Deň na kajakoch v Thajsku

Deň na kajakoch v Thajsku

Po rušnom Bangkoku sa na našej ceste Thajskom presúvame na pláže Andamanského mora. No ani tu nezaháľame. Aký máte február vy?

Mnoho ľudí prichádza do Thajska za oddychom. No my v BUBO uprednostňujeme, ten aktívny. Po náročnejšej úvodnej časti v Bangkoku a jeho okolí, sme sa presunuli do oblasti Krabi, ktorá je známa Andamanským morom a jeho ostrovmi. Práve na nich nájdete jedny z tých najkrajších pláží celého Thajska. A tak pre mnohých prišla fáza vytúženého a po rušnom Bangkoku zaslúženého oddychu. Biele pláže okolitých neobývaných ostrovov sú neodolateľné. 

No aktívna väčšina sa rozhodla, že jeden deň strávime inak. Presunuli sme sa do oblasti Amphoe Mueang, kde sme absolvovali 3 hodiny kajakovania. Niektorí mali premiéru, iní skúsenejší sa predháňali kto bude v prednej časti našej skupiny.

Z miesta, kde sa rieka vlieva do mora, sme sa po vode presunuli do krásneho kaňonu tvoreného vápencovými skalami, ktoré sú známe pre túto oblasť. Fotogenicky porastené skaly nám dodali pocit objaviteľov, ktorí sa akoby dostávajú na miesta, kde po prvýkrát vstúpila ľudská noha. V tomto prípade kajak.

V zákutiach sme objavili aj túto malú pláž, na ktorej sme sa vylodili, nasávali atmosféru a fotili si makaka, ktorý sa na nás prišiel pozrieť. Schválne, kto ho zbadá na fotke ako prvý? :)

Celú plavbu sme si naplánovali počas prílivu, aby sme sa dostali aj medzi mangrové porasty. Práve tu sme si najlepšie vyskúšali naše nadobudnuté schopnosti a zručnosti kormidlovať kajak. Miesta ako toto, kde sa zmiešava sladká voda so slanou, sú ideálnym prostredím pre rast týchto stromov.

Práve ich vzdušné korene a husté konáre nás potrápili a dali nám zabrať pri návrate späť. No nakoniec sme to všetci zvládli a celé sme si to poriadne užili. Čerstvo grilované ryby s výhľadom na západ slnka nad morom chutili potom božsky.

Robert Taraba

Robert Taraba

Robert Taraba

Posledná úprava článku | Prečítané: 16

Mohlo by Vás zaujímať

Blogov

Cestuj vďaka čítaniu

Čítajte, rozširujte si obzor a zbierajte pri tom zľavové kódy na cesty s BUBO.