Irán - Perzská ríša

Je azda len jedna jediná krajina na svete, ktorá si udržiava globálny vplyv už po celé tisícročia. Bývalá Perzská ríša, dnešný Irán. Je až neuveriteľné čo tento národ dosiahol a tie najkrajšie momenty jeho histórie vám ukážeme na tomto úžasnom zájazde. Od orientálnych básnikov až po šiítskych duchovných, Irán prekypuje životom a dejiny Peržanov sa stále píšu ďalej. Navštívte túto fascinujúcu krajinu s našimi sprievodcami, ktorí ju prešli, poznajú ju a sú legendárni svojou starostlivosťou o klienta.

Tomáš Kubuš Tomáš Kubuš Tomáš Kubuš
Novinka Novinka
2016
od 4 330,00 €

Irán

12 dní

Najväčší odborníci na Irán na Slovensku

Maličká skupinka

luxusný klimatizovaný autobus, letecké presuny, dobré hotely

po stopách Alexandra Macedónskeho absolútne bezpečnou krajinou

 

Prílet do MASHADU, najsvätejšieho mesta všetkých moslimov šiítskeho vyznania. Ubytovanie v útulnom hoteli priamo na najhlavnejšej ulici 2-miliónového mesta 5 minút peši od komplexu Imáma Rezu. Ročne túto svätyňu navštívi o 50 % viac pútnikov než Mekku. Začíname šokom! Neuveriteľná atmosféra vo dne v noci. Celý svätý komplex prejdeme so sprievodcom a zhliadneme film, ktorý nám dá predstavu významu tohto miesta. Nádherná mešita Gohar Šád z 15. stor. a jej minbar, na ktorom v súdny deň usadne Mahdí spolu s Ježišom Kristom. Zaujímavý spôsob pochovávania. Múzeum perzských kobercov, bude teoretickou prípravou na tvrdé zjednávanie na bazáre.

TUS: staré hlavné mesto východnej Perzie. Mauzóleum Harúna al Rašída, známeho chalifa z rozprávok Tisíc a jedna noc. Hrobka básnika Ferdúsiho (perzský Shakespeare)

Prelet krížom cez celú krajinu s výhľadom na dve najrozsiahlejšie iránske púšte Dašt-é Kavír a Dašt-e Lút smerom na juh. ŠIRÁZ: mesto kvetov, slávikov a básnikov. Intelektuálne centrum celej krajiny, srdce Perzie a hlavné mesto provincie Farsí, podľa ktorej táto ríša dostala meno

Citadela Karim Khan, mešita Regenta, Bazár– é Vakíl. Palác vládnej dynastie s luxusne vyzdobenou sálou pre hostí, podzemnou chodbou (teraz múzeum) a záhradami plnými citrusových plodov. Po stopách dervišov sa vydáme k širázskej bráne a k hrobke básnika Háfiza

PERSEPOLIS: omračujúce hlavné mesto Achamenidskej ríše spred 2500 rokov, ktorú pokoril až Alexander Veľký. Dôkladná prehliadka s profesionálnym sprievodcom nám dovolí nazrieť do palácov kráľov a pochopiť ich moc, rozsah impéria a neuveriteľnú kultúrnu úroveň danej doby. Vidieť Persepolis a zomrieť! PASARGADAE: 120 km severovýchodne so zachovalou hrobkou prvého veľkého kráľa, zakladateľa dynastie Kýra Veľkého (546 p.n.l). Hrobka sa zachovala vďaka ľsti, kedy ju miestni obyvatelia vydávali za hrob Šalamúnovej matky. NAQSH- É- ROSTAM: hrobky kráľov Dareia, Xerxesa a Artaxerxesa plus reliéfy z čias Sasánovcov (3. stor.) napr. klaňanie rímskeho kráľa Valeriána Šápurovi. V tento deň uvidíme aj najstarší a perfektne zachovalý zoroastriánsky chrám celej Perzie, jedného z najstarších náboženstiev sveta.

YAZD: mesto v púšti UNESCO považuje za jedno z najstarších a stále obývaných miest sveta. Prechádzky uličkami pomedzi hlinené domčeky nám budú suplovať dojem z prechádzok zničeným Bamom. Vysvetlíme si funkčnosť badgírov. Piatková mešita, komplex Amir Čakmak, zoroastriánsky chrám, kde zhliadneme oheň udržiavaný nepretržite od roku 470. Západ slnka strávime na vežiach mlčania (pohrebiská zoroastriánov), vystavaných pred 3000 rokmi. Večerať budeme v luxusnej reštaurácii s dvestoročnou tradíciou za ceny ako v našom staničnom bufete

Transfer do jedného z najzaujímavejších miest sveta. ESFAHÁN, nazývaný Polovica sveta, je jedným z najkrajších miest v moslimskom svete. Široké ulice plné zelene, stovky mešít, rozsiahle bazáre.

Poprechádzame sa po druhom najväčšom námestí sveta, prezrieme si nádhernú Emámovu mešitu, symetrickú mešitu Šejka Lotfolláha a ruch na námestí budeme vychutnávať z terasy zreštaurovaného paláca Ali Kapu. Kresťanská katedrála v srdci islamskej republiky? Pre záujemcov sa sem vypravíme. Trasúce sa minarety (Manar džombán) nad hrobom derviša sú záhadou.

ABYANEH: čarovná, ťažko dostupná dedinka ďaleko od civilizácie pod patronátom UNESCO. KAŠAN: oáza plná ruží, záhrad s obrovskými domami zámožných obchodníkov.

TEHERÁN: dvanásťmiliónové hlavné mesto krajiny. Hrobka a mešita Ajatoláha Chomejního na juhu. Bohaté štvrte na severe pod úpätím Elborzu s prechádzkou v horách a vyhliadkou na celé mesto. Najkrajšie múzeá krajiny, Šáhové paláce, pamätník Azadí. Posledné nákupy na bazáre, kde sa realizuje 1/3 obratu celého Iránu

Transfer na letisko a odlet domov. Choda háfez.

 

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku v economy class
 • letiskové poplatky
 • víza
 • spiatočný VIP transfer Bratislava - letisko Schwechat - Bratislava
 • 2 x miestny prelet
 • dopravu prenajatým luxusným autobusom
 • 9 x ubytovanie v 4*-5* štýlových hoteloch s raňajkami v dvojposteľových izbách
 • slovenského BUBO sprievodcu
 • domáceho vysokokvalifikovaného sprievodcu
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti
 • všetky vstupy podľa programu
 • asistenčné služby CK BUBO

Cena nezahŕňa:

ostatnú stravu, koberce a iné suveníry

Poznámka:

Darwishi Royal hotel       2 noci

Espinas Intl hotel                       2 noci

Shiraz hotel                   2 noci

Leleh hotel                    1 noc

Abbasi hotel                  2 noci

Reštaurácia zájazdu: jedzte ako miestni v Khayyam restaurant, Esfahan

BLACK PEARL Prémium:

Letenka Turkish airlines biznis class: od 1200 euro /1 osoba

Cestu Vám vieme pripraviť kedykoľvek aj mimo uvedených termínov. Cena na vyžiadanie

Minimálny počet 4 osoby, maximálny počet 9 osôb.

Poznámka:

Miesta, ktoré navštevujeme, sú pre turistu absolútne bezpečné. Irán má v západnom svete veľmi zlé meno, skutočnosť je však úplne iná. Ľudia sú milí, nikto Vás nebude otravovať, nikdy nebudete pociťovať ani náznak strachu či nepríjemné pocity. Sme predsa v Perzii, kde sa dobré spôsoby vždy cenili. Každý účastník musí dodržiavať zákony, ktoré nadobudli platnosť po víťazstve islamskej revolúcie: nepiť alkohol, chodiť slušne oblečený (ženy musia mať vlasy schované, muži dlhé nohavice). Presné inštrukcie a tipy dostanete v našej kancelárii po prihlásení.

Irán je krajinou pre skutočných cestovateľov, ktorí nechcú vnímať svet čiernobielo.

Zobraziť galériu

Termíny a ceny

Termín Cena  
01.11.2016
12.11.2016
4 330,00 €
31.03.2017
11.04.2017
4 330,00 €
25.04.2017
06.05.2017
4 330,00 €
24.07.2017
04.08.2017
4 330,00 €
24.09.2017
05.10.2017
4 330,00 €


 • 1 / 0
1