Burundi, Rwanda, Uganda, Kongo

Vydajte sa na cestu, akú absolvovalo len absolútne minimum Slovákov a Čechov, a dajte sa prekvapiť. Exkluzívna cesta s výborným ubytovaním s odborníkmi na Afriku. Zbavte sa predsudkov a navštívte krajinu vyspelejšiu a čistejšiu ako Slovensko. Vnorte sa do džungle, trekujte na úpätí sopiek a pozrite sa do očí horskej gorile. Zaplávajte si v jazere Kivu a dajte dúšok shirazu v bazéne s výhľadom na džungľu.

Tomáš Hušek Tomáš Hušek Tomáš Hušek
Spokojnosť klientov
od 4 900,00 €

Burundi, Rwanda, Uganda, Kongo

10 dní
 • BUBO a Afrika je puto, ktoré trvá už od roku 1989 a máme ju prejdenú celú
 • Špičkový a originálny program s dôrazom na bezpečnosť a zážitky
 • Súkromné terénne auto, slovenský odborník a miestni rangeri
 • Cesta, o ktorej sa susedom rozpráva celý rok
 

BURUNDI. Maličká krajina v srdci kontinentu, rozdelená medzi Hutuov a Tutsiov. Transfer do nášho hotela a nocľah v hlavnom meste BUJUMBURA.

Prehliadka BUJUMBURY a náš dotyk s jazerom Tanganika, na brehu ktorého Bujumbura leží. Zaplávame si v jazere? Začneme rozprávaním o kmeňoch Hutu a Tutsi, ktoré dominujú v Burundi, ako aj v Rwande. Poobede sa presunieme jemne zvlnenou krajinou do Rwandy. BUTARE: Univerzitné mesto a historicky hlavné mesto Rwandy. Národné múzeum krajiny leží práve tu. Husto zaľudnené oblasti s bolestivou minulosťou. RWANDA: krajina so zlým renomé, ktoré si vôbec nezaslúži. Bezpečná, malá a jedinečná krajina, kde na území veľkosti tretiny Slovenska nájdete 4 000 metrov vysoké hory, hustú džungľu, opice a tajomné rovníkové jazerá. Rwanda je srdce Afriky, ktoré bije silno. Veľmi čistá a perfektne zorganizovaná krajina. Vedeli ste, že prezident Kagame v Rwande zakázal používať igelitové tašky? Že je to krajina s najväčším zastúpením žien v parlamente na svete? Na mieste sa dozviete viac!

Skoro ráno odchádzame do pralesa. Národný park NYUNGWE FOREST. Ľudské obydlia nechávame za sebou. Cesta vedie hustým lesom, ktorý je posledným svojho druhu vo východnej Afrike. Práve tu sa láme povodie dvoch mohutných afrických veľtokov – Níl a Kongo. Už dnes absolvujeme prechádzku v hlbokom lese, kde budeme stopovať opice guerézy, ktoré sa v stovkách preháňajú v korunách stromov. Príroda mimo parku je nádherná. Ako prirodzená záhrada, tisícky kopcov s čajovými, banánovými, kávovými plantážami v sýtej zelenej farbe. Voľné popoludnie na čajovej plantáži a individuálny relax.

Opustíme Nyungwe. Čaká nás presun pozdĺž jazera Kivu (jedno z najhlbších na svete) cez rozprávkovú oblasť kopcov, plantáží a zahmlených vrcholkov hôr na jeho konžskom brehu. KIBUYE: malebná dedinka, ktorá pripomína skôr talianske Gargano ako Rwandu. GISENYI: centrum oblasti Kivu, rezort priamo na brehu jazera, 500 metrov od hraníc s Kongom. Úžasná lokalita s nebezpečne sa blýskajúcou aktívnou sopkou v pozadí a teplučkou vodou jazera pred Vami.

Dnes nás čaká výlet do krajiny, ktorá je azda najdivokejšia na svete. Východné Kongo a mesto GOMA. Jedno z najväčších miest Konga priamo pod aktívnym vulkánom Nyaragongo. Absolútne žiadny turisti a nefiltrované zážitky s domácimi. Tento výlet závisí vždy od aktuálnej politickej situácie vo východnom Kongu. Ak je situácia nestabilná a hranice zatvorené, strávime náhradný deň v Gisenyi. Večer návrat do Rwandy.

Skorý ranný budíček a vyrážame do RUHENGERI za fantastickým zážitkom. Spolu s hmlou, ktorá sa ráno drží kmeňov stromov, vstaneme aj my a vydáme sa na trek nášho života do srdca Afriky v národnom parku Virunga, kde zažijeme fantastické stretnutie zoči–voči horským gorilám. Horské gorily sú väčšie a tmavšie ako ich príbuzní z nížin. Na svete sú už len dve miesta, kde ich môžete vidieť, a my Vás k nim privedieme. Jedna gorila pripadá na pätnásť miliónov ľudí, patria k najohrozenejším živočíchom našej planéty. Máme čas, aby sme gorily pozorovali v ich prirodzenom prostredí. Za magickú hodinku budete mať dojem, že prešlo desať rokov.

Cesta nádhernou krajinou, pripomínajúcou Švajčiarsko, nás dovedie až do národného parku QUEEN ELIZABETH. Cestou sa zastavíme v malej pygmejskej dedinke a porozprávame o si pôvodných obyvateľoch rovníkovej džungle. Večer sa započúvame do zvukov divočiny a pripravíme sa na vynikajúce safari. Slovenský sprievodca Vám do detailov popíše zvieratá, ktoré nás čakajú a vašou úlohou bude vychutnať si ich v ich prirodzenom prostredí.

Skvelé safari a poobedňajšia plavba prírodným kanálom Kazinga, ktorý spája jazerá Edward a George. Zaostríme náš zrak na hrochy, krokodíly, antilopy, levy. Uganda spolu s Keňou, Tanzániou a Botswanou patrí ku krajinám s najlepším safari na svete a presvedčíte sa o tom na vlastné oči. Safari v dramatickom prostredí.

Príchod do ENTEBBE na brehu Viktóriinho jazera. Prehliadka KAMPALY: múzeum Ugandy, hrobky Kasubi a večer odlet domov.

 

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku
 • 8 x ubytovanie v 4* hoteloch
 • 8 x raňajky, 5 x obed a 5 x večera
 • vstupné do národných parkov
 • stopovanie gueréz
 • safari v Ugande
 • privátnu dopravu terénnym autom počas celého pobytu
 • slovenského BUBO sprievodcu
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti
 • asistenčné služby CK BUBO

Cena nezahŕňa:

letiskové poplatky, víza  cca 170 eur, povolenie na stopovanie goríl  na 1 hodinu v sume 750 USD (podľa aktuálneho kurzu)

Poznámka:

Komorný zájazd s menšou skupinkou s výborným ubytovaním a stravou. Dôraz kladieme na bezpečnosť a čo najlepší servis v Afrike, kde iba s BUBOm dostanete to, čo chcete. Do Afriky chodíme už 26 rokov, všetko je odžité na vlastnej koži a verte, v Afrike skúsenosti potrebujete.

Zobraziť galériu

Termíny a ceny

Termín Cena  
04.08.2017
13.08.2017
4 900,00 €
03.11.2017
12.11.2017
4 900,00 €

3x Naj Afriky

Chcete vidieť a zažiť to najlepšie z juhu Afriky?


Kapské Mesto - každému určite toto meno niečo hovorí. Multikultúrne mesto ležiace na brehu…

02
MAR
14:27
2016

Rwanda - sranda, alebo ako nam je dobre a veselo v Afrike

Bujumbura – hlavne mesto Burundi na brehu jazera Tanganyika. Jedna z najchudobnejsich krajin sveta, kde sme sa ocitli v oaze hotela na pieskovej plazi. Pri jazde pozdlz jazera sa nam…

07
NOV
19:00
2013
Ľuboš Fellner Ľuboš Fellner

Druhý najväčší a druhý najľudnatejší kontinent našej planéty fascinuje. Nechajte sa inšpirovať desiatkou najpopulárnejších ciest na čierny kontinent s BUBO.

Druhý najväčší a druhý najľudnatejší kontinent našej planéty fascinuje. Nechajte sa inšpirovať desiatkou najpopulárnejších ciest na čierny kontinent s BUBO.

Itinerár

 
Stiahnite si kompletný itinerár pre tento zájazd v prehľadnej podobe PDF formátu.
 

Stiahnuť itinerár • 1 / 0