Prírodné klenoty USA

USA, to nie je iba gýčové a nepoužiteľné jablko či arogantní politici, ale predovšetkým fantastická príroda. Na tejto ceste prejdeme miesta, ktoré možno smelo označiť za to najlepšie, čo Amerika má. Ideálna cesta pre ľudí, čo už boli v amerických mestách a chcú zažiť niečo iné. Miesta, kde pôsobil Billy the Kid, kde žili Anasaziovia, kde príroda vytvorila umelecké diela, ktoré máme teraz možnosť navštíviť. Milovníci UFO si nenechajú ujsť Roswell, fotografi zasa bielu púšť a každý kto má čo len trochu rád prírodu sa zamiluje do Arches NP. Bohatú históriu Ameriky si pripomenieme v Mesa Verda a koloniálnu minulosť zasa v Santa Fé. Túto cestu označíte za to najkrajšie, čo ste v USA videli. Zájazd v malej skupinke do 9 ľudí s privátnym BUBO sprievodcom.

Martin Karniš Martin Karniš
Spokojnosť klientov
od 2 511,00 €

USA

13 dní
 • Aktívny oddych v národných parkoch
 • Množstvo fotografických príležitostí v maličkých skupinách
 • UFO a biela púšť
 • Španielske dedičstvo USA
 

Odlet a večer prílet do mesta večnej zábavy a hriechu, LAS VEGAS.

LAS VEGAS: mesto kasín, neónov a atrakcií, ktoré fungujú 24 hodín denne. Vyhráme a zvezieme sa vo veľkom štýle aj my? Strip je plný zábavy a života, pozrieme si egyptských faraónov, Eiffelovku, Sochu slobody, pirátsku loď, 350 metrov vysokú vežu Stratosphere, fenomenálne fontány, všetko podľa chuti a nálady uprostred vyprahnutej púšte. Aklimatizácia na časový posun.

Perla Arizony GRAND CANYON. Najhlbší kaňon na svete, hra svetla a farieb. Dosýta si vychutnáme neopakovateľné výhľady na jeden z najkrajších prírodných úkazov našej planéty.

Dajte sa obklopiť skalami v krajine kaňonov. Prírodné skvosty štátu Utah. Prechádzka v kaňone v národnom parku ZION, scénická cesta do parku BRYCE, kde príroda vytvorila skvelé skalné ornamenty z bieleho a červeného pieskovca, magické hoodoos, bizarné tvary, svetlá a tiene. Raj pre fotografov.

Transfer na juhovýchod Utahu do národného parku CANYONLANDS. Tichá púštna atmosféra v spleti kaňonov, vytvorených riekami Colorado a Green. Prechádzka a krátke túry v časti Island in the Sky. Domov Indiánov Navajo. Pokojné mestečko MOAB.

Jeden z vrcholov našej cesty, národný park ARCHES. Kúsok za Moabom sa skrýva perla USA. Viac než 2 000 pieskovcových oblúkov na čele s Delicate Arch víta turistov. Prechádzka pomedzi fascinujúce skalné útvary, najvyšší bod Elephant Butte a temná nočná obloha plná hviezd.

MONUMENT VALLEY. Magická krajina indiánov Navajo a westernových filmárov. Čaká Vás jazda do najtajomnejších zákutí monumentálneho údolia. Skutočný divoký západ. FOUR CORNERS: miesto, kde sa stretávajú hranice štátov Colorado, New Mexico, Arizona a Utah.

Štát Colorado a národný park MESA VERDE sú domovom najväčšieho archeologického nálezu v USA. Viac než 636 obydlí vytesaných priamo do skál. Palác Cliff Palace z 13. storočia a história Anasaziov. Celý park je súčasťou svetového dedičstva UNESCO. Mestečko Cortez.

Colorado opustíme a ideme do Nového Mexika. SANTA FÉ: hlavné mesto štátu Nové Mexiko. Milé mesto založené Španielmi je jedným z mála amerických miest s bohatou históriou. Katedrála Františka z Assisi a palác guvernérov.

ROSWELL: mesto, kde sa odohral jeden z najznámejších incidentov s ufom. Miesto, ktoré je povinnou jazdou pre každého milovníka záhad. Múzeum a výskumná stanica venovaná UFO. Rok 1947 je tu stále živý a konšpiračné teórie o mimozemských civilizáciách majú často pôvod práve tu. Zažijete to s BUBOm.

Na konci našej cesty nás čaká malý fotografický zázrak. Národný monument WHITE SANDS a dokonalá biela púšť. Biele duny, modrá obloha, púštne ticho... dokonalý zážitok. Už iba sneh môže byť belší. Neďaleko je miesto, kde bola prvýkrát otestovaná atómová bomba.

ALBUQUERQUE: najväčšie mesto Nového Mexika a záverečná zastávka na našej ceste. Štrkáče, Indiáni a odlet domov.

Prílet do Európy.

 

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku
 • 11 x v 3* hoteloch
 • privátnu dopravu
 • letiskové transfery v rámci USA
 • slovenského BUBO sprievodcu
 • cestné poplatky
 • asistenčné služby CK BUBO
 • vstupné do Canyonlands, Arches a Mesa Verde
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti

Cena nezahŕňa:

letiskové poplatky, vybavenie ESTA autorizácie, stravu, vstupné do pamiatok a atrakcií, resort fee v hoteloch (poplatky za Wi-Fi, telefonáty, posilňovňu atď.)

Poznámka:

Minimálny počet 4 osoby a maximálny 9.

Zobraziť galériu

Termíny a ceny

Termín Cena  
28.04.2017
10.05.2017
2 511,00 € 2 700,00 €
01.06.2017
13.06.2017
2 604,00 € 2 800,00 €
01.07.2017
13.07.2017
2 576,00 € 2 800,00 €
15.08.2017
27.08.2017
2 576,00 € 2 800,00 €

Black Friday? A čo to vlastne ten Black Friday je?

Dnes s našimi BUBO cestovatelmi ukončujeme našu návštevu New Yorku a zajtra už prelietajú cez veľkú mláku domov.
Avšak my sme zažili niečo, čo väčšina Slovákov zažije iba raz za život a to…

26
NOV
23:08
2016

BUBO U BUBBA v meste, ktoré nikdy nespí

Spomínate si, aký plán mal Benjamin „Bubba“ spolu s Forrestom po skončení vietnamskej vojny? Chcel podnikať s krevetami. „Krevety sú…

20
SEP
17:35
2016
Ochutnajte luxus v oblakoch!
Diana Puškárová

BUBO, najväčší predajca business class na Slovensku, ako prvý ponúka svojim klientom možnosť ochutnať ,,biznisku“ za vynikajúcu cenu. Desať pracovníkov BUBO dostalo možnosť vyskúšať si tento produkt priamo na vlastnej koži. Zažite to s nami aj Vy!

BUBO, najväčší predajca business class na Slovensku, ako prvý ponúka svojim klientom možnosť ochutnať ,,biznisku“ za vynikajúcu cenu. Desať pracovníkov BUBO dostalo možnosť vyskúšať si tento…

Itinerár

 
Stiahnite si kompletný itinerár pre tento zájazd v prehľadnej podobe PDF formátu.
 

Stiahnuť itinerár • 1 / 0