USA - západ

Žiadnu inú časť našej planéty nepoznáme tak podvedome ako západ USA. Všetko však treba vidieť naživo. Oblasti divokého západu, ktoré preslávili westerny, moderné mestá, o ktorých každý deň počúvame v správach, miesta, ktoré poznáme z filmov, to je USA západ. Predovšetkým sú to však nekonečné úseky nádhernou krajinou, kde sa cítite ako v románoch Kerouaca a máte čas premýšľať, prečo práve v tomto dosť tvrdom regióne naša civilizácia robí obrovské pokroky.

Tomáš Hušek Tomáš Hušek Tomáš Hušek
Spokojnosť klientov
od 2 410,00 €

USA

15 dní
 • Najpopulárnejší zájazd na západ USA
 • Starostlivo namiešaný mix miest a prírody
 • Príjemné hotely a cesty divokého západu
 • Morské vlny, hory, farebné skaly, kaňony, kasína
 

Odlet z Európy na cestu za najkrajšou americkou prírodou. Prílet do Mesta anjelov do LOS ANGELES. Kontrola na LAX a vstúpime do mesta, ktoré žije svoj americký sen. Už vo vzduchu je niečo pohodového. Mesto večného leta. Aklimatizácia na časový posun a začíname.

Mesto s originálnym názvom „El Pueblo de Nuestra Senora La Reina de los Angeles los Rio Porciunculo“ bolo založené na konci 17. storočia a v centre starej štvrte sa naraňajkujeme v mexickom štýle. Z Puebla sa prejdeme k slávnej radnici, ktorá si zahrala v niekoľkých známych filmoch a seriáloch, pozrieme si stavbu koncertnej haly Walta Disneyho a operu, ktorú riadi Placido Domingo. Na mesto sa pozrieme z nadhľadu z Griffitovho observatória. Okrem výhľadu na široké okolie a downtown LA je odtiaľto aj dobrý pohľad na známy nápis „Hollywood“. Samozrejme sa zastavíme aj na samotnom Hollywood bulvári. Známe miesto s hviezdami slávnych na chodníku, odtlačky rúk a nôh pred Graumanovym čínskym divadlom a množstvo postáv prezlečených za Michaela Jacksona, Jacka Sparrowa alebo Mickeyho Mousa. Po „hviezdnom“ obede sa prevezieme cez Beverly Hills až na jednu z najdrahších ulíc sveta – Rodeo Drive. Odfotíme sa pri známom nápise a prejdeme sa po Rodeo Drive a nahliadneme do obchodíkov, či v ňom uvidíme niektorú z hviezd. Z Beverly Hills to už nemáme ďaleko na Santa Monica Beach. Pláž je známa z Pobrežnej hliadky, nájdete tu zábavné mólo a jeden z koncov, alebo začiatkov, slávnej cesty Route 66. Neďaleko je promenáda s množstvom reštaurácii a obchodíkov. Tu si vychutnáme záver dňa a dáme si večeru podľa vlastného výberu. Bude to steak, sushi alebo cheesecake?

Dnes nás čaká presunový deň. Z Los Angeles sa po ceste č.101 dostaneme do Santa Barbary. Miestne letovisko s príjemnou architektúrou a nádherne vyzdobenou budovou súdu, z ktorej sa pozrieme na okolie z vtáčej perspektívy. Prejdeme sa po mestečku, dáme si kávu a odchádzame do Solvangu, mestečka, ktoré by ste tu nečakali. Boli ste v Dánsku? Ak nie, máte náhradu tu v Kalifornii. Solvang je dánska enkláva tu v Novom svete. Andersenove múzeum, socha Malej morskej víly a úžasné dánske pekárne. Za hranicou mestečka sa nachádza oblasť vinohradov, ktorá začína mať podobné meno ako slávne Napa Valley pri San Franciscu. Na konci cesty nás čaká San Francisco, mesto kopčekov a Golden Gate Bridge.

Dnešok sa bude odvíjať od počasia. Podľa aktuálneho stavu sa vydáme k mostu Golden Gate alebo do mesta. Prejdeme sa k radnici, kde sa vydala Marylin Monroe za Joea DiMaggia, na Market street, Union square a do Chinatownu. Cestou sa budeme vyhýbať známym „električkám“, ktoré sú v skutočnosti pozemné lanovky a nahliadneme do ich múzea. Samozrejme sa budeme chcieť na tejto najväčšej atrakcii mesta aj previezť. Zídeme na mólo, kde sa nachádza aj známe mólo č.39. Na tomto móle je množstvo obchodov so suvenírmi, ponožkami, reštaurácii a hlavná atrakcia – uškatce. Tie sa tu vyvaľujú už desaťročia a sú na oči zvedavcov zvyknutí. Neďaleko sa nachádza najkľukatejšia ulica na svete, známa z množstva fotografii a filmov. Za mestom sa nachádza ikona mesta, Golden Gate Bridge. Prevezieme sa po ňom na druhú stranu, vyvezieme sa na vyhliadky a urobíme zaujímavé fotky, či už s typickou hmlou, alebo bez nej. Štvrť Castro je známa svojou gay komunitou, barmi a zábavnými podnikmi. Mesto bolo v 60-tych rokoch centrom hnutia hippies a pozostatky tu je stále možné vidieť. San Francisco má úžasnú atmosféru a právom patrí medzi najkrajšie mestá USA.

Skorý ranný odchod smerom k národnému parku Yosemite. Budeme prechádzať krajinou sadov a polí, až do predhoria Sierra Nevada. Krajina sa začne dvíhať a začne pribúdať množstvo stromov. Tento národný park je raj pre horolezcov a jeho hlavné údolie je jedným z najnavštevovanejších prírodných pamiatok USA. Svetoznáme skaly El Capitan a Halfdome budeme mať ako na dlani z mnohých vyhliadok. Prejdeme sa pod najvyšší vodopád Yosemite, ktorý má výšku 740 m. Park je domovom množstva druhov zvierat, medzi ktoré patrí rys, vlk, medveď, jeleň a mnohé ďalšie. Budeme mať na niektoré z nich šťastie? Park prejdeme po hlavných vyhliadkových trasách a keď sa dostaneme opäť na rovinu, ocitneme sa v meste Fresno, kde si dáme večeru a prespíme.

Kontrastom je púšť MOJAVE DESERT a opustené banícke mestečko CALICO TOWN, v ktorom zastal čas a zmizli ľudia. Večer príchod do mesta večnej zábavy a hriechu, To je LAS VEGAS. Už z diaľky svieti a ukazuje svoju polohu. Mesto, ktoré nedávno vzniklo doslova z nuly a ako fénix vstalo z púšte. Je to gýč? Je. Páči sa vám? Páči. Namiešaná zábava, pastva pre očí, megahotely, kasína, prisťahovalci...no proste Sin City!

Dnes máme čas si trošku prispať, ale je škoda márniť čas na hotelovej izbe. Vegas je plné lákadiel. Kasína sú v prevádzke 24 hodín denne a každé ponúka iné atrakcie. V New Yorku je výborná horská dráha, v Cirkus Cirkus pravidelné cirkusové show, môžete sa pozrieť na Strip z Eifelovej veže alebo ísť na nákupy do jedného z obľúbených nákupných centier. Väčšina kasín ponúka na obed švédske stoly alebo si dáte niečo v bezpočetných fast foodoch. Keď sa opäť zotmie, mesto ožíva iným spôsobom. Pôjdete sa pozrieť do Downtown na Fremont street experience? Je to konkurencia Stripu a nájdete tu 600m dlhý Zipline, tri pódiá s živými vystúpeniami každý večer a jedinečnú svetelnú show ktorá žiari nad prestrešenou ulicou každú hodinu. Vegas je známe aj svojimi jedinečnými show. Cirque du Soleil tu má osem stálych scén, David Coperfield a Rod Stewart tu vystupujú už niekoľko rokov. To isté Celine Dion a Britney Speras. Každý večer sú tu desiatky ďalších možností, ako sa zabaviť. Las Vegas je iba jedno.

Z hlavného mesta zábavy odchádzame do prírody. Prvý národný park v Utahu je Zion. Uzavreté údolie lemované skalami s množstvami turistických chodníkov. Po niektorých z nich sa podľa možností prejdeme a vychutnáme si nádherné scenérie, ktoré ponúkajú. Cestou zo Zionu budeme prechádzať geologicky unikátnou krajinou až sa dostaneme k ďalšiemu údoliu, Bryce canyon. Tu sa príroda vyzabávala a pripravila bludisko z pieskovca. Toto miesto už dávno pred prvými bielymi osadníkmi obýval indiánsky kmeň Navajo. Okrem úžasného výhľadu na skalné veže budeme mať možno šťastie na divé zvery. Často tu vídame jedinú severoamerickú antilopu vidloroha, jelence a s veľkým šťastím aj medveďa. Deň zakončíme dobrou večerou a noc strávime v mestečku Page, ktoré je centrom turizmu.

Počas tohto dňa máte možnosť využiť fakultatívny výlet k najznámejšej scenérii Ameriky MONUMENT VALLEY. Magická krajina Indiánov Navajo a westernových filmárov. Čaká Vás jazda na terénnych autách do najtajomnejších zákutí monumentálneho údolia. Cena: 300 EUR. Tí, ktorí ostanú v Page, absolvujú výlet v okolí mesta a k jazeru Lake Powell.

Perla Arizony GRAND CANYON. Najhlbší kaňon na svete, hra svetla a farieb, prejdeme sa po južnej rímse a dosýta si vychutnáme neopakovateľné výhľady na jeden z najkrajších prírodných úkazov našej planéty. Tusayan a autentické indiánske suveníry. Mestečko Flagstaff a napojíme sa na Route 66.

Flagstaf sa nachádza na ceste, po ktorej túži väčšina motorkárov a romantikov. Route 66 je historická cesta, ktorá vedie z Chicaga a končí na móle Santa Monica v Los Angeles. Časť absolvujeme aj my, až pokiaľ sa neodkloníme a cez Mojavskú púšť prejdeme na hranicu národného parku Joshua Tree. Prázdnota tohto priestoru je neuveriteľná, akoby vystrihnutá z filmu. V parku sú rôzne skalné útvary, kaktusová záhrada a hlavne najväčšia hustota stromov Joshua, druhu yuky. Na južnom okraji parku sa nachádza naša ďalšia destinácia – Palm Springs. Kedysi obľúbené utajené letovisko Hollywoodskych hviezd, ako napríklad Marilyn Monroe a Elvisa.

Odchádzame na pobrežie Pacifiku. Čaká nás San Diego, druhé najväčšie mesto Kalifornie, ktoré leží na hranici s Mexikom. Zastavíme sa Myse Loma, kde sa vylodil prvý portugalský námorník Cabrillo. Obed si dáme v historickej časti Pueblo, kde bolo mesto založené. Je tu zachovaných niekoľko historických budov, ktoré sú otvorené ako múzea, alebo štýlové obchodíky. Nadýchame sa mexickej atmosféry, nakoľko Kalifornia bola súčasťou Mexickej ríše, pokým sa neosamostatnila a nepridala k USA. Pri modernom centre mesta, ktoré je pravým opakom historického Puebla, sa nachádza promenáda pri zálive. Starý prístav bol prerobený na oddychovú zónu s reštauráciami a suvenírovými obchodíkmi. Sú tu zakotvené rôzne lode, vrátane lietadlovej lode USS Midway, ktoré môžete navštíviť.

SAN DIEGO: ďaľšie veľké mesto na kalifornskom západnom pobreží, ktorému Mexiko dýcha na krk a cítiť to na atmosfére mesta. San Diego je zároveň rodným mestom štátu Kalifornia a druhým najväčším v Kalifornii. Historické časti mesta z obdobia vlády španielov, Balboa park, nádherné pláže a hlbokomorský prístav amerického námorníctva, ktorý je zároveň domovom najväčšej námornej flotily na svete. Fakultatívne môžete navštíviť zábavný park Seaworld, ktorý patrí medzi absolútnu svetovú špičku. Mesto s najpríjemnejším podnebím v Amerike bude našou poslednou zastávkou.

Transfer do L. A. a odlet na starý kontinent. Bye bye California.

 

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku
 • 2 x ubytovanie v 4* hoteloch v izbe pre dve osoby
 • 11 x v 3* hoteloch v izbe pre dve osoby
 • privátnu dopravu
 • letiskové transfery v rámci USA
 • slovenského BUBO sprievodcu
 • cestné poplatky
 • asistenčné služby BUBO
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti

Cena nezahŕňa:

letiskové poplatky, ESTA, stravu, vstupné do pamiatok a atrakcií, resort fee v hoteloch (poplatky za Wi-Fi, telefonáty, posilňovňu atď.)

Ubytovanie: Ubytovanie je zabezpečené počas celého zájazdu v príjemných hoteloch v izbách pre dve osoby. Hotely sú na úrovni 3*-4* hotelov, avšak upozorňujeme, že je to subjektívne hodnotenie. "Hviezdičkovanie" nie je súčasťou obchodného mena hotelov, ale subjektívnym vyjadrením jednej či viacerých osôb o kvalite hotela. Takisto izby sú vždy pre 2 osoby a americké hotely negarantujú či bude iba jedna veľká posteľ alebo dve oddelené postele.

Los Angeles: Holiday Inn La airport a podobný 2 noci

San Francisco: Whitcomb/Cova a podobný 2 noci

Fresno: Park inn a podobný 1 noc

Las Vegas: Excalibur/Luxor a podobný 2 noci

Page: Travelodge Page a podobný 2 noci

Flagstaff: Ramada Flagstaff a podobný 1 noc

Palm Springs: Palm desert resort a podobný 1 noc

San Diego: Four points by Sheraton a podobný 2 noci

Toto sú naše preferované hotely. Hotely na konkrétnych termínoch sú niekedy aj iné. Závisí to od dostupnosti, obsadenosti a včasného prihlásenia sa. Štandardne však cca 70 percent hotelov je vždy rovnakých.

Ak si želáte luxusné ubytovanie, využite služby BUBO Prémium.

Zobraziť galériu

Termíny a ceny

Termín Cena  
15.05.2017
29.05.2017
2 880,00 €
01.06.2017
15.06.2017
2 860,00 €
16.06.2017
30.06.2017
2 860,00 €
16.07.2017
30.07.2017
2 960,00 €
01.08.2017
15.08.2017
3 000,00 €
16.08.2017
30.08.2017
3 000,00 €
30.08.2017
13.09.2017
2 860,00 €
05.10.2017
19.10.2017
2 410,00 €
19.10.2017
02.11.2017
2 410,00 €

Donaldove dane (nie toho z Káčerova...)

Čaute Bubáci,
opäť sa vám hlásim z New Yorku. Určite máte Veľkej noci už plné zuby, tak začneme s iným zážitkom.
Dnes, ako sme s kolegyňou Monikou odpočívali v Bryant Park, ktorý patrí k…

16
APR
00:21
2017

Central park a v nom BUBO!

Takto sme my v BUBO travili vikend na Manhattane! Nasa mala, 8-clenna skupinka sa presunula z Toronta cez krasne Niagarske vodopady az do New Yorku.
A pocasie v sobotu poobede, kedy sa nasa…

27
FEB
15:02
2017
Ľuboš Fellner Ľuboš Fellner

Projekty sa prerábali a prerábali. Smetisko sa však zmenilo na stavenisko a dnes sa z nuly (Zero) stalo miesto štartu, miesto, odkiaľ sa oplatí návšteva NYC začať. Miesto hrozného teroristického útoku sa zmenilo na pietne a finančné centrum, pýchu mesta miest.

Projekty sa prerábali a prerábali. Smetisko sa však zmenilo na stavenisko a dnes sa z nuly (Zero) stalo miesto štartu, miesto, odkiaľ sa oplatí návšteva NYC začať. Miesto hrozného teroristického…

Itinerár

 
Stiahnite si kompletný itinerár pre tento zájazd v prehľadnej podobe PDF formátu.
 

Stiahnuť itinerár


Dobry den, v auguste som sa zucastnila na zajazde USA zapad a LV. S BUBOM sme cestovali prvy ale nie posledny krat :D Vratili sme sa s krasnymi zazitkami.Pri prezerani fotografii sa vybavuju fantasticke spomienky na velkomesta a narodne parky,slova Jirku a Roba,ktori boli neunavni v snahe ukazat a povedat nam co najviac.Ich vedomosti a organizacne schopnosti su uzasne.Organizacia celeho zajazdu zo strany BUBA bola bezchybna od prveho do posledneho momentu/cestovne pokyny,ubytovanie,program/. Zazitky nas budu sprevadzat este dlhu dobu a zaroven budeme listovat Vas katalog a snivat o dalsom dobrodruzstve:D Prajeme Vam vela spokojnych zakaznikov,peknych zajazdov. S pozdravom Beata a Kristina Juhosova
24. 9. 2014
Toto poďakovanie sme sa chystali napísať snáď už tisíckrát od nášho návratu z dovolenky. A ono sa to podarilo zrovna dnes, na Nový rok, keď sme pozerali s rodinou fotografie a spomínali. Takže prajeme všetkým bubákom, a hlavne hlavnému aktérovi našej dovolenky, Jirkovi Jobánkovi, v tomto roku hodne zdravia, šťastia, spokojnosti, len super dovolenkárov a tiež kilometrov bez nehody. A čo sa dovolenky týka, radi by sme sa Jirkovi dodatočne veľmi pekne poďakovali. Dovolenku USA západ komfort sme absolvovali v období 5. až 20. októbra 2013, čo sa na začiatku nezdalo ako najlepší termín vzhľadom na to, že sa pán Obama s americkým kongresom preli o rozpočet a niektoré národné parky boli bohužiaľ zatvorené. To ovšem v konečnom dôsledku až tak nevadilo, lebo Jirka sa snažil program, resp. itinerár dovolenky poskladať tak, aby sme videli pokiaľ možno maximum. Výhodou bolo, že sme boli síce malá skupina, ale mať na krku 4 "dôchodcov", to je ako tucet malých detí. Starať sa o stravu, pitný režim, objednať, všetko nám prekladať a vysvetlovať, sledovať, aby sme sa nestratili, no, mal toho skutočne dosť. Hoci sme každý deň najazdili veľa kilometrov, on bol každé ráno vždy perfektne pripravený s programom, ktorý bol tak zaujímavý, že sme až boli prekvapení, že sa to v rámci 24 hodín dalo stihnúť. Jirka je skutočne skvelý, zaslúži si obrovskú pochvalu a poďakovanie. Snažil sa nám vyjsť v ústrety, ako to len išlo. Môžeme ho ostatným len a len doporučiť !!! Takže ešte raz ďakujeme veľmi pekne a budeme sa tešiť na stretnutie na nejakom ďalšom vydarenom výlete. Pavol a Lýdia Brezáni
2. 1. 2014
Dobrý deň, dňa 20.10.2013 sme sa vrátili z našej dovolenky USA - západ, ktorú nám objednala naša dcéra Ing.arch.Andrea Stollárová.Chceme sa týmto poďakovať za celú organizáciu zájazdu, ktorá od pokynov až po celý priebeh a organizáciu prebehla na vysokej úrovni.Boli sme spokojní počas celého zájazdu i napriek obavám, ktoré priniesla vzniknutá situácia v USA - avizované zatvorené národné parky a pod. Napokon všetko dobre dopadlo, videli sme všetko čo bolo naplánované, okrem národného parku Yosemity. Avšak vďaka nášmu sprievodcovi, ktorému sa chceme touto cestou poďakovať - Jirkovi Jobánkovi sme videli iné pozoruhodnosti ako je údolie Silikon Valey - dom Steva Jobsa, vrátane garáže kde začínal svoju kariéru a pod. Ubytovanie musíme konštatovať bolo taktiež na dobrej úrovni. Vrátime sa ešte k našemu sprievodcovi Jirkovi, ktorý bol nesmierne pozorný a obetavý, mali sme prenajatý van Dodge, nakoľko sme cestovali iba štyria - dva manželské páry a Jirka riadil toto auto bez problémov s vynikajúcimi orientačnými schopnosťami.Po ceste /prešli sme cca 4500 km/ nás vždy upozorňoval na okolité pozoruhodnosti s podrobným vysvetlovaním.Jeho práca končila až našim začekovaním na letisku v L.A. Pôvodne sme si chceli vybrať iný zájazd - Južnú Ameriku, ale tento zájazd splnil naše očakávania a ak sa v budúcnosti rozhodneme, tak to bude BUBO Travel Agency. Ďakujeme pekne a zostávame s pozdravom Mária a Andrej Gálikovci z Trenčína
4. 11. 2013
Dobrý deň, krátko po návrate z našej skvelej dovolenky by sme chceli vyjadriť celej cestovnej agentúre Bubo ako aj nášmu sprievodcovi, Kamilovi Cermanovi veľké uznanie a vďaku. Z hľadiska cestovej agentúry, už pri našej prvej dovolenke s Vami do metropol Škandinávie, ako aj teraz, nemáme absolútne žiadne výhrady. Práve naopak, boli sme veľmi spokojní, boli sme vždy a načas informovaní, čo sa týka vybavovania /naprílad ESTA../, všetko, čo ste mohli, ste za nás vybavili. Cesta na západ USA bola pre nás dovolenkou plnou zážitkov. O to, že sme nemali žiadne stresy sa postaral fantasticky Kamil. Bol nesmierne dobrý a zodpovedný šofér, bol v každej chvíli pripravený, ochotný pomôcť. V reštauráciách každému jednému objednával jedlo, poradil podľa chuti, kde sa môžme ísť najesť. Vybavoval lístky na podujatia, ktoré sme chceli absolvovať. Celou cestou nám vysvetľoval zvyky Američanov, približoval krajinu ako takú. Reagoval aj na individuálne požiadavky klientov aj na úkor svojho času /ktorý prakticky ani nemal, pretože sa nám naozaj plne venoval /, bez toho, aby ostatní klienti boli týmito aktivitami obmedzení. S ubytovaním sme boli tiež veľmi spokojní počas celej cesty. Takže ešte raz všetkým ďakujeme a ak budeme mať možnosť, určite by sme na dovolenku s Vami radi išli! Zúbeková
10. 7. 2013
Na zájazde s Bubom sme sa zúčastnili prvý krát. Referencie sme mali od našej dcéry a priateľov a musíme povedať, že nesklamali . Vybrali sme si zájazd USA – západ. Vynikajúca voľba. Základ úspechu – výborne postavený program zájazdu. Mestá sa striedali s očarujúcou prírodou, nad ktorej výtvormi zostával až rozum stáť. Hotely boli taktiež výborné, takže aj po niekedy dosť vyčerpávajúcich presunoch v extrémnych horúčavách sme mali relax zaručený. Navyše sme sa zišli skupina 10 ľudí , z ktorých sa počas cesty stal výborný kolektív. Tento náš zájazd mal však ešte jednu, dovoľujem si povedať, čerešničku na torte. A tou bol náš sprievodca a šofér v jednej osobe Kamil. Vynikajúci človek, ktorý nás bezpečne a s takou ľahkosťou viezol po všetkých destináciách, s maximálnou ochotou a trpezlivosťou odpovedal na všetky naše zvedavé otázky ( klobúk dole pred jeho znalosťami o danej krajine ),a hlavne aj vďaka nemu máme hlavy plné nevšedných zážitkov. Tie viac ako dva týždne ubehli ako voda a domov sa nám, poviem pravdu, ísť ani veľmi nechcelo. Takže na záver už iba jedno : Kamil – BUBO ešte raz srdečná vďaka. A určite bude: Do skorého videnia na ďalšom zájazde. Miro a Mária
9. 7. 2013
Milí bubáci ! Nedávno sme sa vrátili zo zájazdu USA - západ a sme nadšené ! Keď rozmýšľam, čo vlastne bolo také super, ťažko mi je spomenúť len jednu vec. Asi základom úspešného zájazdu bol premyslený program. Návšteva vychýreného mesta sa striedala s monumentálnymi prírodnými krásami. Každá ďalšia lokalita bola prekvapením, osviežením a doplnením miest už prejdených. Hotely nám poskytovali komfortné podmienky na zaslúžený oddych, aby sa nám poukladali do pamäte všetky tie dojmy a zážitky. Špeciálne hotel v Palm Springs mal pre nás špecifické čaro. Osvieženie v bazéne dobre padlo a scenéria s pohorím podčiarkla atmosféru luxusu :). Konečný dojem vycizeloval Kamil. Kamil sprievodca a šofér v jednej osobe. S ľahkosťou a prehľadom viezol našu malú skupinu niekoľko tisíc míl. Ukazoval nám krásy jednotlivých destinácií, doviedol nás ku vybraným špecialitám, ktoré sa oplatilo ochutnať, odpovedal na naše zvedavé otázky a nenápadne stmelil náš náhodne utvorený kolektív. Skrátka Kamil sa staral o nás svojím nevtieravým spôsobom tak, že na konci zájazdu sme viacerí nechceli ísť domov, ale hľadali sme zdôvodnenie, ako by sme si mohli predĺžiť zájazd, zostať s Kamilom a prejsť si trebárs aj USA - východ, prípadne mu "pomáhať" s ďalším turnusom v tom istom programe :) Žiaľ, nepodarilo sa :), a tak sme už naspäť a zostáva nám "len" tešiť sa na bonusový zájazd a nechať sa očariť ďalšími BUBO zážitkami :) Eva a Maja
8. 7. 2013
Prešlo už niekoľko dní od príchodu domov z úžasnej cesty USA západ. Neprešiel deň, aby som nespomínala na zážitky spojené s cestou po USA. Spoznali sme super milých ľudí-úžasná skupina, prešli sme tisícky kilometrov, videli sme krásne miesta, krásnu prírodu a to všetko za pomoci nášho výborného sprievodcu Kamila, ktorému touto cestou veľmi pekne ďakujeme. Ďakujeme za jeho starostlivosť o nás, pomoc naozaj pomoc vo všetkom, za krásne zážitky. Dúfam, že sa s Kamilom ešte na ďalšej krásnej ceste stretneme. Výborná cestovná kancelária. Zostávame verní :) Prajeme veľa ďalších cestovných úspechov. Vierka z BA
14. 5. 2013
Dobrý deň, tento mail som sa Vám chystala napísať už skôr, ale návrat do práce po dovolenke je stále tak trochu hektický. Chcela by som Vám, aj v mene môjho manžela poďakovať za krásnu dovolenku. Naozaj, bola to ďalšia vydarená dovolenka s Vašou cestovnou kanceláriou.Opäť som sa presvedčila,že to robíte výborne a profesionálne. Program bol síce nabitý, ale prispôsobený tak dobre, že sme necítili únavu.Hotely boli kvalitné a čisté. Videli sme mestá aj prírodu, čo sa vzájomne príjemne prelínalo. Sprievodca Kamil robí dobre meno Vašej cestovke,vyhovoval nám profesne ale aj ľudsky. Vašu cestovnú kanceláriu budeme odporúčať ďalším ľuďom a zároveň ak na budúci rok dostaneme túlavé topánky, rozhodne pocestujeme iba s BUBOM. Iveta a Viktor STOPKO
11. 4. 2013
Pred výberom zájazdu bola favoritom jednoznačne Afrika.Z určitých dôvodov to nebolo pre nás teraz vhodné,tak sme sa rozhodovali pre inú destináciu.Po preštudovaní ponuky USA západ nás táto veľmi oslovila Hľadali sme na fóre príspevky, ale nenašli sme ich veľa a tak som sa rozhodol po absolvovaní tejto dovolenky napísať naše dojmy .Rozhodnutie absolvovať zájazd USA-západ bolo, ako som zhodnotil spolu s manželkou jednoducho skvelé. K naj zážitkom priraďujem letecký prelet nad riekou Colorado v Glen kaňone spolu s Powellovou priehradou a návštevu magického MONUMENT VALLEY. Nezabudnuteľný zážitok. Yosemity, Grand kaňon ale najmä menej známe parky ZION, BRYCE a JOSHUA TREE nás milo prekvapili. K mojej nedôvere k mestu Las Vegas sa mu ospravedlňujem. Nič podobné som ešte nevidel. Ako stavbár viem o čom hovorím Veľká pochvala patrí sprievodcovi Kamilovi Čemanovi, spolucestujúcim (skvelej partii) a indiánskemu sprievodcovi "Drobčekovi umelcovi" z Antelope kaňonu. Vrelo odporúčam výber USA-západ. Skvelý mix miest s krásnymi národnými parkmi - treba to vidieť a zažiť. Peter Strapko
10. 4. 2013
Včera sme sa vrátili zo zájazdu USA Západ nabití novými zážitkami a poznaním. Ani si nespomeniem, čo sa mi nepáčilo. Program bol namiešaný veľmi dobre – mestá kombinované s prírodou. Kto čaká staré historické 500-ročné mestá, tak toho sa nedočká, americké mestá sú „mladé“. Napriek tomu sú také rozmanité, že v každom vás prekvapí niečo iné. Pompézne sú veľké mestá, ale krásne sú aj tie malé – v dánskom Solvangu sa cítite ako v rozprávke, Calico vás očarí svojou autentickosťou, zrazu sa ocitnete v prostredí starých zlatokopov... A príroda? To bolo to najkrajšie, čo Západ USA môže ponúknuť – Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley (to je to najznámejšie), ale aj Antelope Canyon (nádhera), Národný park Joshua tree, no je toho oveľa viac... Tú šírku, hĺbku, diaľku, výšku na obrázku nevidíte, skutočný pohľad má len ľudské oko a ten zmiešaný pocit rešpektu a úžasu, no ťažko sa to vyjadruje. Samozrejme každú krajinu dotvárajú jej ľudia. O Američanoch je známe, že sa stravujú zle – samé hamburgery. Všeobecne to pravda je, ale keď sme zašli do reštaurácie, či už americkej alebo čínskej, jedlo bolo naozaj výborné (v čínskej nám dali aj tie koláčiky s lístočkami :o)). Skúsenosti s ľuďmi boli len pozitívne, mám pocit, že sú milší, pozitívnejší a empatickejší ako my. No a ako bonus sme mali možnosť na viacerých miestach vidieť aj zvieratká – srnky na rôznych miestach, ovce hruborohé (bighorn ship), v Grand kaňone sme videli lane jeleňa wapiti, či rôzne veveričky. Choďte, ja som tu opísala len zlomok toho, čo uvidíte. Organizačne nám klaplo všetko perfektne – dievčatá z kancelárie to pripravili do najmenších detailov, nikomu nič nechýbalo, nevyskytol sa žiadny problém. Ešte aj to počasie vyšlo! Celý čas bolo krásne slnečno. No a na záver to najlepšie. Náš sprievodca Kamilko! Kamil Čeman - sprievodca, ktorý je zároveň na tomto zájazde aj šoférom. A vynikajúcim šoférom! Mal toho teda dosť na hlave, ale vždy to zvládal pokojne, trpezlivo, nepokazil žiadnu srandu, za čo sa mu chcem veľmi pekne poďakovať. Na tomto zájazde sme sa zišli navyše výborná partia, takže pre mňa bola táto dovolenka dokonalá.
2. 4. 2013