Kam cestovať do Estónska?

Čarovný Tallinn s obchodnou históriou je omnoho viac, než len predmestie fínskych Helsiniek. Jeho starobylé uličky, obohnané zvyškom hradieb, ukrývajú vzácne architektonické poklady. Spleť malebných uličiek, ktoré fascinujú turistov z celého sveta, je kombináciou ruských, estónskych a škandinávskych prvkov.

V centre (UNESCO) vás čaká jediná gotická radnica v severnej Európe, veža Tučná Margaréta, lekáreň, odkiaľ si svoje posledné lieky objednával Peter Veľký, aj pravoslávna katedrála ako spomienka na ruských cárov. Ako zo stredovekého filmu pôsobí Pasáž svätej Kataríny lemovaná obchodíkmi, umeleckými a remeselnými dielňami. Za hradbami môžete navštíviť kedysi aristokratický ruský park Kadriorg s rovnomenným barokovým palácom, múzeum moderného umenia, či olympijskú dedinu Kadriorg. Pre skvelú atmosféru a obskúrne suvenírové úlovky neobíďte štvrť Telliskivi, zrekonštruovaný priemyselný distrikt, ktorý sa mení na najcoolovejšiu štvrť mesta.

Na dovolenku môžete zamieriť aj do letného hlavného mesta Pärnu, či kultúrneho Tartu. Prírodné krásy sú prítomná doslova všade. Na severe je najvyhľadávanejším miestom na výlety národný park Lahemaa. Z ostrovov sú zaujimavé Saaremaa s jedným najkrajších hradov na Pobaltí, aj tiché ostrovy Saarnaki a Hanikatsi.

Objavte Pobaltie a Estónsko na zájazdoch s BUBO. Vyberte si z poznávacích zájazdov do Estónska z našej ponuky.

BUBO zabezpečí pre svojich klientov kvalitné ubytovanie a plán cesty je zameraný tak, aby vám ukázali čo najviac toho, čím sú metropoly Škandinávie jedinečné a zaujímavé.

Mária Hajdenová

Klient

Najpopulárnejšie zájazdy

Poznávací zájazd, dovolenka - METROPOLY ŠKANDINÁVIE

METROPOLY ŠKANDINÁVIE

5 najkrajších miest Škandinávie na jednej ceste. Andersenova Kodaň, Štokholm postavený na ostrovoch, klasicistické Helsinki, stredoveký Tallin, secesná Riga. Plavba cez Fínsky aj Botnický záliv a množstvo…

Poznávací zájazd, dovolenka - POBALTIE A FÍNSKO

POBALTIE A FÍNSKO

Veľký okruh mestami severnej a východnej Európy. Helsinki, čarovný stredoveký Tallinn, secesná Riga, litovské Sudety v Klajpede a Vilnius s množstvom kostolov. Pekná, poučná cesta.

Poznávací zájazd, dovolenka - ŠKANDINÁVIA, LAPONSKO

ŠKANDINÁVIA, LAPONSKO

Úžasná stanová expedícia severskou prírodou s prehliadkou metropol severnej aj východnej Európy. Hory, fjordy, lesy aj sympatické mestá, vrátane estónskeho Tallinnu. Všetky poklady severu na jednej…

Poradíme vám

K

Európa  

Škandinávia, Švédsko, Lotyšsko, Fínsko, Estónsko, Dánsko


náročnosť

8 dní

Trvanie

1790
E

Európa  

Škandinávia, Nemecko, Švédsko, Poľsko, Nórsko, Lotyšsko, Litva, Fínsko, Estónsko, Dánsko


náročnosť

19 dní

Trvanie

1170
K

Európa  

Škandinávia, Lotyšsko, Litva, Fínsko, Estónsko


náročnosť

8 dní

Trvanie

1480
F

Európa  

Škandinávia, Nemecko, Švédsko, Poľsko, Nórsko, Lotyšsko, Litva, Fínsko, Estónsko, Dánsko


náročnosť

19 dní

Trvanie

1045
F

Európa  

Škandinávia, Švédsko, Lotyšsko, Fínsko, Estónsko, Dánsko


náročnosť

8 dní

Trvanie

1990
K

Európa  

Lotyšsko, Litva, Estónsko


náročnosť

6 dní

Trvanie

1000

BUBO Covid garancia v cene

Preplatíme vám test