Tallinn

Hlavné mesto Estónska, ale zároveň neuveriteľne krásne zachované stredoveké historické centrum, zapísané na zozname UNESCO. Staré hanzovné mesto, ktorého atmosféra je splynutím estónskych, škandinávskych a ruských vplyvov. Staré mesto je rozdelené na Horné a Dolné a je kompletne obohnané zachovalými stredovekými hradbami. Stredu Dolného mesta tróni jediná gotická radnica v severnej Európe. Na námestí si môžete kúpiť rozvoniavajúce čerstvo opekané cukrové oriešky so škoricou a inými koreniami. Staré mesto je spleťou malebných uličiek, ktoré fascinujú turistov z celého sveta. Hneď za hradbami mesta sa ukrýva ruská štvrť, s obrovským blším trhom a ruskými krčmičkami. Nielen v ruskej štvrti oprášite svoje znalosti z ruštiny.

Viac o Talline sa dočítate tu: Tallinn – romantická perla Pobaltia

Narva

Železná opona sa dnes v Európe stiahla na východnom pobreží Estónska. Narva je mesto s dominantnou ruskou komunitou, ktorá si hľadá svoje miesto v Estónsku, neustále sa obzerajúc za Moskvou. Narva vás nenadchne svojou krásou, no ukazuje tvár Estónska, ktorá svedčí o desaťročiach moskovskej vlády. 

Tartu

Študentské mesto s univerzitou, ktorú založil švédsky kráľ. Keď sme Tartu prvýkrát navštívili v roku 1999 bolo ešte chudobným malým bratom Tallinnu. Dnees rozkvitlo do krásy a pre mnohých je najsympatickejším mestom Estónska.

Hiiumaa, Saaremaa

Dva ostrovy v Baltickom mori pre milovníkov pokojnej prírody, ihličnatých lesov a života mimo turistických ciest.

 

Cestuj vďaka čítaniu

Čítajte, rozširujte si obzor a zbierajte pri tom zľavové kódy na cesty s BUBO.