Čakajte prosím...

Ako si vybrať zájazd do Indie

Jozef Zelizňák

Jozef Zelizňák

1. Chcem vidieť Taj Mahal

Najkrajšia stavba planéty, chrám lásky, prejav úžasného architektonického citu moslimských vládcov Indie, krásny za východu aj za západu slnka, krásny po prvýkrát, aj keď ho vidíte dvadsiaty raz. Taj Mahal je pre mnohých dôvod na návštevu Indie. A právom. Ak chcete cestovať do Indie raz, určite si vyberte cestu, ktorá Taj Mahal zahŕňa.

Odporúčame

Cesta India, Nepál - kombinácia dvoch hinduistických krajín. Nepál v tieni Himalájí s fotogenickým Kathmandú, jazernou Pokharou, najstarším národným parkom, kde žijú slony a nosorožce a potom posvätné Varanasi, ružový Jaipur Maharadžov a práve Taj Mahal. Šialené Dillí je výbornou čerešničkou na záver.

Ale Taj Mahal uvidíte aj na našej expedícii Čína, Tibet, Nepál, India či na veľkej ceste India - veľký okruh

2. Chcem vidieť Gangu a Varanasi

Prechádzame uzučkými uličkami ku Gange, vyhýbame sa svätým mužom a posvätným kravám, za tmy schádzame ku Gange. Naši veslári nás už čakajú. Chvíľu nato ruší ticho už len šplechot našich vesiel a kým sa slnko pomaly šplhá nad obzor, sledujeme, ako sa na brehu schádzajú veriaci. Deti sa prišli okúpať, otec si umýva hlavu, matka preplachuje posteľnu bielizeň, o kúsok ďalej sa v hlbokej meditácii skláňa pútnik, na obzore horia ohne spaľovaných tiel mŕtvych, ktorým sa splnil ich cieľ a zavŕšili svoj život práve tu. Neskutočne silný zážitok, ktorý si nenechajte ujsť.

Odporúčame

a) Cesta Čína, Tibet, Nepál, India - naša klasická cesta, ktorú jednoducho musíte prejsť. Z Pekingu do Dillí, zo sveta chladnej čínskej logiky do farebnej a živelnej Indie. Z Indie uvidíte práve Varanasi, ale aj božský Taj Mahal a na bicyklových rikšiach zbrázdite uličky starého Dillí, najneuveriteľnejšieho hlavného mesta planéty.

Ale Varanasi uvidíte aj na našej komfortnej ceste India - veľký okruh či na kombinácii India, Nepál.

3. Chcem vidieť Bombaj

Bohatý Bombaj s koloniálnou architektúrou a neskutočnými kontrastmi, kde v tieni hotela Taj už generácie práčov po kolená v mydlovej vode perú posteľnú bielizeň bohatým, kde sa na pláži Chowpatty pod ruským kolesom poháňaným ľudskou silou hrá kabadí, kde môžete obedovať na ulici za pár centov a večerať v najlepších indických reštauráciach sveta. Kde na najkrajšej železničnej stanici Ázie môžete obdivovať fascinujúci systém roznášačov obedov dabbawallov. Kde je všetko ako z Bollywoodu, len ešte lepšie.

Odporúčame

a) Cesta India - veľký okruh - Bombaj, britská Kalkata s rikšami, ktoré ťahajú bežci, Varanasi, Taj Mahal, Dillí ale aj menej známe no o to krajšie jaskyne Ajanta a Ellora. Cesta, ktorá vám ukáže všetky tváre Indie.

Ale Bombaj uvidíte aj na našej ceste po južnej Indii.

4. Chcem vyskúšať ajurvédu

Južná India je kolískou tejto tradičnej indickej filozofie (?), medicíny (?), prístupu k životu. Pýtajte si referencie, vyberte si rezort, prispôsobte program a dĺžku pobytu svojim potrebám. Ajurvéda naozaj funguje a rezorty na piesočnatých plážach v juhoindickom štáte Kerala sú vskutku skvelé. Prečítajte si zážitky Táni Pauhofovej z pobytu v ajurvédskom centre a pýtajte si bližšie informácie na bubo@bubo.sk

Odporúčame 

a) Cesta Ajurvéda, južná India spája poznanie úžasných tisícročných chrámov južnej Indie s týždňovým pobytom v ajurvédskom centre (s možnosťou ľubovoľného predĺženia). 

5. Chcem vidieť chrámy s minimom turistov

Severná India bola 500 rokov pod nadvládou moslimov a skvosty ich úžasnej architektúry chodí do Indie právom obdivovať celý svet. Oveľa menej turistov príde aj na juh Indie, čo je vaša veľká výhoda. Čaká vás tu zelená krajina, kde kuchyňa vonia kokosovým mliekom, hinduistická kultúra, ktorej sa islam nedotkol, chrámy pod ochranou UNESCO, kde sa rovnaký rituál odohráva v rovnakom čase rovnakým spôsobom už tisíc rokov. Tamil Nadu, Kerala, Karnataka, Maharaštra - exotické názvy indických štátov, ktoré lákajú ľudí, ktorí hľadajú viac. A čaká ich veľká odmena.

Odporúčame

a) Cesta Južná India, maximálne poznanie - 16 dní pre ľudí, ktorých neuveriteľná India neprestáva fascinovať. Okrem chrámov, ktoré patria na vašu cestovateľskú mapu, uvidíte aj kozmopolitné Kochi so sieťami čínskych rybárov a jedinou židovskou štvrťou v Indii, jaskyne Ajanta a Ellora a magický Bombaj.

Posledná úprava článku

Odporúčame tieto zájazdy

Novoročná akcia 2019

India, Nepál
K

Ázia  

Nepál, India

11.04. → 26.04. +4 termíny

náročnosť

16 dní

Trvanie

2140€ 1990

Novoročná akcia 2019

Čína, Tibet, Nepál, India
E

Ázia  

Tibet, Nepál, India, Čína


náročnosť

26 dní

Trvanie

2995€ 2785

Novoročná akcia 2019

India - veľký okruh
K

Ázia  

India


náročnosť

13 dní

Trvanie

1990€ 1851

Novoročná akcia 2019

Južná India - maximálne poznanie
E

Ázia  

India


náročnosť

16 dní

Trvanie

2595€ 2413