Cestovanie pre zaočkovaných

Cestovanie pre zaočkovaných

Ak ste zaočkovaný, po návrate na Slovensko nemusíte ísť do karantény. Svet sa otvoril. Očkovanie prináša výsledky. Tak ako sme zaočkovaní proti žltej zimnici, čiernemu kašľu či iným chorobám, nám to pomôže aj proti Covidu-19. Je jasné, že budú vznikať nové verzie vírusu a až roky ukážu nakoľko je vakcína účinná a ako dlho poskytuje ochranu. V praxi to zatiaľ nebolo možno otestovať, všakže. Krásnym príkladom, ako funguje očkovanie je trebárs žltá zimnica. Do krajín, kde je očkovanie povinné, ste museli prísť iba so žltým medzinárodným očkovacím preukazom. Platnosť vakcinácie bola 10 rokov a až dlhodobým sledovaním sa zistilo, že vakcína poskytuje ochranu doživotne. A tak to bude aj tu. Očkovanie je skvelou správou a návratom späť k tomu, čo sme robili ešte vo februári 2020. Hlavnou výhodou očkovania pritom, samozrejme, nie je cestovanie, ale ochrana proti Covidu-19.

Prídete domov zo sveta a nemusíte ísť do karantény

Až 86 percent BUBO klientov je zaočkovaných a otvoril sa pred nimi celý svet bez karantény! Vieme, že každý má k očkovaniu nejaký postoj. Je to, samozrejme, normálna reakcia, hoci dajme si ruku na srdce: koho z nás v minulosti vôbec zaujímalo, akú vakcínu nám pichli, kde bola vyrobená atď. Zrejme minimum ľudí. Dôvod bol jednoduchý. Nepísalo sa o tom, nevenovala pozornosť a zároveň my ako laici sme o tom aj tak nič nevedeli. Teraz v záplave informácií máme každý názor, hoci nemáme ani len tušenie, čo tvrdíme.

Historicky očkovanie vždy pomáhalo a tak je tomu aj teraz. Aj preto BUBO podporuje očkovanie a vďaka tomu môžeme opäť spoločne loviť zážitky. Priznajme si. Chýbalo nám to. Cestovanie robí ľudí bohatšími. Bohatšími na emócie a zážitky. Cestovanie je jedinou cestou k pochopeniu sveta a iných kultúr. A to teraz mnohí nemali, lebo cestovať buď nechceli, báli sa, alebo sa nedalo. Očkovanie to všetko zmenilo. Z vrcholu Araratu cez Chimborazo až na Kilimandžáro či z Galapágov cez zážitky v Kolumbii až na pláže Mexika to všetko je teraz možné bez obmedzení. Nestačí vám to? Spoznajte krajinu, kde vzniklo slovo hygiena, na vlastné oči pozorujte najväčšie prírodné divadlo na svete, migráciu pakoňov, zebier cez pláne Masai Mara a Serengeti alebo nakuknite s nami dovnútra málo známej Červenej pyramídy. Môžete cestovať aj na Srí Lanku, do Thajska či do Argentíny a Brazílie. Otvorená je Kanada aj USA. Otvorený je už takmer celý svet.

BUBO ako jediná firma na Slovensku malo odvahu verejne propagovať očkovanie a to aj napriek obrovskej negatívnej odozve. Vedeli sme, že to je správna voľba. Vyše 1,5 mesiaca sa nikto nezmohol na podobné gesto. Sme radi, že väčšina našich klientov nás podporila a aktuálne máme vyše 86 percent zaočkovaných klientov čo je skvelá správa. 

Jedným z významných dôvodov prečo vieme zaujať principiálne stanovisko aj v nepopulárnych veciach je fakt, že sme navštívili všetky krajiny sveta a aj väčšinu závislých území. Vieme, o čom hovoríme, ako sa v daných krajinách žije, aká je tam situácia a pravidelne tam cestujeme. Na našich zájazdoch sme zažili už množstvo rozličných hrozieb ako SARS, MERS, prasacia chrípka, ebola, zika atď. Zájazdy vždy odchádzali a úspešne sa vracali. Tak je tomu aj teraz. Vieme čo robíme a vieme načo si môžeme trúfnuť. Už takmer 30 rokov sú naši sprievodcovia školení aj v rámci BUBO cestovateľskej akadémie, kde ich školia poprední odborníci aj z radov lekárov ako zvládať krízové situácie, prvú pomoc, identifikovať zdravotné problémy (dengue, malária, Výšková choroba a aklimatizácia) Za tých 30 rokov nikto z našich klientov neochorel na žiadnu tropickú chorobu a ochrana zdravia a objektívna informovanosť bola vždy u nás na prvom mieste.

Pri každom jednom zájazde v našej ponuke nájdete aj aktuálne podmienky vstupu priamo v informáciách k zájazdu. Všetko sa dozviete na jednom mieste.

Ak sa zaočkujete, máte pre seba otvorený takmer celý svet bez karantény a obmedzení. Najväčším problémom bude vybrať si kam ísť. Ale aj tu Vám podávame pomocnú ruku a pripravili sme pre vás prehľad najpopulárnejších dovoleniek v exotike. 

Každý deň chodí náš VIP BUBO letiskový transfer minimálne päťkrát na letisko Schwechat a dôverne pozná situáciu na hraniciach. Naši profesionálni šoféri dôverne poznajú situáciu na hraniciach a aktuálne pravidlá.

Vašej garantovanej a zaslúženej dovolenke tak nič nestojí v ceste.

Ktoré krajiny už teraz uľahčujú vstup zaočkovaným? #

Po príchode na Slovensko zaočkovaní nemusia ísť do karantény. Kam teda vyraziť a hľadať nové zážitky? #

Mexiko #

Mexiko je unikátnou krajinou aj v čase covidu. Ako jediná krajina na svete nikdy nezatvorili hranice a neustále vítali turistov. Tento prístup sa im oplatil a Mexiko je jednoznačne najnavštevovanejšou krajinou sveta. BUBO okruh prebieha už vyše 20 rokov a patrí medzi najpopulárnejšie zájazdy vôbec. Veľký okruh Mexikom je fantastickým mixom zážitkov a poznania. Od tajomných pyramíd cez skvelú čokoládu až po nádherné pláže Karibiku. Máme garantované odchody aj v júli či auguste. Okoreňte svoj život Mexikom! Ak dávate prednosť pláži pred poznaním tak garantované odchody nájdete aj tu Yucatán, Cancun a pláže aj to je perfektné Mexiko.

Vstup do Mexika je bez akýchkoľvek obmedzení a ani po návrate na Slovensko nie sú žiadne obmedzenia.

Egypt #

Chceli by ste zažiť lákavú krajinu faraónov a spoznať egyptskú civilizáciu z prvej ruky? Presne preto sme pred rokmi vytvorili zájazd do Egypta, ktorý vám ukáže krajinu od Alexandriu až po Abu Simbel a teda od severu na juh. Tento rok sme náš program vylepšili a Egypt si opäť vychutnáme plnými dúškami. Máte radi umenie? Čítali ste na jeden dych detektívky Agathy Christie? Chcete zažiť horúčavu Sahary? V Egypte spoznáte Alexandriu, mesto ktoré založil Alexander Veľký a vychutnáte si Káhiru tak aby ste s nadýchli jej islamských, koptských aj bazárových štvrtí. Dotknete sa pyramíd v Gíze, Sakkáre aj v Dahšúre a poradíme vám do ktorej pyramídy ísť, aby ste v nej boli úplne sami. Vedeli ste, že ich tu je viac než stovka? Snívali ste o tom, že sa niekedy budete plaviť Nílom? A prečo len snívať, keď si to môžete splniť na drevenej feluke priamo v Asuáne? Viete ako chutí Košari če Kefta? Abu Simbel aj Karnak sú dva symboly starovekého Egypta a oba uvidíte na vlastné oči. Odveziete sa balónom nad prebúdzajúcim sa Luxorom a napokon si oddýchnete v Červenom mori. Budete prekvapení, koľko zážitkov viete v Egypte uloviť! 

Pred vstupom je potrebné vyplniť formulár na vstup do Egypta.

Ekvádor #

Dovolenka v krajine, ktorá dostala svoje pomenovanie podľa rovníka, ktorý ho pretína, je tiež otvorená s jednoduchými podmienkami vstupu pre tých, ktorí sa dali zaočkovať. Ekvádor je rôznorodá krajina. Nájdete tu fantastickú divokú džungľu, koloniálne mestečká, históriu Inkov, majestátne Andy v kombinácii s pobrežím Tichého oceánu. A ta ich kuchyňa! Jedna lahôdka. A Galapágy sú už len za rohom, tak prečo to nevyužiť v tomto období? Naši klienti milujú poznávanie a kombináciu dvoch krajín. Ak si spojíte Ekvádor a Kolumbiu, zažijete dva fantastické týždne. 

Kolumbia #

Exotická Kolumbia sa otvorila zaočkovanému svetu. Pulzujúca Bogota, len štyri stupne od rovníka, je stále slnečná a horúca. Bogota je ohromné mesto, patrí medzi najväčšie v Južnej Amerike, v ktorej žije 8 miliónov ľudí. To je ohromné číslo, a cítiť to. Obrovské vzdialenosti a neustále dopravné zápchy, v ktorých sa vyznáme najlepšie a vieme, čo si môžeme dovoliť. Kolumbia patrí právom medzi najkrajšie krajiny na svete. Scenérie pre každú chuť. Zelená džungľa, vysoké Andy s lahodnou kávou, kultúra, fascinujúce pamiatky a pohodové karibské pobrežie. Značne sme rozšírili program, zredukovali sme presuny (pôjdeme aj preletmi) a máme čas sa venovať zážitkom naplno. Ide o kvalitný originál BUBO s najlepším sprievodcom. Tu je naša ponuka na dovolenku v Kolumbii. 24 hodín pred vstupom do tohto raja je potrebné iba vyplnenie registrácie do Kolumbie.

Kuba #

Aj Kuba je otvorená zaočkovaným turistom z celého sveta. Dovolenka na Kube - tu je naša ponuka.
Kuba sa preslávila nielen svojimi neuveriteľnými plážami, chytľavou hudbou, zachovalými veteránmi, slnečným počasím, čokoládkovým obyvateľstvom s najväčším úsmevom široko-ďaleko, ale aj rozmanitosťou nápojov, ktoré vám zmenia pohľad na svet. Ak by sa nemerala kvalita života podľa HDP, ale podľa šťastia, tak Kuba by suverénne vyhrala. Neskutočné fluidum, ktoré lieta kdesi vo vzduchu vás bude sprevádzať počas celého pobytu. Radosť zo života pocítite či chcete alebo nechcete a Kuba sa vám zaručene dostane pod kožu. Na Kubu realizujeme jednoznačne najviac poznávacích zájazdov na Slovensku. BUBO je najväčším predajcom zájazdov na Kubu od roku 2002.

Island #

Ostrov elfov, vulkánov a lávy už na vás netrpezlivo čaká. Kedy inokedy ho navštíviť ak nie teraz? Žiadne davy turistov, prázdna Modrá lagúna a ešte chvíľu tu nebude žiaden overturizmus. Chvíľu. Na to aby, ste si tú chvíľu užili, môžete využiť očkovanie. Ohnivý okruh Islandom je absolútnym hitom posledného leta a najprepracovanejším okruhom po Islande na Slovensku. Neváhajte. Veľmi populárnou kombináciou je aj dvojička Faerské ostrovy a Island či dlhoročný bestseller Island - Nórsko. Kompletná ponuka ciest na Island je tu.

Jordánsko #

Viete, ako vyzerá Jordánsko teraz? Žiadne davy, žiadne tisíce ľudí tlačiacich sa v Petre, všetko máte pre seba. Vidieť prázdnu Petru (v roku 2021 sme ju zažili!) je obrovský zážitok a krajinu si viete viac vychutnať. Dovolenka v Jordánsku - naša ponuka. Vyberte sa spoznať príbeh Petry so svojimi hrobkami, chrámami a Beduínmi. Ochutnáte sladký čaj s mätou na púšti Wadi Rum, prejdete sa rímskymi ruinami Jerashu a skúsite si aké je to okúpať sa v Mŕtvom mori. Ak milujete potápanie či šnorchlovanie, vyberte sa na juh do Aqaby a vychutnajte si aj prímorskú dovolenku. Jordánsko má všetko od skvelých pamiatok, vynikajúceho jedla, orientálnej atmosféry po nádherné zážitky z Blízkeho Východu. Čo vás v Jordánsku čaká?

Nórsko, Špicbergy #

Nórsko je na Slovensku nesmierne známe a obľúbené. No a BUBO Nórsko je absolútne slávne. Do Nórska BUBO chodí už vyše 30 rokov a neprestali sme ani teraz. Využite niektorý z odchodov na najpopulárnejší zájazd do Nórska na Slovensku alebo sa oddajte lonu prírody a choďte na divoký sever Nórska. Ak hľadáte skvelú a zaujímavú kombináciu tak si spojte Nórsko s Islandom tak ako to spravili už tisícky nadšených klientov v minulosti.

Pred vstupom je potrebné vyplniť registračný formulár na vstup do Nórska. 

Nórsko je späť a podobne aj cestovanie bez karantény.

Thajsko #

Aj Thajsko je otvorené pre zaočkovaných turistov z celého sveta. Každý týždeň zjednodušuje vstup do krajiny a dovolenka v Thajsku je dnes rovnako dostupná ako pred koronou. Výhodou sú oddýchnuté pláže a výrazne menej ľudí. Toto je naozaj dobrý tip. 

Srí Lanka #

Veľmi populárna destinácia, ktorú si jednoducho nesmiete nechať ujsť. Práve teraz si Srí Lanku užijete v malých skupinkách bez stresu a naháňania. Zábery zo Sigirye budú rovnaké ako v roku 1971, ale toto okno vydrží len veľmi krátko. Po dlhom lockdowne je Srí Lanka pastvou pre oči a skvelým oddychom. Pre dokonalosť vyskúšajte možno aj ajurvédsky pobyt a prídete domov ako vynovení. Takto vyzerá naša dovolenka na Srí Lanke.

Ste zaočkovaní? Môžete ísť kamkoľvek na ostrove. Nie ste zaočkovaní? Pred odletom a po prílete absolvujete PCR testy a potom sa môžete pohybovať len v turistickej bubline bez kontaktu s miestnymi. Na piaty deň sa opäť musíte dať otestovať. S očkovaním je to jednoduchšie.

Maroko #

Hľadáte blízku exotiku? Zamerali ste sa na krajiny príliš ďaleko s dlhými letmi? Skúste sa pozrieť na Maroko, kráľovstvo v tesnom susedstve Európy. Ponúka úchvatné pamiatky, stále živé kráľovské paláce akoby z rozprávok Tisíc a jednej noci, s vynikajúcim jedlom a nádhernou prírodou. Od zelených pahorkov na Atlantickom pobreží, kde kozy lozia po stromoch, cez dramatické pohorie Vysoký Atlas s berberskými dedinkami, cez históriou pretkané mestá ako sú Fes a Marakéš, kde sa veľmi ľahko stratíte v starej medine. Ochutnajte dobroty, ktoré miestna kuchyňa ponúka a nebojte sa ochutnať aj na prvý pohľad menej lákavé jedlá. Nebudete ľutovať. Maroko je úžasná exotika hneď za našim rohom.

Formulár na vstup do Maroka nájdete tu. 

Keňa #

Populárna safari destinácia, ktorá ponúka špičkové služby v rámci trvalo udržateľného turizmu. Práve tu zažijete safari také, ako si ho predstavujete. Typická savana s množstvom zvierat a ojedinelými akáciami. Tento popis sedí na najznámejšiu rezerváciu Masai Mara, kde práve v našom lete a začiatkom jesene prebieha Veľká migrácia. Prichádzajú z Tanzánskeho Serengeti a strávia tu takmer pol roka, aby sa posunuli späť na juh. Okrem Masai Mara je tu viacero iných zaujímavých parkov. Amboseli - safari pod Kilimandžárom, nádherné a málo navštevované Samburu, hornaté a pralesom zarastené Aberdare, rozľahlé Tsavo plné slonov a množstvo ďalších. Milí a ústretoví ľudia sú tu na každom kroku a o krátkej návšteve si Keňu zamilujete.

Keňa je od septembra minulého roku veľmi zodpovedná vo veci kontroly testov a ako jedna z prvých krajín zaviedla kontrolu pravosti výsledkov testov. Tým sa zvýšila bezpečnosť cestovania a aj kredit tejto krajiny a turisti sa nemusia o seba obávať. Green pass tu funguje už takmer rok, dlho predtým, než podobnú schému schválila EU. Aj to svedčí o pripravenosti krajiny zvládať nové výzvy. Ktorý zájazd si vybrať?

Najpopuplárnejšia cesta je suverénne dvojkombinácia Keňa, Tanzánia a Zanzibar alebo ceste do Kene vhodná aj pre rodiny.

Tanzánia #

Exoticky znejúce meno s ešte exotickejšími zážitkami. Tanzánia sa skladá z pevninskej Tanganyiky a tropického súostrovia Zanzibar. Dokonale sa dopĺňajú a Vám tak umožnia v jednej krajine mať dovolenku snov. Safari v Tanzánii v národných parkoch, z ktorých najznámejšie je Serengeti a kráter Ngorongoro, v kombinácii so Zanzibarom. Kmene Tanzánie spoznáte v kombinácii s miestami ako Tarangire, Ruaha, Katavi, Julius Nyerere, alebo Mahale s veľkou populáciou divo žijúcich šimpanzov. Krajina má jedno z najvyšších čísiel pomeru rozlohy krajiny a chránených území - cca 30% sú národné parky a rezervácie. Nájdete tu aj zaujímavú kultúru, tradične aj moderne žijúcich ľudí a výborný servis. Zanzibar a ďalšie ostrovy lákajú nádhernou vodou Indického oceánu ku kúpaniu a potápaniu. Vynikajúca strava, historicky ovplyvnená arabským, indickým a európskym svetom je už len bonusom. A čo takto výstup na najvyššiu horu Afriky? Áno, v Tanzánii nájdete aj Kilimandžáro a z Arushe sa robia výstupy na strechu Afriky. BUBO chodí na vrchol unikátnou BUBO route na vrchol Kilimandžára, ktorú nenájdete nikde na svete a výrazne zvyšuje úspešnosť výstupov.

Sudán #

Boli ste v Egypte a myslíte si, že ste videli dosť pyramíd? Vstúpte do bývalého Horného Egypta, do kráľovstva Kúš. Sudán je bezpečnou krajinou aj napriek jeho povesti a nájdete tu len zopár cestovateľov. Je to turistická destinácia budúcnosti, ktorá zatiaľ na rozdiel od Egypta uniká masovému turizmu. Dokedy? Vstúpte do histórie a pozrite si pyramídy a chrámy, ktoré budete mať len pre seba. Najznámejšie sú tie v Meroë, ale aj tie ďalšie Vás určite dostanú. Gebel Barkal, Tombus, Kerma, Soleb, Sadinga, El Kurr... Výpočet pamiatok je však ešte dlhší. V Chartúme, exotickom hlavnom meste Sudánu, sa postavíte na sútok Modrého a Bieleho Nílu a oddýchnete si na jeho plážach. Sahara tu siaha až po Červené more, ktoré je bohaté na podmorský život a dodnes tu nie sú žiadne veľké rezorty. Sudán je zatiaľ skutočnou Afrikou.

Namíbia #

Absolútne úžasná krajina pre každého milovníka cestovania. BUBO je v Afrike doma už vyše 30 rokov a Namíbiu sme navštevovali už koncom osemdesiatych rokov. Dovolenka v Namíbii. Pri presunoch ľudoprázdnou krajinou zavriete oči a o hodinu sa zobudíte do úplne iného sveta. Suchá, ale nesmierne pestrá krajina, ktorá ponúka rozmanitú históriu, kultúru a tradične žijúce kmene, nádherné piesočné duny, kde nájdete žiť antilopy, pštrosy a ďalšie živočíchy a samozrejme unikátne safari v niektorom z národných parkov, ako napríklad Etosha. To všetko v nádhernej málo zaľudnenej krajine, kde ste takmer stále sami a kocháte sa prírodnými krásami. Destináciu odporúčame každému od 4 rokov. Ak raz pričuchnete k tejto Afrike, nebudete sa chcieť vrátiť domov.

Uganda #

Uganda je nedocenená. Ponúka nádhernú pestrosť prírodných a kultúrnych krás. Zažijete tu vynikajúce safari v národných parkoch Murchison Falls, Queen Elizabeth alebo Kidepo. V lesoch Nepreniknuteľného pralesa nájdete horské gorily a kúsok na sever v národnom parku Kibale zasa šimpanzy a ďalších 12 druhov primátov. Jeden z najvyšších vrcholov Afriky nájdete tu, kúsok od rovníka v pohorí Rwenzori. Hlavné a najväčšie mesto Kampala je nádherne africké a leží len pár kilometrov od Viktóorineho jazera, odkiaľ v meste Jinja vyteká Biely Níl. V bažinách okolo jazera žije prapodivný vták člnozobec. Uganďania sú usmiati, príjemní a majú za sebou dlhú históriu rôznych kráľovstiev. Táto krajina je skutočná perla uprostred Afriky.

Uzbekistan #

Túžite sa prejsť legendárnou Hodvábnou cestou? Vyberte sa na dovolenku do Uzbekistanu, ktorý je dušou tejto romantickej epizódy dejín. Aj toto leto máme garantované termíny a tak sa opäť prejdeme nádhernými miestami, ktoré sú akoby stále neobjavenými klenotmi. Vyberte sa s nami do Taškentu na jeho známe trhovisko Čorsu, prejdite si najkrajšie pamiatky Samarkandu s odkazom Timura Veľkého a objavte čaro Buchary s nádherným minaretom Kalon a čajovňami pod morušovými stromami. Uzbekistan má aj Aralské jazero so smutným príbehom či nádhernú Chivu s pamiatkami tak krásnymi, že aj Tisíc a jedna noc bude len akýmsi obyčajným príbehom. Uzbekistan vám ukáže najchutnejšie šašlíky sveta a ochutnáte tu aj jedinečný plov. Táto krajina je splneným orientálnym snom.

Potvrdenie o očkovaní #

Covid EU pass vám príde automaticky na email po zaočkovaní (o pár dní), alebo si ho stiahnete zo stránky vašej zdravotnej poisťovne, prípadne si ho vyžiadajte cez Koronavírus a Slovensko (gov.sk) QR kód si stiahnite do mobilu a odporúčame si celý certifikát aj vytlačiť a priložiť k pasu. Takto vyzbrojení ste chránení pred vírusom a máte otvorený celý svet.

Tomáš Hušek

Tomáš Hušek

Tomáš Hušek

Riaditeľ produkcie, človek zodpovedný za veľké množstvo našich zájazdov. Rieši skupinové letenky pre našich klientov a spracováva ponuky firemných zájazdov na kľúč. Riadi destinačných manažérov a kontroluje chod spracovateľského centra. Takmer každý klient prechádza jeho rukami a klientov si pamätá aj niekoľko sezón dozadu. Služobne je druhou najdlhšie pôsobiacou osobou v BUBO. Zároveň je výborným sprievodcom do všetkých arabských a afrických krajín, do ktorých sa dá cestovať. Miluje Veľkú Britániu, futbalový klub CHELSEA a Mini. Je ženatý a má dve deti.

Zo zájazdu:

Tomáš Hušek

Posledná úprava článku | Prečítané: 2669

Odporúčame tieto zájazdy

E

Ázia  

India


náročnosť

16 dní

Trvanie

2950
E

Ázia  

Tibet, Nepál, India, Čína


náročnosť

0 dní

Trvanie

3770

Začiatok zimy vo Vietname

Dovolenka Vietnam, Kambodža
K

Ázia  

Vietnam, Kambodža


náročnosť

16 dní

Trvanie

2890
K

Amerika  

Karibik, Mexiko


náročnosť

16 dní

Trvanie

3210