Veľkonočný ostrov, Chile, Argentína, Brazília

Z najodľahlejšieho ostrova planéty na pláže božského Rio de Janeiro. Prechod cez Andy do elegantného Buenos Aires a ďalej až k vodopádom Iguazú. Mystické Rapa Nui, moai a potom Copacabana a caipirinha. Chilské vína, argentínske steaky, brazílska churrascaria. Doprajte si čosi výnimočné.

Ivan Strápek Ivan Strápek Ivan Strápek
Spokojnosť klientov
od 4 230,00 €

Argentína, Brazília, Chile, Paraguaj, Uruguaj

20 dní
 • 3 drahé prelety (na Veľkonočný ostrov a do Ria) v cene
 • Voľnejší deň v Santiagu a v Buenos Aires pre Váš oddych
 • Prehliadka vodopádov, Cukrová homoľa aj Corcovado v cene
 • Na tejto dovolenke neschudnete
 

Odlet z Viedne a dlhý let do Santiaga de Chile.

Prílet do Santiaga. Transfer z letiska do hotela s miestnym sprievodcom a krátky oddych. Prehliadka hlavného mesta Chile organizovaná autobusom s inými turistami. Historické centrum mesta, katedrála, hlavná budova pošty, sídlo vlády La Moneda, ktoré preslávil Pinochet. Potom východné Santiago s modernými mrakodrapmi a bohatými štvrťami mesta. Návrat do hotela. Oddych.

Transfer na letisko a odlet na Veľkonočný ostrov. Ubytovanie. Voľný program.

Vyrážame z Hanga Roa na východné pobrežie, ktoré si dôkladne pozrieme. Chrámy Akahanga a Tongariki – najväčšia plošina ostrova s pätnástimi sochami. Po zemetrasení v roku 1960 ju zničila prílivová vlna, no v roku 1992 bola kompletne zrekonštruovaná. Výlet pokračuje po juhovýchodnom pobreží ostrova so zástavkou pri sopke Rano Raraku, kde sa nachádza 394 moai v rôznych stupňoch dokončenia. Pokračujeme na sever okolo zátoky La Perousse k Ahu Te Pito Kura, k najväčšiemu moai vztýčenému na ostrove. Vysoký je 9,8 metra a váži približne 82 ton. Ďalšou zástavkou je pláž Anakena, kde podľa legendy po prvýkrát pristál na ostrove Hotu Matua. Obed formou pikniku. Miestny Ahu Nau Nau bol čiastočne zrekonštruovaný v roku 1978. Nachádza sa tu aj Ahu Ature Huki, prvý moai opätovne vztýčený na ostrove. Podarilo sa to miestnym obyvateľom v spolupráci s nórskou expedíciou Thora Heyerdahla v roku 1956. Pokračujeme do Vaitey a späť do hotela.

Začíname návštevou Ahu Vinapu s neuveriteľnými skalnými stenami, ktoré pripomínajú Machu Picchu. Ich vzhľad podľa niektorých odborníkov podporuje teóriu, že prví obyvatelia ostrova prišli z Južnej Ameriky. Pokračujeme nahor k sopke Rano Kau do dedinky Orongo, centra kultu Vtáčieho muža. Domy z mäkkého kameňa boli ohľaduplne zreštaurované, bralá so stovkami petroglyfov zostali nedotknuté. Nezabudnuteľné výhľady si dôkladne vychutnáme. Popoludní pokračujeme návštevou Ana te Pahu, krásnej lávovej jaskyne, ktorá slúžila ako úkryt ostrovanov. Nazrieme aj do vnútrozemia k Ahu Akivi so siedmimi moai z pätnásteho storočia. Poslednou zástavkou bude sekundárny kráter Puna Pau.

Raňajky, rozlúčka s nezabudnuteľným ostrovom a odlet do Chile. Stretnutie so sprievodcom a pokračovanie v ceste Južnou Amerikou.

Nezabudnuteľný prechod cez Andy do Argentíny. Uvidíme aj Aconcaguu? Príchod do Mendozy.

MENDOZA – sídlo a perla argentínskeho vinohradníctva. Na obzore Andy a najvyššie položené komerčné vinohrady na svete. Už spoznáte rozdiel medzi chilským a argentínskym? Fakultatívne návšteva vínnych pivníc. Ktoré Vám chutí viac? Odchod do Buenos Aires.

Príchod do BUENOS AIRES v ranných hodinách, ubytovanie v 3* hoteli v centre mesta. Tango v kaviarňach, muži v dokonalých oblekoch a krásne elegantné ženy. Čas na výdych v elegantnom meste. Navštívite tango show?

Prehliadka rozľahlého mesta klimatizovaným autobusom. Proletárska štvrť La Boca so štadiónom Diega Maradonu. Ružový dom, sídlo argentínskej vlády, hrobka Evity Peron na magickom cintoríne Recoleta. Najširšia ulica planéty Avenida 9. júla s Obeliskom, ktorý sa stal symbolom mesta.

Pôjdete si ráno zabehať do zelených pľúc mesta? Pokračovanie v prehliadke mesta pešo a najstarším metrom na južnej pologuli aj v španielsky hovoriacom svete. Madrid zaostal o šesť rokov, ďalší dôkaz toho, aká bola Argentína kedysi bohatá. Nákupy na pešej zóne Florida, budova krásnej opery Colón (tretia najvýznamnejšia operná scéna planéty). Mimoriadne sympatická nábrežná zóna Puerto Madero na mieste bývalého prístavu s mostom od Santiaga Calatravu a jedinou električkou mesta. Bohatá štvrť Palermo, kde každý dom má vlastného vrátnika a kde si domáci nechávajú svojich miláčikov venčiť chudobe. Pre záujemcov (nie je v cene) individuálny celodenný výlet rýchloloďou do Uruguaja. MONTEVIDEO, alebo COLONIA DEL SACRAMENTO, bývalá portugalská kolónia s hustou spleťou úzkych uličiek, pripomínajúcich starý Lisabon (UNESCO).

Výlet do snobských štvrtí Buenos Aires a do delty obrovskej rieky Paraná. Popoludňajší odchod veľmi kvalitným linkovým autobusom na sever. Náročnejším odporúčame prelet (letí sa 13. deň ráno).

Príchod k vodopádom Iguazú. Ubytovanie v 3* hoteli s bazénom. Popoludní priestor pre návštevu brazílskej strany vodopádov a let vrtuľníkom (fakultatívne).

Celodenná prehliadka argentínskej strany vodopádov, ktorá je rozľahlejšia a možno aj krajšia než tá brazílska. Vláčik nás odvezie až k Diablovmu hrtanu – najväčšiemu z vodopádov. Odvážite sa vbehnúť v motorovej loďke priamo pod vodopád?

Výlet do Paraguaja v cene. Ciudad del Este, studené tereré (ochutnáte), indiánsky jazyk guaraní. Transfer na letisko a odlet do Ria. Ubytovanie v 3* hoteli. Za príplatok 4* hotel s bazénom,

RIO DE JANEIRO. Mesto bohov, ktoré Vás dostane už pri pohľade z okienka lietadla. Prvý dotyk s brazílskym morom, oddych na najznámejšej pláži sveta. Či dáte prednosť bohatšej Ipaneme?

Prehliadka mesta prenajatým autobusom so slovenským sprievodcom. Lanovkou na Cukrovú Homoľu, kde niekto kedysi napísal: Prišiel som do Ria zomrieť. Keď som uvidel toto, rozhodol som sa žiť. Pochopíte prečo. Maracana, Sambodróm a centrum nového Ria. Pláže Ipanema, Flamengo a Botafogo. To všetko v cene Vašej cesty! Vláčikom k jednému z nových siedmich divov sveta na Corcovado. Odkiaľ je na Rio krajší pohľad?

Oddych na pláži, caipirinha, samba a neuveriteľná energia na každom kroku. Pri troche šťastia návšteva futbalového zápasu na slávnej Maracane. Rozlúčka s nezabudnuteľnou cestou.

Prílet domov.

 

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku
 • ubytovanie v hoteloch strednej triedy
 • raňajky
 • slovenského BUBO–sprievodcu (od 6. dňa)
 • prepravu počas celého zájazdu klimatizovanými autobusmi a mikrobusmi
 • prehliadku Santiago de Chile, Buenos Aires aj Rio de Janeiro
 • nezabudnuteľný prechod cez Andy
 • prehliadku vodopádov Iguazú z argentínskej strany
 • výlet do Paraguaja
 • vláčik na Corcovado
 • lanovku na Cukrovú homoľu
 • poistenie proti insolventnosti

Cena nezahŕňa:

vreckové, fakultatívne aktivity, inú stravu, letiskové poplatky

Zobraziť galériu

Termíny a ceny

Termín Cena  
06.09.2017
25.09.2017
4 230,00 €
08.11.2017
27.11.2017
4 230,00 €

La Reina de la Plata

Sedim si tak na teraske jednej restauracie v Puerto Madero, popijam vynikajuci argentinsky Malbec a cakam na svoj steak. Potichu rozmyslam, kolko takych miest ako je Buenos Aires poznam.…

24
APR
06:06
2017

Hrdinovia Patagónie

Putujeme Patagóniou a v hlave máme našich hrdinov:Magellana, Drakea, Darwina, Saint- Exuperyho (lietal tu 1929-1931), Morena a na našej lodi s nami cestujú potomkovia Roberta Fitz Roya.…

06
APR
07:55
2017
Jozef Zelizňák Jozef Zelizňák

Sky Tower v Aucklande, opera v Sydney, pláže Thajska, Times Square v New Yorku – je mnoho miest, kde sa dá v exotike osláviť príchod roka 2018. Ak však hľadáte naozaj čerešničku na torte, ak chcete zažiť čosi, čo už nijaká iná oslava neprekoná, musíte ísť do brazílskeho Ria. Rio de Janeiro nepochybne patrí k najkrajším mestám našej planéty. Poďte sa s nami pozrieť na všetko to, čo si v meste…

Sky Tower v Aucklande, opera v Sydney, pláže Thajska, Times Square v New Yorku – je mnoho miest, kde sa dá v exotike osláviť príchod roka 2018. Ak však hľadáte naozaj čerešničku na torte, ak chcete…

Itinerár

 
Stiahnite si kompletný itinerár pre tento zájazd v prehľadnej podobe PDF formátu.
 

Stiahnuť itinerár


Chceme poďakovať za veľmi dobrú organizáciu nášho zájazdu! Precestovali sme zhruba 50 000 km, leteli 10x v priebehu 18 dní. Napriek tomu to bol zájazd plný krásnych zážitkov, pohody a relaxu. Chceme sa poďakovať najmä naším sprievodcom. V úvode cesty Peťovi Hliničanovi, ktorý vyriešil za nás mnohé komplikácie a umožnil nám prežiť fantastickú dovolenku bez nepríjemných zážitkov. Myslíme, že aj preto, že nás upozornil na všetky nebezpečenstvá, ktoré by nám mohli hroziť. "Čerešničkou" na torte bola v Brazílii Katka Líšková. ktorá by nám bola zniesla aj "modré z neba" . Komunikovala s nami na vysokej profesionálnej, ale aj ľudskej rovine. Beata
14. 10. 2014
Sent: Wed, 29 Feb 2012 Milý Marek, Ešte raz Ti chceme zo srdca poďakovať za všetko čo si pre nás robil. Naozaj si nám, a určite aj celej skupine, celý pobyt veľmi spríjemňoval. Úprimne, s takým obetavým, fundovaným sprievodcom sme sa na našich cestách po svete ešte nikdy nestretli. Dúfame, že ešte dlho budeš robiť, ľudom pri spoznávaní krásnych kútov sveta, radosť. Všetko dobré Ti želajú Mária a Jozef Mikušoví
11. 4. 2012
From: Michal Chmeliar Sent: Wednesday, March 23, 2011 10:54 AM To: Jozef Zeliznak Subject: po VJA Ahoj Michal Máš pravdu, s odstupom času má človek trošku iný pohlad na absolvovanú cestu, ale ja možem povedať za seba že moj názor je ešte pozitívnejší ako hned po ceste. Naozaj vysoko hodnotím zvolený program a ešte viac obdivujem prácu sprievodcov, obaja ste to zvládli na naozaj profi úrovni. Nemám čo dodať som spokojný a ešte raz dakujem. Verím že sa na nejakom tripe ešte stretneme. Osobne ti dakujem za Nohavicu, super vystúpenie. S pozdravom Milan Bališ vela šťastia
28. 3. 2011

 • 1 / 1