Srí Lanka, južná India

Sri Lanka, India

Logická kombinácia ostrova cejlónskeho čaju s najzelenšími časťami Indie. Najkrajšie pamiatky Srí Lanky, slávna Sigiriya, sloní sirotinec v Pinnawale a najvýznamnejšie hinduistické pamiatky sveta. Bájny Madurai, židovská štvrť v Kochi. Táto cesta vás prekvapí.

Ján Zachar Ján Zachar Ján Zachar
Spokojnosť zákazníkov
od 2 430 €

Sri Lanka, India

16 dní
Termíny a ceny Objednaj zájazd
 • poznanie potrebné na túto cestu
  20 rokov skúseností na Srí Lanke aj v Indii
  špičkoví slovenský sprievodcovia
  plná penzia a noc na houseboatoch v cene
Zobraziť mapu

Prílet do COLOMBA, hlavného mesta ostrova. Chystáte sa spoznať ostrov prezývaný “Perla Indického oceánu” lepšie než 99% domácich. Vojna medzi Sinhálcami a Tamilcami trvala tak dlho, že sever krajiny je absolútne neznámy. Aj keď vojna skončila už v roku 2009 a v krajine odvtedy vládne mier, Vy bude jedni z prvých turistov. Vychutnajte si to privilégium! Transfer krížom cez sviežu prírodu trópov do najstaršieho hlavného mesta. ANURADHAPURA (UNESCO): založená v 4. storočí pred n. l. bola počas 1400 rokov hlavným mestom Sinhálska, rozlohou veľká ako dnešný Paríž. Škoricové, ananásové plantáže, sýtozelené ryžové polia. Najlepšie banány ambulla budete zapíjať kokosovým arakom, BUBO Vás pozýva. Ruwanwelisaya vysoká 103 metrov je najkrajšia pagoda krajiny, biela, majestátna a nádherná. Prečo sa budhisti usmievajú a sú tak šťastní? Spýtajte sa na to mnícha, ktorý stojí vedľa vás! Poprechádzame sa popod korunu Sri Maha Bodhiya, najposvätnejšieho stromu budhizmu, ktorý pochádza z pôvodného stromu pod ktorým získal Budha osvietenie. Dokonalý začiatok našej cesty.

Aj tento deň zažijete viac než iní. Pravý Cejlon, ktorý tu už o pár rokov nebude. Usmievavých domorodcov v ich dedinkách mimo klasických turistických trás. Nasadneme na Srí Lanský taxík – drevené káry ťahané vodnými byvolmi nás privezú až k jazeru plnému lotosových kvetov. Budeme sa plaviť na domorodých lodičkách krížom až k pralesu. Uvidíme divoké slony? Ako pestujú domorodci ryžu, kokos, betel a ako pripravujú lokálny čaj? Domčeky z prútia, hlinená pec na drevo, na oblečenie sarong a sárí. Pokoj, pokora a jednoduchý šťastný život v raji. Ako tu môžu mať tak čisto? Domorodý obed podávaný na banánovom liste je neuveriteľne chutný. Toto zažil málo kto. Užívame si pohostinnosť miestnych obyvateľov. Kundate gate dumi kun. Čo takto zajazdiť si na slonovi? Budete mať možnosť. Chodíme sem roky a toho malého slona domáci už volajú “Bubo”. Poobede navštívime skalné chrámy v DAMBULLA (UNESCO): budhistické sochy a impresívne fresky, komplex piatich jaskýň Aja Maha Vijara, sochy Upulvana a Samana, výjavy z pekla, veľký zlatý budha a škriekajúce opice na mangovníku.

SIGIRIYA: ôsmy div sveta, opevnený palác kráľa Kasyapu na 183 metrov vysokom brale, súčasť svetového dedičstva UNESCO. Vystúpame až hore a budeme sa tešiť neuveriteľným výhľadom. Jedna z najkrajších scenérii aké ste kedy videli. POLONNARUWA (UNESCO) bola druhým hlavným mestom Cejlónu a my si ju užijeme na bicykloch. Autobus ide popri nás pre tých čo bicykel nemusia. Väčšinou sa ide po rovine, či mierne dole. Zavlažovacie systémy na rozlohe 2400 hektárov, postavené slávnym kráľom Parakrambahu, ruiny kráľovskej komnaty, citadela, lotosové kúpele, komplex Gal Vihara s kolosálnymi stvárneniami Budhu na granitovom kameni, najzachovalejšia nezrekonštruovaná dagoba na Sri Lanke. Po bicyklovaní sa osviežime čerstvým kokosovým orechom. Ďalší úžasný deň za nami.

Dnes si vysvetlíme základy ajurvédskej medicíny. Miestne herbálne lieky na artritídu, zvýšenie libida či na depiláciu sú zázračné. Predvedieme! KANDY (UNESCO): kráľovské horské mesto a centrum sinhálskej kultúry. Daladamaligawa, chrám Budhovho zubu, ktorý je najposvätnejším miestom Sri Lanky, miesto viery a hrdosti. Prejdeme sa záhradou a ukážeme si ako rastú klinčeky, kurkuma či kardamon a všetky ingrediencie z ktorých sa vyrába to najlepšie karí. Ale aj iné rastlinky od A po Z., ktoré máte doma vo svojich koreničkách. Večer si môžete vychutnať známy sinhálsky tanec či ajurvédsku masáž.

Venujeme sa najvzácnejšej komodite z ostrova zvaného Cejlón. Čajové plantáže, na ktorých sa pestuje originálny cejlónsky čaj, čajová fabrika, malebné scenérie čajovej krajiny, vodopády, horské masívy a všadeprítomná vôňa čaju. Sloní sirotinec v PINNAWALA na brehoch rieky Maoya bude na konci nášho poznávacieho okruhu najväčším zážitkom. 70 rozkošných sloníkov, ktoré sa spolu hrajú a šantia. Kŕmenie, kúpanie. Poobede odchádzame do Colomba.

Odlet do Indie. MAHABALIPURAM – prímorské mestečko a významný prístav už v období narodenia Krista, svätyne vytesané z kameňa patria k najkrajším na svete. (UNESCO).

KANCHIPURAM: jedno zo siedmych svätých miest Indie, zasvätené Šivovi aj Višnovi. Ohromné hodvábne sari patria k najkrajším v celej Indii. Nazrieme do tkáčskych dielní.

TIRUVANNAMALAI priťahujúci státisíce indických pútnikov. PONDICHERRY: bývalá francúzska kolónia s nezvyčajnou atmosférou európskej kultúry a indických tradícií.

TANJORE v roku 1010 vybudovali z jedného kusu kameňa. Chrám Brahadišvár (UNESCO) ako večná pamiatka ríše, ktorá siahala až po Gangu.

TRICHY, uprostred ktorého sa vo výške 84 metrov vypína skala s chrámom boha Ganeša. Chrám Sri Ranganathaswami v Srirangame.

MADURAI: najstaršie osídlené miesto na indickom subkontinente, mesto chrámov a festivalov. božieho nektáru, žobrákov, biznismenov, volských záprahov a rikší. Scénickou cestou do hôr.

Rezervácia PERIYAR, najnavštevovanejšia v Južnej Indii. Potešíte sa návšteve záhrad korenia (zopakujeme si, čo nás naučila Srí Lanka?) a porovnáte si indický čaj s cejlónskym. Noc na houseboate.

KOCHI v štáte Kerala. Znova na pobreží, Indiu sme prešli naskrz. Ako prístav korenia ho poznali Gréci, Rimania, Arabi, Židia aj Číňania. Ďalší dôkaz neskutočnej indickej histórie.

Najstarší kostol v Indii či bazilika Santa Cruz, mešity a židovská synagóga (najstaršia v celom Commonwealthe). Zmes portugalskej, holandskej a anglickej kultúry na tropickom Malabarskom pobreží. Rozlúčka, ako sa patrí.

Odlet a prílet domov.

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku
 • miestny prelet zo Srí Lanky do Indie
 • ubytovanie v hoteloch strednej triedy počas celého pobytu  v izbách pre dve osoby
 • raňajky
 • BUBO-sprievodcu
 • miestnych sprievodcov podľa potreby
 • dopravu počas celého pobytu prenajatým mikrobusom
 • plnú penziu na houseboatoch
 • návštevu výrobne čaju
 • všetky prehliadky
 • výlety
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti
 • asistenčné služby  BUBO

– šťastnú visačku na batožinu

Cena nezahŕňa:

stravu (okrem uvedenej), letiskové poplatky, víza, vstupné do pamiatok a atrakcií

Tento zájazd lietame leteckou spoločnosťou Emirates alebo Qatar Airways s prestupom v Dohe alebo Dubaji.

Poznámka:

Zdravotné odporúčania: 

Nie je povinné žiadne očkovanie. Každému odporúčame, aby sa pred cestou informoval o aktuálnej situácii u svojho lekára. BUBO nie je zdravotníckym zariadením.

Naši miestni partneri a vedenie BUBO odporúčajú každému cestovateľovi, aby si skontroloval očkovanie proti tetanu a žltačke AB. Sú to choroby, ktoré môžete dostať doma, na záhrade či pri trekingu pralesom. Myslite dopredu a nezabudnite na platné cestovné poistenie.

Zaujímavý blog o zdraví na cestách nájdete aj na https://bubo.sk/blog/ked-su-tropicke-choroby-konickom

 

Cestovný doklad: Na cestu je potrebný cestovný pas SR/ČR platný minimálne 6 mesiacov po návrate zo zájazdu a musí obsahovať aspoň 4 voľné strany z toho 1 dvojstrannu.

Termíny a ceny

Termín
Cena
25.10.2018
09.11.2018
2 770 €
Základná cena 2770 €
Letiskové poplatky 465 €
Víza Srí Lanka (pre občanov SR a ČR) 50 €
Vstupné do pamiatok (Srí Lanka) 127 €
Víza India (e-visa) (pre občanov SR a ČR) 95 €
Spolu 3 507 €
25.04.2019
10.05.2019
2 430 € 2 670 €
Základná cena 2670 €
Letiskové poplatky 465 €
Víza Srí Lanka (pre občanov SR a ČR) 50 €
Vstupné do pamiatok (Srí Lanka) 127 €
Víza India (e-visa) (pre občanov SR a ČR) 95 €
Akcia od pólu k pólu - 9% -240 €
Spolu 3 167 €
01.08.2019
16.08.2019
2 430 € 2 670 €
Základná cena 2670 €
Letiskové poplatky 465 €
Víza Srí Lanka (pre občanov SR a ČR) 50 €
Vstupné do pamiatok (Srí Lanka) 127 €
Víza India (e-visa) (pre občanov SR a ČR) 95 €
Akcia od pólu k pólu - 9% -240 €
Spolu 3 167 €
24.10.2019
08.11.2019
2 430 € 2 670 €
Základná cena 2670 €
Letiskové poplatky 465 €
Víza Srí Lanka (pre občanov SR a ČR) 50 €
Vstupné do pamiatok (Srí Lanka) 127 €
Víza India (e-visa) (pre občanov SR a ČR) 95 €
Akcia od pólu k pólu - 9% -240 €
Spolu 3 167 €

Odporúčame

Akcia od pólu k pólu - 9%

Sri Lanka
11 dní
1 550 € 1 411 €

Akcia od pólu k pólu - 9%

Malajzia , +3 viac
11 dní
1 590 € 1 447 €


 • 1 / 0