Izrael, Jordánsko komfortne

Jordánsko, Palestína, Izrael

Cesta po miestach, kde sa to všetko začalo. Ponorte sa do histórie ľudstva, potraste ruku beduínom, zamyslite sa na miestach, kadiaľ kráčal Abrahám, Mojžiš a Ježiš a vychutnajte sladký mätový čaj. Započúvajte sa do trmy - vrmy na jeruzalemskom bazáre a do zvuku zvonov v Nazarete. Cestujte s nami do troch jedinečných krajín, ktoré spája Genesis. Záver zájazdu s relaxom pri Mŕtvom mori a liečebnými procedúrami. Pohodlná, komfortná cesta.

Tomáš Hušek Tomáš Hušek Tomáš Hušek
Spokojnosť zákazníkov
od 1 551 €

Jordánsko, Palestína, Izrael

10 dní
Termíny a ceny Objednaj zájazd
 • Výborný záver cesty spojený s oddychom pri Mŕtvom mori
 • 25 rokov nepretržitých ciest na Blízky východ garantuje maximálnu odbornosť
 • Magická Petra, čarovné Wadi Rum, orientálny Jeruzalem, hrdá Masada, antický Jarash
 • Zájazd po stopách prorokov s rozšíreným, inovovaným programom
Zobraziť mapu

Odlet a prílet do Tel Avivu. Transfer do Nazaretu. Kávička s kardamonom alebo čerstvá šťava z granátových jabĺk, rybí trh a atmosféra ako vystrihnutá s románov o Oriente a naša prvá noc v zemi zasľúbenej.

Okolo Genezaretského jazera sa pozrieme na miesta kde žil učil Ježiš Kristus, namočíme si nohy a nakŕmime rybičky v biblickej rieke Jordán na krstnom mieste Yardenit, Pozrieme sa na miesto zázračného rozmnoženia chleba a rýb a poprechádzame sa po vykopávkach mesta Kafarnaum , kde Ježiš učil v Bielej synagóge a vzkriesil dcéru správcu Yaira. Presun na Mt. Bental, kde sa temnými chodbami bunkra na bývalej základni izraelskej armády dostaneme na post pozorovateľov OSN, s ktorými sa môžeme porozprávať o súčasnej situácii v DMZ (demilitarizovanej zóne) medzi Izraelom a Sýriou, pohľad na 2 km vzdialenú Quneitru v Sýrii, kávička a koláčik v Cofee Annan, kaviarničke v oblakoch. NAZARET: najväčšie arabské mesto na izraelskom území. Bazilika Zvestovania a Kostol svätého Jozefa.

Presun cez Západný breh a checkpoint do Júdei (2 hod.). Po ceste krátka zastávka na Palestínskom autonómnom území v Jerichu, najstaršom meste na svete, ochutnávka miestneho ovocia (¾ hod.) a pohľad na Horu pokušenia, kde Ježiš 40 dní odolával diablovi. Obed na brehu Mŕtveho mora v kibbutzi v Qumráne, krátky film a prechádzka po pozostatkoch kolónie Eséncov, ktorí nám zanechali zvitky od Mŕtveho mora (1,5 hod.), MASADA: Herodove paláce, miesto hrdinského boja Židov proti Rimanom. Výstup z „nadmorskej“ výšky 425 m pod úrovňou mora do hlavného mesta a posvätného Jeruzalema (¾ hod.), ktorý leží v Júdskych horách (cca 700 m.n.m.), večerná prechádzka Starým mestom k osvetlenému Múru nárekov, dych tisícročí, ale aj prvé dotyky s realitou blízkovýchodnej politiky a súčasného života.

Celodenná prehliadka Jeruzalemu. Našu detailnú prehliadku všetkých kútov starého mesta jeruzalemského začíname skoro ráno návštevou duchovného centra Jeruzalema. Na Chrámovej hore stál skvostný Šalamúnov chrám, posvätné miesto všetkých Židov, odkiaľ vyhnal Ježiš kupcov a kde stojí Chrám skaly a mešita Al Aksa, tretie najposvätnejšie miesto všetkých moslimov. Počas prechádzky po tomto mieste plnom duchovna, ale aj konfliktov pochopíme podstatu blízkovýchodného problému. Pri pohľade na Olivovú horu a obrovský židovský cintorín na nej sa porozprávame o zaujímavých predpisoch, zvykoch a podobách života ortodoxných židov. Viete čo sú to cicit? A koľko je na nich uzlíkov? Cez Leviu bránu sa presunieme z Har HaBait, alebo Haram eSharif na začiatok Krížovej cesty, teda Via Dolorosa, kde už pri prvom zo štrnástich zastavení zistíme, že ideme po nesprávnej ceste. Ale na základe stáročnej tradície si postupne prejdeme všetkých deväť zastavení, ktoré sa nachádzajú v uličkách starého Jeruzalema a potom si dôkladne, ale naozaj dôkladne prejdeme Chrám Božieho hrobu. Najprv sa pozrieme na jeho strechu, potom budeme neveriaco krútiť hlavou nad jedným rebríkom a nakoniec skončíme hlboko v podzemí na mieste, kde sv. Helena objavila Pravý kríž. Zo všetkých strán si poobzeráme nedávno zrekonštruovanú Edikulu a pri troche šťastia sa dostaneme aj dovnútra maličkej miestnôstky, kde sa túžia pokloniť milióny veriacich. Kiss and go! Kto má hlad, zaženie ho pravou šawarmou alebo úžasným felafelom v Muristane, kde pred 1000 rokmi ošetrovali johaniti pútnikov do Svätej zeme. Cez židovskú štvrť s nádhernými vykopávkami západného Carda, umeleckými obchodíkmi s krásnymi striebornými judaikami a okolo znovu postavenej synagógy Churva (pozor na výslovnosť !) až na bájnu horu Sion. Na prízemí synagóga plná kníšucich sa a modliacich Židov, na poschodí Večeradlo a hlasné spevy letničiarskych kresťanov. Miesto, kde zomrela Panna Mária, ale aj miesto, kde je pochovaný jediný nacista v Izraeli. Jeho meno bolo Oskar Schindler. Vrcholom nášho celodenného objavovania jeruzalemských zákutí a tajomstiev je Západný múr. 28 radov obrovských kameňov z čias Herodesa vidí každý, ale pod povrchom je ešte ďalších 17 vrstiev kameňa a ten najväčší váži 500 ton a je dlhý 14 metrov! Podstatným je však genius loci, teda to, že tieto miesta sú najsvätejšími pre všetkých veriacich Židov. Tí sa tu neustále modlia a očakávajú príchod Mesiáša. Pre nás exotické a vizuálne veľmi zaujímavé pozorovanie rôzne odetých veriacich, kožušinové čiapky otcov rodín, cúvajúce slečny, odkazy a priania na papierikoch v škárach múru..... My však vieme, že tým najdôležitejším je tu šchina, teda prítomnosť božieho Ducha. Arabská časť starého mesta a tisícročná obchodná ulica, ktorá končí pri najkrajšej mestskej bráne Damašskej bráne. Islam, judaizmus a kresťanstvo, každý má svoje nezastupiteľné miesto v meste. Bez nich by to nebolo ono.

OLIVOVÁ HORA a Getsemanská záhrada, miesto Judášovej zrady, miesto posledného spočinutia Panny Márie. Spoločne zídeme dole Olivovou horou s pohľadom na cintorín, ktorý vstane ako prvý v súdny deň. Údolie Kidrón a panoráma Jeruzalemu. BETLEHEM: Bazilika narodenia Ježiša Krista, najstarší kostol v Palestíne, Manger Square. Checkpointy a tvrdá realita. Čo sa skrýva za veľkým šedým múrom? Betánia a Lazarova hrobka.

Po skorých raňajkách sa spustíme do hlbokého údolia Mŕtveho mora a ideme priamo k rieke Jordán. Ideme oblasťou kde bola biblická Sodoma a Gomora. Dramatický hraničný prechod medzi Izraelom a Jordánskom a pomaly sa dostaneme do reality tejto oblasti. Po absolvovaní všetkých formalít nás čaká Jordánsko. Z najnižšie položeného miesta na planéte Zem prejdeme na biblickú horu NEBO, kde je pochovaný prorok Mojžiš. 40 rokov putovania z Egypta po púšti ho priviedlo priamo sem, kde zhliadol vytúženú Zasľúbenú zem. Viete, prečo mu nebolo umožnené do nej vkročiť? Pokračujeme do legendárneho mesta Petra po púštnej diaľnici až prídeme k Mojžišovmu prameňu, keďže tu podľa príbehu udrel palicou do skaly a vytryskla voda. Nocľah Petra.

Jeden z divov sveta....PETRA. Švajčiarsky cestovateľ Burckhardt objavil toto mesto v prestrojení v roku 1812. Tajomnú, ba priam magickú atmosféru si mesto udržalo dodnes. Splnený sen. Celodenná prehliada Petry, ktorá je ukrytá hlboko v horách, ktorým dominuje Áronova hora s hrobkou Mojžišovho brata. Cez legendárny kaňon sa dostaneme pred červenú pokladnicu Khazneh, známej z filmu Indiana Jones. Kultúra antického kmeňa Nabatejcov sa nám ukáže v celej kráse. Mesto mŕtvych, kolonády, divadlo a do toho hra svetla na červenom pieskovci sa postarajú o nádherné zábery. Aktívnejší vystúpia až na úplný koniec k najväčšej pamiatke Deir. Vo vstupných dverách, ktoré sú vysoké 8 metrov sa budete cítiť ako mravec. Cez Siq sa vrátime späť a zatvoríme za Petrou dvere. Ostane skrytá v týchto tichých, červených horách.

Z Wadi Musa sa presunieme (cca 1,5 hod.) na najjužnejší bod našej cesty po stopách Mojžiša, do údolia Wadi Rum s nádhernou púštnou scenériou, kde pre 100 rokmi pôsobil aj T. E. Lawrence a kde sa na sekundu staneme beduínmi aj my, keď sa povozíme po púšti a navštívime týchto pôvodných obyvateľov krutej púšte. Naším ďalším cieľom je križiacky hrad KARAK. Monumentálna stavba, ktorá patrí medzi najväčšie križiacke hrady na svete a dlho bola poslednou baštou jeruzalemského kráľa. Viete, čo bolo obľúbenou kratochvíľou Raymonda du Chatillona? Púštnou diaľnicou sa presunieme k Mŕtvemu moru. Západ slnka na Mŕtvym morom.

Po raňajkách sa presunieme na sever do najzachovalejšieho antického mesta v krajine. JARASH: antické mesto, kde je odkrytých len necelých 20 percent mesta. Dokonale zachované Cardo Maximus s vyjazdenými stopami od rímskych kočov, množstvo byzantských mozaík, divadlo, tetrapylóny. Mestu na križovatke karavánových ciest sa darilo. Uvidíte sami. Úrodná okolitá krajina s olivovými sadmi a drobným poľnohospodárstvom bude v kontraste s tým, čo uvidíme zajtra na juhu krajiny. V údolí Mŕtveho mora sa okúpete v najslanšom mori na svete a uvidíte, že nie je voda ako voda a niekde sa plávať naozaj nedá. Na vlastnej koži si vyskúšate nemožné. Zoberte si noviny, naozaj sa dajú čítať ležiac na vode! Relax, oddych a liečebné procedúry v Mŕtvom mori.Uvidíte, že nie je voda ako voda a niekde sa plávať naozaj nedá. Na vlastnej koži si vyskúšate nemožné. Zoberte si noviny, naozaj sa dajú čítať ležiac na vode! Výborný hotel, strava a fantastické miesto, ste predsa na najnižšie položenom mieste na svete!! Mŕtve more je jedinečný fenomén, ktorý Vám pripravý nezabudnuteľný zážitok. Má rozlohu 1050 km2 a je najnižšie položenou vodnou plochou na zemeguli. Voda v mŕtvom mori obsahuje 10x viac solí ako obyčajná morská voda. Na pobreží sú nánosy bahna, ktoré majú takisto ako voda významné liečebné účinky na ľudský organizmus. Na nervový systém pôsobí kombinácia vody, vzduchu a bahna s veľkým množstvom jódu a brómu, ďalej síra a horčík pomáhajú liečiť kožné choroby a draslík pôsobí na artritídu a reumu. Pri príchode k morskému brehu môžete zabudnúť na prirodzené nutkanie nás stredozemcov z krajiny bez mora, kedy sa s radosťou malého dieťaťa vrháme do vôd aby sme sa čo najrýchlejšie ponorili pod hladinu. Odhliadnuc od toho, že pri mŕtvom mori sa Vám to kvôli vysokej hustote tak ľahko nepodarí , tak by ste súčasne zažili silu koncentrácie solí a minerálov v podobe niekoľko hodín intenzívneho štípania očí a ostatných otvorov na hlave do ktorých by sa voda z mŕtveho mora dostala. Aby ste naplno využili potenciál liečebnej sily mŕtveho mora, dodržujte nasledujúce pravidlá: 1: plávajte, lepšie povedané nadnášajte sa vo vode mŕtveho mora 10 - 15 minút. Nesnažte sa ponárať hlavu pod vodu, nerobte prudké pohyby, aby ste nešpliechali na seba, alebo iného človeka. 2: vyjdite na breh a ponatierajte sa bahnom. Bahno nedávajte do tesnej blízkosti očí, úst, nosa a uší. 3: počkajte na brehu 15 až 20 minút, kým bahno dokonale uschne na Vašom tele 4: vráťte sa do mora a zmite zo seba všetko bahno. Zostaňte vo vode maximálne ďaľších 10 minút. 5: vyjdite na breh a použite sprchu na brehu na starostlivé osprchovanie celého tela. Túto procedúru ideálne urobte 2x denne. Pokiaľ sa Vám žiada viac kúpania, využite širokú škálu bazénov s menej slanou morskou vodou alebo aj sladkou vodou na brehu.

Transfer na letisko v Ammáne a odlet domov.

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku
 • 9x  ubytovanie v hoteloch strednej triedy 3* v dvojposteľových izbách
 • 9 x raňajky
 • privátnu dopravu klimatizovaným autobusom počas celého zájazdu
 • slovenského BUBO sprievodcu
 • 2 x večera
 • asistenčné služby  BUBO
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti
 • letiskové transfery v Jordánsku
 • tajné BUBO informácie
 • hraničné poplatky
 • miestnych sprievodcov podľa potreby
 • jordánske víza a ich vybavenie

– šťastnú visačku na batožinu

Cena nezahŕňa:

letiskové poplatky, ostatnú stravu, vstupné do pamiatok a atrakcií (Jarash, Mt. Nebo, Mŕtve more,  Petra, Wadi Rum, Masada, Getsemanská záhrada, Qumrán),  cestovné poistenie a individuálne výdaje, výstupný poplatok z Izraela.

Poznámka:

Zdravotné odporúčania: Nie je povinné žiadne očkovanie. Každému odporúčame, aby sa pred cestou informoval o aktuálnej situácii u svojho lekára. BUBO nie je zdravotníckym zariadením.

Naši miestni partneri a vedenie BUBO odporúčajú každému cestovateľovi, aby si skontroloval očkovanie proti tetanu a žltačke AB. Sú to choroby, ktoré môžete dostať doma, na záhrade či pri trekingu pralesom. Myslite dopredu a nezabudnite na platné cestovné poistenie.

Zaujímavý blog o zdraví na cestách nájdete aj na https://bubo.sk/blog/ked-su-tropicke-choroby-konickom

Cestovný doklad: Na cestu je potrebný cestovný pas SR/ČR platný minimálne 6 mesiacov po návrate zo zájazdu a musí obsahovať aspoň 2 voľné strany.

Hotely:

Al Anbat, Petra      a podobný    2 noci

Ramada Dead sea  a podobný    2 noci

Ibis Jerusalem        a podobný   3 noci

Rimonim,Nazareth a podobný  2 noci

Toto sú naše preferované hotely. Hotely na konkrétnych termínoch sú niekedy aj iné. Závisí to od dostupnosti, obsadenosti a včasného prihlásenia sa. Štandardne však cca 70 percent hotelov je vždy rovnakých.

Letecká doprava:

Našou preferovanou leteckou spoločnosťou na tento zájazd je spoločnosť Austrian airlines s priamymi letmi do Ammánu a Tel Avivu. Ak nie sú, tak používame spoločnosť Lufthansa, či Turkish airlines.

Termíny a ceny

Termín Cena  
30.10.2017
08.11.2017
1 740 €
Objednať
02.03.2018
11.03.2018
1 645 € 1 750 €
Objednať
29.03.2018
07.04.2018
1 645 € 1 750 €
Objednať
27.04.2018
06.05.2018
1 645 € 1 750 €
Objednať
13.07.2018
22.07.2018
1 645 € 1 750 €
Objednať
12.10.2018
21.10.2018
1 551 € 1 650 €
Objednať
26.10.2018
04.11.2018
1 551 € 1 650 €
Objednať

Odporúčame

Novoročná akcia

Sri Lanka
11 dní
1 780 € 1 673 €

Novoročná akcia

Kuba

Kuba - All inclusive

09.03. → 20.03.2018 +28 ter.
12 dní
2 180 € 2 049 €

J Jana Sokolova

 
Keď sa naša rodina a okolie dozvedeli kam mame namierené na dovolenku veľmi sa divili a odhovárali nás, že je to nebezpečné. Niežeby sme troška nemali obavu, ale túžba po poznaní bola väčšia. Po návrate môžem povedať, že neľutujem toto rozhodnutie a celý pobyt bol úžasný. o všetkých krajinách bol pokoj, niekde boli hliadky, ale nejaký pocit nebezpečenstva sme nezažili. Krásny západ slnka pri mori v Bejrúte, ktoré sa snaží opäť získať slovu tvár, pamiatky v Biblose, Baalbaku sú nezabudnuteľné. Jordánsko - Petra, Mŕtve more, hora Nebo - ďalšie perličky zájazdu. Čo bol pre mňa najväčší zážitok bol Jeruzalem. je to až neuveriteľné aká rozmanitosť môže byť na jednom mieste. Asi všetci sme si užili históriu pri Genezaretskom jazere a ochutnali aj Petrovu rybu. Musím sa tiež poďakovať nášmu sprievodcovi za jeho úžasné sprievodné slovo, bez tohto by to bolo ako pozerať telku bez zvuku.

Ďakujem za nezabudnuteľnú a bezpečnú dovolenku
Jana

J Jana Petríková

 
V sobotu 11.4.2015 sme sa vrátili zo zájazdu.Nedá sa opísať slovom,koľko zážitkov sme si priniesli domov.Veľká vďaka patrí hlavne nášmu delegátovi Peťovi Reovi,za úžasné informácie,organizáciu a starostlivosť.Ešte dlho budem čerpať energiu z tohto zájazdu,vďaka nemu.Odporúčam každému.Mirko a Jana Petríkovci

J Jana Petríková

 
V sobotu 11.4.2015 sme sa vrátili zo zájazdu.Nedá sa opísať slovom,koľko zážitkov sme si priniesli domov.Veľká vďaka patrí hlavne nášmu delegátovi Peťovi Reovi,za úžasné informácie,organizáciu a starostlivosť.Ešte dlho budem čerpať energiu z tohto zájazdu,vďaka nemu.Odporúčam každému.Mirko a Jana Petríkovci

A Aďa

 
Všetky tri navštívené krajiny sú úžasné a sršia históriou. Každý si tu príde na svoje. Ďakujem taktiež nášmu sprievodcovi Jurajovi, za super organizáciu a informácie, ktoré nám predal. Ešte raz vďaka za úžasný zájazd.

L Lucia T.

 
Vzhľadom na odbor môjho štúdia som sa už dlho chystala navštíviť Blízky vychoď a kamaráť mi odporučil BUBO a aj tuto cestu, keďže pokrýva všetky krajiny, ktoré som chcela navštíviť a spoznať. Nevedela som, čo mám očakávať od organizovaného zájazdu, pretože takýmto spôsobom som doteraz ešte necestovala. Bola som však príjemné prekvapená od začiatku zájazdu, cez jeho priebeh, až po jeho koniec. Organizácia cesty bola perfektná. Náš sprievodca Juraj Ondrejčík odviedol úžasný kus práce a zahrňoval nás historickými informáciami, ako aj aktualitami z každej krajiny, každého navštíveného miesta a historickej pamiatky. Zvládal náš i zabaviť kvízmi, veselými príhodami a cestovateľskými historkami z jeho skúsenosti. Pre niekoho sa môže zdať, že návšteva Blízkeho východu je riskantná, alebo nebezpečná, kvôli tomu, ako médiá vykresľujú tieto krajiny a moslimský svet. Paradoxne, napríklad pre mňa bola Sýria tou najbezpečnejšou krajinou, akú som kedy navštívila a novy Bejrut mal raz Európskeho mesta.Všetky navštívené krajiny ponúkajú úžasné historické pamiatky , ako napriklad Palmyra, ci Petra a navyse, každá krajina sa prezentuje v priateľskom a nenásilnom duchu. Vrelo odporúčam tento zájazd s BUBO každému, kto chce zažiť na vlastnej koži odlišnú kultúru a chce sa stať na chvíľu súčasťou najdôležitejšej histórie v našich dejinách.

D Dagmar a Mirko Kadlecovi

 
Před několika dny jsme se vrátili z fantastického zájezdu s BUBO po Blízkém Východě (Syrie,Libanon.Jordánsko, Palestina, Izrael od 5.-22.7.2010 ). Jak jsedm slíbil, odeslal jsem ostatním účastníkům zájezdu naši společnou fotografii, pořízenou ve Vádí Rum na jihu Jordánska. A tu mi začaly docházet kromě poděkováníi i nadšené ohlasy na tento zájezd a to mě přimělo napsat těchto pár řádků. Všem nám postupně dochází, co jsme viděli a prožili, probíráme se stovkami fotografií, vybavujeme si navštívená místa i krásné a úsměvné okamžiky, společně prožité. Co se to s námi stalo? Vždyť většina z nás již navštívila různé kouty světa a tudíž by nás nemělo jen tak něco překvapit. Především zájezd byl perfektně připraven. Projížděli jsme několika zeměmi, spali ve více hotelích, postupně nás doprovázelo několik místních průvodců, vystřídali jsme několik autobusů, překračovali několik hranic ... vše klaplo bez nejmenšího zádrhelu. Ubytování v hotelích probíhalo rychle, což žíznivý turista , vyprahlý po celodenním programu zvláště ocení. Hotely samy byly na úrovni, ale všem nám učaroval ten v Damašku. Program zájezdu, deklarovaný v propozicích, byl splněn na více než 100%. Zvláštní poděkování patří vedoucímu zájezdu Jurajovi Ondrejčíkovi. Jeho klidné a vlídné vystupování vytvořilo velmi pohodovou atmosféru po celou dobu zájezdu. Ve spolupráci s místními průvodci nás poutavě informoval o navštívených místech, na památných místech předčítal z bible, při přesunech v autobuse nás přezkušoval" pomocí zábavných kvízů, organizoval a upřesňoval program na každý den, aby vše klaplo. A když odpoledne skončil oficiální program zájezdu, obětavě nás doprovázel na večerní vycházky po městech, na které se nedá zapomenout ( zeď nářků v Jeuzalémě v pátek večer, starý Damašek a jeho restaruace, noční taxi v Amánu, diskotéka v Bejrůtu aj.) Věcně nás připravil na možné zdlouhavé procedůry na hranicích, takže dobře připraveni a informováni jsem vše absolvovali bez komplikací. A v neposlední řadě musím pochválit nás, klienty. Bylo nás patnáct ve věku od středoškoláka po nás čerstvé penzisty, různých řemesel a bydlištěm z různých zemí. Všichni byli dochvilní, vzájemně ohleduplní, se zájmem o navštívená místa, nevyskytl se jediný škarohlíd. Máme pocit, že bychom se měli opět sejít a nejlépe na další akci BUBO. Dagmar a Mirko Kadlecovi.

S Sylvia a Laco

 
Pekne vás všetkých zdravím, 14.mája 2009 sme sa vrátili z krásneho výletu z krajín Blízkeho Východu počnúc Sýriou cez Libanon, Jordánsko, končiac Palestínou a Izraelom. Zájazd bol neuveriteľne plný krásnych zážitkov a dojmov, ktoré nám nikto počas nášho života nevezme. Chcem sa poďakovať v mojom a priateľovom mene za našu úžasnú sprievodkyňu Kamilku, ktorá je úžasná, milá, inteligentná a vždy rozvážne-pokojná žienka, s ktorou bolo všetko v úžasnej harmónii a pohode.A samozrejme aj všetkým pracantom z BUBO, pretože bolo naozaj všetko dokonale zabezpečené a zorganizované. Prajem vám všetkým veľa ďalších úspešných zájazdov pre ľudí, ktorí majú radi dokonalé zájazdy! S pozdravom Sylvia + Laco

 

 
Zájazd Jordánsko / Palestína / Izrael sme absolvovali 01-10.5.2014. Bol to skvelý zážitok, ktorý silne doporučujeme každému. Zájazd bol skvele zorganizovaný a veľká vďaka patrí samotnému sprievodcovi Petrovie Rea. ORGANIZÁCIA do odletu Kancelária BUBO zabezpečila zájazd profesionálne. O zájazde sme boli perfektne informovaní. Organizačné pokyny boli zrozumiteľné a úplné. Napriek tomu, že sme sa prihlásili neskoro, tak kancelária zorganizovala pohodlnú alternatívnu dopravu a ku zvyšku skupiny sme sa pripojili hneď v prvý deň. ORGANIZÁCIA počas pobytu Sprievodca Peter je skúsený organizátor a celú skupinu (30 ľudí) zvládol bez problémov. Náročný harmonogram (presuny, vstupy) sme zvládli bez chýb a plynule. Pre nás bolo veľmi príjemné nestarať sa o nič :) Presuny neprebiehali v strese a ku koncu dňa sme mali čas aj na individuálne spoznávanie okolia. SPRIEVODCA Zájazd sme si vybrali práve kvôli sprievodcovi Petrovi, ktorý je mimoriadne vzdelaný o histórii krajiny, náboženstva, kultúre a súčasných pomeroch. Počas zájazdu sme získali komplexný obraz o miestach, ktoré sme navštívili. Peter nás zasypal neuveriteľným množstvom detailov z histórie a súčasnosti. Na zájazde sme sa dozvedeli detaily a súvislosti, ktorým sa v tradičných sprievodcovských knižkách nevenujú. Vzhľadom na komplikovanú históriu a súčasnosť krajiny sme ocenili, že skutočnosti vysvetľoval objektívne. Okrem skvelých sprievodcovských schopností je Peter veľmi spoločenský človek. Celkovo hodnotíme zájazd mimoriadne pozitívne práve vďaka Petrovi. Odporúčame každému, mladému aj starému :)
Dusan a Iva

 

 
Zájazd Jordánsko / Palestína / Izrael sme absolvovali 01-10.5.2014. Bol to skvelý zážitok, ktorý silne doporučujeme každému. Zájazd bol skvele zorganizovaný a veľká vďaka patrí samotnému sprievodcovi Petrovie Rea. ORGANIZÁCIA do odletu Kancelária BUBO zabezpečila zájazd profesionálne. O zájazde sme boli perfektne informovaní. Organizačné pokyny boli zrozumiteľné a úplné. Napriek tomu, že sme sa prihlásili neskoro, tak kancelária zorganizovala pohodlnú alternatívnu dopravu a ku zvyšku skupiny sme sa pripojili hneď v prvý deň. ORGANIZÁCIA počas pobytu Sprievodca Peter je skúsený organizátor a celú skupinu (30 ľudí) zvládol bez problémov. Náročný harmonogram (presuny, vstupy) sme zvládli bez chýb a plynule. Pre nás bolo veľmi príjemné nestarať sa o nič :) Presuny neprebiehali v strese a ku koncu dňa sme mali čas aj na individuálne spoznávanie okolia. SPRIEVODCA Zájazd sme si vybrali práve kvôli sprievodcovi Petrovi, ktorý je mimoriadne vzdelaný o histórii krajiny, náboženstva, kultúre a súčasných pomeroch. Počas zájazdu sme získali komplexný obraz o miestach, ktoré sme navštívili. Peter nás zasypal neuveriteľným množstvom detailov z histórie a súčasnosti. Na zájazde sme sa dozvedeli detaily a súvislosti, ktorým sa v tradičných sprievodcovských knižkách nevenujú. Vzhľadom na komplikovanú históriu a súčasnosť krajiny sme ocenili, že skutočnosti vysvetľoval objektívne. Okrem skvelých sprievodcovských schopností je Peter veľmi spoločenský človek. Celkovo hodnotíme zájazd mimoriadne pozitívne práve vďaka Petrovi. Odporúčame každému, mladému aj starému :)
Dusan a Iva

 

 
Bubo,prajem ti príjemný deň! Tento komentár píšem na podnet profesionálneho,ľudského sprievodcu s otvorenou mysľou Petra Reu,ktorý ma sprevádzal cez Jordánsko,Palestínu a Izrael v marci 2014.Hoci je Peter rímsky katolík nemala som dojem,že preferuje svoj okruh.Dokonca ateista bol nadšený po skončení zájazdu.Tento zájazd je bohatý nielen na poznanie,ale aj na impresívne zážitky.Dve kultúry za desať dní.Všetky miesta od narodenia cez život a službu až po smrť Ježiša Krista. Tiež sme mali možnosť počuť jerišsku trúbu od umelcov v dobových odevoch.Vidieť západ slnka za hory nad Mŕtvym morom. Pobyt medzi beduínmi,ktorí nás previedli v karaváne na ťavách v púšti cez ktorú prechádzal staroveký izraelský národ do zasľúbenej zeme.Keď nám Peter na vrchu Nebo citoval z Biblie pasáž ako Boh Jehova poveruje Jozuu previesť Izrael do tejto zeme,pozerali sme rovno na Jericho,ešte viac to umocnilo moju túžbu vidieť ruiny tohoto mesta.Tu žiaľ musím pridať kritiku,lebo sklamanie z toho,že sme neboli na týchto jedinečných vykopávkach bol veľký. Navrhovala by som,aby ste toto mesto z itineráru vyradili,alebo doplnili : Jericho-zástavka na obed. Ak by som si mala ešte raz vybrať tento zájazd,určite by bol s Bubom! Na záver vám chcem poďakovať za praktickú visačku na kufor. Želám vám,aby nikdy žiadna kríza neukončila vašu činnosť.Dovidenia na niektorom z vášho zájazdu.

Ingrid