jazero vysoko v Šánskych vrchoch je naďalej jedinečné. Naďalej sa tu vesluje nohami, ženy tu fajčia tučné cigary a v kláštoroch skáču mačky cez obruče.

Odporúčame na ceste Barma - krajina zlata a buddhizmu

Rozloha: 116 km 

Priemerná hĺbka: 1,5 m  

Maximálna hĺbka: 3,7 m 

Titicaca, Peru, Bolívia #

Najväčšie jazero Južnej Ameriky a najvyššie položené splavné jazero sveta (3812 m.n.m.) Priťahuje cestovateľov hľadajúcich tajomstvá ríše Inkov a chtivých spoznať tradície kmeňa Uros, ktorý žije na jeho hladine na rákosových ostrovoch.

Odporúčame na ceste Peru, Bolívia

Rozloha: 8372 km 

Priemerná hĺbka: 107 m  

Maximálna hĺbka: 281 m 

Kayangan, Filipiny #

Prvýkrát sme tu boli v deň Silvestrovských osláv, ako jediní sme prekonali strach z blížiaceho sa hurikánu a vychutnali si jazero v absolútnej intimite. No toto najčistejšie jazero Filipín, ktoré nie náhodou pravidelne ospevuje aj renomovaný časopis Conde Nast Traveller, vás nadchne v ktorýkoľvek deň v roku.

Odporúčame na ceste Filipíny - poznanie a krásne pláže

Maximálna hĺbka: 40 m 

Bajkalské jazero, Rusko #

Bajkal prekvapí aj skúseného cestovateľa. Zo sibírskej nekonečnosti sa odrazu vynoria tmavé, čierne, modré ba až tyrkysové zárezy jazera, vždy podľa toho ako na neho dopadajú slnečné lúče, a na jeho brehu vyrástli drevené dedinky, kde čas nebeží podľa našich pravidiel. Sadnite si na jeho breh, sledujte lode križujúce jazero a vychutnajte si údeného omuľa s čajom z byliniek z okolitých svahov a zistíte v čom sa ukrýva jeho mágia. 

Odporúčame na ceste Irkutsk, Bajkal, Mongolsko

Rozloha: 31 722 km 

Priemerná hĺbka: 744 m  

Maximálna hĺbka: 1642 m 

Dal, Kašmír #

Kašmírske údolie je prezývané Raj na Zemi a každý návštevník od veľkých Mughalov, cez britských kolonizátorov až po dnešných turistov tomuto tvrdeniu dávajú za pravdu. Ranný čulý obchodný ruch na úzkych kanáloch a nakupovanie priamo z lodičky. Kašmírci sú vraj najtvrdší obchodníci a práve tu si najlepšie precvičíte svoje zjednávacie schopnosti.

Odporúčame na ceste India, Himaláje, Ladakh

Rozloha: 20 km 

Priemerná hĺbka: 1,42 m  

Maximálna hĺbka: 6 m 

Pukaki, Nový Zéland #

Jedno z mnohých krásnych jazier Južného ostrova Nového Zélandu a dôvod, pre ktorý sa oplatí letieť na druhú stranu zemegule. Keď budete mať šťastie, zjaví sa vám nad jazerom najvyššia hora Zélandu Mt. Cook, ktorý sa týči len 70 kilometrov od jazera.

Odporúčame na ceste Nový Zéland - Stredozem

Rozloha: 178 km 

Priemerná hĺbka: 47 m 

Maximálna hĺbka: 70 m 

Toba, Indonézia #

Najväčšie jazero v Indonézii a najväčšie vulkanické jazero planéty položené v kaldere ostrova Sumatra. Výbuch tamojšej sopky pred 75 000 rokmi spôsobil na Zemi desaťročnú zimu a ochladenie, čo trvalo tisíc rokov. V jeho strede leží ostrov Samosir, kde si užívame pohodu na našom putovaní Sumatrou.

Odporúčame na ceste Sumatra, Jáva, Bali

Rozloha: 1130 km 

Priemerná hĺbka: 500 m  

Maximálna hĺbka: 505 m 

Ashi, Japonsko #

Vulkanické jazero v kaldere hory Hakone s nezabudnuteľnými výhľadmi na posvätnú horu Fuji. Chodíme sem k početným teplým prameňom a najmä za luxusom miestnym ryokanov.

Odporúčame na ceste Japonsko - zlatá cesta

Rozloha: 7 km 

Priemerná hĺbka: 15 m  

Maximálna hĺbka: 43 m 

Nicaragua, Nikaragua #

Nikaragua leží zatiaľ mimo hlavných turistických ciest a to je dobre. O to viac si ju môžeme užívať my. Aj jej krásne jazero s úžasným ostrovom Ometepe tvoreným dvoma sopkami Maderas a Concepción. Okúpte sa na čiernych plážach, povozte sa na jazere na kajakoch, hľadajte kajmany alebo si zajazdite na koňoch či zip-linoch.

Odporúčame na ceste Banánové republiky

Rozloha: 8264 km

Priemerná hĺbka: 16 m

Maximálna hĺbka: 26 m 

Jozef Zelizňák

Jozef Zelizňák

Jozef Zelizňák

Už 25 rokov sprievodca BUBO, pravý svetobežník a vynikajúci prekladateľ zo škandinávskych jazykov. Čítali ste Stiega Larssona, alebo Jo Nesba? Vyštudoval nórčinu a švédčinu, miluje Berlín a Buenos Aires (a našu kanceláriu), no jeho srdcovou záležitosťou sa stala oblasť východnej Ázie, ktorú od roku 2001 navštívil nespočetnekrát. Viedol slovenské prvoexpedície do Bangladéša, Guyan a Surinamu aj Severnej Kórey, prvú našu cestu na Antarktídu. Jozef je top manažér a okrem bezproblémového riadenia zájazdov má na starosti marketing. Obdivuhodne rozhľadený, vľúdny a skúsený cestovateľ s vášňou pre gastronómiu.

Obľúbený zájazd z BUBO katalógu
Patagónia, Ohňová zem + luxusná plavba (Komfort)

Posledná úprava článku | Prečítané: 2969x

Mohlo by Vás zaujímať

Blogov

Odporúčame tieto zájazdy

K

Polárne oblasti   Amerika  

Ohňová zem, Patagónia, Chile, Argentína


náročnosť

13 dní

Trvanie

5114
K

Amerika  

Kanada

02.07. → 14.07. +4 termíny

náročnosť

13 dní

Trvanie

4252
K

Afrika  

Burundi, Uganda, Rwanda


náročnosť

12 dní

Trvanie

5974
K

Ázia   Európa  

Mongolsko, Rusko


náročnosť

8 dní

Trvanie

1850

Cestuj vďaka čítaniu

Čítajte, rozširujte si obzor a zbierajte pri tom zľavové kódy na cesty s BUBO.