Top destinácie na safari v Zambii:

South Luangwa national park: Jedno z najlepších safari na svete. Luangwe venujte minimálne 3 noci. Top sezóna je jún - október.

Lower Zambezi National park: Ďaľší úžasný park priamo na rieke Zambezi. Perfektná kombinácia s Viktóriinmi vodopádmi.

Kafue National park: Kedysi najlepší park krajin sa vracia k starej sláve. Slony, hrochy, antilopy a luxusné lodges.Pomere málo turistov. V rámci parku sa zamerajte na časť Busanga plains.

Liuwa plain national park: Odľahlý park otvorený len počas suchej sezóny od júna do októbra. 

Miesta a mestá čo treba vidieť:

Livingstone: Miesto kde sú sú slávne Viktóriine vodopády. Livingstone je "musím" pre každého návštevníka krajiny. Nezabudnite sa okúpať ( rezervácia nutná) v diablovom jazierku priamo nad vodopádmi.

Lusaka: Veľmi príjemné hlavné mesto krajiny, ktoré je vstupnou aj výstupnou bránou. Široké zelené bulváry, suveníry, koloniálna história krajiny. Lusake venujte aspoň jeden deň.

Kalambo Falls: Skrytá perla krajiny. Ťažko dostupné miesto ďakeko od všetkého. Ak sem však prídete tak sa ocitnete na druhom najvyššom vodopáde krajiny a 11-om najvyššom na svete, ktorý sa rúti do jazera Tanganyika. Fantastický pohľad a stredom vodopádov prechádza hranica medzi Zambiou a Tanzániou.

Kitwe/Ndola: Novodobá Zambia je práve tu. Moderné mestá v "medenom opasku". Tu sa nachádzajú azda najväčšie ložiská medi na svete. Kolízia tradícií, kapitalizmu,ekológie a bezbrehého apetítu za nerastnými surovinami.

K

Afrika  

Zimbabwe, Zambia, Namíbia, Juhoafrická republika, Botswana


náročnosť

20 dní

Trvanie

4333 4980€
K

Afrika  

Lesotho, Eswatini, Zimbabwe, Zambia, Juhoafrická republika, Botswana


náročnosť

16 dní

Trvanie

4995
K

Afrika  

Zanzibar, Zimbabwe, Zambia, Tanzánia, Juhoafrická republika, Botswana


náročnosť

14 dní

Trvanie

3115 4450€
K

Afrika  

Zimbabwe, Zambia, Namíbia, Botswana


náročnosť

14 dní

Trvanie

2856 4080€
Dr. David Livingstone

26

22:30

júl

2023

Zambia Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

David Livingstone bol škótsky lekár, misionár a prieskumník, ktorý sa stal slávnym pre svoje výpravy do južnej a strednej Afriky v 19. storočí. Jeho objavy a výskumy…

Predaj sa začína o

- dní - hod -min -sek

CESTOVATEĽSKÉ NOVINY

ZISTIŤ VIAC