DÁvame prácu miestnym komunitám na celom svete

postavili sme nemocnicu v kambodži

znížte si uhlíkovú stopu pri každom zájazde

ponúkame slow traveling plný výnimočných zážitkov

Prinášame pomoc do postihnutých regiónov

Hlavným cieľom národnej politiky cestovného ruchu je urobiť Estónsko medzinárodne konkurencieschopné a zabezpečiť udržateľný hospodársky rast. Cieľom krajiny je zvýšiť povedomie o odpade, podporovať udržateľnejšie postupy ako je znižovanie spotreby a recyklácia. Estónsko nám v BUBO dáva príležitosť zažiť autentickú prírodu, kultúru a miestne jedlo.

Deň upratovania planéty

Ďalším dobrým príkladom starostlivosti a udržateľnej iniciatívy je World Cleanup Day - Svetový deň upratovania planéty. Je to jedno z najväčších občianskych hnutí súčasnosti. Tento jedinečný príbeh o tom, ako táto malá krajina presvedčila celý svet, aby sa spojil a vyčistil planétu. Estónske jedlo a vzduch patria medzi jedny z najčistejších na svete. Čiastočne je to kvôli tomu, ako sa Estónci spájajú s prírodou a snažia sa chrániť ju a zvieratá žijúce okolo nich. Nie je teda žiadnym prekvapením, že Estónci sa rozhodli podporovať podobnú mentalitu na celom svete.

Viac o iniciatíve
Deň upratovania planéty
Lokálna kuchyňa

Lokálna kuchyňa

Napriek tomu do určitej miery by sme mohli miestnu tradičnú kuchyňu charakterizovať ako tučnú, založenú na mäse. No tento fakt Estónci vyvažujú konzumáciou zdravých rýb. Typickými surovinami sú ryby, bravčové mäso, zemiaky, kapusta a všetká možná sezónna zelenina. Nesmú chýbať vajíčka, mliečne výrobky, ale tak isto aj lesné ovocie, či hríby. Estónska kuchyňa si zakladá aj na stredovekom štýle varenia, a tak tu nájdete využitie pohanky ako prílohy, či napríklad kôpru ako jednej z hlavných korenín.

Chuť Estónska

Zákaz kožušinových fariem

Pozitívnym krokom pre zvieratá je, že Estónsko sa stalo prvou pobaltskou krajinou, ktorá zakázala chov kožušiny. Izrael sa stal prvou krajinou, ktorá uzákonila celoštátny zákaz nákupu a predaja zvieracích kožušín. Toto je dôležitý míľnik v zastavení týrania zvierat, žiadny kabát alebo drobnosť nestojí za životy zvierat, a ďalšie krajiny, spolu s nami, by mali nasledovať príklad Estónska.

Viac o projekte
Zákaz kožušinových fariem
Ekologické Estónsko

Ekologické Estónsko

V rebríčku Green Destinations za rok 2021, ktorý zahŕňa sto najudržateľnejších svetových destinácií sa umiestnilo šesť estónskych miest: Saaremaa, Hiiumaa, Pärnu, Lahemaa, Järva County a Tartu. Je to úspech! Estónsky spôsob života je hlboko spätý s prírodou a poskytovatelia zeleného cestovného ruchu dávajú cestujúcim príležitosť zažiť autentickú prírodu a kultúru, spôsobom šetrným k životnému prostrediu. Nie je to destinácia preplnená turistami, sú to skôr pokojné miesta, ako stvorené na oddych.

Destinácie v Estónsku

Zelený kľúč k ubytovaniu v Estónsku

Rôzne typy ubytovacích zariadení sa nachádzajú po celom Estónsku, veľké hotely aj malé vidiecke domy a dokonca aj apartmány pre hostí sa venujú životnému prostrediu a ekológii. Cieľom je dosiahnuť súlad medzi kvalitou, pohodlím a ekologickými aktivitami. Dbá sa o šetrenie vody, už pri výbere vodovodných kohútikov, prednosť majú ekologické čistiace prostriedky. Hotely triedia odpady, na raňajkách nájdete lokálne produkty, vyrobené doma, kde sa nepoužívajú pesticídy. Malými krokmi sa spolu v BUBO posúvame k zelenšej budúcnosti.

Zelený kľúč k ubytovaniu
Zelený kľúč k ubytovaniu v Estónsku
K

Európa  

Škandinávia, Švédsko, Lotyšsko, Fínsko, Estónsko, Dánsko


náročnosť

8 dní

Trvanie

3195
K

Európa  

Škandinávia, Lotyšsko, Litva, Fínsko, Estónsko


náročnosť

8 dní

Trvanie

1458 1695€