Kam cestovať do Švédska?

Zájazd do Švédska uspokojí milovníkov prírody aj miest. Hoci žije 85 % populácie v mestských oblastiach, vyše polovicu krajiny pokrývajú lesy.

Rovinatému juhu Švédska, lemovanému pieskovými plážami, dominuje Malmö – tretie najväčšie mesto krajiny, ktoré Švédi získali od Dánska. S Kodaňou spája mesto Öresundský most známy zo švédsko-dánskeho krimiseriálu Most. Len pol hodinu od Malmö leží malebný Lund, švédsky Oxford, ktorý bol kedysi najväčším mestom Škandinávie. Hlavné mesto Švédska netreba predstavovať dvakrát. Štokholm, postavený na štrnástich ostrovoch, nesie prívlastok Benátky severu. Voda jazera Mälaren sa tu mieša s Baltským morom a dodáva mestu neskutočnú atmosféru. Hodinu severne od Štokholmu leží ďalšie univerzitné mesto, Uppsala. Konkurent Lundu s najväčšou katedrálou Švédska.

A čo príroda? Jedným z najväčších zážitkov zájazdu do Švédska je scénická plavba šérami východneho pobrežia. Absolvovať ju môžete počas komfortného trajektového presunu do fínskych Helsiniek. Najčarovnejším regiónom je severné Laponsko s jazerom Torneträsk – najväčším horským jazerom Škandinávie. Nevynechajte ani vodopád Tännforsen. Spojte si návštevu Švédska so susedným Nórskom a navštívte najvyšší vrch Škandinávie Galdhøpiggen (2 469 m.n.m.) a najkrajšie fjordy na svete.

Stále si neviete vybrať cestu do Švédska pre vás? Kontaktujte nás, radi vám poradíme. 

Najradšej dovolenkujem cestovaním formou poznávacieho pobytu. Skvelá reputácia škandinavistov v BUBO bola mojou motiváciou i kritériom pre voľbu 8-dňového zájazdu Metropoly Škandivávie a Pobaltské krajiny. Lepšie som si nemohla ani vybrať.

Sylvia z Bratislavy

Klient

TA3
8 minút o Švédsku

(00:07:44)

Kam ísť a čo vidieť v Švédsku v podaní škandinavistu Jozefa Zelizňáka.

Najpopulárnejšie zájazdy

Poznávací zájazd, dovolenka - METROPOLY ŠKANDINÁVIE

METROPOLY ŠKANDINÁVIE

5 najkrajších miest Škandinávie na jednej ceste. Andersenova Kodaň, nádherný Štokholm, klasicistické Helsinki, stredoveký Tallin, secesná Riga. Plavba cez Fínsky aj Botnický záliv. A množstvo gurmánskych…

Poznávací zájazd, dovolenka - NÓRSKO, LOFOTY, RUSKO

NÓRSKO, LOFOTY, RUSKO

Najkrajšie európske súostrovie Lofoty, švédske lesy a severská príroda zaliata polnočným slnkom pri najväčšom horskom jazere Škandinávie. Život Sámov vo Fínsku, dobytie Nordkappu a ruská vodka v Murmansku.

Poznávací zájazd, dovolenka - ŠKANDINÁVIA, LAPONSKO

ŠKANDINÁVIA, LAPONSKO

19-dňová cesta severskou prírodou. Nórske fjordy, fínske lesy, Andersenova Kodaň. Dedo Mráz na fínskom polárnom kruhu. 2-dňová túra na fínsko-ruských hraniciach, rafting na nórskej ľadovcovej rieke, výstup na…

Poradíme vám

K

Polárne oblasti   Európa  

Škandinávia, Arktída, Švédsko, Nórsko, Fínsko


náročnosť

10 dní

Trvanie

3310
K

Európa  

Škandinávia, Švédsko, Lotyšsko, Fínsko, Estónsko, Dánsko


náročnosť

8 dní

Trvanie

1790
K

Polárne oblasti   Európa  

Škandinávia, Arktída, Švédsko, Rusko, Nórsko, Fínsko


náročnosť

11 dní

Trvanie

3660
K

Polárne oblasti   Európa  

Škandinávia, Švédsko, Rusko, Nórsko, Fínsko


náročnosť

18 dní

Trvanie

3990
E

Európa  

Škandinávia, Nemecko, Švédsko, Poľsko, Nórsko, Lotyšsko, Litva, Fínsko, Estónsko, Dánsko


náročnosť

19 dní

Trvanie

1170
F

Európa  

Škandinávia, Nemecko, Švédsko, Poľsko, Nórsko, Lotyšsko, Litva, Fínsko, Estónsko, Dánsko


náročnosť

19 dní

Trvanie

1045

Ulovte viac zážitkov

Brána do Laponska

Brána do Laponska

Sever Švédska je sen o škandinávskom pokoji. Nad jazerom Torneträsk tróni táto krásna brána do Laponska. Zažijete na našej kombinácii s Lofotmi.

Calatrava v Švédsku

Calatrava v Švédsku

Malmo, hlavné mesto južného Švédska sa z priemyselného centra zmenilo na skutočné príjemnú metropolu. A dominuje jej táto veža od Santiaga Calatravu.

Plavba cez šéry

Nezabudnuteľná plavba cez Botnický záliv zo Štokholmu do Helsínk. Plavba pomedzi pobrežné ostrovčeky a prvý ranný pohľad na Helsinki z vody je top.

Benátky severu

S nami uvidíte viac než len uličky starého mesta. Do bohémskeho Södermalmu po stopách knižných hrdinov a za najkrajšími výhľadmi na Štokholm.

BUBO Covid garancia v cene

Preplatíme vám test aj domácu karanténu