Jordánsko, Palestína, Izrael

Cesta po miestach, kde sa to všetko začalo. Ponorte sa do histórie ľudstva, potraste ruku beduínom, zamyslite sa na miestach, kadiaľ kráčal Abrahám, Mojžiš a Ježiš a vychutnajte sladký mätový čaj. Započúvajte sa do trmy - vrmy na jeruzalemskom bazáre a do zvuku zvonov v Nazarete. Cestujte s nami do troch jedinečných krajín, ktoré spája Genesis.

Tomáš Hušek Tomáš Hušek Tomáš Hušek
Spokojnosť klientov
od 1 650,00 €

Jordánsko, Palestína, Izrael

10 dní
 • Tri krajiny, tri príbehy, tri pohľady na svet, tri náboženstvá
 • 25 rokov nepretržitých ciest na Blízky východ garantuje maximálnu odbornosť
 • Magická Petra, čarovné Wadi Rum, orientálny Jeruzalem, hrdá Masada, antický Jarash
 • Zájazd po stopách prorokov s rozšíreným, inovovaným programom
 

Odlet a prelet ponad Malú Áziu a Stredozemné more až do Jordánskeho hašemitského kráľovstva. Letisko kráľovnej Alie a transfer do nášho hotela v hlavnom meste Ammáne.

Po raňajkách sa presunieme na sever do najzachovalejšieho antického mesta v krajine. JARASH: antické mesto, kde je odkrytých len necelých 20 percent mesta. Dokonale zachované Cardo Maximus s vyjazdenými stopami od rímskych kočov, množstvo byzantských mozaík, divadlo, tetrapylóny. Mestu na križovatke karavánových ciest sa darilo. Uvidíte sami. Úrodná okolitá krajina s olivovými sadmi a drobným poľnohospodárstvom bude v kontraste s tým, čo uvidíme zajtra na juhu krajiny. V údolí Mŕtveho mora sa okúpete v najslanšom mori na svete a uvidíte, že nie je voda ako voda a niekde sa plávať naozaj nedá. Na vlastnej koži si vyskúšate nemožné. Zoberte si noviny, naozaj sa dajú čítať ležiac na vode! Z najnižšie položeného miesta na planéte Zem prejdeme na biblickú horu NEBO, kde je pochovaný prorok Mojžiš. 40 rokov putovania z Egypta po púšti ho priviedlo priamo sem, kde zhliadol vytúženú Zasľúbenú zem. Viete, prečo mu nebolo umožnené do nej vkročiť?

Pustíme sa smerom na juh, kde sa nám pred očami stále viac a viac odkrýva púšť, údolia sú širšie a na koniec sa nedá dovidieť. Predbiehame kamióny, ktoré čaká brutálna 18-hodinová cesta na hranice s Irakom. Naším ďalším cieľom je križiacky hrad KARAK. Monumentálna stavba, ktorá patrí medzi najväčšie križiacke hrady na svete a dlho bola poslednou baštou jeruzalemského kráľa. Viete, čo bolo obľúbenou kratochvíľou Raymonda du Chatillona? Púštnou diaľnicou sa presunieme do Petry. Welcome to Edom. Mojžišov príbeh je živý aj tu, keďže tu podľa príbehu udrel palicou do skaly a vytryskla voda. Švajčiarsky cestovateľ Burckhardt objavil toto skalné mesto v prestrojení v roku 1812. Tajomnú, ba priam magickú atmosféru si mesto udržalo dodnes. Jordánsko je krajinou beduínov a nikde nie je lepšie vidieť ich pôvodnú vlasť ako vo WADI RUM. Najkrajšia púšť krajiny skrýva údolie Wadi Rum, miesto, kde pôsobil aj Lawrence z Arábie a kde sa na pár chvíľ staneme beduínmi aj my.

Splnený sen. Celodenná prehliada Petry, ktorá je ukrytá hlboko v horách, ktorým dominuje Áronova hora s hrobkou Mojžišovho brata. Cez legendárny kaňon sa dostaneme pred červenú pokladnicu Khazneh, známej z filmu Indiana Jones. Kultúra antického kmeňa Nabatejcov sa nám ukáže v celej kráse. Mesto mŕtvych, kolonády, divadlo a do toho hra svetla na červenom pieskovci sa postarajú o nádherné zábery. Kto nájde odvahu a silu prekonať 800 schodov až na koniec, aby uvidel na vlastné oči skrytú perlu Ad Deir? Vo vstupných dverách, ktoré sú vysoké 8 metrov sa budete cítiť ako mravec. Cez Siq sa vrátime späť a zatvoríme za Petrou dvere. Ostane skrytá v týchto tichých, červených horách.

Po skorých raňajkách sa spustíme do hlbokého údolia Mŕtveho mora a ideme priamo k rieke Jordán. Ideme oblasťou, kde je biblická Sodoma a Gomora. Dramatický hraničný prechod medzi Jordánskom a Izraelom, kde sa pomaly dostaneme do reality tejto oblasti. Po absolvovaní všetkých formalít nás čaká Palestína. QUMRAN: miesto zvitkov od Mŕtveho mora, prechádzka po ruinách dávneho osídlenia, audiovizuálna prezentácia. Najstaršie a najnižšie položené mesto na svete JERICHO. Uvidíte, čo dokáže jedna trúba. Prosperujúca oáza pod hladinou mora a v tieni Hory pokušenia, miesta, kde Ježiš 40 dní odolával diablovi, ruiny starého Jericha, ktoré má viac ako desaťtisíc rokov..Z diaľky nás vítajú kupoly a veže jeruzalemských chrámov. večerný príchod do mesta, aké nemá na svete obdoby.

Celodenná prehliadka Jeruzalemu: staré mesto a jeho štyri štvrte moslimská, židovská, kresťanská a arménska, Skalný dóm a mešita Al Aksa. Miesto príbehov, kde Abrahám takmer obetoval Izáka, Múr nárekov, kam si aj Vy vložíte svoje prianie, Via Dolorosa a Chrám Božieho hrobu: miesto poslednej cesty Ježiša Krista. Krivoľaké uličky starého mesta, plné vôní a atmosféry, hora Sion, Večeradlo, Dávidova pevnosť, zvony a muezíni, Damašská brána, nikdy sa nekončiace príbehy Palestíny a Zasľúbenej zeme, sladký mätový čaj. S nami spoznáte toto mesto do poslednej bodky.

OLIVOVÁ HORA a Getsemanská záhrada, miesto Judášovej zrady, ale aj posledného spočinutia Panny Márie. Spoločne zídeme dole Olivovou horou s pohľadom na cintorín, z ktorého vstanú Židia ako prví v súdny deň. Údolie Kidrón a panoráma Jeruzalema. BETLEHEM: Bazilika Narodenia Ježiša Krista, najstarší kostol v Palestíne, Manger Square. Checkpointy a tvrdá realita. Čo sa skrýva za veľkým šedivým múrom? BETÁNIA: miesto Lazarovho zmŕtvychvstania a návrat do Jeruzalemu.

Na chvíľu sa ešte vrátime do Negevskej púšte, do pevnosti MASADA: Herodove paláce, miesto hrdinského boja Židov proti Rimanom. Presun na sever krajinym, NAZARET: najväčšie arabské mesto na izraelskom území. Bazilika Zvestovania a Kostol svätého Jozefa, Kána galilejská, miesto prvého a veľmi sympatického zázraku.

GENEZARETSKÉ JAZERO: úrodný kraj na úpätí Golanských výšin, miesta posvätené účinkovaním Ježiša Krista, Hora Blahoslavenestiev a miesto rozmnoženie chleba a rýb, Kristovo mesto Kafarnaum, krst vo vodách Jordánu, kóšer ryba v jednej z najlepších reštaurácií severného Izraela.

 

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku
 • 9x  ubytovanie v hoteloch strednej triedy 3* v dvojposteľových izbách
 • 9 x raňajky
 • privátnu dopravu klimatizovaným autobusom počas celého zájazdu
 • slovenského BUBO sprievodcu
 • 2 x večera
 • asistenčné služby CK BUBO
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti
 • letiskové transfery v Jordánsku
 • tajné BUBO informácie
 • hraničné poplatky
 • miestnych sprievodcov podľa potreby
 • jordánske víza a ich vybavenie

Cena nezahŕňa:

letiskové poplatky cca 265 eur, ostatnú stravu, vstupné do pamiatok a atrakcií  160 eur (exkluzívna cena iba pre CK BUBO a zahŕňa vstupné do: Jarash, Mt. Nebo, Mŕtve more,  Petru, Wadi Rum, Masadu, Qumrán, sprepitné),  cestovné poistenie a individuálne výdaje

 
 

Poznámka:

Hotely:

Al Anbat, Petra      a podobný    2 noci

Ramada Dead sea  a podobný    2 noci

Ibis Jerusalem        a podobný   3 noci

Casa Maria,Nazareth a podobný  2 noci

Toto sú naše preferované hotely. Hotely na konkrétnych termínoch sú niekedy aj iné. Závisí to od dostupnosti, obsadenosti a včasného prihlásenia sa. Štandardne však cca 70 percent hotelov je vždy rovnakých.

Letecká doprava:

Našou preferovanou leteckou spoločnosťou na tento zájazd je spoločnosť Austrian airlines s priamymi letmi do Ammánu a Tel Avivu.

Cena zahŕňa navyše:

Zdravotné odporúčania: Nie je povinné žiadne očkovanie. Každému odporúčame, aby sa pred cestou informoval o aktuálnej situácii u svojho lekára. BUBO nie je zdravotníckym zariadením.

Naši miestni partneri a vedenie BUBO však odporúča každému cestovateľovi do tejto oblasti, aby si skontroloval očkovanie proti tetanu a žltačke AB.

Na cestu je potrebný cestovný pas SR/ČR platný minimálne 6 mesiacov po návrate zo zájazdu a musí obsahovať aspoň 2 voľné strany.

Zobraziť galériu

Termíny a ceny

Termín Cena  
30.03.2017
08.04.2017
1 650,00 €
29.04.2017
08.05.2017
1 920,00 €
12.07.2017
21.07.2017
1 820,00 €
10.10.2017
19.10.2017
1 740,00 €
30.10.2017
08.11.2017
1 740,00 €

Živí pri Mŕtvom mori - luxusne

Vyplazujeme na Vás jazyky a takto Vás srdečne zdravíme z nášho Family zájazdu. Je to ohromná sranda kúpať sa tu. A potom sa namazať liečivým čiernym bahnom … No musíme si dávať pozor,…

ľuboš Fellner, BUBO
21
APR
08:20
2017

Famózny trekking v Petre

Mám ďalší sen. Navštíviť hrobku Aarona. Zdá sa to divné, veď som práve navštívil v Hebrone (pozrite si na tomto Fóre príspevok z Izraela v rovnakom období) hrobky mnohých starozákonných…

Ľuboš Fellner, BUBO
20
APR
07:24
2017
Peter Rea Peter Rea

Cesta po miestach, kde sa to všetko začalo. Ponoríme sa spolu do histórie ľudstva, podáme ruku beduínom, zamyslíme sa na miestach, kadiaľ kráčal Abrahám, Mojžiš a Ježiš a vychutnáme sladký mätový čaj. Započúvajte sa s nami do trmy - vrmy na jeruzalemskom bazáre a do zvuku zvonov v Nazarete.

Cesta po miestach, kde sa to všetko začalo. Ponoríme sa spolu do histórie ľudstva, podáme ruku beduínom, zamyslíme sa na miestach, kadiaľ kráčal Abrahám, Mojžiš a Ježiš a vychutnáme sladký mätový čaj…

Itinerár

 
Stiahnite si kompletný itinerár pre tento zájazd v prehľadnej podobe PDF formátu.
 

Stiahnuť itinerár


V sobotu 11.4.2015 sme sa vrátili zo zájazdu.Nedá sa opísať slovom,koľko zážitkov sme si priniesli domov.Veľká vďaka patrí hlavne nášmu delegátovi Peťovi Reovi,za úžasné informácie,organizáciu a starostlivosť.Ešte dlho budem čerpať energiu z tohto zájazdu,vďaka nemu.Odporúčam každému.Mirko a Jana Petríkovci
13. 4. 2015
Všetky tri navštívené krajiny sú úžasné a sršia históriou. Každý si tu príde na svoje. Ďakujem taktiež nášmu sprievodcovi Jurajovi, za super organizáciu a informácie, ktoré nám predal. Ešte raz vďaka za úžasný zájazd.
19. 10. 2014
Vzhľadom na odbor môjho štúdia som sa už dlho chystala navštíviť Blízky vychoď a kamaráť mi odporučil BUBO a aj tuto cestu, keďže pokrýva všetky krajiny, ktoré som chcela navštíviť a spoznať. Nevedela som, čo mám očakávať od organizovaného zájazdu, pretože takýmto spôsobom som doteraz ešte necestovala. Bola som však príjemné prekvapená od začiatku zájazdu, cez jeho priebeh, až po jeho koniec. Organizácia cesty bola perfektná. Náš sprievodca Juraj Ondrejčík odviedol úžasný kus práce a zahrňoval nás historickými informáciami, ako aj aktualitami z každej krajiny, každého navštíveného miesta a historickej pamiatky. Zvládal náš i zabaviť kvízmi, veselými príhodami a cestovateľskými historkami z jeho skúsenosti. Pre niekoho sa môže zdať, že návšteva Blízkeho východu je riskantná, alebo nebezpečná, kvôli tomu, ako médiá vykresľujú tieto krajiny a moslimský svet. Paradoxne, napríklad pre mňa bola Sýria tou najbezpečnejšou krajinou, akú som kedy navštívila a novy Bejrut mal raz Európskeho mesta.Všetky navštívené krajiny ponúkajú úžasné historické pamiatky , ako napriklad Palmyra, ci Petra a navyse, každá krajina sa prezentuje v priateľskom a nenásilnom duchu. Vrelo odporúčam tento zájazd s BUBO každému, kto chce zažiť na vlastnej koži odlišnú kultúru a chce sa stať na chvíľu súčasťou najdôležitejšej histórie v našich dejinách.
14. 10. 2014
Před několika dny jsme se vrátili z fantastického zájezdu s BUBO po Blízkém Východě (Syrie,Libanon.Jordánsko, Palestina, Izrael od 5.-22.7.2010 ). Jak jsedm slíbil, odeslal jsem ostatním účastníkům zájezdu naši společnou fotografii, pořízenou ve Vádí Rum na jihu Jordánska. A tu mi začaly docházet kromě poděkováníi i nadšené ohlasy na tento zájezd a to mě přimělo napsat těchto pár řádků. Všem nám postupně dochází, co jsme viděli a prožili, probíráme se stovkami fotografií, vybavujeme si navštívená místa i krásné a úsměvné okamžiky, společně prožité. Co se to s námi stalo? Vždyť většina z nás již navštívila různé kouty světa a tudíž by nás nemělo jen tak něco překvapit. Především zájezd byl perfektně připraven. Projížděli jsme několika zeměmi, spali ve více hotelích, postupně nás doprovázelo několik místních průvodců, vystřídali jsme několik autobusů, překračovali několik hranic ... vše klaplo bez nejmenšího zádrhelu. Ubytování v hotelích probíhalo rychle, což žíznivý turista , vyprahlý po celodenním programu zvláště ocení. Hotely samy byly na úrovni, ale všem nám učaroval ten v Damašku. Program zájezdu, deklarovaný v propozicích, byl splněn na více než 100%. Zvláštní poděkování patří vedoucímu zájezdu Jurajovi Ondrejčíkovi. Jeho klidné a vlídné vystupování vytvořilo velmi pohodovou atmosféru po celou dobu zájezdu. Ve spolupráci s místními průvodci nás poutavě informoval o navštívených místech, na památných místech předčítal z bible, při přesunech v autobuse nás přezkušoval" pomocí zábavných kvízů, organizoval a upřesňoval program na každý den, aby vše klaplo. A když odpoledne skončil oficiální program zájezdu, obětavě nás doprovázel na večerní vycházky po městech, na které se nedá zapomenout ( zeď nářků v Jeuzalémě v pátek večer, starý Damašek a jeho restaruace, noční taxi v Amánu, diskotéka v Bejrůtu aj.) Věcně nás připravil na možné zdlouhavé procedůry na hranicích, takže dobře připraveni a informováni jsem vše absolvovali bez komplikací. A v neposlední řadě musím pochválit nás, klienty. Bylo nás patnáct ve věku od středoškoláka po nás čerstvé penzisty, různých řemesel a bydlištěm z různých zemí. Všichni byli dochvilní, vzájemně ohleduplní, se zájmem o navštívená místa, nevyskytl se jediný škarohlíd. Máme pocit, že bychom se měli opět sejít a nejlépe na další akci BUBO. Dagmar a Mirko Kadlecovi.
16. 9. 2014
Pekne vás všetkých zdravím, 14.mája 2009 sme sa vrátili z krásneho výletu z krajín Blízkeho Východu počnúc Sýriou cez Libanon, Jordánsko, končiac Palestínou a Izraelom. Zájazd bol neuveriteľne plný krásnych zážitkov a dojmov, ktoré nám nikto počas nášho života nevezme. Chcem sa poďakovať v mojom a priateľovom mene za našu úžasnú sprievodkyňu Kamilku, ktorá je úžasná, milá, inteligentná a vždy rozvážne-pokojná žienka, s ktorou bolo všetko v úžasnej harmónii a pohode.A samozrejme aj všetkým pracantom z BUBO, pretože bolo naozaj všetko dokonale zabezpečené a zorganizované. Prajem vám všetkým veľa ďalších úspešných zájazdov pre ľudí, ktorí majú radi dokonalé zájazdy! S pozdravom Sylvia + Laco
6. 9. 2014
Zájazd Jordánsko / Palestína / Izrael sme absolvovali 01-10.5.2014. Bol to skvelý zážitok, ktorý silne doporučujeme každému. Zájazd bol skvele zorganizovaný a veľká vďaka patrí samotnému sprievodcovi Petrovie Rea. ORGANIZÁCIA do odletu Kancelária BUBO zabezpečila zájazd profesionálne. O zájazde sme boli perfektne informovaní. Organizačné pokyny boli zrozumiteľné a úplné. Napriek tomu, že sme sa prihlásili neskoro, tak kancelária zorganizovala pohodlnú alternatívnu dopravu a ku zvyšku skupiny sme sa pripojili hneď v prvý deň. ORGANIZÁCIA počas pobytu Sprievodca Peter je skúsený organizátor a celú skupinu (30 ľudí) zvládol bez problémov. Náročný harmonogram (presuny, vstupy) sme zvládli bez chýb a plynule. Pre nás bolo veľmi príjemné nestarať sa o nič :) Presuny neprebiehali v strese a ku koncu dňa sme mali čas aj na individuálne spoznávanie okolia. SPRIEVODCA Zájazd sme si vybrali práve kvôli sprievodcovi Petrovi, ktorý je mimoriadne vzdelaný o histórii krajiny, náboženstva, kultúre a súčasných pomeroch. Počas zájazdu sme získali komplexný obraz o miestach, ktoré sme navštívili. Peter nás zasypal neuveriteľným množstvom detailov z histórie a súčasnosti. Na zájazde sme sa dozvedeli detaily a súvislosti, ktorým sa v tradičných sprievodcovských knižkách nevenujú. Vzhľadom na komplikovanú históriu a súčasnosť krajiny sme ocenili, že skutočnosti vysvetľoval objektívne. Okrem skvelých sprievodcovských schopností je Peter veľmi spoločenský človek. Celkovo hodnotíme zájazd mimoriadne pozitívne práve vďaka Petrovi. Odporúčame každému, mladému aj starému :) Dusan a Iva
17. 5. 2014
Bubo,prajem ti príjemný deň! Tento komentár píšem na podnet profesionálneho,ľudského sprievodcu s otvorenou mysľou Petra Reu,ktorý ma sprevádzal cez Jordánsko,Palestínu a Izrael v marci 2014.Hoci je Peter rímsky katolík nemala som dojem,že preferuje svoj okruh.Dokonca ateista bol nadšený po skončení zájazdu.Tento zájazd je bohatý nielen na poznanie,ale aj na impresívne zážitky.Dve kultúry za desať dní.Všetky miesta od narodenia cez život a službu až po smrť Ježiša Krista. Tiež sme mali možnosť počuť jerišsku trúbu od umelcov v dobových odevoch.Vidieť západ slnka za hory nad Mŕtvym morom. Pobyt medzi beduínmi,ktorí nás previedli v karaváne na ťavách v púšti cez ktorú prechádzal staroveký izraelský národ do zasľúbenej zeme.Keď nám Peter na vrchu Nebo citoval z Biblie pasáž ako Boh Jehova poveruje Jozuu previesť Izrael do tejto zeme,pozerali sme rovno na Jericho,ešte viac to umocnilo moju túžbu vidieť ruiny tohoto mesta.Tu žiaľ musím pridať kritiku,lebo sklamanie z toho,že sme neboli na týchto jedinečných vykopávkach bol veľký. Navrhovala by som,aby ste toto mesto z itineráru vyradili,alebo doplnili : Jericho-zástavka na obed. Ak by som si mala ešte raz vybrať tento zájazd,určite by bol s Bubom! Na záver vám chcem poďakovať za praktickú visačku na kufor. Želám vám,aby nikdy žiadna kríza neukončila vašu činnosť.Dovidenia na niektorom z vášho zájazdu. Ingrid
14. 5. 2014
Len nedavno sme sa vratili zo zajazdu, a uz mi to chyba. Krajina,ludia s ktorymi som sa tam zoznamila. Bol to silny zazitok a dotklo sa to vo mne niecoho co mi asi ovplvyni tok mojho dalsieho zivota. Vrelo odporucujem kazdemu ci uz je mlady telom, alebo uz len duchom :) vsetko nam klapalo ako malo, ba este aj lepsie. Sprevadzali nas mensie zazraky, ako sa to do Svatej zeme aj patri :) Tusim kazdy z nas si z toho zajazdu nieco odniesol, ja som to teda urcite urobila, a som rada ze som sa zucastnila. To co sa vidi v spravach je to najhorsie z najhorsieho, no ja som sa ani chvilku necitila byt v ohrozeni, prave naopak. Ludia, nebojte sa a pridte sa pozriet sami. Je to naozaj zazrak! :) Ja uz teraz viem, ze sa tam jeden pekny den este vratim. Edina
10. 4. 2014
V oktobri som sa zucastnila zajazdu Jordansko-Palestina-Izrael a bola som nadsena. Krajiny s neskutocnou historiou, roznymi nabozenstvami, milymi ludmi a nadhernymi miestami. Ci uz Petra, Wadi Rum, Mrtve more, Jeruzalem, Betlehem, Masada, Geezaretske jazero, Akko... kazde vas niecim oslovi a uchvati. Po organizacnej stranke niet co vycitat a ak budete mat stastie a pojde s Vami Peto Rea (mily, ochotny, scitany clovek milujuci tieto krajiny) budete mat zazitok na cely zivot. Takze hor sa do zaslubenej zeme. Dana
9. 12. 2013
Vrátili sme sa zo zájazdu Jordánsko,Palestína Izrael a bolo to nádherné po všetkých stránkach. Historickej.geografickej aj duchovnej. Bravo BUBO a vďaka Peter Rea za Tvoje encyklopedické vedomosti. Ľubica a Ivan Wlachovskí 22.10.2013
22. 10. 2013