Kam cestovať do Iránu?

Čo zažiť a nepremeškať v najvýznamnejšej krajine bývalej Perzskej ríše? Irán láka najmä bohatou históriou, kultúrnymi pamiatkami a architektúrou. Zážitkom je však aj tradičná iránska kuchyňa, popíjanie iránskeho čaju, nakupovanie na miestnych trhoch a pohostinnosť domácich.

Dovolenku v Iráne môžete začať v Mašhade, najsvätejšom meste všetkých moslimov šítskeho vyznania. Ohromí vás jeho najväčšia svätyňa so zlatou kupolou, minaretmi a elektrizujúcou atmosférou.

Ďalším mestom, ktoré by nemalo chýbať vo vašom itinerári je Širáz, mesto kvetov a básnikov s mešitami, palácmi, rajskými záhradami. Na zájazde do Iránu musíte zažiť Persepolis, magické hlavné mesto starobylej Perzie, ktoré položil na kolená Alexander Veľký. Esfahán patrí k najkrajším mestám nielen Perzie, ale aj celého sveta. Obrovské Emámové námestie ozdobené architektonickými perlami nemajú vo svete páru. Prekvapením zájazdu do iránu je Abyaneh, čarovná dedinka ukrytá hlboko v horách ďaleko od civilizácie s tradičnou architektúrou a hlinenými domami.

Hlavným mestom Iránu je Teherán s 12 miliónmi obyvateľov. Počas prechádzok v Teheráne uvidíte bohaté štvrte na severe pod úpätím Elborzu, najkrajšie múzeá krajiny, šáhove paláce aj pamätník Azadí.

Máte otázky uhľadom vašej dovolenky v Iráne? Poradíme vám.

Aj keď už uplynuli viac ako tri týždne po návrate zo zájazdu spolu s vami Irán – Perzská ríša, stále pretrvávajú silné zážitky z tejto prekrásnej krajiny, ktorá nás všetkých účastníkov omráčila svojou krásou pamiatok a hlavne pohostinnosťou a prívetivosťou jej obyvateľov. Naša sprievodkyňa Katrin, mala veľmi výrazný podiel na tom, aby sme krajinu precítili do čo najmenších detailov.

Miloš Bubán

Lekár

Ulovte viac zážitkov

Len BUBO v Persepolise

Svetová história v Persepolise iba s BUBO. Minimum turistov a iránske zážitky iba pre Vás.

námestie Naqsh-e Jahan

Azda najkrajšie námestie na svete bolo vybudované v roku 1598 v iránskom Esfaháne a už vyše 400 rokov hladí oči cestovateľov.

Piknik v Teheráne

Obľúbená kratochvíľa iráncov sa volá piknik. Vyskúšame to spolu s najpriateľskejším národom na svete s výhľadom na Elborz.

Posvätný Mašhad

Príprava na modlitbu v posvätnom Mašhade pri hrobke 8. imáma Rezu

Najpopulárnejšie zájazdy

Poznávací zájazd, dovolenka - IRÁN - PERZSKÁ RÍŠA

IRÁN - PERZSKÁ RÍŠA

Cesta tými najkrajšími momentami histórie Perzskej ríše. Od orientálnych básnikov až po šiítskych duchovných, Irán prekypuje životom a dejiny Peržanov sa stále píšu ďalej. Spoznajte ho s BUBO.

Poznávací zájazd, dovolenka - HODVÁBNOU CESTOU DO PERZIE

HODVÁBNOU CESTOU DO PERZIE

Najslávnejšia obchodná cesta našej minulosti. BUBO Hodvábnu cestu úspešne zdoláva už vyše 15 rokov a toto je práve jej najzaujímavejšia časť. Nezabudnuteľné miesta z ktorých mnohé aj dnes majú atmosféru ako za…

Poznávací zájazd, dovolenka - STREDNÁ ÁZIA GRAND TOUR

STREDNÁ ÁZIA GRAND TOUR

Zájazd magickým regiónom pre klientov, ktorí radi cestujú dlho a pôžitky z ciest si vychutnávajú naraz. Expedícia horami Kirgizstanu, kazašskou stepou, bájnymi riekami, púšťou a svätými miestami s finišom pod…

Poradíme vám

K

Ázia  

Irán


náročnosť

12 dní

Trvanie

2880
K

Ázia  

Turkmenistan, Uzbekistan, Irán


náročnosť

21 dní

Trvanie

4210
E

Ázia  

Turkmenistan, Uzbekistan, Tadžikistan, Irán, Kirgizsko, Kazachstan


náročnosť

27 dní

Trvanie

4660

BUBO Covid garancia v cene

Preplatíme vám test