Metropoly Škandinávie

Dánsko, Estónsko, Fínsko, Lotyšsko, Švédsko

5 najkrajších miest Škandinávie na jednej ceste. Andersenova Kodaň s Malou morskou vílou, Štokholm – jedno mesto ležiace na mnohých ostrovoch, mesto Zlatana Ibrahimoviča Malmö s mrakodrapom v tvare špirály, klasicistické Helsinki s najsladšími jahodami, stredoveký Tallin, ktorý vyzerá ako kulisa z rozprávky, a secesná Riga, kde na somárovi stojí prasa, na ktorom stojí mačka, ktorá má na chrbte kohúta. Plavba cez Fínsky aj Botnický záliv loďou.

Jozef Zelizňák Jozef Zelizňák Jozef Zelizňák
Spokojnosť zákazníkov

Dánsko, Estónsko, Fínsko, Lotyšsko, Švédsko

-
Termíny a ceny Zájazd vypredaný
 • Pippi Dlhá Pančucha, Angry Birds a Malá morská panna
 • Nočná plavba na veľkej lodi cez Fínsky záliv pomedzi maličké ostrovy šéry
 • Prejazd cez dlhočizný most, ktorý zrazu zmizne pod morom
 • Výlet na ostrov v tvare hviezdy v Helsinkách alebo k potopenej lodi v Štokholme
 • Ochutnáte soba, sladké drievko a zistíte, že fínske jahody sú sladšie ako naše
Zobraziť mapu

Prílet do hlavného mesta krajiny, ktoré preslávili rozprávky Hansa Christiana Andersena. Radničné námestie s Andersenovou sochou, najdlhšia pešia zóna na svete, ulička Nyhavn, kde tento Dán býval. Kráľovský palác s čudnou čestnou strážou. Prečo majú Dáni svoju Margarétu tak radi? Pred sídlom dánskeho parlamentu si povieme niečo viac o modernej Škandinávii. Kto bude mať chuť, večer si zájde do štvrte hippies v Kristianii. Alebo dáte prednosť zábavnému parku Tivoli?

Cez Öresundský prieliv po moste, ktorý možno poznáte zo skvelého seriálu Most smerujeme do MALMÖ. Tu býva aj Saga Norénová, no bohom je Zlatan Ibrahimovič. Malmö sa mení a krásnie. Rozdiely medzi Dánskom a Švédskom. Turning Torso (190 m, dielo Santiaga Calatravu) patrí k najvyšším obytným domom v Európskej únii. Krátky presun do švédskeho Oxfordu. LUND bol kedysi najväčším mestom Škandinávie. Chceli by ste tu študovať? Presun do Štokholmu. ABBA, švédsky model, alebo kto vynašiel bezpečnostné zápalky.

Mnohí tvrdia, že Štokholm je najkrajším hlavným mestom v Európe. Presvedčíme sa sami v úzkych uličkách Ukážeme si najväčší kráľovský palác na svete, sídlo švédskeho parlamentu (s najväčším zastúpením žien na svete) a radnicu, kde sa v decembri koná ples pri príležitosti udeľovania Nobelových cien. Viete, kde majú v Štokholme najlepšiu zmrzlinu? A viete, čo je snus? Vyhliadka zo slávneho Mosebacke na Benátky severu, trilógia Stiega Larssona. Čo hovoria Švédi na pokračovanie série od Davida Lagercrantza? Kde býval Björn Borg? A kde Roxette? Suveníry na obchodnej ulici Drottninggatan, Pippi Dlhá Pančucha a Karlsson zo strechy.

UPPSALA: konkurent Lundu s najväčšou katedrálou Švédska. Prvý švédsky kráľ Gustav Vasa a Strieborná Biblia, ktorú Švédi ukradli Čechom počas tridsaťročnej vojny. Naspäť v Štokholme: moderná Drottninggatan, socialistické námestie Sergels Torg a miesto, kde zastrelili Olafa Palmeho. Prečo? Vysvetlíme si. Nalodenie sa na trajekt do Helsínk, ubytovanie v kajutách a opúšťame Švédsko prechádzajúc typické šéry na pobreží. 1700 štvorcových kilometrov a 35000 ostrovčekov. Večerná zastávka na ostrove Āland.

HELSINKI: príchod do mesta. Fínsko dlho žilo v tieni a strachu zo sovietskeho suseda a až pád Berlínskeho múru a príchod Nokie spravil zázrak. Suveníry s motívmi komárov, smiešnych sobov a Angry Birds, skvelá rybia tržnica, pravoslávna Uspenská katedrála, trieda Esplanaden, Skalný chrám, vytesaný do kameňa. Olympijský štadión, na ktorom úspechy slávil Emil Zátopek. Ochutnáte soba? Pre tých, ktorí chcete mať nabitý program, fakultatívne výlet na ostrov Suomenlinna (UNESCO). Trajekt do Estónska cez Fínsky záliv. Voda, ktorá kedysi Európu rozdeľovala ako Berlínsky múr. Dnes z blízkosti Fínska Estónsko veľmi profituje. Ubytovanie.

TALLINN: stredoveké mesto, aké ste tu nečakali (UNESCO). Stredoveké uličky, dôkladná prehliadka čarovného mesta, ktoré Vás určite prekvapí. Krásne zachované mesto hanzových obchodníkov, lekáreň Petra Veľkého, pravoslávny chrám, radnica, ktorú navštívil aj Dalajláma. Estónsko už budete vnímať inak. Nie je to Sovietsky zväz.

Rýchly presun po Via Baltica do Lotyšska. Hlavné mesto RIGA bude tým správnym vyvrcholením našej cesty. Ubytovanie v absolútnom centre mesta. Mesto secesie (UNESCO), mohutných katedrál a unikátnej kombinácie nemeckých, ruských a pobaltských vplyvov. Pochutíme si na pelmenoch a pri Pamätníku slobody si porozprávame o boji pobaltských národov proti sovietskej okupácii.

Posledné nákupy, posledné fotografie, rozlúčka so severnou Európou a odlet.

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku
 • trajekt Štokholm-Helsinki
 • trajekt Helsinki-Tallinn
 • ubytovanie v kvalitných 3* a 4* hoteloch
 • raňajky
 • ubytovanie v kajutách počas nočnej plavby
 • slovenského BUBO-sprievodcu na mieste pobytu
 • všetky cestné poplatky
 • 2x vstupné (Okrúhla veža v Kodani, olympijský štadión v Helsinkách)
 • informačný materiál
 • poistenie proti insolventnosti

Pre deti navyše: obed (pelmeny) v Rige

– šťastnú visačku na batožinu

Cena nezahŕňa:

letiskové poplatky, poistenie, stravu (mimo uvedenej)

Poznámka:

Zdravotné odporúčania: Nie je povinné žiadne očkovanie. Každému odporúčame, aby sa pred cestou informoval o aktuálnej situácii u svojho lekára. BUBO nie je zdravotníckym zariadením.

Naši miestni partneri a vedenie BUBO odporúčajú každému cestovateľovi, aby si skontroloval očkovanie proti tetanu a žltačke AB. Sú to choroby, ktoré môžete dostať v doma na záhrade či pre trekingu pralesom. Myslite dopredu a nezabudnite na platné cestovné poistenie.

Zaujímavý blog o zdraví na cestách nájdete aj na https://bubo.sk/blog/ked-su-tropicke-choroby-konickom

 

Cestovný doklad: Na cestu je potrebný platný cestovný doklad – občiansky preukaz alebo cestovný pas SR/ČR platný minimálne 6 mesiacov po návrate zo zájazdu.

Termíny a ceny

Termín
Cena

Odporúčame

Dánsko , +4 viac

Metropoly Škandinávie

01.05. → 08.05.2019 +6 ter.
8 dní
1 330 €
Nórsko , +4 viac

Nórsko, Lofoty, Rusko

24.06. → 04.07.2019 +7 ter.
11 dní
2 890 €

R rodinka Sroková

 
Tohto roku na konci augusta sme sa vybrali s Bubom na sever do Škandinávie. Tak ako sme na zájazdoch s Bubom zvyknutí, očakávali sme náročnú dovolenku s množstvom presunov - lietadlo, autobus, trajekty a neustále sa sťahovanie z hotela do hotela. A to všetko preto, aby sme ulovili čo najväčšie množstvo zážitkov a videli čo najviac krajín, miest, pamiatok, zaujímavostí, ochutnali severské jedlá a videli ako sa žije na severe. A skutočne sa to podarilo a stálo to za to! Zažili sme SUPER týždeň a ešte veľmi dlho si ho budeme pamätať. A to aj vďaka výborne zvolenému programu a HLAVNE skvelej sprievodkyni IVKE. Profesionálne zvládla celú organizáciu zájazdu a pritom nás neúnavne a veľmi zaujímavým spôsob neustále zásobovala informáciami všetkého druhu a ešte našla aj sily ( a odvahu ) večer skočiť s nami na pivečko. A to všetko s neustálym úsmevom na perách. Veľmi radi pôjdeme aj nabudúce loviť ďalšie zážitky s BUBOM. Ďakujeme.

Z Zlatuša a Jozef Habasovci

 
V priebehu minulých dní sme absolvovali prvý zájazd s CK Bubo a to Metropoly Škandinávie. Boli sme plní očakávaní. O CK Bubo sme počuli mnoho dobrých informácií a recenzií, ale aj rozporuplné, kritické pohľady. Zájazd, ktorý sme absolvovali bol však mimoriadne vydarený a splnil naše predstavy. To, čo sme videli a zažili nebudem opisovať, lebo program veľmi dobre poznáte, ale hlavne bol veľmi dobre zorganizovaný. Prispelo k tomu aj veľmi dobre počasie, čo v Škandinávií asi nie je celkom bežné, ale hlavne naša sprievodkyňa. Zmyslom môjho mailu je preto úprimné poďakovanie Sáre Janáčkovej, ktorá celý zájazd nielenže úžasne zvládla po organizačnej i odbornej stránke, ale každý deň svojím milým vystupovaním a úsmevom vnášala príjemné svetlo do celej skupiny. Videli sme metropoly v piatich krajinách v pomerne krátkom čase a to, aby ľudia boli celý čas v pohode, bez nervozity a dokonca s úsmevom na tvári už nie je o sprievodcovaní, ale ľudskom a láskavom prístupe Vášho sprievodcu. Ani sa nám s manželkou nechcelo veriť, že takéto mladé dievča dokáže bez problémov a s noblesou zvládnuť tak náročný program. Videli sme , že v priebehu zájazdu riešila mnohé problémy, ktoré bolo potrebné zariadiť, ale ani na chvíľu nedala skupine pocítiť, že čosi rieši, alebo doťahuje tak, aby všetko a všetci boli v poriadku.
Chceme sa teda Sáre poďakovať a vďaka nej ste získali ďalších klientov Vašej CK.
S pozdravom Zlatuša a Jozef Habasovci

A Andrea Mazurova

 

Mili Bubaci, v lete 2014 (posledny julovy tyzden) sme aj my absolvovali tuto sialenu cestu. Bolave nohy, vycerpanost a neskutocne mnozstvo zazitkov.
Za 8 dni uvidite 8 nadhernych miest a nech sa snazite akokolvek, nestihnete vsetko, co by ste chceli. Moznosti je privela a volneho casu malo.
Sprievodcovia Majka aj Adrian boli skveli. Chodiace encyklopedie, ktore cestovanim ziju. Pocasie bolo super- stale nad 30 stupnov. UFFF.

Tu je par tipov, ak sa na zajazd chystate:
1/ pripravte sa uz doma, precitajte si o kazdom meste nieco, nech viete, co naozaj chcete vidiet, ulahci vam to rozhodovanie na mieste cinu. Navyse nam to velmi pomohlo, inak by sme nemali sancu registrovat vsetko, co sme videli. Postreh - V Kodani nevynechajte plavbu po kanaloch z Nyhavn (su tam dve firmy s rovnakou trasou – pokojne chodte tou lacnejsou, hoci to znamena dlhsie statie v rade..) A stihnut sa da Christiania aj zabavny park Tivoli v ten isty vecer...a v Stokholme nevynechajte jedinecne museum VASA – take nieco inde nenajdete....

2/peniaze si v Dansku ani vo Svedsku menit nemusite - naozaj sa da vsade platit kartou alebo eurami...

3/ ak ma hotel bazen a sauny ( v hoteli Meriton v Talline je prekrasne Spa centrum) vyuzite to. Pred ranajkami ci po narocnom dni je to skvele... Navyse plavky vyuzijete aj na plazi pri kupani v Malmo (ak bude teplo...).

4/ ubytovanie v Kodani a Stockholme sme museli chvilku rozdychavat. Poucenie: 4* na severe nie su take iste ako 4* v Grecku. Izby su velmi skromne.

5/ na severe je draho, ale najest sa da lacno vo fastfoodoch ci supermarketoch (oproti hotelu Clarion v Stockholme su fajn potraviny, kde je skvely salat s kuratom ci oblozene bagety). Urcite vsak ochutnajte aj miestne speciality – kotbullar, steak zo soba, lososy, heringy ci pelmeki...

6/ pred odchodom trenujte nohy. Ak chcete vidiet vela (ako my), cakaju vas kilometre chodenia...ci skor behania... my sme kazdy den koncili absolutne vycerpani – ale stalo to za to...

7/ po navrate budete mat v hlave chaos zo zazitkov a nebudete tusit, co ste kde videli... Nepanikarte. Ked sa k fotkam vratite po mesiaci ci dvoch, vsetko zapadne, kam ma.

Tak hor sa na cestovanie s Bubom. Nas caka o chvilu Island a New York....

 

 
Dobrý deň,

vrátili sme sa z nášho prvého "Bubo zájazdu" a sme nadšení... :-)

Preto prosím o možnosť zaslania papierovej formy katalógu na moju adresu.
Ľubomír Harčarík

 

 
Ahojte Bubáci.

V termíne 11.5.–18.5.2014 sme sa zúčastnili zájazdu „Metropoly Škandinávie“. Z rodinných dôvodov sme nemohli ísť na dlhší zájazd a keďže sme už dávno pokukovali po Škandinávii, práve tento nám prišiel ako dobrý nápad, aby sme si urobili krátky prehľad. Videli sme to najkrajšie z hlavných miest Dánska, Švédska, Fínska, Estónska a Lotyšska. Okrem toho sme navštívili aj švédske mestá Malmö, Lund a Uppsalu. Videli sme kráľovské sídla, nádherné katedrály, starobylé radnice a námestia – každé má svoju históriu a výnimočnosť, ale aj unikátne múzeum potopenej lode, najvyššiu vežu Švédska, či olympijský štadión... Navštívili sme rôzne kaviarničky a reštaurácie, kde každá ponúka svoje špeciality a dýcha inou atmosférou. V neposlednom rade bol krásny zážitok aj presun trajektom zo Štokholmu do Helsínk, kde sa nám podarilo zachytiť nádherný západ aj východ slnka (odporúčame priplatenie kajuty s oknom). Všetky tieto zážitky nám sprostredkovala naša úžasná sprievodkyňa Majka Cútová. Dozvedeli sme sa rôzne informácie z oblasti histórie, kultúry, geografie, športu, gastronómie či bežného života škandinávskych ľudí. Svojím pozitívnym prístupom stmeľovala náš 30-členný kolektív, vedeli sme, že sa s čímkoľvek môžeme na ňu obrátiť. Za náš krásny a bezproblémový zájazd sa chceme touto cestou Majke aj celému Bubo-kolektívu, ktorý zájazd pripravoval organizačne, pekne poďakovať. CK Bubo nás opäť nesklamala a tým, čo chcú spoznať, ako ľudia Škandinávie žijú, môžeme tento zájazd iba odporučiť.
Anna a Norbert Kustrovci

 

 
Milá Majka, ďakujeme za Tvoj úžasný výkon,ktorý si podala pri našom sprevádzaní a odhaľovaní krás Škandinávie....bola si skvelá,Tvoj prejav úžasný,vedomosti bravúrne...všetko bolo supeeer,máme nezabudnuteľné zážitky!

Katarína a Marian

 

 
Milá Majka, chceme sa Ti ešte raz poďakovať za "sprievodcovský koncert" , ktorý sme absolvovali s tebou na zájazde Metropoly Škandinávie...bolo to úžasné..Ešte dlho zostaneme nabitý energiou Škandinávie..určite sa k nám pripájajú aj naše "modelečky". Majka, ešte raz veľké ĎAKUJEME!!!!!!!

Martina a Mirko

 

 
Milí Bubáci !
Chcem sa aj ja pripojiť k tým, ktorí už vám prejavili vďaku za vašu
prácu,ktorá spočíva v tom, že vami pripravené zájazdy pobytové či
spoznávacie sú krásnymi dovolenkami s nazabudnuteľnými spomienkami.
Mali sme možnosť s manželom zúčastniť sa viacerých zájazdov napr.
Argentínu,Uruguai,Paraguai a Brazíliu v Južnej Amerike, Havajské ostrovy a
Los Angeles v Severnej Amerike a teraz naposledy Metropoly Škandinávie s
krásnymi mestami ako Kodaň,Štokholm,Helsinky,Tallin a ďalšie krásne miesta.
Na základe našich skúseností každému,kto che prežiť nádhernú dovolenku
budeme odporúčať zakúpiť si zájazd u vás. Máte erudovaných sprievodcov a
týmto chcem aj vyzdvihnúť nášho delegáta Adriána,ktorý nás teraz sprevádzal
Škandináviou.Naša skupina bola vekovo veľmi roznorodá a on sa veľmi milo
správal ku každému bez ohľadu na vek. Jeho vedomosti a skúsenosti boli
vynikajúce a veľmi mu ďakujeme. Pán MUDr Ľuboš Felner naozaj môže byť právom
hrdý na svoje ocenenia, lebo vynikajúco vedie svoj kolektív a má výborných
pracovníkov,čo sa odzrkadľuje v tom, že ľudia ktorí sa zúčastňujú zájazdov s
Bubo travel agency sa opakovane prihlasujú na dovolenky s vami, tak ako aj
my. Nedočkavo čakáme na ďalší katalóg a tešíme sa na nasledujúce dovolenky s
vami.

Mariana a Laco

B Branislav Hanzel

 
Hallo Bubáci,
opätovne musím potvrdiť, že som bol nadmieru spokojný. Priznám sa, že zážitky prekonali moje očakávania. Sprievodkyne fungovali na 200% (keďže boli dve), v Hartwall arene sme splnili úlohu a potlačili našich zo skupiny. Tento zájazd vrelo odporúčam ako taký krátky úlet do vyspelej civilizácie a nadýchanie sa atmosféry úžasnej škandinávie.
Pozdravuje Braňo Hanzel

 

 
Hello BUBO travel agency,

aj keď s odstupom času, dovoľte mi, aby som sa s Vami podelila o zážitky zo zájazdu Metropoly Škandinávie, Pobaltie v termíne 10.07.2012 – 17.07.2012.

Jednou vetou povedané, dovolenka splnila moje očakávania.

Predovšetkým chcem vyzdvihnúť prácu sprievodkyne Kamily. Jej sa chcem poďakovať, že nás v pozitívnom slova zmysle “vyčerpala“. Každý deň bol intenzívny, plný dojmov. “Ochutnali“ sme všetko, čo bolo za takú krátku dobu možné. Jej znalosti tejto oblasti sú vynikajúce. Dokonca aj počasie k nám bolo “prívetivé“, pršalo trochu len v Talline.

Naozaj sa môžem len poďakovať BUBO-vi za príjemnú dovolenku, ktorú mi vždy budú pripomínať pekné fotky. Pocit, že by som sa TAM chcela ešte niekedy vrátiť hovorí za všetko :).

Prajem Vám veľa úspechov vo Vašej práci, aby ste nám aj naďalej pomáhali spĺňať naše cestovateľské sny.


S pozdravom,
Hana Júreová